Inhuldigingsfeesten. ïw eemrté it» <Sa «to-aatveretertiG ec flluminatio voor bet Noordeinde, Rembrand- straat en Noordeindepiein ie samengesteld uit de heeren: Db. P. J. KAISER, voorzitter. H. J. JUNG. M. H. KELLÊR. A. OUWELEEN. Dn. J. G. YAN DER SLUYS. Het comité voor do Haarlemmerstraat, van Mare tot Kerksteeg, is samengesteld uit, de heeren: B. RAUMANN, voorzitter. W. A ELSHOF. P. HOGENDOORN. N. C. KUYPER. D. F. MAYER. G. MIZEE, secretariB. Het comité voor do Lamm?renmarkt is samengesteld uit de heeren: A. RIETMEYER, voorzitter. H. M. GIJBELS. P. J. DE VRIND. W. J. VAN LEEUWEN. H. MARIJT. P. DE TOMBE. Uit do „Staatscourant". m Kon. besluiten. Overgeplaatst bij bet vvaPcn Ier infanterie van bet leger in Ned.-Indië, de tweede luit. A. G. L. F. Van Krieken, van het lste regiment infanterie. Ontheven van de functie in den Militieraad in het 2de militie-district der provincie Zuid-Holland, de luitenant-kolonels dor infanterie Mac Leod en Dnycker, en Benoemd tot militair lid van dien militieraad do lnitcnant-kolooel Buys eo tot zijnen plaatsver vanger do kapitein Lo Bron de Voxela, beiden van bet regiment grenadiers en jagers. Eervol ontslag verleend aan w. Van Heynin- gen Nanninga, op zijn verzoek, als kantonrechter- plaatsvervnnger in liet kanton Groenloo. Toestemming verleend aan H. P C. W. H. J. B. Van Sou, burgemeester der gemeente Nieawer- Amstel, om tot 17 Januari 1903 te Amsterdam to wonen. Pensioen verleend aao J. Hanegraaff van der CohF, ontvanger der directe belastingen en ae- 'cyDzen, '518; en aan J. Valk, commies 1ste kl. by 's Rijks belastingen, ƒ482. I' D« gewone audiëntie van den minister van koloniën zal op Vrijdag 7 Januari niet plaats hebben. Mosenm Meermanno Westreenianmu. Genoemd museum (Prinsesscgracht No. 30, te 's-Gravenbage) 'zal gedurende Januari 1898 nog geopend zijn op den 20sten. Op dien dag zijn toegangskaarten, zoowel aan het Musenm zelf als aan de KoninklijkeJBibliotbeek l (Voorhout No. 34), te verkrijgen. Gemengd Nieuws# Hedenmorgen te ruim tien uron ontstond alhier brand in het magazijn van fournituren, speciaal van z\)den stofFen, fluwoolen, satijnen, garneeringen, band- schoenen, bontwerk, enz. van de firma Wlsbrun *en Liffmann, Haarlemmerstraat 116 alhier, helend door twee magaz\jnen van gouden en 'zilveren werken, diamanten, horloges en andere uurwerken (van de hoeren W. Van Ros8um du Chattel en F. Wessel). De telepboon en het luiden der brandklok deden weldra velen zich spoeden naar de Haarlemmerstraat, waar het perceel schuin I tegenover de Donkersteeg gelegen is. Hot gedeelte Haai lemmerstraat van de Hartebrug tot ce Kuipersteeg, de Mare van die brug tot Jde Van-der-Werf straat, een klein gedeelte van deze straat, do Donkersteeg, de Kuiper- steeg en een gedeelte van den Ouden Ryn s werden door de politie voor het gewone ver keer gesloten, zoodat het blusschingsweik ongestoord zfln gang kon gaan. Onder leiding van den directeur en don onder-directeur der brand wcor en onder toezicht !van autoriteiten werd gewerkt met slangen, verbonden aan twee waterkranen op do Haarlemmerstraat, met eeDige bandspuiten, i welke haar water uit Ouden Rijn en Mare .opzogen, en met de kleine stoomspuit, aan de Mare geplaatst, wdka vlug by de hand en aan 't werk was. De geheele brandweer behoefde geen dienst te doen, zelfs niet eens allo aangerukte spuiten. Naar wj van eon der firmanten vernamen, ontstond de brand op voor hom tot op het oogonblik, dat we hem spraken, onverklaarbare wijze zeer boog in bet perceel, namelijk op den zolder, waar geen goederen geborgen i werden. Doordien de brandweer spoedig en 'flink optrad, zoo aan do voor- als de achterzijde (Van-der- Warf-straat; met de slangen door een chocolade-fabriak van den heer J. G. Langeveld) hadden de vlammen geen gelegenheid zeer veel verwoesting aan to richten. Toch is de aangebrachte schade groot, vooral door het in het perceel geworpen water. De winkel was als overstroomd en door do plafonds op elke verdieping zochten oikke waterstralen een doortocht. De winkeldames en de bewoners van het perceol konden, zooals to begrijpen i6, by bet ontstaan van den brand spoedig het bedreigde pand verlaten; de eersten zaten weldra voor de geopende ramen by den heer J. F. Van Roe. De firma is verzekerd. Hot Gerechtshof te 's-G ra vo n hag e behandelde gisteren do zaak van een 20-jari- gen klerk (Engelschman), door de rechtbank te Middelburg tot 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf veroordeeld wegens oplichting cu poging tot oplichting. Bckl. heeft in Juni 1897 to Vlissingon de bookmakersfirma Alfred Crook verschillende malen door listige kunstgrepen bewogen tot afgföe va» golden t<* een bedeeg van 15* pond sterling. Daarvoor maakto bii gebruik van opzettelijk zeer weinig dichtgemaakte en daardoor zonder schending gemakkelijk te openen briefomslagen, hem p9r post uit Bir mingham naar Vlissingon toegezonden en dus voorzien van poststempels, en waarvan het oorspronkelijk adres zeer licht met potlood geschreven door hem werd uitgewischt en door dat van de firma Crook voornoemd werd vervangen. In deze briefomslagen werden door hem brieven gestoken met het ncofigo geld, de mededeeling inhoudende, dat door den z. g. afzender uit Engeland op bepaald aangewezen paarden werd gewed; terwijl bfj die brieven schreef en bezorgde op het postkantoor te Vlissingen op de dagen, waarop de wedrennen plaats hadden en nadat hij per draad van den atloop daarvan bericht had ontvangen, zoodat hij dan mededeelde te wedden op die paarden, welke hi) wist, dat gewonnen hadden. Bij het bezorgen van bedoelde brieven ten postkantore gaf hy valschelijk op, dat deze reeds gestempelde brieven bij vergissing onder de door hem van dat kartoor afgehaalde of hem ter hand gestelde brieven waren geraakt: waaina dan de meerbedoelde brieven als wer kelijk uit Birmingham vóórdat de wedrennen plaats hadden afgezonden werden aangemerkt en de quasi behaalde premiün werden uitge keerd. Het kloek, dat bekl. handelde op aan wijzing van een broeder, cie in Engeland wegens oplichting op groote schaal reeds werd veroordeeld. Het Openb. Min. vorderde bevestiging van het vonnis. In een vergadering van wer kende leden der vereeniging „Die Haghe", op Donderdag 13 Januari te houden, zal o. a. behandtlJ worden het rapport der commissie van advies voor de instandhouding van het Haagsche Bosch, waarvan de conclusie luidt „dat het bestuur der vereeniging „Die Haghe" wordt opgedragen bij een bekwaam tuin architect de noodige stappen te do9n tot het verkrijgen van c3n uitgewerkt plan tot ver fraaiing van bet Haagsche Bosch, met daarbij behoorende kosten-berekening". "Wegens de vele vertraging moest gisternamiddag trein 34 te Vogelenzang op een zijspoor gebracht worden om den sneltrein 238 van Rotterdam naar Keulen te laten pas- 8eeren. Reizigers en post misten daarJoor de aansluiting m9t verschillende richtingen. Aan den gemeenteraad van 's-G ra- venhage is liet volgende verzoekschrift ge zonden: „Met verschuldigde eerbied neem ik de vrij heid mijn verzoek te richten vergunning te mogen genteto gedurende de a. 8. maand April 1898 een Stoom Grand Circus Palias Royal te mogen oprichte en opgeluistert mtt een geheel niew Parfischer Concert Orgel en ifi beweging gebracht wordende alles door stoom voorstellende Gollenpeerende Paarde Rondraijende gebeeldhoute Gondels voorstel lende uit de 16. eeuw en geheel zonder ge vaar en afgesloten verzoek aan de rijswijksch9 weg nabi) het H. IJ. S. groote der inrichting ia 21 m. breed en 20 m. di9p. „hopende tegen Billijke Condicie Vergund te mogen worden in afw. blfif ik wnd. Ond. dn. C. J. VERMOLEN Co." Dinsdag (zoo meldt het „Haagsch Dagblad") legden weder twee bekende leden van 't beruchte gilde uit Rotterdam, hun gewone wekelijksche tezoeken te 's Gravenhage af. Al vrij spoedig hadden ze op straat een klein burgertje in 't oog, die zijn koetjes op 't droge heeft on die op weg was naar zfin bankier, om enkele coupons te verzilveren. Aldra werd hij aangeklampt coor een hunner, 't Gesprek liep over 't koopon van huizen, waarop volgde een uitnoodiging om een huis in de Nassau laan te gaan bezichtigen, dat een der kwartjes vinders zich voorstelde om te koopeD. 0dz9 burgerman was daar wel voor te vinden, evenals voor de uitnooiiging om eerst een kop koffie te gaan gebruiken in een koffiehuis op den Dennenweg. Onder oen gezrilig praatje werd een kaartspel voor den dag gebaald en werden door den kwartjesvinder daarmede verschillende kunstjes vertoond. De tweeds kwartjesvinder, die zich op straat op eenigen afstand had gehouden, treedt nu ook de tapperij binnen. Van toeschouwer by de vertooning van de kunstjes met de kaarten wordt hij deelnemer er aan, bewerende die kunstjes ook wol te kennen. D9 kunstjes ont aarden tus8cben de beide kwartjesvinders weldra in 't bekondo valscho kaartspel van: „een, tweo, drie", en dan raden naar schop penaas. Er vkordt gewonnen en ods burger mannetje wordt verlokt tot deelneming aan het spel. Zijn klinkende munt i6 weldra verdwenen in de zakken van de kwartjesvinders. Hy wordt geprikkeld over het feit, dat hij zoo weinig geld bij zich bad, en dit niet kunnende verdragen, haalde hij te voorschijn drie Itali- aaDsehe Spoorwegobligatiën, te zamen verte genwoordigende een waarde van 1600 franken. Van dit oogenblik af was hy een verloren man. De kwartjesvinders stelden daartegenover een kleino hoeveelheid bankpapier. Daar gaat het „een, twee, drie," en onze burgerman heeft zijn obligation verloren. De beide handlan gers laten hsm in den st9ck en spoeden zich voort naar Rotterdam. De burgerman kwam eindelijk tot bezinning en liep naar de politie. Deze liet de telegraaf Werken, en de Rotterdamsche politie ontnam op verzoek van cie in Den Haag, den kwartjes vinders, die zich reeds als heeren en meesters van hun bult beschouwden, de op zoo be drisglijke wijze verkregen waarde. Beklaagd va* mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, had zich gisteren voor de Rotterdamsche rechtbank te verantwoorden C. J. Op den K., 32 jaar oud, vleescbhouwer te Rotterdam. Hy zou nl. in den nacht van 27 op 28 September 11. zekeren Bouman moedwillig met een zaag een hevigen slag op het hoofd hebben toe gebracht, ten gevolge waarvan in den schedel o n barst van 6 cM. is ontstaan, terwijl ter plaatse van dien barst, de schedel een weinig is ingedrukt en een beensplinter in de herse nen is gedrongen, dorr welke verwonding levensgevaar voor gemelden Bouman, althans een ziekte, die ge9n uitzicht op volkomen genezing overlaat, is ontstaan. Bekl. verklaarde ter terechtzitting, dat bij zijn vrouw van wie hy reeds 7 jaar ge scheiden leeft met getuige Bouman, een pontonnier, had aangetroffen, dat hy daarop met een vleeschhouwtrskapzaag geslagen had, met de bedoeling z(jn vrouw te treffen. De heelmeesters in bet ziekenhuis, dr. H. E. flesselink en dr. J. A. Guldenarm, als deskundigen gehoord, hadden Bouman onder behandeling gehad. Zy verklaarden een iDgry- pende operatie aan den schedel te hebben verricht en de geopende plek met celluloid te hebben gedicht, waarover de schedelhuid weer aangroeide. Deskundigen zijn van meening, dat de ver wonding biyvend gevaariyk letsel oplsvert, en dat Boaman suffig is geworden en onge schikt voor den zwaren pontonniersdienst. De deskundigen achtten het niet onmogeiyk dat een ontstoking met doo.'elyk gerolg kan ontstaan. Get. Bouman was zeer zenuwachtig en werd toegestaan de gerechtszaal te verlaten wegens de warme temperatuur, die op hem van invloed scheen te zyn. Het O. M requireerde na de verklaringen der getuigen, die den slag hebben zien toebrengen, waaruit ook tloek, dat Eouman een dreigende houding bad aangenomen, 2 jaar gevange nisstraf. De verdediger, mr. M. Burgerhout, vroeg een clemente straf en aftrek der 3 maanden preventief. Pleiter achtte de bande!i"gen der vrouw de directe oorzaak van het gebeurde. Te Rotterdam kwamen gedurende hst jaar 1897 op noodlottige wijze om het leven 169 personen, tegen 148 in 1896. De dood was aan de volgende oorzaken te wyten door verdrinking 61, overreden 7, verwonding by den arbeid 43, verstikking 34, brandwon den 21, zware mishandeling of moord 6. Voorts werden 3 lykjes gevonden van kinde ren, die een gewelddadigen dood gevonden hadden. Te Reeuwyk, by Gouda, waart wee maal kort na elkander, op onverklaarbare wyzo brand ontstond, hebben de ingezetenen op gezameniyke kosten twee nachtwachts aangesteld. Een droevige gebeurtenis is Woensdagavond voorgevallen in een boven woning in de Tweede-Jan Steen-straat te Amstordam. Do bewoonster, de wed. De J., mosder van zes nog jonge kinderen, had het ongeluk, dat, by bet aansteken van een petroleumtoe- stel, de vlam opsloog, ten gevolge waarvan haar kleederen vlam Votten. Zy trachtte do vlam te dooven; maar toen dit niet gelukte, vloog zy in doodsangst de trap af, om hulp ti zoeken. Of z(j de deur misschien niet spoe dig genoeg kon openen, of welke anderereden haar daartoe gedreven heeft, weet men niet, maar de ongelukkige is toen weer naar boven gesneld, waar zy in elkaar zakt?. De buren, op het hulpgeschrei der kinderen toegeloopen, slaagden er in het vuur te dooven, en de brandweer, die onmiddeliyk gealarmeerd werd, blusctte het begin van brand, dat in de bovenwoning was ontstaan. De bewustelooze vrouw werd, met vreeselyke brandwonden overdekt, naar het Binnen-Gast- huis vervoerd, waar zy gisternacht na uren van hevig lyden is gestorven. De belangstelling in bet verschrikkeiyk einde der moidtr en in bet droevig lot der kindereu, die op hun jongen loeftyd don moederiyken steun nog zoo noode kunnen missen, ia in de buurt, waar zy wooade, algemeen. Romulus Ram, de schrijver der Amsterdamscbe Brieven in de „Res.-Boae", verzekert in zyn laatste correspondentie „van geloofwaardige zyde" het volgende vernomen te hebben: Er is te Amsterdam een persooD, die jonge lieden, welke dienstplichtig zyn, kwalen be zorgt, d. w. z. dezen voor een tyd in een toestand brengt, waarin zy schynen met deze of gene kwaal behept te zyn, zoodat zy worden afgekeurd, en hen dan weder in hun vorigen gezonden staat terugbrengt. Zoo'n man is geld waard, niet alleen om zyn Mephi- stopheles-achtig vermogen, maar ook omdat hy, als de plaatsvervanging zal zyn afgeschaft en later de algemeene dienstplicht ingevoerd, die afschaffers en invoerders leeiyk be.-t kan nemen. Een hinderiyk steentje in de krygs- laars van minister Eland, zou ik meenen. In de yzergietery „Rotbe Erde" by Duitsch-Oth, Elzas-Lotharingen, zyn tweo werklieden in de gloeiende massa van oen hoogoven gestort en spoorloos verdwenen. Het had weinig gescheeld of een dorde had hetzelfde lot ondergaan. Naar uit Odessa gemold wordt, is de bekende dwoper Kowalew, die, zooals bekend is, in Ternowka meer dan twintig personen levend begroef, op grond van een vonnis der Synode naar Siberië verbannen, waar by in een klooster zou worden gebracht. Te Geulle mishandelde zekere M-, een sterk aan den drank verslaafd per- sood, als naar gewoonte vrouw eu kinderen. De vrouw riep daarom de hulp in van haar zwager, 's mans broeder. Deze kwam en werd, ondanks de waarschuwing aan styn broeder om niet te slaan, door dezen toch aangevallen. Op zelfbehoud bedacht, zoo meldt het „Utr. Dbl.", verdedigde de ter hulp geroepene zich met een stuk hout, waarby de aanvaller eenige slagen op het hoofd bekwam, die een hersenschudding veroorzaakten, aan de gevol gen waarvao hy Zondag overleed. De justitie heeft den broeder, die door de marechaussee was aangehouden, weder in vryheid gesteld. Het is aan de Belgische politie mogen gelukken den laaghartigen paardendief te 7atten, die voor eenigen tyd te IJzendyke van 16 paarden de staarten afsneed. By het ongeluk te London (in Outario), waarvan een telegram melding maakte, zqn 28 menschen om het leven ge komen en meer dan 100, meerendeels ernstig, gekwetst. Ter gelegenheid van de gemeentelijke ver kiezingen waren aldaar ruim 2000 menschen in een zaal van het Raadhuis byeen. Een balk van den vlo9r bezweek onder dien last en dientengevolge stortte de vloer over een oppervlakte van 400 vlerkante voeten, met allen, die zich daarop bevonden, in de beneden verdieping, zynde de burgemeesterskamer, ter hoogte van 61/, meter. Een zware brand kast stortte mede en sloeg door den vloer der burgemeesterskamer in den kelder. Ofschoon de eerste April nog verre is, weet een berichtgever der Nieuw-Yorksche „Herald" te Washington te verhalen van twee nieuwe oorlogswapenen, door een uitvinder in Ohio der Amerikaansche Regeering aange boden, te weten een „electrische sabel," en een lasso, waarmode men den vyand op een af6tand door een electrischen stroom kan dooden. Men verwacht nu, dat „de vyand" zich van glazen isoleerhelmen en pantsers zal voorzien. Sedert eenigen tyd werd te Mar- seille een klein meisje, Antonia Discour, ver mist. Deze verdwyning verwekte een groote opschudding in do stad. Op aansporing van een der plaatselyke bladen werd een inschrij ving opengesteld ter belooning van dengene, die bet meisje zou ontdtkken. Op de lyst werd voor 2607 fr. geteekend. Twee bakkersknechts, die dwaalden door de heuvelen van Chateau-Gombert, hebben nu in een natuurlyke grot, de grot Loubière, het ïyk van het ongelukkige kind gevonden, geworgd door haar eigen foulard. Do opgewondenheid in de stad is groot. De couranten gaven speciale edities uit. Het onderzoek der politie heeft nog niet, tot een resultaat geleid. (U. D.) De beer Mac-Cune, lid des Senaats in Virginiö, heeft een wetsvoorstel gereed tot wering van vryages tusschen de jonge dames en jonge heeren aan de hoogere en middel bare scholen. OndaDks strenge maatregelen, schynen met briefjes bezwaarde kaatsballen over scheidsmuren te vliegen en andere mid delen van verkeer tusschen de jongelieden druk gebruikt te worden. Het voetbalspel wordt by voorkeur onder de vensters der jonge dames beoefend, ondanks de bemoeiingen der politie, en nu wil genoemde heer met boete en gevangenisstraf de bewondering der jonge heeren voor hunne zusteren in de wetenschap beteugelen. De Boriynsche correspondent van de „N. R. Ct." maakt melding van tele grammen uit Weenen, die zoo wonderiyk luideD, dat men er nauwelyks geloof aan durft heebtsn. Prof. dr. Schenk, directeur van het embryolo gische instituut aan de universiteit te Weenen, laat het bericht verspreiden, dat hy er in ge slaagd is, willekeurig by zoogdieren te be werken, dat zy hetzy mannelyke, betzy vrouweiyke nakomelingen ter wereld brengen. Hy zou herhaaldeiyk in de gelegenheid geweest zyn, op dit gebied advies te geven. Men heeft hier te doen met een resultaat van de stofwisseling, zonder dat er medicynen of operatie by te pas komen. Prof. ScheDk is sedert 1873 buitengewoon hoogleeraar in de embryologie, vroeger is hy zeven jaren lang assistent geweest van den (nu overleden) beroemden phyeioloog Ernst Brücke; hy is voornemens binnen een maand ongeveer de uitkomsten van zyn onderzoek aan de Academie van Wetenschappen mede te doelen. Schenk zelf heeft over zyn ontdekking het volgende gezegd: „Dit onderwerp houdt my al een jaar of twintig bezig. Ik heb eerst proeven genomen op honden, katten, konyntjes, cavia's en vogels. Niet één keer is myn proef mislukt. De uitkomsten van myn adviezen ia de laatste jaren zyn zoo treffend geweest, dat ik er eindelyk toe overgegaan ben, de zaak,, openbaar te maken. Om nog op myn proef nemingen met dieren terug te komen: Ik hab proeven gedaan met een teef, die alleen mannelyke jongen wierp en bet gelukte my, dit geheel en al te wyzigen. Do middelen daartoe houd ik nog geheim, maar reeds nu kan ik zeggen dat de methode berust op wyziging van de voeding." Aan de „Lokal-Anzeiger" wordt uit Weenen geseind, dat reeds eenige bekende geleerden aldaar naar hun meening gevraagd zyn over Schenk's zoogenaamde ontdekkiug. De meeste gynaekologen will&n er zich niet over uitlaten zoolang er niet moer van bekend is, maarzy vorklaren niet beslist dat do zaak onmogelyk is. De hoogleeraar in de physiologie, Sigmund Exner, zeide, dat Schenk misschien van eenf beginsel uitgaat, uit de waarneming van de byen-maat8cbappy opgemaakt, waar de larven, die wyfje8 moeten worden ruim gevoed worden, terwyl die, waaruit werkbyen moeten voort komen, slechts spaarzaam voedsel krygen. Het zal wel geen nieuwtje meer zyn dat dames van de heele en do halve wereld te Parys tegenwoordig kleine levende schildpadjes dragen. De ongelukkige dieren j zyn aan een gouden kettinkje bevestigd en I met een gouden, met edelsteentjes bezet netje overdekt. Ze kruipen betrekkeiyk vergenoegd over de schouders, borst en hals der draagsters.' Alfred Capua hekelt in de „Figaro" deze walgiyke mode, die ook nog dit nadeol heeft, dat de beestjes een goede spysvert&ring hebben en zich niet geneeren. Men begint ëit even wel al aardig te vinden. De vereeniging tot bescherming van dieren bemoeit er zich mee, maar zal vermoedeiyk weiüig succes hebben. Een vereeniging tot bescherming van den goeden smaak zou hier meer doen, meent Capus. Maandagochtend bevond iemand te Parys, die een verkooping had bijgewoond, dat hem zyn gouden horloge met ketting ontfutseld was. Naar de politie gegaan, om de zaak aan te geven, werd hem tot zyn verrassing het verlorene terstond ter hand gesteld: een aannemer, mede ter verkooping aanwezig, had het in den zak van zyn overjas gevonden. Vermo?delyk had de dief, om welke roden dan ook, het daarin gestoken. Te Bellevue (Parys) heeft Maandag een Mme. Hosbiller haren man, gewezsn hoofdbeambte van do „Bon Marché", terwjjl hy na den eten in zyn sto l zat te dutten, met een pistoolschot gedood en, naar hiar kamer gegaan, daar haar dienstbode gescheld en zeer kalm haar verzocht het gebeurde aan haar dochter mee te doelen. Terwyl het verschrikte meisje daaraan voldeed, schoot zy zichzelve twee kogels in de borst. Haar toestand is zeer zorgelyk. Men wil, dat bjj het voorgevallene ijverzucht in het spel is, en bovendien moet de vrouw niet wèl by het hoofd zyn. Maandagavond meldde een keurig gekleed jongmensch, de heer Elouard Blan- chelst, van Chartres, zich aan oen dor politie- bureel'.n te Parys aan, met beleefd verzoek ts worden in hechtenis genomen. Hy had, zeide hy, een roman onderhanden, waarin een inhechtenisneming en een „in de doos" doorgebrachte nacht voorkwam en nu wenachte by een en ander te „beleven." Natuurlijk werd hem op heusche wyze aan het verstand gebracht, dat aan zyn verlangen niet kon worden voldaan. Hy ging schouderophalend heen, maar een uur later werd hy door een agent teruggebracht, dien hy uitgescholden en met vuisten geslagen had. Nu werd hy in ernst opgesloten, na bekend te hebben, dat hy eenige dagen te voren van zyn ouders wcggeloopen was en niets in de wereld bezat. HKCLANES, a 25 Cents per regel. HENNEBERG-Zijdo alleen echt, wanneer direct van myn fabriaken betrokken, zwart, wit en gekleurd, van 35 Cts. tot f 14.65 p. Motor, effen, go- streept, geruit, gestippeld, damast, gdz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins, etc.). Port- en vraebtvry aan huï3, Stalen per ommegaande. Dubbele briefport naar Zwitserland. G. HEMNEBERG'a Zyde fa brieken (kon. en k. hofl.), Zurich. 173 11 Kerkelijke Berichten. Benthuizen: Ned. Her v. Gem. Zondag voormiddag te halftien ds. J. A. Broers. Voorbereiding voor hetH. Avondmaal. Zondags school des voormiddags te halftwaalf. Oogstgeest: Zondag-morgen te tien uren, dr. J. J. P. Valeton Jr., hoogleeraar te Utrecht (Doopsbedioning). Valkenburg: Zondagavond te zes uren ds. Van Walsem, predikant te Noordwyk aan Zee. Voorbereiding voor het Heilig Avondmaal. Zoeterwoude: Ned. Herv. Gem. Zondag a. s. des namiddags te twee uren ds. T. Do9ven- dans Wzn., pred. te Hoogmade ec RCpwetering Katwyk aan Zee: Geref. Kerk.Zondag morgen te halftien en des avonds te zes uren de beer Gispe, candidaat te Amsterdam. In zake Esterliazy-Droyfus weten de dagbladen weder allerlei bijzonder heden mede te deelen, sommige echter zoo tegenstrydig mogelyk. Als een feit kan men echter, volgens do „Temps", aannemen, dat in 't laatst van September 1.1. de controleur-generaal by het leger Marlinie een zeer vreemd bezoek heeft gebracht aan den heer Hadamard, schoonvader van den gedeporteerden gewezen kapitein Dreyfus, om van hem te weten te komen over welke gegovtns de Senatoren (sic) be schikten, die zich aan de zaak des kapiteins gelegen lieten zyn. Hy toonde zich daarby zeer dringend en bracht ook een bezoek aan den heor Mathieu Dreyfus met hetzelfde doel. Men kon hem echter de verlangde inlichtingen niet geven. Volgons de „Siècle" en den heer Mathieu Dreyfu3 kwam de heer Martinie uit naam des ministers van oorlog, generaal Billot, „niat officiéél", zeide hyzelf, „maar „officieus". Aan een redacteur der „Temps" hoeft de heer Martinie, zyn bezoeken erkennende, dit geloochend, verklarende, dat van den minister noch van eenigen andereu generaal gerept werd, en dat hy zyn (in elk geval hoogst zonderlingen) stap deed in overleg met een bloedverwant van den gedeporteerde.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 2