fi\ 11631, maandag 24 Januari. <§eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (gon- en feestdagen, uitgegeven. Lersie iflad. A0. 1898 DA&BL PRIJS DEZER COURANT: Voor Loiden per 3 maandenf 1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADYEETENTLËN Van 1-6 regels 1.06. Iedere regel meer 0.17J. - Grooter* letters naar plaatsruimte. Voor het mcasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Dit nonius er bestaat nit DRIE Bladen. OfÖciëel© KeanlageTintfeib NATIONALE MILITIE. Do Burfemeoater vau Loidon herinnort bij deze den Geestelijkon en Studenten in de Godgoleerdheid, die reoue bij do Nationale Militie zijn ingelijfd, a'amede bun, die daartoe kanoen vrordon opgeroepen, dht zij tot het bekomen van de ontheffing van den werkelyken dieiet, bedoeld bij het lsto lid van art. 127 eer wot van den 19den Aug. utua 1861 (Staatsblad No. 72). gewijzigd bij de wet van don 4de.. April lfc92 (diaatablad No. 56). verplicht zijn tneeohen do i koeten Januari en den letea Februari dezee jaars. hunne aanvragoo, mot het daarbij behoorend bewijsa'uk, bij hem, Bargcmeea'er, in te dienen. l.oideu, f)e Burgemeea'er voornoemd, 15 J.n. 1898. f. WAS. Leiden, 22^JanuarL Door de commissie voor de strafverorde ningen wordt den gemeenteraad een door haar oi.t worpen conc pt-verordening „op openbare vermakeiykbe on en bijeenkomsten en het hou en van ve lotingen" ter vaststelling aan- gecoden. Die verordening is bestemd ter ver- v. n^ing van de artikelen 99 (voor zoover dit r.og geldende was) en 100 van de Algemeene Polltiavurordeniog voor de gemeente Leiden, van den 6den November 1879. In het belang van openbare orde en veilig heid en in varband met de bij artikel 34 der Verordening op het Bouwen en Sloopen aan Burg. en Wethe. reeds toegekende be voegdheid, scheen de commissie eenige uit breiding van de tot dusverre met betrekking tot het eerstgenoemde onderwerp bestaande regeling volstrekt noodzakelijk. D6n gemeenteraad deelen B. en Ws. mede, dat eenige begrotingsposten van het dienstjaar 1897 alsnog aanvulling behoeven -wegens te laag. gebleken raming en in ver band met uitgevoerde werken, bij de betrek- kdyke artikelen vermeld. Het totaal der verhoogfngen bedraagt ƒ24,175.50. Tot dekking van dit bedrag stellen B. en Ws. voor in do eerste plaats te beschikken over ƒ2096 uit den post voor Onvoorziene Uitgaven, op welken post nog ƒ2610.165 over Is. Voorts kan door af- en overschryviug worden voorzien In een bedrag van 3925, welke som op onderscheidene fabricageposten beschikbaar is gebleven. Voor het overige stellen B. »n Ws. voor de ontvangstposten te verhoogen: volgn. 46 „aandeel ln de winst der Leidsche Duinwater Maatschappij", voor 1897 geraamd op 22,500, met 2250, in ver band met de ontvangst ter zake voor 1896 ad ƒ24,750 en de raming voor 1898 ad 25,000; volgn. 27 „Rente van Kapitalen" met ƒ4:7.50 al3 ontvangstpost uit het legaat Hartevelt, en volgn. 30 „Ontvangst resultaat van een afzon derlijk beheer (Gasfabriek)" met ƒ15,857, ten einde de begrooting ten behoevo van de voor gestelde verhooging van uitgaafposten te doen sluiten. Zij geven mitsdien in overweging, tot de vorengenoemde wijziging der begrooting voor 1897 te besluiten door vaststelling van de door hen overgelegde staten model B en C. B(j de Koninginnen hebben gisteren gedineerd barones Van Verscbuer, dame du palais honoraire; ridder Huyesen van Katten- dijko, kamerheer der Koningin, en mevrouw; gen.-majoor Beyerman, adjudant in buitenge- wonen dienst; Van der Oudermeulon, stal meester in buitengewonen dienst, on rit meester jhr. Van Tets, adjudant van de Koningin. Aan de Koninklijke Muziekschool te 's-Gravenhage is tot leeraar in Solfège be noemd de heer W. Renaud, wonende te Voor burg. Op de prijsvragen, uitgeschreven door de versieringtcommiseie uit het comité voor do inhuldigingsfoesten te 's-Gravonhage, zijn 60 antwoorden ingekomen met 250 teekeningen. „Andrée. Per Luchtballon naar de Noordpool" is de titel van een interessant boek, dat pas verschenen is bi) den uitgever den heer A. W. Sijthoff, te Leiden. Behalve eenige wetenswaardige bijzonder heden uit het leven van Andrée, den stout- moedigen ondernemer, en een nauwkeurige beschrijving van den ballon „Ornen", waarin hij met zijn tw6e koene reisgenooton Strind- berg en Fraenkel den tocht naar de Noord pool ondernam, bevat het boek twee onder houdende reisverhalen, het eene door H. Lachambre, het andere door A. Machuron samengesteld. Laatstgenoemde was tegen woordig bij het vertrek van den balloD, van Spitsbergen. De aantrekkelijkheid van het werk wordt verhoogd door tal van illustraties (naar pho- tographieön), aan welker uitvoering de meest mogelijke zorg is besteed. De geringe prijs zal zeker geen beletsel zijn, om het boekje, waarvan de lezing veel genoegen verschaft, te koopen. De stichting „Het Leidsche Volkshuis" is thans tot stand gekomen. In de akte van stichting, voor den notaris mr. J. A. F. Coe- borgh verleden, komen als stichters voor do heoren mrs. H. L. Drucker, H. B. Greven en W. v. d. Vlugt. Het doel der stichting is in de statuten aldus omschrevenverhooging van ontwik keling, beschaving en levensgeluk onder de arbeidende en daarmede gelijkstaande klassen te Leiden en de naaste omgeving, o. a. door verspreiding van nuttige kennis, door aan moediging van wetenschap, kennis en gemeen schapszin, door verschaffing van gepaato ont spanning, door bevordering van den om gang tusschen verschillende kringen der maatschappij. Het bestuur bestaat uit vijftien leden; voor de eerste maal treden als zoodanig op de dames mevr. A. H. Hessding geb. Salverda de Grave, mej. E. C. Knappert en de heeren J. Bosch, S. C. Doesburgb, mr. H. L. Drucker (voorzitter), A. Engel (secretaris), mr. H. B. Greven (penningmeester), H. C. v. d. Heyde, C. H. Kouw, mr. H. Ver Loren van Thomaat, J. Mu8sert, dr. H. Oort, W. Pera, mr. W. v. d. Vlugt (vico-voorzltter), N. Do Zwart. Dezer dagen Is de stichting eigenares ge worden van het perceel aan de Haarlemmer straat en den Apothekersdijk, vroeger bewoond door dr. Suringar. Het bestuur houdt zich thans bezig met de bewerking van het plan voor het gebouw, op het gekochte terrein in te richten tot verwezenlijking vanhetdo9l der stichting. Mr. H. L. Drucker zal op uitnoodiging van het bestuur van het Departement der Maatschappij tot Nut van 'fc Algemeen in een openbare vergadering, op Donderdag 3 Febr. a. s., het Woningvraagstuk bespreken. Blijkens io dit nummor voorkomende advertentie ligt bij de firma Kooyker alhier ter teekening een sympathie betuiging aan Emile Zolr. De eerste onderteekening is die van prof. dr. Jan Ten Brink. De heer E. Wiltebrands alhier gaf gister avond in de kleine zaal van het Nutsgobouw zijn aangekondigde voordrachten. Bi) de opgekomenen, die niet grcot in getal waren, mocht hij veel bijval ondervinden. Den gullen lach van velen kon men herhaaldelijk door de zaal hooren klinken. De heer Willebrands wist voortdurend do hilariteit gaande te houden, waartoe ook de grimeering, bij enkele voor drachten behoorend, het hare bijdroeg. De heer C. Verster deelt ons mede, dat hij een keurige proeve van xylographie (hout snijkunst) beeft ontvangen van de hand van onzen stadgenoot den heer Will. C. Brouwer nl. het „Huldigingslied voor Nederland in 't jaar 1898getoondicht door J. Heori Berkel- jon (gedrukt door de firma Batteljee en Terp stra, en uitgegeven door Blankenberg en Co., te Leiden). Op deze hoogst merkwaardige en eigon- aardige uitgave hoopt hij nader uitvoeriger terug te komen. Bij de hoeren Gebroeders Reinke, aan de Botermarkt, is tentoongesteld een schilderij, voorstellende H. M. Koningin Wilhelmina, waartoe do laatste in den handel gekomen photo*; raphie ten voorbeeld heeft gestrekt. Het is een kolossaal stuk en de gelijkenis is uit stekend. Dat kunststuk, besloten in een fraaie vergulde lijst, doet den heer J. Van Dam alle eor aan. Wij vestigen er de bijzondere aan dacht op. Ds. C. B. Oorthuys hoopt 16 Maart dezes jaar8 zijn 25-jarige Evangeliebediening te ge denken. Z. Eerw. was achtereenvolgens werkzaam te Waarder, 's-Heer-Abtskerke, Woudrichem, Harderwijk, Katwijk aan Zee, 's-Gravenhage, daarna weder te Katwijk aan Zee en sedert 1897 te Rotterdam. In een vergadering van anti-revolution- nairen, te Rotterdam, besprak gisteravond jhr. mr. T. A. J. Van Asch van Wyck uit voerig het program van actie dier party en concludeerde met het oog op de stemmen- cyfers dier party by de verkiezingen ia Juni 11., dat zy recht heeft op een afgevaardigde te Rotterdam. Hy voor zich meende daarop aanspraak te mogen maken wegens zyn grooto sympathie voor de havenstad Rotterdam, wier ontwikkeling hy met belangstelling gadeslaat Spr. deelde mede, dat by in 1894 telegraphisch uit Suriname solliciteerde naar het burge meesterschap van Rotterdam. Aangenaam zou het hem zjjn, wanneer hy voor een Kamer zetel gekozen werd. In een eveneens gisteravond gehouden ver gadering van district IV der kiesvereeniging „Rotterdam", welke zich by de verkiezing van eon lid voor de Tweede Kamer van bet stellen van een candidaat onthouden heeft, is besloten thans by de herstemming decan- didatuur van den heer R. P. Mees R.A.zn. te steunen. De heer A. Plate zal Maandag-avond te Cbarlois oen redevoering houden ter aanbe veling van de candidatuur van dr. Mees. De herstemming heeft Dinsdag a.s. plaats. De „Amsterd. Cour." van 28 Nov. 1840 be schrijft de Kroonin&iguiën van het Oranjehuis: De kroon is eaamgesteld uit een rood fluweelen toque, dienende om de kroon rondom bet hoofd te doen passen; deze toque is omvat door een gouden band, welke met edelgesteenten van fonkelende kleuren als saffiert-n, smaragden en andere omzet is; de rand van de bandeau is geschulpt en heeft zestien punteD, van welke acht door een fraaie parel bekroond worden, terwyl de acht andere zich door gedreven gouden bladen vereenigen met acht gebogen gouden bande lieren, die de eigeniyke kroon uitmaken en, zich bovenaan dezelve v&reenigende, aldaar gevat en bekroond worden door een gouden wereldbol, met een gouden kruis. Deze acht bandelieren, van onderen breed, doch allengs smaller toeloopende, zyn bezet ieder met negen paarlen, die deze zelfde evenredigheid volgen: waar do bandeliep breed is, groot zyn, en waar die smaller wordt, allengs kleiner worden. De bandelieren zyn van mat goud en de randen van glad en gepoiyst goud. Du schepter is van zilver, zwaar in 't goud verduld, met palmettos a l'antique. De schepter is een meter lang, behalve den zich' daarop bevindenden appel. Het kapiteel daarvan, waarop de Ryksappel met het kruis geplaatst is, is naar de Korinthischo orde vervaardigd. De Ryksappel is insgeiyks van zilver, zwaar in het goud verguld. Hy is omgeven met schitterende, gekleurde steenen. De grondwet is ingebonden in royaal kwarto formaat, in rood fluweel en verguld op sneê. A&n boide zyden staat 's Ryks wapen, verguld. Van onderen is het boek met gouden kwasten versierd. Het Rijkszwaard is een antiek zwaard; de greep is bekleed met rood fluweel en met gesteenten versierd. De standaard van het Ryk hangt aan een vergulde speer. De grond van het vaandel is van witte gewaterde zyde, waaraan franjes en kwasten van goud en blauw; het Nedér- land8che wapen is er op geschilderd. De grondwet en de standaard behooren niet tot de insignien, maar waren by de inhuldiging van Willem II, die op 28 November 1840 plaats had, op de zoogenaamde credenz- tafel \oor den troon in de Nieuwe Kerk nedergelegd, zoo ook op 12 Mei 1849, toen Willem III werd ingehuldigd. De 2de luita. W. F. Engelhart, J. K. F. Weber en J. G. Regenhardt, van het 3de reg. inf., en F. J. Quanjer, van het 5de reg. inf., zyn door de Indische keuringscommissie genetskundig geschikt bevonden voor eene 5-jangd detacheering by het O.-I. leger. Door de inspecteurs van de krankzinni gengestichten is aan de besturen dezer inrich tingen een circulaire verzonden, waarin wordt gezegd, dat by de inspecties bleek, dat de door de inspecteurs aanbevolen afzonderiyke verpleging der teringiyders in die gestichten niet altyd wordt toegepast en verschillende bedenkingen ontmoet, en ook dat hun ge bleken is, dat de ontsmetting van muren en vloeren der zalen, waar teringiyders verbiy ven, en van de sputa en het ïyf- en beddegoed der ïyders niet altyd toegepast wordt. Zy wenschen in verband hiermede te over wegen of er wellicht termen bestaan om een afzonderiyke inrichting in het leven te roepen, waar krankzinnige lyders aan tuberculose kun nen verpleegd worden, en verzoeken daarvoor opgave van het aantal teringiyders, in elk dezer gestichten verpleegd, en of dezen in afzon deriyke ziekenzalen worden behandeld en sla pen, dan wel met andere patiënten te gelyk op dezelfde zalen verpleegd worden. Hare Majesteiten de Koninginnen hebben een bedrag van duizend gulden doen toekomen aan den resident van Amboina ten bate der slachtoffers van de aardbeviDg op Ambon. De lste luit. E. F. Insinger, van het 2de reg. vest.-art., en P. J. H. Van der Palm, van het 4de reg. inf., in garnizoen te 's-Gra venhage, worden van 2 Mei tot 80 Sept. onderscheideniyk gedetacheerd by het lste reg. huzaren te Zutfen en by het 2de reg. veld-art. te Leiden. De minister van justitie brengt in her innering, dat zy, die tot den Nederlandschen adel behooren, gehouden zyn aan het departe ment van justitie kennis te geven van de in hunne geslachten plaats gehad hebbend ge boorten, huwelyken en sterfgevallen, door inzending van gelegaliseerde volledige afschrif ten van de ia de registers van den burgeriyken stsnd ingeschreven akten. Sts. Ct Hr. Ms. pantserdekschip „Koningin Wil helmina der Nederlanden" onder bevel van den kapitein ter zes H. O. Feitb, is 21 dezer Duogeae88 gepasseerd, en Hr. M9. instructie- schip .Nautilus," onder bevel van den kapitein- luitenant ter zee A. Sjret, 20 dezer te Santa Crux (Teneriffe) aangekomen. De luitenant ter zee der 2do klasse F. H. A. Qreve, uit Oost-Tndië in Nederland teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. De generaal-majoor W. Rooseboom, com mandant der stelliog van Amsterdam, is be noemd tot ridder 2de klasse met de ster en de majoor H. A. H. Smeding, van het lste reg. huzaren te Zutfen, tot ridder 3de klasse in de ordo van den Rooden Adelaar van Pruisen. De kapiteiü J. J. L. Schmitz, van het 3de regiment infanterie, in garnizoen te Ber gen op-Zoom, zal wegens lichaamsgebreken den dienst met pensioen verlaten. Alkem&de. Met betrekking tot den beken den paardendiefstal kan als een merkwaar dige byzonderheid worden vermeld, dat bet bewnsto witte paard van Chr. v. d. Geest zjjn eigen dieven per rytuig vervoerd heeft van Lel ierdorp naar het Holl. Scoorwegsta tion te Leiden. Dit geval heeft zich aldus toegedragenToen onze veldwachters Du Pau en Boddaan verleden Maandag de dieven op hun transport naar Loosduinen -en' passant ook moesten voorstellen aan den burgemees ter van Leiderdorp, om door dezen geboord te worden, bevond zich aldaar ook de land bouwer Van der Goest met rytuig. Op het bovengenoemde voorstel der politie ging v. d. G., om hot zeldzame er van,.dade lijk onvoorwaardeiyk in. Do dieven hadden zelf schik io hst geval 1 Bodegraven. De Bondsring van „Christe- ïyke Jongeliügsvereenlgingen op Gereformeer den grondslag in de Rynetreek" hoopt Woens dag-avond a. 8. te vergaderen in de Geref. kerk alhier, waarin als spreker zal optreden da. C. Van Proosdy, van Leiden. Na de pauze zal de heer A. Vroiyk, van Woubrugge, hidden het onderwerp: „Jaarfeesten onzer vereenigingen." Koudekerk. By een gisteren alhier geslo ten huweiyk deed het zeker nog zeidon voorge komen geval zich voor, dat de vier personen, die als getuigen by het huweiyk zouden tegen woordig zyn, allen door ongesteldheid verhin derd waren te verschynen. Lisse. Op Woensdag, 26 Januari a. s., zal gelegenheid gegeven worden tot kostelooze inenting, waartoe men zich op do gewone spreekuren by oen der geneeskundigen kan aanmelden. Leidschondam. In het verslag over het afgeJeopen Yereenigingsjaar der Lddschen- damsche IJsclub „De Yliet" wordt o. a. het volgende gezegd: Hy kwam, hy zag en hy verdween, de Winterman 1 Ziedaar in 'tkort de treurige geecbiedeni8 van den winter van bet afge- loopen jaar. En welke goede plannen hadden we; met welke goede bedoolingen bokeken we ons batig saldo 1 Maar 't mocht Diet baten. Met geld kan men wel huizen bouwen, Maar niet den winter naar zich sjouwen I We verwachtten hem wel, den ysman, maar hy kwam niet. Ja, toch oven! 't Was in het laatst van Januari! En toen kregen we alle hoop. Immers, twee jaar geleden kwam hy ook zoo laat en wat een heeriyk ysweer, zooals weinigen beleefd zullen hebben. Den 248ten Januari werd het ys sterk geacht en zelfs de Yliet was in enkele nachten veilig gowordenhet ys wa9 evenwel niet mooi. In aller haast werden acht man aan 't werk gezet, de noodige beschikkingen werden genomen, de timmorman werd be eteld en op 25 Januari een bestuurs vergadering uitgeschreven. Maar Maandag bracht dooi; een 12 man werden nochtans aan het werk gezet, 'tkon Dog omdraaien, 't weert De vergadering werd gehouden, maar 't bestuur had niets anders te doen dan Daar buiten te kyken, naar de wolken, die alle van het westen afkwamen, grauw grys. 't Begon zoo waar te regenen 1 En 't haantje op den toren bleef maar naar 't westen kyken, we kregen water, bet ys werd een bry en de hoop dor liefhebbers van schaatsenryden was ver vlogen. De toestand der Vereenlging is intusschen gunstig te noemen. Wel is het getal leden van 113 gedaald op 107, maar zoo er ys komt, is bet zeker, dat het getal leden zal sty gen. Ook de kas is goed voorzien. Tegenover eene ontvangst van 813.795, w?ar >y bet saldo van 't vorige jaar is, plus de r.-nte over 1896, staat 6en uitgave van 66.89, zoo jat r een batig saldo over is van ƒ246 905. Oud-A(le» Aan den albier gehouden bilj rt- wed.strjj 1 in het café van den heer Job. Van der Hulst werd door 21 liefhebbers deelge nomen. De uitslag is als volgt: H. Bader, van Sassenh9ira, de pry3Corn Hillebrand, van Hoogmade, d9 lste premie; P. Th. Rietmeyor, van Noordwyk aan Zee, de 2de premie. Over het geheel werd er kranig gespeeld, zoodat het spd door allen, zoowel torschouwers als deelnemers, m t belangstelling werd ge volgd en ook vroegtijdig W38 beslist. Roolof-Arendsveen. Donderdagavond had don de muzen voor eenige uren h re tenten opgeslagen in de bovenzaal van den heer Wagenaar. Euterpe spreidde het eerst haar bekoorlijkheden ten toon in eenigo muziek stukken, dio onder de kunstvolle leiding van den heer De Goey op de bekend uitstekende wy2e werden uitgevoerd door het fanfarecorps „Liefde voor Harmonie" alhier, en met ge spannon aandacht door hot talryke publiek werden aangohoord en luide geapplaudisseerd. De tegenwoordigheid van Thalia bleek in de opvoering van een tweetal kluchtepi-lea, door eenige leden van genoemd gezelschap. „De mislukte erfenis" en „de vier pakken" werden met vlugheid en geestdrift afgespeeld, en mochten een daverenden byval onder vinden. Eenigo voordrachten, o. a. do „politieke veldwachter" door P. v. d. Zw. en „de gro<=: en- boer" door T. De J. liepen evoneens uu mun tend van stap.l. Een buitengewone verras sing was den aanwezigen weggelegd, toen ds heer PI. uit Leiden, die toevallig in de zaal aanwezig was, op uitnoodiging, met groote welwillendheid uitstekend en echt pakkead „de commis-voyageur Yan der Steur" voor- droog!" „Die mag d'r wezen" zeggen de lui hier, „die kent 't nog eerst. Zou die wel eens meer komen? Dan zul by welkom zynenz. Tot ongeveer één uur waren alzoo de toe hoorders aangenaam en gezellig in spanning gehouden, waarop velen huiswaarts keerden, maar nog meer dat waren de jongeren nog een paar uurtjes werden vastgehouden door de eensklaps te voorscbyn tredende Terpsichore, die de opgewekte jeugd door do lustige tonen der muziek tot den dans nooigde. Deze avond was in waarheid een uitspanning voor oud en jongl Dank zy daarom gebracht aan het fanfarecorps, aan den heer De Goey, aan de tooneelisteo, aan T. De J., die door zyn yver en zyn toewyding de vereeniging bezielt en in stand houdt, en aan den kastelein W., dio allo zorgen heeft aangew-m voor goede plaatsen, verlichting en coms iu.ptie|l By de Rykepostspaarbank aan het oofd- kanloor te Roelof Arendsveen en de da-i' onder ressorterende hulpkantoren, werden in bet 4e kwartaal van 1897 ingelegd ƒ3107,73 terugbetaald 14944,56. Gedurende bet geheele jaar 1897 werden ingelegd ƒ55651,79, terugbetaald ƒ61536,06. Het laatste in dat jaar uitgegeven ooekje draagt het nummer 130. Rynsburg. Voor de eerstvolgende loting voor de nationale militie hebben zich op de secretarie te Rynsburg aangegeven 34 jonge lingen. Sassenhcim. De Christ, zangvereeniging „Looft den Heer" gaf gisteravond haar 2de jaarfeestvi&ring Ten gehooro werden gebracht een 7 tal liedereD, die onder directie van den heer Fortuyn waren ingestudeerd en uit muntend werden uitgevoerd. Ook de tooneel- stukjes voldeden goed, wat opvoering en keuze betreft, zoodat ieder zeer voldaan huiswaarts ging en overtuigd was, dat sedert verleden jaar zeer goed vooruitgang te bespeuren was. De zaal was geheel bezet. Voorhout. Ook bier beeft zich een com missie gevormd met het doel den inbuldigings- dag van H. M. do Koningin feost ïyk te vieren. Mogen de by dragen daartoe mildelljk vloeien dan zil ook zeker deze gemeeDte niet achter staan by de viering van dezen beuglyken feestdag. Tot eereleden werden gekozen de zo reerw. heeren W. J. A. Bots, G. Van Wyhe en prof. J. L. Wouters; tot voorzitter deed-lachtb. heer J. M. De Kempenaer; lot vice voor zitter de heer L. Hoogduin Wz., tot secretaris de heer A. A. Swolfs, tot penningmeester ds heer J. Yan Dobbelen; tot leden de heeren G. T. Yan der Hulst, A. J. Dyss.lbloem, L. Belt, Johs. Hoogstraten Sr., P. Van Reteen, P. Qualm en L. Vester. Woubrugge. Door de Oranje-Yereenigiog albier is in har* laatste ledenvergadering besloten, de Koninkiyke goedkeuring op hars statuten aan te vragen. Thans is definitief

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1