N®. 11540. "Vrijdag 8 October. A0. 1897 fèourant wordt dagelijks» met uitsondering van <gpn- en feestdagen» uitgegeven. Feuilleton. Zonderlinge Avonturen. LEIDSCH DAGBLAD. FEUS DEZEB COUBANT: Voor Leiden per 3 maanden. f 1.10. Franco per poat1*0. Afzonderlijke Nommera 0.05. PRIJS OER ADVERTENTIES: Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17}. - Grootero letters naar plaatsruimte. - Voor bet incasseeren button de stad wordt f 0.05 berekend OlDoiëelo Kenuisgevlngen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden, Gelet op art. 98 der Kieswet, BreDgen tor algemeene kennis, dat het proces verbaal van de zitting van het Hoofdstem bureau, bedoeld bij art. 98 der Kieswet, tot het vaststellen van den uitslag dor stemming tor verkiezing van een lid van den Gemeenteraad van Leiden in het lsto Kiesdistrict, op de groots pers van het Raad hui» is aangeplakt en voor een ieder tor Seoretarie ter i zage is nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA 8, Burgemeester. 6 Oct. 1897. E. KIST. Seoretaris. Leiden, 7 October. Wy vestigen de aandacht onzer stadge- nooten op de expositie van kunstnaaldwerk en al wat daarmede in verband staat, welke morgen in de Lakenhal geopend en gevormd wordt door werken van onze gediplomeerde stadgenoot©, mej. M. Arnold!, die alhier een kunstatelier geopend en bereids getoond heeft e.n voor hare taak vaardige hand en goeden smaak te bezitten. Vooral voor dames zal de tentoonstelling ongetwijfeld veel aantrekkelijks hebben. Aan mej. A. M. J. Cambier, met 1 Sept. 11. eer rol ontslagen als leerares in de Nederland- eche taal en letterkunde aan de H. B.-S. voor Meisjes alhier, werd hedenmiddag namens oud leerlingen als souvenir aangeboden een notetoomhouten boekenkast met aloum, waarin de namen der geefsters. Namens do dames leararessen werd baar een photographie- doos met afbeeldingen van school, enz. vereerd. Blykens in dit nommer voorkomende advertentie hob'oen de leden van de beiJe Maatschappijen voor Toonkunst alhier voor zich en hunne dames tot het Udel-concert toegang tegen één gulden per persoon. Abonnós der voorst-Hingen van de hoeren Le Gras en Haspels kunnen voor de voorstel ling op a. s. Maandag van het Nederlandsch Tooneel over hunn3 plaatsen beschikken tot Vrijdag 8 October te vier uren. Wy vestigen de aandacht op een in dit nummer voorkomende advertentie omtrent de zoogenaamde „"Wioterlezingen", welke ook dit jaar weder in het Nutsgebouw zullen gehouden worden. In de „Sts.-Crt." (No. 234) is opgenomen het verslag, aaa den minister van binnen land sche zaken uitgebracht door de heeren prof. dr. M. J. Do Go^je en prof. dr. C. P. Tiele, omtrent het 11de Orient disten Congres, fce Parys van 5 12 September gehouden. Men schryffc ons uit Den Haag, dJ. 6 Oct.: „Lucia", door het Italiaanscbe Opera gezelschap gisteravond in het Gebouw voor Kunsten en Wet nschappen gegeven, was wederom een beslist succes. Het publiek was in extase en riep by open doek de artlsUn 3- a 4-maal terug; by het slot van de tweede acte werd bis verlangd. Signora Oappellara, de tenor Lombardi, als mede de bariton Lunardi, hebben de harten van het Haagach publiek geheel en al ver overd. Donderdag a. s. gaat „Lucia" met bovengenoemde artiston te Amsterdam. Hedenavond generals repetitie van „Mefis- to'ele" (Faust van Göthe), tevens Vrydag debuut van den beroemden bas LucentiLuigi van de „Scala" te Milaan in de hoofdrol, en optreden van Madcl,#. Sozo, Prima Ballerina, eveneens van de Scala te Milaan. In de jongste algemeene vergadering vat het Frie8ch Genootschap van Geschied-, Oud heid- en Taalkunde werden benoemd tot bui tengewone leden de heeren dr. P. J. Blok, hoogleeraar te Leiden, en G. H. Van Borssum Waalkes, emeritus-predikant te 's Gravenhage; tot gewone leden de heeren Th. Sickler te Akkrum, dr. J. B. Schepers te Haarlem, Jr. C. Van den Berg te Heerenveen, G Van R1 flens te Huizum, M. L. Deenik, mr. P. C. J. A. Boeles Jr., mr. A. Wassenaar, Johs. Plet, A. E. Sissingh, dr. J. F. Selhorst, W. H. Nederboed, U. J. W. Van Nooten, B. L. C. De Haan en A. J. Van Weideren baron Rengers, allen te Leeuwarden, en mr. M. A. Nyland, te Sneek. Benoemd is tot onderwyzer te Helle- voeteluis de heer M. 0. Maarlevcld, te Val kenburg. ^Het bestuur van den „Nederlandschen Journalistenkring" heeft nadat de twee nieuwe leden, de heeren Jac. De9n en C. K. Elout, hadden zitting genomen benoemd tot secretaris den heer J. H. Geerke, en tot penningmeester den heer Jac. Deen, beiden te Amsterdam. Daarna werd besloten twee oommissiën te belasten met de zorg voor de belangen der Pers by de inhuldigingsfeesten in 1898: één voor de bianenlandsche journalisten, met cr. P. J. F. Vermeulen als eerste \oorzitter, en één, met dr. A. Kuyper als eerste voorzitter, voor de buitenlandsche. De overige bestuurs leden, die in deze commission van voorbe- reicing zullen zitting nemen, werden aange wezen, met opdracht om zoo spoedig mogeiyk voordrachten in te dienen van die personen, die men verder tot het aanvaarden van het lidmaatschap wenscht te zUn uitnoodigen. De afdeelingen der Tweede Kamer heb ben gisteren hot o iderzoak der Scaatsbegrooting voor 1898 aangevangen en benoemden tot rapporteurs over het eerste hoofdstuk en de algemeene beschouwingen de heeren De Savornin Lohman, Hintzan, Van Alphen, Veegens en Van de Velde. Naar de „N.R. C." verneemt, bestaat by de Regeering het voornemen om den vroeger bestaan hebbenden vyfjarigen duur van militairen dienstplicht, die reeds herhaaldeiyk met twee jaren verlengd is en thans coor de W6t tydeiyk, nameiyk tot 1 Mei 1898, op zeven jaron is bepaald, andermaal na dien datum met twee jaren te verlongen en op zeven te doen vaststellen, en wel gedurende drie jaren, dus tot 1901. Dit zou dan ge schieden onafbatik-lyk van dein de Troonrede uitgesproken voornemens, tot afschaffing van de plaatsvervanging. Men mag dus e ne indiening van de voor die verlenging nooJige wetsvoordraebt welhaast te gemoet zien. In de tweede helft van Januari 1898 zal te 's-Gravonhage een vergt lykend examen worden gehouden voor Nederlanders, minstens 20 jaar oud zfinde en deQ leoftyd van 30 jaar nog niet bereikt hebbend^ 18e geneigd ityn te worden aangesteld tot opzichter der genie 3de klasse by het 2fed.-lndisch leger. Voor nadere bfizonderhebsa zie men de „Sts.-Ct." van heden. 19 Nov. a. 8. herdenkt ssovr. Elise Van Calcar te 's-Hage haar 75sies verjaardag. Gisternamiddag te drie oren hebben de hoofd- en verdere officieren van het regiment grenadiers en jagers 68 ia getal - hun opwachting gemaakt aan don burgemeester van 's Gravenhage, jhr. mr. Da Beaufort. Zy droegen by deze gelegenheid den kepi en fourragères. De ontvangst van het officierscorps der d.d. schutt^ry kon tot dusver, wegens ongesteldheid van den kolonel-commandant^ niet plaaAs hebben. Dinsdag 19 October a. s. worden door de heeren C. F. Roos Co. te Amsterdam in „De Brakke Grond" vtikocht de scbilde- ryen en teekeningen, die door den te vroeg ontslapen schilder Joh. M. Ten Kate Mz. zyn nagelaten, zoomede eenige stokken van een Maastrichter verzamelaar. De geïllustreerde catalogus bevat naar werk van Ten Kate eenige reproducties, die een gunstigen indruk maken. Mevrouw S. Mosdag—Van Houten ont ving oificiëel bericht, dat haar op de tentoon stelling te Venetië geëxposeerd schildery „Rentrée du troupeau" aangekocht is gewor den door den ko .ing van Italië. De heer Gerard Zalsman ligt niet te B^rlyn, doch te Haarlem, xgn woonplaats, zeer ernstig ziek. Toen h$ zich de vorige week naar Beriyn begaf, om aldaar eenige concerten te geven, gevoelde hy zich reeds onwöl en Vrydag j. 1. werd hy daar zóó ernstig ziek, dat hy naar Haarlem terugkeerde. Gisternacht kreeg hg zelfs ernstige bloed spuwingen, zoodat men voor zyn leven vreest. (N. v. d. D De „Sts.-Ct." van heden bevat het koninkiyk besluit van 19 Augustus 1897, waar by bepaald wordt welke eigendommen in hot publiek belaug en ten name van de gemeente Rotterdam zullen onteigend worden voor den aanleg van een haven met wegen en 8poo: wegverbindingen aan den linkeroever van de Maas in den Kateadrechtschen- en den Hilhpolder. De luit. ter zee der 3ste klasse C. "W. De Visser, dienende als lst9 officier aan boord van Hr. Ms. schoener „Zeehond," wordt met 16 October a. s. op non activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee der lste klasse jhr. E. G. Wichera. De dirigcerende officier van gezondheid der 2de klasse dr. M. Rutgers van der Loeff, uit Oost Indië in Nederland teruggekeerd, is op non-activiteit gestald. Het stoomschip „Prinses Marie", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 6 October van Suez; de „Reichstag", van Oost-Afrika naar Vlissingen en Hambarg, arriveerde 4 October te Napels; de „Voorwaarts" arri veerde 5 October van Amsterdam te Batavia; de „Burgemeester Den Tex" vertrok 6 Octo ber van Batavia naar Amsterdam; de „Her zog", van Hamburg en Amsterdam naar Oost Afrika, vertrok 5 October van 8nez; de „König" vertrok 4 October van Delagoa- baai naar Rotterdam en Hamburg; de „Soem- bing", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 6 Oct van 8uez. L18 s De uitslag der alhier gehouden harddravery was als volgt: Paarden uit de gemeente, bereden door in gezetenen. Ingeschreven 13 paarden, lste prys „Cato" bereden door P. Van der Zon Pzn 2de prys „De Kol", bereden door H. Verde- gaal; 3de prys „Marie", bereden door H. Hulsbosch; 4de prys „Marie", bereden door L. Van Schie. Paarden van zessen klaar. Ingeschreven waren 12 paarden. Prys, f 175, „Bles", be reden door A. Siderius; lste premie f 75 „Graaf Adolf", bereden door A. Siderius; 2de premie' inlegggelden „Prinses Olga" bereden door J. F. De Boer. In den beslissiugsrit tusschen „Bles" en „Graaf Adolf" werd laatstgenoemde bereden door J. F. De Boer. Noerdwyk: Als taxateurs voor eventueel te leveren remonte-paarden zyn benoemd de heeren P. Van Eeden Sr., Dom. Van Koovjnen- burg en F. J. Parlevliet; .en tot hun plaats vervangers de heeren 0 Bakker, 0. A. Ruterink en H. Zandbergen. Roelof-A rendBveen: Gisternami idag vermaakten zich een paar jongens met krijger- tje spelen op een ledige baggerpraam in de haven te Roelof-Arendsveen. Een er van, een knaap van 8 jaren, was <n zyn spel ver diept, dat hy vergat te letten op de plaats, waar htj zich bevond, en zoodoende in de diepe Zwet terecht kwam. Geholpen door een speelkameraadje en door een in de nabij- heid zynden werkman, werd hy gelukkig spoedig uit zyne hacheiyke positie gered. Uit <1© „Staatscourant". Kon. beslaiten. Benoemd tot ourator aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, mr. S. Wildschut; tot burgemeester-der gemeente Hoeve laken, M. Van Heioma. Benoemd: tot leden der hoofdcommissie, ingesteld bij art. 12 der wet van 2 Mei JS97 (Staatsblad No. 124), tot herziening van 4e belastbare opbrengBt der gebouwde eigendommen mr. J. P. Sprenger van Eyk; jhr. O. J. A. Repelaer van Driel; G. Eschauzier, allen te 's-Gravenhage; en tot plaats vervangende leden derzelfde commissie, Ph. W. Van der Sleyden; mr. Th. L. M. H. Borret; mr. W. J. Snouck Hurgronje, allen te 's-Gravenhage. Op hun rerzoek eervol ontslag verleend aanmr. H. Goeman Borgesius, minister van binnenlandsche zaken, als lid en ondervoorzitter van de centrale commissie voor de statistiek; mr. N. G. Pierson, minister van financiën, als lid van de oentrale commissie voor de statistiek. Op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan jhr. mr. B. Ph. De Beaufort, als voorzitter van het waterschap Eemnes, provincie Utrecht. Pensioen verleend aan: jhr. mr. W. M. De Brauw^ Commissaris der Koningin in Zeeland, ten bedrage van ƒ1680, met instandhouding van het hem als gewezen minister van koloniën verleende pensioen van 1507; F. H. Schcffelaar Klots, directeur en leeraar aan de burger- dag- en avondschool te Leeuwarden ƒ1247; dr. G. A. flulsebos, conrector aan het gymnasium t« Utrecht 1449; 11. Diepgrond ƒ261, H. Hulscher ƒ108, P. Crahbendam ƒ359, R. K. Van Eldik, ƒ2600, G. Bakker ƒ245, A. A. Beuning ƒ275, L. C. Verkerk ƒ234 VV. Bentinck 540, J. Th. Van Schouwenburg ƒ1395, P. B. Va» Swieten 747 A. H. Van Thiel 3130, L). Brugma f 1667, J. Grooteboer ƒ268, J. J. Speelman 83, J. Nieuwenhuizen ƒ132. Audiëntie. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken zal op Zaterdag 9 October e. k. niet plaats hebben. Min. beschikking. De heer N. H. Honket, hoogleeraar aan de Polytechnische School, is, op zijn verzoek, met ingang van 1 November 1897, eervol ontheven van de waarneming van het directoraat der Polytechnische School, hem sedert 13 Juni 1895 opgedragen. Verkiezing Geertsema. Morgen, Vrydag 8 October, komt de Tweede Kamer te elf uren byeen. Alsdan is aan de orde de conclusie van het verslag omtrent de verkiezing van den heer Geertsema. Uit het onderzoek van de commissie, in wier haDden zyn gesteld de verzegelde pakken, bevattende zoowel de geldige als de van onwaarde verklaarde stembiljetten in de onder scheidene stem districten van het kiesdistrict Amsterdam VI, ingeleverd by de op 24 Aug. 1897 gehouden herstemming voor een lil der Kamer, is gebleken, dat de stembiljetten overeenkomstig de wettelyke voorschriften in verzegelde papieren gesloten en de zegels ongeschonden waren. By natelling bleek, dat zich in het stern- district No. 1 bevonden 129 stembiljetten, waarby de heer W. J. Geertsema, 71, waarby de heer mr. Th. Heemskerk was gekozen. In het pak geldige stembiljetten van stem- district No. 2 bevonden zich 151 stembiljet ten, waarby de heer Geertsema, 115, waarby de heer Heemskerk w«s gekozen. In het pak van onwaarde verklaarde stembiljetten van dat 8temdistrict bevonden zich 3 stembiljetten, waarby geen der candidaten was gekozen, 1, waarop geen wit stipje was zwart gemaakt en de naam van een dor candidaten was door gehaald en 1, wa rop de naam van oen der candidaten was doorgehaald en gevlekt, zoo dat die 5 etombilj.tten volgens art. 89 der Kieswet te recht van onwaarde verklaard zyn. In het pak geldige stembiljetten van stem- district No. 3 bevonden zich 171 stembiljetten, waarby de heer Geertsema, 159, waarby de hoer Heemskerk was gekozen. Voorts bevon den zich in dat pak 2 stembiljetten, waarop geen wit stipje was zwart gemaakt Wel was daarop onder of naast een der witte stipjes met potlood gewreven, waarin het stembureel aanleiding schynt te hebben ge vonden om die stembiljetten geldig te ver-, klaren en het eene als een stem voor den heer Heemskerk te beschouwen. De commis sie acht echter die beslissing van het stem bureel onjuist en beide stembiljetten van onwaarde. In het pak geldige stembiljetten van stem- district No. 4 bevonden zich 142 stembiljetten, waarby de heer Geertsema, 171, waarby de heer Heemskerk was gekozen. Voorts bevond zich in dit pak 1 stembiljet, waarop aan de onderzyde boven de gestempelde handteeke- oing van den burgemeester de naam Heems kerk geschreven was. Het stembureau schynt dat stembiljet, waarop aan de voorzyde hot witte stipje voor den naam van den heer Heemskerk was zwart gemaakt, aan dien candidaat te hebben toegerekend. Naar de meening der commissie is het echter van „Gy ziet, mynheer Bradshaw, ik heb ge wonnen. Nu le het geld myn. Ik denk, dat g(] het onder den vloer hebt geborgen? Geef mü een kolenschop." Harcos Yensda zoo tullen w(J voottsan den Engelschman noemen, die in zijn eigen land bekend had gestaan onder den naam van Marmaduke Flow den ging aan het werk en tien minuten daarna had hO den schat uit den grond gehaald. Toen hy de verschillende waarden had nagezien, wendde hy zich tot den ongelukkigen bankier en zeide: „Thans, waarde vriend, zou ik u aanraden, zoo spoedig mogelyk een goed heenkomen te zoeken; want als zy u hier vinden en het geld verdwenen, zouden zy u het vuur wel eens aan de schenen kunnen leggen. Wat my betreft, ik moet dit huis zien te verlaten en daarna het land wel, nu nog mooier 1 Hy ie flauw gevallen 1" Dat Yeneda er in slaagde het gold het huis uit te smokkelen, zonder de aandacht te trek ken van de wachters aan den anderen kant, blykt uit een brief, welke den volgenden avond werd geschreven en met een Engelsch oorlogsschip Chili verliet. „Valparaiso, Chili, 3 Augustus 1891. Aan Sir Bcnjunin Plowdon, Kast India Avenue, Londen. Waarde Oom Benjamin! Ik verzoek u geen oogenblik ta veronder stellen, dat ik niet zou begrypen, met welk een verbazing gy dezen brief zult ontvangen van iemand, zoo onwaardig als uw neef, geschreven uit zulk een plaats en gedateerd in zulk een veelbewogen tyd. Haar juist dat alles te zamen genomen is de reden, welke my noopt, mQ met u in verbinding te stellen. Om met de zaak voor den dag te komen, is het noodig, dat ik u verzoek vyftien jaar in uw geheugen terug te gaan, toen gy, na een zekere gebeurtenis, welks w(j beiden bet helst niet uit de vergetelheid oprakelen, wel zoo goed waart, my de groote buitendeur van Engeland te wjjzen, en my de wyde wereld iozondt met een zekere hoeveelheid goeden raad en een sommetje van 500 pond. Overwegende, dat alle landen goed zyn voor iemand, die over 600 pond kan beschik ken, ben ik hier naar toe gegaan en het is my gelukt door werkzaamheid en vlyt een aardig vermogen te verzamelen. Alles is my meegeloopen. Myn zilvermynen hebben schat ten opgebracht. Yan myn landgoederen heb ik my reeds vóór hot uitbreken der revolutie ontdaan voor moer dan bet dubbele hunner waarde. Derhalve ben ik op bet oogenblik, - gelyk gy het in uw koopmanstaal zoudt noemen een man, die er warmpjes in zit. Die bywyze van inleiding. Hoewel ik van nature en door opvoeding wantrouwend en argwanend ben, sta ik op het punt myn grondbeginselen af te iweren in zooverre, dat ik u, myns vaders broeder, een vertrouwen wil schenken, als maar zelden door den oenen mensch aan den anderen verleend wordt. In andere woorden: met het oog op de onrustige tyden, welke wy tegen woordig in dit ongelukkige land beleven, maak ik u over per stoomschip „Culloden," Don derdag in do volgends week van hier ver trekkende, bet gansche bedrag van myn fortuin, beloopende de som van 200,000 pond in Engelsch goud, goed verpakt, overeen komstig de voorschriften der stoomvaart- maatscbappy en geadresseerd aan u in Londen. Dat myn handelwys n wel een weinigje verwondering zal baren, kan ik begrypen; doch uit hetgeen ik weet aangaande uw karakter, gevoel ik my verzekerd, dat gy niet alleen de opdracht znlt aannemen, doch tevens myn belangen behartigen, alsof het de uwe waren. Indion ik mjj niet verplicht aebtte hier te biyven, tot do onlusten geêiDdigd zyn, zou ik zelf overkomen, om myn fortuin persooniyk te beheeren. Daar dat evenwel onmogeiyk ie, heb ik, myns inziens, goed gehandeld, mot u tot don bewaarder myner schatten te maken. Bón ding veroorloof ik my echter, u vooral op het harte te drukken. Uyn ongeëvenaard geluk beeft my verscheiden vyaudeo bezorgd, die niet zouden aarzelen alios aan te wenden om myn ondergang te berokkenen. Ik verzoek u derhalve ten dringendste^ dat gy niet het minste geloof schenkt aan eenig persoon, hy zy dan man of vrouw, die zich schrifteiyk of anderszins in myn naam hy u vervoegt; met de volgende uitzondering. Indien het noodig mocht zyn, dat ik my met u in verbinding stelle, hetzy persooniyk of door middel van een bode, zult gy naar geen enkel voorstel luisteren, zelfs geen biyk geven, dat gy Iets weet van my of myn fortuin, vóór gy het volgende bewys in handen hebt. Na veel nadenkens ben ik tot de overtuigiDg gekomen, dat er slechts één ding bestaat, hetwelk niet kan nagemaakt worden: „een scheur nameiyk in een gewoon vol papier." Om deze wetenschap voor myn oigen doel aan te wenden, heb ik een stuk postpapier welen te krygen van «en soort, dis niet alge meen bekend is, en het op een byzondere manier in tweeën gescheurd. Het éóüe gedeelte zend ik u bierby, het andere zal ik zelf be waren, tot ik my met u in verbinding wil etellen. Het is natuuriyk onmegelyk, dat een derde een vel papier zou kunnen scheuren zoodanig, dat het vezeltje voor vezeltje past aan het stuk, hetwelk gy in uw bezit hebt. Indien derhalve de een of andere persoon u een staaltje laat zien met hetzelfde watermerk, van gelyk maaksel en, van meer belang nog, zoodanig gescheurd, dat het juist past op het gedeelte, hetwelk gy onder uw berusting hobt, dan moot hy het gestolen hebben (wat ik u wel kan verzekeren, dat niet gebeuren zal), of hy moet een vertrouwde bode van my zyn. Ik verzoek u daarom, aan hem uit te betalen de som, waarom hy u vragen mocht, zelfs tot het geheele bedrag van het u toevertrouwde. Haar denk er aanZonder eenig voorbehoud weigert gy ook maar de geringste uitkeerlDg aan den persoon, wie hy dan ook wezen mocht, al zeido hy uw neef zelf te zyn, vóór het af gescheurde gedeelte u vertoond wordt. Om redenen, waarin gy niet bet minste belang kunt stellen, ben ik genoodzaakt op deze geheimzinnige wyze te werk te gaan, en zóó groot ii het vertrouwen, dat ik stel In uw eerlykheid en onomkoopbaarheid, dat ik u voorshands ontsla van alle verantwoor- deiykbeid, indien deze myn voorzorgen mochten blyken niet aan het doel te beantwoorden. Geloof my, myn waarschuwing is niet zonde: grond. Er zullen zeker pogingen wordon aangewend om het geld machtig te worden, en dit is, naar my voorkomt, de eenige weg om my voor schadoiyke gevolgen te vry waren Indien gy, van dezen dag, den achtster Augustus, af aan gerekend, niets meer van my mocht hooren gedurende een tydvak vaB een en twintig jaar, dan kunt gU zulks aM een bewys van myn dood beschouwen. Ij; dat geval vermaak ik aan uw kinderen, o' by ontstentenis daarvan aan de leden vu myns vaders familie, die nog in leven mochten zün, het geheole bedrag van myn vermogei met alle interesten, welke er op geloopen zyn. Ik noem my, waarde Oom, uw gehoor, zamen en dankbaren neef Harmaduke Plowden." Dat een groote hoeveelheid goud oen week later den brief volgde en goed en wel te Londen aankwam, daarvan heb ik my vergewist door de lezing van het BCbeepsboek van een zekere stoombcotmaatschappy. Thans moest Yenefla zyn BChat trachten te volgen en hy maaMr er aanstalten toe. {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1