Concert Heyninun—Sucli. Kunst veredelt, geen zoogenaamde, geen nagebootste kunst, geen kunst, welke ten onrechte op dien naam aanspraak maakt, maar edele, ware kunst in de eerste plaats, kunst, zooals die ons gisteravond in de Stadzaal werd aangeboden. Do muziek is niet meer van bevoorrockte standen afhaDkdyk: door haar algomeeno be oefening wordt iedereen min of me^r instaat gesteld zich met die schoons kunst vertrouwd to maken en dit is ook haar besteraming. Zy moot overal doordringen om den mensch in zyn zorgltyk loven te verheugen en te ver troosten en hom tevene ook tot hooger en beter op ta leiden. Do toonkunst moot daartoe in den rechten en goeden zin dos woords algemeen eigendom worden, en dat zou ze kunnen door concerten bijv. als dat van do dames Hoymann en den heor Such. Het wis een heerlijk concert, een concert, waarop met volle teugen werd genoteneen concert, dat de hooge verwachtingen heeft overtroffen. Dat begon reeds met de pianiste. "Welk een techniek, wdk een geachoveerdheid, welk een gloei legde niet Johanna Hoymann in haar spel! Welk nommer van het uitvoerige programma tot uitvoering kwam, steeds ken merkte et) zich als de edels kunstenares, ai9 geboel met de voordracht meeleefde, er als 't wara blijkbaar goheel in opging, en di3 eigen- scbajpot op haar auditorium overplantte. Wat daart03 in ni-t geringe mate mede werkte was ook hot fraaie en kostbare Steynway instrument, dat zy soms met z=ld zame vingervlugheid, zonder een enkele noot mis te tasten, immer uit het toofd bespeelde. Zare werkeiyke, dus niet enkel kunst zustor Sophie is bovendien een zangeres, eveneens met groote begaafdheden bedeeld. Hoe lief klonk haar stem, in het begin wel niet al te gevuld, naar het scheen, maar hoe rond en vol werd het weldra daarna. Wat al uit drukking legde zy in die klanken, in dio woorden, welke ala hemelsche muziek ons toeklonken. En toch, wat was zy eenvoudig, zelfs toen zy zich als uitnemende coloratuur- zangeres deed hooren. Wat klonk o. a. die echo onberispelijk en helder, boe ongekunsteld dat „onder 't loover", ho3 allerliefst „der Vogel im Walde!" Doch waartoe op meer te wyzen Is het wonder dat twee zulke priesteressen der kunst herhaaldelijk werden teruggeroepen, dat het verlangen naar meer telktns werd te kennen gegeven, dat de zangeres daaraan voldeed door het bekende, zoo lieve „vis- scbertja" aan te bieden? Het klaverblad was in alle opzichten vol ledig coor het optreden van eon violist gelijk de heer Henri Such er een bleek. Hij bezit een buitengemecne meesterschap over zijn instrument, zoodanig, dat by spoedig bewon dering afdwong. Zoowel vóór al3 na de pauze bleef hy zich gtlyk, of liever, zyn spel nam in warmte toe, het beheerschte steeds meer en me.r zyn auditorium, het maakte zich tot elk gemoed toegar.keiyk. Op zoo'n wyzo, *oms met de grootste kunstvaardigheid, een Viool te ho.rön bespelen, is oen ni t genoeg te waardeeren gonot. Dat begreep het pu bliek ook. Wy mogen ons kort en zeker ook on- joüoiig verslag niet eindigen, zonder tevens *en woord van hulde te hebben gebracht aan den heer Johann Wysmann, als klavier-accom- pagnateur, die zijn taak vervulde waardig, maar tegeiyk met bescheidenheid. BUITENLAND. Fran li rij lc. Ten gevolge van een stemming van weinig beteekenis, gisteren in den Senaat, waarby hy met één stom in de minderheid bleef, heeft do minister van justitie, de heer Darlan, zyn ontslag ingediend. De eergisteren door den Franschen Senaat vr worp en motio in zak9 de beöediging langs telegraphischen weg van twee ambte naren, betreft den nieuwen procureur der republiek te Espalioi en den in diens plaats benoemden procureur te Ro iez. Eerstgenoemde ambtenaar is de hoer Aveyron, een zoon van het Senaatelid van dien naam, en blijkt hoofd zakelijk verplaatst te zyn om hem in de ge legenheid to stellen zich bij de a. s. verkie zingen candidaat te stellen voor Rodez, wat hem üiot mogeiyk zou zyn, wanneer hy daar meer dan zos maanden vóór de verkiezing een rechteriyke functio uitoefende. Om die reden ook werd hem toegestaan zijn eed per draad over te zendeD, wat de interpellant, de heer Joseph Fabre, wat al te veel 1 i n d e 8 i c 1 o vond. De minister van justitie zag dat niet in, waar de schri.'telyko eed is toe gelaten en sedert 1832 meermalen is afgelegd. De heer Tillaye diende daarna eene motie in, waarby de Senaat, overtuigd, dat de regeering do hand zal houden aan do strikte naleving der wetten, overgaat tot do orde van den dag, welke door den heer Barbey vervangen werd door eene eenvoudige orde van den dag, waar- medo do minister Darlan zich vereonigde, maar die met 106 tegen 105 stemmen verworpen werd. Vervolgens werd de motie-Tillaye in rondvraag gebracht en met 133 tegen 113 stemmen aangenomen. Da eerste kamer van het hof van appèl, door den oerstsn president Périvier voorgezeten, heeft gisteren uitspraak gedaan in do zaak van mej. Chauvïn. Het Hof heeft geweigerd de jonge do.tores tot den eed van advocaat toe te laten en haar in de kosten veroordeeld, Duitschland. Het bericht, dat de bemanniDg van den Duitschen kruiser „Kaiser" door het Chineesche gepeupel overvallen was, wordt door de „National-Zeitung" ten stelligste tegenge sproken. Naar beweerd wordt, gaat het Duitsche oorlogsschip „König "Wilhelm" het eskader in de Chineescbo wateren versterken en ver trekt het pantserschip „Oldenburg" heden naar de Middellandscha zee. Italië. Do mirister van financiën, de heer Luzzatti, deed gisteren in zyn financieel overzicht aan de Kamer do volgende mededeelingen: Do raming voor 1S97/98 sloot met een overschot van 31 millioen lire aan werkeiyke inkomsten, waarvan 27 millioen dienden voor den aanleg van spoorwegen cn 3 millioen voor de amortisatie der schuld. Op do herziene begrooting voor 1897/98 geven de werkeiyke inkomsten oen overschot van 40.5 millioen. Uit de werkeiyke inkomsten kunnen allo uit gaven voor den di.nst van den Staat bestre den worden en d9 minister stolt voor, het overschot voor voorloopig gebruik toe te wyzen aan een fonds in consols, dat later zal dienen voor do intrekking van staats- bi'jotten, ten oinde te geraken tot hot te niet doen van de goudpremie. Yoor den dienst 1898/99 voorzi.t de minis ter een overschot san werkeiyke inkomsten van 44 millioen lire en dat zal zekt r nog over schreden worden. Na aftrek van 18 millioen voor spoorwegen en 4'/a millioen voor do amortisatie der schulJ, blyft r.og een bedrag van 21 millioen vry, dat besteed zal worden voor een fonds ter vermindering van het aantal staatsbiljetten en ter delgiog van schatkistschuld. In het loopende en het komende jaar zal voor meer dan 10 millioen aan staatsbiljettea worden ingetrokken, ten einde den toestand to verbeteren. De minister zal de schuld van de schatkist verminderen en hervormen. De inkomsten zyn voldoende om alle uit gaven te dekken zonder dat do regeering noodig zal hebben een krediet te openen, ter- wyl nog de gelegenheid zal bestaan de vlot tende schuld te verminderen. De regoering zal de uitgaven voor de kolonie Erythrea tot vyf millio;n terugbrengen. Haar stiatkunde ten opzichte der kolonie is een politick van beperking en geleidtiyk terug trekken van de hoogvlakte naar de kust van Massowah. De hervormingen zullen bestaan in het vormen van een fonds, dat tot ontlasting van den druk moet dienen en dat zal bestaan uit de meerdere opbrengst op de begrooting en door de bezuinigingen, welke verkregen kun nen worden uit het staatsbeheer en uit enkele vastgestelde belastingen. De ontlasting zal beloopeu op een bedrag van 43 millioen, welk bedrag hoofdzakelijk zal moeten dieoen om de kleiue belasting schuldigen te ontheffen. Oostcn2-lik-Hong.-Monarcliio, Wanneer men de berichten uit Weenen en andere Oostenryksche plaatsen mag gelooven, moet de wijziging in het ministerie meer beschouwd worden als een wijziging van person, n dan een verandering van tactiek. De parlementaire poaitie blyft onveranderd; de Czechen houden va3t aan hun eischen en de Duitschers willen zich hun nationaliteit niet laten ontnomen. Evenmin willen de laatsten Falkenhayn als wettig erkennen. De moeilyko parlementaire oneenigheden zullen dan by het hervatten der zittingen van de thans verdaagde Kamer van Afgevaardigden worden voortgezet, en dat te meer, omdat de partyen der reebterzfide en die der Slaven, welke do meerderheid vormeD, het eens zyn omtrent de bestrycing van de Duitsch- nationalen. Wat de Oostenryksche bevolking dus met de verandering van kabinet gewonnen heeft, is daarom moeilyk te begrypen. In elk geval staat het vast, dat do ongeregeldheden niet zijn gestaakt. Zoo hebben de Czechen Id Praag in do woningen der Duitschers do ruiten ingegooid, tervvyi te Saatz de Duitschers uit louter opgetogenheid over den val van graaf Badeni betzelfde deden by de Czechon. Wat de Duitschers zouden gedaan hebben, als zy overal zoo sterk waren geweest? Misschien hetzelfde als de Czechische be volking van Praag, die gistermorgen reeds vroegtijdig was opgestaan, om de verwoes tingen te bewonderen, welke door haar waron aangericht in de Duitsche meisjesschool, waar de ruiten tot zelfs op do derde verdieping verbrfizeld waren. Omstreeks halfvier gistermiddag bereikton de ongeregeldheden het toppunt. In enkele straten sloeg de moDigte de ruiten stuk van de woningen, waar namen van Duitschers aanstonden en van die, waar Israëlieten wonen. De vensters van de synagoge werden met steenen ingeworpen. Een aanzienlijke troep betoogers trok naar Werschewitz. Te Dux hebben de kiezers den afgevaar digde Wolf, den kampioen der Kamer-schan dalen, gekozen tot candidaat voor den Landdag. Te Komotau heeft de stedelyke raad aan den commissaris van Weenen zyn leedwezen bo- tuigd, dat dez) genoodzaakt was geweest de hand op Duitsche afgevaardigden te loggen. Te Weenen hebben de professoren der univer siteit een zeer scherpe verklaring afgegeven tegen tie rechtsbreuk der pailementaire meer derheid. Dat zyn geen berichten, welke getuigen van de teruggekeerde kalmte der Duitschers. Trouwens, de Duitschers zullen vermoedeiyk niet eerder tevreien zyn, voor ook de presi dent der Kamer, do heer Abrahamovitch, hun anderen steen des aanstoot-s, het presidium, heeft neergelegd. De nieuwe minister-president van Oosten rijk is 26 Februari 1851 geboren; hy is dus betrekkelijk nog een jong man. Hy is de zo:n van een officier, die na zyn pension- neering een burgeriyke betrekking bekleedde en twee jaren geleden stierf. Paul Gautsch studeerde In de rechten aan de Academie van Theresia en trad als „Concipist" in dienöt van de rechteriyke macht; de jonge ambtenaar maakte een snelle carrière. De minister van onderwys, dr. Von Stremayr, gaf hem een betrekking in het ministerie van onderwys, waar hy het na eenige jaren bracht tot secretaris generaal. In het jaar 1881 werd hy tot regeeringsraad benoemd en tot directeur van het „Thoresianum". Op 5 November 1885 werd hy minister van onderwijs in het kabinet Taaffe, in plaats van den aftredenden baron Conrad Eybesfeld, en by bleef in dit kabinet zitting houden tot 12 November 1893. Als minister van onderwys heeft hy eenige hervormingen in gevoerd, die zich in dan algemeenon bjjval mochten verheugen. Zyn positie was uiterst moeilyk, daar hy een liberale onderwyswet moest u tvoeren en toch do anti-liberalen tot vriend houden; door aan enkele wenschen der anti liberale party toe te geven, zonder daardoor de lijeralen te krenken, wist hy zich te handhaven. De portefeuille van onderwys verkreeg hy ook, toen twee jaar geleden graaf Badeni aan het bewind kwam. Het uitvoerend comité van de Jong-Czocbi- sche party hoeft een manifest uitgevaardigd, waarin het zegt, dat als men de Czechen uittait tot den stryd, zij ook stryden zullen tot zy overwinnaars zyn. G i-oot>13i-I taniiië. In de Engelsche bladen wordt aange drongen op bet aanknoopen van onderhan delingen met China over deu afstand van een stuk gronds aan de Chineesche kust, tot verbetering van de verdedigingswerken van Hongkong. Spanje. Generaal Weyler is verleden Zondag te Las Palmas, de havenstad van Mallorca, het groot ste der Baleansche eilanden, aangekomen. De Spaansche ministerraad heeft een krediet van 500,090 peseta's toegestaan voor de slachtoffers der overstroomiDgen. JEtusland, Do bezetting van de baai van Kiautschau door Duitsche troepen heeft Ld Rusland een zekere onbehaaglijke stemming verwekt. De dagbladen, die van het standpunt uitgaan, dat de Duitsche bezetting van de Chineesche baai de levensbelangen van Rusland in China aanrandt, wekken do Portugeesche regeeriDg op, zich Diet onverschillig te gedragen tegen over het optreden van Duitschland in China. Zoo 8cbryft de „Nowosti": „Do bezetting van de baai van Kiautschau beteekent het innemen van een niet alleen met betrekking tot China, maar ook tot Corea en Japan ge wichtig punt. Wanneer de bezetting eene duurzame wordt, dan moet Rusland aanstonds maatregelen nemen om zyne levensbelangen te waarborgen. Yoor alle koloniale conflicten, dia Duitschland tot dusver had door te staan, Is dat in China het gewichtigste, omdat de belangen van Rusland en Japan ia hooge mate er by betrokken zyn. Yoor deze beide staten is het volstrekt niet wenscheiyk, dat Duitsch land zich in hunne onmiddellyke nabyheid nestelt en zich in zekeren zin dringt in hun invloedsfeer. Voor Rusland inzonderheid is de bezetting van de Kiautschaubaai leerryk en kan ons als voorbeeld dienen. Rusland heeft een ysvrye baven aan den Grooten Oceaan noodig. De Chineesche, regeering zal aan Rusland vrywillig nooit zulk een haven ter beschikking stellen. Wanneer echter Duitsch land de Kiautschau baai niet ontruimt, dan zal Rusland het recht hebben, als antwoord daarop van zyn kant een deel van het Chi neesche gebied te bezetten." De keizer van Rusland heeft 1500 fr. voer de behoeftige Mahomedanen op Creta gezonden en 250 zikkc-n graan voor de armen in Thessaliö. Voor twee St.-Poters' urgsche couranten ziet het er leeiyk uit. De politie heeft aan de „St. Petersburger Ztg." verboden particuliere advertenties (familieberichten, enz.) op te nemen, terwijl aan de „Ruszki Listok" de verkoop per nummer is ontzegd. Turlcije. Het scbynt, dat prins Frans Jozef van Battenberg de meeste kans heeft, gouverneur van Creta te worden. Rusland moet zyn candidatuur te berde gebracht hebben, waar over nu tusschen de kabinetten onderhandeld wordt. Zoo wordt althans bericht, al is dat ook in tegenspraak met wat een paar dagen geleden werd bericht: dat Rusland een bely- der van den orthodoxen godsdienst als gou verneur verlangde. Aan dat vereischto nu voldoet deze prins van Battenberg niet. In de kriügen van do gezantschappen te Konstantinopel ziet men uen toestand op Creta gunstiger in dan de ooggbtuigo, wiens ongunstig oordeel onlangs werd aangehaald; men beschouwt dien toestand niet meer als gevaarlyk. Aan de Boriynsche „Kreuz Zeitung" wordt uit Konstantinopel bericht, dat de oplossing van de Creta zaak vcoral hierdoor gemakkelijker wordt gemaakt, dat de ver houding tusschen Cjri?tenen en Mahomedanen allengs gunstiger wordt en bierdoor aan de Porte de mogelijkheid ontnomen wordt, zich te beroepen op hare zorg wegens het lot van de Mahomedanen. Men kan nauwelyks meer van „opstandelingen" spreken, want sedert den Cretenzers de autonomie is toegezegd en dezen het vertrouwen hebben opgevat, dat zy ook ten uitvoer zal worden gebracht, hebben de Christenen zich niet meer schuldig gemaakt aan aanvallen tegen de Mahomedanen on zyn de laatsten ook niet meer belemmerd binnen de hun getrokken grenzen, om hun beroep en hunne landbouw-werkzaamheden na te komen. Intusschen zijn de toestanden nog lang niet zoodanig, dat de mogendheden zich onthoven kur.nen voelen van hunne taak ter plaatse voor rust en orde te zorgen, en het laat zich daarom nog Diet zeggen, wanneer zy hunne schepen en troepen zullen kunnen terugtrekken. Deze laatste byvoeging ontneemt wel iets aan do waarde van de optimistische opvat tingen, dio hierboven werdeD verkondigd. Trouwens, ook overigens is er rede, om deze mededeelingen met groote reserve aan te nemen. Dit blykt ook uit eeuige opmerkingen, die de „Nordd. AUg. Zeitung" vastknoopt aan een bericht van de „Times" uit Canea, dat de Cretenzische nationale vergadering de vor ming van een voorloopig corps gendarmerie van omstreeks 1500 man voorstelt, om de rust in het binnenland te herstellen. Het blad scbryft: „Deze nationale vergadering" is de ver gadering van de Christelyko Cretenzers, die onder voorzitterschap van Sphakenakia byeen is. Eene door deze vergadering opgestelde memorie ontwikkelt eenige denkbeelden, die voor de vraag van de Turksche garnizoenen op Creta van belang zyn. Zy geeft 't aantal der op Creta levende Mahomedanen op als 73,734 (telling 1881), waarvan In de steden 31,833, in de onmiddellyke nabyheid der stelen 23,135 en io het binnenland 18,766 wonen, d. w. z. vóór den opstand gewoond hebben, en meent, dat de stedelingen en in de nabyheid der steden wonenden uit den aard der zaak reeds tegen cbristelyke aan vallen beschermd zyn, maar dat de in het binnenland terugkeerende 19,000 veel veiliger zouden zyn, wanneer zy geene Turksch© troepen in de nabyheid hadden, door wie zy tot uitdagende handelingen konden worden verleid. Derhalve: aftocht van de Turkache troepen in het belang van de Mahomedanen. „Spbakenakis is een kalm, verstandig en zeer beschaafd man, en wanneer zyne lands lieden op hem geleken, dan zou hy geiyk kunnen hebben en de aftocht van de Turken aanbevelenswaardig zyn. Dat is echter helaas, zooals hy zelf ook wel weet, volstrekt niet het geval. Er bestaat vcor het gros van de Christenen op Creta geen verbetering, die niet met de verwydering van de Mahome danen begint, en groot, al to groot, zal de verantwoordelijkheid zyn voor ben, diemeenen, dat met zulko memoriën en hunne verzeke ringen een zoo moeilyk vraagstak als het Mahomedaansche op Creta, beslist is en die dus de Nizams kalm laten aftrekken, zonder hen door andere troepen te vervangen. De Turksche soldaat is niet uitdagend: zyne tegenwoordigheid zal ook niet, naar de slechte ervaringen, die zyn opgedaan, de in bet binnen land terugkeerende Mahomedanen tot een uitdagend optreden aanleiding geven, evenmin als dit in hot voorjaar gebeurd is, toen de Turksche troepen nog in het binnenland stonden. Het waren do Christenen, die tegon de zwakke troepen en tegen do Mahome daansche landlieden optraden en o. a. in het district "Wukolies de bewoners van een dorp en twee Turksche compagnieën tot den laatsten man afmaakten. De verzekeringen van do memorie bieden tegen do herhaliog van zulke gebeurtenissen geen waarborg, des te minder, omdat het eigendom van de Mahomedanen in het binnenland thans overal door do Christenen uitgeplunderd en geëxploiteerd wordt en hun dus weder moet worden afge nomen. Vrywillig geeft de CreteDzor niets terug. Men heeft op Creta thans in de eerste plaats geweld noodig, of de bedreiging met goweld met de bedoeling bet toe te passen. Of 1500 gendarmen voldoenie zouden zyn, om de uit hare voegen gegane orde te herstellen, zal wel twyfelachtig zyn." De vreomde gezanten te Konstantinopel hebben gisteren weer mondelinge nota's aan de Forte gezonden, waarin zy deze herinneren aan hun vroegeren eisch om schadeloosstelling hunner landgenooten voor de verliezen, welke zy tydens de onlusten te Konstantinopel en in Anatoliè hobbeu geleden. Zy wyzen er op, dat de Porte zich daaraan niet kan onttrokken, aangezien de autoriteiten verantwoordelijk zyn vcor het gebeurde. De Italiaansche gezant 6i8cht bovendien schadeloosstelling der familie Angelis, van wie een zoon op straat vermoord werd, terwyi de Franscho gezant gelijken eisch gesteld heeft wegens den moord op een land genoot naby Marasch. Zuid-Afrika. Aan een correspondentie uit den Oranjs- Vrystaat ontleent de „N. R. C." het volgende: Mot de droogte en de runderpest moeten wy nu voor vleesch ongehoorde pryzen betalen: een shilling voor etn pond schape- en 9 d. voor een pond beestevleesch. Yeel armoede heerscht er ook onder de blinke bevolking, die baar toevlucht neemt naar de steden. Sommigen werken ook by de spoorwegen, doch zyn maar lui. Doze menscheu kunnen niet inzien, dat zy werken moeten. Hun vaderen hadden landgoedoren, en die zyn verloren geraakt, en nu kunnen zy zich nog maar niet aan hun toestand ge wennen; hunne vaderen waren gezien, en zy kunnen zich maar niet tot den arbeidstand vernederen. ZU willen in de zitkamer komen zitten en met hunne bazen en juffers koffla. drinken. Vooral vindt men dit onder de Doppers* Al do Doppers in dezen staat te zamen geno men zyn geen 100,000 pd. st. waard. Dertig jaar geleden waren sommigen hunner nog ryk. Deze menschen wilden hunne kinderen niet laten loeren en met den tyd medegaan. Zoo vielen zy in de handen van Duitsche en Engel8cho winkeliers, die spoedig in bezit kwamen van hun eigendom. Geld werd hun geleend voor een shilling per pond per maand, makende maar eventjes 60 pet. In Transvaal is hot met de Doppers even zoo gesteld. President Kruger en zyn familie heeft wat geld, maar de andere Doppers zyn maar een armojdige troep, en zullen in het jaar 1910 wel aan de andere zyde van dé Zambesi wonen en werkvolk van Rhodes worden. De Transvaalsche financiën schynen my nog niet goed in orde te zyn. Niemand in de Republiek, zelfs dr. Leyds niet, zou kunnen zeggen, hoe het met de financiën van het land staat. De opinie van de Yrystaters over de Transvalers wordt al minder en minder gunstig.Er wordt daar te veel gebeden en te min gewerkt. Het blyft hier nog maar droog, en verleden week hadden wy koud weder. Te Springfontein sneeuwde het en dat in November. Veel schapen zyn met de koude gestorven. "VVy krygen allerlei plagen; nauw is de runderpest voorby of er komt weer een andere plaag ■Vex*eonïg;<3c Staten. Het geschil tusschen Duitschland en Haïti heeft ook al de aandacht der altyd waakzame Monroe-doctrinairen getrokken. De Ameri- kaansche gezant te Beriyn heeft de opdracht gekregen zyn regeering van het verloop van de zaak op de hoogte te houden. "Wanneer Duitschland met z\jn eischen tok genoeg doening voor het geval Lflder blyft binnen de perken van het volkerenrecht, zal de Ameri- kaansche regeering welwillend genoeg zijn om Duitschland zyn gang te laten gaan, maar mocht de regeering te Beriyn „harde" of „onrechtvaardige" maatregelen nemen, daü zal het gouvernement van Washington ziin broeders op Haïti te hulp komen. China* Volgens een bericht van het ag ntschap „Dalziel" uit Shanghai heeft de Duitsche gezant te Peking de Duitsch eischen tot scbadever- goering ingedienf. Zy komen neer op de op sporing en bestraffing van de moordenaars der missionarissen, bestraffing van alle ambtenaren, die in de onlusten betrokken zyn. geweest, her :ouw van het missiehuis, schadevergoeding van 600,000 taëls voor de bloedverwanten vsn de vermoorden, vorder betaling van een. hooge schaütloo.'st Hing voor de kosten van de Duitsche vl .otexpedirie c-n het onderhoud van de aan hno gezette troepen. De Chinoesche regeering antwoor-de, dat de baai moest worden ontruimd, voordat do eischen konden worden ingewilligd, maar de gezant weigerde dit met de meeste beslistheid. De Chineesche commandant van Kiautschau, generaal Chang Kao-Yen, die nog onder Duit sche bescherming staat, moet dour het Chi neesche kryg8gerecht ter dood veroordeeld zyn. Toleg rummen. BERLIJN, 1 December. D3 Duitsche Ryks- dag heöft het presidium herkozen. De ritting worJt Vrydag hervat. KAISERSLAUTERN, 1 December. Volgens de „Pfülzische Presso" zjn in de myn Fran- konholz by Homburg in Gin Pa tz by een ontploffing van mljngas derrig personen ge- dool en veertig gewond. 356ste STA ATsfL©TERIJr. Trekking van Donderdag 2 {December. tweede klasse. vierde lijst. Pryzen Tan f30« 60 2136 4300 65 >8 7494. 1633 142.4 15:0: 184*' 217 2383 4P03 6U83 7505 11302 01 11221 187 377 2413 6120 6733 7613 37 14300 34 192H 420 25"6 6276 36 7771 67 14431 79 193(4 771 2883 6362 C819 8338 12945 90 P5 19931 074 3112 6604 41 8531 33162 14 91 1G306 2012ft 103G 3265 6951 7310 9096 13583 15J10 16701 £0731 08 3680 6036 7434 92'6 87 90 70 <e 1WH 4317 Cl >9 42 9835 J36S1 Hl 17286 20&7S 16.1 4419 6362 44 106S8 14007 15626 17730 2091» 73 4703 6663 66 10844 17 42 16301 11 2041 De zaak-Dreyfus. Het gebruik van groote woorden is nog altyd maar do wereld niet uit in Frankrijk. Opnieuw moet de minister van oorlog in den minister raad verklaard hebben: „Da onschuld van Dreyfus is niet bewezon en kan niet bewezen worden." De minister spreekt nu wel over een zaaft-Esterh.izy, maar voegt er by, dat die niets met de zaag-Dreyfus te maken zou hebben. Naar aanleiding van de zaak-Dreyfus is een,' redacteur van de Matin" aan den hoofdredac teur van de „Figaro" gaan vragen of hy' worke- lyk Dj Rodays heotto, wat door allerlei bladen ontkend werd. Da heor De Rodays antwoordde: „Om u de waarheid te zeggen't is tegenwoordig zoo'n rare tyd, dat ik zelfs niet: meer zeker west, of myn naam werkelijk de naam is, waaronder ik mezelf altyd gekend heb. Maar u kunt myn geboorteakte gaan be kijken" en het bleek dat De Rodays Da Rodays heette. Mevrouw Esterhazy heeft een eenigszins pa- thetischen brief aan „Figaro" geschreven, waarin zy zich beklaagt, dat het intieme leven van haar man met al die gesluierde dames zoo bekend gemaakt wordt. Dat alles gaat my alleen aan. En tegenover de rampen, die myn man treffen...wiens eer onge--

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2