N®. 1T636. A°. 1898 (Qouraat wordt dagelijksmet uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven* Eerste Blad. Zaterdag; 3f> Jantiari. LEIDSCH DAdBLAD. PE1JS DËZEE COUEANTi Voor Leiden per 3 maanden, 1,1% Franco per post1.40* Afzonderlijke NommerB 0.06. PRIJ8 DEB ADVEBTENTEEN; Van 1-6 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. - Grootera letters naar plaatsruimte. Voor Ret incasseerbd buiten de stad wordt f 0.0b berekend. Dit iiouuiier bestaat uit TWEE Bladen. Officiëele Kennlsfferliiffen. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lete alinea, der wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad No. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inriohtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter algemeone kennis, dat door hen op heden vergunning is verleend aan de Firma J. HOEFFTCliE en ZOON en rechtverkrijgenden tot liet plaatsen en in-werking-brengen van een gasmotor van twee paardekracht in het pcroecl Brocetraat No. 94. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 27 Jan. 1898. E. KIST, Secretarie Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het adres van L. VAN BEBGEN, houdende verzoek om vergunning tot oprichting van een slachterij in het perceel Mirakelateeg No. 37; Gelet op de artfc. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het pnbliek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd ia; alsmede, dat op Vrijdag 11 Febr. a. e., 'e voormiddaga to elf uren, op het Baadhuis gclegonheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen dat verzoek in te breagea. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeoater. 28 Jsd. 1893. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat ingevolge art. 2 der Verordening, regelende de invordering der plaateelgko btlasting op de H o n d e n ieder boader van één of meer bonden, die aan die belasting Onderhovig sgn, verplicht is daarvan jaarlijks vóór of op den Sisten Januari a. s. bij den Gemeente ontvanger aangifte to doen door inlevering van een behoorlijk ingevuld en door den aangever onder teekend biljet, on dat bedoelde inechrgvingsbiljetten voor het dienstjaar 1898 kosteloos ton kantore van don Gemeeote-ontvanger verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wethoaders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 4 JaD. 1898. E. KIST, Secretaris. Leiden, 28 Januari. Als advocaat en procureur by denHoogen Raad is beden beëedigd mr. J. H. K et jen, te Leiden. Bjj ministerieels beschikking is, met ingang van 1 April 1898, op zijn verzoek, eervol ODtslag verleend aan den heer H. Witte, als hortulanus aan de Rijks-universiteit te Leiden. Aan den heer B. P. B. Plantenga, op zijn verzoek, met ingang van 1 Februari 1898, eervol ontslag verleend als assistent in het ziekenhuis aan de Ryks-universiteit te Leiden. Voor het tijdvak van 1 Februari tot en met 31 December 1898 benoemd tot assistent in hetzelfde ziekenhuis de heer L. C. Kers bergen. Dr. E. A. Klobbie, assistent voor de schei kunde aan de Ryks-universiteit te Leiden, tot wederopzegging toogelaten als privaat-docent in de faculteit der wis- en natuurkunde aan deze universiteit, om onderwijs te geven in bijzondere hoofdstukken der scheikunde, voor namelijk in micro-cuemie. Hedenochtend werd het examen tot het verkrijgen van een verlichten diensttijd door een aantal adspirant-miliciens afgelegd. Van dezen slaagden slechts eenigen, waaronder ook onze stadgenoot de heer C. J. A. Francken. Het „Haagscho Dagblad" verneemt, dat bij de Regeering overwogen wordt om de zoogenaamde griffie rechten in het vervolg ten bate van den Staat te doen komen, in plaats van deze als emolumenten voor de griffiers te doen strekken. Verkregen rechten zouden hierbfi natuurlijk geëerbiedigd worden, doch bü benoeming van oen nieuwen titularis aan oen der groote arrondissements-rechtbanken, zou alsdan daarmede gewacht worden, tot wettelijke voorzioring ten opzichte van nieuw benoemden zou zyn getroffen. Op dez-i wijze zouden de geëmployeerden der griffie hun la^g gewenscht ideaal be reiken en Rijksambtenaren worden. Door bet bestuur van scholen met den Bijbel to Kootwijk is, om over te gaan tot voorziening in de vacature van een hoofd der school te Kootwijkcrbroek, ontstaan door het overlijden van den heer J. T. Bakker, het volgende drietal gesteldde heeren G. J. Boegman, hoofd der school te Katwijk, P. Veenhuljzen, onderwijzer te Maassluis, voorheen hoofd der school te Smilde, en B. Rienstra, on der wij 2.r te Schiedam. Nadat in de vergadering van den Haar- lemschen gemeenteraad van 6 Maart 1878 zonder hoofdelijke stemming besloten was: „in beginsel aan to nemen, dat vanwege do gemeente een openbaar slachthuis zal worden ingericht en beheerd", besloot de Raad in zijn zitting van 8 October 1879 de zaak van de oprichting eener openbare slachtplaats voor- ioopig te laten rusten. De heeren J. Krol Kzn., dr. J. Nieuwen- fauijzen Kru8eman, H. Van den Berg, J. A. Lodewijk8 en jhr. mr. F. W. Van Styrum, leden van den gemeenteraad, hebben thans bjj den Raad een voorstel ingediend, om Burgemeester en Wethouders uit te noodigen, da zaak van de oprichting van een openbaar slachthuis opnieuw in overweging te nemen en daartoe met bekwamen spoed een voorstel aan den gemeenteraad in te dienen. Om niet noodeloos uitvoerig te zijn in de vermelding van de geschiedenis, die er toe leidde, dat het abattoir niet werd opgericht, berinneren de voorstellers er alleen aan, dat het Raadsbesluit van 8 October 1879 niet werd genomen om redenen van principiéelen aard, maar op grond hiervan, dat de destijds aangewezen plaats (het Harmenjansenveld) een verplaatsing van de gemeente-reiniging noodzakelijk, althans wonschelijk, zou maken en in verband daarmede de uitdieping en verbetering van het Spasme. Het komt den voorstellers voor, dat dit argument niet langer mag dienen om het oprichten van een zoo hoogst nuttige in richting als een abattoir in den weg te staan. Wat vóór 20 jaar als een hoogst wensche- lijke zaak werd beschouwd, is, sedert deleer der ziektekiemen tot zulk een verrassende ontwikkeling is gekomen, eon onafwijsbare eisch van hygiënisten geworden. By het voorstel is gevoegd een uitvoerig rapport in zake de oprichting van een abattoir te Leiden, uitgebracht door den heer D. A. De Jong Jzn., inspecteur der vee- en vleesch- keuring, waaraan verschillende beschouwingen zyn ontleend. De „Sts.-Ct." van heden bevat een Koninklijk besluit van 21 Januari 1898, waarbij, met intrekking en wijziging van vroegere besluiten, bepaald wordt, dat in het krankzinnigengesticht „Het St.-Joris-Gasthuis" te Delft niet meer dan 231 krankzinnigen, 115 mannen en 116 vrouwen, mogen verpleegd worden. Op de Israëlieti8che begraafplaats te Overveen is op het graf van wijlen den heer A. C. Wertheim geplaatst een vlakke, hard- steenen zerk met kop, waarin, behalve geboorte- en sterftedatum van den overledene, deze woorden zfin gebeiteld: Hy was een man in woord en daad, in alles, En vrouwelijk teeder was zfin liefd'rfik hart. Door B. en Ws. van Rotterdam is by den gemeenteraad een voorstel ingediend tot het bouwen van 400 M. kaaimuur langs de Z.W.ztjde der Rijnhaven en uitbreiding van de handelsinrichtingen, aanvankelijk met één aldaar te bouwen loods. Het voorstel strekt om tusschen het by Katendrecht voor een toekomstige veerhaven in het oog gevatte emplacement en het terrein der American Cotton Oil Company over 400 M. een kaaimuur te bouwen, waarvan de meest oostelijke helft dadelijk onder handen zou kunnen worden ge nomen, en de andere, die de plaats der tegen woordige machinefabriek „Katendrecht" in nemen zou, na de verplaatsing dier fabriek naar het haar thans van gemeentewege toe gezegde nieuwe perceel, tot stand zou kunnen worden gebracht, en verder om aan dien kaai muur te bouwen aanvankelijk éón, onder het beheer der handelsinrichtmgen te stellen loods van 100 x 40 M., in den trant van die, welke de Rotterdamscbe Lloyd aan de Wilhel- minakade heeft laten zetten en electrisch geoutill.erd, en alsdan achterwege te laten een door de directie van het Entrepot voorgestelde uitbreiding en de huur van het terrein bij het Poortgebouw te verlengen. De kosten van de voorgestelde werken worden begroot op f 490,000, Gisteravond vierdo mevr. De Heer van den Tivoli-schouwburg te Rotterdam haar 25-jarig jubilé. Alle eerste rangen waren uitverkocht. Na btt voorstukje „Grootmoeder" begon een bloemenregen, welke zich ook na ieder bedrijf van „Schoonmama" in toenemende mate herhaalde. Na het eerste bedrijf verscheen het geheele gezelschap op het tooneel en werden onder hartelijke woorden van de heeren Frits Bouw meester, Van Warmelo, Erfmann en Mulder aan de jubilarisse aangeboden een pendule met coupes namens de couponhouders, een servies namens haar vrienden, bloomstukken namens Het Nederlandsch Tooneel, de afdee- ling Rotterdam van het Tooneelverbond, de Vereeeigde Tooneelisten, het gezelschap van den Tivoli-schouwburg. Later nog meerdero namens de Nederlandsche Tooneelvereeniging te Amsterdam, de vereeniging „Eensgezindheid" te Doesburg enz., enz., kortom een dertigtal samen. De jubilarisse bedankte diep getroffen. Het was een ware ovatie. Uit een bron, die betrouwbaar kan worden geacht, verneemt het „Vad."f dat het zeker is, d^t de It lianen het volgend jaar zullen terugke&ren, onder directie van den heer Morghen, die dan alleen de leiding der zaken zou op zich nemen. Colazza en Lunardi zouden worden gereëngageerd. De heer De Hondt zou directeur worden van een Duitsch Opera-gezelschap, zetel Rotterdam. Den laten Maart a. s. zal onóer den titel „De Arbeid" by den uitgever Arthur Van der Stompel, te Amsterdam, onder redactie van Ed. Yerburgb, een maandschrift verschijnen, dat zich literair zal verzetten tegen den vulgariseerenden invloed, dien de zoogenaamde Nieuwe-Gida richting op de letterkunde uitoefent; en verder by dragen zal bevatten over muziek, tooneel, schilderkunst, sociologie en exacte wetenschappen. De kaft-versiering zal vaa Jan Toorop zyn. Graaf Ségur d'Agnessau, lste gezant schapssecretaris by de Fransche legatie, is gisteren, na tot voor weinige weken geruimen tyd als zaakgelastigde te zijn opgetreden, met verlof naar Parys vertrokken. De luitenant-kolonel jhr. Van Reigersberg Versluys, directeur van het remontedepot te Miliigen, zal binnenkort na 40 jarigen dienst tijd den dienst met pensioen verlaten. (D.) De lste luit. J. P. Van der Meulen, van het 5de reg. inf. te Amersfoort, heeft deta cheering aangevraagd by het O.-I. leger; de lste luitenants van de inf. O.-I. leger E. Den Doorn de Jong, W. B. Oort en A. C. L. De Klerck en de lste luit. C. M. A. Quack, van het 2de reg. inf., allen by do Hoogere Krijgs school werkzaam, tot het volgen van den cursus voor algemeene krygskundige studiën, worden van 2 Mei tot 30 Sept. a. s. gedetacheerd by het 2de rog. veld art. in Den Haag, om by dat corps aan alle diensten en oefeningen deel te nemen. De Uitgevers-Maatschappy „Vivat", te Amsterdam, geeft een nieuw weekblad uit, „Ons Jongensblad" getiteld, waarvan het eerste nummer het licht heeft gezien. Duidt reeds de titel genoegzaam de strekking aan, een inleidend woord van den redacteur en de inhoud van dit eerste nummer vullen dat nader aan. Verhalen, grappen, nieuwtjes, aanwijzingen voor knutselwerk, goochelen, wedstryden in het kort alles, wat een jongenshart kan bekoren, wordt toegezegd. De eerste aflevering vangt aan met een verhaal van Jules Verne: „De ijssphinx", met illu8tratiën, die men, gelijk trouwens vanzelf spreekt, ook elders, eigeniyk overal, in dit weekblad vindt. De commissie voor de kroningsfeesten te Apeldoorn heeft het volgende voorloopige programma opgemaakt. Aan de verschillende godsdienstige gezindten zal worden verzocht, den 31sten Aug. of 6den September, al naar in den lande als dag wordt aangenomen, gods dienstoefeningen to houden en do klokken te luiden. Verder muziekuitvoeringen en feeste lijke byeenkomsten te houden. Den dag na de komst van H. M. op Het Loo zal een aubade van schoolkinderen wor den gebracht en zullen muziekuitvoeringen wor den gegeven; des middags een optocht met praalwagens, enz., des avonds weder muziek uitvoeringen, feestelijke bijeenkomsten en illu minatie. Den volgenden dag zullen kinder- en volksspelen worden georganiseerd en zal er des middags een harddraverij worden gehouden. Des avonds weder muziekuitvoeringen, terwijl de feestelijkheden met een schitterend vuur werk besloten zullen worden. Op het beroep van E. Noack, te Beriyn, zyn de hem door burgemeester en wethou ders van Groningen opgelegde voorwaarden, voor de oprichting van een slachterij aan het verbindingskanaal Winschoter-Hoornsche diep aldaar, door minder bezwarende vervangen. De Koninklijke Deventer tapytfabriek schreef In Oct. van het vorig jaar een prys- wedstryd voor Nederlandsche vrouwen uit. Htt gold de indiening van ontwerpen voor oen Smyrna's tapijt van vier by vyf meter. Naar het best gekeurde ontwerp zou door de „poolvrouwen" der fabriek een tapijt ge knoopt worden voor de aanstaande tentoon stelling van vrouwenarbeid. De jury, bestaande uit de dames J. W. A. Naber, A. Knol en J. Van der Kooy, heeft uit de 31 ingokomen ontwerpen den prijs van f 100 toegekend aan de teekening ,Loly" van mej. M. E. De Graaff, te Rotterdam. De ontwerpen „Rechtiynig" van mej. H. Giltay, te Rotterdam, en „O TaLnenbaum" van mej. A. Van Proven, te Groningen, zijn eervol vermeld en zullen als teekeningon ten toongesteld worden. Het stoomschip „Reichstag", van Oost- Afrika naar Rotterdam en Hamburg, arriveerde 27 Jan. te Napels; de „Spaarndam", van Rotterdam naar Nieuw-York, vertrok 28 Jan. van Boulogne-sur-Mer; de „Titan" vertrok 28 Jan. van Amsterdam naar Java via Liver pool; de „Werkendam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 27 Jan. Lizard. Noordwyk. Door een elftal ingezetenen dezer gemeente, allen bewoners van bet oosteiyk deel der Voorstraat (Hof van Hol land Krochtweg), is een adres aan den Raai ingediend, waarin zy om voorziening of verbetering van de riolering in dit gedeelte van het dorp verzoeken. De onderteekenaars veroinden zich tevens, by eventueele tot stand- koming van het rioolstelsel, tot aansluiting voor bun perceelen. Boelof-Arendsveen. Gisternamiddag om halfééo bracht ons gunstig bekend fanfare- gezelschap een aubade aan haar bescherm heer T. Wagenaar en zfin eebtgenoote, by gelegenheid van hun zilveren huweiyksfeest. In een fraai versier! en ryk met vlaggen getooid vaartuig kwam het gezelschap onder het voortbrengen der welluidende klanken statig aandrijven en liet het anker vallen voor de woning der jubilarissen, waar eenige stukken werden g ..sp9eld en bun oen prachtige krans werd aangeboden by mondo van den heer T. De Jong, aan wiens initiatief aie betcoging te danken was. De muziek werd begunstigd door heeriyk, hoewel voor dat werk koud, weder. Ieder werd, 't was juist na den noen, door oïe muziek naar buiten gelokt. Zegwaard. Door het bestuur van den Palen- steinschen polder, onder Zegwaard, en van den Binnenwegschen polder onder Zegwaard en Bleiswyk, is ter openbare kennis gebracht, dat de herziene Ifist der stemgerechtigde ingolanden in deze polders gedurende veertien dagen ter secret?rio des polders voor de ingelanden ter inzage is nedergelegd. Uit de „Staatscourant". Kooinkljjke boaluiten. Aan den luite nant ter zee der 2de klasse W. Gaade vergunning verleend tot het waarnemen van een particuliere betrekking buiten het zeewezen, voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Februari a. s., onder stilstand van non-aetiviteits-traktement en zonder opklim ming in dc ranglijst. Een pensioen van 591 verleend aan A. Groene- veld, laatstelijk commies lste klasse bij 'a Rijks belastiogen. Aan J. C. Arnoldy, stationschef bij de Holland- ache IJzeren-Spoorwegmaatschappij, wonende te 's-Gravenhagc, verlof verleend tot het aannemen van het ordeteeken der derde klasse van den derdon graad der orde van den Dubbelen Draak, hem door den keizer van China geschonken. De met verlof in Europa aanwezige kapitein der infanterie van het leger in Ned.-Indië H. 's Graou- wen en de met verlof in Europa aanwezige lste luitenant der infanterie van het leger in Ned.- Indië J. L. L. M. Wittich, ter zake van lichaams gebreken, het gevolg van verwonding in den strijd, met ingang op 1 Februari 1898, oervol uit den militairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. EERSTE KAMER. Bü Hoofdstuk Justitie betoogde de heer Van Lier de noodzakelykheid van wijziging der bepalingen ten aanzien van de voogdy. Da heer Van der Bie-sen wenschte eveneens vergemakkelijking van de formaliteiten voor het sluiten van het burgerlijk huwelyk. Als de minister een half uurtje tyd heeft, hoopt spr., dat hy dit zal besteden om een wet daar toe voor te stellen. D© heer Melvil van Lijnden drong aan op verhooging der bezoldiging van de trakte menten der leden van het Hoog Militair Ge rechtshof. De heer Van Alphenzich aansluitende by het laatste betoog, wensebte de militaire leden by dat Gerechtshof uitsluitend gekozen te zien uit vlagofficieren en generaals. De heer Rutgers van Rozenburg wenscht inlichtingen omtrent de verklaring van de commissie uit de Academie van Wetenschappen over onjuiste voorstellingen in staatsstukken omtrent de quaestie van geboorigheid in de cellulaire gevangenissen. Voorts vraagt hy herziening van de bepalingen ten opzichte vau de gehuwde vrouw. De heer Rahusen drong aan op herziening der bepalingen betreffende de los- cn laad' dagen en wil schepen met petroleum motoren, enz. rangschikken onder stoomschepen. Gemeenteraad van &atw(jk. Zitting van gisteren. Tegenwoordig alle ledon, behalve de heeren v. d. Plas en Haasnoot. D® Voorzitter achtte het zich in deze eerste raads vergadering en bjj de eersten gang der raadsleden naar het huis der gemeente een aangenamen plicht, hen welkom te heeten en hun en den ingezetenen Gods besten zegen toe te wenschen. Hij sprak daarbij de boop uit, dat handel en nijverheid, landbouw en vlsscherij in ruime mate mogen bloeien en de arbeid der ingezetenen de gewenseïrte vrachten afwerpe. Spr. wierp een terugblik op het afgeloopen jaar en wees er op, dat er reden tot dankbaarheid is waar de eemeente niet door groote rampen is getroffen; wel werd er bij den laatsten storm stoffelijke schade geleden, doch menschenlevens vielen niet te betreuren. Met den wensch, dat 's Raads werkzaamheden ook di' jaar in het belang der gemeente mogen worden gezogend, opende de Voorzitter deze vergadering. De notulen werden na gelezen en goedgekeurd. Aan den heer W. Dubbeldam werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid der plaatse lijke schoolcommisie, onder dankbetuiging voor aan het onderwijs bewezen diensten. Aan bedoelde commissie zal worden verzocht, zoo spoedig mogelijk een voordracht in te dienen. Mededeeling werd gedaan van het proces-ver baal van kasopneming, den loop der bevolking gedurende 1897 en do missives van de heeren Matthes en Oswald, betreffende hun bereidwillig heid tot de bijdrage in de helft der kosten van de bestrating en rioleenng van het verlengde der Van-Wassenaar-straat. In betrekking hiermede deelt de Voorzitter mede, dat Dinsdag de afgraving is gegund. Ingekomen was een schrijven van den heer Waller Zeper om concessie voor electrische ver lichting, met begeleidende concessievoorwaarden, dio ten line van onderzoek voor de leden ter in zage werdeo gelegd. Ingekomen was een kon. besluit, houdende goed keuring van de vaststelling der opcenten op de per- soneele belasting, die van 70 op 50 zijn terug gebracht. Op voorstel van den Voorzitter, gebruik makende vaD de bevoegdheid, verleend bij art. 243 der Gemeentewet, ging de Raad nu tot een geheime zitting over. Na heropening kwam aan de orde punt 2 der agenda: Verzoeken afschrijving hoofdelijken omslag en hondenbelasting. Verleend wordt aan de heeren Rollandet te Leiden 3/,;, J. Bloemendaal 8/12p en Libert l5 af schrijving H. O., K. Parlevliet. en J. v. d. Bent ontheffing van hun aanslag in de hondenbelasting, UI, Bezwaarschriften togen aanslagen in don hoofdelijken omslag, dienst 1897. Op het verzoek van den hoer C'. Goekoop wordt afw. beschikt, doch hem voor V,. afscbr. verleend. Do aanslag van den heer G. J. Wiegerink wordt gebracht op 25. Op het verzoek van den heer P. Bloot Pz. wordt afw. beschikt, evenals op dat van den heer W. C. Maarleveld, van Maassluis, cn van mevr. wed. C. W. Heybroek, aan welke laatste echter voor ®/i: afschr. wordt verleend. IV. Vastgesteld wordt het suppletoir kohier hondenbek, dienst 1897, tot een bedrag van ƒ2.50. V. Bij acclamatie worden tot commissarissen der Gemeente-spaarbank de aftredende leden her benoemd. VII. Voorstellen ten opzichte van den straatweg Schouw van Duivenvoorde-Katwijk aan Zee. B. en Ws. stelden in hun rapport, dat op juri dische gronden berust, den Raad voor hen te mach tigen, eerst te trachten met de commissie voor dien straatweg tot overeenstemming te komon omtrent tegemoetkoming in de kosten van het opbreken der straat, en, mocht elke overeen stemming ontbreken, dan voort te gaan de rechten der gemeente te handhaven en de uitspraak van een hooger gezag uit te lokken, waartoe B. en Ws zoo noodig een krediet wordt verleend. Toven9 wordt B. en Ws. opgedragen, bij de Hooge Kegee- ring stappen te doen tot intrekking of wijziging der concessie Na eenige opmerkingen van do heeren Van Mets en Ouwehand, die hun instemming betuigen met het rapport en het voorstel van B. en Ws., wordt dit met algemeene stemmen aangenomen Vil. Reeds onzen lezers bekend. VIII. Voorstel van B. en Ws. tot aanstelling van een onderwijzer aan de school voor gew. L. O. te Katwijk aan Zee, in verband met do school bevolking op 15 dezer, toen ze meer dan 310 leer lingen bedroog. Goedgevonden wordt, de aanvangs- jaarwedde te bepalen op 550, met twee twee- jaarlijksche verhoogiugen elk van 25. zoodat na vier jaar do jaarwedde ƒ600 zal zijn. Eindelijk wordt besloten, in verband met het genomen besluit inzake de exploitatie eener ge meentelijke gasfabriek en reeds vroeger genomen besluiten, tot het aangaan eener geldleening voor aankoop van diverse gronden, voor de gasfabriek, en, ten behoeve vaD de schoeiingswerken en de woning van den kuiper Parlovliet, tot den koers van Geen dei leden verder het woord verlangende, werd de vergadering door deD Voorzitter gesloten, nadat de leden der Commissie van Fabricage wareD aangewezen, om. zoo noodig, de aanslagen van reclamanten bij Ged. Staten toe te lichten. Gedenkpenning inhuldiging. De jury van den prfiskamp ten behoeve van den gedenkpenning, welken H. M. de Koningin wenscht te doen slaan ter gelegenheid Harer plechtige inhuldiging te Amsterdam, heeft in een verslag aan H. M. de Koniügin-Regenteg medegedeeld, dat voor den wedstryd voor het vervaardigen van een definitief ontwerp inge komen zyn: 1. van den heer Bart Van Hove: een ont werp voor de voorzyde (in twee exemplaren): 2. van den heer J. H. Baars: a. een ontwerp voor de voorzyde; b. een ontwerp voor de keerzyde in twee exemplaren: 1. allegorie; 2. het Nederland» sche wapen; 3. van den heer C. J. Begeer: a. twee ontwerpen voor de voorzyde; b. vier verschillende ontwerpen vqqf keerzyde met kleine afwykingen in de ddtsilg; 4. van den heer J. Kuypèr: een ontw&p voor de keerzijde.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1