C. BE BUK, Aalmartl. VERLOREN, Erwten en ttoonen van af 60 Cents, Omlc Vost lii. W. B. VAN ANDEL. Visitekaarten, op fiju Karton. plaats gehad. Vandaar, dat de inrichting van het huis aan een onderzoek wordt onder worpen en de zaak opnieuw zal voorkomen Donderdag a. 8. De officiëele opening van het krankzinnigengesticht „Endegeest" is tbane vastgesteld op Woensdag 29 dezer. Op eene vergadering, uitge- schreven door de vier meergemelde bakkers- vereenigingen, die te 's-Gravenhage de zaak der afschaffing van den nachtarbeid hebben geleid, is, na eeDige besprekingen, met alge- meene stemmen op één na de volgende motie aangenomen „De vergadering, van oordeel, dat de af schaffing van nachtarbeid voor bakkersge zellen door menscheiykheid en biliykheid ge vorderd wordt, maar dat door de tegenwerking, vooral van de vakgenooten uit andere plaatsen, die afschaffing niet op 17 Januari 1898 kan plaats hebben; besluit: het op 3 October jl. vastgestelde plan van doorvoering op te geven .en opnieuw de propaganda ter hand te nemen met de onverzettelijke bedoeling om trots allen tegenstand te overwinnen." i Men is reeds begonnen met hot maken van de gebouwen voor de in 1898 ia Den Haag te houden nationale tentoon stelling van vrouwenarbeid, op een terrein achter het duin tegenover „Hotel de la Pro monade." De hoofdingang zal komen aan de Stadhouderslaan. Het gerechtshof te 's-Graven- hage bevestigde gisteren hot vonnis van de Haagsche rechtbank, waarby werd afgewezen de vordering van de weduwe van den chef J$e bureau by de H. IJz.-Sp. Mh"., die In Oct. ;1894 in een moddersloot tusschen Rotterdam en IJselmonde geraakte en daarna overleed, tegen de Eerste Nederlandsche Yerzekering- Maatschapptj, en strek bende tot uitkoering van f 20,000, waarvoor haar echtgenoot bh genoemde Maatschapph tegen Ongelukken verzekerd was. Omtrent het tweegevecht tus schen twee Haagsche ingezetenen verneemt men nader het volgende: Het geschil tusschen de beide heeren, tot dusver intieme vrienden, moet ontstaan zijn uit een grappig qui proquo over eene jonge schoone." De eerste uitdaging, die van deze geschiedenis het gevolg was, moet aanvanko- lijk, zeer verstandig, door den uitgedaagde zhn afgewezen. Doch toan de uitdager eenige dagen later op een sociëteit moedwillig bet glaasje van zhn tegenstander zou hebben om vergeworpen, liep de maat over en lokte dit incident den casus belli uit. Het duel heeft des ochtends om halfzes in het stikdonker op den Wassenaarschen weg plaats gehad. Van daar dat de sabels op lichaamsdeelen terecht kwameD, welke de duellanten bh daglicht zeker niet tot plek van verwonding zouden hebben gekozen. Daardoor moesten ook de getuigen zich op eerbiedigen afstand houden, wilden ook zh niet met bebloede hoofden thuis gekomen zhn. De secondanten waren: twee jonge advo caten; een jonker en een pas gevestigd arts, die voor zooveel mogelijk in de Egyptische duisternis de eerste hulp verleende. Wat men te Rotterdam op levene- benoodigdheden toekrhgt. Op één pond botor als regel één pond toe met één der volgende artikelen of loten: een echt Japansch blad, een prachtig kristallen tumbler (bier glas), een lot op zes rijk gestoffeerde stoelen (zwart zjjden trijp), een lot op een buiten gewoon fraaie mahoniehouten linnenkast, een melkkan van 40 cents bij minste besteding van 60 ets., een dito van 25 ets. bh minste besteding van 35 ets., een ontbijtkoek, een kop, oen bakje, loten op geldprijzen, een lot op een leuningstoel, twee eieren, een ons kaas; op een pond vleesch: een lot op een kalfskop of rollende; op 50 ets. kruideniers waren: een half ons poederchocolade; op f 1 kruidenierswareneen prachtigen, fijnbewerk- ten scheurkalender. Verder adverteert een boterhandelaar, dat hjj in 4 jaren f 600,000 aan prijzen besteed heeft, 't Zou geen dommo trek ge- weest zhn als deze boterhandelaar in dien tijd maar geen zaken gedaan had. Dan was hh immers toch al haast mlllionnair geweest I Gistermiddag omstreeks half vet brak te Utrecht in Gen perceel, gelegen aan de Lange Nieuwstraat en bewoond door een tweetal gezinnen, een hevige uitslaande trand uit. De brand ontstond in hot benedengedeelte van het huis, hetwelk werd bewoond door den heer P. Kreugel, boekdrukker, naar men ?gt door het omvallen van een petroleumlamp. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat de bovenbewoners zich slechts met moeite konden redden. Do brandweer was spoedig ter plaatse en in weinige oogonblikken het vuur meester. Het perceel is echter geheel uitgebrand. Do be woners waren niet verzekerd. De aangrenzende percoelen bekwamen be- langrijke waterschade. Men meldt uit Warschau, dat daar In de laatste weken een geregelde handel plaats had in graven- en baronnentitels van «en klein Duitsch Vorstendom. De prijs vari eerde van 1000 tot 2000 Mark. Dat is waarlijk renr Diemendal! Tusschen Noworadomsk en Wid- fcw op de lijn Warschau Weenen zyn twee treinen met elkander in botsing gekomen. aantal dooden en gewonden en de mate- ftéele schade moeten zeer groot zijn. Jdarktborichten* Rotterdam, 21 December. Boter. Aanvoer 52/3 en 90/16 ton en 592 etuklien van Va Do PrÜzon waren ale volgt: lato quvl. 54, 2de qual. ƒ60, 3de qn&l. f 46. Voor stukken van 1/| kilo werd 55 a 70 cents betaald. Vee. Aanvoer 49 Paarden, Vonlon, 1010 magere, 750 vette Runderen, 190 vette- en graskalvoren, 109 nuchtoro Kalveren, Schapen of Lammeren, Varken, 142 Biggen, 4 Bokken of geiten, Ezels. Men noteert: Rundoreu leto qual. 64 a —,2de qnal. 58 a 3do qual. 50 a cents. Kalveren leto qual. 85, 2do qual. 75 a 60 cents, 3do qual. conts, Stieren 1ste qual. 50, 2de qual. 42. 3de qual. conts. Ossen lsto qual. 62, 2de 50, 3de 52 contB. Handel vlug. Graekalvcron ƒ45 a /"SO. Melkkoeien ƒ210 160, Ealfkoeien 220 a 170, Stieren ƒ160 a 65, Vaarzen 110 a 70, Paarden ƒ100 a 40, Pinken a per etuk. Handel redelyk. Alfen, 20 December. Aangeroerd 10 wagen» kaas partrjon, to zamen 642 stuks. Prijs- Goudeche kaas lato qual. ƒ23.a ƒ25.zwaardore a 2do qua!, ƒ18.a f 22—. Edammer a fLeidsche kaas por schippond. Handel redelijk. Schiedam, 20 December. Noteering van do Mako- laare. Moutwijn ƒ7.Jenever /ll.idom. Amst. proef ƒ12.50, per Nod. vat en zonder fust, zonder de belasting. Spoeling-commiasio per ketel ƒ1.60. Notoering van den Brandersbond. Moutwijn 55/s a s/4 per heet. ot., zoader faet en zonder belasting. Rotterdam, 20 December. De aaDvoor van Tarwj was wedor ruim voldoende; ovorigenB was or van alles aanbod genoeg, alleen Witteboonen waren or weinig. INLANDSCHE GRANEN. Witte Tarwe. De boete soorten worden achaaracker aangevoerd. Men zocht dio al dadelijk tot vorige prijzen uit. Wat overblocf vond niet zoo vlugge gading en moest meestal 10 cents lager afgegeven worden om te kannen oprnimen. Voor de puikste qu&liteit was nog iets boven de noleericg te bediDgeD. Canada weinig verhandeld. Vlaam. en Z9euw. de beste f8.tot ƒ8.30 dito dito middelb. 7.S0 7.70 Flakk. en Overm. de beste 7.90 8.20 dito dito middelb. 7.10 7.60 Mindere eo geringe soorten 6.30 9 6.80 Canada6.20 6.60 Voorts werd vorkooht per 100 Kilo. Goede qualiteit Witte ƒ10.15 tot f 10.25 Middel dito9.50 10. Boode Tarwe kw.m in passende qualiteit weinig voor. Poldersoorten ƒ232 tot ƒ255. Bogge. De beste ging onveranderd van de band, maar do mindere moest 10 a 20 conts lager. Zoeuwscbe en VL, naar qnal. ƒ5.20 tot f 5.50 Overm. en N.-Brab., m 4.90 5.25 Geringere soorten 4.50 4.75 Gerst ondervond minder kooplust. Do Winter-is 10 a 2 cents cn de Zomer- 10 cents lager. Chevalier tot vorige prijzer. genomeD. Vlaam8che en Zeeuw. Wiuter- van 4.50 lot 5.20 Overmtaache on Fiakk. .4.10 .4.90 Afwijkende en mind, soort. „3.40 „3.70 Vlaams., Z. cu Flakk. Zomer- 4.4 J 4.S0 Mindere qualiteit 8.80 4.20 Chovalier 4.75 5.80 VoorU werd verkocht per 100 Kilo: Winter- naar qualiteit ƒ7.25 tot 7.90 dito betere8.10 .8.40 Zomer- naar qualiteit 7.40 8.10 Chovalier- „8.— .8.80 Haver ruimdo tot vorige prijzen op. Blanke en wichtige qualiteit van 3.30 tot f 3.50 Zeeuwscho en andere inl. Voor3.. „2,70 „3.10 Lichtere dito dito 2.10 2.40 Voorts word gedaan per 100 Kilo. Voerqualiteitf6.tot ƒ6.50 Bpelt van ƒ2.80 tot 3.35. Paardenboonen gingen traag van de hand. Naar qualiteit ƒ5.25 tot ƒ5.75. Duivonboonen 6.25 tot 6.50. Sobaponboonen ƒ5,40 tot ƒ6. Bruinebooncn kwamen in beste qualiteit weinig voor. Het a&Dgovoerdo werd langzaam als voren verkocht. Walchersche van ƒ8.25 tot 8.c0 De beste Vlaam. en Zeeuw. 7.30 tot 7.50 Ordinaire dito en dito 6.25 6.90 Geringere en wakke 5.25 „6.— Wiitoboonen waren gezocht, maar weinig voorhan den. Do beste konden 50 cents, en het overigo 25 cents vorhooging opbrengen. Walcberechovan f 9.75 tot ƒ10.25 Vlaam. en Zoonw. de be?te 9.25 9.50 Dito dito ordinaire 7.50 8.75 Mindere en geriuge soorten 6.25 7. Blauwe Erwten werden tot vorigo prijzen gekocht, doch kon niet alles opgeruimd wordoD. Puik ver- troawdo Kook werd boven de noteering betaald. WalcbGrsche van ƒ7.50 tot ƒ8. De besto Zeeuw, en Vlaam. 7.7.40 Middelb. qual. dito en Flakk. 6.25 6.40 Geringe en niot kooiende H 5.90 6.20 Koolzaad van ƒ10.75 tot ƒ11.50. Hennopzaid ƒ6.25 tot ƒ7. Kanariezaad zonder handel. Het b sto 6.25 tot ƒ7.—, middel-qualiteit f 5.25 tot ƒ5.50. BU1TENLANDSCHE GRANEN. Tarwe in vaste stommiog. Over de markt werd niets passends aangeboden. Goedo Nicolajcf nit zee boot werd tot ƒ230 gedaan. Er is weinig mcerstoo- mende op bier. Russische en Amerikaaneche op afla ding iets kooger. Donau prijshoudend. In Rogge gi&g heden minder om. Do voorraad is wat toegenomen. Jarige Helenaƒ152 tot ƒ159 Helena„131 146 Taganrog145 146 Nicolajef139 140 dito stoomende135 1-13 Western 137 a B138 dito stoomende137 Gerst was iets billijker te bekomen. Donau ƒ108 tot ƒ109 Odessa 103 104 Azof stoomende101 103 Nicolajef 103 106 Moldau- 124 126 Haver mot kleino omzet. Petoraburgertot ƒ7.— dito geriDgere6.60 Boekweit. Prima Stateƒ128 tot ƒ130 Boekweitgrutten. Grovo St.-Petersbnrger ƒ196 van zolder te ontvangen. Maïs mot wat ruimer aaDbod. Bonte Amerikaaneche100 tot 103 dito uit loco zceboot 93 dito pas asngekomen 96 97 dito stoomende 94 96 Foxanian 96 98 Cinquantine115 KOLONIËN. BATAVIA, 19 en 20 November. De Sicgapoorsche politie heeft een deserteur van Hr. Ms. „Koüingin Wilhelmina" in arrest genomen en aan het Nederland6ch consulaat afgeleverd. Het oorlogsschip was reeds Daar Atjeh ver trokken. Hot „Bat. Nieuwsblad" heeft voor do kroningsfeesten eon idee„Oud Batavia" op het terrein van den dierentuin. Herdenking daarby van een roemrijk feit uit do geschiedenis d6r Nederlanders in Indië. Kostumes naar den toenmaligen tijd ook van beambten en militairen. Groot feost voor deelnemers en in kostuum". Er Is Lts werkc-iyk moois van te maken, meent het blad, maar er moet dade lijk met het voorbereidende werk worden be gonnen. - Uit Boeleleng is aan de „Soerab. Crt." geschreven, dat resident Liefrinck met het fregat „Atjoh" en den gouvernementsstoomer „Sperwer" achter zich een einde heeft ge maakt aan een oorlogje, dat Baliërs en Sassaks in de niet onder rechtstreeksch bestuur staande rijkjes op Bali onder elkaar aan het uitvochten waren. Dat de humaniteit ons niet verleide tusschen beide te komen l Het zou ons kun nen vergaan als op Lomlok. Door den gouverneur generaal van Ned.-Indiö zijn de volgende bo9chikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT Gestold: Voor den tijd van zos maanden of zooveel korter als zal blijken noodig to zijn ter beschikking van don president van den landraad te Pontianak (Westerafdoclitig van Borneo;, ten einde mot grit'fierswerkzaarnheden bij die rechtbank te wor den belast, do ambtenaar op wachtgeld J. H. Hunt, laatst griffier van den landraad te Indramajoo (Cheribon). Vorleond: Wegens dringende redenen zes maanden verlof naar Europa buiten bezwaar van den lande, aan den ambtenaar op non-activiteit M. A. Du CIoux, laatst inspocteur van financiën, wegens langdurigen dienst, cén jaar verlof naar Europa, aan den assistent-resident van Djokjakarta F. Ualbertsma; wegen3 ziekte een tweejarig verlof naar Europa, aan de onderwijzeres 2de klasse A. E. L. Steens Zijnen. Ontslagen: Op verzoek, eervol uit 'slands dienst, de boekhouder by do Wees-en Boedelkamer te Padang A. H. Van Middelkoop. Ontslagen: Wegons volbiachten diensttijd eervol uit 'slanda dienst, do gewezen klerk te Baugka9-betoeng (Bantam) P. Meyer; op ver zoek, eervol uit zyoe betrekking, de tijdelijke opzichter machinist bij de werken aan do rivier de Solo J. W. Van Walteiop de Vries. Belast: Met de waavn. der betr. van voorz. van den Landraad te Bondowoso Mr. A. F. Ockerse. Bij don waterstaat en 's lands B. O. W. Overgeplaatst: Van do res. Soerabaia naar do res. Madoera de ingenieur 3de kl. J. YVilke. Ontslagen: Wegens ziekte, eervol uit zijn betrekking, de 3de commies op bet residentie kantoor te Bandoeng (Preanger-Regentschappen) J. H. Maller. Benoemd: Tot inspecteur bij bet bosch wezen op Java en Madoera, de houtvester A. K. L. -M. Soabert. Bij de Algemeone Rekenkamer. Benoemd: Tot l9ten commies A. De Haze Winkelman, vroegor die betrekking bekleed heb bende, thans belast met do waarneming der be trokking van 2den commies, en de 2de commies B. Van Leer; tot *2den commies, de 3de commiezen: A. J. Brouwer en J. E. A. Matheron; tot 3den commies, de klerken W. S. Rawaroe en W. F. Jansen. Benoemd: Tot 3den commies op het resi dentiekantoor to Bandoeng de ambtenaar op wacht geld C. F. Samuels, laatst ode commies bij de algemeeno rekenkamer. Onthoven: Eervol van do fanctiën van bui tengewoon voorzitter der landraden te Banjoemas en Tjilatjap (Banjoemas) de ambtenaar op non- activiteit Mr. H. lvcppel Hcsselink. Benoemd: Tot (pzichter 2de klasse do waar nemende opzichtei ao klasse P. Van Beyningen. Belast: Met do waarneming der betrekking van opzichter 3de klasse en geplaatst in de resi dentie Pekalongon de ambtenaar op wachtgeld H. J. Regeer. Toegevoegd: Aan den chef der irrigatie- afdeel ing Bran tas, met Sidoardjo als standplaats, do opzichter der 2de klasse L. P. A. Beraud. ^Overgeplaatst: Van de residentie Soerabaia naar de residentie Probolinggo de opzichter 3de klasse J- H. Boon van de residentie Djokdjakarta naar do res. Cheribon de opzichter 3de klasse J. G. De Lassasie van de res. Pasoeroean naar de re9, Krawang do opzichter 3de klasse E. G- Tb. Burgers; van den algemecnen naar den gowestelijken dienst in de residentie Soerabaia de opz. 3de kl. C. J. F. Cb. Van Raalten. Bij do exploitatie van staatsspoorwegen. Eervol ontslagen: Uit zijn beti ekking de commies voor den stationsdienst J. Gravenhorst. Benoemd: Tot commies voor den stations dienst do 1ste kleik C. L. v. Goddaeus. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. (Per telegraaf.) BU do voortzetting van de beraadslagingen over de Waterstaatsbegrooting dringt de heer Schaafsina aan op verbetering van den ver- keerstoestand met Ameland, 't z(j door ver binding met den vasten wal, 't zy door stoom vaartverbinding met aanlegplaatsen. Do Minister is bereid een verbinding met den vasten wal tot Btand te brengen als 't niet to veel ko3t. Aan den he9r Bonmandi9 over gebrek aan ruimte in de haven te Harlingen had geklaagd, zegt hy dat deze zaak in onderzoek is; en aan den heer Van Bylandt dat do financiën thans nog Diet vtrbreeding van het Apel- doornsche kanaal toslaten. By art. 78 licht de heor De Waal Malcfijt een door hem en 4 anderen ingediend amen dement t09, strekkende om den by dit artikel uitgetrokken post ad f 70,C00 als eerste be drag voor den bouw van een vischhal by de visscherahaven te IJmuiden te schrappen. Hy wenscht den bouw van een vischhal by afzonderlijk wetsvoorstel behandeld te zien. Hy heeft verschillende bedenkingen en vraagt o. a. of de haven groot en diep genoeg i3 en zal de vischhal ook in de toekomst voluoen? Hieromtrent moet eerst zekerheid bestaan. Ook moeten in de haven misbruiken by den afslag van visch bestaan. Hy zou Rykeafslag wenschen en keurt af, dat zulke groote werken door den Staat worden aangelegd, zonder dat er rechten worden geheven, zooals het bui tenland doet. De heer Lieftinck steunt het amendement. De haven is thans te klein en te ondiep, moet binnenkort verbeterd worden en hy wil dus met het bouwen van een vischhal wachten, te meer, daar de thans bestaande hulphal 't nog best een paar jaar kan uithouden en ook gratis gebruik is onbiliyk tegenover hand having van de tollen. De heer Tydcman is tegen uitstel van den bouw en verdedigt den post in 't belang van de Noordzeevisschery. De hter Bastert wenscht ook deze zaak by afzonderiyk wetsontwerp voor te stellen en dan tevens retributie voor het gebruik wettig te regelen. De heer Krap ondersteunt krachtig den bouw. Rijksgelden daarvoor keurt hy goed in 't belang der visschery. Hy overlegt de bezwaren. Retributie heeft mot deze zaak thans niets te maken, dat is iets van later zorg. De heer Conrad steunt den post. Voor uit breiding van de haven is allo ruimte. Door aanleg der steigers kan de haven nog beter worden ingericht. Dd heer Veegens bestrydt eveneens het amendement. Retributie staat buiten de zaak. Met heffing zy men echter voorzichtig. Stel haven on hal gratis open en IJmuiden kan em eerste visschershaven van don vasten wal worden. De heer Bahlmann is tegen heffing van havengelden, maar voor Ryksafslag. Van 's ministers antwoord op de geopperde bezwa ren zal sprekers steun over het amendement afhangen. Nadat ce Minister retributie bestreden, maar zich verklaard had voor vergoeding van den ryks afslager, werd het amendement ver worpen met 54 tegen 30 stemmen. BUITENLAND. Italië* In de Kamer deeldo de heer Di Rudini gisteren de samenstelling van het kabinet mede. Daarop begon de beraadslaging over de mededeeling der regeering. De heer Andreis bestreed de oplossing welke aandeministeriecle crisis gegeven was. De heer Cavalotti had gaarne een democratisch gouverment zien optredeD. Colombo bestreed de financieële politiek der regeering. De heer Di Rudini ontzegde aaD de Kamer het recht om reeds thans tegen bet kabinet te stemmen, want de stemming zou een por- sooniyk karakter dragen zonder den wil der Kamer aan te geven. Een kabinet uit de rechterzijde gevormd zou onmogelijk zy'n. Het vorig kabinet was volkomen homogeen, en het nieuwe ministerie zal het ook zijn; over de belaDgryke punten van het program heerscht eenstemmigheid. Sprektr ontkende dat hy ten opzichte van Afrika van politiek was veranderd, en be schouwde het al3 noodwendig, dadelijk het vraagstuk van vermindering der belastingen ter h3ni te nemen. De heer Colombo stolde een motie voor, waarin gewezen werd op de moeilijkheid voor de regeering om een organiek program te vormen en t9 ontwikkelen. De zo tnotio werd met 200 tegou 1S4 stammen verworpen. Doltschland. Do "Weener correspondent van de „Daily Chronicle" vernam uit do beste bron, dat de keizerin van OcBtenryk ia een eigenhandig schrijven aan Von Bismarck gevraagd heeft, of naar zyne meening in Duitschland voor Heine een gedenkteekon zou worden opge richt of niet. Vorst Von Bismarck had t03n ge antwoord, dat hy niet inzag, waarom Heine's politieke geschriftsn een reden zouden zyn, om zijn naam als dichter geen eer te be- wyzen. Groot-Bri tannië. Prins Heinrich van Pruisen is Zondagavond by Spitbead aangekomen. De gebruikelijke saluutschoten werden niet gewisseld, omdat de 3cbepen na zonsondergang binnenkwamen. Dit saluut werd evenwel Maandagmorgen gegeven. Turkye. De sultan van Turkye beeft gelast, dat Rifat-bey, die tot dusverre eerste secretaris by het gezantschap der Porte te Londen is geweest, zal worden benoemd tot gezant to Athene. Rifat is Mahomedaan en gehuwd met een schatryke Russin. Telegrammen. PARIJS, 20 December. De Kamer heeft oen invoerrecht vastgesteld van 12 fr. voor varkens, 3 fr. voor speenvarkeis, 50 fr. voor varkens- vleesch en 32 fr. voor reuzel. BUCHAREST, 20 December. By de ontvangst van een Rumeensche deputatie, die haar deel neming kwam betuigen in de ziekte van den kroon prins, antwoordde de koning dank- voor de bewezen diensten, en is de generaal- majoor Eland, Minister van Oorlog, tydeiyk belast met het beheer van het Departement van Marine. Onze gezant te Parys, ridder De Stoers» heeft hedea weder de residentie verlaten. Da Japansche gezant by ons Hof, Shiro Akabanó, is door H. M. de Koningin-Regen tes benoemd tot groot-officier in de orde van Oranje-Nassau. Voor de som van f 110,000 is den heer T. IJ. Jelsma, aannemer te Gronlogen, gegund het bouwen van eon nieuw minera- logisch laboratorium op het terrein achter het phy&isch laboratorium aan den "Westersingel aldaar. De gemeenteraad van Deventer heeft besloten het presentiegeld voor de leden van den Raad, op advies van Ged. Staten, vast te stellen op 1 per vergadering. De heer Kro nenberg vond dit bedrag nog te hoog, doch zou er zich niet tegen verzetten. Hy drong er echter op aan, dat de voorzitter, met het oog op de kosten, het aantal vergaderingen zoo veel mogeiyk zal inkrimpen. Beursbericht. Amsterdam, 21 December. Oostenrfiksche zeer vast: Moi 85j^ Juli 84% Mexico 33% Venezuela 37, Kleine 38% Gulf- waarden zeer flauw 20% Obligatiën 77% Petroleum flauw; koninklyke 611. Neder landsche 40. Metara Enitn 108. Soemalata 222. Central 11. Union 25% —49% Topeka 13y4 297/8. Beltshares 58. Prolongatie 3'/a. ADVERTENTIE ff. Heden overleed, na een langdurig en smar telijk lijden, onze geliefde Moeder, Grootmoeder en Zuster Mevrouw de Wed. Dr. J. SPILLE, geboren Geeraas, in den ouderdom van byna 80 jaren. Wed. N. P. CATÉNIUS-Spillb. Wed. W. K. J. SCHOOR-Spille. N. P. CATÉNIÜS. L. H. CATÉNIlo 9886 13 J. W. SCHOOR Wed. J. W. KNIPPENBERG-Geeraas. Leiden, 19 December 1897. Eenige kennisgeving. Tot onze innige droefheid overleed he:'en te 's-Gravenhage onz9 Zwager de He«c C. VAN SWIETEN. D. J. M. DE HONDT. M. C. DE HONDT-Stigter. Leiden, 20 December 1897. 9909 7 Etnige en algemeene kennisgeving. Ter voldoening aan de bepaÜDg vervat in art. 208 der Wet van 30 September 1893 (S. 140) op het Faillissement en de Surséance van betaling, wordt door doze aankondiging gedaan van de inlevering aan de Arronois- sements-Rechtbank te 's Gravenhage van een verzoek van relasbilHa'Se, door IBUÜ- BEI1T ANVOXIë; TAN 1NGEN 8UHE- NAU, Koffiehuishouder, wonende te Oegst- geest. Mr. O. W. SIPKES, 9906 12 Procureur. „Wy kunnen de toekomst kalm te gemoet zien, want er is een nieuw tijdperk van vrede, dat wy moeton besteden om den staat te ver sterken op onveranderiyke en gezonde grond slagen." YOKOHAMA, 21 December. De Russische regeering gaf aan die van Japan officiötl kennis van de tydelyke bezetting van Port- Arthur. Een groot Japansch eskader heeft daarop Nangasaki veilaten. BERLIJN, 21 December. Prinses Hohenlohe, de gemalin van den Rykskanselier, is heden morgen aan longontsteking overleden. De prinses, e?n geboren prinses Mario ven Sayn-Wittgenstein Berlebourg, was den 16den Februari 1829 geboren en trad den 16den Februari 1847 te Frankfort am Main in het huweiyk met Chlodwig Karl Victor von Hohenlohe - Scbillingsfürd. Zy was Dame honoraire van de Beiersche orde van Theresa en Dame van de Oostenryk- sche orde van het Sterrenkruis]. LEIDEN, 21 December. By Koninkiyk besluit Ï3 de Minister van Marine, de heer J. C. Jansen, op zyn ver zoek, eervol ontslagen, met dankbetuiging De Rechter-Commissaris in het Faillissement van de Naamlooze Vennootschap Brood- ca Beschuitfabriek „De Koreaaar", ge vestigd te Leiden, heeft bepaald: lo. den termyn, vóór welks afloop de schuld vorderingen moeten worden ingediend, op 14 dagen, zullende alzoo de laatste dag zyn 5 Januari 1898. 2o. dat de Verificatle-Tergaderlng zal worden gehouden in een der lokalen van hot Rechtegebouw aan den Korten Vyverberg te '8 Gravenhage op Zaterdag den 5den Februari 1893, des voormiddags te tien uren. 9905 15 Do Curator, Mr. I. G. J. TOUTENHOOFD. Met a. s. Kerstfeest en N.jaarsdag zal do Delft- sche Pakschuit in deze weken varen: Dinsdag, Woensdag, Don derdag en Trydag. Aanbevelend, 9908 7 P. J. O VER VOORDE* in of bi) den Schouwburg, Oude Vest: een pnarlen Dasspeld. Terug ta bezorgen togen baloociog: Kapenburg 26. 9911 5 en alle soorten cn prijzen. Voor fijne kook wordt ingestaan 1 Billijke prijs; ook speciaal voor uitdeeling! 9902 8 TB1 ITUUn, tegen 16 Januari: een zeer logoabel HCUI met TUIN. 9657 5 Adres: Trekvliet No. 10. ter speciale Inrichting van 9 9888 12

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3