Gemengd Nieuws. Veelbelovende snakea bleke» •istermiddag to 's-Gravenhage een tweetal aan komende jongens te zijn, die op de Paviljoens- bracht gewoon wog een juffrouw in bet water duwden. Met veel mooite werd zy gered en 11 bewusteloozen toestand naar het Zieken huis vervoerd. In verband met den gepleegden arwodiefstal in de Hillelaan, te Rotterdam, <jja door de politie twee jonge mannon aan gehouden en in verhoor genoaitn. Het stoomschip „Essex", van Reval, thans liggendo te Rotterdam, heeft den etiurman en vyf matrozen aangebracht van Ce Noderlandsche brik „Victoria", die in No/omber in de Finsche Golf nabij R9val is vergaan. De schipbreukelingen hebben de reis naar Delfzijl, waar zij thuisbehooren, voort- gez£t. Do Rotterdamsche politie heeft hun reisgeld tot Delft g?gevon. Zoo zullen zij van gemeente totgemeenre worJen voortgeholpen; 't kan dus nog eenigen tyi duren voordat zij de plaats van hun bestemming hebben bereikt. Wegens geldgebrek is men te Amsterdam gedwongen den verderen afbouw ven het R. -K. Gasthuis in de Parkstraat aldaar te staken. Ten einde echter in de kosten te kunnen voorzien (er ontbreekt nog een vol ledige badinrichting, waarvan de kosten op 15000 zijn geraamd) heeft men, ondergoed- keuring van H. M. do Kouingia Rjgentes en den Bisschop van Haarlem, een loterij van voorwtrpen van kunst en smaak, vervaardigd door dames-comitó's, opgericht. De officiöele naam van deze inrichting zal zijn Onze Liive Vrouwe Gasthuis; zij zal be stemd wezen tot opneming van de armen van allo gezindten; 300 zieken zullen aldaar door 100 zusters verpleegd kunnen worden. Tijdens het bezoek dor Koninginnen Maandagmiddag aan Amsterdam gebracht, werd een heer op het Damrak in het gedrang achter over geduwd, en kwa n zoodanig met zyn hoofd op een keisteen te vallen, dat eene gapende hoofdwonnde ontstond. Door het vele bloed verlies werd hij bewusteloos in het hotel Westrua voorloopig vertonden en daarna overgebracht naar het Ziokenhuis. Door H. M. do Koningin-Rogentes is ten behoeve eener vrouw, moeder van vijf kinderen, die met haar schip in de kade te Goes ligt en wi r man, een schipper, reeds geruime.) tijd in een krankzinnigengesticht vertoeft, aan den burgemeester dier gemeente een som van f 100 gezonden. Jan Boom, de wonder-veedokter uit Delden, die voor de Overyselsche Land- bouwmaatschappij een proef zou nemen op een zeer aan klauwzeer lijdende koe ta Appeltcrn, in Gelderland, is onverrichter zake teruggekeerd. Hoewel hy aangenomen had de koe ia drie dagen radicaal te genezen, i3 hij veertien dagen er op bezig geweest, doch tevorgeefs. Zaterdagavond is to Hengoloo (O.) een echte, ouderwetsche brui'oft gevierd. Meer dan 250 huisgezinnen waren genoodigd. Daar men er op rekende, dat uit ieder gezin 4 Jersonen zouden komen, verwachtte men ongevoer 1000 personen. Togen oen „wonderdokter" in h'.t Friosche dorp Winsutn is door het O. M. bij het kantongerecht te Bolsward wegens h t onbevoegd uitoefenen der geneeskunde een bo3te van f 50 of 20 dagen hechtenis {eöischt. De kwakzalver hield zitting in oen herberg en bediende zij i klan'en voor oen kwartje per persoon. Zooira hij een patiënt z>g, wist hy wat hem mankeerde en schreef in d9n regel voor; in een dikkop anijs peperkorrJi aftrekken en daarvan geregeld innemen, eieren met cognac, wittebrood met koevet en blauwe rozijnen in het water. Als deze medicijnen bleken wat te sterk te werken, schreef hij oen tegenmiddel voor, nl. ge kookte melk met kaneel. Op de scheepswerf van de firma C Van der Giessen en Zonen, te Krimpen aan den IJsel, had een treurig ongeluk plaats. De werkman J. Van Cappellen wilde een stelling beklimmen. Toen bij enkele treden van do ladder beklommen had, viel M. Vuyk met een plank van de stelling af en kwam op Van Cappellon terecht. Bloedende werd dezo opgenomen en naar een loods gebracht. Dr. De B„ van Krimpen a/d. Lek, die in de nabijheid was, verleende de eerste genees kundige hulp en constateerde, dat het rechter- beon op twee plaatsen ernstig gebroken was. Op diens last werd hij met een stoomboot, cie onmiddellijk ontboden was, naar het zieken hui) te Kinderdijk vervoerd. Do hoop bestaat, dat het been niet geamputeerd zal behoeven te worden. Ook M. Vuyk kwetste zich zoodanig, dat hfi naar huis gebracht moest worden. Te Vlaardingen is door hot springen van een Üescbje met terpentijn, het- wtlk men op een brandende kachel had gezet, een inboedel geheel verbrand, terwijl de eigenaar ernstige brandwonden kreeg. Hij had do tegenwoordigheid van geest om terstond 11 de Vaart te springen, zooiat hi) er be trekkelijk gosd afkwam. De inboedel was oiot verzekerd. Het O. M. bij de rechtbank te Assen vorderde tegen Jan Nijkeuter, te Valthermond, beschuldigd van mishandeling en vervolgens vermoording van een meisje aldaar, levens lange gevangenisstraf. Onlangs heeft t« Tshittagong een wervelstorm gewoed, die, naar het zich laat aanzien, veel meer onheil heeft aange richt dan de eerste berichten deden vermoeden. Uit de officiöele berichten van de verschillende vertegenwoordigers van de Britsche regeoring, en de circulaires van de hulpcomités, die zich dadelijk gevormd hebben, blijkt, dat niet alleon de beide eilanden aan de monding van de Kanarphule, maar alle dorpen aan de kust door den vreeselijken storm getroffen werden. Zeventien dorpen zijn op dezo wijze geheel verwoest, voor een deel zelfs zoo geheel weg gespoeld, dat geen huis, geen boom moer aanduidt, waar hunne plaats was. Meer dan 1,100,000 mon8chen hebben hun dak verloren, minstens 10,000 daarvan zijn gestorven, de overigen zijn blootgesteld aan koorts en ver nielende ziekten, want nu hunne oogsten on voorraden zijn vernield, moeten zij zich met het halfrijpe overschot van do overstroomde velden en het brak geworden water van hunne bronnen behelpen. Zelfs uit het verwijderde binneoland, van de Luchai-bergen, komen be richten over de verwoestingen van den vreese lijken cycloon van 24 October. Ook bier dezelfdo verwoesting van huizen, wouden, telegraafdraden. O. m. zijn groote zwermen meeuwen en andere zeevogels tot mijlen ver iu 't binnenland dood geslagen en op de hellingen van het gebergte met gebroken vleugels gevonden. De vrees voor het uitbreken van epidemieën is nog List geweken, omdat tal van lijken van menschen en dieren nog steeds aan de kust en in de li vieren ronddrijven. Het Duitschetelegraafbestuur moet voornemens zijn zoogenaamde „kaart- tslègrammen" in te voeren. Het voornaamsto doel daarvan zal zijn de bestelling van een telegrapbische mededeeling te bespoedigen. Het omslachtige vouwen van hot formulier, dat bovendien nog met een zegel gesloten moet worden, zal vervallen, doordat de mede deeling wordt geschreven op een kaart, in den vorm der postkaarten, die den geadres seerde op9n ter hand zal worden gestel). Ook de tijdroovende dienstaanmerkingen, als daar zijn het getal woorden, het uur van ontvangst op de plaats van bestemming, enz. zullen achterwege blijven. In plaats daarvan zullen de kaarttelogrammen worden gemerkt met een stempel, gelijk aan die, welke op brieven wordt gedrukt. Kaarttelegrammen zullen 50 pf. kosten en mogen 15 woorden bevatten. De prijs der gewone telegrammen is voor Duitschland 50 pf. voor tien woorden. In de National Sport-Club te Londen heeft een bokswedstrijd een tragisch einde gehad. De Britsche kampioen Croot is daar door den kampioen Barry, uit Chicago, by do laatste van twintig ronden, met een slag op de borst neergeveld en eenige uren later overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, ofschoon men alle middelen daartoe aanwendde. Do boks.r Barry, de secondanten, de prys- recht.rs en de administrateurs dtr club woraen nu gerechttliik vtrvolgd, wegens manslag of medeplichtigheid daaraan. Zij zijn tegen borg stelling op vrije voattn gelaten. Het moet nu in deze zaak, welke groot opzien wekt in de sportkringen, beslist worden, of de dood van Croot te wijten is aan den hem to gebrachten slag of aan een andere oorzaak, buiten bet boksen om. Een punt van groot gewicht voor de mate der verant woordelijkheid is ook, of men bier te doen had met een contest, een wedstrijd, welke geoorloofd is, of een fight, ean gevecht, dat streng verooJen is door de wet. De getuigenverklaringen daaromtrent zijn tegenstrijdig. Het kan b98t wezen, dat de toksparti) door do opgewondenheid der kam pioenen, wier krachten nagenoeg gelijk waren, toan de beslissing moest naderen, in een wild gevecht is ontaard. De spoorwegdirecties in Duitsch land maken het volkomen overbo Ig om cri- tiek te oefenen op hai.r bestuur. Haar officiöele mededeelicgen spreken voor zichzelf en vormen zonder commentaar het beste oordeel. In de maand October zijn volgens officiëalo opgave in Duitschland in bet geheel 241 spoorwegongelukken voorgevallen, waaronder 27 ontsporingen, 33 botsingen en 181 onge lukken van anderen aard. Dat is per dag ongeveer één ontsporing, óón botsing en zes andere ongelukken. Daarbij zyn 69 personen gedood en 145 gewond. Onder de dooden waren 6 reizigers, 46 beambten en 27 andere personen, onder de gekwetsten 37 reizigers, 94 beambten en 14 anderen. Per dag komen dus ongeveer zeven persoonlijke ongelukken voor, waarvan twee of aria den dood ten gevolgd hebben. En wat de hoofdoorzaak is van dezeü treu- rigen toestand bewijzen klaar en duidelijk de processen, welke uit de ongelukken voort vloeien eu waarofi de beschuldigden veelal worden vrijgesproken, omdat ze overladen waren met werk of geen verstand hadden van het werk, dat hun was opgedragen. Een fraai staaltje daarvan levert weder het proces te Trier betreffende een botsing tusschen een personentrein en een rangee renden trein. Uit het getuigenverhoor bleek, dat do rangeerder drie locomotieven te gelijk moest verzorgen en dat twee ondergeschikte beambten zoozeer overwerkt waren, dat zié lichamelijk en geestelijk niet meer in staat waren arbeid te verrichten. De drie beschul digden werden dan ook vrijgesproken. Te Spezia heeft een aanzienlijk burger en lid van den gemeenteraad, Serr:f zich, zonder dat van plan te zijn, aan een moord schuldig gemaakt. Op een nacht hoorde hy aan z|jn buisdeur kloppen, alsof iemand met geweld wilde binnendringen. Nadat hy verscheidene malen tevergeefs om hulp ge roepen had, giug hy met een revolver ge wapend naar een kijkgat tegenover de deur, en vuurde, om den vermeenden inbreker schrik aan te jagen, in het donker af. Men vond toen een arsenaal arbeider, van wien men ni.t weet om welke reden hy zich voor de deur bevond, door den hals geschoten op den grond. De dader leverde zich onmiddellijk aan de justitie ovor. Een groot deel van de prachtige Fransche kroondiamanten trekt tegenwoordig in de kasten van de voornaamste juweliers- winkels van Nieuw-York de aandacht van het publiek. Dezs kostbaarheden zullen in het openbaar verkocht worden. Het mooiste stuk van de verzameling is een diadeem, dat, na c-lkander, door de hertogin van Angoulème, de c'ochter van Lodowyk XVI, door de hertogin van Berry en door keizerin Eugénie gedragen werd. Men ontvangt treurige berich ten over het einde van den schandelijken zes- daagschen wielerwedstrijd te Nieuw-York. De politio deed een inval op de baan en nood zaakte de meest afgematte ryJers uit te scheiden. Zoo ook don Frauschen stayer Rivièrre, die aanvallen van waanzin had en delireerde; men was verplicht hem te binden en vreest zelfs, dat hy onherstelbaar zal biyken. Byna al de andera deelnemers hebben op de een of andere w\jze zich een ziekte of 63n ongeluk op den hals gehaald. Alleen Miller, de winner, is c-r goed afgekomen. Hy heeft 3468 kilometers afgelegd. Men beschermt, terecht, de dieren, maar tegenover zulke menschen afbeulery schynt geen straf bedreigd. Gelukkig, dat ook to Nieuw- York by een deel van het publiek groote ver ontwaardiging is gowekt. Een gelddrager vermoord. Sedert den 30sten November werd te Parys een gelddrager van hit Comptoir d' Escompte vermist en tot vóór 6nkele dagen waren allo naspo.iogen vruchteloos gebleven. De werke- ïyke schuldige is tbans, dank zy de scherp zinnigheid van den rechter van instructie Josse en den chef van den veiligheidsdienst Cochefert, opgespoord. Het iB zekere Xavier Carrara, wonende te Gentilly, gehuwd tn vador van drie kinderen. Carrara is eigenaar van een groote cham- pignonskweekeryhy stak diep in de schulden en moest den looper een aantal wissels betalen, waarvan de afdoening hem in groote verlegenheid bracht. Toen ds met het onderzoek belaste ambte naren by Carrara kwamen om zyn toeken na te zien, begon hy z.nuwachtig te beven; er werden onregelmatigheden ontdekt en bovendien vond men in zyn woning een som van 972 franken, die Carrara eerst beweerde van den huiseigenaar geleend te hebben; het bleek, dat dit gelogen was. Kortom, Carrara en zijn vrouw doder, zulke verwarde mede- deelingen, dat de recht'r niet aarzelde beiden in arrest te nemen. Ook bun voerman, zekere Caplain, werd aangehouden. 's Nachts om twee uren verlangde eindelijk de vrouw van Carrara, di3 sedert haar over brenging naar de prefectuur van politie geen oogenblik rust had gehad, alle voedsel weigerde en koortsachtig de kamer op en neer liep, den chef van den Veiligheidsdienst to spr.ken. Nauwtlyks by don chef binnengetreden, wierp de vrouw zich op de knieën en zeide snikkend „Ja, myn man is de moordenaar. Ik zal alles vertollen. Het verhaal van de vrouw luidde aldus: Den 29sten November 1.1. had mijn man geen fondsen genoeg om vervallen wissels te betalen. Er moeeten ons twee wissels aan geboden worden, oen van het Crédit Lyonnais, van 178 franken en één van het Comptoir ten bedrage var. 75 franken. 's Avonds nam myn man me terzyde en zeide: „Tot eiken prijs moet ik geld hebbeD, zelfs ten koste van een misdaad. Ik ben dan ook van plan den eersten looper, die morgen by mo komt, te dooden. Hou je mond er over, js kent nu myn bedoelingen en myn leven is in je macht." Den volgenden morgen om tien urén kwam de gelddrager van het Crédit Lyonnais by ons. „Ik begin myn tournée met u," zeide hy tot myn man. „U gaat me handgeld geven voor myn tascb." Dat woord redde den ongelukkige. Daar myn man wist, dat by geen geld by dezen looper zou vinden, had hy er geen belang by hem dood te maken. Later zei myn man grinnekend: „De andere komt altyd in den namiddag. Ik denk, dat het Comptoir d'Escompte myn schul den betaalt." Om twee uren 's namiddags kwam Lamare (de vermoorde looper) by ons. Myn man liet hem in de eetkamer en gaf me last het bedrag van den wissel in onze slaapkamer te halen. Om zyn misdryf te plegen had Carrara naast het raam een schroefsleutel gezet, die dient om assen los te schroeveD, een werktuig, dat ongeveer twee kilo weegt. Toen ik de eerste verdieping bereikte, hoorde ik een dof geluid, veroorzaakt door den val van een lichaam. Ik ging weer naar beneden en zag den geld drager op den grond liggen, hy was morsdood geslagen door myn man. I* Is n orle," zeide Carrara. „Numoeten we voor een alibi zorgen. Ga gauw by den kruidenier en den herbergier hiernaast 75 fr..nken leenen, onderwyl zal ik het ïyk ver bergen." Toen ik met het geld terugkwam, bad myn man het lichaam van Lamare naar de keuken gesleept en onder oen grauw zeil verborgen. Tosn myn kinderen om vier uren uit 6chool kwamen, bleven Carrara en ik in de eetkamer om hun te beletten de keuken binnen te gaan. 's Avonds om 7 uren, toen onze kinderen in bed en Caplain en de werklieden weg waren, sloegen we een strik om den hal3 van het ïyk en sleepten het samen door de keukendeur over do plaats naar den luchtkoker van de kweekory, waardoor do mestkarren worden leeggostort. We verborgen het lichaam onder takken en om acht uren 's vonds, toon het huis verlaten was, liet myn man het lijk op den todem vau den champignonkeldor neervallen. Daar had hy een voorraad brandstoffen klaar gelegd: hout, cokes en takkenbossen. Het lichaam van den ongelukkigen Lamare was al styf. Myn man legde hem neer met zyn kleeren, zyn bontmuts en zyn tascb, ook zijn trouwring en zyn horloge, op den hoop tak- koab033en, die hy vervolgens in brand stak. Na verloop van acht uren was er van het Ïyk van een looper nog slechts een hoop asch over. Om vier uren 's morgens kwam myn man by me op myn kamer en zeide: „Alles is verdwenen, alles is verbrand, we hebben nu niets meer te vroezen." Het vuur, dat het ïyk verteerd heeft, smeulde nog acht dagen. Myn man heeft het ïyk niet in de steengroeven begraven omdat de lucht van het ïyk ten jaar lang de championbedden vergiftigd en de champignons oneetbaar zou gemaakt hebben. Daarna vertelde Carrara me, dat hy by den looper een som van 26,200 franken had gevonden. Om tien uren den volgenden morgen werd aan Carrara de bekentenis van zyn vrouw medegedeeld; hy ontstak in 69n vreoselyke woede, wilde eer8t de schuld op den voerman Caplain werpen, doch vergeofs. De onschuld van Caplain is gebleken en by werd in vry- heid gesteld, Carrara alleen is schuldig en hy moet dan ook reeds een volledige beken- toois hebben afgelegd. Een bemiddelde, eenigszins zonder linge Engelschman, die kort geleden zyn gouden bruiloft mocht vieren, is op de origi- neele gedachte gekomen, een nauwkeurige rekening op te maken van wat hem zyo bttere helft gedurende den 50-jarigen echt heeft gekost. De man bezat, toen hy in het huwelijk trad, een vast Inkomen van 500 pd. st. in het jaar; het was dus niet noodig, dat hy zich en zyn echtgenoote byzondere be zuinigingen oplegde, terwyi ook niet ruim geleefd werd. Het resultaat van de eigenaar dige berekening kan dus heel normaal zyn en vry wel op alle in gegoede omstandigheden levende echtelieden pissen. Mr. Jones begint nu de optelling van zyn kosten met de som, die hy als verloofde en bruidegom aan bloe men en dorg=iyke teedere oplettendheden heeft uitgegeven. In dit bedrag is ook de ver- lovingsriug meegerekend, evenals de extra uitgaven, die hy zelf iu dien zaligen tyd noodig gevonden had te doen ter verfraaiing van zyn eigen persoon, wat betreft mooiere kleederen, schoenen, dassen, enz. By elkaar f 1200. De kosten van het huishouden bedroegen jaariyks f 3000, en aangezien mr. Jones er heilig van overtuigd is, dat zyn vrouwtje er evenveel van profiteerde als by, meent by niet onrechtvaardig te handelen, als by de hrilt van do som op haar deel berekent. Dus f 1500 per jaar; maakt op 50 jaren f 75,000. Aan kleeding en wasch kostte het vrouwtje ongeveer f 600 per jaar; voor geschenken op verjaardag, bruiloften Kerstmis werd ongeveer f 300 uitgegeven. Daar het gelukkige echtpaar slechts zelden door ziekte werd bezocht, kuDnen nauwelyks moer dan f 30 per jaar aan arts, apotheker, enz., gerekend worden; voor de vrouw alleen dus f 15. Voor schouwburg, concerten en dergelyke amusementen gebruikten de luitjes gemiddeld f 350, terwyi de jaariyksche badreis voor beide echtelieden zelden meer dan f 1200 bedroeg. In de 50 jaren van het huweiyk heeft de dure echtgenoote haren gemaal dus rond f 160,950 gekost. Het Amerikaansch blad de „New- York Herald" heeft in zyn drukkery de nieuwe' drukpers Hoe geplaatst, die wel een wonder dezer eeuw mag worden genoemd. Door dezo per3 kan men in een uur 96,000 exemplaren eener courant van 8 bladen drukken, dus ongevoer 1600 per minuut. Het papier rolt de persen door met een snelheid van 52 KM. per uur. De pers heeft eon hoogte van 4 M. en een lengte van 7'/a M. Genoemd blad zal nog twee dergelyke persen plaatsen, zoodat dan ongeveer 300,000 exemplaren der courant in een uur kunnen worden afgeleverd. Personeele Belasting:. Betreffende vergoeding wegens mindere opbrengst van gemeente opcenten op de per soneele belasting is door den minister van financiën o. a. het volgende bepaald De nog vereischte regeling van aanslagen in de personeele belasting over 1897 wordt zooveel mogeiyk bespoedigd. De ambtenaren trachten het daarheen te leiden, dat na uit0. Januari a. 8. geen kohieren over dat belas tingjaar meer ter executoir-verklaring be hoeven te worden ingezonden. Wanneer voor een gemeente de voor 1897/98 becyferde hoofdsom, de hoofdsom over 1897 met niet meer dan f 50 te boven gaat, wordt dit niet in rekening gebracht. Is het verschil meer dan f 50, dan wordt aan de gemeente vergoed hetgeen zy over een bedrag in hoofdsom, geiyk aan dat ver schil, aan opcenten zou hebben genoten. De berekening geschiedt naar het getal der opcenten over 1897 of naar het getal der opcenten over 1896/97, indien dit kleiner is. Burgerlijke Stand van Leiden. Eerste huwelijks-afkondiging van 12 Dec, G. Van Putten jtn. 24 j. en A. Feyen jd, 26 j. J. Van dor Keur w. 31 j. en G. Molenaar jd. 24j. H. Arnoldus jm. 25 j. en E. Benning jd. 23 j. A. W. F. Krot jm. 23 j. en M. Porrin jd. 26 j. J. Van D(jl jm. 25 j. en M. A. H. Wentink jd. 23 j. P. Vau Egmond jm. 25 j. en H. Dubbelaar jd. 23 j. J. Bakker \v. 55 j. en M. C. Versoboor jd. 32 j. M. J. Bestolinkjm. 28 j. en A. W. De Jong jd. 28 j. L. J. Pierlot jm. 23 j. en J. M. Jansen jd. 23j. AARLANDERVEEN. Bevallen: L. Van der Laken geb. Idenburg Z. G. Van Zwieten geb. Vredenborg, Z. Ovorleden: E. Van der Neut D. 6 j. ALKEMADE. Geboren: Trijntje, D. v. W. Spaargaren en van W. Wassenburg. Overleden: Levenloos .aangegeven kind van bet mnnnel. geslacht van J. Los en B. A. Los. C. Van der Velden, 54 j., wed. van D. Katsburg. ALPEN. Bevallen: A.Van Ponk geb. Voshart D. N. Harting geb. Kwakemaak Z. P. Vergeer geb. Veelenturf Z. C. Van der Meer geb. Bontekoe levenl. Z. BODEGRAVEN. Bevallen: H. Spek geb. Sloof D. Overleden: T. Koster 15 j. A.Plomp3m. W. C. Burger 7 w. Gobuwd: A. Bekkor, wedr. van H. Evers, 62 j. en C. Broekhuizen, wed. van W. Do Kruifföl j. J. Van Hof 23 j. en A. Slootweg 30 j. H1LLEGOM. Getrouwd: J. A. Alders enD.J. Mulder. Bevallen: C. Van der Stelt geb. Mesman D. J. J. Granneman geb. Ultee D. E. v. d. Linden gob. Jelierse D. Overl eden: P. Van der Vliet 74 j. HAARLEMMERMEER. Gehuwd: A.Schyffen J. Van Dijk. Bevallen: C. Van Kalmthout geb. Grooteman D. J. Poortvliet geb. Van Oudenaren D. J. Maaskant geb. Van Tol Z- E. Kocb geb. Broertjes Z. M. v. Staveren geb. v. Schie Z. G. Holleman geb. De Laat Z. N. Oostwouder geb. Rip D. G. Den Rooyen geb. Verbeek D. G. Hogenhout geb. De Graan Z. en D. H. Bocboven gob. Van aer Linde D. F. W. Blijleven geb. Den Hollander D. J. Van der Maas geb. Lakeraan Z. A. De Jong geb. Groene veld D. Overlodon: C. M. Hou weling geb. Bouma 60 j. J. Oomen 76 i. H. C. Ansnach 59 j. D. Karstanje 67 j.M. Troo8tgeb. Treur 35 j. E. B. H. Wamsteeker 10 m. M. C. Cornelisse 3 w. NIEUWKOOP. Bevallen: G. Fijsterman geb. Van der Wilk Z. A. Breewel geb. BalvertZ. IJ. J. Van Grol geb. De Gans D. F. Brons geb. Brussen D. Overleden: P. Pauelsen ongeh. 54 j. NOORDYVIJK. Geboren: Jacob, Z.v.P.Vink en N. Hazenoot. Clazina, D. v. J. v. d. Niet en D. Zwemmer. Pietor, Z. v. P. Waasdorp en J. Barnhoorn. Jacoba, D. v. S. Klinkenborg en A. Plug. Hendricus Petrus, D. van P. Koelewija en J. v. Nobelen. OUDSHOORN. Bevallen: W. Verbagen geb. Den Hertog Z. Overleden: B. Mietos. wedr. van A. Jong bloed 81 j. H. Roest jm. 1 j. Gehuwd: J. Molenaar jm. en J. Balte9 jd. TER-AAR. Bevallen: A. E. Esveldt geb. Vuyk D. REEUWIJK. Bevallen: E. Oostorwijk geb. Sohouten D. P. Schouten geb. Van Kempen D. VOORHOUT. Geboren: Cosina, D. v. C. D. Van Ginhovon en M. Vis.Maria Adrians, D. v" L. Diemei en K. Colijn. Helena Johanna, D. v. P. J. Bomelman en J. Steenvoorden. Overleden: C. De Groot 19 j. VOORSCHOTEN. Gehuwd: H. v. d. Hoek 26 en G. Voeloo 24 j. Geboren: Wouter Hendrikus Adrianus, Z. A. Koster en M. C. Hogendoorn. Overleden: G. P. De Haas 38 j. eebtg. van K. G. Wiltenburg. Th. J. v. d. Berg 6 m., Z. van J. W. v. d. Berg on A. Knijnonburg. ZOETERWOUDE: Overleden: Elisabeth M. Henzing 29 j., ongehuwd. Nies. Jozs. v, d. Akker 11 j., zoon van G. v. d. Akker en Th. P. Roos. UITLOTINGEN. Loening Stad Gent van 1896, trekking van 10 December 1897, getrokken serieën: 13993 19717 1075 27543 25023 23300 8112 4939 17510 2I5G1 en 27724. PremiënSerie 5G23 No. 20 10,000 fr.s. 23300 n. 10 1000 fr.; s. 23300 n. 4 500 fr.; s. 19717 n. 6 en s. 1075 n. 15 elk 250 fr. De navolgende 20 nummers a 150 fr.s. 17510n. 01, 3. 4939 n. 22, 8. 21561 n. 01, s. 27643 d. 14,8. 27543 n. 08, 3. 27543 n. 19, 3. 2CG23 n. 21, s. 27543 n. 09, b. 8112 n. 25, s. 25300 n. 20,3. 4939 n. 17,«. 26623 n. 15, 8. 17510 n. 19, s. 21661 D. 16, s. 4399 n. 12, 3. 13993 n. 14, 8. 19717 n. 08, s. 17510 n. 17, s- 1075 n. 17 en 3. 25623 d. 18. Oostenryksche Loten 1864 a fl. 100. Trekking van 1 December 1S97 fl. 150,000 3. 3624 n. 23; fl. 20,000 e .1114 n. 93; fl 10,000 3. 291 n. 61; fl .5000 a 72 n. 17 en s. 1114 n. 24; fl. 2000 6. 1189 n. 63 en 3. 2152 n. 84; fl. 1000 B. 724 u. 42, s. 1490 n. 39 en s. 2398 n. 4. Bovendien golrokkon serieën: 88 107 298 442 499 551 614 859 396 954 1271 1286 1373 1429 1533 1908 1927 2005 2088 2211 2216 2294 2364 2500 2728 2820 2871 2900 2973 3065 3113 3312 3770 3855 en 3901. Noord-Zuid-Kol]a 11 dsche Stoomtramweg- Maatschappij Haarlem—Leiden* Opbrengst in November. 1896. 1897. Verschil. Reizigers. 6559.15s f 6416.72* f 143.43 Goederen. 1357.58 1283.34 124.24 Diversen 771.80 550.98 220.82 Te zamon 8G88.535 f 8201.04* f 437.49 Vorige maanden 91323.665 99226.01 -+- „4897.34* Tot. opbrengst f 103017.20 /107427.C5S+ f 4409.855 Per dag-kilom. f 10.983 f 11.487 -f- f 0.504 In de 9ted« Werklnr. »yn opgenomen DATUM. DAGEN. Yolw. per». Kinde ren. TotaaL 5 Dec. Zondag 90 23 118 6 Maandag. 116 29 145 7 Dinsdag 121 28 149 8 Woensdag. 124 82 156 9 Donderdag 122 81 153 10 Vrijdag 124 32 156 11 Zaterdag. 125 30 155 INGEZONDEN. HerkelUke Annexatie! EindelUk is door het Provinciaal Kerkbs- stuur van Zuid-Bolland het besluit van het Classicaal Bestuur van Leiden tot annexatie van een gedeelte der kerkelijke gemeente Zoeterwouds by die te Leiden goedgekeurd. "Ware het nu niet te wenschen, dat ook het kerkelijke gedeelte van Leiderdorp en Oegst- geest, reeds burgerlijk tot Leiden overgegaan, ook kerkelijk tot Leiden overging? U, Mijnheer de Redacteur, voor de plaatsing hiervan dankend, ben ik gaarne, hoogachtend: Een kerkelijk bij Leiden geannexeerde.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 6