fi\ 11678 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven, Leiden, 18 Maart. Feuilleton. Een strenge vergelding. Zaterdag 19 Maart. fro jggg LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT* Voor Leiden per 8 maanden. 1.10# Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER AD VERTENT EËN Van 1-6 regale f l.OB. Iedere regel meer f 0.17 J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incaeeeeren bulten de stad wordt 0.05 berekend. Aan den minister van binnenlandsche zaken is een adres gericht door twaalf hoog leeraren in de faculteit der lett ren aan de rijks-uniTersiteiten te Leiden, Utrecht en Gro ningen, aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam en aan de vrije universiteit aldaar (w. o. do Leidscho hoogleoraren J. Van Leeuwen Jr. en J. J. Hartman), waarin zij op uitvoerige gronden te kennen geven met leedwezen kennis genomen te hebben van 's ministers voornemen, om voor de meerder heid van de leerlingen der gymnasia het onderwijs in het Grieksch facultatief te stel:en. Zij achten het hun pliebt togen dusdanig voornemen ten ernstigste op te komen en tot den minister het verzoek te richten, daaraan alsnog geoa gevolg te willen geven. De medische hoogloeraar ör. W. Nolen, alhier, bespreekt in een brochure :~%De klassieke opleiding in gevaar", de hangende quaestie van het Grieksch aan de gymnasia. De schrijver beschouwt de opleiding voor universitaire studiën aan gymnasium en hoo g9re burgerschool, en trekt st-rk party vóór de eerstgenojmde en tegen de laatstgenoemde school. Do heer Philip Loots schrijft in het „Haarlemsch Dagblad" over den heer Jan G. Striening, alhier, cie 1.1. Dinsdag als solist optrad in het Philharmonisch Concert van het Haarlemsch muz'.ek..orps, het volgende: „Het optreden van een goel solist laat noo t na do aantrekkelijkheid eener muziek uitvoering te vergrooten; waar echter zooals hier zich d9 soliit een kunstenaar van bete:-kenis toont, daar mag zijn optreden ais feit van eenig belang golden. De heer Strie ning deed zich in de allereerste plaats kennen als een musicus van buis uit. Zyn voordracht van hst 8ste viool-concart van Spokr etor.d ro. i. als muzikale uifihg zeef hoox. M. t groote warmte en pakkend eDtrain gspeeld, bleef het werk niet in gebreke de toehoorders te boeien eo bun een voldoening te schenken, die zich later in levendige en hartelvks toe juichingen uitte. Ook de verdiensten van den ho9r Striening als virtuoos zijn van meer dan alledaagsch gehalte. Reeds zijn physieke ont wikkeling stelt hem in staat met gemik dingen te doen, die voor andoren onbereik baar bleven, zooals bijv. het spelen van snelle docimen-gangen. Het vioolspel van Stri ning mag geroemd wordoo als dat van een begaafd en ontwikkeld kunstenaar, dien men daarom steeds gaarne zal zien optreden." In het tweede gedeelte van den avond speelde de heer Striening zijn nieuw Concert stuk voor viool met orkest, waarmode bjj oveneens zooveel succes had, dat bij herhaal delijk werd ttruggennpen. Geslaagd zijn to 's-Grave-nhage voor de akte in do nuttige handwerken de dames J. Overvliet en M. S. Den Blaauwen, beiden van Leiden. In de gisteravond in „Odeon" te Rot terdam gehouden algemeene 1-donverxadoring van de afdeeling Rotterdam van het Centraal- Israölietisch KinderWoes- en Doorgangs weeshuis te Leiden, onder voorzitterschap van den heer Eduard Goudsrait, werd bet reglement voor de afdeeling vastgesteld. De afdeeling Rotterdam bestaat uit leden, gevestigd te Rotterdam, Maassluis, Schiedam en Vlaardingen. Zy stelt zich ten doel de bevordering van de belangen van bet Centraal Israëlieti3ch Weeshuis te Leiden binnen do grenzen, door het algemeen reglement aange wezen. Het afdeelingsbestuur bestaat tbans uit do hoeren Eiuard Goudsmit, voorzitter, S. Haus- dorff, vic9-voorzitter, arts Julius De Vries, s?cretaris, ror. Eduard Hollander, penning meester, en S. Hyman, te Schiedam. Door do Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland is bepaald, dat met wijziging in zoo verre van bun besluit van don 25stcn Januari 1898, No. 74, in 1898 bot visschen metkuil- netten, waaronder ook behooren ankerkuilen en staalboonen, van den lsten April tot en met den 31sten Mei is verboden. De Tweede Kamer heeft gisternamiddag achtereenvolgens goedgekeurd verschillende we'sontwerpen, o a. tot goedkeuring vaneen ruiling van grond te Ulvenbout; tot natura- lisaliï van Th. Lamers c. 8. on F. A. L. Lens- dorf c. s.tot goedkeuring van den afkoop door Rotterdam van rechten en opstal en van overweg; tot bekrachtiging van don onder- haodsclien verkoop van een strook spoorweg- grond te 's Heriogenboschtot nadero voor ziening omtrent de wet, houdende bepalingen tot voorkoming van bedrog in den totorhandel. Voorts werd n goedgekeurd de conclusiën, strekkende tot dankbetuiging voor do Regeer ringsinliohtiogen op de adressen von M. J. De Leeuw, wed. J. H. H. Vroemen, koffie huishoudster te Kltin-Deulercn, gom. Crom- vo rt, en van M C Filet, vroeger directeur van het Iii,ik-.t-legraafkantoor te Utrecht. Heden namiddag om halfdrie zou er zitting zijn tot' bokimdeling van nog een conclusie. Door den minister van koloniën is aan de Tweede Kanrnr een ni' uwe mijnwet inge diend tot vaststelling eener regeling, volgens welke voortaan in Nederlandscb-Indiö delf- s'offen kunnen opgespoord en het recht tot ontginning daarvan vorkregen kan worden. De minister verwyst na3r de uitvoerige ge dachtewisseling over het door de vorige Regeering ingeoi«ndo ontwerp, d2t tot grond- slig heeit gediend van zijn vo:ratal. E nige principieel© wyzigingen zyn nieuw. De commissie van rapporteurs ovc-r do nota van inlichtingen, door den vork-en minister van financiën verstrakt op het adres van de Nodcrlandsch9 vereeniging van moelfabri- kanten, hmeende verzoek tot bet tyielyk haffen van inkomend recht op tarwemeel, concludeert tot het vragen van inlichtingen aan den tegenwoordigen minister, daar andere adressen te dezer zake zfin ingekomen, de spoorwegtarieven voor meeluitvoer uit veel plaatsen van ons land lager zijn dan die voor het vervoer uit o mg keerde richting en de zónes ia Frankrijk zijn afgeschaft. De Koninginnen bezochten gistermiddag het Huis van Barmhartigheid aan dtn Zuii- binnensingel te 's Gravenhago en stelden der directrice een gift ter hand voor een onthaal der verpleegden. By do te Rotterdam en te Amsterdam plaats gehad hebbende inschryving voor de uitgifte van f 3,000,000, der 3'/a pcts. leening van 1898, groot f 6,000,000 ten laste der gemeente Rotterdam, werden ingeleverd 59 biljetten, waarby werd ingeschreven tot een be drag van f 4,186,000, tot koersen, variöerende tusschon 98 en lOl'/i pet. Boven pari werd ingeschreven voor een be drag van f 1,676,000. De gemeenteraad van Rotterdam besloot nu van de inschryvingen f 2,670,000 te gunnen tegen 993/, pet. en de overige f 329,500 ondershands tot minstens genoemden k09rs te plaatsen. Mr. J. R. H. Yan Schalk, benoemd raads heer in het Gerechtshof te Arnhem, is heden als zoodanig voor den Hoogen Raad beöedlgd. De minister van koloniën, de heer Cremer, ontving gisteravond in zyn woning aan de Prinsessegracht in Den Haag een 175-t.al genoodigden uit Regeerings diploma tieke en andere kringen. Verschillenden zijner ambtgenooten versche nen op deze receptie, welke met een souper besloten W6rd. Tot de genoo iigden behoorden ook de leden der centrale commissie voor de wereldten toonstelling to Parys. Door beeren Gedeputeerde Staten van Zuil-Holland i3 ia het schattingsdistrict Gouda, benoemd tot lid in de commissie tot her ziening der belast bars opbrengst dor gebouwde eigendommen de hear F. S. W. Gauti-r, burge meester van Goudtrak. Als plaits vervangend lid de li9fr B Koker Jz., burgemeester van Krimpen aan d<-n IJssel. Da byeonroeping van d9 Eerste Kiuur ken tegen Maandag 28 dezer worden te gc- moet gezien. Aan A. Den Beider, rijksvel 1 wachter- brigadier te Haarlemmermeer, is de zilveren eere-medaille der Oranjo-Nassau orde verleend. In een Woensdag te Utrecht gehouden vergadering van commissarissen van politio is besloten tot bet oprichten van een Eroödor- schap van hoofd-commissarissen en commis sarissen van politie in Nederland. Een regle ment is reeds vastgesteld. Te Haarlem is gisterochtend na een kortstondige ongesteldheid overleden S. J. graaf Yan Limburg Stirum, vice-president in het hoofdbestuur der Nedcrlandsche Maat- schappy ter bevordering van Nyverhel 1. De overledene wa3 tevens lid der C.-ntrale Staats commissie voor de "Wereldtentoonstelling te Pc rijs en in dat lichaam met den meest<.n yver werkzaam als voorzitter der Commissie van Klasse XII (versiering en raeuTleering van openbaro gebouwen en woonhuizen) voor welke aLeding by door zyn goeden smaak, kunstzin en liefde voor de kunstincustrie als het ware was aangewezen. De ontslapene, ia de stad zyner inwoning vooral, hooggeacht wegens zyne belangstelling in nuttige ondernemingen, was officier in de orde van Or.injs-Nassau. Het bericht over hit brievenvervoor- Engeland moet in dezen zin gowfizigd worden, dat met 1 Mei brieven uit Engeland, voor Rotterdam en Amsterdam, enz. bestemd, over den Hoek van Holland gaan. Vad Het stoomschip „Koningin "Wilhelmina", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 17 Maart van Genua; de „Prins Willem III", van West- Indië naar Amsterdam, vertrok 17 Maart van Havre; do „General" vertrok 17 Maart van Zanzibar naar Vlisaingen en Hamburg; de „Java", van Amsterdam Daar Batavia, arri veerde 18 Maart te Port-Said; de „Prinses Sophie", van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 18 Maart te Genua; de „Reichstag", van Hamburg en Antwerpen naar Oost Afrika, vertrok 17 Maart van Napels; de „WerkeDdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 18 Maart Wight. Hillegom. Door do politie alhier is op klachte van den warmoezier W. Kleyn proces verbaal opgemaakt tegon den bloemist P. J. Damen, wegens mishandeling van een 15-jarigen joogen, zoon van eerstgenoemde. Noordwyk. Woensdagavond hield do afdee ling Noordwyk der Algemeens Vereeniging voor Bloembollencultuur in café „Flora" een alge meene vergadering, die door 36 loden werd bygewoond. Als nieuw lid werd aangenomen de heer H. Ruigrok Tbz. Een voorstel van den heer J. Bruan, om in Maart 1899 een onderlinge tentoonstelling van gebroeide knol- en bolgewassen te arrang9eren, werd tot een volgende vergadering aangehouden. Na enkele kleine wyzigmgon in bet huishoudelyk regle ment kwam aan de orde de bescbryvingshrief voor de 93ste algemeene vergadering der ver eeniging. By punt 8: verhooging der toelage van den algemeenen secretaris-penningmeester, b08loot de afdeeling met hst advies van het hoofdbestuur mee te gian. Punt 9, hande lende over do indertyd door de afdeeling Vogelenzang—Bannobroek voorgestelde a. s. zomer tentoonstelling van afgesneden bloemen (iris bispanica), ten einde betere op-Daam- stelling te verkrygen, schreef voor gelyk in een der jongste vergaderingen der afdeeling Noordwyk was voorgesteld een tweetal l9den voor een commissie van beoordeeling aan te wyzon, waaruit het hoofdbestuur dan een verdere keuze doen kan. Als zoodanig worden gekozen de hoeren J. Homan en G. L. Van der Weyden Jr. Het verzo3k van het hoofdbestuur, om voor do uitgave van Florilegiurn harlemensis een aantal namen van bolgewassen op to geven, werd beantwoord met de opgave van een dertigtal hyacinten, rh 70 tulpen, benovens eenaantalkrokussen.irisen andere bygewassen. Tot afgevaardigden ter algemeene vergadering werden benoemd de heeren J. Braun on J. Da Groot Lz., tot hun plaatsvervangers do heeren J. Prins en L. J. Homan. Nadat nog de heer Braun don voorzitter, don heer C. J. L. Van der Meer, had geluk gewenscht met diens herkiezing in het hoofd bestuur, werd de gewone verloting gehouden, waarby de hc-eren A. Van den Berg Gz., G. Van Went, J. Van Oosten Jr., H. De Groot Lz. en B. J. Paardekooper de gelukkigen waren en de vergadering door den voorzitter gesloten Zoeterwoude. De jaarwedde van den secre tarts dezer gemeente ia by koninkiyk besluit bepaald op f 800 en zulks met ingang van lo. Jan. 1898. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot tijdelijk leoraai aan de Rijks-boogere burgerschool te GroningeD J- D. Fast, te 's-Gravenhagetot assistent aan do Rjjkslandbouwschool te VVageningen W. Van Dam, aldaar. Eervol ontslag verleend aan den beer J. Chr. Th. Scheller, laatstelijk derde-stadsgeneesheer te Batavia, thaus met verlof hier te lande, met in gang van 1 April 1898. Op non-activiteit gesteld do eerste luitenant L. Noest, van het lsto regiment infanterie, thans ge detacheerd bij de Militaire Verkenningen, krachtens punt 4o. van artikel 38 der wet van 28 Augustus 1851; en de luitonant-ter-zeo lste klasse jbr. E. G. Wichers, thans dienende aan boord van het wacht schip te liellevoetsluis. Geplaatst de luitenant ter zee 2de klasse P. B. K. Ebbinge Wubben, aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam, de luitenant ter zee 2de klasse A. Van der SIuy3, aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Evertsoo" en do luit. ter zee 2de klasse J. J. H. Commijs.'aan boord van llr. Ms. instructieschip „Nautilus." Ingetrokken do plaatsing van den luitenant ter zee -de klasse J. E. De liruyne, aan boord van het instructieschip .Nautilus." Overgeplaatst: de luit. tor zee 2de kl. L. G. Bouricius, dienende aaD boord Hr. Ms. monitor «Cerberus," tijdelijk in de rol Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam, en de luit. ter zee 2de kl. jhr. J. H. O. Van den Bosch tijdelijk aan boord van bovecgonoemden monitor. Pensioen verleend van /G7 aan M. Van Laero of Van Laaro, weduwe van den gewezen Rijks- tolgaarder G. Ooslerhof, en van ./814 aan K. Schippers, laatstelijk deurwaarder der directe belastingen te Rotterdam, lste afdeeling. Examens voor vroedvrouw. De minister van binnenlandsche zaken heeffc bepaald, dat do commissie, die gedurende het jaar 1898 belast zal zijn met het afnemen der examens van vroedvrouw, zitting zal houden te Amsterdam; en heeft benoemd: tot voorzitter der commissie, den inspecteur voor het Geneeskundig Staatstoezicht voor Noord Holland, dr. J. P. Dozy, te Amsterdam, met bepaling, dat hy, bij verhinde ring, tijdelijk zal worden vervangen door het lid van den geneeskundigen raad voor Noord Holland, dr. A. H. L. Otto, te Amsterdam; tot leden de heeren dr. J. Vroesom de Haan, directeur van 's Rijks kweekschool voor vroedvrouwen te Rutter- dam, en dr. R. J. Th. Meuror, 1 eeraar aan's Rijks kweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam; en tot loden plaatsvervangers: dr. P C. T. Vau der Hoeven en L. F Driesscn. arts, beiden to Amsterdam. Reservekader. De minister van oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het examen van heD, die wenschen te worden toegelaten tot de verbintenis als vry williger voor bet Reserve kader by de infanterie en by de artillerie, dit jaar zal plaats hebben op 21 Juli a. s. en zoo noodig op een of meer volgende dagen. In verband daarmede moet de aanmelding voor bet examen plaats hebben vóór 21 Juni a. s. by don hoofdofficier voor het Reserve, kader, te 's-Gr.ivenhage, Paramaribostraat 11, door hot inzenden eener kennisgeving (zia „Staatscourant" No. 65.) Het examen zal dit jaar worden afge nomen te Amsterdam, Arnhem, Assen, Breda, Deventer, 's-Gravenhago, Groningen, Helder, Leeuwarden, Maastricht, Middelburg, Utrecht en Gorkum. 22) VII. Het is nu in de S9pterabermaand en eenige dagen later. In de laatste veertien dagen heeft Florence tjveiiga pogingen aangewend, om het kasteel te verlaten, maar Dora wilde van geen vertrekken hoareD, en Florence, die gevoelt, dat het zelfzuchtig van haar is, om Dora's gelukkig samenzijn met haar veronder stelden minnaar te willen verkorten, geeft toe en brengt haar eigen wenschen ten offer op het altaar van de vriendschap. Het is vyf uren en alle heeren zyn reeds met het geweer in don arm, van het aanbreken vau den dag af, op de jacht gegaan. Nu komen zy alleen of paar by paar weer terug. Onder de eersten, die het huis naderen, zyn sir Aariaan en zyn neef Arthur Dynecourt, die, toavallig elkander omstreeks een myi van het kaateel a< ontmoetend, het laatste gedeelte van dei» weg te zamen hebben afgelegd. Ben vorigen dag had miss Delmaine aan tafel gesproken over een smallen gouden armband, waar zy een zwak voor had en dien zy dikwyis droeg. Zy zeide hem ver loren te hebben, waar of hoe kon zy niet zeggen; en zy voegde er by, dat haar dit verlies erg speet, en had lachend verklaard, dat zy bereid was aan ieder, die hem vond, elke belooning too to staan, welke deze mocht verlangen. Twee of drie van de heeren hadden dadelyk zich bereid verklaard bun loven in de waagschaal te wiilan stellen, om er naar te zoeken; maar Adriaan had het stilzwygen bewaard. Eu toch kwamen de armband en de belooning dien geheelen avond en den volgendon dag niet ait zijn gedachten. En ook nu kan by het niet laten hierover te spreken tegen dan man, dien hy als zyn mededinger beschouwt. „Een vreemd geval met dien armband van miss Dilmaine," zegt hy losweg. „Z9er vreemd. Ik houd het er voor, dat haar kamenier dien ergens heeft neergelegd en daarna vergeten heeft." „Dat is moeilyk aan te nemen. Iemand zal eon armband niet licht ergens anders neer leggen dan in een juweelkistje of eon byzondere lade. Zy moot dien ergens verloren hebbeD." „Dat kan ook zijndie Indisch3 armbanden kunnen licht losgaan." „Maar waar? Ik heb het geheele huis van boven naar beneden laten doorzoeken en heb geen bericht gekregen, dat hy gevonden is." „Dit kan nu wel gebeurd wezen sedert wy van morgen uitgegaan zyn." Juist op dit oogenblik krygen zy den ouden toren in het gezicht, en zyn vreemde, ronde, met klimop begroeide muren, alsook de kleine, smalle opeDingeD, die zy in het hoogste ge deelte vertoonen en die de plaats aanwyzsn, waar de spookkamer zich bevindt. Hoe kan een blik alleen op dezen ouden toren Arthur Dynecourt zoo doen verbleeken en hem zco vreemd doen schrikken? Zyn oogen schitteren en hy drukt zya lippan vast op elkander. „Herinnert ge u," z°gt hy, zich naar zyn neef wendend, met het voorkomen van iemand, die plotseling een ingeving krygt, „den dag, toen wy de spookkamer bezocht hebben? Toen beeft miss Delmaine ons ver gezeld, niet waar?' „Ja," Adriaan ziet hem vragend aan. „Kan zy hem daar ook verloren hebben?" zegt Arthur losweg. „Dat zou al heel zonder ling zijn, niet waar? Een vreemde plaats om zyn sieraden te verliezen." „Het is vreemd, dat ik daar niet eer om gedacht heb," antwoordt Adriaan, blykbaar getroffen door deze veronderstelling. „En toch moet zy hem juist omstreeks dien tyd ver loren hebben. Hoe meer ik er over denk, hoe meer het my waarschyniyk voorkomt, dat hst zoo i3." „OnziD, beste jongen; wees niet zoo haastig met uw vermoedens! Het is juist onwaar schijnlijk. Ik geloof, dat zy hem eer overal elders zal verloren hebbeD." „Wel, ik zal er heengaan en in allen gevalle er naar zoeken," verklaart Adriaan, nog niet overtuigd. Is het een opwelling nog van menscheiyk gevoel, een vaag medeiyden, dat hem doet terugschrikken voor de misdaad, die z\jn ru8tolo3s brein bez'g is te vormen, dat Dyne court nu dringt, om sir Adriaan zyn voor nemen uit het hoofd te praten en io de spook kamer naar don verloren armband te zoeken? Met groote welsprekendheid zoekt hy hem te overtuigen, dat deze daar niet kan zyn, maar tevergeefs. Zyn veronderstelling heeft vasten wortel gevat in sir Adriaans gemoed en deze bewoert, dat, ofschoon het zeer wel nutteloos kan zyn, er op die plaats naar te zoeken, het toch altijd een onderzoek waard is. Het is toch niet onmogelyk. „Welnu, wannoer gy er alloen en onbe schermd heen wilt gaan, zyn de gevolgen ook voor uw eigen rekening," zegt Dynecourt, ten laatste zyn pogingen opgevend. „Onthoud echter, dat, wat er ook gebeuren mag, ik het u afgeraden heb!" Terwyi Arthur dezo woorden zegt, verspreidt zich een sombere glimlach over zyn bleeke trekken en een plotselinge flikkering, even boosaardig als kort, komt in zyn oogen. Maar sir Adriaan merkt niets van dit alles op. Hy ziet naar zyn kasteel, dat groot en majestueus door het roode licht van de ondergaande zon beschenen wordt. Hy ziet ook naar den ouden toren en naar het bovengedeelte daarvan, waar de spookkamer zich bevindt, en waar hy do lange, smalle opc-ningen kan zien, die voor vensters dionen. Hoe weinig zou iemand, die daar opgesloten was, kunnen zien van de groote, bezige wereld daar buiten l „Ja, ik zal het onthouden," zegt hy schert send. „Wannear de geesten van myn voor vaderen my als hun slachtoffer opeischen en my in die spelonk gevangenhouden, zal ik my uw woorden en uw raad herinneren#" „Gy meent het immers niet in ernst om daar heen te gaan?" vraagt Arthur, blykbaar onverschillig, maar hem onderzoekend aan ziende. „Het is bepaald een reis naar dat ellendig hol en het zal u niets holpen." „Wel, wanneer het u hindert, denk dan maar, dat ik niot gegaan ben," zegt sir Adriaan. „Dat is ook beter," herneemt Arthur, zy'n scherpe oogen steeds op zyn mef gevestigd houdende. „Ik dacht wel, dat gy dat dwazo plan zoudt opgevon. Natuuriyk begryp ik wol, dat gy het niot doen zult." Zy zyn nu by de voordeur, terwyi dezo woorden over Arthurs lippen komen, en daar scheiden zy van elkander. Sir Adriaan gaat met een glimlach op zyn gelaat, zacht flui tend, door de ruime vestibule. Zoodra hy den eersten hoek omgegaan is,' volgt Arthur hem haastig, om hem in het gezicht te houden. Hy volgt hem, zacht slui pend, ten einde niet g6zion te worden. Er is geen bediende ergens te zieD. Geen vriend komt Adriaan to gemoet. Alles is stil. Het oudo huis scbynt iDgeslapen te zyn. Boven zitten de schoono gasten ia hun sier- ïyke namiddag-kostumos thee te drinken ea gezellig te praten, en beneden zyn de bedien den nog aan hun huisiyke bezigheden. Arthur, die sir Adriaan voortdurond bespiedt, ziet, dat deze d9 groote trap opgaat, en nu keert hy zich om en snelt, alsof hy zich schuldig gevoelt, van de eene gang in de andere, totdat by eindeiyk by die komt, welko tot bet gedeelte behoort, waar do bediendeu verblyf houden. (Wordt vervolgd.) 3ÉË DAGBLAD.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1