5o. een voorstel tot het verleenen eener tegemoetkoming van 400 aan P. J. Dubbel man, te Dordrecht, aannemer voor het onder houden van de brug over de Oude Maas, wegens geleden stormschade; 60. oen voorstel tot verhooging der pro vinciale bedrage over 1897 in de kost9n van het verrichten van baggerwerk in de haven te Maassluis; 7o. een ontwerp-reglement op het gemeen waterstaatsbelang van het eiland de Hoeksch9 Waard; een ontwerp-reglement voor hot water schap de Oostbo3ksche Dijken; en een idem op het gemeen waterstaatsbelang op het eiland IJselmond9. Die ontwerpen gaan uit van hst beginsel, dat alle dyk<n, die te zamen feitelijk ala ringdyk dienst doen, worden onderhouden en verzorgd, niet bloot met het oog op het bijzonder belang van den polder, die dat ondorhoud ten ziinen laste heeft, maar met het oog op het belang van het geheelo eiland. Dit aan het geheele eiland gemeen waterstaats- belaog is tot nog toa alleen geregeld voor het eiland Voorne en Putten. Op hot voet spoor van hetgeen voor Voorne en Putten verkrijgbaar bleek, worden nu voor de Hoek- sche Waard en IJstlmonde aangewezen de dijken, die den waterkeerenden ring van elk der beide eilanden zullen vormen; door voor die dijken etn dyktafel vast te stellen en &lleen daar verandering van beheer en onder houd voor te stellen, waar dit in het gemeen belang van bet eiland noodzakelijk is; 80. adres van de ingenieurs Baveren en Van Heurn, om provinciaal subsidie voor een visschersbaven aan den Hoek van Holland met spoorwegverbincing naar Schoveningen. Gemeenteraad van LlssCt Tegenwoordig al de leden. Voorzitter: de Burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: lo. Goedkeuring van het Raadsbesluit tot wijzigiDg der Begrooting voor 1897. 23. Idem van het gemeenschappelijk Raads besluit met Hillegom tot intrekking der bijdrage voor het onderhoud van den stations weg naar Veenenburg. 3o. Idem van bet Raadsbesluit tot verhooging der jaarwedde van den onderwijzer, den heer J. Wessels. Alles aangenomen voor kernisgoving. Aan do orde is de benoeming van eeD onderwijzer. Op de voordracht zijn geplaatst da heeren: lo. J. A. E Holste, te Driel, 2o. J. Vader, te Haarlem, en 3o. C. Kabbedyk, te Maasdam. By plaats gehad hebbende stemming wordt benoemd de hoer J. A. E. Holste, te Driel, met ingang van 1 Decern bit r a. s., en wordt diens jaarwedde, behoudens goedkeuring van Ged, StateD, vastgesteld op 550. Goedgekeurd worden vervolgens een twoetil concept-Raadsbesluiten, een tot aanvulling der Bagrooting voor 1897 en oen ter vol ioei ing van gelden uit den post „Onvoorziene Uitgaven.' De openbare vergadering wordt geschorst en overgegaan tot een zitting mot gesloten deuren tor behandeling van het suppletoir kohier van den hoofdeiyken omslag. Na heropening wordt dit vastgesteld tot een bedrag van 30.765.. Hierna wordt de vergadering gesloten. Uit <!e „Staatscourant". Kon. besluiten Met ingang van 1 November 1897 benoemd tot commies der posterijen 4de kl L. J. Lyklema than9 surnumerair der posterijen en telegraphie. met bepaling, dat hij rang zal nemen onmiddellijk na den commies der posterijen 4de kl. O. Koedam; eo bevorderd: tot commies der posterijen '2de kl. A G. Van Oldenbarneveld. go- naamd Witte Tullingh, A. P 8. Van Galen, F. W. Immink, allen tbans commies der posterijen 3de kl.; tot commies der posterijen 3de kl H. W Van der Meulen, J. Ottens. beiden tbans commies der posterijen 4de klasse- Met ingang van 15 October 1897 aan den commies der posterijen 2de kl. T. De Groot voor den tijd van twee en een half jaar verlof verleend, buiten bezwaar van 's Rijks schatkist. Min. van bui ten I. zak en Dc heer Paul AleiJIe, ingevolge koninklijke machtiging benoemd tot vice- consul dor Nederlanden te Turijn, is in dio hoodan g- lieid door de Italiaanscho regeering erkend. lutlisclio begrooting. By het afdeeliügscndorzoek der wetsont werpsn tot vaststelling van do In<"isohe be grooting voor 1898 wc-rdeo do volgende op merkingen gemaakt. Van verschillende zyden werd geklaagd over de late inzending van het koloniaal verslag en aangedrongen op spoediger vtr- 8cbyning, opè&t de leden by bet onderzoek dor begrooting van het geheele vtrslag kennis kunnen nemen. Aange^rongi n werd op meer beknoptheid by do samenstelling van het verslag. Door vele leden van verschillende politieke richting werd ingenomenheid betuigd met het optreden van den tegenwoordigen Minister. Sommige leden zouden het op pms stellen by de Mem. v. Antw. meiedeeling te ont vangen van de plannen des MinUtirs tot toepassing van de denkbeelden, dio hjj vroeger ten aanzien van Indische bestuursaangelegen heden verdedigde. De hoop werd uitgesproken, dat nog in den loop van dit zittingjaar een wetsontwerp tot herziening van het Rsgeeringsreglement de Kamer zou bereiken. De gevoelens omtrent den financiéelen toe stand van Indiü liepen als goweoniyk uiteen. Sommigen achtten dien toestand bedenkelyk, anderen onbevredigend, weer anderen in do gegeven omstandigheden niet onbevredigend. Dat groote voorzichtigheid ter zake van het financiö9l beheer noodig is, werd echter algemeen erkend. Van ver8cblllendo zyden word opgemerkt, dat de oorlog met Atjeh een kanker voor de Indische financiën mag genoemd worden. Men wenschte zeer, dat middelen gevonden zullen worden om aan dien oorlog zoo spoedig mogelyk een einde te maken, maar ontveinsde zich niet, dat voorshands nog wol groote uitgaven noodig zullen zyn. Een lid betoogde, dat, wanneer bet Tolhouden van dien oorlog voor de eer van Nederland gevorderd werd, de kosten daarvan ten laste van het moeder land behooren te komen. Verschillende mid delen, om in den financiëelen toestand ver betering te brengen, werden aan de hand gedaan. In de tweede plaats werd van verschillende zijden aangedrongen op het aanbrengen van bezuinigingeo. Verschillende leden meenden, dat belangrijke bezuinigingen konden ver kregen worden door vermindering van wedden en pensioenen. Voorts werd als middel van bezuiniging aangedrongen op het vervangen van den Raad van Indië door een raad van directeuren der Indische departementen. Vtle leden waren van meening, dat in Atjeh het stelsel, dat thans govolgd wordt, gehandhaafd behoorde te worden, daar de goede resultaten van dat stelsel reeds aan bet licht kwamen. Een der leden kwam met nadruk op tegen de voortzetting van den stryd op Atjeb. Hy betoogde, dat niemand de verantwoordelykbeid voor het beginnen van dezen stryd op zich durfde nomen en dat voor ons optreden tegenover Atjeh geen goede redenen waren aan te voeren. Naar zyne meening behoorde aan dien stryd zoo spoedig mogelyk een einde te komen en hy achtte het, ten eiride daartoe te geraktn, wenschelyk, dat een Staatscom missie werd samengesteld uit onpartyöige en eerlijke liedeD, met uitsluiting van militairen, ten tinde birromtrent van advies to dienen. Andere leden achtten het beëindigen van den oorlog op dij wyze een illusie. Eukele lolen wenschten, dat een gedeelte der in Nederland te verkoopen koffie niet enkel in Amsterdam en Rotterdam, maar ook in de pakhuizen te Dordrecht, Schiedam en Middelburg kon worden opgeslagen en ver kocht, en dat ook zeilschepen voor het ver voer van bet product in aanmerkiag zouden komen. Eenige leden wenschen, dat een deel van de kunstvoorwerpen, zich bevindende in den oorlogsbuit van Lombok, aan het museum van kunst en wetenschappen te Batavia zal afgestaan worden. De kostrn van 100,000, voor officieele deel noming van Nad.-Indië aan deParysche wereld tentoonstelling in 1900, achtten eeniga Iaden zoor hoog, maar zij zouden er in berusten, incien zy in do Gerote plaats ten g09óe kwa men aan nyvörheiJ en landbouw in Indio. Men vroeg of ce Minister bereid was de te Amsterdam gevestigde locomotievenfabnek dcor het bestellen van locomotieven voor Indië van gouvornementswi ge te steunen. Do noodzakelijkheid werd betoogd van af doen ie verbetering van de kazerneering van de Koloniale Reserve te Nycnegen. Eet ige leden vroegen Staatshulp voor de coor de steeds dalende snikerp:yz3n achter uitgaande suikerindustrie op Java, waartoe zy afschaffing van het uitvoerrecht onvol- do nie rekenden. Enk.Ie leden bepleitten Staatsexploitatie van do tel-phonie in Indie. Do groote meerderheid in de afdeelingen verklaarde zich voor do voorstellen betr&kkeiyk do opumregie op Java en Madura, alsmede op Lomtok. Verseh ideno leden opperden echter tegen de opiumregie op Lombok be- doDking.n en drongen aan op herstel van vorbod van invoor van opium op Lombok. Gemeenteraad van Voorschoten. Vergadering van Maandag-avond te halfacht. Tegenwoordig de Voorzitter en alle leden. Na lezing en goedkeuring der notulen doet de Voorzitter modeöeeling van de volgende ingekomen stukken: a. Adres van bestuurders der Ambachts- teekenschool om de bydrage der gemeonte aan dis instelling voor 1898 weder op ƒ150 te bepalen. Dit adre9 zal worden behandeld by het bfctrtkkelyk artikel der begrooting. b. B'sluit van Ged. Staten tot vaststelling der gemeente-rekening. c. Pi ocos-verbaal van kasopnoming. d. Missive van Ged. Staten, houdende mede deeling, dat het aandeel der gemeente in de kosten van de Rustende Schuttery is bepaald op ƒ10.78. De onder b, c en d vermelde stukken wor den aangenomen voor kennisgeving. e. Adres van den heer A. De Vroede om afscbryving van hoofd, omslag wegens ver trek. Met algemeene stemmen verleend tot een bedrag van 4. Adres van R. Veldhuizen, gepensioneerd gemeente-veldwachter, om verboogiog van pensioen. Wordt in handen gesteld van B. en Ws. om daarop te adviseeren. Aan de orde is: lo. Vaststelling van een besluit tot voldoe ning van Onvoorziene Uitgaven ad ƒ27.695 wegens aan het Rjjk en de provincie ver schuldigde teruggave over 1896 van een ge deelte der bydragen van particulieren in de verpleging van arme krankzinuigon. Aangenomen met algemeene stemmen. 2o. Vaststelling der gemeente-begrooting dienst 1898. By den post „jaarwedde van don gemeente opzichter" stelt de Voorzitter namens B. en Ws. voor de jaarwedde, bedragende 100 en 5 pCt. van hetgeen boven de ƒ1500 voor ge meente-werken wordt uitgegeven, vast to stellen op ƒ150 en de veranderiyke belooning te doen vervallen. Hy stelt in het licht do moeiiykheden aan do tegenwoordige regeling verbonden en acht het beginsel verkeerd om gemo?nto-amttenann eene hoogere belooning te geven naarmate voor het werk waarop zü zelf toezicht moeten houden meer wordt uitgegeven. De belooning' van ƒ150 is be rekend na8r hst bedrag, dat gemiddeld in de laatste 5 jaren aan don opzichtor is betaald. Met algemeene stemmen wordt daarop het vroegere besluit ingetrokken en de jaarwedde op ƒ150 bepaald. By don post „subsidie aan de Ambacbts teekenschool" komt aan de orde het boven vermelde adres. Da Voorzitter zegt, dat B. en Ws. nog geen voorstel kunnen doen omdat zy nadere inlichtingen aan het Bestuur van de Ambachts- teekenschool hebben gevraagd, die heden zyn ingekomen en waarover z'fi dus nog niet hebben kunnon beraadslagen. Hy stelt daarom voor den post uit te trekken op het ten vorigan jare verleend bedrag van f 150, doch dit te beschouwen als een maximum-raming, terwyl nader ov-.r het te verleoaen bedrag zal wor Jen beslist. De heer v. d. Horn v. d. Bos z?gt ver nomen te hebben, dat wel eens kosteloos teekenbehoeften wordon verstrekt aan ouders, welke ceze wel hadden kunnon betalen, en nooiigt B. en Ws. uit by hun advies ook dit punt te willen onderzoeken. De te r Schoor zegt, dat het hem bekend is, dat juist in de laatste jaren door de commissie voor de teekenschool nauwkeurig wordt todgezien of ouders al clan niet kunnen betaleD, ojk wat bet schoolgeld aangaat. De Voorzit" er geeft de verzekering, dat B. en Ws. ook het door den heer v. d. Horn besproken punt zullea onderzoeken, alvorens een voorstel te do^n, Do post wordt daarop voorloopig op het zelfde tedrag uitgetrokken. D3 andere posten der begreoting ge9n aan- lei ling tot op of aanmerkingen gevende, wordt deze vervolgens vastgesteld in ont vangst en uitgaaf op 21,679.86 By de gewone rondvraag vostigt de heer v. d. Horn de aandacht op het feit, dat dik- wyls I-u hot aan- en uitgaan der scbolen kinderen vóór de tram loopen of tu3schen de wagens of daaraan hangen. Hy zou gaarne wat me9r toezicht wenschen. De Voorzitter zegt op dezen wenk te zullen letten. Ten slotte vraagt de heer v. d. Horn of het den Voorzitter ook bekend is, dat het gemeentebestuur van Zoetorwoude het bedrag, hetwelk dia gemeente verschuldigd is voor alhier ter school gaande kinderen, van de ouders terugvordert. De Voorzitter zegt, dat hem zulks ook is medegedeeld. Het heeft zelfs ton gevolge ge had, dat enkele kindoren de school verlaten hebben Welk beginsel Zoetorwoude ia deze volgt, is bom niet bekend; wel weet hy, dat er ouders ziln, die Diits, en anderen, cie wel moet. n betalen. Hy veronderstelt, dat Zoe- terwouda die ouders laat betalc-n, van wi9 het gemeentebestuur meent, dat zy hunne kin deren evengoed de school te Zoetorwoude konden laten bezoeken. Intusschen is dit oene zaak tusscben het gemeentebestuur van Zoe torwoude en de ouders, waar Voorschoten buiten staat en niets aan kan veranderen. Niomand verder bet woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Gemengd Nieuws. De voreenig ing „Armenzorg" heeft voor een paar middagen baren zet 1, evenals vorige jaren, in het Nutsgebouw op geslagen. Zy doet dat, gelyk haren naam reeds aanduidt, met een goed do&l. Daarom verdient zij aller ondersteuning en vestigen wij er dan ook do bijzondere aandacht op. Zy houdt er een verkooping van gemaakte goederen, waaronder zich bevindt een groote voorraad voor den winter, warme en degelyke onder- en bo^on kl gedingstukken zoowel voor jongens en ratisj.-s als voor groote menschen. Hoe menigeen kan met deze goederen, met het oog op het naderende barre seizoen, waarin zooveel koude geleden wordt, gelukkig worden gemaakt t De voorworpen zy'D allerlei, en beho3ven 'zeer zeker hier niet by name genoemd te worden. Dat ze echter ten hoogste nuttig en doelmatig zijn, is in alle opzichten onbetwist baar, evenals de mede aanwezige gebreide en genaaide arlikelen voor huishoudelijk gebruik. Dat dus de leden der vereeniging er zich op kunnon mogen beroemen door een druk bezoek oen gunstig resultaat op hun pogingen, om iets voor oflzö mirtder bedeel ie natuurge- nooten te doon, te hebben ondervonden! Met een cruk bezoek wordt hier 'natunriyk in de eersto plaats bedoeld wat daarmede in ver band staat: een groot aantal koopers of koop t rs. De aanwezige damcs zyn volkomen bereid in het doen eener keuze behulpzaam to zyn of op de uitstekende quali eit v*.n dit of dat artikel, wat men mocht w.nschen, d9 aan dacht te vestigen. Er is ook gelegenheid om een kopjs thea of chocolade te gebruiken als men na de wandeling door de zial even wil ui rusten. Fraaie versieringen van planten en ander groen zyn er aangebracht door den bloemist Buurman, die ook nu op dezo welwillende wyze van zyn belangstelling in de vereeniging heeft biyk gegeven. Ook van andere zyde mocht „Armenzorg" zeer gewaardeerde medewerking ondervinden. Zondag speelde op het Malieveld te 's-Gravenbage de Haagsche Voetbalclub „H. B. S." tegen de Leidsche Cricket-en Foot ball Club „Ajax". „H. B. S." won gemakkeiyk met 4 tegen 1. Het warme weder, dat dien dag heerschte, had merkbaren invloed op de qualiteit van bet spel. By den Zondag gehouden onder- lingen wegwedstryd door de leden van de wielerclub T A.V.E.N.U., tusschen Delft en Overschie, we rd het clubkampioenschap (ver guld zilveren kampioenskruis) verworven door W. Vonk, van 's-Gravenbage, in 34 m. 50 sec.; de 2de prys (zilveren medaille) door B. Hotz, van Leiden, in 34 m. 51 sec., en de 3de prys (kl. zilv. med.) door J. Otto, van Delft, in 34 min. 511/» sec. De eerste buurtcommissie heeft zich in Den Haag gevormd en wel van de bewoners dor straten by het koninkiyk paleis voor de straatversiering by de inhuldigings feesten. In de middaguren werden Zon dag, den ecbt-zomerschen herfstcasr, alleen met de stoomtram der Holl. Spoor 5300 per sonen tusschen Scheveningen en Den Haag vervoerd. Op alle wandelwegen was het ook daar, evenals by Leiden, zeer druk. In den nacht van Zondag op Maandag, omstreeks 2 uren, geraakte aan den Zuid-West Buitensingel te 's Gravenhage een 19 jarige koetsier te water. Hos wel een agent van politio dadelyk met een dregge ter hulp toeschoot, slaagde men er niet in den jonk man te redden. Na eeo paar uur werd zyn lyk opgehaald. De macht der gewoonte. Een jongen uit Loosduinen, die gisteren voor de Haagsche rechtbank als getuige werd gehoord, antwoordde op een vraag van den president der strafzitting heel gemoedelyk: „jawel baas." Zaterdagmiddag is op de plaats der g-zonken stoomboot „Ondernoming", van wijlen den heer Fontein, bewesten het eiland Urk aangekomen een atoomschelpzuiger met een blazerscbuit. Door e8n duiker werd het stoomschip voorloopig onaerzocht, doch er viel geen Lk te ontdekken. In het ruim bevonden zich slechts weinig balen meel, ten gevolge der afwezigheid van dekluiken. Zondag werd niet gewerkt, doch gisteren zou met het lossen van htt yzer 69n aanvang gemaakt worden. Door de bekende theo-firma J. P. Nord Thomson, te Amsterdam, is alweder iets nieuws in den handel gebracht, dat voor menige huismoeder een welkom en nuttig sieraad zal zyn. Het is n.L een fraai theebusje voor ge regeld tafelgebruik, inhoudende 1 ons (netto) geurige Souchon thee. Behalve ha sierlijke biedt het bu9je ook nog practische voordeebn aan. Het dopje van het busj9 kan tevens dienst doen voor theemaatje. Menige dienstbode, geen vaste maat kennend, doet du eens ts veel, dan weder te weinig thee in den theepot. In dit dopje, theemaatj», is dus een afdoend middel gevonden, dat zich zoo iets ni.t meer kaD herhalen. Een dionstmeisjo te Amsterdam de3d, vergezeld van een grooten hond, een boodschap. Een rechercheur eischte den hond op, zeggende, dat hy gestolen was en aangifte was gedaan van de vermissing van een hond, wians signalement geheel overeenkwam met dezen. Het meisje was echter zoo verstandig dezen hond niet af te geven, maar stelde voor gezamenlyk naar het huis baars meesters te gaan. De man wilde tosu met geweld haar den hond ontnemeD, maar hy werd door anderen in zyn poging verhinderd. Men ging toen gezameulyk op marscb, govolgd door eenig volk. By de woning genaderd, scheen de pseudo politieman het toch maar veiliger te achten zich to ver wijderen. Een achttienjarige jongen te Oud-Beierland bad de onvoorzichtigheid een zakje buskruit in brand te steken. Hy werd zoo deeriyk aan het gelaat gehavend, dat men voor het behoud zyner oogon vreest. De minister van justitie heeft by zyn bezoek aan de gevaDgenis te Leeuwarden een der gebr. Hoogerhuis bezocht. Terwyl eon kindje van den arbei der Ko9ne Hagonus te Boerta (Gr.) in de wieg lag te slapen, werd door een andere spruit daarin brand veroorzaakt. Toen op het geschrei do moader kwam toeloopen, was het kind reeds met brandwonden als overdekt. Er bestaat weinig hoop voor het leven der kleine. Maastricht telt 3 4,000 inwoners en heeft 400 bierhuizen, waarvan 36 aan de Groote Markt en 19 aan het Vrythof. Ten einde raad gaf de burge meester te Willemstad aan een zekeren C. v. G. die met zyne familie uit zyne woning was gezet, en daar geen enkele huiseigenaar zich over bet arme gezin wilde ontfermen, toestemming om hun intrek te mogen nemen in het brandspuitenhuisja daar ter plaatse. Volgaarne werd daarvan gebruik gemaakt. De werken aan de spoorwegbrug oror den IJsel by Westc-rvoort zyn zoo ver gevorderd, dat binnenkort de aanbesteding voor hit leveren en stellen van den ijzeren torenbouw kan worden te g6moet gezien. De uit te keeren assurantiesom voor de kerk te Recnon bedraagt ƒ48,700. De verzekerde som bedroag ƒ60,000. Te Koog a/d. Zaan is Zaterdag- nacht iabraak gepleegd in do Hervormde Kerk aldaar. Na door het uitsnydon V3n ec-n ruit uit het raam aan do kerkhof zy le, waardoor de inbreker den sluitboom van de deur kon verwyderon, te zyn binnengekomen, heeft hy zich toegang verschaft tot de kerkekamer, nadat hy eerst een groot gedeelte beschiet- bout en oen zwaar slot had weggebroken. Het aanwezige geld, slechts ongeveer vier gulden, zynde de opbrengst van eene collect*, werd door den dief medegenomen. Vóórdat by zich echter hiörmede heeft verwyderd, heeft hy uit een petroleumkruik, welko in een kastje in de kerkekamer stond, een grooto hoeveelheid over den vloer gegoten en die toen in brand gestoken. Toen de koster des morgens in de kerk kwam, stond deze vol rook.- De brand is, by gebrek aan voedsel, vanzelf uitgegaan. Alleen het beschiethoüt en een gedeeite van den vloer hadden gebrand, hetgeen 's morgens nog smeulde. Dilettant-duiker8. In do Spoor- haven te Zuidbroek (Gr.) kwam dezer dagen een vaartuig aan met eone nieuwe machine voor eone stoomolieslagery. By 't ophalen echter brak de kraan en plofte de machine met alle bybehooron in 't water. Een deskundige nam op zich de machine te lichten, wat ook gedeeltelyk gelukte. Een zware yzerc-n cylinder echter was met geen middel van zyn plaats te brengen. Er werd nu naar duikers gevraagd, maar, daar dezen veel geld zouden kosten, besloot men het gedeelte der haven af te dammen. Ook dit baatte niat; ook nu Dog bleef de weerbarstige cylinder zich aan het modderbad, waarin hy was neergezakt, vastklemmen. Daar meldden zich twee mannen aan, om voor 45 den cylinder boven water te bren gen. De een was een dansmeester en de ander een scharenslijper. Hoewel de eigenaar niet veel vertrouwen stelde in deze dilettant duikers, nam hy toch het aantod aan en be loofde nog 10 bovendien. De beide duikers lieten zich met een spons in den mond in bet water glyden, krabden het zand onder den cylinder weg, slo9gen toen een ketting om het gevaarte en haalden het daarna op. Zy hadden binnen een uur 55 verdiend. Op het terrein van bet in aanbouw zynd getouw der „Nymeegsche Bankvereeni- ging" te Nymegen kwam Zaterdag-namiddag een yzeren balk terecht tegen het been van den verversknecht H. De B., waardoor dit lichaamsdeel op twee plaatsen brak. Zondag-avond is in de rivier de Waal naby Nymegen van eon geladen turfschip, dat gesleept werd, overboord gevallen en verdronken de 54-jange machinist der sleepboot „Prins Hondrik-Ji!'. De ongelukkige, wiens lyk nog Diet is gevonden, is gehuwd, vacor van 8 kinderen en behoort in 's-Bosch thuis. In het hospitaal te Saargemünd oefenden zich eenige hospitaalsoldaten en recon valescenten in het schi9ten met een revolver. Eén mikte op de deur. Op het oogenblik, dat hjj afdrukte, werd de deur van buiten geopond en de kogel drong den binnentredenden soldaat in den rechterslaap, zoodat zyn schedel werd verbryzi-ld. De ongelukkige zal de onvoorzichtigheid van zyn kameraden wel met den dood moeten bekoopen. Te Pary8zyn 25 personen van een dievenbende in hechtenis genomen, die tal van wynhandelaren uit Bordeaux opgolicbt hebben. Naar 125 medeplichtigen wordt nog gezocht. De leden van deze bende bostelden Bordeaux-wynen aan het adres hunner collega's en droegen zorg, dat de leveranciers goede informatiën verkregen. De geleverde wynon werden dan verkocht en de winst gedeeld. In het k01enbergwerk van de Donau-stoomvaartmaatschappy te Fünfkirchen heeft een gasontploffing plaats gehad, waar door een arbeider gedood en verscheidene ge kwetBt werden, waaronder één zwaar. De oorzaak van de ootploffiog ia nog niet bekend. Een koopman uit Colmar vrerd in Duit8ch-Oost-Afrika wegens diefstal tot 15 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Hy moet deze straf m Colmar uitzitten en wordt daar om van Afrika over Bremen daarheen ge transporteerd. De Paryache sneltrein, die gis- teren te 3.14 uit Antwerpen vertrok, werd even voor het station Oudenboscb tot staan gebracht, daar de wachteres van een overweg bemerkt had, dat een rail defect was. Door de waakzaamheid dier vrouw werd waar- schyniyk een déraillement van den in volle vaart zyndon trein voorkomeü. Een expoditie, dieuitgezoDaen was naar Kamscbatka, om aan de oevers van do zee van Ochotsk naar goud bevattende streken te zooken, heeft, naar men mellr, 2 nieuwe goudvelden ontdekt en is by eonigen op den grootsten rykdom aan goud gestooteD. De velden liggen in de dalen van de Artysch, Nemua en Lautor. De expeditie zal in de stad Ochotsk overwinteren en dan het volgende jaar bare onderzoekingen in bet westelyk oevergebied van Kamschatka voortzetten. In hot operagebouw to Cincin nati is tydens de voorstelling van Zaterdag avond een deel van het plafond van de zaal ingestort. Drie van de toehoorders worden gedood en een twaalftal zoo zwaar gewond, dat er geen hoop op herstel is. Vele andoren werden door de vallende stukken kalk licht gekwetst. In de St. - Pauls-kathedraal te Luik is Zaterdag-middag brand uitgebroken. Het was omstreeks één uur, t03n een paar voorbygangers uit het dak rook en vlammea zagen opstygen. De brandweer werd gewaap»

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2