Flnanciëele mededoellngen. Dt verhoop van den Union-Pacific-Spoorweg. De Amerikaanscho spoorwegmarkt verkeert teer onder den Indruk, teweeggebracht door bet bericht, dat de procureur-generaal der Vereenigde Staten te kennen zou hebben ge- jeven om den verkoop van den Union- Pacific-Spoorweg tot 16 December uit te itellen. Het wordt nu toch duidelijk, dat de regeering ier V. Staten positie gaat nemen tegen het hans in werking zjjnde reorganisatie-comité, ïetwelk de regeling van den Uoion-Pacific lindeiyk heeft weten tot stand te brongen. 3jj den openbaren verkoop van den spoorweg n November zou door dit comité een bepaald iod voor de bezitting worden gedaan en ia toewijzing - het regelingsplan ten uitvoer ivorden gobracht. Nu heeft de regec-ring der Vereenigde Staten een schuldvordering op den ipoorweg, in rang volgende op de lste ïypotbeek, groot in hoofdsom en opgeloopen ento twee en vijftig millioen dollars, en het s haar en iedereen duidelijk, dat uit de koop- lour, welko door hot reorganisatie-comité voor jen spoorweg zal worden gel oden, de -eget-ringsschuld slechts voor eon ceel zal umnen worden voldaan. Doch nu z(jn in de laatste weken meer- nalen geruchten vernomen omtrent de vor- uing van een oppositie-syndicaat, hetwelk roornemons zou zjjn hot bod van het be- itaando reorganisatie comité te overbieden. Joewel deze geruchten nu tegengesproken, |an bevestigd werden, werden zt) over het Jgemeen als zeer onwaarschijnlijk geacht. Uit de houding van den procureur-generaal rordt nu echter afgeleid, dat toch eene over- liediog zal plaats hebben, en dit is daarom n bet voordeel der V. Staten, omdat het loogere bod ook grootere aflossing der regee- ingsschuld zal veroorloven. Maar wat tevens nog meer afgeleid of ver- noed wordt, is, dat de geheele opbieding ,en truc is van de regeering, om zoodoende iet eerste comité tot het bieden eener hoogere om te noodzaken, dat het oppositie-syndicaat Ie regoering achter zich heelt en in over- enstemming met haar de opdrijving van het od wil tot stand brengeö, waaruit zou volgen, at bet te verwachten hoogere bod met ona-fide zou gedaan worden. Het Is nog onmogelijk te voorzien wat de [evolgen kunnen zijn, indien werkelijk het ippositie syndicaat eigenaar van den Union- 'acific mocht worden, doch in ieder geval zou lan het thans hangende reorganisatieplan ver lallen. Voor de ooligatishoudere wordt echter n ieder geval de zaak minder gunstig, hetzij iet oppositie syndicaat, betzij het bestaande omité eigenaar wordt, want dit laatste zal, ndien het werkelijk den spoorweg wil be- louden, wel tot het doen van een hooger bod enoodzaakt wordenaltijd wanneer de ippositie b(j haar voornemen blijft. Dit hooger bod zal ten gevolge hebben, dat leer kapitaal zal moeten gevonden worden n hiervoor zal geen ander middel bestaan an het vergrooten der eerste hypotheek en iet uitgeven van een grooter bedrag lste- ypothoek-obligatiéu, hetgeen gelijkstaat met ermindtring dor soliditeit dier schuld I Aan deze omstandigheden is het toe te chrjjven, dat een oDgunstige stemming op e Amerikaanscho markt is ontstaan, doch et kan niet anders dan als voorbarig worden eschouwd om onder dezen invloed totrealisatie an Union PaciSc-waarden over te gaan. De jd zal moeten aantoonen of ontstemming en rees niot grooter waren dan door de omstan- igheden werd gewettigd. Rynlandsche Bank. BUITENLAND. Spanje. De „Impircial" ontvangt over Key-West Brichten uit Havanna, waarin wordt gemeld, at de intransigenten op Cuba het plan ge armd hebben een manifestatie te houden in gunste van generaal Weyler, ondanks et uitgevaardigde verbod. De militaire toestand is gelijk zy wasvoor es maanden. De krjjgsoperatiên zyn geschorst; 8 troepon zijn belast met de bewaking van e spoorwegen. Het aantal zielen bedraagt 0,000. Do flnanciëele toestand op Cuba is ver- tbrikkelyk. Tal van personen zyn zonder liddel van bestaan. De handel is geheel ernietigd. Deze berichten hebben te Madrid groote Bnsatie gewekt. De rogeering hoeft maat- Bgelen genomen om een conflict te Havanna, 8 het vertrek van generaal Weyler, te voor- omen. Generaal Weyler heeft naar Madrid geseind, at hy vast voornemens is, elke aan de Bgeoring vyandige betooging by zyn vertrek beletten. Zu id-ATrika. De Transvaslsche Volksraad beeft gister- lorgen aangenomen het ontwerp-wet tot in- oering van een nieuw stelsel van invoer- achtcn, waarby de voedingsmiddelen byna ebeel worden vrijgesteld, maar waarby de oorwerpon van weelde aan een speciale be- istlng worden onderworpen. De aanneming an het ontwerp is het gevolg van de be- lissing door den president, daar de etemmen taakten. De wet zal eerst over eenigen tyd fordon toegepast. Griekenland, Tusschen Edhem-pacha en de Griekscha evolmachtigden is de quaeslie van den terug keer der Grleksche bewonere naar Theaealié aldus geregeld: EerBt zullen de inwoners terugkeeren naar de dorpen, die door de Turksche troepen bezet zyn, en vervolgens zullen de inwoners der steden naar hunne woonplaatsen terugkeeren. - Ten gevolge der gisting op Creta heeft de Grleksche regeering strenge bevelen ge geven, om allen uitvoer van wapeDen en het vertrek van vrywilligers naar het eiland te beletten. Tolegrammeni PEKING, 24 October. De onderhandelingen tusschen de Chineesche regeering en het syndicaat-Hooley Jameson, over het sluiten eener leening van zestien millioen pond ster ling, zyn mislukt. De regeering heeft thans onderhandelingen aangeknoopt met de „Hong- kong and Shanghai Bank". PARIJS, 25 October. De „Temps" bevat een telegram uit Konstantinopel, waarin ge meld wordt, dat een hooggeplaatst ambtenaar van het Duitsche departement van financiën benoemd zal worden tot mioister van financiën in Turkyo. NIEUW-TORK, 25 October. Het reorgani satie-comité van den Union-Pacific-Spootweg bericht, een kennisgeving te hebben ontvaDgen van den procureur generaal Mc. Kenna, dat hy zich voorstelt by de rechtbank de verda ging aan te vragen van de voorloopige ver- kooping van de Union-Pacific- en Kansas- Pacific Spoorwegen tot den 6den December, opdat de eindbeslissing worde uitgesteld tot na de bijeenkomst van het congres. Het comité zal tegen doze verdaging opkomen. Het bericht had invloed op onze markt, als een bevestiging inhoudende van de geruchten betreffende de vorming van een oppositie- syndicaat, om een bod te doen wanneer de voorloopige verkoop plaats heeft. De beurs was bygevolg zeer flauw en Union-Pacific daalden een oogenblik tot 21'/,. LONDEN, 26 October. De „Times" verneemt van gisteren uit Pretoria, dat de Volksraad da vooretellen van bet rapport der sub commissie omtrent verhooging van invoer rechten op woelde-artikelen beeft aangenomen, behalve de voorgestelde verhooging van het recht op thee. Gemengd Nieuws, De eerst op morgen, 27 October, bepaalde uitspraak Tan den kantonrechter alhier inzake de vervolgingen wegens het niet voldoen van den kerkelyken hoofdelyken omslag wordt een week uitgesteld en is nu bepaald op Woensdag 3 November a. s. Hoe vyandig de dieren soms tegen elkaar zyn, bleek hedenmiddag om even voor éénen. Een bewoner van de Koeneeteeg bad een poesje, dat het met den dood moest bekoopen. Het beestje zat zich namelyk te verkwikken in het zonnetje. De honden van H., die even waren uitgelaten, kwamen op het beestje af, waarna er een vechtparty ontstond, waarby de poee letteriyk werd doodgebeten. Men schryft uit Boskoop aan de „N. R. C.": Wat reeds dikwyls voorkwam, gebeurdo gisterochtend weer. Een diep geladen schip, een zoogenaamde „Keulenaar", bleef om 9 uren in de brug over de Gouwe vastzitten en tevergeefs poogden oenige stoombooten het vaartuig er door te halen, zoodat het niet te voorzien is wanneer het schip er door zal zyn. Alle vaartuigen die tuBschen Amsterdam- Rotterdam enz. de Gouwe bevaren, kunnen niet doorgaan en hoopen aan beide kanten der brug op. Passagiers die met de booten naar Leiden- Gouda en tusechengeiegen plaatsen vervoerd worden, zien zich in hun reis teleurgesteld en kunnen de spoorwegstations niet op tyd bereiken; goederen, die met booten verzonden worden, komen niet op tyd aan om verder verzonden te worden met de booten naar Engeland, Amerika enz.de gemeenschap over de brug tusschen de beide zyden der gemeente ie verbroken en dat in dezen drukken tyd van het jaar, dat dagelyks duizenden planken van den eenen naar den anderen kant over de brug gebracht moeten worden. Geen wonder dat men mort en luide klaagt! Had men gehoopt, dat, nu de Gouwe door de provincie beheerd wordt, de toestand zou verbeteren, die hoop blykt ydel te wezen. Ofschoon Ged. Staten met den ellendigen tosstand bekend zyn, hoort men niets van maatregelen om aan den onhoudbaren toestand een einde te maken. Nu eens is bet de sterke stroom, die zoo sterk kan wezen dat eleep- booten de schepen niet door de brug kuunen halen, dan weer is het in de brug te ondiep of is het schip te lang, zoodat het ook al gebeurd is, dat men een zy vleugel moest afbreken om het schip er door te krygen enz., enz.; maar, zooals gezegd ie, van verbetering boert men niet, In den afgeloopen nacht is naar het gemeente-ziekenhuis te 's Gravenhage vervoerd een bewoner van de Saksen-Weimar- laan, die beweerde door zUn kostbaas met een mes te zyn gestokeD. By ingesteld onderzoek bleek echter, dat de man door niemand was verwond, maar zelf oorzaak van het letsel was by een val, waar by een schoenmakersmes, dat hy in den zak droeg, hem in de zyde was gedrongen. Voor het kantongerecht te Haar lem werd de vorige week de behandeling voortgezet van de zaak tegen den boterfabri- kant C. v. d. S., te Rotterdam, die aan een handelaar te Haarlem surrogaat voor natuur boter verkocht zou hebben. De getuige, die toenmaals wegens ziekte niet verachynen kon, verklaarde, dat de ge leverde waar niet was voorzien van hot merk „margarine of „surrogaat" en dus voor natuurboter was afgeleverd. Het O. M. bleef echter by zUn eisch: ƒ200 boete of 40 dagen hechtenis, met bekend making van het vonnis in eenige couranten. Mr. Wasslnk, van Hilversum, betoogde voor beklaagde, dat deze zelf niet de waar had ingepakt, en dus niet aansprakeiyk zou kunnen zyn, terwijl hy opkwam tegen den eisch tot openbaarmaking van een mogeiyk vonnis. Uitspraak 27 dezer. Gisternacht is door middel van inbraak een belangryke hoeveelheid koffie ont vreemd uit een der pakhuizen van de naam- looze vennootschap Vrieaseveom aan den Rynhaven te Rotterdam. Koit nadat gister morgen van den dieistal by de politie aangifte gedaan werd, werd naby de Rynhaven een sleeperswagen aangehouden, waarop 16 balen koffie geladen waren, afkomstig van dezen diefstal. Deze koffie werd door een sleeper vervotrd voor rekeniog van twee bekende opkoopere, die volgens hun voorgeven de koffie van twee hun onbekende personen gekocht hadden. Het aantal balen dat gestolen is, bedraagt waarschynlyk 32. Men meent de daders op het spoor to zyn. Behalve den 32 balen koffie worden nu ook uit het pakhuis vermist tusschen de 40 en 50 schuitjes rood koper en evenzooveel blokken tin. Zeer waarschynlyk zyn de schuitjes rood koper, in de vorige week hier en daar aan de Rynhaven onder zand bedolven gevonden, van deze diefstallen afkomstig, die zoo goed als zeker niet alleen dateeren van gisternacht, doch stelselmatig sedert geruimen tyd plaats zouden hebben gevonden. Met hoeveel brutaliteit deze dief stallen hebben plaats gehad, blykt hieruit, dat de gestolen koffie met paard en volge laden wagen vervoerd werd. Voor zoover men men nu reeds kan nagaan, wordt de waarde van het gestolene op ruim ƒ1700 begroot. Tot het geven van inlichtingen ia het pakhuispersoneel door de politie gehoord. Een nachtwaker van een zeilschip liggende in de Rynhaven heeft des nachts onraad bespeurd. Diefstal met voorafgaande be dwelming van de bestolene. - Ongetwijfeld herinnert men zich nog die verregaand brutale wyze waarop eene weduwe, wonende op de Turfmarkt te 'e Gravenbage, in het begin van de maand Juli bestolen werd na vooraf door een of ander verdoovingsmiddel bedwelmd te zyn. Twee Duitscbers, van dien diefstal ver dacht, hadden zich uit de voeten gemaakt, doch werden te Antwerpen gearresteerd. Een hunner, P. H. Franke), was door de Belgische regeering uitgeleverd eo bad zich gisteren voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden. Aan den beklaagde wordt ten laste gelegd dat hy in den avond van den 7dcn Juli te zamen en in vereeniging met een ander, in de woning van de wed. Daghouwer geb. Alberge, op de Turfmarkt te 's-Gravenhage, heeft weg genomen een horloge, een gouden ring, een bankbiljet van f 100 en een aantal coupons, na baar door een hoeveelheid cbiora) bewus teloos te hebben gemaakt. Zooale daags na den diefstal reeds werd medegedeeld waren de beide mannen den Sé®11 Juli ten huize van de weduwe gekomen en hadden aldaar een zolderkamertje gebuurd voor ƒ15. Hoewel biykbaar arm en voor het oogenblik zonder betrekking, waren de twee Duitscbers toch oen paar joviale jongens, die met de oude juffrouw al zeer spoedig heel familiaar werden. Over en weer werden levensomstandigheden medegedeeld en zoo vertelde de juffrouw onder anderen, dat zy veel leed aan een nierziekte, waarvan geen dokter haar tot heden had kunnen genezen. Wat voor de Hollandeche dokters eeneon- mogeiykheid scheen, was voor een van de Duitscbers den bekl. - doodeenvoudig. Hy was militair geweest en zoo'n halve dokter. Natuurlyk was de juffrouw in de wolken toen haar werd voorgespiegeld om voor een kleinigheidje van haar lydon verlost te worden. Zy gal den pseudo-dokter een ryksdaalder, die daarvoor by een apotheker een fleschje anye- olie ging halen met een zakje koolzure soda (zuiveringszout), een en ander om te gebrui ken in warme melk. Met deze ingrediënten kwam de man by de juffrouw terug, bracht haar eenig geld moer in rekening dan hy besteed had, en daarna werd overgegaan tot het klaarmaken van het heilzame middel. Daar de „dokter" de mogelykheid had voorzien dat zyn patiënt soms bang mocht worden, bad hy den apothe ker verzocht op het fleschje „giftvry" te schryven, waaraan voldaan werd. Om het mengsel eenigszins smakeiyk te maken of waarschynlyk om de juffrouw geen verdacht bysmaakje te doen proeven had de man 2'/2 ons kandy-suikor gekocht en nu werd de warme melk voor de nier ziekte geprepareerd met een ruime dosis anysolie, kandysuiker eneenige kristal len Vooral van die klontjes moest de juf frouw g09d gebruiken, dan was zy het gauwete van haar nierpUn af. Het middel werkte verbazend vlug. De pyn verdween byna oogenblikkelyk. Een diepe 6laap kwam over de juffrouw. Na vier uren van ongestoorde rust (van 's avonds 7 11) ontwaakte de juffrouw, loom In haar beenen en verward in het hoofd. Plotseling herinnert zy zich haar gasten met wie zy zoo gezellig in do voorkamer had gezeten. Zy waggelt naar binDen en weg waren de gasten; weg haar sieraden, weg al haar geld. De rest laat zich best voorstellen, groot lawaai in de buurt; de politie aan bet zoeken, maar zonder succes want de „beeren" waren er al van door, bezochten Dordrecht en gingen van daar naar Antwerpen. Uit het zeer breedvoerig getuigenverhoor er werden 24 getuigen gehoord tleken nog eenige byzonderheden. De dienstbode van de bestolen juffrouw, die den volgenden dag van de nog overge bleven melk had gebruikt, had daarvan niet het minste nadeel ondervonden. In tegen stelling met den beklaagde die beweerde dat de juffrouw aan hem en zyn kameraad hare kostbaarheden had laten zien, verklaarde het dienstmeisje dat de juffrouw altyd heel eecuur was. Door den koetsitr die de beide vluchtelingen in een gesloten landauer naar Delft had ge reden, werd verklaard dat de bekl. op dien avond oen pakje by zich had (volgens be klaagde schoenen). In Delft had hy naar hy beweerde voor zyn kameraad in een café een bankbiljet f 100 gewisseld en was daarby zeer zenuw achtig. 's Morgens om 4 uren mossten zy in het betel waar zy intrek genomen hadden, gewekt worden doch om half vier waren de gasten al op weg naar Dordrecht. Het waB prachtig weer en men had oen mooie wan deling verkozen boven den trein, te eerder omdat men dan den eersten trein naar Rozen daal kon halen; Onderweg beweerde de Duitscber Schmidt de kameraad van den bekl, dat by oenige papieren had vergeten. Frankel zou maar doorgaan en te Rozendaal zou men elkander vinden. Aan F. zou hy eenige coupons ge geven hebben om een en ander te koopen en zelf reisde hy naar Amsterdam en wisselde aldaar in een hotel eenige coupons. Zoowel de coupons door Frankel als door Schmidt ter wisseling aangeboden, behoorden tot die door de wednwo vermist. De quaestie van het chloral, die tot nu toe op den achtergrond was gebleven, werd thans eenigszins duidelyker. In een café had Schmidt zich aldaar noemende Carols, ry-artist by Carré kennis gemaakt met een dokter en aan dezen verteld dat bij een zieken hond had die 's nachts zoo jankte, dat hy niet slapen kon. Hy verzocht den dokter hem vrat chloral te geven voor zyn hond. De dokter voldeed aan dat verzoek door zelf by den apotheker 10 gram chloral te balen, die hy aan S. in het café overhandigde met mededeeling da) hy den hond slechte '/a gram mocht geven. (Van den president kreeg de geneesheer een ernstige terechtwyring van z(jn lichtvaar dige handeling om aan iemand die hy terloops in een koffiehuis leerde kennen, chloral te geven). Verder had de doctor nog aan S. geieend en dit nooit teruggekregen, en deze kleinig heid die niet eens was aangegeven by do politie zou oorzaak zyn geweest van de overhaaste vlucht der beide Duitschers uit 'a Gravenhage. S. zou, volgens den beklaagde, ook te Rotterdam nog wat op zyn kerfstok hebben. Vermelding verdient nog dat Frankel be paald ontkende lets van die chloral-verstrek king geboord of gezien te hebben. De apotheker Nanning, aan wien het schei kundig onderzoek was opgedragen van de nog overgebleven anysolie, constateerde dat daarin geen chloral voorkwam en deelde voorts eenige byzonderheden mede omtrent de uitwerking van chloral. Voor een leek kunnen de kristallen niet te onderscheiden zyn geweest van de kandysuiker. In warme melk lost chloral dadeiyk op. Een van de bezwarende getuigenisson tegen den bskl. was nog hot vinden van een stukje kandysuiker op de kamer, die de Duitschers by de weduwe in gebruik hadden genomen, hetgeen strydt met de verklaring van Fiankel dat hy rechtstreeks van den winkel naar de huiskamer van de weduwe is gegaan en haar daar de warme melk mot anysolie en suiker heeft toegediend. Ton slotte werd nog gehoord een speciaal agent uit Antwerpen dio Frankel aldaar had gearresteerd. Aan dezen had hy bekend dat hy met Schmidt te 's-Gravenhage een oude vrouw had bestolen, na haar vooraf In een glas wat te hebben ingegeven om te slapen, dat by beklaagde voor haar had klaar gemaakt. Frinkel ontkende ten sterkste deze be kentenis te hebben afgelegd. De politieman hield zynerzyds vol, dat Frankel hem een volledige bekentenis had gedaan. Nogmaals ondervraagd, hield beklaagde vol dat hy hoegenaamd geen chloral in zyn bezit heeft gehad en ook niet wist dat Schmidt dit had gekregen. Deze laatste verklaring klopte niet met die van twee getuigen die in het café hem tot den dokter had hooren zeggen: „geef hem maar wat." Nader bleek ook nog, dat door den beklaag de geen coupons zyn gewisseld, wel door Schmidt. Van de gestolen voorwerpen is duB alleen in zyn bezit gevonden een gouden ring die te Antwerpen by een vrouw op haar kamer - waar beklaagde vertoefd had - gevonden werd. Subst.-officier-van-justitie mr. Van den Brandeler zette in de eerste plaats uiteen, dat de late behandeling van deze zaak vooral te wyten is aan de listige manier, waarop de diefstal ia bedreven. Vooral daaraan is het te wyten, dat Schmidt hoeft kunnen ontsnap- TD pen en dat slechts |hot horloge en de ring van don diefstal zyn overgebleven. Wettig en overtuigend bewezen achtende, betgeen bekliagde is ten laste gelegd, vor derde zyn elelachtbare veroordeeling wegens diefstal, samen en in vereeuiging bedreven, met geweldplcgiog, tot 9 jaren gevangenis straf. Mr. Entboven betwistte, dat het bewya voor de schuld van bekl. geleverd is, en concludeerde tot vryspraak; subsidiair een lichtere straf ts vragen, achtte hy niet noodig. De uitspraak wordt later medegedeeld. In aanmerking nemende, dat het St.-Nicolaasfeest dit jaar op een Zondag valt, noodigen B. We. van 's-Gravenhage de inge zetenen uit om het, in plaats van des Zondags, des Maandags t6 vieren. Waarom (vraagt bet „Vaderland") niet op Zaterdagavond? Nu gaat, voor velen, ook da Dinsdag weer verloren. AGADEHIENIEIIW». Leiden: Geslaagd is voor het doctoraal examen in de rechten de heer J. Kosters; voor het doctoraal examan in de chemie de heer G. M. Ratten. Beursbericht. Amsterdam, 26 October. Amerikaanscbe Sporen waren heden gevoelig lager op Nieuw-York. Unions 22% 51'/,. Centrals 15'/,. Topeka 13'/, 28%. Rio 11%. Ontario 16. Gulf 24'/,. Eri 15. Missouri 13. Nederlandsche Petroieum-My. flauw, 50'/j- Koninklijke 645. Palambang 104. Moeara Enim 106. Soemalata 200. Prolongatie 4. Integralen 88. Marktberlohtsn. Bodegraven. 26 Oot. kaai. Aangevoerd 188 wagena, to zamen 9716 atuka, wetende -1- 45.614 £Q. Priia Iele aoort Qondsohe f 25 a f 27l/a, zwaardere '30; 2de aoort f22— a f231/,; llerbykaaa, prcie 1st, aoort f 26 a f 271/,; 2de eoort f 23— af Edammer Kaaa prrja lete eoort f281/, a f 2de eoort f24 a f 251/»- wagen Leidaohe Kaas: f het aunippond. Handel matig. VEE. Aangevoerd; 13 biggen. Schiedam, 15 Ooiober. Noteering van de Mako- laere. Uontwgn ƒ7.Jenever 11.idem. Amet. proef f 12.50, per Ned. vat en zonder füet, zonder de beizsting. Hpooling-'-omauntno er ketol ƒ1.20. Noteering van den Dranderabond. Moutwijn f c'/„ a V4 per heet. et., zonder fnet en zonder belaeting. Woerden, 26 October. Op de gieteren gebonden groote najaare-paarder markt waren ruim 1800 etnka aan do irn De IV, jarige ruinen waren no_al gewild LElDElt, 30 October. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 8' C. 46.4J Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 4° C. 39.2° F.; 's middags om 12 uren 9.5' C. 49.1° F.'s namiddags 4 uren 11° C. 61.8' F. Wy vestigen de aandacht op de uitvoe ring van gewyde muziek door het BrusBelsch Vocaal Octot a. s. Donderdag-namiddag in de Lutbersche kork alhier te geven. Enkele nummers worden uitgevoerd met orgelbegeleiding en in Amsterdam hadden ze veel succes, zoodat men 't hier om den prijs van 50 cent ook niet behoeft te laten om een matinee by te wonen. De „N. R. C." is in haar verslag byzooder gunstig en het „Hbl." zegt dat er vele ge deelten waren die zeer de aandacht trokken en enkele koornommers veel applaus uitlokten. De mee8teriyk bewerkte koren werden door de wyze van voordragen in het juiete licht gesteld. De „Tel." wyst op het succes, dat boven dien met de eolo voordrachten werd behaald. Beschikkende op het verzoek van C. Van den Hoorn c. s. te Ter-Aar, ingelanden van den Uiteindschen en Middelpolder om ver nietiging van het besluit der vergadering van stemgerechtigde ingelanden van dien polder, dd. 19 Mei 1896 tot opheffing van een poldorbok, hebben Ged. Staten het besluit der vergadering van stemgerechtigde ingelanden hier bovengenoemd vernietigd. Eveneens hebben Ged. Stoten besloten tot vernietiging van een besluit der vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Grooten Wosteindschen polder, waartoe het verzoek was gedaan door J. Van der poel Gz. en eenige andere iogelande van genoemden polder onder Zoeterwoude en Stompwyk. Leiderdorp: Terwyi de koopman in ma nufacturen L. B. te Leiderdorp bij een inge zetene was gaan hooren of er iets noodig was, maakte de jeugdige A. S., wonende te Hazerswoude, die zich eenigen tyd geleden schuldig maakte aan dieistal van een paar schoenen te Leiden, na eenige malen om de kar, die aan den weg stoud, te zyn geloopen, van de gelegenheid gebruik om een lap wollen stof te ontvreemden, te verstoppen en daarna zich te verwyderen. Gelukkig werd deze dief stal opgemerkt door C. R., dienstbode to Leiderdorp, die baar achterna ging, waarna zy de lap wegwierp. De politie doet verder onderzoek. Hedenmorgen werd door den nachtwaker, tevens onbezoldigd ryks-veldwachter D. Keyzer een 77-jarigo bekende van de justitie, H. S., wonende te Leiden, aangehouden, verdacht van diefstal van een gebreid vest. By nader onderzoek bleek, dat hy nog by zich had twee paar kousen, die mede door diefstal verkregen waren. De verdachte werd ter beschikking van de justitie gesteld. JDe 40 Cents voor het plaatsen van Kleine AdvertentlEn moeten by de advertentie worden gevoegd. Wanneer dit niet geschiedt, wordt da advertentie niet geplaatst.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3