pen tag der vrijwilligers, dis in een week of wat strijdvaardig kunnen zijn, wordt de vloot werkeloos gehouden. Het aanwerven der vrijwilligers gaat, mag men de berichton geloovon, voorspoedig ge noog. De millionnair William Astor Chanler, die op eigen gelegenheid een regiment uit rust, kan te ku6t en te keur gaan. Uit alle standen en bero pen stroomt bet toe. Typisch is het plan van Wallatreet om een regiment van makelaars tot stand te brengenals het ten minste waar is. De „Herald" ver telt het. Het is mogelijk met de opwinding van het oogenblik is veel mogelijk. Uit pure vaderlandsliefde wapperen de vlaggen van tal van gebouwen in menige Amerikaansche stad: De bladen worden belegerd om het laatste nieuws en de bulletins worden verscheurd vóór ze gelezen zijn. De bladen spannen zich in tot een edelen wedstry.d om het eerst uit te komen. Een der dagbladen looft een prijs van 1000 dollars uit voor den vaderlander, dia een helsche machine uitvindt om. do Spanjaarden in stuk ken en brokken te< doen springen. Deze antir Spaansche machine is nog niet gevonden. Misschien wil Edison meedoen aan den wed strijd, Edison, die volgtns een niet waarschijn lijk bericht door de regeering zon ztjn uitge- noodigd met behulp van de genie een stelsel van kustverdediging te verzinnen en uit te voeren. Het Noord Atlantische eskader van de vloot is, naar men uit Key-West a3n de „Daily Mail" seint, Vrijdag-avond,, te halfzeven, voor Havanna aangekomen. In de wateren van Cuba. en Portorico hebben de Spanjaarden Ees kruisers, zeven torpedokruisera en 43 kanonneerbooten. Ouder de schepen, die met aenige staatsie In zee gegaan zijn, behoort de „Parisr" waarom' trent een telegram meldde; dat zij niet was pri)8gemaakt, gelijk het gerucht gewild had. Dit stoomschip verliet onder de tonen van de „Yankee Doodle" Vrijdag-middag Southampton met 136 passagiers en onder dezen en de achterblij venden was veel geestdriftig gejuich. De lading bestond voor een deel uit onderdeelen van Nordenfelt snelvuurkanonnen, geadresseerd aan den commandant der marinewerf te Brook lyn. De tijding van dit vertrek werd, volgens de „Daily Mail," onmiddellijk coor den Spaan schen gezant naar Madrid geseind. Men acht het waarschijnlijk dat door snelvarende kruisers een poging gedaan zal worden dezen buit te achterhalen. E-n bericht, dat oit reeds geschied was, ia voorbarig gebleken. De regeering van hot eiland Cuba heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarbij eenheid tegenover den vijand worct aanbevolen. Zij voegt er byf, dat, wanneer de opstandelingen geen hnlp verleenen aan de Amerikanen, de vrede binnen korten termijn zal hersteld z\jn. „Wy moeten den laaghartigen aanval afslaan, welke Cuba wil onderwerpen aan vreemde regeeringsmacht, strijdig met de onze door traditie, taal, godsdienst en gebruiken." Generaal Blanco heeft den staat van oorlog op Cuba afgekondigd. Gewapend met een sterken kijker, sloeg maarschalk Blanco van een verhooging de nadering van het Amerikaansche eskader gade. Met de versterking der verdedigings middelen van Havanna wordt groota haast gemaakt. Het aftreden van den heer Sherman als Amerikaansch minister van buitenlandsche zaken is bijna zeker; de heer William R. Day, onderstaatssecretaris, zal waarschijnlijk als zijn opvolger optreden. President Mc Kinley heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarbij 125,000 vrijwilligers onder de wapenen geroepen worden voor tweejarigen dienst, tenzij zij vroeger daarvan worden ontheven. In het Amerikaansche Huis van Afgevaar digden deelde de heer Huil, voorzitter der militaire commissie, mede, dat generaal Miles maatregelen trelt voor een landing op Cuba,, zoo spoedig mogelijk uit te voeren. Hü voegt er aan toe, dat er zes a acht weken voor noodig zijn om het vrijwilligersleger oit te rusten. De oorlogsbodom „M ngrove"is van Ksy- "We8t naar het zniden vertrokken. De „Fquige" is vertrokken met bestemming naar het schjlr* naar Zuid-Cuba. Het vaartuig zou in opdra. i.t hebben de telegrapbische gemeenschap tus schen Cuba en Spanje te vernietigen. De Regentes van Spanje heeft haar ver trouwen in het kabinet-Sagasta uitgesproken; de crisis is dus afgewend. De „Temps" ontvangt een telegram uit Madrid, meldende, dat de nationale inschrijving te Madrid 3r/a mlllioen overschrijdt, terwijl voor verscheidene millioenen in de provinciën is ingeschreven. De Spaansche „Gaceta" bevat een besluit, waaraan de volgende toelichting voorafgaat: „De diplomatieke betrekkingen tusschen Spanje en de Vereenigdo Staten zijn verbro ken. Nu de toestand van oorlog tusschen beide landen begonnen is, doen zich verschil lende vraagstukken van internationaal recht voor, die nauwkeurig moeten worden vastge steld. Wij moeten met de grootst mogelijke getrouwheid de beginselen van het volkeren recht naleven. De regeering is van oordeel, dat het feit, dat Spanje niet is toegetreden tot de Parijeche overeenkomst van 1856, ons niet ontheft van de verplichting om de aange nomen beginselen te eerbiedigen. Een begin sel, dat Spanje op geno.mi tijdstip beslist weigerde te erkennen, was de afschaffing van de kaapvaart en de regeering meent, dat het op het oogenblik onvermijdelijk is om ten opzichte van dit punt het meezt volstrekte voorbehoud to maken." Hot besluit luidt aldus: „Aan alle Amerikaansche schepen, die in onzo havens liggen, zullen vijf dagen worden gegeven, te rekenen van de openbaarmaking van dit besluit, om vrg uit te gaan. „De regeering beveelt dat de volgende regelen- van het zeerecht in acht zullen worden: genomen: „1°. De onzijdige vlag dekt koopwaren van den vfland behalve oorlogscontrabande. „2°: Koopwaren van onzQdigen, behalve oorlogscontrabande, mogen niet in beslag worden genomen zelfs al worden ze vervoerd onder vijandige vlag. 3°. Een blokkade moet daadwerkelijk (effec tief) zjjn. 4°. Le Spaansche regeering handhaaft haar recht om kaperbrieven uit te geven. „5°. Zjj zal met koopvaardijschepen een dienst van hulpkruisers voor de oorlogsvloot organiseeren. Gene vaartuigen zullen met deze samenwerken en onder de jurisdictie der oorlogsmarine worden geplaatst, ten einde vijandige' schepen te kunnen nemen en koop waren des vfiands benevens oorlogscontraban- den in beslag te nemen. „do. De koninklijke marine, de hulp kruisers en later ook de kapers zullen het recht van onderzoek op volle zee en in vijandige wateren uitoefenen. „Als oorlogscontrabande wordt beschouwd: kanonnen, geweren, wapenen, kogels, bommen, fulminateo, kruit, dynamiet, ontplofbare stoffen^, lederen riemen, hout, militaire équipe menten en> machines voor schepen. „Als zeeroovers zullen worden beschouwd dü> kapiteins,, de schippers, de officieren en twee derden van de bemanning van schepen, dier hoe wel-niet van Amerikaansche nationaliteit zijnde, eenomen worden terwyi z\j een daad van oorlog begaan tegen Spanje, ook al zfin zy, voorzien van papieren der Yereenigde Staten." Wat is kaapvaart? Kaapvaart is het uit rusten en wapenen van oorlogsvaartuigen door en ten behoeve van particuliere per sonen, die evenwel, om den naam van zee- roover te ontgaan, hun hoedanigheid van strijder doen wettigen door een van de beide oorlogvoerende Regveringen. Die personen nemen alsdan de verplichting op zich, een deel van hun buit af te staan ten bate van het land, dat hen machtigt vreemde handels schepen wog te kapen. De Noord-Amerikanen, beducht voor hun handelsvloot,, zjjn geneigd de Parjjschd Con ventie van 1856 te onderschrijven,in de hoop, dat Europa alsdan aan Spanje de kaapvaart verbieden zou. Een. telegram uit Washington aan de „Herald" meldt, dat stellig kan worden ver zekerd, dat een overeenkomst is getroffen voor een krachtige samenwerking met de Cubaansche opstandelingen. De volgende week zal een expeditie uit Tampa vertrekken, om oorlogsmateriaal; voor Maximo Gomez op een punt van da Cubaansche kust te landen onder bescherming der Amerikaansche oorlogs schepen. De Amerikaansche vrijwilligers zullen ge concentreerd worden te Washington, Rich mond en Atlanta. Een ingezonden stukj'e aan do „New-York Herald" (Parjjsche editie) uit Malaga meldt: Het bericht uit Gibraltar, dat er een aanslag zou gepleegd zyn op den consul en op Ameri kaansche burgers, is onj'uist. Te Liverpool wordt gevreesd, dat er door den oorlog een ernstige storing zal plaats hebben in het verkeer met de Amerikaansche havens; men gelooft zelfs aan een aanval van de Amerikaansche vloot op de Canarische eilanden. De „New-York" is, volgens een bericht in de „New-York Herald", tot de Amerikaansche vloot teruggekeerd, na do „Pedro", van Bilbao, genomen te hebben de eerste oorlogsdaad, zooals het blad dit noemt. De kapitein was van meening, dat hy on gemerkt tusschen de schepen, die het Ameri kaansche eskader in de Cubaansche wateren vormen, zou kunnen doorsluipen, doch het schip werd opgemerkt door de kanonneerboot „Foote", die onmiddellijk daarvan kennis gaf aan de „New-York", welke op het Spaansche schip afging. De Spanjaard deed, alsof hQ het waar- schuwïngssein, bestaande in een schot voor den boeg,, niet begreep, doch toen een tweede schot volgde, achtte het schip het geraden om bij te draaien; binnen enkele minuten was daarna „ensign" Marble met de noodige bemanning aan boord. De kapitein en de equipage waren niet be kend met de oorlogsverklaring (1) tusschen Spanje en de Vereenlgde Staten. Het schip werd door de „Hornet" naar Key-West gesleept. Nog een andere kustvaarder werd door de „New-York" gesignaleerd, doch het schip bleek te varen onder Duitsche vlag en de papieren waren in orde. De blokkade is nu geheel bewerkstelligd, wordt er vorder gezegd, en geen schip kan nu de haren van Havanna meer in- of uit komen. De torpedobooten liggen het dichtst bij do kust en zenden voortdurend patrouilles uit, terwijl van tjjd tot tijd sterke zoek lichten bet water verlichten. Do Spaansche kanonneerboot „Arlanga"die te Cork in het dok ligt, heeft bevel gekregen, voor het uitbreken van de vijandelijkheden te vertrekken. Uit Bochum wordt aan de „Frankfurter Zeitung" gemeld, dat de Spaansche regeering van het kolensyndicaat den geheolen beschik baren voorraad hoeft opgekocht. Do lowing zou te- Rotterdam geschieden. De Deensche regeering heeft te Washington laten weten dat zfl strikte onzijdigheid in acht zal nemen. Verder zjjn nog ontvangen de volgende teregrammen: Madrid, 24 April. Een officiéél telegram uit Havanna meldt, dat de Amerikaanschei vloot den 22sten te halfzeven des avonds op< 10 mijlen voor Havanna is aangekomen. De vloot wat 12 schepen sterk. Key-West, 23 Apr». 4.20 nm. De. torpedoboot „Ericsson" van de vloot voor Cuba is hier aaDgekomen, meldende dat. Havanna niet wordt gebombardeerd, maar oen- vredelievende blokkade Is ingesteld. Havanna, 24 April. Van boord van het stoomschip „New-York" 2 tl vjn. Te elf uren gisteravond gaf het fort Mono vuur. Er werden tien schoten gelost zonder uitwerking. Het eskader antwoordde niet. Madrid, 24 April. Maarschalk Blanco heeft naar hier geseind, dat het Amerikaansche eskader na tot op vijf mfilen van Havanna te zjjn genaderd in Noordelijke richting is vertrokken. Het feit worot druk besproken. In strijd met gerachten uit Nieuw-York beschikt het Spaansche eskader over denoo- dige steenkolen. Key-West, 24 April. DeSpaanschoschoe ner „Matbilde" is gisteren buit gemaakt door de torpedoboot „Porter" en vandaag hierheen gesleept. Het Amerikaansche eskader voor Cliba heeft zich verdeeld. Twee kanonneerbooten stoom den gistermorgen westwaarts, twee monitors een kruiser en een kanonneerboot zijn oost waarts gestoomd. De rest van het eskader blokkeert. Havanna. Nieuw-York, 24 April. Gisteren ztfn bevelen uitgevaardigd voor h-t leggen van mijnen onder tal van Amerikaansche havens. De plaatsing dezer mijnen wordt geheim ge houden, douh de mijnen zullen zooaanig be waakt worden dat schepen van bevriende naties er niet van te lijden zullen hebben. Hongkong, 24 April. Vijf schepen van het Amerikaansche eskader vertrekken heden met geheime orders. De „Olympia" en de „Baltimore" wachten de aankomst van den Amerikaanschen consul uit Manilla af en zullen morgen volgen. De Britsche overheid heeft een proclamatie uitgevaaraigd, waarbij aan Engelschen wor^t verboden een van beide oorlogvoerende mo gendheden te helpen. Key-West, 24 April. De kanonneerboot „Helena" heeft hedenmorgen hier binnenge bracht de stoomboot „Miguel Jover", van Nieuw-Orleans naar Bare lona met katoen en graan. Do „Jover" is een schip van ongeveer 2000 tODB. Nieuw-York, 24 April. En telegram aan de „Herald" uit de vesting Monroe meldt dat de kruisers „Minneapolis" en „Columbia" zijn vertrokken met dringende bevelen om de „Paris" te gemoet te stoomen en te ge leiden. Madrid, 24 April. De minister van finan ciën heeft de hulp der hankiers ingeroepen om een eind te maken aan de coor niets gerechtvaardigde p iniek aan de beurs. De bankiers vereenigden zich met patriottische geeetdFift met het gevoelen van den minister. Er ia reeds voor meer dan tien millioen peseta's Ingeschreven voor de uitbreiding van da vloot. Madrid, 24 April. Hedenavond om 8 uren bewoog het Amerikaansche eskader zich nog steeds vóór Havanna. Het Italiaanscho oorlogsschip „Bausan" is de haven binnengeloopen. Het werd met een ovatie ontvangen. Biloxi, 26 April. De kotter „Winnona" maakte do Spaansche stoomboot „Satur- nina" buit. Koy-West, 25 April. De Spaansche stoomboot „Catalina" is buit gemaakt 12 mjjlen van Havanna, by Detroit; het schip werd naar Key West opgebracht. Roches Point (Ierland), 26 April'. Een Spaansche torpedoboot, van Queenstown, is Roches Point gepasseerd op weg naar den Atlantischen Oceaan. ACAüEniUNieiJWI. Leiden. Heden is alhier bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer H. Burger hout, geboren te Rotterdam, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „Algemeene progressieve spierverbeening zgn. Myositis Ossificans Progressiva Multiplex." Amsterdam. Geslaagd is voor het eerste gedeelte artsexamen de heer D. H. Arende. LEIDEN, 26 April. Thermometerstand: gisteravond om 8uren 8° C. 46.4° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 7.5° C. 45.5° F.; 's middags om 12 uren 13.5° C. 56.33 F.; 's namiddags 4 uren 14.5' C. 58.1° F. Het is reeds menig jaar geleden sedert Glanoris vierbedrjjvig tooneelspel „Uitgaan" hier voor de laatste maal werd opgevoerd, het werk dat indertijd zoo grooten bijval vond en zooveel peDnen in beweging bracht om het raadsel van des schrijvers eigenlijken naam te ontsluieren. Werd het werk toentertijd door de eerste acteurs en actrices des lands voor het voet licht gebracht, thans had de Leidsche tooneel- vereenigiDg „Jacob Cats" er het oog op laten vallen. Ze ging dus in waarheid een stout stuk bestaan. Maar.... ze had in denlaatsten tijd al reeds zooveel gedurfd: en, het zi) ter harer eere gezegd, niet zonder succes. Zelf» behaalde zjj in een edelan prijskamp een- tweeden en vervolgens een eersten prijs. Het koesteren van goede verwachtingen waa doe ook nu niet ongegrond. De leden dezer toon eel vereen iging handhaafden ook nu étn zoo eervol verworven goeden naam, toen zjj gisteravond niettegenstaande er twee van de oude garde in ontbraken, waarvan er een na de pauze toch weer op de planken kwam in „Uitgaan" toonden wat zü nog afcoeds kunnen tot stand brengenr immers zjj gaven blyk van goede studie-, alsmede van routine en beschaafdheid in hun optreden en ih hun spel, ook wat Van Mauriki klucht spel „Roode Sander" betreft, want zhoedden er zich voor wat anders toch zoo licht gebeurt in het platte af te dalen. „Jaeob Cats" had ditmaal het genoegen over de medewerking van een drietal dames te kunnen beschikken, waarvan e9n voor de eereto maal. Wy wenschen de vereeniging daarmede gelukhet zjjn goede krachten, die uitmuntend tot baar recht kwamen. Dq bloemstukken, achtereenvolgens aange boden, waren alleszins gerechtvaardigd. De- schouwburg was zeer goed bezet. De leden met hunne dames werden van acht urea tot bfl twaalven aangenaam bezig ge houden. Bjj de heden alhier gehouden verfcoo- ping van cokes in partfien van 10 en 5 Heet waren de prijzen /"4.60 en f 2.30. H H. M. M. de Koninginnen zjjn aange komen te Cannes met een kleine onregel matigheid, aangezien naar verzekerd wordt, de trein* op een verkeerd spoor geloopen is, zondor dat echter eenige schade is ontstaan. Da „Indépendance beige" verneemt uit Parü&: Koningin Wilhelmina en de Koningin- Regentes haboen Zaterdag haar eerste wande ling gidaan te Cannes. De Koningin heeft een bezoek afgelegd by do hertogin van Albany. Maandag- begeeft de Koningin zich naar Nizza om Koningin Victoria te begroeten. De heer Van Lier, Nederlandsch consul- generaal te Parijs, is door den President der Republiek benoemd tot commandeur van het Legioen van Eer, als een hulde aan zjjn on ver moeiden ijver in het belang der goede ver standhouding met Frankrijk en ook in het belang* der Nederlanders te Parijs. Aan de militaire oppassers van bereden officieren van de onbereden wapens en. dienst vakken wordt toegestaan, by het ver richten van diensten te paard, een mantel te dragen-, van het model als voor de militaire wiolryders is vastgesteld, mits zij zich den mantel vooroigenrekening aanschaffen. Het panfc-serdekschip „Friesland" zal reeds a s. Woensdag de uitreis naar Curacao aan vaarden. In de kleeding van de marechaussee is wijziging gebracht. De kwartiermuts vervalt en wordt vervangen door den kepi vau het bokende model. Voor de officieren, onder officieren en militairen van minderen graad worot een losse mantel ingevoerd van donker blauw laken, van het model als voor de veld artillerie is vastgesteld. By Koninkjyk besluit is bepaald, dat do provinciale adjudanten gevestigd zyn ia de hoofdplaatsen der provinciën. Tot ondervoorzitter on secretaris van de internationale jury voor de Internationale Bakkerij-Tentoonstelling te 's-Gravenbagezyn benoemd de heeren Em. Koechlint lid der firma Nicola Koechlin, meelfabrikant te Geest brug by Den Haag, en Cbr. Grootes Mzn., lid der firma D. en M. Grootes, Gebrs., chocoladefabrikant te Weatzaan. Bg beschikking van den minister van finan ciën van 16 dezer is bepaald, dat alle goederen, voor de Tentoonstelling bestemd en uit het buitenland afkomstig, vry van rechten zullen zyn, voor zooverre zy na afloop der Tentoon stelling weer uitgevoerd worden. Door het uitvoerend comité is met de heeren Van Gelder en Schumann, te Amsterdam, gecontracteerd omtrent de levering dor muziek uitvoeringen. By afwisseling zullen zich doea hooren een Belgische kapel, onder leiding van den bear Joh. Strauss, een Italiaansche, onder leiding van den f heer G. Berlingerie, en het corps on Ier leiding van heer J. Van der Spek in oad-HolIandsche kleederdracht. Bovendien zullen vanwege den dierentuin acht concerten worden gegeven door de kapel van het regiment Grenadiers en Jagers, terwyi op den dag der opening een matinée zal worden gegeven door de kapel van het 4de regt. infanterie, in garnizoen te Leiden, onder leiding van den hoer W. Van Erp. In het geheel zullen tfidens de tentoonstel ling 60 muziekuitvoeringen plaats hebben. Het stoomschip „Bundesrath", van Ham burg en Antwerpen naar Qost-Afrika, arri veerde 24 April te Aden; de „Prins Willem V" arriveerde 25 April van Suriname te Amsterdam; de „Prometheus", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 24 April te Suez; de „Werkendam", van Rotterdam naar Nieuw- York, passeerde 23 April Lizard. Alhier is door de politie aange houden een man, C. Van Millegen, die nog 3 maanden gevangenisstraf moest ondergaan, waartoe by by vonnis van de rechtbank te Amsterdam was veroordeeld wegens bet op- zetteiyk in hulpoloozen toestand laten van per sonen, tot wier onderhoud by verplicht was. Hodenmorgen werd een 14jarig meisje, A. d. H. genaamd, in de Vrouwesteeg door een bierwagen aangereden, ten gevolge waarvan zy viel en een wiel over een arm en een been kreeg. Zy bekwam eohtor hoe* genaamd gaan leisel. Het ongeval waa aan de achteloosheid van het meisje zelf te wyten. De schaak wedstry d te's-Graven- hage, gespeeld tusschen de heeren Al bén oit Weenen, en F. Kola tóe uit Deo. Raag, la thans beslist Vau de 7 partyen werden er door Al bin vier gewonnen en één verloren; twee par tyen waren remise. De vrouw, o n 1 an g e t e Chateau- Thierry vrygesproken ter sake van het stolen van een brood, zy had in zes en dertig uren niet gegeten, ie thans voor het Hof van Amiens opnieuw voor hetzelfde feit vrygesproken na een pleidooi van den o ad minister Goblet. By aankomst vac dec sneltrein uit Rosen daal te Brussel, werden twee weg werkers door de locomotief gegrepen en ver morzeld. Het lyk, dat den 1 6 de n dezer in de Singelgracht, naby de Willemsbrug te Utrecht werd opgevischt, is gisteren door do familie herkend als te zyn van den meubel maker Fclmeyer, wonende te Amsterdam. D.) Uit de k o 1 e n m n te Whitwick in Wales zyn negen lyken voor den dag ge haald. Men houdt zich overtuigd, dat de lyken der andere verongelukte mynwerkers niet gevonden zullen worden. Telegrammen» LABOEAN, 24 April. Mak Salleh het bekende oproerige hoofd op Borneo, dat reeds langen tyd zich verzet heeft tegen het Britsche gezag, heeft zich vrijwillig aan do Britsche overheid overgegeven. Bet oproertjQ is nu geheel onderdrukt. 3 5 7 11 e IT1AT9LDTER IJl. VIËÜDE KLASSE. BLESTS LIJST. Trekking Tan Maandag 26 April. Nos. 4725, 15923 ƒ400. No. 8373 ƒ200. Nos. 2972, 4343, 9526, 11121 ƒ100. Pry zen van ƒ00. 61 2701 f093 7044. 9730 12376 14440 16682 188U 80. 97 6171 89 46 81 41 96 18.08 96 2857 96 7720 60 12440 14616 16340 10MI 142 79 6262 40 9816 66 20 10924 05 201 80 91 63 47 65 33 33 99 64 87 6368 80 64 91 83 17010 19180 93 3081 0444 7813 66 12525 14633 12 83 113 3103 06 69 31 82 12684 68 60 19239 47 32 'J2 80 990(1 91 64 17143 45 668 66 6003 46 17 12761 14810 17268 4Ï 80 3218 73 66 66 98 14924 64 85 603 3316 6765 89 10C04 Ü829 16003 17848 89 84 83 76 79 63 37 6 17414 19363 716 3411 6904 7906 10129 67 16 07 21 13 36. 93 76 G8 63 17513 88 86 18 97 90 SO 12314 16136 42 19020 870 82 8993 8042 102*1 17 16211 71 51 94 358 S 95 51 ïoan 00 87 94 19740 00 98 6000 76 76. 91 16313 17610 61 014 3608 4 8114 10100 13110 64 11 66 41 28. 26 48 Cl 03 15430 31 80 1037 32 86 8207 10610 64 63 44 19834 42 3732 6105 ia 8Ï 13237 81 07 65 66 72 C20Q 88 vl 39 86 17725 11 1107 38'Jg 73 41 10610 18314 15502 30 19331 38 3J00 C324 8310 10700 34 13 37 11 64 40 34 30 7 93 61 91 93 74 4010 63 8401 46 13407 79 17801 200 87 64 91 36 71 26 16690 7 62 92 77 6454 40 96 37 97 8 68 1674 4122 69 41 10811 64 16734 17953 70 1687 68 65U 46 74 92 47 70 20100 1747 07 73 64 83 13609 15816 18006 24 1866 09 6618 82 21083 23 48 7 90 lauo 4200 0710 az 93 39 16904 32 20215 2026 6 86 8654 11101 94 60 18136 44 34 97 60ÜO 8718 97 13629 70 61 «I 2128 4364 12 8852 11216 13766 80 18221 74 39 81 7017 89U4 98 83. 02 18333 20301 80 4463 61 69 11326 13864 16072 66 38 89 4606 7107" 61 11493 89 16122 69 43 2210 46.8 11 24 11613 13963 04 12 52 68 76 69 9019 98 14024 69 18400 80 06 93 94 9108 11740 79 86 £6 20447 2303 4719 7232 31 11890 14161 ro 18614 20585 61 63 70 «3 94 88 16212 73 vo 84 86 77 9227 11941 93 16306 83 20007 2416 91 81 OR 09 14237 3J 18614 11 ia 4318 7312 9309 12011 00 65 79 96 2534 39 69 77 67 76 86 18716 20718 43 66 01 8471 76 143.2 99 66 21 80 76 7666 9626 12240 23 16420 04 20825 OG 91 7010 33 67 97 27 18827 «J 2667 49CC 28 78 68 14412 16561 60 20922 2732 0081 31 82 72 34 1666T BUITENLAND. Dultschland. Volgens een keizeriyk besluit van 22 April zullen de verkiezingen voor den Rykadag 16 Juni plaats hebben. Keizer Wilhelm, keizer Frans Jozef, de prins Kgent Luitpold van Beieren en andere vorstelyke personen hebben Zaterdag de parade bygewoond, die buiten Dresden gehouden werd ter gelegenheid van het jubileum van koning Albert van Saksen. De koning ontving in den loop van den middag deputation van den Bondsraad, met prioa Hohenlohe aan het hoofd, tn van de Duitsche koloniale vereeniging. Belglk De Belgische regeering zal, naar uit Brus sel wordt gemeld, de volgende week een ontwerp van wet indienen, waarby de ternayo, binnen welken de Belgische 6taat den Congo- etaat kan overnemen, met tien jaar wordt verlengd. Het „Journal de Bruxelles" heeft inlichtin gen ingewonnen omtrent bovenstaand bericht en zegt, dat het een overeenkomst geldt, onr de eerste tien j'aren geen gevolg to geven aan de clausule betreffende de naasting van den Conga-spoorweg. De Belgische koningin, die in 't begin van de vorige week met den koning een bo- zoek heeft gebracht aan de Gentsche bloemen tentoonstelling, lydt sedert zy daarvan ia teruggekeerd aan de influenza en moet het bed houden. Donderdag is haar toestand verergerd. De koning en prinses Clementine, die naar Tirol zyn afgereisd, worden over den stand van de ziekte geregeld op de hoogte gehouden. De burgemeester van Antwerpen heeft verklaard, dat de elsch van de stakende huur koetsiers, het opschuiven voor een jaar van het nieuwe tarief, niet voor inwilliging vat baar is. De koetsiers besloten daarop de werk staking voort te zetten.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 3