N°. 11529 Zaterdag 25 September. A". 1897 Dit nomiuer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 24 September. LEIDSCÏÏ DAGBLAD. PEJUS DSZBa CODBASI» Voor LeMen per 3 maanden,.f t.lft Franco per post Afzonderlijke Nommerat 0.06. <Q$ze <§ouront wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. PBIJS DEE ADVEBTEHTEËH't Van 1—0 regale f 1.05. Iedere regel meer f 0. 17}. - Grootert letters naar plaatsruimte. Voor bet lncasseeren buiten da SUd wordt f 0.05 berekend. OfHoiëelo Honnisgrevingcn. Burgemeetter en Wethouders van Leiden, Gezien het adroa v&n F. LOHHANN, hondendo verzoek om verfionning tot uitbreiding van zijno M&Dnfactnur-verrerij aan don Maredijlc Nos. 109/111, door vervanging vaa een ceatasrden stoomketel door één met grcoter atoomvormogen; Golet op de *rtt. 6 on 7 dor Hinderwet; Geven bg Acta kennis aan het pnbliok, dat ge noemd verzoek mot de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede, dat op Donderdag 7 October a. e., 'a voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gologenhoid zal worden gegeven, om bezwarea tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 23 Sept. 1897. EIST, Seoretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, late alinea, der wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad No. 95), tot regeling van hot toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, ecbade of binder kunnon veroorzaken Brengen bij doze tor algemcono kennis, dat door hen op beden vergnuoing ia verleend aan F. G. O. BUBSCH ee J. G. LANGEVELD fn rechtverkrijgenden respectievelijk tot het plaatsen en in-werkii.g breDgen van een gasmotor van 2l/« Paardenkracht in het perceel Steeeatraat 19a en van een gasmotor van 4 Paardenkracht en een caoaomolen in het perocel Lange Mare No. 80/82. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 23 Sept. 1897. E. KIST, Secretaris. NATIONALE MILITIE# KENNISGEVING. Burgemoeeter en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 26 dor wet van 19 Augustus 1861, betrekkelijk de Nationale Militie (Staatsblad No. 72), zooals zij is gewjjzigd bij de wet van 4 April 1892 (Staatsblad No. 5b); Brengen ter algemeene koDnis: dat bet register van inschrijving en de alphabetische naamlijst der iu lt97 voor de Nationale Militie inges hrevooen van den 24s en September tot en met den laten October e. k. ter Secretarie dezer gemeente voor elk ter lezing zal worden nedergelegd dat bezwaar tegoii reg.stcr en lijst bio en den tijd der nedc-rlegging, kan worden ingebracht aan den Commissaris der Koningin in deze provinoie, aohr.fieljjk, op ougczegeld papier, bty den Burge- mees tr in te leveren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F, WAS, Burgemeester. 23 Sopt. 1897. E. KIST, Seoretaris. Het beeluit van de Gedeputeerde Staten dezer provincie op het doer den heer W. Fontein ingesteld beroep van het besluit van den gemeenteraad alhier tot zyn niet toela ting als Raadslid, waaruit blijkt, dat met handhaving van 's Raads beslissing van 26 Augastus jl., het daartegen ingesteld beroep ongegrond wordt verklaard, luidt in zijn geheel als volgt: „De Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, Gezien het op den lsten September jl. ingekomen adres van den heer W. Fontein, architect, wonende te Leiden, waarbij hy krachtens art. 33 der Gemeentewet bij hun College bezwaren indient tegen de beslissing van den Raad dier gemeente, dd. 26 Augus tus 1897, waarbij is besloten tot zijne niet- toelating als lid van genoemd College. „Gezien een extract uit de notulen van den Raad der gemeente Leiden, d.d. 26 Augustus 11., inhoudende het met redenen omkleed be sluit, waarbij niet-toelating van den beer W. Fontein besloten werd, op grond, dat de gekozene is leeraar of onderwijzer voor het middelbaar onderwijs, welke betrekking krach tens art 23 la t der gemeentewet met hot lidmaatschap van den Raad oivereenigbaar is. „Overwegende, dat appellant tegen deze beslissing tijdig in beroep gekomen, daartegen als bezwaar heeft aangevoerd, dat hij, of schoon les gevende aan een school voor middelbaar onderwijs, toch niet een zoodanige betrekking bekleedt als bedoeld in art. 23 i der Gemeentewet; „dat hij toch, terwijl zijn hoofdberoep dat van architect is, wel is waar aan de scholon van de vereeniging „De Practische Ambachts school" en van het Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" les geeft in het vak en lijnteekenen, maar dat daaruit nog geens zins mag worden afgel-id, dat hij in den zin van art. 23i der Gemeentewet is onderwijzer voor het middelbaar onderwys; „dat de bedoeling van den Gemeentewet gever immers geen andere is dan van het Lidmaatschap van den Raad uit te sluiten die personen, wier bepaalde levensbestemming en voornaamste werkkring het is lager of mid delbaar onderwijs te geven, daar geoordeeld werd, dat bij hen, die in dat geval verkoerden, indien zy Raadslid konden worden, hunne betrekking aan een goede en onpartijdige be hartiging van de belangen der gemeente in den weg zou staan; „Overwegende, dat, zooals door appellant in zón adres wordt erkend, door hem aan de scholen van de Vereeniging: „De Practische Ambachtsschool" te L&iden en van het Genoot schap „Mathesis Scientiarum Genitrix" onder richt wordt gegeven in het vak- en lijn teekenen „dat ingevolge het bepaalde bi) art. 131aK der wet op het middelbaar onderwijs tot de leervakken behoort het hand- en rechtlijnig teekenen; „dat hy, die aan een onderwijsinrichting als de bovenbedoelde onderricht geeft, zy het krachtens een akte van bekwaamheid over eenkomstig art. 70 of krachtens een diploma overeenkomstig art. 82 der wet op het middel baar onderwijs, in een leervak genoemd io art. 13 cier wet, geacht moet worden te zijn onderwijzer voor het middelbaar onderwijs; „dat de Gemeentewet geen onderscheid maakt tusschen het waarnemen dier betrekking als hoofdambt dan wel als nevenbediening; „Besluiten: „Met handhaving der beslissing van den Raad der gemeente Leiden, d.d. 26 Augustus 11., waarby tot niet toelating van den heer W. Fontein als lid van genoemd College besloten werd, het daartegen ingesteld beroep te ver klaren ongegrond. „Dit besluit zal worden medegedeeld aan adressant als beschikking op zijn verzoek en aan den Raad der gemeente Leiden, tot informatie. - Den gemeenteraad leggen B. en Ws. over een schrijven van de Commissie van Toezicht op de scholen voor Middelbaar On derwijs, d.d. 2 September j.l., houdende voorstel omtrent de regeling der lessen in de geschiedenis en aardrijkskunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes in verband met eeno noodige eplitsing van de lste en 3de klasse dier school. Zich met dit voorstel vereenigende, geven B. en Ws. in overweging ten aanzien van de bezoldiging van de leorares in de plant- en dierkunde, tevens belast met het geven van eenige lessen in de aardrijkskunde, (mej. A. E. S. Michelsen) het volgende te bepalen: zij geniet voor de lessen in de aardrijkskunde geen honorarium zoolang haar geheel aantal lesuren niet hooger is dan tien. Is het geheele aantal 11 of 12, dan geniet zy 100 of 200 per jaar boven de jaarwedde, die aan de leerares in de plant en dierkunde is toegekend. Ia het geheele aantal boven 12, en komen da&roDder niet meer dan 10 uren natuurlijke historie voor, dan geDiet zy voor elk uur boven de tien ƒ75. Is het geheele aantal meer dan 12 en het aantal uren plant- on dierkunde reeds 10 of meer, dan geniet zy voor elk uur aardrijkskunde 75 per jaar. Ten aanzien van het verzoekschrift van W. R. J. Hackfoort, om terugbetaling van schoolgeld voor zijn zoon Adrianus Johannes Wilhelmus, die met einde Juli de openbaro jongensschool 2de klasse heeft verlaten, deelen B. en Ws. mede, dat er bezwaar bestaat tegen het verleenen van de verlangde terugbetaling op grond van de verordening van den 11 den November 1880, zooals die is gewijzigd by de verordening van 13 October 1887, waarby is bepaald, dat gedeeltelijke terugbetaling of kwijtschelding van schoolgeld kan worden verleend aan ouders of die hen vervangen, welke tusschentijds de stad metterwoon ver laten of zich in de gemeente vestigen, hetgeen hier niet het geval is Zy geven derhalve in overweging afwyzend op het verzoek te beschikken. Wat betreft het verzoekschrift van H. H. Herting, om terugbetaling van schoolgeld, lager onderwys, wegens zyn vestiging in de maand Augustus in deze gemeente, berichten B. en Ws., dat een kind van adressant in die zelfde maand is toegelaten tot de Meisjesschool 2de klasse en een kind mede in die maand tot de Jongensschool 2de klasse, zoodat er op grond van art. 2 der verordening van 11 Novembor 1880, termen bestaan om het schoolgeld voor beide kinderen, over de maand Juli jl., tot een gezameniyk bedrag van 2. te restitueeren. Wy geven U derhalve in overweging dien overeenkomstig te besluiten. Onder overlegging van de betreffende stuk ken g&ven zü tevens in overweging: lo. aan de wed. J. M. Couvéo geb. Boucher (op haar verzoek wegens haar vertrek naar Haarlem) eervol ontslag te verleenen als lid van het College van Vrouwenkraammoeders, onder dankbetuiging voor de in die betrekking door baar aan de gemeente verleende diensten; 2o. over te gaan tot de benoeming van een lid van het College van Vrouwenkraammoeders, waartoe door dat college worden aanbevolen mevrouw E. S. B. Dingemana geb. Stemberg Bos en mevrouw W. F. Jöïso geb. Van Benten. Den gemeenteraad leggen B. c-n Ws. over een verzoek van C. T. Steffelaar, om restitutie en ontheffing van de betaling van schoolgeld, voor zfin dochter Theodora, vroeger leeilinge der Meisjesschool lste klasse, op grond dat zy met den aanvang van den nieuwen cursus de school heeft verlaten, waarvan volgens bekomen inlichtingen de adressant eerst den 16den Augustus jl. aan het hoofi der acbool heeft kennis gegeven. Met het oog op do bepaling van art. 2 der verordening van 11 November 1880, waarby alleen teruggave van schoolgeld wordt toegestaan aan ouders, die tusscbentyds de stad metterwoon verlaten of zich in de gemeente vestigen, terwijl by tusschentyds verlaten van de school geene teruggave wordt toegestaan, en de ouders of die hen vervangen verplicht zyn om, wanneer zy hun kinderen of pupillen van de school wenschen te nemen, daarvan minstens 8 dagen vóór den aanvang van het volgend kwartaal schriftelijk kennis te geven aan het hoofd der school, by gebreke waarvan ook het schoolgeld voor het volgende kwartaal is verschuldigd, geven B. en Ws. in overweging afwyzend te beschikken op het verzoek tot teruggave van het schoolgeld, over het lste kwartaal van den cursus 1897/98 verschuldigd, terwyl het schoolgeld slechts verschuldigd is per kwartaal, zoodat geen ontheffing van de betaling van schoolgeld voor de volgende kwartalen behoeft te worden verleend. - Beroep on is by de Ned.-Herv. gem. te Wilhelminadorp de heer J. EL Ledeboer, cand. te Leiden. De weleerwaarde pater B. C. Ruyten, kapelaan aan de kerk van O. L. Vrouwe O-ibevlekte Ontvangenis, hoopt op 3 October zyn zilveren jubileum als priester te vieren. - Onze stadgenoot dA L.-B. Stertsema zal in den a. s. winter voor het Rotterdamach Natuurkundig Genootschap alBspreker optreden over het onderwerp: „Verband tusschen licht en magnetisme." - Van de 95 tot nu nieuw ingeschreven studenten aan de universiteit alhier zyn 85 candidaat-leden voor het Studentencorps. Ter algomeone vergadering der Holland- sche Maatschappy van Landbouw te 's-Hage werd gisteren behandeld een voorstel van de afdeeling Bodegraven en Omstreken om te trachten wijziging te verkrygen van de vee- artsenykundige wetten met het oog op de maatregelen, te nemen wanneer zich een geval van miltvuur onder het vee voordoet. Het hoofd bestuur stelde voor, een ministe rieel schrijven aan de burgemeesters en de districtsveerfrtsen uit te lokken, ten einde de to?passing van de wet meer algemeen te maken. Bodegraven kon zich met dat preadvies niet vereenigen, omdat zy aan de burgemees ters de bevoegdheid wenscht te geven om by gevallen van miltvuur reeds dadeiyk de hulp van een geëxamineerd veearts in te roepen en niet te wachten tot de komst van den districts-veeart8 of zyn plaatsvervanger. Daarentegen vond het preadvies om de burge meesters aan te schrijven, zooveel mogeiyk spoed te maken, steun by Formerend. Na eenig debat bleek by opstaan en zitten het voorstel van het hoofdbestuur mot groote meerderheid aangenomen. Aan de orde kwamen ook de voorstellen van de afdeelingen Beemster, Pormerend en Om streken, om van de Regeering te verkrygen, dat by vernietiging van vee, gestorven aan miltvuur, door de Maatschappy vergoeding worde gegeven, betzü de cadaver-waarde, betzy byv. '/j van de waarde van het vee in gezonden toestand. De afdeeling wenschte onder cadaver-waarde te verstaan de waarde van hetzelfde dier, ge storven aan een niet-besmetteiyke ziekte. Htt hoofdbestuur ging met het voordel mede, doch wenschte, dat door den Staat der waarde, tot een maximum van 100 voor het beest in gezonden toestand zon wor den vergoed. Leiden was tegen ryksvergoeding en liever voor een fonds van vergoeding voor belang stellenden, zelfs met steun der regeering, in den vorm van waarborgkapitaal. Overigens wees zy er op, dat onze verzekeringswetten niet alleen voor het belang van den sanitai- ren toestand van den menscb, maar ook in het belang der veehoudere moeten zyn, Nadat de Beemster zyn voorstel tot toe kenning van ryksvergoeding uit een biliyk heidsoogpunt had verdedigd, vond het denk beeld van bet Hoofdbestuur om van de siachtwaarde tot hoogstens ƒ100 toe te ken nen bestryding, een amendement, zooals uit een nadere toelichting van het hoofdbestuur bleek voorgesteld in de hoop op welslagen. Met het oog op de kans van slagen ging ten slotte de Beemster mede met het voorstel van het hoofdbestuur, dat daarop met schier algemeene stemmen werd aangenomen. Het voorstel van het hoofdbestuur tot tus- scheniydsche wetswyziging naar aanleiding van het overlijden van den secr.-penningmeeater, werd aangenomen, nu reeds de stemming was begonnen voor leden eener commi3sia voor die wetsherziening. Voor een plaats voor de jaariyksche alge meene vergadering in 1898 in Noord-Holland, waren verzoeken ingekomen van de afd. Pur- merend, Terschelling tn Opmeer (welke laatste haar 50-jarig bestaan hoopt te vieren). De ergadering vestigde by stemming haar keuze op de afdeeling Opmeer. Tot leden van het hoofdbestuur bleken ge kozen uit Noord Holland de heer K. O. De Boer te Assendelft, en uit Zuid Holland de beer H. A. Nebbene Sterling te Rotterdam, die beiden de benoeming aannamen. Alvorens de vergadering te sluiten, bracht de Voorzitter harteiyk dank aan de aftredende leden van het hoofdbestuur, de heeren Breebaart en Korteweg, voor de krachtige medewerking, aan de Maatschappij verleend, en deelde hy mede, dat tegen bet einde dezes jaars nog eene buitengewono vergadering zal worden gehouden ter behandeling van onderwerpen, die ten gevolge der tentoonstelling niet aan de orde kunnen gesteld worden. Onder daverend applaus werd door Leiden don voorzitter hulde gebracht voor zyn voor- treffeiyke leiding, waarna de president de vergadering sloot onder dankbetuiging aan het bestuur van het Kon. Zoöl. Bot. Genoot schap voor de gastvrijheid, aan de Maatschappy verleend. De weeskinderen en leerlingen van ver schillende scholen waren gisteren door het hoofdbestuur der Maatschappy uitgenoodigd tot een bezoek aan do tentoonstelling. Gisterochtend had op de Boorlaan de keuring plaats der ter tentoonstelling ingezonden hengsten, welke lang niet gemakkelijk te bedwingen waren. Het publiek had blykbaar respect voor de vurige dieren. Des middags werden de ingezonden hengsten in den ring voorgebracht. Bekroond werd o. a. met een derden prys een hengst, geboreD in 1894, van den heer Pb. Van der Breggen, te Waddiogsveen. De zeeroerw. heer J Steenvoorden pastoor te Voorburg, i3 Maandagmorgen voorzien van de HH. Sacramenten der Stervenden. Den dag te voren, Aanbiddingsfeest, had z.eerw. nog zelf de Hoogmis opgedragen en gepreekt, terwyl hy 's avonds nog het H. Sacrament in processie ronddroeg. Kort daarop werd z.eerw. door duizeligheid overvallen en in den nacht door een beroerte getroffen. Sedert is in den toestand van z.eerw. een gunstige wending gekomen. H. M. de Koningin Regentes ontving gisterochtend de oommissie uit de Tweede Kamer tot aanbieding der nominatie van het voorzitterschap. Prins Willem Von Wied, tweede zoon van het vorsteiyk echtpaar, ia gisteravond te Scheveningen aangekomen. In Den Haag overleed de heer G. Monk- horst Fzn., in leven hoofdcommies by hot departement van financiën, afd. administratie der domeinen. Tot predikant by de Ned.-Herv. Gemeente te 's Gravenhage is beroepen dr. J. H. Gerretsen, te Dedemsvaart. De lste luit. kwart. J. Rutgers, van het 4de reg. inf., thans gedetacheerd ten bureele van den intendant der stelling van Amster dam, wordt 1 Januari a. s werkzaam gesteld ten bureele van de hoofdalminiatratie van het reg. gren. en jagers te 's-Gravenhage. Het stoffeXJk overschot van luitenant- generaal H. P. J. Hennus, in leven inspecteur der infanterie, werd gisteren, overeenkomstig den wen8cb van den generaal, in strengen eenvoud ter-aarde-besteld op „E:k-en Duinen," te 's-Gravenhage. Geen enkel bloemstuk sierde baar of ïykkleed. De eenvoud van den stoet werd alleen verbroken door het gala-rytuig met den vertegenwoordiger van H. M. Een buitengewoon groot aantal officieren woonde echter op den doodenakker de plechtigheid by. Da katholieke Kamerclub herkoos haar bureau. Voorzitter Heef dus de heer Dobbel- man, onder voorzitter de heer Bahlmann en secretaris de heer Micbiels van Verduynen. De Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, zal een openbare vergadering houden op Woensdag 29 Sept. a. 8., des voormiddags te elf uren. Donderdag 30 Sept., zal in het kerk gebouw Amman8traat te Rotterdam een vergadering worden gehouden van belang stellenden en genoodigdtn tot bespreking van de wenschelykheid van een Gereformeerd Gymnasium in de Provincie Zuid-Holland. Het doel schynt ook, om aan dat Gymnasium te verbinden een H. Burgerschool en Handels school. Het comité, dat de belangstellenden oproept, bestaat uit do heeren A. Van Veelo, J. H, Laudwobr, C. B. Bavinck, predikanten te Rotterdam, beuevens de heer J. H. M. G. Wolf, preJikant te Maasland. De adelborsten lste kl. J. De Jong, J. C. Jobanknegt, C. L. Schepp, J. C. Jager, H. W. Buys, K. A. Telders, J. A. E. De Jong, C. Tollenaar, H. P. Prillevitz, N. J. Van Laer, D. R. Schuitemaker, J. H. Holtappel en F. J. Wittereen worden met 1 October a. s. geplaatst; do twee eerstgenoemden aan boord van Hr. Ms. pantserecbip „Kortenaer", de overigen aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. De adelborsten lste klasse by de Konink- lyke Nederlandeche marine-reserve G. H. Nier mans en W. N. Van de Poll, dienende aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Kortenaer", worden met 1 October a. s., en de buiten gewone adelborst by die reserve H. J. Harms, dienende aan boord van Hr. Ms instructiescbip Gier", met 6 October a. s. van de plaatsing aan boord van gemelde bodems ontheven. De „Sta.-Ct." bevat het verslag det commissie, die in 1897 belast is geweest met het afnemen van hot staatsexamen, bedoeld In art. 12 der wet op het hooger onderwys. Het getal candldaten bedroeg dit jaar 178 tegen 186 in het vorige, een verschil, te gering om in verband te staan met het groote aantal afgewezenen in 1896. Hiervan zyn niet opgekomen 18, zfio geëxamineerd 160, hebben zich teruggetrokken 7, zyn afgewezen 63, zyn toegelaten 90. Voor een stampvollen schouwburg werd Woensdagavond door de Nederl. Opera, dir. C. Van der Linden, te 's-Hage opgevoerd „Romeo en Julia", met den hoer Phlippeau en mevr. Madier in de titelrollen. Gisteren werd in het atelier van den heer Zimmermans, te 's Gravenhage, een photo- graphie van de Koningin gemaakt. De Italiaansche opera zal hare voor stellingen beginnen op Dinsdag 28 September a. s. in Den Haag met „Gioconda" van A. Ponchiello; dan zullen volgen: „Lucie", van Donizetti; „Forze del Destina", van Verdt; „Mefistofele", van Boito; „Norma", van Bellini; „La Boheme", van Puccini, enz. De inauguratie van de nieuwe leden van bet Delftscho studentencorps zal plaats hebben op Vrydag 1 October. Tot tyduiyk leeraar in de scheikunde aan het gymnasium en de hoogere burgerschool te Amersfoort is benoemd de heer Edward Collins, te Utrecht. Van de hand van het Kamerlid G. L. Van der Zwaag is een kluchtspel verschenen: „De natür giet boppe de lear. Volgens het „N. v. d. D." is de heer Kes uitgenoodigd, in October a. s. eenige concerten in het Gewandhaus te Leipzig te dirigeeren. Deze uitnoodiging is de derde, welke by sedert verleden jaar ontvingmaar voor het eerst is het, dat hy in de gelegenheid is, daaraan gevolg te geven. Hoogstwaarschydyk zal hy vóór zyn terugkeer naar Glasgow (in November a. 8.) nog eenige concerten te St. Petersburg dirigeeren. Het meest belangwekkende der zitting van den Rotterdamschen gemeenteraad op gisteren was het besluit van twee der meeat geziene en bekwaamste leden, om het lid maatschap van don Raad er aan te geven. Vooral het heengaan des heeren Van Raalte, die als wethouder van financiën zulk een behngryk aandeel heeft gehad in den gang van zaken, zal worden betreurd. Aan zyn beleid toch is zeker wel voor een groot deel te danken, dat, nu eindeiyk het Ryk der gemeente is te gemoet gekomen in de kosten voor verschillende RyksuitgaveD, de finan- cieèle toestand der gemeente thans zoo is, dat voorloopig althans tot belastingver» laging kan worden overgegaan. Vriend en vyand en de vader der inkomstenbelasting had niet weinig vyanden zullen moeten erkennen, dat de plaats, welke door Vao Raalte wordt opengelaten, moeilyk vervuld zal kunnen worden. Het eigenaardige geval zal zich thans gaan voordoen, dat, zoo de heer Van Raalte eventueel door een oiet- jurist wordt vervangen, bet college van B. en Ws. geen enkel rechtsgeleerde zal tellen, een toestand, waarmede de raadsleden echter denkeiyk wel rekening zullen houden, indien zy tot de keuze van een nieuwen wethouder worden geroepen. Van rechtsgeleerden ge sproken, vooral als zoodanig zal ook do heer Van Heukelom worden gemist, de president der rechtbank, dje, waar het noodig was, de

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1