$sze (Qouzazt wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en <§eestdagen, uitgegeven. Boekjes van Andriessen. Leiden, 21 December. feuilleton. Hoe Fred aan een vrouw kwam. N°. 11804- Woensdag 33 December, A#. 1897 F BUS DEZEE COUBAJfT: Voor Leiden per 3 maanden. 1.10. Franco per postV 1.40. - Afzonderlijke Nommere 0.05. F BUS DEB AJ) YEETEBTIKX Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17}. Grootero letters naar plaatsruimte. Ysor bet IncaeaeeroD buiten de stad Wordt 0.05 berekend. Sedert geruimen tfld hebbea we de jeugdige kleinen onzer Abonnós niet in de gelegenheid gesteld hun boekenvoorraad weer eens aan te ■vullen voor een prijs, waarvoor men de werkjes elders niet verkrijgen kan. Daarvoor hebben we thans eenige boekjes van Andrflesficn bestemd en wel de navolgende: EEN LAATSTE KONING. ONZE VOOROUDERS. UIT HET LEVEN VAN KONING WILLEM III. DE BRUID VAN VENETIË. EEN MOEDIGE VORSTIN. Het z\jn alle boekjes van zsstien pagina's met vier gekleurde plaatjes, juist geschikt om in de Kerstvacantie gelezen te worden en dus als Kerstgeschenk te kunnen dienen. Per stuk z^n ze te verkrijgen tegen slechts 5 cents; men kan er 2, 3, i ®f 5 nomen, al naar gelang men verkiest. In de vestibule zyn ze te zien. Re afgifte aal plaats Ei ebben aan- Staasden DONDERDAG en VRKJ19 DE UITGEVER. Ofllciëele ïïeimïsgoviiigon. ÖRAWRWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter ulgemoeoo kennis, dat door PIETEIt WEIJJIAN, wonende te Breda, een verzoekschrift te ingediend om vergunning voor den kleinhandel in eterken drank in het perceel Hoogewoerd No. 168. Buxgemeeetor eu Wethouders voornoemd, LeideD, F. WAS, Burgemeester. 20 Dec. 1397. E. KIST, Secretarie. Burgemeester en Wethouders V3n Leiden, Gezien hot adrce van I. HOEFFTCKE cn Zoon, houdende verzoek om vergunning voor het plaatsen en in-Tvorking-brcngen van ean gasmotor van twee paardekrscht in do smederij yan het perceel Breostr&at No. 94 alhier. Gelet op de artt. C en 7 der Hinderwet; Geven bij dezo konnie aan het publiek, dat ge noemd verzoek mot do bijlagen op de Secretarie dezer gomeonte ter visie golegd is; alsmede, dat op Ma>ndag 3 - an. a. p., 's voormiddags te elf urea, op bot Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven, om bezwars:; tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeoster. 20 Deo. 1897. E. KIST, Secretaris. Na gehouden examen zgn de leerlingen van de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst alhier, geplaatst als volgt Piano. 1ste klasse; L. M. C. Einthoven, C. De Wekker, M. Van Altena, F. Veit, A. Ze very n, A. Kloots, G. J. Christiaanse, H. J. Christiaanse en TLe roole. 2do klasse A. M. Zandvoort, B. Zeverijn, E. L. Mastboff, A Masthoff, C. Zeverijn, A. L. Eint hoven, J. J. Spruyfc, J. G. H. Hovens Greve, C. Christiaanse, A. C. Somerwil, L. D. Kouw, E. H. Hessoling, A. C. Van Hamel, M. W. C. Herfst, N. Idzerda en W. G. F. Borgerhoff Mulder. 3de klasseM. S. Bronkhorst, J. Van Blom, W. S. Zandvoort, S. Des Tombe, F. A. Des Tombe, J. II. Ronieyn, J. A. Boele, J. W. Adam, H. J. Tiele, M. G. 'Emeis, Cb. C. Emeis, J. A. N. E. R. Franse»*, N. Hoep^veen, F. Boele, J. Milikan. H. Stricning, A. G. P*ltenburg. 4de klasseA I. A. Knaap, H. v- d. Burg, D. L. Leegstra, M. Grevonbroeck, J. M. Neurdenburg. E. Neurdenburg, T. Thors, C- A. Kelder,B. Adriani, L. G Yijgb, F. J. v. d. Wolk, C. Fortgens, J. C. Planjer, G. Van Driel, A. E. Vau der Kloes. S. Oly, A. C. M. Sanders, J. C, Tiele, C. M. E. Van Hamel, H. M. Cau, P. J. Brummclkamp, J. Cau en F. A. Le Poole. 5de klasseC. Do Jong, J. M. Kelder, P. J. Bremmer, M. L. Muller, H. J. M. Meerburg, H. Kindormann, J. P. Zaayer, A. Ch. Zaa ver, J. M. Oort, K. J. Van Veeu, f. Corts en M. J. Blok. Ode klasseS. M. NV. Gookoop, B. M. Oppen- heim, A. E. J. W. Juta, L. Vau Wijk, J. E. Labree, J. C. Gleuns, M. A. De Goeje, C, M. O. v. Gulik, A. M. De Quay, A. J. Juta en II. G. Essers. 'i'do klasse: I. Charbon, L. F. v. Dobben, C. Verboom Soumain, J. C. De Quay en E. M. Bos, 8ste klasse: M. Esche, Ch. H. C. Fraser, W. Grevon, A. M. L. Bolleman v. d. Veen, A. B. A. Ouwerkerk, J. G. De Hoest, J. P. Fockema Andreas, S. A. I>. Do Sturler, A. M. C. Verdam, A. M. Vaillant, J. M. G. Vaillant, L. Van der Kloes en F. C. Ouwerkerk. Soloklasse: Chr. Beekhuis, A. Goekoop, M. S. Cocbergh, G. A. M. Sanders, E. Van Dam, J. S. Oleff, J. Th. .v. d. Hoeven, A. M. Zaayer, L. D. M. v. d. Ven, H. Kinguia Boltjes, M. Hagen, M. C. H. Kern, J. M. Hooiberg, A. C. H. v Blok- huyzen, M. J. G. Van Leeuwen, W. M. DeGraaff en M. W. L. J. Wijting. Viool. lste klasseP. Hesseling. Bakhuyzen v. d. Brink, H. H. Tieleman, H. G. Van Kempen en J. Lichtenbelfc. '2de klasse: O. Veit, "NV. Middendorp, F. S. C. Metzl&r, N. G. Herfst, F. Borgerhoff Mulder, C. Uoven9 Greve, 11. A. Do Rijk, C. Punt en A. M. J. Ouwerkerk. 3de klasse: B. Corts, E. M. Juta, J. M. A. Coebergh en J. W. Gleuns. 4de klasse: J. W. Esche, G. Muller, J. D. Werkman on W. F. 1. Wijting. 5de klasse: J. G. v. d. Laan, L. Van Groningen, E. R. Oppenheim, H. Stricning. A I. I. Sanders en A. J. J. Jongmans. Gdo klasse. R. Horst. 7de klasseB. Verdam. 8ste klasse: G. W. Van Grasstek en H. Van Hasselt. Solo klasse: P. J. Bremmer. Violoncel. 1ste klasse. D Doyer od A. K. Horst. 2de klasse: C. E Veit en L J Jongmans. 3de klasse: J. H. G. NV. Feueiberg 4de klasseS. II. Van Groningen. 5de klasse: F. Muller Gde klasse: A. S. Oppenheim 7de klasse: C. Van der Hoeven Th o oi ie 2de klassoB. Oppenheim, J. C D« Quay en H. G. Essers. 3de klasse: C. M. C. v Gulik. 4de klasse A. C. II. v. BlokhuyzeD, M W L J. Wijting, P. J. Bremmer, J A. Hotz ob L. Van der Kloes. 8ste klasse: M. J. G. Van Leeuwen en J S. Oleff. Elementair onderricht: C. A- Somerwil, H. G. Vau Kempen, M. Van Altena en F. Veit. lste Koor klasse: G. J. Christiaanse, H. Broekhuis, C. E. Veit, J. Drost, C. J. M. Coebergh, A. M. J. Ouwerkerk, A. C. Somerwil, M. Choufour, J. Coebergh, L. D. Kouw en J. Lichtenbeli. 2de Koorklasse. L. Vygli, Ch. J. G. Boekhold, J. 0. Planjer, C. Christiaanse, H. J. Christiaanse, J. J. Spruyt, A. L. Einthoven, L. M. M. C Einthoven, A C. Van Hamel, C. M. E. Van Hamel, J. E. Muller, W. A. Broekhuis, J. Ch. Neurdenburg, D. Van der Kloot en C. Van der Kloot. Solf ègeklasse: M. L. Muller, II. G. Essers, W. S. Zandvoort, L. Van Groningen, S. H. Van Groningen, D. W. Born, E. R. Oppenheim, Ch. Emeis, M. G. Emeis, G. Van Dam, A. M. Sanders, J. A. N. E. R. Fransema, H. J. Tiele eu G. L. Lorentz. Solozang- eo Ensembleklasse: W. A„. M. De Goeje, Gr. Was, C. M. Dullmanu, Mevr. Mondeis geb. H. S. Stokvis, A. Dijckmeester, Tr. Sanders, J. Van Deventer, C. Visser, E. C. Filippo en M. Hooiberg. O rk estkl asse: A. G. Boek wijt, W. C. Brouwer, P. Bremmer, mr. O. W. Sipkcs, mr. E. Kist, J. Vau der Wilk, G. W. Van Grasstek, F. De Wilde, F. De Stoppelaar, C. I. A. Francken, A. Rappard en C. Van der Hoeven. Nu wijlen ar W. H. Kosters, hoogleeraar in de Leldsche theologische faculteit, onver wachts te Enschedee overleden, had zich voor eenigen tijd onwel gevoeld, maar op het eind der vorige week had zyn dokter geen bezwaar, dat hy de Kerstvacantie buiten de stad ging doorbrengen en zoo vertrok hy Zaterdag naar Enschedee, zijn geboorteplaats. De Lridsche universiteit en de vaderlandsche wetenschap, zegt de „N. R. C.", lydeninprof. Kosters' dood een ernstig verlies. Kosters heeft te Leiden gestudeerd en zich hier in het bijzonder op de kennis van het Oude Testament toegelegd. Kuenen zag in hem zijn besten leerling en wees hem als zyn opvol ger aan. Aan Kosters' professoraat ging een vyf- en-twintig-jarig tijdperk van opgewekten dienst als predikant by de Noderlandsch Her vormde Kerk vooraf. In 1S68 promoveerde by in de godgeleerdheid op een proafschrift over „de historie-beschouwing van den Deu- teronomist, met de berichten in Genesis en Numeri vergeleken". In hetzelfde jaar deed hy zyn intrede te Bockanje, in 1874 aan vaardde hy het beroep naar Heenvliet, in 1877 naar Barendrecht, in 1830 naar Neede, in 1883 naar Deventer, zyn laatste gemeente. Als hoogleeraar bleef hy nog den kansel ge trouw Het wetenschappelijke werk van Kosters vindt men voornamolyk in artikelen in het „Theologisch Tijdschrift", met name verdie nen drie verhandelingen over angelologio in het Oude Testament en een vertaliüg van het Babylonische zondvloedverbaal, vergeleken met het Bybelsche zondvloedbericht, vermeld te worden. In het buitenland gold Kosters als een der degeiykste Oud-Testamentische geleerden. Hoe in Duitschland de uitkomsten vau zijn onderzoek met zorg werden over wogen, bleek nog kort geleden. In 1S94 gaf Kosters een studie uit over „het herstel van Israël in het Perzische tijdvak", en zoowel de Hallesche hoogleeraar iö de oude geschie denis Eduard Meyer als "Wellhausen, die beiden evenwel tegen het standpunt van Kosters bezwaar hadden, wijdden aan het boek van Kosters een uitvoerige beoordeeling, waarvan weer een strijd tusschen Meyer en "Wellhausen hot gevolg was. De Leidscbe theologische faculteit, die in de laatste jaren zoo zwaar beproefd is, heeft werkoiyk in prof. Kosters veel verloren, en het zal een lastig werk zyn een opvolger voor hem te vinden. Nog in een ander opzicht is zyn heengaan ten zeerste te betreuren. De nieuwe vertaling van het Oude Testament, door Kuenen, Hooy- kaas, Kosters en prof. Oort begonnen, rust nu nog maar op den laatste alleen. En de vertaling is op lange na nog niet voltooid. Het aandeel, dat Kosters, vooral toen de medewerkers tot twee verminderd waren, aan dezen moeizamon en moeilijken, met zooveel zorg voorbereiden en in zoo streng weten- schappelyken geest uitgevoerd en arbeid heeft, weegt onder de verdiensten van den over ledene niet gering. Als mensch was prof. Kosters te Leiden zeer gezien en in don engeren kring zyner bekenden hoogelijk gewaardeerd. Het bericht van zyn dood werd onder zyn vrienden met ontroering ontvangen. Over het jubileum van prof. dr. H. G. Van de Sande Bakhuyzen wordt nog het volgonde gemeld Gelyk meD weet heeft het den jubilaris niet ontbroken aan veler hartelijke deelneming en belangstelling, ook van buiten de stad- en landgrens. Ontelbaar velen zyn in het mooie Decemberweer langs de laan van de sterren wacht opgegaan naar de vriendelyke huizinge. Namens de faculteit sprak prof. Suringar en namens don Senaat de rector-magnificus prof. Mac Gillavry in hartelyke bewoordingen een gelukwensch uit. De burgemeester, de heer Was, bracht do gevoelens van curatoren over en bood namens de Koningin den jubilaris het commandeur schap in de orde van Oranje-Nassau aan. De benoeming daarvan staat in de „Sts-Crt." van heden. En steeds was het ééne groote drukte van gaande en komende belangstellenden. Toen in de feestelijke receptiekamer, met de smaakvolle versiering van rozen manden en chrysanten, prof. J. C. Kaptoyn een toespraak hield bij het overhandigen van het album van deelnemers aan het blijvende souvenir: een portret van den jubilaris, dat de scbilder De Josselin de Jong binnenkort zal vervaardigen, zeido prof Kapteyn, die den jubilaris 22 jaar gekend heeft als directeur der sterrenwacht, dat by dit jubilé een tydvak is afgesloten, waaraan ongetwijfeld by Bakhuyzen veel herinneringen zullen blijven. Zyn leerlingen hebben aan hem de waardeering der wetenschappelijke beoefe ning te danken, en, al betreurt spreker aan den eenen kant, dat Bakhuyzen zich niet onver deeld aaD de wetenschap heeft kunnen wijden, en dat het directeurschap der sterrenwacht hem vaak daaraan onttrok, do veelzijdigheid van Bakhuyzen is pur slot voor velen een zegen geweest. Ten slotte herdacht spreker wat Bakhuyzen in zyn verschillende betrek kingen en op verschillend gebied voor voor treffelijks had gedaan. Prof. Bakhuyzen bedankte hem. In het kort zyn levensloop nagaande, herdacht hij met weemoed Cohen Stuart en Kaiser, zyn groote vrienden. Na den dood van den eorsto moest by wel de leiding der waterpassing op zich nemen, en dit was alweer een reden ge weest waarom hy veelzydig had mosten worden Eon woord van dank aan regoering en curatoreD en aan zijn medewerkers besloot zyn harteiyk wederwoord. Namens het Collegium van het Leidsche Studentencorps en de philosophische faculteit, die den jubilaris kwamen begroeten, voerde voor het eerste de praeses De Jonge, voor het tweede de heer Zaalberg het woord. Gisteravond had een feestmaaltyd plaats in Maison Wytonburg, waaraan ongeveer een 50-tal gasten aanzaten. De afdeeling Leidon van het Algem. Nederl. Werkliedenverbond (goedgekeurd by Kon. besluit van 1 April 1886) heeft zich per adres tot den gemeonteraad gewend om te kennen te geven, dat zjj instemming be tuigt met het beginsel, nedergelegd in het adres van de afd. Leiden van den Algem. Nederl. Typografenbond, en daarom den Raad dringend verzoekt terug te komen op het besluit van Mei 1895, waarby het voorstel van Burgemeester en Wethouders in zaka de opneming van bepalingen omtrent minimum loon en maximum-arbeidsduur in bestekken der gemeente verworpen werd. - In het maandblad „Hot Orgel", orgaan voor organisten en muziekvrienden, wordt een niet ongunstig varslag gegeven van „Het Avondliea" van den heer Corn. A. Bonten. De criticus zegt: Het „Avondlied" is eon goed kwartet. Mendelssohn schynt niet zonder invloed geweest te zyn. Destemvcering is volko men correct. Een enkele opmerking kon, zooals by allo critiek, niet achterwege blijven. Wy kunnen dit kwartet voor mannonkoor met gerustheid aan onze muziekvrienden en koren aanbevelen. - De 22ste ïyst van de negentiende jaar collecte voor de Scholen met den Bijbel vermeldt Haarlemmermeer (Hoofddorp) 200; Nieuw-Vennep mot Abbenes 180, Katwyk aan Zoo (Geref. Kerk) ƒ17; Zevenhoven met Nieuw koop (Noordeinde), Noorden, Achttienhoven, Ter Aar, Aardam, Langeraar en Korteraar ƒ41.51. Behalve de Unie-collecte wordt er jaarlijks in de Geref. Kerk te Katwyk aan Zeo 300 voor bet Christeiyk onderwijs gecollecteerd. - Bedolven onder tal van bloemen, zóó, dat de kransen en bouquetten niot alle op den lykwagen konden worden gelegd, werd gistermiddag op Nieuw Eik-en-Duinen ter aarde bssteld het stoffelijk overschot van den gep. kapitein ter zee G. H. Van Stoyn. Op de begraafplaats waren aanwezig vele oud-opper- en hoofdofficieren der marina en eenigo actief dienendo hoofdofficieren. Aan de geopende groevo gaf do vice-admi- raal jhr. Rü.-U oen korto herinnering van den levensloop van den vriend en wapanbrooder, met wien hij op het eerste scbip had samen- gediend als jongato luitenant, terwyi de ont slapene adelborst lste klasse was, en schetste hem als een officier, die steeds vol levenslust, met vreugde en genoegen zyn carrière had vervuld tot tevredenheid van zijn meerderen, dio steads de eer der marino hoog had ge houden on eervol zyn plicht vervuld had voor Vorstenhuis en Vaderland. De broader van den ontslapene, de heer J A. Van Steyn, dankte namens de familio voor de bewyzen van balansstelling. - Haro Majesteiten de Koninginnen waren gisteravond omstreeks negen uren tegenwoor dig in liet Koninklijk wachtsalon van het Staatsspoorstation, ton einde H. K. H. prinses Elisabeth van Waldeck en Pyrmont by aan komst in de residentie te verwelkomen. De Vorstinnen waren vergezeld van de Hof dames jonkvrouw3 Van de Poll en gravin Van Limburg Siirum, den kamerheer jbr. Van Patst van Bingerden; adjuJant ritmeester Van Tets cn ordonnance-officier lste luit. graaf Dumonc-.au. By het binnenkomen van den trein begaven S) De vleiende vriendelijkheid der jonge dienst bode scheen eenig6zins opdringend. Lucia stol do volstrekt geen belang in do geheimen van do „Pilot", maar om Staunton niet te ontmoeten, volgdo zij het meisje, dat haar door de gang voerde. In do onmiddellijke nabijheid hoorlen zij het lachen on tieron van het gezelschap. „Zio esn« hier, mademoiselle!" Lucie had geen deur gezien; eensklaps echter was er een als vaDzelf geopend, en Lucio zag nu oen kloins kamer, waarin z(J met eeuige verrassing een volledig gestoffeerd damesboudoir herkende. Bet was zoo lief en tehasglük met een overvloed van de meest verscheidene dames-weeldeartikelen ingericht, dat Lucie onwillekeurig naar binnen ging en een uitroep van bewondering niet onder- druklien kon. „Dat is inderdaad grootsch! Maar zeg eens, is hi r een dame aan boord, voor wie dat alles bestemd ia?" „Ja, mejuffrouw, er is zulk een dame aan boord." In de deur stond eensklaps de slanke ge stalte van Staunton. Hij bad geantwoord. Op son wenk zijnst oogen verdween de kleine Fransche. De tegenwoordigheid van den man, dien zy had willen ontwijken, en die opeens voor haar stond, stemde Lucie zeer onaangenaam. Een weinig vinnig antwoordde zij„Dan begrijp ik niet, meneer, waarom gij ons deze dame niet al lang voorgesteld hebt." „Juffrouw Lucio," zeide de Amerikaan ernstig, terwijl bjj boog, „gij zelf zijt deze dame, voor wie de kamer bestemd is." Lucis zag hem hoogmoedig van het hoofd tot de voeten aan en barstte toen in een spotlach uit. „Mister Staunton, uw aardig heden vallen volstrekt niet in mijn smaak." „Het is geen aardigheid van mij, juffrouw Lucie: voor u is de kamer ingericht. Mag ik mij de vrijheid veroorloven, u haar aan te bieden'" Hot klonk zóó oprecht, dat het Lucie bijna amuseerde. Nochtans verliet het angstige gevoel haar niet; het was haar, alsof haar van dien man een ernstig gevaar dreigde. Zij trok de schouders op en wendde zich af. „Juffrouw Lucie," zeide de jonge Amerikaan zacht en smeekend, „gij weet, dat ik u liefheb. Meneer uw vadc-r heeft mij gezegd, dat gij geen genegenheid voor mij gevoelt." „Hij heeft u de waarheid gezegd," ant woordde Lucie koel. „En nu verzoek ik u, aan het gesprek eon einde te willen maken." „Een oogenblik, juffrouw Lucie. Ik bied u mijn leven, mijn vermogen, en meer dan dat, mijn liefde. Ik zweer u, wat de aarde aan geluk aanbiedt, ik wil het u geven; uw gehcele leven met glans en vreugde te ver vullen, zal m|jn taak z|jn. En ais gij my niet liefhebt, zult gij mij leeren liefhebben, want mijn liefdo is sterk en zal uw trotsch bart bedwingen." „Mister Staunton, iaat mij gaan!" Hoogmoedig wilde zij naar de deur gaan, welke zijn gestalte versperde. HU week niet van zijn plaats. „Ik geloof, dat gij goed doet, ala gij over do zaak nadenkt," zoido hy kalm. Daarop keerde hy zich om en ging heenop bet zelfde oogenblik zag Lucio den wand der kajuit zich sluiten. Zy zocht naar een kruk, doch hour be moeiingen waren vruchteloos. Hot gelukte haar niet, den wand te openen. Zy werd opgewonden. „Mr. Staunton, doe direct open!" Zy kreeg geen antwoord, hoe dikwyis zy ook riep. Zy klopte met de hand tegen de met tapyten behangen wanden, doch de weeke stof verslond elk gedruisch. Zy was gevangen I Deze nieuwe aardigheid van den Amerikaan vond zy dan toch te erg; haar toorn streed met tranen. Eindelyk, van de vruchteloosheid harer bemoeiingen overtuigd, ging zy op den rooden divan in de kajuit zitten en wachtte op baar bovryding. De tyd kroop langzaam voort. De minuteu schenen baar een eeuwigheid toe, tot eindelyk de wand weer geopend werd en Mr. Staunton zich vertoonde. Het gezicht van den jongen Amerikaan was bleekeen eigsDaardige vast beradenheid sprak uit zyn trekken. „Ik vraag vergiffenis, juffrouw Lucie, dat ik u zoo lang alleen liet," zoide hy, terwyi hy voor haar boog. „Myn plichten riepen my elders." .Uw gedrag is ongehoord, Mr. Staunton. Zoo handelt geen gentleman. Gy hebt het gewaagd my hier op te sluiten. Myn vader zal u daarvoor ter verantwoording roepen." „Ik geloof niet, dat meneer uw vador het doen zal. Juffrouw Lucie, gy zult my verge ven, zoo ik niet als gentleman handelde. Ik smeek u, word mpu vrouw." „Maak plaats, menoer, opdat ik dit vertrek verlaten kan." „Gy hebt vryheid op dit schip te gaau, waar gy wilt. Dit schip is voortaan uw eigendom." „Ik verzook van zulke taal verschoond to blyven." „Het ie de taal der waarheid. Als gy my niet vrywillig volgt, moet ik u dwingen, by my to blyven. Een eein van my, en dit jacht stoomt met ons beidon den oceaan op. Gy betreedt nimmer weer het land, terzy als myn vrouw." „Gy zyt waanzinnig, ellendeling I Maar uw bedreigingen jagen my geen schrik aan. Men zal u voor het gerecht dagonmijn vader zal u aanklagen." Een glimlach krulde de lippen van den jongen Amerikaan. „Gy vergeet, dat wy alleen op bet land justitie en politie hebben, maarniet op het water. Geen politie-agent kan ons bereiken, als de „Pilot" de golven der wereld zeeën doorkruist. Geef toe, juffrouw Lucie. Gw woord, ik smeek u om uw woord, dat gy de myne wilt worden." Nimmer - en laat my nu gaan." Hy maakte eerbiedig plaats. „Hier rechts is de trap naar het dek." Zy snelde hem voorby, zonder op zpn commando te letten: „Forward, full speed!" (Voorwaarts, volle stoom!) Zy bemerkte niet lioo opeens de bolem onder haar begon te boven, een zwaar gedreun en gestamp zich deed hooron; zy stormde do kleine smalle trap op, terwyi haar knieën van angst en ontzetting knikten. Gode zij dank, zy zag den blauwen hemel weer! Da frissche zeelucht koelde haar gloeiend voorhoofd af. Op dek staarden vreemde gezichten haai aan. Een paar matrozen omringden haar. Op de commandobrug stond Mr. TbomsoD. „Waar zyn de dames?" vrosg zy buit u adem. Niemand antwoordde; zy herbaald- de vraag in 't Engelsen, de menschen haalden de schouders op. Mr. Staunton was haar gevolgd. „De dames zyn reeds aan land teruggekeerd," zeide hy met een onboweegiyk gezicht. „Ziet gy daar in de verte de kleine boot het i3 de laatste, die de damea terugbrengt." Lucie stiet een luiden kreet uit; zu zag, dat hy de waarheid gesproken bad. En nu zag zy ook, dat hot scbip in beweging was en de haven verliet. „Mr. Staunton, laat my direct aan land zetten I" riep zy. Hy schudde het hoofd. „Te laat, juffrouw Lucie 1" Zy riep Mr. Thomson on verzocht hem, om te keeren, doch de zeebeer op do brug scheen oog noch oor voor haar te hebben. Zy wendde zich tot de matrozen, bartstoch- telyk, smeekend, maar alien staarden haar aan, zonder zich om haar to bekommoron. iVord: vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1