N®. 11640 Donderdag 3 Februari. A0. 1398 (goürant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. LEIDSCH DAG-BLAD. PBIJ8 DEZER COUHANTa Voor Lelden por 3 maandeiL f l.ML ÏYanco per post1.40. Afzonderlijke Nommors 0.06. PBU3 DEH ADVEETENTIËir; Van 1-6 regels f 1.05. Iedere rogel meer f 0.17Grooter» letters naar plaatsruiinto. Voor bot incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Dit nominer bestaat uit TWEE Binden. Leiden, 2 Februari. „Elsevier's Maandschrift" van deze maand bevat een art kel over den l.eidschen hoog leeraar dr. Corneli8 Petrue Tielo, door de. J. H. Maronier. Het portret van Van der Maarel, dat voor het artikel staat, is met veel distinctie gedaan. Gelijk men weet, zal het den 13den dezer 25 jaren geleden zijn, dat prof. Tiele zyn ambt als hoogleeraar aan het Beminarium der Remoü6irjntscho Broederschap aanvaardde. In een openbare samenkomst van de „Stuiversvereeniging" ten dienste der Neder- landsche Zendingsvereeniging van Rotterdam, in het lokaal „Pniél", alhier, gehouden, trad als voorganger op dr. J. H. Gunning, predikant te Ui recht (vroeger te Leiden). De vergadering werd door een zeer groote schare van belang stellenden bygewoond, die het zeker onthouden hadden, dat, indien dr. Gunning optreedt, z\j een tafeltje wèl bereid zoudon vinden. Immers, een zoo begaafd spreker als dr. G. weet zjjn publiek te boeien. Zoo ook op dezen avond. De spreker ontvouwde in duidelijke bewoor dingen: „den plicht en de roeping van predikant en gemeente" ten opzichte der Zending, dis veelal volgens spreker het stief kind der Kerk genoemd wordt. Er moet meer liefde voor de Zending betoond worden! De Zending is een door den Heer der gemeente aan Zijn discipelen opgedragen taak. De Zending mag daarom niet stiefmoederlijk bedeeld worden. Alles wat spreker ook verder zeide muntte uit ticor fraaien styl en woordenkeus, Algemeen is de wensch dat door het toenemen van leden en begunstigers der genoemde „Stuiversvereeniging" nog een grooter bedrag dan in het vorige jaar (ruim 500 gulden) aan de Nuderlandsche Zendingsvereeniging kan worden afgedragen, die zooveel flnancicelen steun behoeft. De vergadering werd met gebed geopend en met dankzegging gesloten, terwijl er nog voor de „Stuiversvereeniging" gecollecteerd werd. De Christelijke Knapen en Jongolieden- Geh?tl Onthouders vereeniging, afdeeling van de Nationale Cbriston-Geheel-Onthouder3-ver- eeniging, afd. Leiden en Omstreken, onder de zinspreuk „Wees Getrouw", herdenkt heden 2 Februari haar 2-jarig bestaan. Het bestuur bestaat thans uit de heeren Th. Franchimon, voorzitter, J. H. Ruysch van Dugteren, tbeol. student, vice-voorzitter. De Nederlandsche mail met berichten uit Ned.-Indié wordt hedenavond alhier ver wacht. De lste luit. W. Du Vijn, van het 2de reg. veld art., gedetacheerd bi) de arL-ryschool te Bergen-op-Zoom, is ingedeeld b\j de bat terijen in garnizoen te Leiden, alwaar hij I Mei in garnizoen komt. De tweede solo-elarinettiat b\j de Konink lijke Militaire kapel, de heer H. J. F. Van Leeuwen, heeft na een diensttijd van 13 jaren vervroegd ontslag aangevraagd eo zal den dienst verlaten. In do vergadering der Vrijzinnige Werk- lieden-kiesvereeniging „Ontwikkeling", te 's Gravonbage, is met algemeene stemmen dr. Ruysch canóidaat gesteld voor het lid maatschap van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Aan het tweedo gastmaal van den minister van buitenlandsche zaken waren gisteren meerendeels de hoofden van vreemde missiën gonoodigd. De internuntius bij ons Hof zal deze week te Amsterdam de geestelijke zusters, die naar Suriname vertrekken, bij de afreis uitgeleide doen. De heer Seret zal zich ten gevolge van zijn aanstaand optreden als gedelegeerd com missaris bü een levensveszekeringsmaat- schappij, zetelende aldaar, te Amsterdam vestigen. Door deze woonplaats-verandering houdt by op lid der Frovincial9 Staten voor Delft en lid van den Haagschen gemeenteraad te zijn. Ook zou bjj voornemens zijn ontslag te nemen ais lii der Tweede Kamer, waarin hi) voor Gorkum zitting heeft. Men meldt ons, dat Willem Maris, de zoon van Jacob, de vereorende oplrachfc kreeg het portret dei- Koningin te schilderen. Vad Dr. Joris8en, rechter te Pretoria, die eenigen tyd in Europa en in de laatste dagen weder in Den Haag vertoefd hoeft, aanvaardde gisteravond de terugreis naar de Z.-Afr. Républiek. Zaterdag heeft te Dordrecht een verga dering plaats gehad, onder presidium van prof. Kern, van personen, uttgenoodigd om zitting te nemen ia het hoofdbestuur vaa het Algemeen Nederlandsch Verbond, en van nog eenige belangstellenden, tot het bijwonen van deze vergadering aangezocht. Besloten is vooralsnog geea publiciteit aan het verhan delde te geven, omdat de voorbereiding van de stichting hiertoe nog niet ver genoeg ie gevorderd Men herinnert zich, dat op het Letterkundig Congres te Dordt is beslist, dat het Verbond uit drie groepen zal bestaan: Nederland, Vlaanderen, Zuid-Afrika. Eerst moet men thans met Vlaanderen tot volledige overeenstemming geraken, waartoe, in deze maand waarschijnlijk, twee vergaderingen zuilon gehouden worden. Te Dordrecht wae alleen prof. P. Fredericq tegenwoordig. De secretaris, dr. Ki9wiet de Jonge, deelde mede, dat minister Pierson de belangstelling van H. M. voor de zaak zou trachten to win nen en met zijn ambtgenoot voor buiten landsche zaken zou spreken over hetgeen gedaan zal kunnen worden, om het Verbond den steun van onze diplomaten en consuls te verzekeren. Mevr. Van Kerckhoven Jonker?, van de Vereenigd© Tooneelieten, die gisteren to Rot terdam haren eereavond vierde, had een schit terend succes met een der hoofdrollen in het tooneelspel:. „De stem van het hart," naar het Italiaansch, van Marco Praja. Zij ontving een twintigtal bloemstukken. Het stuk viel zeer in den smaak van het publiek; na elk bedrjjf moest driemaal gehaald worden. Door de Vrijzinnige Kiesvereeniging „Vooruitgang", te Amsterdam, ie tot caudiaaat in district V voor lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland gesteld dr. H. Bliuk. De h:er G. M. Slgmond, die voor e-nigen tyd ontslag nam als wethouder der gemeente De Werken on Sleeuwyk, werd gisteren als zoodanig weder herkozen en heeft zich ook de benoeming laten welgevallen. De luitenant ter zeo der 2Je klasse A. C. Dunlop, dienende aan boord van Hr. Ms. pantserdekscbip „Koningin Wilbelunna der Nederlanden", wordt met 4 Februari a. s. op non activiteit gesteld. De luit. kolonel A. J. B. De Vrede, prov. adjudant in Noord-Brabant, heeft verzocht om op pensioen te worden gesteld. (N. E. C.) De lste luitenant N. G. Van Gemert, van het 5de reg. inf. te Amersfoort, zal bjj het lste bat. van het corps als officier van wape nen optreden ter vervanging van den lsten luitenant J. Woud6tra, die non-activiteit heeft aangevraagd, en de lste luit. W. Van der Wielen, van het Oost Indische leger, gedeta cheerd by de koloniale reeerve te Nijmegen, wordt overgeplaatst bjj de reconvalescenten- afdeeling dier reserve, te Zutfen in garnizoen. Het stoomschip „Bromo", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 1 Febr. van Marseille; de „Prins Fredenk Hendrik" arriveerde 31 Jan. van West-Indië te Nieuw York; de „Prinses Sophie" arriveerde 1 Febr. van Amsterdam te Batavia; de „Titan", van Amsterdam naar Java, arriveerde 31 Jan. te Liverpool; de „Reichstag", van Oost-Afrika naar Rotterdam en Hamburg, vertrok 30 Jan. van Algiers en ia 1 Febr. Gibraltar gepasseerd. Alkeintule. Tot bode van den Drooggc- maakten, Veender- en Lyker-Polder is benoamd C. Post. Ia deze gemeente bedroeg in het jaar 1S97 het aantal vaccinatiën by kinderen van 1—3 j. 22, van 3—6 j. 59 en van 612 j. 14, te zamen 95, terwyi het totaal der vacci natiën in 1896 82 en in 1895 129 bedroeg. Bodegraven. De timmermans- en metse laarsknechts hier ter plaatse hebben besloten den patroons om loonsverhooging te vragen. Zy zullen verzoeken, of hebben dit reeds gedaaD, om hun loon van 13 tp 15 cents per uur te brengen. Deze week herdacht de afdeeling Eode- gra7en van „Patrimonium" haar zesjarig be staan. In dt openbare vergadering sprak ds. J. Verhoef over: „De arbeid in 't licht van Gods Woord," in verband met: De zegen van den arbeid." Dat deze rede in den smaak viel, blykt wel hieruit, dat ze op verzoek der afdeeling in druk zal verschijnen. Door ds. Verhoef werd deze openbare bijeenkomst met dankzegging gesloten. In de hierop volgende huishoudelyko vergadering, waarin do socre taris en penningmeester hunne jaarverslagen uitbrachtenwerden de heeren J. Bierhorst en C. Van Muiswinkel gekozen als leden in de commissie van advies, en de heeren W. Hoogendijk en K. Van der Veer al3 bestuurs leden. Uit hot jaarverslag bleek, dat de afdee ling 87 leden telt. De hoop werd uitgespro ken, dat nog meèrdere personen mochten toe treden, opdat nog meer kracht van de ver eeniging kon uitgaan. Ten slotte behandelde de heer Bol„De roeping van 't hoofd des gezin* tegenover zyn medehuisgenooten." Toen na het uitspreken dezer flinke rede geen ge- dacbtenwi88eling volgde, stelde de inleider, in verband met zijn lezing, eenige vragen. Hierop geraakten de tongen l03 en volgde een geanimeerd debat. In plaats van Woensdag-avond, zooals eerst aangekondigd was, zal ds. M. J. Van der Hoogt Donderdag-avond te halfzeven in de Ger. Kerk spreken in het belang der Chr. verzorging van krankzinnigen en zenuwlijders. Boskoop. Gisteravond tueschen zeven en acht uren brak alhier een brand uit bidden heer B. Mooy, op de Achterkade. Spoedig waren de spuiten aangerukt en mocht het gelukken den brand ondej den duim te krijgen. Alles was verzekerd. Lissc. Aan het Rykstelephoonkantoor alhier zijn ia de afgeloopen maand behandeld 177 telegrammen, t.w. i ontvangen 89 en ver zenden 88. In Februari 1897 werden behandeld 138 telegrammen. Noordw\jk. De heer W. G Tuning, klerk der posterijen, tot dusverre ten postkantore ölhier weikzaam, is in gelijke betrekking overgeplaatst naar het bftkantoor aan de Con- radkade in Den Haag. - Voor de loting der nationale militiejllch- ting 1899) hebben zich in dezo gemeente 50 jongelieden, in 1879 geboren, aangegeven. Noordwykerhout. In Janu ri werd aan het hulppostkantoor by do Rijkspostspaarbank ingelegd 1735.45 in 32 intagen, terwyi werd terugtetaall ƒ462.50 in 3 keeren. Oude-Wctcring. Alhier is ook e';0 begin gomaakt met de bespreking over de feostelijke viering der a. s. inhuldiging van H. M. de Koningin. Een vonrloopig comité is geconsti tueerd, op wolks initiatief een algemeene vergadering van gezinshoofden gehouden is. R\jnsburg. Er hadden zich een 65 gehuwde ingezetenen in het café „De Landbouw" ver eenigd. De burgemeester, van wien de oproe ping was uitgegaan, opendo de vergadering, wees op de belangrykheid en liet gewicht va i den dag, waarop onze Koningin zelf de teugels van het bewind in handen zal nemen en vroeg den vergaderdeo of zy dien dag, evenals in andere gemeenten, feeste'.yk wilden vieren. Natuurlijk wilden dit alle aanwezigen. De burgemeester verzocht den vergaderden dan eene commissie te benoemen, die den aard dier feesten bepalen en de leiding daarvan op zich nemen zou. Alvorens daartoe over te gaan, werd op voorstel van een der loden do burgemeester tot eere voorzitter gekozen. Eveneens werden de drie hoofden van scholen, de hoeren A. Collé, J. G. Vreeswyk en W. v. d. Weg, by acclamatie tot leden der commissie bonoomd. Daarna ging men over tot het kiezen van, behalve bovengenoemden, nog 20 commissie leden, waaruit een hoofdcommissie zal worden gekozen. Dezen waren de heeren: D. Brussée Cz., C. v. Delft Kz., N. v. Delft Dz., N. v. Egmond Jz., M. Grimbergen, H. Hogewoning Dz., C Hoge- woning Cz., A. v. Iterson, J. v. Iterson, P. v. Iterson, J. Kromhout J.Cz., P. Kort, A. Koekebakker, A. De Mooy Jr., H. De Mooy, Jb. Oostenryk, dr. Van Walsem, J. Willems en K. Zandbergen. Rynzatcrwoude. In de zaal van den heer Zuidervaart, alhier, trad Maandag-avond als spreker op do heer Overmars, gemeente secretaris van Huizen, tot opwekking van belangstelling in de oprichting van een afdee ling van den Boerenbond; het nut van ver eeniging werd uiteengezet. Voorschoten. Alhier is miltvuur geconsta teerd by een gestorven koe van H. v. Leeuwen. Zoowel het erf van dezen landbouwer als dat van den slachter J. Verhoog, aan wien het dier was verkocht, wordt ontsmet, terwyi de zich aldaar bevindende runderen verdacht verklaard zyn en een partij vhescb, by ge noemden slager aanwezig, is onteigend. Waddings veen. Maandag jl. werd de heer C. Slinger, in leven koster der Nod.-Herv. kerk alhier, begraven. De overledene bad een eigenaardige wijze tan verzen en gedichten maken, die by gewooniyk met het meeste succes voordroeg op volksbyeenkomsten en soms ook op hot Leesgezelschap. Als bode van verschillende vereenigingen zal hy ook in zyn werkzaam leven zeer gemist worden. Een hoogst droevig ongeluk had alhier plaats. Het tienjarig zoontje van Rynoveld verdronk in een onbewaakt oogenblik in de Gouwe. Wassenaar. By den aanvaDg der verga dering van de afd. W. van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur toonde de heer A. Vogels aan de leden eenige bloeiende exemplaren van Irissen. De bloemen waren op tyd geplant en hun bloeityd valt in den regel eerst vier of vyf weken later. By afwezigheid van den secretarie werden de notulen der vorige vergadering gelezen door den 2den secretaris en onveranderd goed gekeurd. Een vorige maal staakten by de verkiezing van een bestuurslid de stemmen tusschen de heeren J. Rooyakkers en G. Gsrdien. By de gieteravond gehouden horstemming werd ge kozen de heer G. Gardien. Na ballotage werd de heer M. Nell als lid aangenomen. De toe gangskaarten en programma's voor den feest avond op 10 Febr. werden aan de leden, voor zoover dezen aanwezig waren, uitgereikt. Dinsdag a. 8. zal door den he&r Ruygrok een vergadering belegd worden ten huize van den heer Beyersbergen. Het doel dier verga dering is een bespreking te houden over de gewone voorjaarsveiling. Na de verlotiog van eenige gereedschappen werd de vergaderiog gesloton. Warmond. De „Harmonie van Warmond" verschafte Maandag haren leden en geïntrodu- ceerden in het lokaal „De Zon" weder een zeer aaugenamen avond; in de eerste plaats door het muzikale gedeelte, dat de hoofdfac tor is en blyft dier vereeniging. De nummers 1 Grande Marche de Conceit, van Ch. De Carmont; 2 Luetspiol-Ouverture, van Kéler Béla; 3 Toreador, Spünischer Walzer, van Royle; 4 Grande Fantasie sur dos Motifs de l'Opéra „Freischütz", arr. J. Oostelaar, van Weber; 5 Gaye d' Amour, van Ch. De Carmont; 6 Paraphrase über das Lied die Loreloy, arr. J. OosUl.iar, van Neswadba; 7 Fantasie aus Millöckers Bettolstudent, van J. Oostelaar, wer den, dank zy directeuT en werkenden leden, overheerlijk ten geboore gebracht. In de tweede plaats en naar gewoonte werd gegeven een blyspel: „De 100,000 uit do Lotery of zooals het meer gaat," ditmaal door de afdeeling Tooneeivereeniging, waarvan de leden voor de eerste maal optraden. Zy gaven blyken van bekwaamheid niet alleen, maar deden het publiek door hun spel in verrukking komen. Wy hopen, Z6gt onz9 berichtgever, dat deze jeugdige afdeeling, die een onderdeel der Vereeniging „Harmonie" uitmaakt, op den ingeslagen weg moge voortgaan. Dan zal zy eer en roem by ieder der aanwezigen inoogsten. Met verlangen wordt de 21sto Februari te gemoet gezien, waarmede de winternitvoe- ringen als naar gewoonte eindigen. Katwyk. Het inschryvings register voor de lichtiog der nationale militio 1899 is alhier voorloopig gesloten met een getal ingeschre venen van 83. De Gereformoerdo Jongelingsvereeniging te Katwyk aan den Rijn zal op Viydag 4 Februari a. s. haar 8-jarig bestaan feestelyk herdenken. Als feestredenaar en leider van het feest z 1 optreden ds. M. J. v. d. Hoogt, vroeger predikant by de Gereformeerde Kerk alhier. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. De met den rang vau majoor gepensionneerde kapitein der artillerie II. A. Perk, op zijn daartoe strekkend verzoek, eervol ont slagen uit zijn betrekking als lid der Permanente Militaire Spoorwegcommissie, onder dankbetuiging voor de vele en goede diensten, door bein in ver melde betrekking bewezenen benoemd tot officier in de orde van Uranje Nassau. Benoomd tol lid der Permanente Militaire Spoor weg-commissie, de beer II. F. Guicbai t, gep. eersto luitenant der infanterie, directeur der Kotterdam- scho Tran.wegmaatschappij. Pensioen verleend aan D. Goudkuil ƒ139, met instandhouding van liet bij Gouvernementsbesluit van 13 Mei 1877 toegekend gagoment van ƒ230; J. Boes ƒ228; J. J. Hermans ƒ381; J. Schimmel ƒ238; A. De Vries ƒ231H. H. Welters ƒ143; J. H. Konijn ƒ481; P. Van Rooijen ƒ99; A. J. Wiertz ƒ246; F. Stals ƒ177; J. H. Bax ƒ149. Ministeriöele beschikkingen. Voor bet tijdvak van 1 Februari 1898 tot en met 15 September 1899, dr. R. J. Tb Meurer, te Amsterdam, aangesteld tot leeraar in de verloskunde aan do Rijkskweek school voor vroedvrouwen te Amsterdam. Met ingang van 1 April 1898 benoemd tot eerste- klerk bij het Departement van Oorlog, E. Werd- miiller van Elgg, thans tweede-klerk bij het Depar tement van Waterstaat, Handel en Nijverheid, J. F. W. KornduH'er en E. G. A. C. Vervooron, beiden thans tweede-klerk bij bet Departement van Justitie. Do ,Sts. Ct." bevat liet reisrapport van Hr. Ms. schoener .Dolfijn" belast met bet politie toezicht op de visscherij in de Noordzee, van 3 tot 12 Januari 1898. Gedurende dezen kruistocht werden geen klachten betreffende do visscherij vernomen en geen over tredingen geconstateerd. Koninklijke iutoebt te Amsterdam. De „Tel." meent nog een eDkel woord van bescheiden aandrang te mogen doen hooren, opdat de weg, door Hare Majesteit KoniDgin Wilhelmioa by den intocht te Amsterdam op 5 Ssp'omber a. s. te volgeD, langer worde gemaakt dan vastgesteld werd. Een Koningin uit hit populaire Stamhuis van Orarjj Nassau op achttionjarigen leeftyd in den vollen bloei van jaugd en schoonheid plechtiglyk de Hoofdstad te zien binnen treden om ingehuldigd te worden, i3 eon zoo buitengewoon schouwspel, dat de bijzonder heden van die plechtigheid wel met zorg te overwegen zyn. Naar dtn wensch der Amsterdamscho bur- gery is de vastgestelde weg voel te kort. Men vp.rgete niet, dat, wanneer eenig onheil geschiedt, wanneer menschen doodgedrukt of in het water gedrongen worden, zulks e:n schaduw zal werpen op de geheele regeeriog der jonge Koningin. Men verg-.to ook niet, dat de middenstand, welke geen duizenden betalen kan, om eon kamer te buren op Heeren- of Keizersgracht, en welke zich niet in levensgevaar begeeft in een volksgedrang op straat, van den geheelen Intocht, zooals die nu is vastgesteld, nist3 zien zH. Het kan niet anders dan in het belang v?n het Koninklyke Huis zyn, dat Hare Majesteit de Koningin Hare bekoorlijke ver- schyning vertoone aan den volko, en weder- keerig vraagt de burgery niets liever dan Hare Majesteit zonder levensgevaar te kunnen toejuichen. By het Jubileum te Londen hoe't do veel langero Intocht van do byna tachtigjarige Koningin Victoria ongeveer ten halven dag geduurd. De Intrede te Amsterdam zal ongetwyfeld aan Koningin Wilhelrnin* een grooto ver moeienis voroorzaken Wie onz^r, zegt de „Tel.", zou Hare Majeetoit daarvoor niet willen vrywaren? Maar die inspanning, hoofdzakeiyk voortspruitende uit aandoening, is niet te voorkomen, en zal niet veel zwaarder worden door het verlangen vaa den weg, wat een veel grooter deel van de bevolking in de gelegenheid zou stellen zyn hulde te betuigen. Indien by de hooge Overheid geneigdheid mocht bestaan, hiermede de bevolking, van heinde en verre naar Amsterdam stroomende, ter wille te zyn, geaft do plaatseiyke ge steldheid daartoe goonakkelyk de middelen aan de hand. Do „Tel." wil geen richting aanduiden, om den scbyn te rermyden van te pleiten ten beho'jve van deze of gene wyk. Men houdo haar echter de overtuiging ton goede, dat een langere weg te vinden is, welke ovenveel waarborgen aanbiedt voor het verkeer als de nu vastgestelde, en waar door het alleszins n&tuuriyke verlangen der burgt-ry bevredigd zou wordeD, om zonder levensgevaar Hare Majesteit op den dag der Intrede toe te juichen. Kiezerslijsten. De minister van bincenlandsche zaken her innert belanghebbenden, dat, indien het ver schuldigde in de personeels belasting op 1 Februari 1898 niet is voldaan, Je belasting plichtige niet op de den 22aten Maart vast te stellen kiezerslijst worJt geplaat-t, t-.nzy hy vóór 3 Maart aan den burgemeester doet bly ken, dat de betaling alsnog vóór of op 1 Maart is geschied. Gelyk op da aanslagbiljetten is vermeld, ontslaat het indienen van bezwaarschriften, aangiften of v rzocken tot het verkrygen van onthelfing niet van do verpli.hting om den aanslag tydig te betalen. Ontheffingen worden ten aanzien van bet behoud of do verkryging van het kiesrecht in geen geval met tetali gen gelijkgesteld, zoolang zy niet vaststaan. Zoolang hooger beroep aanhangig is of de termyn voor het instellen van hoogtr beroep nog niet U verstreken, staat de ontheffing niet vast. Sts.-Crl Zeeniiliciens-rerlofgangers. De minister van marine, Gezien het koninklyk besluit van 21 Januari 1898 No. 4, waarby by gemachtigd wordt om do zoemiliciens verlofgangers van da lichting 1896 in htt jaar 1898 te doen oproepen voor opkomst in werkelyken dienst op de daartoe door hem, Minister, te bepalen datums, ten einde gedurende den tyd van vyf weken te worJen geoefend; Heeft goedgevonden te bepalen: lo. dat de opkomst dtr zeemiliciens zal plaats hebben op Ma ndag 4, Dinsdag 5 en Woensdag 6 April a. s., naar gelang der schepen, aan boord waarvan zy zullen worden geoefend; 2o. (lat do miliciens zich, elk op den by nadere oproeping voor hem te bepalen dag, te 12 uren des middags, of zoo spoedig moge- ïyk na dit uur, gekleed in hun by hun ver-; Irek met groot verlof medegenomen militair

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1