BOERENKNECHT, GmstiU als VntoMi: Hej. B. DE JOSfi, GYMNASIUM goed loopend BILJART, ATJEH. POLITIE. flink Dagmeisje, P. G., verbruikt zou zijn. Men moest dus óf de levensmiddelen gaan wegsmeten, óf de reserve- touwen, die men voor een doel noodig had juist om dicht bij den grond te blijven. Er behoefde toen maar weinig bij te komen om bet plan geheel te laten mislukken. „Conclusie: ondenkbaar is bet volstrekt niet, dat de ballon poeds na een paar dagen zoo ver naar het guidoosten afgedreven zou zijn." BUITENLAND. Frankrijk. Do moord op den heer Canovas heeft te Parijs de verbanning van twee bekende $paan8che anarchisten ten gevolge gehad. Een zekere heer Tarrida Del Marmol, een collegevriend van minister Barthou, die op ten dag van den moord in een vergadering een heftige redevoering tegen den Spaanschen pinister-presidfcnt hield, en do apotheker phanas, die onlangs uit Spanje was verbannen, omdat hy in het openbaar was opgekomen tegen de terechtstelling van do anarchisten van Barcelona, zijn over de grenzen gezet. Een Cubaan, die te Montjuich gevangen hooft gezeten, is insgelijks uitgewezen. Prins Henri van Orleans is te Marseille aaDgekomen en met geestdrift ontvangen door de bevolking. Men had gevreesd, dat oenige der talrijke Italianen, meer dan zestig duizend, die in deze stad leven, een vijandige be too- gicg zouden houden en had daarom uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen, doch ze zijn overbodig geweest. De beide getuigen van den prins, majoor Leontieff en de heer Mourichon, vergezellen hem. De prins is voornemens om ia November Daar Ethiopiö terug te keeren. Hy zal inmid dels een aantal ingenieurs in dienst nemen die hem moeten helpen bij het onderzoeken paar de geschiktheid voor kolonisatie van de streek tusschen het Albert-Nyanza en het Rudolf-meer, het toekomstige koninkrijk Orleans, gelijk de vereerders van den prias bet noemen. Als een bewijs hoe vurig de Negus naar de kolonisatie van dit gebied verlangt, heeft de prins een pbonograaf medegebracht, waarin Menelik deze woorden heeft gesproken'. „Keer terug, lievo vriend, keer zeer spoedig ïïeerl" Generaal Albertone is uit Rome naar Turijn vertrokken, waar hij de mededeelingen van jyn getuigen omtrent het tweegevecht met prins Henri zal afwachten. - De Parijsche „Herald", die niet bepaald een betrouwbare bron mag beeten, heeft bericht ontvangen dat Fransche en Siameensche troe- psn bjj Muang, in de onzijdige strook, zijn slaags geraakt. Aan beide zijden moeton zware verliezen zijn geleden. De Franschen hebben een aantal Siameescho officieren gevangen genomen. Spanje. In de gevangenis te Virguna wordt de moordenaar van Canovas bewaard. Het voor- loopig onderzoek is geëindigd. Hy is het type van een anarchist; alle kenmerken zyn aan wezig. Hij is een „halfbeschaafde". Hij spreekt zeer cynisch en in zekeren stijl. Reeds op zijn negentiende jaar nam hij deel aan samen zweringen in Italië. Hij speelde zekere rol te Barcelona. Zijne spreekwijze herinnert aan die van Emile Henry, den Parijachen moor denaar en anarchist. Hij is op de armen en <e borst getatoueerd met dolken en brand fakkels. In zijne reistasch vond men een meis jesportret. Op de vraag of het zyne geliefde verbeeldde, antwoordde hij: „Ik heb niets lief dan haat en wraak". De instructie tegen don moordenaar is ge ëindigd; hij zal voorden krijgsraad terechtstaan. Te Madrid wordt algomosn verteld, dat hij Zaterdag zal worden gefusilleerd. De rechter van instructie, die de zaak in handen heeft gehad, heeft, naar een corres pondent van de „Figaro" vertelt, den moorde naar op een bijzondere wijze aangepakt om wat uit hem te krijgen. In den beginne be waarde ook Angiolillo, of hoe by heeten mag, een hardnekkig stilzwijgen, gelijk de meesten van zyn voorgangers. Doch toen de rechter opmerkte, dat het den schijn had alsof by een persoonlijke wraak aan den heer Canovas wilde koelen, kwam hy los. Hy riep uit, dat hij zijn broeders had willen wreken, ni9t alleen zijn broeders in Spanje, maar ook zyn Italiaansche, zijn Fransche geestverwanten, allen, die zonder genade waren vervolgd en ter dood gebracht. Da rechter toonde geen afschuw van zyn daad, maar vertelde den moordenaar, dat misdaden als do zyne nooit der party ten goede komen, die ze bedrijft, dat een mensch aldus wordt weggenomen, maar het stelsel blijft Heftig vertoornd riep Angiolillo daarop uit: „Zoo, zoo, denkt ge dat? Het zou zoo zyn wanneer er maar een enkele terechtstelling ware, maar gij zult er nog andere zien; gy lult nog om genade moeten smeekenl Het is thans de beurt van Félix Fauro, diezal er evenals Carnot aan geloovenl" Deze woorden zyn onmiddellijk geseind aan den Spaanschtn minister van buitenlandsche zaken, die ze ztker wel dadelijk ter kennis Tan de Fransche regeering zal hebben gebracht. De vader van den moordenaar woont to Foggia; bij is kleermaker en volstrekt niet anarchistisch gezind. De familie is zeer ter neergeslagen over de misdaad van den zoon. Daze werd onder de anarchisten niet als een man van de daad beschouwd, maar als een bekwaam spreker en schryver. Men gelooft dus, dat hü wel dogelijk door het lot aange wezen is om Canovas te dooden, en niet uit eigen beweging heeft gebandeKl Toen by naar de gevangenis van Virguna overgebracht werd, zeide hy: „Nu bogint liet lydon en *1 het gebruikelijke comediespel." Daarna noemde hü de namen van al de in Spanje en Frankrijk ter dood gebrachte anarchisten. Het lijk van den heer Canovas zou boden worden begraven. Aan zyn weduwe is de titel van hertogin verkend met den graad van grande lsto klasse van Spanje en een pensioen van 30,000 pesetas per jaar. De ver moorde premier heeft aan de rijksboekerij zijn fraaie bibliotheek nagelaten. Deze telt 30,000 werken, waaronder zeer zeldzame, als een eerste en een tweede uitgave van „Don Quichotte". Do weduwo van den heer Canovas wilde niet, dat het lijk van haar echtgenoot voor het publiek ten toon zou worden gesteld. Door het plotselinge heengaan van den heer Canovas bestaat onder de Spaansche conservatieven groote verlegenheid. Van hun grootste tegenparty hebben zjj geen gevaar te duchtende heer Sagasta heeft toch uitdruk kelijk verklaard, dat een moordenaar niet in staat moest zijn een verandering in het be stuur te voorschijn te roepen. De liberalen zuil n dan zeker van den dood van den heer Canovas geen gebruik maken, om aan het bewind te komen. De groote moeilijkheid schuilt by de con servatieven zelf, omdat onder hen niemand te vinden is met voldoende autoriteit, om den heer Car.ovas op te volgen. Voorloopig heeft men de leiding der zaken toevertrouwd aan generaal Azcarraga, iemand, die niet in hait en nieren party politicus is; dus op het oogenblik de meest gewenschte persoon. Generaal Azcarraga is ongeveer 65 jaar oud. Onder Prim was hy onderstaatssecreta ris in het ministerie van oorlog; gedurende den Carlisten-oorlog chef van den genera- len staf. Hy is geen schitterende „houwdegen", zoo als Martinez Campos, doch een bekwaam officier, eenvoudig in zü'n optreden, onbespro ken in geldzaken en bekend door zyn recht vaardigheid in den dienst. Toen Canovas in 1890, by do vorming van een kabinet, eenigszins in moeilijkheid ver keerde omtrent het benoemen van een minis ter van oorlog, was Azcarraga kapitein-gene raal V3n Valencia. Ofschoon by zich in de politiek nooit op den voorgrond had gedrongen, bood de heer Canovas hem niettemin de portefeuille van oorlog aan; by kwam in 1895 weer aan het hoofd van hetzelfde departement. Aan generaal Azcarraga is het voornamelijk te danken, dat het mobiliseeren der troepen, noodzakelijk geworden door den Cubaanschen opstand, zoo goed van stapel is geloopen. Als een groot bewys van bescheidenheid wordt den generaal toegerekend het weigeren van den maarschalksstaf. Bulffarye. De „Neue Presse" (Weenen) verzekert, dat de reis van vorst Ferdinand naarKonstantinopel in Bulgarye groote verwondering heeft ge wekt. Niemand was iets van deze reis bektnd. De te Weenen verschynende „Abend- post" meldt, dat de diplomatieke agent van Oostenrijk Hongarije te Sofia, baron Call von Kulmbach-Rosenburg, aan de Bulgaarsch© regeering heeft laten weten dat hy met onbepaald verlof gaat en den secretaris van het gezantschap, baron Hönning O'Carrot, met de leiding der zaken heeft belast. De aanleiding tot dit „onbepaald verlof" is, dat de Bulgaarsche regeering niet heeft voldaan aan den eisen van het gouvernement der dubbele monarchie dat van minister Stoiloffs ongepaste uitlatingen over Oostenryk- Hongarye een categorisch en officieel démenti zou worden gegeven. Van haar correspondent te Batavia ontving de „N. B. C." gisteren het telegram, dat luitenant Schadée, ten gevolge van den hem getroffen zonnesteek, is overleden. [Er dienen drie luitenants Schadée in het Indische leger: J. F. A. Schadée, 1ste luitenant der infanterie, W. H. M. Schadée, 1ste luitenant der genie, en H. A. Schadée, 2da luitenant der infanterie.) Bij herhaling wordt in den laatsten tyd van elders by den Commissaris van Politie albier geïnformeerd naar de soliditeit eener opgerichte Spaarkas, ten doel hebbende om tegen eene betaling van 10 cents per week in bezit to komen van meubelen, enz. Ook worden door den oprichter agenten in andere gemeenten gevraagd. Na die informatiën is niemand bereid als vertegenwoordiger daar voor op te treden. Aangezien ook deze Spaarkas valt onder de wet op de verlotingen, ligt het voor de hand, dat, wanneer daarvoor geen vergunning kan worden verkregen, vele liefhebbers be drogen kunnen terecht komen. Niet ongewenscht is 't daarom, dat men, zoowel hier als in andere gemeenten, op zyne hoede zy voor dergelyke vereenigingen, hoe schoonklinkend de naam of de voorspiege lingen ook zyn. Ovomeming hiervan in andere bladen wordt verzocht. 11ST G-E Z OIM X> E r* Amsterdam, 13 Augustus '97. Aan de Redactie! Uit de toezending van Uw Blad dd. heden scbynt te blyken, dat gy eene beantwoording wenBcht van de daarin opgenomen beschou wing, rakende den term: „blazoen" (van wyien mr. J. G. Kist). Zonder aan de zaak meer waarde toe te kennen dan haar toekomt, schyot die be schouwing my niet juist. Voor zoover my bekend, is „blazoen" niet, geiyk de geachte inzender schynt te moenen, „een familiewapen", maar een wapenschild door helm of kroon gedekt on vaak door tenanten geflankeerd. De Heraldiek zelve heet in het Fransch: la Science du tbson. (Vg. Littré, in voce Blason: Vensemble de ce qui compose l'écu armorial). Een wapenschild nu hebben slechts adellijke of riddermatige ge slachten. Vaak kwam daarop voor dt wapen kreet: de cri de guerre. In dien zin nam ik: „blazoen". Het kan zyn, dat ik my vergis. Dan geef ik myne meening gaarne voor beter. Hoogachtend, J. A. LEVY. Kcrkelijlce Bci-icl»tciu Noordwykerhout: Herv. kerk. Zondag- voorm. te halfelf, de heer Couvée, theol. cand. te Leiden. Geen Zondagsschool- Oeg8tgee8t: Zondagmorgen te tien uren, dr. T. F. Westrik, pred. te Zutfen. Valkenburg: Zondag-morgen te half- tien, ds. C. R. Rynenberg, pred."te Ryssen. '8 Avonds te zes uren, ds. Van Baerle, pred. te Warmond. Woubrugge: Zondag-avond te zes uren, ds. Keers, pred. te Hazerswoude. Zoeterw oudo: Ned.-Herv. gem. Zondag a. s., des avonds te zes uren, ds. J. Nierstrasz, pred. te Leiderdorp, consulent van Zoeter- woude. Telegrammen» BERLIJN, 13 Augustus. De „Këlnische Ztg." ontvangt uit St.-Petersburg het bericht, dat gistermorgen in het kamp van Krasnojj Selo, by de schietoefeningen - die door den Czaar werden bijgewoond een granaat gesprongen is, by het inbrengen in het kanon. Twee mannen werden daardoor gedood. MADRID, 13 Augustus. Het voor onderzoek tegen Angiolillo, den moordenaar van den minister-president Canovas, is geëindigd. De rechter van instructie heefc de by een roeping van den krygsraad gevraagd; deze zal waarschyniyk Zaterdag bijeenkomen. Men gelooft, nat do krygsraad bet doodvonnis zal uitspreken; de terechtstelling zai alsdan plaats hebben in het stadje Mondragon. Uit de Rechtzaal. In den namiddag van Zondag 11 Juli ge raakte een 22-jarig boerenarbeider, te Leiden verzeild in het café van vrouw Ca. L. v. K. in de Lysbethsteeg, alwaar hy een flescbje bier bestelde en rustig in een hoekje ging zitten, hoewel werd gevraagd om samen een potje bier te drinken. Na een pookje gezeten te hebben wilde do jongeman vertrekken, en zyn gelag betalen, en haalde daartoe zyn wel voorziene portemonnaie voor den dag. Nu is zeker wel het domste wat men doen kan, in zulk een „Café restaurant" een dikke portemonnaie te laten zien, en het gevolg er van was dan ook dat aldaar aanwezigo jonge dames ODzen boerenzoon nog veel liever vonden en rond hem draaideü als een poes rond een schoteltje melk. De rest laat zich gemakkelijk raden. De betoovenngskringetj9s werden hoe langer hoe kleiner enten slotte was het boertje zyne portemonnaie met ongeveer f 24 kwyt. Beklaagd hem die ontnomen te hebben, had zich heden voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden M. H. C. M., een vrouw die in bedoeld bierhuis verblijf hield en thans tj 's-Gravenhage gedetineerd is. Natuuriyk was het meisje doodonschuldig; zy was hem Diet om of naby geweest; wel een andere juffrouw een van de aanwezige getuigen en deze zou volgens de beklaagde het boertje zyn duiten ontfutseld hebben. Heftig protest van die juffrouw. Zy was don man niet aan het lijf 'geweest, maar haar kameraad had het gedaan. De verklaring werd door vrouw Ch. bevestigd. Ook zy had het gezien, hetgeen ni9t belette, dat zy oen oogenblik later de portemonnaie in bewaring nam zonder een oogenblik te denkeD, dat die van diefstal afkomstig kon zyn. Wi3 denkt ook aan diefstal in zulk een café!!! Vermelding verdient nog, dat de politie in de latafel van de bierhuishoudster een bedrag van ruim 26 tusschen kleeren geborgen vond, hoewel zy verklaard had zeer krap te zitten en geen f 5 te hebben om een oude schuld te betalen. Subst.-off. van justitie mr. Van don Bran- deler zette in de eerste plaats uiteen waarom alleen deze vrouw vervolgd is en niet tevens hare medeplichtigen, di9 er byna zeker zyn. Hy achtte hare schuld bewezen en vorderde hare veroordeeling tot 1 jaar en 0 maanden. Mr. Dermout, de verdediger, achtte de betrouwbaarheid der getuigen en de schuld van beklaagde niet bowezen. De uitspraak is bepaald op heden over 8 dagen. Thermometer8tand: gisteravond om 8 uren 17° C. 62.6° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 16"* C. 60.8' F.; 'a middags om 12 uren 22° C. 71.6° F.; 'snamidjag® 4 uren 23° C. 73.4° F. Gemengd Nieuws. Op de Breostraat kwam boden morgen het rytuig der dames Z., bespannen met tweo paarden, in aanraking met een wielrijder, die van de tegenovergestelde zyde kwam aanryden. Deze, in de meening ver- k erende, dat het rytuig de Papengracht zou opryden, stak voor het rytuig de Broe6traat over. Hy werd door het lemoen gegrepen en omvergeworpen en kwam als door een wonder niet in aanraking met paarden en rytuig. Met een hoofdwond en opgezet been werd hy binnengebracht in een koffiehuis in de nabyheid, waar hem door een geneesheer de eerste hulp werd verleend. De koetsier van het rytuig staat bekend als een bezadigd menscb, die reeds 30 jaren ty de familie Z. in betrekking is. Hedennamiddag had een twaalf jarig meisje, v. K. genaamd, het ODgeluk in de Raamsteeg met een emmer heet water te vallen, waardoor het eenige brandwonden be kwam. Het kind werd by de wed. M. in huis gebracht. De Haagsche rechtbank veroor deelde heden den colporteur, die verleden week terechtstond wegens valschheid in ge schrifte, tot 1 jaar gevangenisstraf. De stand van den nationalen schaakwedstry d te Utrecht was hedenmorgen te balftien aldus: Hoofdklasse: Mat 4'/2, Loman 31/,, Te Kolstó 3, Bleyk- mans 3, Meiners 2. In de tweede klasse be haalden de heer Leusen te heiden den eersten prys en daarmede de medaille, die hy het volgende jaar most verdedigen, wil zij zyn eigendom zyn. De tweede prys werd in die klasse behaald door den heer Wieling te Groningen; de derde door Jhr. Strick van Linschoten te Delft; de vierde door D. Westendorp Boerma te Groningen. Te Winschoten is van Woensdag op Donderdagnacht inbraak gepleegd by dr. Van Konyoenburg, leeraar aan het gymnasium aldaar. Men vermoedt, dat de dief of dieven het eerst in den tuin zyn gekomen. Het slot van de tuindeur heeft men geforceerd en op deze wyze toegang verkregen tot de achterkamer. In deze kamer en in de voorkamer heeft men de kasten, het buffet, enz. opengebroken en zich misschien meester gemaakt van verschil lende voorwerpen. Daar de familie afwezig is, kan dit ni:t met zekerheid gemeld worden. In verband biermede wordt nader uit Win schoten gemeld, dat gistermorgen in het wan- delboïch aldaar door den gemeenteveldwachter Bakker op aanwijzing van een persoon in arrest werd genomen en naar het huis van bewaring werd overgebracht een aldaar sedert eenige dagen vertoevende Duitscher, deserteur naar men meent, by zich hebbende een vier tal Qesschen wyn en een wollen deken. Men denkt, dat deze voorwerpen ontvreemd zyn uit de behuizinge van dr. Van Konijnenburg. Beursbericht. Amsterdam13 Augustus. Amerikanen vast, doch minder willig dan gisteren, alleen Unions hooger 123/4, prefe rente 48'/i- Central 13'/8- Topeka lö'/o, 31, 85l/8, 56'/*- Baltimore 15. Nashville 60. En 157/8, prefer. 41, Carenero 103/8, Sbort- line 35'/r Francisco 7'/lc. Oblig. 72, Peru willig 113/8, Beltshares 59'/4. Amerik. st.-vaart 73'/»- Tabakken williger. Handel-My. 136'/%- Marktberichten. Leiden* 13 Aug. Ter markt werden heden aan gevoerd Stieren 66 stuks 50 a f 218. Kalf- en Melk koeien 177 stuks ƒ100 a 235. Yarekoeien 68 aluka ƒ81 a ƒ192. Vette Oasen en Koeien 84 etuks ƒ110 a 2-11. Graakalveren 12 atuka ƒ19.a ƒ34. Kalveren (vette) 78 stuks ƒ26 a 72. Kalveren (magere) 26 stuks ƒ7.a 19. Hamels (vette) otnks a Hamels (magero) etuks a Schapen (vette) 752 etuks ƒ15. a ƒ26.Schapen (weide) 420 stuks ƒ10.a ƒ18. Lammeren (magere) 790 stuks fl.a ƒ13. Varkens (magere) 170 etuks ƒ14.a ƒ31. Varkens (vette) 1 stake a per KG. Varkene (biggen) 200 stuks ƒ4.50 a ƒ13.Faardon 2 stuks ƒ61 a 92. Veulens stuks a Ter markt aangevoerd: 397 rundoren, 104 kal voren, 1172 schapen, 790 lammeren, 171 varkens, 200 liggen, 2 paarden, veulens. Ter wekelcjkeche Kaasmarkt aangevoerd 8G partijoD. Besteed werd voor Goudsche Kaa3 van ƒ16.tot ƒ24.— Derby-kaas van tot Lc-idsche Kaas de 150 ICO. 39.tot 48.Edammer Kaas (2de qua'.) tot Aan de Stadswaag gewogen 83 partijen, 3507etnks kaas, wegende 21,555 KG. Delft, 12 Aug. Aan de Stadswaag gewogen: 675 achtsten en 60 zestienden vaten Boter, wegende te zamen 14,100 kilogrammen. Prgs 42 a ƒ52 het vierde, 1.(5 a ƒ1.33 het KG. Utrecht, 13 Aug. Op do kaasmarkt wa-en heden aangevoerd 101 wagons kaas, wegende 21,200 kilo, die verkocht werden lstc qnal. voor 46.— a 50. 2de qnal. voor 37.— a ƒ40.—, zwaardere 54.— per 100 kilo. Hoofddorp (Haarlemmermeer), 12 Aug. Graan- en Zaadniartt. Witte Tarwe ƒ7.— a 7.25, Rogge ƒ4.a ƒ4.15, Wintergeret 3.75 a ƒ4.15, Karweizaad ƒ11.— per 500 kilo. vcuicdaii', 12 Aug. Notsonng van do Make laars. Moatwrjn ƒ7.25 Jenovor 11.25, idem Amet. prcef ƒ12.75 per NaJ. vat en zonder fast, zonder co belasting. Spoiling-coaimisiic ƒ0.80 por ketel. Koteering van den Brandorzoond. Moutwijn C3/s a l/3 per heet. ct„ zon lor f.iat e> zonder belasting. Louden, 12 Aug. Ter veemarkt zijn aangevoerd: run leren 100, schapen on lammeren 5000, kal veren 65, varkens 40. Prijzen: beste rundeden 2/4 a 4'4, schapen en lammeren 3/8 a 6/8, kalveren 3/4 a 6/-, Varkens 2/6 a 4. LEIDESI, 13 Augustus. Hare Majesteiten de Koninginnen zulle op Dinsdag 17 Augustus des avonds te 8 u. 47 min. van Het Loo in de residentie aan komen. HH. MM. hebben de autoriteiten doen uit nodigen om Haar by aankomst en by vertrek op 19 Augustus, met het oog op den beperkten tyd, aan het station niet to verwelkomen. De Koninginnen vertrekken met gevolg den 18den des morgens naar Dordrecht, alwaar zy te 10 u. 57 min. zullen aankomen en van waar de Vorstinnen des avonds 6 u. 48 ra. vertrekken om te 7 u. 41 min. in Den Haag terug te zyn. Haro Majesteiten zullen op 19 Aug. van kwart over drieën tot 5 uren 's namiddags de wedrennen te Clingendaal by wonen. Door de Koninginnon zyn voor twee num mers van het programma pryzen uitgeloofd. Hare Majesteiten begeven zich rechtstreeks van het terrein der courses naar het Staats- spoor^tation, van waar zy te 5 u. 32 m. naar het Loo t6rugkeeren, alwaar de koninklyke trein te 7 u. 53 min. zal aankomen. JDe kamerheer en particulier secretaris van H. M., jhr. De Ranitz, ia van het Loo to 's-Gravenhage aangekomen en keert heden avond weer terug. De onlangs benoemde adelborsten 1ste klasso zijn heden gezamenlyk op de audiëntie aan den minister van marine voorgesteld. Uit de ..Staatscourant". Koninklijke besluiten. Aan F. Danrailler, op zijn vei zoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van consul der Nederlanden te Saïgon. De waarneming van het coosulaat is opgedragen aan Fr. Woclz, Dr. 11 P. M. Van der Iforn van den Bos, te Tilburg, met ingang van 16 Augustus 1897, benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Tilburg. De luits- ter zee lsto kl. L. N. De Bruyne, G. L, Goedhart en II A. Schoonhoven worden met 1 September eervol ontheven vari hunne tegen- woordigo betrekking van officier-instructeur bij het Koninklijk instituut voor do marine te Willems oord icn op non act gesteld. Zij worden alsdan vervangen, respect door de luits. ter zee 1ste kl. J. Albarda, J. J. Kambonnet en den luit. ter zee 2de kl. C. H. De Lussanet de la Sabloniêre. De officier-machinist 2de kl. K. A. Van Boven, geplaatst bij de conservatie op 's Rijks werf te Willemsoord, wordt met 1 September a. s. op non-activiteit gesteld. AD VERTENT IÉ Jf. Ondertrouwd MATHEUS FRANCISCUS TAVERNE en JOSEPHINE ANTONIA LOEFFEN. Leiden, j 13 augustus 1897 Arnhem, j b HuwelijIcsvoUrekking zal plaats hebben 1 Sep tember a. s. 6367 8 Voorspoedig bevallen van eon Meisje E. M. J. KUIJPER-Van Hall. Leiden, 11 Augustus 1897. 6374 3 Heden overleed, te Zutphen, na een kort- stondigo ongesteldheid, in den ouderdom van 33 jaren, onze geliefde Schoonzoon en Behuwd- broeder GERRIT UITERWIJK A.J.Zoon. Mevr. de Wed. M. P. HOOGENSTRAATEN, Nicola. J. J. HOOGENSTRAATEN. Leiden, 11 Augustus 1897. 6370 8 Do Heer en Mevrouw VAN PRAAG Van der Werf geven kennis van de geboorte van een Dochter. 6379 4 Wassenaar, 12 Augustus 1897. De Heer en Mevrouw KRUIMEL Meyjes betuigen hunnen hartelyken dank voor de talrjjke blyken van belangst-llir g, by do ge boorte hunner Dochter ondervonden. Leiden, 13 Augustus 1897. Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht Dinsdag 17 Augustus. 6378 7 Ond9rgeteekend3 bericht aan hare geicbte Cli nteele, cR9 dat de Zaak van wylon haren Echtgenoot voorloopig op denzelfden voet onder leiding van hare beide Zoons, W. L. «I. DE ME en JA.N DE WIE, zal worden voortgezet. 6387 9 Aanbevelend, Wed. H. DE NIE-Godefroy. Mevrouw 8IJT1IOFF, Witte Singel, ver langt terstond: eon 6369 5 Reeds gediend hebbende; niet beneden 16 jaan Gevraagdeen go3d kunnende melken en met paarden om gaan, by L. OOST ERE AAN, landbouwer, Stompwyk. 6386 6 Stads vroedvrouw, te Lelden, HAARLEMMERSTRAAT 154. 5879 6 TE KOOP: do Studieboeken lsto klasse (Cursus 1896—'97), benevens eenige Zee vaartkundige Werken. Brieven onder letter O by den Bookh. PAAP, te Voor- 8cooten. 6371 7 Ter overneming aangeboden: eon klein model. Adres aan het Bureel van dit Blad onder No. 6388.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3