Burgerlijke Stand van Leiden. Gemengd. Nieuws. Aan het tolep boonnet alhier is aanpeslo'en onder No. 168 dr. D, Stigter, arts. Hooigracht 18. Gisteren. Zondag, vierde de Slagersï-f-reeniging „Nnt en Vriendschap" een zomerfeest, dcor tiet houden van een pleizier- tocbt p r stoomboot „D* Volharding", welke daarvoor met vlaggen was versierd, terwijl het vaandel voorop prijkte. De afvaart had plaat8 in do Oude Vest b\j de Lakenhal en het doel was Alfen, waar de dag verder werd doorge racht by den heer Huisman, die 7ijn zaal voor het doel had ingericht en verskrd. Te negen uren werd do terugtocht aanvaard en te elf uren kwam men hier met volle muziek en luid gezang in de Beestenmarkt aan. Ofschoon het nogal regende, was er toch een groot aantjl nieuwsgierigen aanwezig em vrienden of kennissen af te halen, bet geen in de beste orde plaats bad. Zóódoende hebt en de slgers h;er een goed voorbeeld gegeven I Bij het gisternamiddag op het ten- toon.- tjilings terrein te Dordrecht gehouden bloemencorso is do prijs, bestaande in een banier, behaald coor de wielrjjders-vereeniging „Dordrecht"de gouden medaille door „Ta- venu", uit D Ift; de groote zilveren medaille door „All Eight", uit Leiden, aan wie die prijs op plechtige wjjze werl uitgereikt door den burg?meester van Oud Dordrecht, den heer Hiddo NylanJ. Men meldt, dat het bestuur der feroeniging „Gemeentebelang", gevestigd te Alfen aan den Ryn, zich heeft gewend tot de concessionarissen van de stoomtram Leiden Alftn, om op de hoogte te worden gesteld van de vorderingen, reeds door hen gemaakt mtt de voorbereiding van die tram. Evenals vorleöen jaar werden Donderdag de te 's-Gravenhage wonende ge rechtigden tot het dragen van het Metalen Kruis door e-n vijftal volbloed Oranjeman nen in de gelegenheid gesteld tot een feeste lijke herdenking van de veldslagen bij Hasselt en Leuven. De eere-commissie had dasrtoe gekozen een rijtoer door het Westland. Vijftien veteranen en de Ql jirige weduwe Schoenzetter, die versierd is met de Citadel-medaille, vereenig- den zich daartoe des morgens te halftien by den heer Doorschadt, van waar tegen 10 uur met het eeröbestuur in landauers langs den Loosduinschen weg werd afgereden. De heer Driessen, secretaris-penningmeester der vereenigiog, had te voren aan alle te pa8seeren gemeenten officiéél kennis gegeven van den voorgenomen tocht. Begunstigd door fraai weder naderde men het dorp Monster, alwaar de geheele ge meente incluis de openbare gebouwen do driekleur had uitgestoken. Onder de boera's van oud en jong werd aan het café Overhelde uitgestapt tot het gebruiken van de lunch, waarna door een photograaf uit de residentie een groep-opname werd genomen, waarvan aan elk der oudjes een exemplaar zal worden ter hand gesteld. Tegen 3 uren werd de rit voortgezet naar 'g-Gravenzande, waar eveneens geheel het dorp in vlaggentooi was en zelfs een eerepoort met 't opschrift „leve de oud-stryders" was opgericht. De sympathie der bevolking maakte een diepen indruk op onze oude garde. De burgemeester, de heer Dingemans van da Kasteele, wachtte aldaar de veteranen in het hotel „De Spaansch9 Vloot" op en ver welkomde hen met een hartelijke toespraak onder het aanbieden van den eerewjjn. De eere-voorzitter, de heer Huygens, beantwoordde den burgemeester, waarna het fanfarecorps de volksliederen deed weerklinken. Voor een flink maal was zorg gedragen en de muziek liet zich tijdens den maaltyd hooroD. By het nagerecht verscheen de burgemeester opnieuw, thans vergezeld van den heer Moll, predikant te Maastricht, on eeDige dames-logées die met een vriendelijk woord allen strijders een bouquetje bloemen (rood, wit en blauw) op de borst speldden. E9n oranjegezind woord, door don heer Moll gesproken, werd daverend toegejuicht. Onder kranige en geestige toosten bleef men geruimen tjjd bijeen, om daarna, vooraf gegaan door de muziek en omstuwd door honderder, den tocht voort te zetten over Naald wijk, Wateringen en Rijswijk. Overal Wc.ren do vlaggen ontplooid en worden de meest hartelijke ovatiën aan de oud strijders gebracht. Tegen het vallon van den avond was men in D.-n Haag terug. Dit uitstapje, dat vermoedelijk wel het laatste zal zijn geweost, zal by de mannon van 30 zeker nimmer uit het geheugen worden gewischt. Do oudjes, dio door ziekte of lichaamsge breken geen doel konden nemen aan het uit stapje, zijn niet vergeten door do vijf heeren, die alle kosten op zich hebben genomen. Voor liefhebbers van statistiek kan hierbij noz gevoegd worden, dat de 15 aanwezige veteranen te zamen niet minder dan 1311 jaar telden. Komt het eeröbestuur in het al gemeen een woerd van lof toe voor do wijze, waarop het steeds de belangen van de oudo krijgsmakkers behartigt, in het bijzonder moet ditmaal gewaagd worden van den heer Doorschadt, die de geheele regeling van het feest vrijwillig op zich had genomen. In de diergaarde te Rotterdam zijn drie leeuwtjes geboren, die na eerst enkele weken met de moedor in afzondering te zijn gehouden, thans voor de bezoekers ter bezich tiging zijn gestold. Onlangs heeft de diergaarde zes jonge beuwen en leeuwinnen, kiüderen van twee verschillende ouderparen, verkocht. Ook zijn dez?r dagen in deze inrichting geboren twee poema's of Amerikaansche leeuwen. Eene zeldzaamheid is de gehorte van e: n jonge gnoe, een soort van antiloop met paarde- 8taart, in Zuid-Afrik.\ bekend onder den naam „wildebeest", waarvan de diergaarde sedert een paar jaar een mannetje en een wijfjo bezit. Te Waarder, onder Gouda, is gisternacht brand ontstaan in den hooiberg van de wed. D. Hoogendoorn. De brand nam zóó snel toe, dat ia korten tijd de geheele hofstede in asch werd gelegd. Van 't huisraad kon veel gered worden. Naar wy van welingelichte zijde vernomen, zal aan het centraalstation te Rotterdam (D.P.) het perronkaarten systeem worden ingevoerd, evenals aan het Beurs station reeds sedert jaren bestaat. Deze maat regel, vanwege de Staatsspoorwegen in te voereD, is hoofdzakelijk genomen op aandrin gen van de Hollandscbe IJzeren Spoorweg- Maatschappij wegens het misbruik, door reizigers gemaakt, ten gevolge van onvoldoende controle, waardoor het mogelijk wa6 met een perronkaartje van 2'/* ct. de reis te volbren gen van Den Haag naar Rotterdam. In het belang eenor goede controle zal het centraalstation aan de zijde van den Spoor- en Provenierssingel omrasterd worden en zullen aan de zijde van het Station de af sluithekken voor reizigers gesloten blijven od nieuwe toegangen met tourniquets, in t9 maken doorgangen in de zijvleugels van het hoofdgebouw, geplaatst worden. Eenige con troleurs zullen voorts aangesteld worden. Naar wij vernemen, zal de nieuwe maatregel met 15 October a. s. in werking treden. (Tel.) Ruim eon jaar geledon kwam te Haarlem iemand uit Amsterdam, die in de Wijngaardstraat een z. g. informatiekantoor vestigde. Het duurde niet lang of het kantoor werd verplaatst naar een groot buis op de Zijlvest, waar biljetten aanduidden, dat men er zoowat voor alles terecht kon. Vrijdag bleef het kantoor gesloten. Het i3 gebleken, dat de familie is vertrokken, alles medenemende, behalve een paar bloempotten en de gordijnen. Voor velen is dit oen groote slag, daar het aantal deelhebbers in de vyf-cents-loterij legio is en bijv. de vorige week nog een colporteur was aangesteld, die f 50 cautie had moeten storten. De huisheer krijgt f 175 en men spreekt van een tekort van f 5000. Met de werkzaamheden aande groote sluizen te Spaarndam gaat 't niet naar wenscb; herhaaldelijk hebben verzakkingen plaats, vooral in den hulpweg. De eerste dagen dezer week was het verkeer daardoor zeer moeilijk, ja soms onmogelijk, en na de herstelling is thans weder zoodanige verzakkiDg voorgekomen, dat heiaden wagens moeilijk kunnen passeeren. Ook de nabestaande huizen ondervinden den invloed der werkzaamheden: de muren scheuren; in eene woniog is een scheur van 5 a 6 cM. N.v. d. D.) Een kranige brandweer. In „Muis do Schutter" zingt de bekende couplöt- zanger Abraham De Winter o. a. „Maar toon de vlammen moesten wijken Voor den laatsten waterstraal, Kwam de tamboer-majoor eens even kijken, Maar de schutters sliepen nog allemaal." By een brand nabij Naarden moet nog erger gebeurd zijn-volgens do „Gooi- en Eemlander" hebben niet alleen de schutters oftewel de brandweermannen geslapen, doch er is niet eens een laatste, voel mindor een eerste waterstraal geweest, terwijl een geheel huis afbrandde op ongeveer een kwartier afstands buiten de kom der gemeente. „Toen de commandant ter plaatse kwam, was er niets meer aan den brand te doen. Het huis, bewoond door de familie S., en staande op slechts honderd pas afstands van een gebouw, met riet gedekt, is jl. Dinsdag avond tusschen halftwaalf en één uur geheel in de asch gelegd. Onmiddellijk na het uit breken van den brand begaf zich de jongenheor B. naar Naarden om den commandant te wekken. Dit duurde echter nogal lang. De commandant ging kijken, maar andere over heidspersonen achtten het onnoodig de klok to luiden. Ware de brandweer te kwart voor twaalvon uitgerukt (wat zeer goed had kunnen gebeuren), dan zou het voorste gedeelte van het huis behouden zijn gebleven. Als een nood lottige windvlaag was opgestoken, hadden zeer goed vonken uit den hellen vuurgloed op het nabijzijnd rieten dak kunnen waaien. Do verontwaardiging van de bewoners, die geheel van hulp (al waron het dan maar pogingen geweost) verstoken bleven, is dan ook zeer groot. Ieder inwoner hoorde Woensdagoch tend met een gezicht alsof by „een onweer" ter Keulen hoorde, dat er 's nachts een huis was afgebrand. Huis en inboedel waren tegen brandschade verzekerd." (A. E.) Te Edam is gisteren weder eono meeting gehouden in den boomgaard van de wed. Otto Do Ruiter door de socialisten uit Amsterdam. Er waren hoogstens 80 personen opgekomen en allen liepen even statig door Edams straten. Vertooning werd volstrekt niet gemaakt en ongeregeldheden hebben niet plaats gehad; alles liep kalm af. Een brigade ryksveldwacht en een inspecteur waren aan wezig. Ten gevolge der werkstaking van de vaste loonarbeiders is te Almoloo de katoenwevery van den heer Hedeman stil gezet. De „Zierik8ee8che Nieuwsbode" bevatte in de afgeloopen week het bericht, dat een predikant op een der dorpen by Goes een huwelijk kerkeiyk zou hebben ingezegend, zonder dat by door een bewijsstuk van den ambtenaar van den burgerlijken stand zeker heid had, dat dit buwolyk door dien ambtenaar was gesloten. De „N. R. C." ontving echter de volgende verklaring van het geval. In sommige kleine gemeenten schynt de gewoonte mee te brengen, dat de geesteiyk- beid als getuige de huwelijksvoltrekking by- woont, waaroa zy het huwelijk kerkeiyk inzegent. In dat geval wordt van den ambte naar van den burgerlijken stand geen ver klaring gevraagd, waardoor de jonggehuwden de daarop vallende kosten uitsparen, hoewel het de vraag is, of op die wyze aan art. 136 van het Burgeriyk Wetboek geheel wordt voldaan. Nu is dezer dagen de predikant van Kapelle, by afwezigheid van zijn ambtgenoot te Kloe- tinge, als getuige tegenwoordig geweest by een te Kloetinge ten overstaan van den ambtenaar van den burgerlyken stind gesloten huwelijk, en heelt by daarop dit huweiyk kerkeiyk ingezegend. Naar de meaning van dien predikant hebben partyen hem dus wel degelijk voldoende doen blyken van het door dien ambtenaar voltrokken huweiykimmers, hy was als getuige daarby tegenwoordig. Of hiermee aan de letter der wet voldaan is, zal, nu door den burgemoester dier plaats proces verbaal is opgemaakt, zeker wel nader blyken. Naar de „D. C." meldt, hoeft een geacht ingezetene van Dordrecht f 1000 aan den burgemeester ter hand gesteld ten be hoeve der bedeelden van de verschillende armbesturen, by gelegenheid van het bezoek d.jr Koninginnen aldaar. Zaterdag is de gomoente-ambtenaar C., te Bergen-op Zoom, thans gedetineerd te Bred3, in staat van faillissement verklaard. De gtlden der gemeente administratie blijken verantwoord te zyn; de fraude, door hem gepleegd, bestaat in het innen voor particulieren van gelden, die niit verantwoord en aldus verduisterd schynen te zyn. Een knecht van den heer S. A. Bos, te Noordbroek, lieeft voor den burge meester dier gemeente bekend, den brand te hebben gesticht, welke Vrydag 6 dezer de boerdery van zyn meester een prooi der vlammen deed worden. Te Mydrocht is oen huis door een feilen brand geheel in de asch gelegd. Yan de vyf bewoners waren slechts vier verzekerd. Ruim twee jaar geloden heeft men getracht ditzelfde perceel in brand te steken, doch toen werden de vlammen door de buren nog tydig gebluscht. Ook thans wordt aan kwaadwilligheid gedacht. Dit is te Mydrecht de derde brand binnen ééne maand tyds. Het Londensche dagblad „Truth" deelt mede, dat aan de redactie door een leeraar uit Groningen een circulaire werd toe gezonden, waaria een directeur van een parti culiere 6chool te Wimbledom belooft drie pond sterling te betalen voor eiken leerling, dien de leeraar hem met een contract van minstens e?n jaar aanbeveelt. De redactie van „Truth" waarschuwt ouders, om, vóór zy hun kinderen naar dergelyke scholen zenden, toch vooral goed zich van alle zyden van inlichtingen te voorzien, waar getracht wordt op deze wyze aanbevelingen te verkrygen. Universiteiten, tegen elkaar uit komende op de wielerbaan, dit is tot nu toe niet vertoond. 5 September a. s. zal men te Luik voor het eerst iets dergelyks kunnen aanschouwen. De stryd gaat tusschen de universiteit te Brussel (ryders Emir, Pegueux en Yan Mol) en de universiteit te Luik (ryders Edge, Charley en Immer). Ritzau's bureel te Kopenhagen ver neemt uit Christiania, dat de Zaterdagmorgen vroeg waargenomen balion waarscbynljjk toch niet die is van Cetti, daar deze Vrydag alleen twee korte, luchtreizen ondernam van Aren dal uit, en zich sedert Yrydagavond weder aldaar bevindt. Naar aanleiding van de telegrammen betref fende den in de buurt van Stavanger waarge nomen luchtballon, merkt de „N. R. Ct." op: Ballons, doode walvisschen en postduiven zullen zich zoo nog wel een tydlang in buiten gewone oplettendheid mogen verheugen. Yan postduiven gesproken: een man van gezag op dat gebied, Day, vindt het belachelyk, te denken, dat Andrée's duiven ver genoeg naar het Zuiden kunnon vliegen, om berichten over te brengen in bewoonde streken. Ze kunnen niet tegen do kou. Day, die zelf indertyd de postduiven geleverd heeft voor de noordpool expeditie van Nares, vertelt de droevige historie van die teore boodschappers. Al de jonge paren, en enkele oudere, stierven vóór ze de hoogere arctische breedten bereikt hadden. Slechts twee duiven hielden het lang genoeg uit, maar óón daarvan stierf op een aledetocht, en de andere werd by vergissing door het scheepsvolk doodgeschoten. Het wordt intusschen waarscbyniyker, dat het voorwerp, dat door den kapitein van de „Dordrecht" by de kust van het schiereiland Kola is waargenomen, niet do ballon van Andrée is geweest. Yolgens een Russisch Officiéél bericht, heeft de gouverneur van Archangel zich overtuigd, dat dit voorwerp een doode walvisch is ge weest, die door een Russischen walvischvaar- der ongeveer op de door kapitein Lehman aangegeven plaats werd gevonden en naar de haven van Charlamoffka overgebracht. De gouverneur heeft het dier daar gezien; het was tachtig voet lang en op den eersten van deze maand (20 Juli oude styl) nog vry frisch. Het „Grand Hotel", te Baden, naby Zürich, dat vol vreemdelingen was, is in brand geraakt. Twee verdiepingen van e n der vleugels zijn geheel uitgebrand; do andere verdiepingen leden ernstige water schade. Onder do logeergasten ontstond groote paniek, doch niemand hunner heeft ver wondingen gekregen. Uit Grenoble wordt bericht, dat het gehucht Romages in brand staat. Een detachement van het 4de regiment der genie was zoo spoedig mogeiyk ter plaatse. De brand dreigde aanzienlijke afmetingen aan te nemen. De Londensche telegraaf beambten hebben Vrydag een groote vergadering ge houden, waar de beambten van het hoofd postkantoor, die geheel vry waren, in optocht heentrokken. De stemming in de byeenkomst was zeer opgewonden tegen de beschikkingen van den postmeester generaal. Besloten werd, dat de telegrafisten hun eischen zullen hand haven. Echter werd in de gegeven omstan digheden een stakiDg niet raadzaam geacht. De „Times" wyst er op, dat de telegraaf- beambten zeker in ongunstige conditie ver- keeren. Doch zy moeten niet vergeten, dat in hun beroep duizenden zonder betrekking rondloopen. Wanneer er een betrekking te vervullen is, zün er bonderden voor óón plaats. Dit drukt natuurlyk op de salarissen en in het algemeen op de conditiën van den arbeid. Te Neurenberg is een work- staking uitgebroken onder de goudsmeden. Tot heden zijn er nog maar weinig stakers, maar het laat zich aanzien, dat de werkstaking zich de volgende week zal uitbreiden. Vyfhonderd mynwerkers in Canada hebben den arbeid gestaakt. Zy eischen een loons- verhooging van tien procent. Te Buaa-Pesth wordt een werkstaking ver- waeht van 4000 metselaars en 6000 daglooners. Een Londensch syndicaat heeft het voornemen een expeditie naar de Klon- dyke-mynen op touw te zetten. Zy zou van Londen uitgaan en 5000 personen omvatton. By een hevigen brand, die Vrydag te Beriyn gewoed heeft in het manufacturen- magazyn van Hermann Böhm in de Müllerstrasse, moGaten zes personen zich uit de derde ver dieping van het brandende gebouw redden door in het vangzeil te springen; uit de vierde en de vyfdo verdiepiog werden eenige per sonen door middel van ladders naar naburige huizen overgebracht. Toch zyn nog zes personen ernstig gekwetst: een vrouw, öi3 zich by den sprong verwondde, vier brandweermannon en eea officier van de brandweer. Uit N i e u w-Y ork wordt bericht, dat van regeeringswege ernstige pogingen worden gedaan om te voorkomen, dat de anarchisten, die uit Frankryk en elders ver dreven worden, een toevluchtsoord vinden in de Yereenigde Staten. De Amerikaansche regeering heeft ook inschryving gelast van allen, die als anarchis ten te boek staan of door hun handeling aan leiding geven tot verdenking. Sedert den moord op den heer Canovas is men in verschillonde landen weder voorzichtig geworden. Te Milaan zyn drie anarchisten op hun kamers aangehouden. By hen wtrden gevonden belangryke documenten, bommen en ontplofbare stoffen. Er werden brieven by hen gevonden van Cas:rio, den moordenaar van president Carnot, Lega, den beruchte Itaüaaiischen anarchist, en Acciarito, die een aanslag deed op het leven van koning Humbert. Men meent zeker te zyn van een interna tionaal anarchistisch komplot. Aan de „Garo de Lyon" te Parys is ook een Italiaansch anarchist aangehouden. Het was een zekere Callini, die uit Engeland was ge komen en op reis was naar Madera. Hy sprak aan lut station goedkeurend over de daad van Caserio. De in Engeland vertoevende anarchisten worden streng in het oog gehouden. Fransche en Eogelsche detectives waken er voor, dat met de kaoaalcooten geen verdachte individuen mede komen. Zaterdagavond omstreeks half- negen ontspoorde tusschen Celle en Heizen, in Hannover, de personensneltrein. Yolgens tot dusver ontvangen berichten zyn vier per sonen gedood, twintig zwaar en vele licht gewond. Da wagens schoven in elkaar en werden byna alle verpletterd. De locomotief reed nog ean eind het struikgewas in en boorde zich in den grond. Do werkstaking onder de Engel- sche machine-werkers breidt zich hoe langer hoe meer uit. Vóór er nog oen week ver- loopen is, wordt het aantal stakers op minstens 70,000 geschat. Thans wordt het aantal per- soneji, die by de werkstaking zyn betrokkeD, door den een op 30,000, door den ander op 40,000 geschat. Een ruwe berekening, waar door men tot het laatste cyfer komt, is doze: „Loden van de „Amalgamated Society of Engineers" 17,500; niet tot deze vereeniging beboorenie personen 6000; aanverwante vak ken -6000; werklieden, die niet tot het vak behooren, 10,000. Het aantal Londensche werk lieden in het machinerie-vak, die direct by de staking betrokken zyn, is betrekkeiyk gering: slechts 4000 a 5000. Hoofdzabelyk worden evenwel getroffen de Clyde, de Noord- Oostkust, Leeds, Bradford, Barrow, Leycester, Chelmsford en Slough, waarby binnen enkele dagen nog komen Oldham, Keighley en Sheffield. Te Oldham bevinden zich 2500 leden der „Engeneers Society", maar men neemt aan, dat 10,000 a 12,000 man buiten werk zullen raken. De fabrikanten te Sheffield zullen ook genoodzaakt zyn een „lock-out" uit teschry- ven, omdat de orders van de scheepswerven allengs weg blyven. En aan geen van beide zijden bestaat oenig© geneigdheid tot to'geven, ofschoon, naar be- weerd wordt, reeds 200 Londensche firma's den achturigen arbeidsiag hebben toegestaan. De toenadering komt echter alleen van dio firma's, die geen buitenlandsche contracten hebben loop9n. Zy, die met hot buitenland in connec tie staan, blyven verklaren, dat zy niet kun- nen toegeven, omdat zy, deden zy het, do concurrentie niet kunnen volhouden; want de pryzon zyn zóó berekend, dat zes weken ver lof, waar feiteiyk de eisch der werklieden op neer komt, door hen niet kan worden betaald KOLONIËN. BATAVIA, 14 en 15 Juli. De berichten omtrent den suikeroogst in het oosteiyk deel van Pasoeroean blyven btyzonder ongunstig luiden, zegt de „Soer. CL" De wortelziekte houdt aan, de sappen z(jn slecht en menige fabriek is thans reeds ge reed of nagenoog gereed met malen. Hier en daar is 200 picols riet minder geoogst dan de gemiddelde hoeveelheid per veld. In het Solosche hebben eenige fabrieken hun aanplant tot op de helft ingekrompen, om op de overige velden tabak te planten, daaronder Gondang Winangon en Prambonan. Da kapitein dtr infanterie P. J. F. Louw, belast met het samenstellen der geschiedenis van den Java oorlog, heeft tydelyke ontheffing van die opdracht en plaatsing te Atjeh ver zocht. De „Sem. Ct." deelt mode, dat hy dife deed, omdat, voor het afdrukken van het tbans reeds verschenen 1ste deel, alles eerst tor alge meen© secretarie geverifiëerd (gecenseerd) moest worden, aangezien men er blykbaar be vreesd voor was, een herhaling to zullen krygen van hetgeen er indertyd met dr. Snouck Hurgronje's werk „De Atjeher" voorgevallen is. Met genoegen vernam de „Soer. Ct." uit To8ari, dat de toestand van mr. Troosten- burg do Bruyn zeer bevredigend is en dat volgens den dokter alle hoop bestaat, dat hy tegen half Augustus geheel hersteld zyn werkzaamheden te Soerabaia zal kunnen hervatten. Door den gouverneur-generaal van Nod.-Indi3 zijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend: Een jaar verlof naar Europa wegens ziekte aan den inspecteur 2do kl. bij den post- en telegraafdienst J. H. W. Voigt, met bepaling, dat bij zijn betrekking zal nederleggeu op 15 Sept. 1897. Benoemd: 'l'ot stationschef 2do kl. bij de exploitatie van Staatsspoorwegen op Java, de stationschef 3do kl. \V. G. Phettorkorn. Gesteld: Voor den tijd van zes maanden of zooveel korter als zal blijken voldoende te zijn, ter beschikking van den Voorzitter van den Landraad to Kraksaan (Probolinggo), om te worden belast met griffiers werkzaamheden bij die recht bank A. M. beheerder, thans tor beschikking vair den Voorzitter van de Landraden te Ngawi en Magetan (Madioen). Bij het Binnenlandsch Bestuur in het Gouvernement van Sumatra's Westkust. Geplaatst: ln de onderafdeeling Pangkalan Kotta-Baroo ou Kotta Kam par, afdeelingöO Kotta's, residentie Pndapgsclre Bovenlanden, de controleur 2de kl. G. Stortenbeker. DEPARTEMEN T VAN OORLOG. Geplaatst: Bij aankomst bij het 18de bat. inf. de 1ste luit. der int. uit Nederland verwacht woidendo als zijnde gedetacheerd bij het leger li.t.l. \V. F. liuempol; bij het 4de depot bat. de 1ste luit. der int. uit Nederland verwacht wordende als zijude gedeta cheerd b:j liet leger h.t. 1. W. L. Loeier cq; bii het 4de depot-b it de 2de luit. der inf. uit Nederland verwacht wordende als zijnde gedeta cheerd hij het logii h 1.1. J. Al. C. G. Majoie. Overgeplaatst: Mi het gai n.-bat. van Celehes, Menado en Ti.-nor als posi-comdt. te Menado de luit. bj liet .de bat. inl. te Semarang, H. W. De Back bij het Sale bat. inf. de 1ste luit. der inf. bij bet gam.-bat. van Celebes, Menado en Timor te Menado \V. Cath. Geplaatst: Bij aankomst brj het 3de depot- bat. de 2de luit. dor inf. nit Nederland verwacht wordende als zijnde bestemd voor den dienst h. 1.1. W. Ruinen. Overgeplaatst: Bij hot lsto depot-bat. de majoor bij het 14do bat. te Kotta-Radja, F. C. Thomson. Ingetrokken: Zijn overplaatsing bjj het lsto depot bat. en overgeplaatst bij het 8ste bat inf. de luit.-kolonel dor inf. van liet 1ste depot-bat. G. A. Hansen. DEPARTEMENT VAN MARINE. Overge plaatst: Van do „Gedeh" on de „Brom»", tb> luit. ter zee 2de kL W. P. - van de .Makasser" op d-: Gedeh" de luit. ter zee 2de kl. H. Zeeven; van de „Wilholmina" op de „Malcasserde adelborst 1ste kl. E. J. J. Beyen. Geveilde perccelen, Gehouden verkooping in liet Notarishuis aan Den Burg, alhier, op Zaterdag 14 Aug. 1897, ten overstaan van: lo. L. J. C. A. Gordon, notaris te Leiden. Het huis Haar lemmerstraat 51, in bod f 5000, kooper de heer J. N. v. d. Reyien. 2o. A. D. Vygh, notaris te Leiden. E( huizen in de Willemspoort, Nos. 1 tot en met 11, samen in bod f 4131, kooper de heer N. De Zwart qq. voor f 4135; het huis, Slik- steeg 16, in bod f 470, kooper de heer H. N. L. Verbiest, voor ƒ474; bet huis Oranjegracbt 71, inbod f 975, kooper do heer W. v. d. Wijngaard voor f 1010; het huis Geereatiaat 14, in bod /"950, kooper de heer P. Kooroman qq. voor/"958; het huis C.teciliastraat 20, in bol f 730, kooper de heer W. Harte vel'. Eerste huwelijks-afkondiging van 15 Aug. W. G. Sillevis jm- 28 j. met J. Th. Piek jd. 26 j. P. Verver jm. 24 j. met W. Meyers jd. 26 i. J. Tb. Van Rossum jm. 27 j- met C. Staasvoort jd. 29 j. J. Horvee jm. 30 j. met C. J. Huls jd. 28 j. G. W. Van Lottum jm. 21 j. met S. E. Monlfoort jd. 23 j. W. R. Martens jm. 24 j. met A. Koppier jd. 23 j. H. A. W. Co89cc jm. 18 j. mot M. Braxhoven jd.; 21 j. H. Zaalberg jm. 28 j. met S. C. H. Van Hest jd. 24 j. W. Alphenaar jin. 27 j. met J. A. E. Meyer jd. 27 j. J. Bonnet jm. 30 j. met L. F. M. Sierat jd. 28 j. H. Tythoff jm. 37 j. met M. A. J. Bakx jd. 29 j. C. Fr. v. d. Berg jm. 19 j. met C. L. Blom jd. 26 j. C. Hoogendoorn jm. 28 j. met A. Slok jd. 22 j. P. Van don Broek w. 31 j. met L. M. Den Os jd. 32 j. P. Mieloo jm. 19 j. met E. v. d. Tuin jd. 22 j. F. C. Mötfer jm. 30 j. met C. C. J. Boer jd. 30 j. H. C. Piesaar jm. 35 j. met J. G. W. Offerma^ jd. 31 j. M. F. Taverne jm. 21 j. met J. A. Loeffen jd. 26 j.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2