Maandag 28 Februari A0. 1893 <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Verste Blad. b. dat vervolgens vervaardiging van goede ren, ten behoeve van lieien zouder koop kracht en uitoefening van niet inheemsche industrieën in overweging worden genomen; H\ ÏTÜ61 LEIDSCÏÏ DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per 8 maanden. 1.10. Pranco per post 1.40. Afzonderiyko Nommere 0.05. PRIJS DEE ADVERTENTIEN: Van l—fl regel» f 106. Iedere regel meer f 0.17J. - Qrooter# lettere naar plaatsruimte. - Voor bet incaeseeren buiten de 8tad wordt 0.05 berekend. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Oilloiëolo Keuuisgevlngeu. De Burgemeester dor gemeente Leiden herinnert den ingezetenen aan de bepaling van art. 1 der Kies wet dat, om op de kiezerslijst voor 1898/9 geplaatst te worden de aanslag in een of meer doe rijks directe belastingen ovor het volle laatstverloopen dienstjaar vóór of op den laten Maart 1898 moet zjjn voldaan, terwijl van betalingen, in de maand Februari gedaan, vóór den 3den Maart aan hem, Burgemeester, moet zijn gebleken door vertooning van het voor voldaan geteekend aanslagbiljet. Met nadruk wordt voorts door hem gewezen op de voldoening van de aanslagen op het kohier wegens de personeele belasting, dat den Sisten Januari dezes jaars is afgekondigd en waarvan do aanslagbiljetten in het begin dor maand Febr. zijn uitgereikt. Leiden, De burgemeester voornoemd, 18 Febr. 189* F. WAS Leiden. 26 Februari. Maandagavond get fihetNedorlandschTooneel in den Schouwburg alhier „Antigone." Wy herinn ren daarbg aan de nog onlaDgs in ons blad opgenomen uiterst gunstige be oordeeling dor vertaling, bewerkt door onzen stadgenoot prof. dr. Van Leeuwen. Neemt men daarbij in aanmerking de uit stekende opvoering door het Nederlandsch Touneol, in alle Amsterdamsche bladen als om sir\jd geroemd, zelfs zóó, dat latere voor stellingen te AmsterJam met uitverkochte zaal werden geg.vao, dan spreken wy do hoop uit, dat ook de inwoners van Leiden niet achterblijven hunne belangstelling te toonon in het werk van hunnen stadgenoot prof. Van Leeuwen. Zoo ni3t een uitverkochte Schouw burg, moge het dan een goed bezette zaal zijn! BA portret van professor C. P. Tiele, door Da Jossolm de Jong geschild rd, blijft tot in met Maandag 28 Februari a s. nog in do kunstzaal van het St.deiyk Museum geëxposeerd. Gedurende de lste belft der maand Febr. werden aan bet postkantoor albier de volgende brieven bezorgd, welke door onbekendheid der geadresseerden niet besteld konden worden: C. Wildentoer, Aardenburg; Mej. S. Sombo- gaan, Mej. A. Carlebur, Amsterdam; Dr. Schaardenburg, Dordrecht; Mej. E. Bodaan, 's-Gravenhage; v. Leeuwen, Katwyk-binuen; Noordugn, Nyraogen; A. J. v. Berghem, Rotterdam; Janssen, Tilburg; Mej. Steflor, Voorschoten. Briefkaarten: Mej. M. Sprunger, W. Burk- sen, H. Wtiling, Amsterdam; Bosman, Clop- penburg, 's-Gravenhage; J. Stam, niet ver zonden. Brieven, bestemd voor het buitenland: F. Do Jong, Soera<aia. Dj Engelsche mail met berichten uit Indio wordt 27 dezer alhier verwacht. Do uitslag der gehouden stemming voor twee leden van het hoofdbestuur van do Maat schappij tet Nut van 't Algemeen is, datge- koz.n zijn mr. F. A. Eggers, te Amsterdam, met 423, on ar. P. Van Geor, te Lbiden, met 426 van de 451 en 454 uitgebrachte stommen. Beiden hebben do benoeming aangenomen. Tot onderwIj/.eres aan een bijzondere school te Rotterdam is bonoemd mej. H. Ver hoeven, te Alkemade; tot onderwijzeres aan de R.-K. school te Roelofarendsveen mej. A. M. J. E. Schopmeyer te Rotterdam. Op verzoek van H. M. de Koningin is bep.ald, dat op 31 Augustus a. s. des voor- middags to 10 uren een kerkdienst zal plaats hobbtn in de Groot© Kerk te 's Gravenhage, waarbij zal worden voorgegaan door den hof prediker dr. Van der Filer. HH. MM. de Koninginnen hebben Don derdag een diner gegeven, waarbij aanzaten luitenant generaól Vetter, oud-commandant van hot Indische leger; luit.-gcneraal Kool, chef vaii een generalen staf; kapitein-ter-zee Zegers Voeckens, adjudant van H. M. de Koningin, e% ziln echtgenoot©, benovens A. C. baron ickaert van Schauburg, directeur van het Huisarchief van H. M. do Koningin, Men meldt uit Delft aan de „N. R. Ct.:" In het vorig jaar werd door de toenmalige commissie tot behartiging van de studenten belangen in het Delftsche studentencorps het plan gomaakt by gelegenbeil van bet 50 jarig bestaan van het corps een tentoonstelling te organiseeren van plannen en teekeningen van oud-leerlingen en leerliDgen der polytechnische school, gedurende de laatste 50 jaren ver- va r ligd. Niettegenstaande de vele blijken van in stemming, is hot echter niet mogen gelukken dit plan te verwezenlijken. De tegenwoordige commissie tot beharti ging van de studentenbelangen heeft dan ook nu medegedeeld, dat zij tot haar leedwezen geen gevolg aan het plan dor vorige com missie kan geven. Voor den wedstrijd van de tooneelver- eeniging „A. D. Ui. N. D. O.," te Amsterdam, zijn tot juryleden benoemd de heeren: S. J. Bouberg Wilson, Louis Bouwmeester, C. P. T. Bigot, dr. E. Poser en J. Vriesendorp. De deelnemende vereenigingen zijn 30 April: 1. „Excelsior", Amsterdam, met „Manus de Snorder"; 2. „Eensgezindheid", Weesp, met ,'t Scheepje"; 3. „Oefeni g baart Kunst", Den Haag, met „Thuis Gebleven." 7 Mei: 1. Amstels Werkman", Amsterdam, met „Vergiffenis"; 2. „Kunst en Genoegen", Amsterdam, met „Fritz"; 3. „ThaH-a en Melpo mene", Den Bosch, met „Vader". 14 Mei: 1. „Ons Genoegen"- Amsterdam, met „ZU was moeder", 8 „Beclamatieclub", Rotterdam, met „Marcel', 3. „Door Vriend schap Bijeengebracht", Amsterdam, met „De Lithograaf". 21 Mei: 1. „Vondel", Zaandam, met „De viool van Cremona"; 2. „Handwerkers Een dracht", Amsterdam, met „Een party piquet"; 3. „Excelsior", Zwolle, met „Ik eet by myn moeder". 21 Mei na het optreden der laatste ver eeniging uitspraak der jury. 28 Mei: Eere-wedstryd tusschen de vyf be kroonde vereenigingen, waarvan 2 op den dag en 3 by avond zullen optreden. Na den eere wedstryd zal de uitreiking der pry zen plaatshebben. De R.-K. Gildenbond, gevestigd te Amster dam, en de Leo vereeniging, gevestigd te Utrecht, hebben een aires verzonden aan den minister van justitie, waarin dezen verzoeken de maatregelen te nemen, door de commissie van onderzoek in zake de afbreuk, door den arbeid in gevangenissen, rykswerkinrichtingen en ryks-opvoedingsgestLchten aan den arbeid in de vrije maatschappij gedaan, in de eind conclusie van haar rappoit voorgesteld, nl. cl lo. dat een ceutraliseercnde leiding van den gevangenisarbeid vanwege het cepartement van justitio worde uitgeoefend; 2o. dat uitbreiding van den ryksarbeid met medewerking van andere departementen krachtig worde doorgevoerd; 3o. dat een commissie van bystand en advies ter zake van den gevangenisarbeid, ressor- teerend onder het departement van justitie, worde ingesteld; c. dat waar en wanneer dienstig onderzoek in het buitenland worde ingesteld. Adressanten verklaren zich te vleien met de hoop, dat een regeling van den arbeid der gevangenen, waardoor de concurrentie wordt vermedeD, thans door dien arbeid aan den Try en arbeid aangedaan, gepaard zal gaan met opheffing van den vryen invoer van die artikelen, die in buitenlandsche gevangenissen worden gefabriceerd. De minister van binnenlandsche zaken, gelet op het bericht van den minister van financiën van 31 Januari 1898, No 30, af- deeling directe belastingen, volgens hetwelk een aantal aanslagen in de personeele be lasting over 1897 nog niet zyn afbetaald, ofschoon de laatste termyn ultimo November is vervallen; herinnert belanghebbenden, dat wanneer do afbetaling op 1 Februari niet heeft plaats gehad, den belastingplichtige geen kiesbe voegdheid kan worden toegekend, tenzy hy vóór 3 Maart aan den burgemeester het be- wys levere, dat de betaling alsnog vóór of op den lsten dier maand is geschied; zooals op de aanslagbiljetten vermeld is, ontslaat het indienen van bezwaarschriften, aangiften of verzoeken tot het verkrygen van ontheffing niet van de verplichting om den aanslag op tyd te betalen. Ontheffingen blyven buiten aanmerking, zoolang zy niet vaststaaD, betzy omdat in hooger beroep is gekomen, hetzfy omdat de termyn voor het instellen van beroep nog niet verstreken is. (Ste.-Gt.) De Koniuklyke Bibliotheek te 'a-Graven- hage heelt van mevrouw de wed. A. M. Beijerman, geb. Hoog, te Utrecht, ten ge schenke ontvangen een zeer belangryke ver zameling vlugschriften uit het eind der 17de eeuw, benevens eenige andere werken, grooten- oeels betrekking hebbende op den Raad- pensionnaris Johan De Witt en zyn broeder Cornelis De Witt. Aan mevrouw A. M. Bejjerman, geb. Hoog, is de dank der Regeering betuigd. By koninklyk besluit van 24 Februari zyn, met ingang van den tweeden Dinsdag der maand Mei 1898, de heeren E. D. E. Van den Bossche en Mordechay S. L. Maduro benoemd tot lid van den Kolonialen Raad in de kolonie Curasao. De Wilhelmina-vereeniging, welke ten doel heeft ce stichting van een fonds (het Wilheliuina-fonjs) tot verheffing der krank zinnigenverpleging door verbetering deroplei ding en verhoogin? der eischen, aan de ver plegers en verpleegsters in de krankzinnigen gestichten te stellen, en door dezen by ziekte en invaliditeit te steunen, is thans volledig geconstitueerd. Het centraal-bestuur bestaat uit: dr. W. P. Ruyacb, te 's Gravenhage, algemeene voor zitter; mevrouw Haitama Muiier baronesse Van Sytzama, to Haarlem; jonkvrouwe S. Schorer, te 's-Gravenhage; dr. A. O. H. Tellegen, te 's-Gravenhage, algemeene pen ningmeester; en J. Van Deventer Szn., te Bloemendaal, algemeene secretaris. De voorzitters van do provinciale comités zyn de heeren: dr. L Th. Pompe, te Ros malen; C. W. graaf Van Limburg Stirum, te Arnhem; mr. F. Was, te Leiden, jhr.- mr. A. J. R thaan Macaré, te Haarlem; dr. J. P. Btrdenis van Berlekom, te Middelburg; H. L Yerspyck, te Utrecht; dr. N. Reeling Brouwer, te Leeuwarden; W. H. F. bin. Van Heemstra, te Deventer; dr. H. A. Kooyker, te Groningen; mr. F. Pleyte, te Assen, en mr. A. M. B. Hanlo, te Maastricht. Ook de provinciale coinité3 zyn in alle pro vinciën geconstitueerd. Binnenkort zullen de statuten en circulaires der Vereeniging worden o idgezonden, waaruit doel en strekking van den iond nader biyken zal. De plaatsing van den luit ter zee der 2de kla>8^ N Van de Roemer ia de rol van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, om te worden gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. actio oer „Argus", is ingetrokken. Alsnu wordt met l Maart a. 8. in die rol geplaatst, aan boord van genoemden schoener, de luit. ter zea der 2de klasse F. K. Weber. Do adelborst der lete klasse by de Koninklyk© Nederlandsche Mariae-reserve B. C. Van Walramen wordt met 1 Maart a. 8. ge plaatst aan boord van Hr. Ms. instructieschip „Gier." De lste luit. J. Brunstiog, van het 8sto r< g. inf., gedetacheerd geweest in Oost- Inoiê, zal wegeDS lichaamsgebreken, voor den vyand bekomen, den dienst met pensioen ver laten. (N. R. G.) De minister van oorlog heeft de vroeger gemaakte bepalingen, by ministeriëcle aan schrijving gegeven, betreffende bet opleggen van straffen voor hot misbruik maken vau wapens, ingetrokken, als zynde in stryd met de bestaande voorschriften, waarby wordt bepaald, dat het vooraf stellen van va6te straffen op zekere feiten ten strengste is ver boden. Te Breda is in 67-jarigen ouderdom over leden de gepen8ionnoerde schout-by-nacht J. A. Greve. Veertien branders te Maastricht, Tilburg, '8-Hertogcnbosch en Breda hebben een adres gericht aan den minister van financiën, waarin zy verzoeken het iugediend wetsvoorstel tot wyziging der wet op het gedistilleerd niet onge wijzigd in behandeling te doen nemen, of wel de to passeiykheid er van te willen beperken tot de na den dag van invoering der wet eventueel op te richten branderyen, en voorts daarin een overgangsbepaling te willen doen opnemen, wairby een wettelijke regeling van het percentage in de plaats der nu genoten overmaat zal verleend worden, zooals in het adres is ontwikkeld, en ook in België geschiedt, en waarvan de biliykheid, naar hunno over tuiging, door de betrokken inspecteurs zeiven zal erkend worden. Naar de „N. R. C." verneemt, zal de openbare inschryving op de 31/» pCts leeniog der gemeente Rotterdam, waarvan ƒ3,000,000 wordt uitgegeven, plaats vinden op 16 Maart. De dag van storting was reeds bepaald op 30 Maart. By koninklyk besluit is de jaarwedde van den commissaris van politie te Zaandam met 200 verhoogd en alzoo gebracht op 1800. By do behandeling der begrootLig voor 1898 werd een voorstel van B. en W., om daartoe tot H. M. de Koningin het verzoek te richten, door den Riad verworpen. Tot onderwyzsres aan de Christelyke scho.'l te Woerden is benoemd mej. M. Hins- beeck te Haarlem. Door den gemeenteraad van Helmoöd is tot gemeente ontvanger beno-md c!e heer P. Van Moorsel, aldaar. By dr. A. Kuyper is, ten behoeve van de meubileering on inrichting van het Zen- ding3-Hospitaal op Java, een toezegging in gekomen van 5000, uit te kieren zoodra het gebouw voltooid zal zyn. Naar de „Amsterdamscbe Courant" ver neemt, bestaat by de verschillende afdeelin- lingen van de „Alliance Fran^aise" het voor nemen, om als protest tegen het vonnis van Zola de correspondentie met de „Alliance" in Frankryk op te zeggen. De Minister van Binnenlandacbe Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat te vervullen is de betrekking van scheikundig assistent aan het Rykslandbouwproefatation te Groningen. Jaarwedde 1000. Zy, die voor deze betrekking in aanmerking wenschen te komen, gelieven zich vóór 4 Maart aan te melden by den directeur van voormeld Rykslandbouwproefstatioo. Sts.-Ct Het stoomschip „Spaarndam" arriveerde 25 Febr. van Nieuw-York te Rotterdam; de „Prins Alexander", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 25 Febr. Kaap Finisterre; de „Soenda", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 25 Febr. Dungeness; de „Admiral"', van Hamburg en Antwerpen naar O.-Afrika, vertrok 24 Febr. van Suez; de „Obdam", van Rotterdam naar Nieuw York, passeerde 25 Febr. Scilly. Aarlanderveen. De heer A. Beyerinck, ryksontvanger alhier, heeft wegens vertrek ontslag genomen als lid van den gemeenteraad. Bodegraven. Berichten van deelneming aan de op 16 Maart albier te houden koste- looze stisronkeuring dienen te worden toege zonden vóór 9 Maart aan den burgemeester H. Le Coultre te Bodegraven. Katwijk. Voor de betrekking van onder- wyzer aan de openbare lagere school to*' Katwyk-aan-Zee, noodig ten gevolge van uit breiding der schoolbevolking, hebben zich 3 sollicitanten aangemeld. Aan C. v. Duyvenvoorde Az., te Katwyk- aan-Zee is door Burgemeester en Wethoadera vergunning verleend tot oprichting eener smodery in het perceel Sectie A No. 5736. In de afgeloopen week brachten 13 bommen haar vangst in afslag met oen besom ming van ƒ40 tot 130. Voor binnenlekschel werd gemaakt 5 tot 10 en voor scharren 3 tot ƒ4.40 per mand; tong ƒ0.10 tot ƒ1, grist 0.25 tot 1.10, groote schol f 0.40 tot 1.50, alles per stuk. Noordwykerhout. Ia den loop der week liepen geruchten, dat van het terrein, enz. van het verbrande „Wapen van Noordwyker hout" verschillende voorwerpen werden ver mist. Het waren wel geen dingen van groote waarde, maar het ergst is, dat oen gesloten schuur moest worden verbroken en dit geschied is, niettegenstaande een brandwacht was aan gesteld, om het terrein te bewaken. Wel was dit niet verlicht en de nacht na den brand erg donker, maar toch vraag men ach hier af, boe het mogeiyk is, dat de brandwachts, door den burgemeester en den brandmeester zoo oordeelkundig gekozen, zich zoo hebben laten verschalken. Gisteren (Vrydag) hoeft de burgemeester by eenige personen huiszoeking gedaan, naar wy vernemen met bet gevolg, dat enkele kleinigheden gevonden zyn. Overi gens gelooft men hier, dat tyd in overvloed is gegeven, om het ontvreemde van de hand te doen. De vergadering van de afdeeling „Bloem bollencultuur", gisteravond in het café van mejuffrouw de wed. Brama gehouden, was maar matig bezocht. De 2de voorzitter, de heer W. J. Guldemond, opende haar en stelde na het lezen en goedkeuren der notu len aan de orde het verkiezen van een voor zitter wegens het bedanken van den heer F. Diemei. De heer Diemei werd weder her kozen en, ter vergadering aanwezig, nam hy zyn herbenoeming aan en op uitnoodiging van den hoer Guldemond weder plaats aan de bestuurstafel, met eenige toepasselyke woorden. Uit de mededeelingon bleek: dat op het adres aan den beer directeur generaal der posteryen en telegraphic gunstig is beschikt; dat door den voorzitter een opgave zal wor den ingezonden van hyacinten on tulpen, wenscheiyk om opgenomen te worden in bet plaatwerk, en dat het op de vorige vergade ring gesprokene door den heer Vermin niet zonder vrucht i6 geweest, daar door den voorzitter middelen zjjn beraamd om de bydra- gen in de kosten der veilingen biliyker te regelen. Daarna had sluiting der vergadoring en de vi rioting plaats. Rynsburg. De heer G. J. Wec-lnk,benoemd onderwyz r aan de School voor U. en M. U. L. O. (hoofd de heer C. F. Verschoor) te Sche- veningen, heeft deze benoemh.g aangenomen en als zoodanig zjjn ontslag togen 1 Mei a. s. gevraagd aan de Chr. School (Smidsteeg) alhier. - By de gisteren plaats gehad hebbende stemming voor 4 leden van de Schoolcom missie der Goref. School (Smidsteeg) worden herkozen de heeren T. Van der Gust, H. Den Haan Hz., W. Glasbergen en G. Van den Eyktl A.ntz. Oudshoorn. In het afgeloopen jaar werden 86 kinjeren gevaccineerd, als: 4 van 1 3 jaar, 79 van 3-6 jaar en 3 van 6—12 jaar. De loop der bevolking in 1897 was als voigt: Vermeerdering d. gevoorto 44 m. 46 v. V63tieing 124 154 Totale vermeerdering 168 200 Vermindering d. overiyden 25 m. 22 v. vertrek 133 137 Totale vermindering 158 159 Do bevolking vermeerderde alzoo met 10 m. en 41 v. Op 31 Dec. '96 bedroeg het zielental 2395 en thans 2446. Ter-Aar. De lyst van kinderen boven de zes en beneden de twaalf jaren in deze ge- meent^, alzoo die geboren zyn in het tydvak 18861891 en die niet worden gevonden op de lysten van de schoolgaande kinderen op 1 Januari 1898, welke door de betrokkeu school hoofden zyn ingezonden, ligt ter gemeente secretarie ter inzage. In deze gemeente zyo krachtens het bepaalde van art. 20 2de alinea der kieswet ter invulling uitgereikt 49 formulieren, waarvan er 41 zyn terugontvangen, terwyl er 12 nieuwe aangiften alsloonkiezers zyn ingekomen, zoodat er 53 als kiezer ingevolge het bepaalde van art. 1 sub 2 in aanmerklog kunnen komen. Voorts zyn aangifte-biljetten ontvangen als woningkiezer 1, aandeel in aanslagen onver deelde nalatenschappen 6, spaarbankki^zer 1, aanslagen in andere gemeenten 3. Valkenburg. Het aantal ingeschrevenen voor da nationale militie, lichting 1899, be draagt 8. Het zal voor deze gemeente wel een zoogenaamde „slechte loting" zyn dit najaar, want van de 8, dio or mogelyk aan zullen deelnemen, hebben niet minder dan 5 redenen tot vrijstelling. Alle iü geschrevenen kunnen lezen c-n schryven. Zoo ils vroogor werd gemeld, heeft zich ook hier een commissie gevortni met het oog op de inhuldigingsfeestm, S p:embera. a. Door het bedanken van een paar gekozenen, hebben we thans een commisie van 14 loden. Leze „Oommi88ie van 14" benoemde den burgemeester tot eere voorzitter tn vees uit haar midden een „dagelyksch opstuur" aan van 5 leden tot het opmaken van pla; nen, enz., enz. Dat „dagelyksch bestuur" r.u vergaderde gisteravond en koos tot voorzitt<r den heer J. Senff on tot secretaris-penningmeester den heer "W. Groot. Na het opmaken van allerlei voorloopige plannen, scheidde de commissie, welke, behalve uit de heeren Senff en Groot, bestaat uit de heeren A. P. M. Van Oordt, J. K. Van Leeuwen en J. Van Steyn. Woubrugge. Op vorzo9k van de Ohr. Jonge- dochters vereeniging „Het Mosterdzaadje", hoopt d8. Van Goor van Hazerswoude, op Donderdag 3 Maart a. a., 's avonds te halfzeven, in het Geref. Kerkgebouw alhier een rede te houden over „De Arbeid in Gods Koninkryk". Zwammordam. Gisteravond trad de heer S. Rlppe, uit Rotterdam, op in een openbare vergadering van ons Nuts-departement. Als hoofdschotel werd door den talentvol len declamator gegeven „De Koopman van Venetië" door W. Shakespeare, welk drama door den spreker in drie afdeelingen was ge rangschikt. Alle karakters kwamen door de onberispelijke voordracht meesteriyk tot hun recht, doch wy mogen zeker het typisch weer geven van bet karakter van den titelheld van het stuk in 't byzonder roemen. Na de pauze bracht de heer Rippe ten go- hoore: „Een huweiyk om geld of Het Testa ment" van Frederikus, „Grootvader" van A. J. De Buil, „De eerste en laatste hood", en „Do eerste locomotief" van B. Van Meurs, en ten slotte „Schillers Glöcke, oen parodie op voordrdgen", waarby spreker van zyn gave deed Llyken, om ook op humoristisch gebied te kunnen voordragen. Dat de heer Rippe aan zyn publiek voldeed, bewezen de luide toe juichingen aan het slot van ieder nummer. Misschien door het „onbekend maakt onbe mind" of door het „vergevorderd seizoen" of wellicht ontmoedigd door hetgeen vorige spre kers ten beste gaven, was het publiek niet zoo taliyk opgekomen als de heer Rippe ver diend had, doch zeker ia het, dat de faam zyn lof door Zwamimrdam zal verkondigen, waardoor spreker b(j eventueel wederoptreden op een flinke opkomst zal kunnen rekenea. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Jhr. A. Bas Backer benoemd tot burgemeester der gemeente Elburg, inet toeken ning van eervol ontslag als burgemeester der ge meente Ophemert.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1