GEBRS. STRAATSBURG, Opruiming vanalle voorradige KACH ELS, riisciioo meid-Alleen. Keurige Kinderboeken HAARLEMMERSTRAAT 42. Vrijwillige Verkooping, Openbare Verkoopiug, KINDEB-KOORKLASSE van Mej. C. Mac Gillavry. U. STUNTS-LOTEN OOSTENRIJK 1000, ƒ150,000, ƒ30,000, ƒ15,000, Een geheel Aandeel. 7. Een half Aandeel a 3.50 Eén en een half Aandeel te zamena ƒ10.— j Vraag de Zwarte Wollen Geribde KOUSEN Merk CASTOH. Vrijwillige Verkooping, öienstJbocle. Müaillif 10. Weill». 312. Boüartl 3. Wegens vergevorderd seizoen met flinlLe Korting-. Nog eenige nieuwe, licht beschadigde, verlakte KACHELS tegen spotprijzen. F. VAS DORP, Haarlemmerstraat, En gros, En détail. 1 MilMoorI. J. HM, Amstol 140, insUn. geheel overdek t, flink ver licht en verwarmd, Telephoonn. 238. Telephoonn. 238. Feuilleton. in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod Zaterdag 8 Januari 1898, by afslag Zaterdag 15 Januari 1898, des avonds te zeven uron, ten over- staan van Mr. J. A. F. COEBEROH, Notaris te Leiien, van: 1. Hit goed onderhouden HUIS, waarin sedert tal van jaren de Koffiehuis-Affaire wordt uitgeoefend, met recht van vergun ning; tot verkoop van sterken drank In het klein, zeer gunstig gelegen to Leiden aan den Nieuwen Ryn, op den hoek van en strekkende langs de Middelstegracbt, waarop het twee uitgangon heeft, plaatselijk gomerkt No. 72, met afzonderlijke BOVENWONING, gemerkt 72a, groot 1 are, 7 centiaren. Het perceel bevat beneden ruimen Winkel, Gelag- kamor, Opkamer, Keuken en Kelder; de afzonderlijke Bovenwoning hesft, 1ste etage, mime Voorkamer, Binnenkamer, Slaapkamer *n Keuken, 2de étage, Voorkamer, Logeer- en Dienstbodekamer, twee Zolders en verdere gemakken. De Kamers zijn behangen en voor- ien van Stookplaatsen en Kasten. Het perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding. Verhuurd voor 900 p:r jaar t.t 31 Maart 1902 met 5 optiejaren. Te zien in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 101 en van 24 uren. 2. Het HUIS, met vergunning lol ver koop van sterken drenk In hel klein, te Leiien in de Heerensteeg, gemerkt No. 4, nabij de Kbksteeg, groot 71 centiaren, be vattende, beneden: twee Lokalen, ingericht tot GeLgkamtr en Biljartzaal; voorts: Bier kelder; boven: tweo Voorkamers m.t Alkoof, Keuken en Zolder met Dienstbodekamer. De Kamers zijn behangen en voorzien van Stookplaatsen, Kasten en ver ier gemakken. Verhuurd tot 30 April 1893 voor 25 per maand. Het perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding. Te zien in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 10-2 uren. 3. Het HUIS en ERF te Leiden, aan het Levendaa! No. 102, gioot 1 are, 10 centiaren, bevattende beneden: Gang, Voorbuis, Zijka mer, Bianenkamer, Keuken, Kolder en twee plaatsen; boven: Voorkamer, Achterkamer, iolder en Vliering. Do Earners zijn behangen »n voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verlera gemakken. Verhuurd per week in wee gedeelten samen voor ƒ4.75. 4. H^t PAKHUIS met afzondtrlyke BO VENWONING te Leiden, san den Zuidsingel blo. 45, groot 52 centiaren, bevattende: ruime Bergplaats en bo ven Voor-en Achterkamer, Keuken, Zolder en verdere gemakken. Het Pakhuis is in c-igea gebruik; de Bovonwo- nïng is por week verhuurd voor 1.75. 5. Het HUIS en ERF t) Leiden, aan de Waardgracht No. 135, groot 29 centiaren. Verhuurd pT week voor 1.50. 6. Het HUIS en ERF te Leidt n, aan de Waardgracht No. 110, groot 26 centiaren. Verhuurd per week voor 1.25. 7. Het HUIS en ERF te Leiden, naast het vorige, No. 108, groot 44 centiaren. Verhuurd per week voor 1.60. 8. Het HUIS en ERF te Lei Jen, in de Oosterkerksteeg No. 9, groot 25 centiaren. Verhuurd per week voor 1.60. 9. Hrt HUIS en ERF t) Lsilen, in de Groenesteeg No. 75, nabij de Oranjegracbt, groot 46 centiaren, bevattende, beneden: Voor- en Achterkamer, Keuk ntje on plaats; boven: Voor- en Achterkamer, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week in wee gedeelten, samen voor 2.75. D3 perceelen 3 9 hebben Duinwaterlei ding en zijn te bezichtigen daags voor en op Ie dagen van veiling en afslag van 10 2 uren. Aanvaarding en bstaliDg: 15 Februari 1898. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen ten ;antoro van voornoemden Notaris, alwaar msschen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 10 2 uren verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot vanéén vyfde der verhoogsom. 9840 93 Hervatting der lessens DINSDAG 4 JANUARI. Aangifte van nieuws leerlingen dagelijks van 1 2 uren: Garenmarkt 9. 12 8 in het Notarisbuis aan den Burg te Leiden, bij opbod op Zaterdag - 8 Januari en by afslag op Zater dag 15 Januari 189S, beide dagen des namid dags te 7 uren, ten overstaan van Mr. L. M, J. H. EERSTENS, Notaris te Leiden, van: 1. Het HUIS en ERF, gelegen te Leiden, aan het Levendaal, No. 191, groot 73 centia ren, bevattende hen eden: Zijkamer, Binnen kamer, Keuken, waarboven Slaapkamer, en Tuintje; boven: Voorkamer, Achterkamer, Slaapkamer en Zolder. De meeste Kamers zijn behangen en van Stookplaatsen voorzien. Verhuurd: beneden voor 2.25 en boven verhuurd geweest voor 2. per week. 2. Het HUIS en ERF, gelegen als voren, aan do Waardgracht No. 125, groot 51 cen tiaren, bevattende honed on: Zijkamer, in gericht als ^Barbierswinkel, Achterkamer en open Plaats; boven: Voorkamer on Zolder. Verhuurd voor f 2.75 per week. 3. Het HUIS en EPiF, gelegen als voren aan de Koolgracbt No. 6, groot 53 centiaren, bevattende: Voorhuis, Zijkamer, Binnenkamer, open Plaats en Zolder. Verhuurd voor ƒ1.75 per week. 4. Het HUIS en ERF, gelegon en ingelicht als het laatstvoorgaande perceel aan de Kool gracbt No. 7, groot 62 centiaren. Verhuurd voor f 1.75 per week. 5. H;t HUIS, gelegen als voren in de Scha- gonsteeg No. 12, groot 20 centiaren, be vat ende: Kamer en Zolder. Vroeger verhuurd geweest voor ƒ1.25 per woek. 6. Het HUIS, gelogen als voren aan de Singel3traat No. 40, groot 25 centiaren, be vattende: Kamer, open Plaatsje en Zolder. Vorhuurd voor ƒ1.25 per week. 7. Het HUIS cn ERF, gelegen als voren in do Ga8thui3laan No. 12a, mot h9t gedeelte van de Laan daarvoor gelegen, groot 45 cen tiaren, bevattende: Zijkamer, Binnenkamer, open Plaatsje en Zolder. Verhuurd voor ƒ1.25 per week. 8. Het I1UIS en ERF, gelegen en ingericht als h9t laatstvoorgaande perceel, in de Gast- hui.slasn No. 4, groot 42 centiaren. Verhuurd voor ƒ1.10 per week. Al do voormelde perceelen zijn van Duin water voorzien. (Krachtens onherroepelijke volmacht). 9. Het HUIS en ERF, gelegen te Leiden, aan het Vrouwt kerkhof No. 14, grojt 1 are, 7 centiaren, uitkomende in de Dolhuis- steeg en aldaar geteekend No. 10, bevattende: beneden: 2 Zijkamer?, Binnenkamer, Kou ken, Achterkamer en open Plaatsja, boven: diverse Vertrekken, waaronder groote Voor kamer, benevens Zolder; voorts, een door een houten Schutting afgescheiden gedeelto aan de achterzijde, bevattende 2 Kamers, Keuken en Zolder. 10106 71 Verhuurd: het vojrste gedeelte aan een Sliapsteêhouder voor ƒ4.— per week, en het achterste gedeelte voor 1.75 per week. De perceelen zijn te bezichtigen daags vóór en op de dagen van veiling en afslag, van 10-2 urar, en te aanvaarden na de betaling der kooppenningen den lsten Februari 1S98. Meerdere inlichtingen te bekomen ten kan tore van voornoemden Notaris. met hoofdprijzen Tan: beneTons een groot aantal prijzen van: f5000, ƒ3000, ƒ1500, f ÏOOO, enz. MP Deze ajn de oudste Loten, vandaar de buitengewoon groote kans om op Haandag e. k. de volle bovenstaande prijzen te trekken, die terstond door mij worden uitbetaald. De ondergeteekende bericht, dat b(j den Boekhandelaar J. W1EKDA, Brec- stra.t 53, te Lelden, verkrijgbaar zijn: met terstond na de trekking gratis cn franco toezending der officie'ele Trekkingslijst. P.§. Kaar halten franco per koe rende post tegen toezend lug van postwissel of postzegels. 10117 31 D. E. COS9IAN, Amsterdam. in Effecten. Damss-Kousen van af 55 Cents. Knder- 22^ Uitsluitend verkrijgbaar bij S. H. C. SKITS, 1 10 hoek Paardensteeg. in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, ly opbod op Zaterdag 15 Januari 1898, bij afslag op Za terdag 22 Januari 1898, telkens des avonds te zeven uren, ten overstaan van A. D. VIJGH, No'aris te Leiden, van Het op uitstekenden stand gelegen WINKEL HUIS, waarin sedeit 20 jaren de Schoen makers-Affaire wordt uitgeoefend, te Leiden, in de Paardensteeg nummer 8, groot 60 centi aren, met een uifgang in de Scbapenstoeg. Het Huis bevat beneden: ruimen Winkel, Binnenkamer met Bedstede en Keuken; lste étage: Voorkamer met Slaapkamer en Achterkamer; 2de étage: Voorkamer met Slaapkamer en eene Werkplaats, en voorts een Zolder. Het perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding en is verhuurd tot 1 Mei 1898 voor 650 's jaars. De Voorkamers zyn onder verhuurd aan HH. Studenten, die der lste étago voor 250 en der 2de étage voor ƒ160. Te bezichtigen op iederen Dinsdag en Donderdag van 2 4 uren. Aanvaarding en betaiing der kooppennirgt-n op 15 Februari 1898, onder gestanddoening der lcopende huur, dio van af dat tydslip ten bate van den kooper komt Meerdere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van voo-noemden Notaris, Rapenburg 62, alwaar tusschen de veiling en den afclag op alle werkdagen tot Vrtfdag 21 Januari a. s., des namiddags te 2 uren, verhoogingen wor den aangenomen, tegen genot van één vijlde der verhoogsom. 9997 38 Tegen begin of half Februari wordt ge vraagd, ineen burger-gezin: oen fatso?nljjke, zindelyke R.-K. Dienstbode; good kunnende werken en een burgerpot kunnende koken strekt tot aanbevoling. Loon f IOC, de wasch is buitenshuis. Brieven onder No. 10 aan het Bureel van dit Blad. 10 16 40 Mevrouw CASANOVA.® verlangt tegen Februari: eene flinke Dienstbode, goed kunnende koken en huiswerk verrichten, van goade getuigen voorzien. 23 9 Nadere information: Plantage 14, iederen dag van 11 tot 12 uren, of 's avonds. Wordt gevraagd: een DIENSTBODE, liefst van buiten, niet beneden de 25 jaren, P. G., als J91EID-ALJLEEN, flink en netjes kunnende werkeu en een burgerpot koken. Zonder goede getuigen ormoodig zich aan to melden. Adres te bevragen onder letter II No. 804 aan KOOYKER's Centraal-Adver tentie-Bureau to Leiden. 24 9 de volle sympathie geniet van ieder, die eenmaal met haar heeft kennis gemaakt. Zij is volmaakt zuiver, aangenaam van geur, zeer verfrisschend én daarbij zoo zacht, dat ze voor elke teere huid een ware weldaad is. Bij uitstek geschikt voor het Bad, daar zij drijft en dus niet verloren gaan kan, leent zij zich verder voor alle doeleinden, voor de Toilettafel. Kinderkamer, enz. Onmisbaar voor het wasschen van Kant en ander teer goed. worden cadeau gegeven in ruil voor 6, 12, 20 en 24 omslagen der IVY-ZÉEP, Alhier verkrijgbaar a 15 Cts. per groot dubbel stuk bij de Heeren: 11 80 Beuzemaker Co., Vivchmarkt 13. J, H. Dykhuis, Hoogstra-t. Gemer Co., Maarsmanssteeg 7. M. v. d. Lubbe, Hoogstraat 3. A. Ouweleen, Noordeinde 24. Reyst Krak, Steenstraat. L. A. Veihoeff, Steenstraat. J. Wijnbeek, Haarlemmerstraat 10. Dames De Wit Beuk rs, Haarl str. 70. J. J. Wagtendonk, Pietersk.-Koorst. 13. I I DAMES en HEEREN, die genegen mochten zijn zich aan te sluiten tot een CLUB tei- beoefening- van liet Zaal- of Fignur- i-ijden, gelieven zich aan te melden aan bovenstaand adres, alwaar, tegen zeer b i 11 ij k e conditiën, tot dat doel uren gereserveerd kunnen worden. 17 40 Z(jn laatste wil. 6) Hy, die nooit eenige diepe, eenige blijvende gemgenheid gekoesterd had, gevoelde zich zonderling aangedaan door dia trouw, welke nog voortduurde na den dood; door die liefde, welke da laatste gedachte was goweest van den armen Jean De Lafougeraie, en hy vree3de, dat hy geroepen was om een groote smart te troosten, misschien gemengd zou worden in een droevige, wellicht gevaarlyke geschiedenis. Hy rolde het papier los, dat eenige malen om het pakje was gewikkeld, en zocht nauwgezet naar een naam, oen adres. Niets. Eindelyk kwam hy aan den inhoud en bleef versteld staan. Het pakje behelsde geen brieven! Het bevatte, vast tot een bundeltje in elkander gevouwen, een honderdtal bankbiljetten van duizend franken. Anders niets! IL Paul De Rouverand was een onverschillige, fnaar hy was een man van ec-r. Hy had geen brieven van overdreven edelmoedigheid, maar bezat zyn eigen ideeön, waar het betrof kieschheid en rechtschapenheid. Hy was er volstrekt niet op gesteld voor een riddeiiyk karakter door t9 gaan, doch hy wenschte in allea fatsoenlijk menach te biyven. Van zyn moeder had hy den afkeer geérfd van het ruwe, van het lage, van alles, wat den mensch schande aan do?t. Somtyds zelfs overschreed hy de juiste middelmaat, die hy zichzelven gesteld had, en kon hij toegeven aan een kortstondige geestdrift, aan een plotseliug opwellende verontwaardiging, aan een weekheid van gemoed, waarvan zyn gezond verstand hem weldra het ongtrymde deed inzien. Dat overkwam hem op oen oogenblik, dat hij zulks het minst verwachtte, zonder dat by wist hoe, noch waarom, als een laatste herinnering aan zyn oude natuur, welke hy zoo geheel en al veranderd had. Hy noemde die kortstondige uitingen van zwakheid: „de wederopleving van den vader leken geest." Zoo weinig Paul ook naar zyn vader aardde, iets was er hem van gebleven, iets, hetwelk echter al meer en meer verzwakte en allengs scheen te zullen verdwijnen. Overwonnen, ten onder gebracht door den moederlijken geest, die do overhand had gekregen, open baarde de vaderiyke natuur zich slechts by tusschc-npoozen, trachtte zich soms een enkele maal nog te doen gelden, maar zóó zwak, dat Paul het nauwelyks bemerkte en er üikwyls mede spotte. Op den ochtend evenwel, die volgde op den dood van Jean De Lafougeraie, maakte de vaderiyke geest het hem erg lastig. Hy had tot zichzelven gezegd, dat de etr hom verplichtte een zending te vervullen, welke hy op zich had geuomen, zonder te weten, waartoe hy zich verbond. Geen enkele belofte echter kan iemand noodzaken meer te doen dan het mogeiyke. Indien er zich derhalve niets voordeed, hetwelk hem inlichtte omtrent de bedoelingen van zyn ongelukkigen reisgenoot, zou het voldoende zyn, bet hem toevertrouwde pakje af te geven aan de erf genamen van mynheer De Lafougeraie en zou hy zich op eervolle wijze van zyn oplracht gekweten hebben. Dit aldus vastc osteld zynde, zou by gerust hebben kunnen wezer,ontoch kon hy een zekere angstvalligheid niet over winnen hy de gedachte, dat de boodschap, waarmede hy belast was, van grooter gewicht zou zyn dan hy zich misschien voorstelde; dat het wellicht noodig was, ze zoo spoedig mogeiyk uit te voeren, ter wil zjn voorzichtig heid hem reeds beducht maakte voor allerlei moiiiykheden en onaangename ervaringen, waaraan hy zich ging blootstellen. „Bah!" zeide by, om aan dien inwendigan strijd een einde te maken. „Ik hecht aan die zaak meer gewicht dan zy verdient. Die arme Lafougeraie was eenvoudig bang, dat di9 som verloren zou gaan of gestolen zou worden, en de Fran^.oiae, aan wie ik ze mo9t ter hand stollen, is niemand anders dan zyn zuster of zyn vrouw, of iemand van zyn familie, die ik wel spoesig vinden zal, wanneer ik de noodige inlichtingon heb ingowonnen." „Ia mynheer niet vermoeid?" vro:g Jozef, toen hy zyn meester na het ontbyt zyn bood en zyn handschoenen zag opnemen. Pauc keek in den spiegel en bemerkte, dót hy er inderdaad erg afgetobd uitz3g. De aan doeningen dor laatstverloopen uren hadden haar sporen achtergelaten. „Ja," antwoordde by op gemelyken toon. „Ik ben moe; maar toch rao6t ik uit." Hy ging met tegenzin de trap af, als iemand, die eoa buitengewoon onaangename taak heeft te vervullen. Buiten gekomen, werd by overvallen door een verlokking, waaraan by byna geen weer stand kon biaden. Het weder was prachtig, de zon scheen helder, de bconen op den boulevard waren in hun lentodos, de vrouwen in kleurige vooTjaarskleeaing gehuld. De voorbygaando rytuigen waren vol frissche toiletjes, trams en omnibussen konden de passagiers niet bergen. Op straat verdrong men elkander byna. Iedere3n wilde dien schoonen namiddag buiten doorbrengen, en da menschen waren tevreden, vrooiyk, uitgelaten. Paul herinnerde zicb, dat op dien dag de tentoonstelling van scbilderyen geopend werd. Nooit had hy verzuimd bij die plechtigheid tegenwoordig te zyn. Dit jaar had by zelfs zyn terugkeer verhaast, om zich die gelegen heid niet te laten ontsnappen. „'t Is nu juist de tyd," zeide hy, op zyn horloge ziende. „Ik moet eerst naar het „Salon"; het andere kan ik later doen." Een oogenblik aarzelde hy. Tusschen hot droevig tooneel van dien nacht en een vrooiyke byeenkomst scheen de tegenstelling hem te groot toe; by vond er zelfs iets onbetamelyks in. „Maar kom," zoo redeneerde hy in zich zelven; „het ongeluk, dat er gebeurd is, gaat my niet aan en behoeft my niet meer te treffen dan elk ander ongeval, waarvan ik tegen myh wil getuige zou geweest zyn. Ik heb voor dien onbekende alles gedaan, wat ik kon, meer dan ik kon misschien, en ik wil my niet verder het leven onaangenaam maken." Hy riep een rijtuig aan en liet zich naar het Champ de Mars brengen, waar oen talryke, schitterende, vrooiyke menigte aan wezig was. Overal trof by bekenden aan. Vrienden groetten hem, vroegen naar zyn gezondheid, vertelden hem het nieuws, en hy begon zich reeds weder op zyn gemak te gevoelen, weder behagen te scheppen in het oude leven, toen een bejaard heer, die voon een fijn opmerker doorging, hem aansprak en zeide: „Uw reis heeft u geen go 3d gedaaD, myn waarde De Rouverand! Gy ziet er slecht uit. Wtl drommelsOp uw leeftyd moet men reeds beginnen met zich in acht te nemen!" Paul begreep, dat men hem verouderd vond. Dat hinderde hem, want hy stelde zyn jeugd op prfie, evenals zyn overige bezittingen, en hij antwoordde eenigszins kregel: „Het is de reis niet, welke my vermoeid heeft; het is de akelige nacht, dien ik heb' doorgebracht." De ander vroeg niet verder, maar de treu-. lige herinneringen, voor een tijdlang verban» nen, waren teruggekomen, en Paul kon een gevoel van korzeligheid, van boosheid niet onderdrukken tegen dien vreemdeling, wiens droevig uiteinde zoo onverwachts zyn gewoon ten, zyn gezondheid, zijn leven was komen, verstoren. Met een krachtige inspanniQg ge» lukto het hem zyn nare gedachten van zieU te zetten. Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 10