N#. 11486 Vrijdag O Augustus. A0. 1897 feze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van gen- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 5 Augustus. LEIDSCH h 'ill. PRUS DEZER COÜRAJtT: Voor Leiden per 3 maandenf f 1.10. Franco per post1.40. ilzonderlyto Nommers0.06. PRIJS DER AD VERTENT LËN: Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootera letters naar plaatsruimte. - Voor het mcasseeron buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Oniciëelo Kennlsgeyingen. Burgemeeeter en Wethouders dpr gemeonte Leiden; Gelet op art. 1 van bet Koninklijk Beelait van don lSden December 1896 (Staatsblad No. 223), tot uitvoering vao art. 4 2, der wet vau 16 April 1896 (Staatsblad No. 72), tot regeling der Personeel© belasting; Brengen ter algemeone kennis, dat de lget, ver meldende do inrichtingen van weldadigheid of tot genezing of verpleging van zieken of ^ebrekkigen en do inrichtingen tot algemeen nut door zedelijke lichamen, vereenigingen in het bezit van recbteper- eooulijknoid of s'.i hèingon, bedoeld bij art. 1 Irf der wet tot regeliDg der Poreoneele Belaeting, voor ©en ieder ter Seoretarie dezer gemeento ter inzage 1© nodergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leidoü, H. C. JÜTa, Wotb., lo.-Burgemeester. Aug. 1897. E. KIST, Secretarie. Bar omeester on Wethouders der gemeente Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de B u n r t c o m m i e s a r i s in de 8 do afd ef liug, de lieer W. F. HOFKES, ie verhnied naar den Oudon Singel No. 212. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 0. C. JDTA, Woth., lo.-Burgemeeeter. i Aug. 1897. E. KIST, Secretarie. Voor do akto Fransch lager onderwas feyn te 's-Gravenhage geslaagd de dames M. J. Po lman en E. J. C. Bos; voor de akte Engéisch lager ond. mej. J. C. De Loos en voor «ie akte Duitsch 1. o. mej. C. L. Coolsma, allen van Leiden. - Dr. J. C. Van Konkel, cand. te Leiden, Is b-roepen naar de NeL-Herv. gemeente te Sr. Anthoniepolder. - Gisteravond werd vanwege de afdeeling L?ldon on Omstreken der Nederlmdsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde den bekroonden by de onlangs (van 7 11 Juli) gehouden tentoonstelling ter viering van het twintigjarig bestaan dier afdeeling in „Zomer- zorg" gelegenheid gegeven bun medailles, diploma's of bedragen in geld in ontvangst te nemen. Ten einde deze plechtigheid een feestelijk karakter te doen dragen, werd tevens in dan tuin een concert gegeven door de muziek der Leidsche schutterij, onder leiding van haren kapelmeester, dtn heer Joh. C, Geyp. Niettegenstaande deze muziekuitvoering en hc-t heerlijke zomeravondweer, dat niets te wenschen overliet, waren de leden niet in zeer talrijken getale met hun dames opge komen, in aanmerking genomon hoe sterk het ledental der afdeeling is. Den dames werden by het binnentreden van den tuin fraaie bouquetten aangeboden, hetgeen door haar zeer op prijs gesteld werd. To.-n de eigenlijke prijsuitdeeling (in de groote pauze tusschen de muzieknummers) zou plaats hebben, begaf de voorzitter der afdeeling, de heer A. D. D. Schre'.len, zich iD den muziektempel, om van die verheven plaats de aanwezigen en meer in bet bijzonder hen, die het eerometaal of hetgeen in hun oog er de voorkeur boven verdiende, in ont vangst gingen nemen, toe te spreken. Hy kon niet beter doen dan herinneren aan de zoo wel geslaagde tentoonstelling, aan haar voorbe- piling, haar tot-stand komen, haar einde en haar govolgen, en den bekroonden geluk te wenscben. Toen allereerst den heeren M. J. Van Laren en A. C. Kriost resp. da zilveren medailles van de Koningin en de Koningin Regentes, prykende met de busten van elk der Vorstin nen, werden overhandigd, speelde de muziek het Wilhelmus, waarna achter in den tuin bengaaUch licht werd ontstoken. Na de uitreiking der bekroningen deed de voorzitter nog een „Leve de afdeelingI" booren, op hoop van weerklank en navolging, welke hoop dan ook verwozeolykt werd. De avond van gisteren was een goed slot der herdenking van het twintigjarig bestaan der bloeiende tuinbouw- en plantkunde-afdeeling. - Mr. H. Vos, advocaat te Leiden, heeft de redactie op zich genomen van het Weekblad voor de burgerlijke administratie, welko taak door jhrn. mrs. W. Th. C. Van Doorn en J. H. Van Reenen, te's-Gravenhage, is neder- gelegd. Dit weekblad zal zich ook onder zijne nieuwe redactie als hoofdtaak stellen de zelf standige beoefening van het publieke recht te bevorderen, de methode van uitlegging, die daarvan hat gevolg moet zijn, te ontwik kelen, de wettelijke regeling, die daaraan dienstbaar kan zijn, op to sporen en te ver dedigen. Hot zal dit doel trachten te bereiken in wekelljksche hoofdartikelen en het stelt zich voor, waar het te pas komt, ook ter school te gaan in den vreemde by wetenschap en wetgeving. Voor het overige blyft het weekblad wekelijks mededeeling doen van die feiten en gebeurtenissen op het gebied der burgerlijke administratie in het rijk en zijne onderdeelen, die ?an algemeen belang zyn, met bijvoeging van de opmerkingen, waartoe z(j aanleiding geven. De 1 te lnit. J. J. C. Van Dyk, leeraar by de Milit. School te Haarlom, die met ingang van 16 September a. s. onder eervolle ont heffing uit genoemde betrekking bfl het 4de reg. infanterie to Leiden wordt overgeplaatst, zal b(J de universiteit aldaar de colleges vol gen in Strafrecht en is bestemd om met in gang van 1 September 1898 op te treden als leeraar bij de Kon. Mil. Academie te Breda, ter vervanging van den leten lult P. P. C. Collette. Naar men verneemt, is voor de tentoon stelling van oud en nieuw drukwerk (in het gemeente-museum te Amsterdam, 10 31 Augustus) een hoogst belangrijke en zeer kostbare bijdrage van de Leidsche Universiteits- Bibliotheek ontvangen en wel bij speciale mmisterieele beschikking. De tentoonstelling belooft zeer interessant te worden. Ook van de bibliotheek der stad Amsterdam stjn fraaie werken ontvangen. In de zitting van gisteren der Synode van de Ned.-Herv. Kerk werd door den heer Van Popta een voorstel gedaan tot wyzigiDg van art. 22 sub c van het Regl. voor noodl. kerken en personen, strekbende om bij de aan vragen om groote toelagen tevens te eischen de afschriften van de rekeningen der gemeente. Gesteld in handen der commissie A voor nieuwe wetsvoorstellen. Namens de commissie B voor nieuwe wets voorstellen wordt door den heer Van Witzen- burg rapport uitgebracht over het voorstel der beerm Kruyder en Bronsveld tot ver andering van art. 13 en 17 Regl. op het gods- oi^nstonderwys; door den heer mr. Nauta namens de commissie voor de consideratiën, enz. over de voorloopig aangenomen wijziging van art. 10 Regl. op het Studi?fonds; door den quaestor-generaal over de verslagen aan gaande de per80onli)ke kerkvisitatie, conclu- deerende om den quaestor-generaal te mach tigen tot uitbetaling der gemaakte onkosten, tot een bedrag van 449.99'/j. Hiermede vereenigde zich de vergadering, terwijl de eerste rapporten ter visie werden gelegd. Daarna werd de behandeling der financiêele aangelegenheden voortgezet en wel van het Fonds tot verbetering der schraalste pred. fcr..ktementen. Uit de rekening over 1896 bleek, dat deze sloot in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van 6401.04,/ll met een saldo van 1271.02'/a. De begrooting voor het volgende dienstjaar bedroeg 8979 in ontvangst en uitgaaf, waarvan 8004 beschik baar moet zijn voor toelagen. De Synode be sloot definitief dit bedrag van 8004 voor 78 gemeenten toe te staan. Daarop werd de mededeeling van het ver slag der Synodale Commissie voortgezet en wel wat betreft het overzicht van den staat der Nederl. Hervormde Kerk. Hieruit bleek, dat het getal der gemeenten is vermeerderd met één, door de oprichting van een nieuwe gemeente, dragende den naam van Feyenoord. Rijkssubsidie voor kerk- en pastoriebouw is ook in 1896 niet verleend. Op voordracht van den minister van binnen- landsche zaken zijn in 1896 de navolgende Rijkstoelagen verleend voor de restauratie van monumentale kerkgebouwen van Hervormde gemeenten, voor restauratie van de Groote Kerk te Arnhem f 5000, de St.-Bavo-kerk te Haarlem ƒ10,000, de kerk te Hattem 250D, de Hooglandeche kerk te Leiden 3500, de Groote Kerk te Zutfen 4000 en de Groote Kerk te Zwolle 2500. Deze bijdragen zyn over verschillende jaren verdeeld. Volgens de opgaven der hoogleeraren vanwege de Ned.-Herv. Kerk waren gedurende den cursus van 1896—97 in hun album ingeschreven: te Leiden 77 studenten, waarvan 14 voor de eerste maal; te Utrecht 189 stu denten en te Groningen 68, waarvan 19 voor de eerste maal; 3 waren reeds eenmaal elders ingeschreven. Te zamen 324 6tudenten, tegenover 316 in 1895—96 en 296 in 189495. Ten slotte werden mededeeiingen gedaan van de commissie tot de zaken der Protestant- sche Kerken in Ned. Oost- en West-Indió. Z. K. H. Prins George van Saksen en H. K. H. Prinses Mathilde, zijne dochter, ver laten morgenavond te halfzes de residentie, terugkeerende naar Duitschland. De oud-minister van justitie, de heer Van der Kaay, heeft hedenochtend zfjn reis naar het buitenland aanvaard. HH. MM. de Koninginnen, die by gelegen heid van een bezoek, te brengen aan Ned. Mettray, Maandag a. s. ook de gemeente Zutfen met een kort bezoek zullen vereeren, zullen dien dag aldaar tegen ongeveer drie uren per extra-trein aankomen, in de eerste plaats de St.-Walburgskerk met de zich daarin bevin dende bezienswaardigheden in oogenschouw nemen, vervolgens een rijtoer maken door do stad en zich verder begeven naar het ziekenhuis aan den Coeboornsingel, om van daar den tocht voort te zetten naar Eefde en hot aldaar gelegen Mettray. Da Vorstinnen zullen 's avond» omstreeks zeven uren te Zutfen t rug zfin, om van daar weder per extra trein de thuisreis te vervolgen. De liberale kiesvereeniging te Enschedee heeft met algemeene stemmen candidaat voor de Tweede Kamer gesteld rar. N. G. Pierson. De minister van buitenlandsche zaken, de heer De Beaufort, ontving gisternamiddag ten zijnen huize, Lange Houtstraat, de bezoe ken van de hoofden en verdere leden der verschillende legation te 's-Gravenhage. Hedenvoormiddag ie de gezant van Groot-Britannië aan ons Hof, de heer Howard, op zijn post te 's Gravenhage teruggekeerd, laatstelijk komende van Munchen. De kolonel commandant van het 2de reg. veld-artillerie is heden met den kapitein adjudant van het corps, van Den Haag naar Oldebroek vertrokken ten einde zich by het aldaar kampoerend regiment te voegen. Naar men aan het „Hbl." uit goede bron mededeelt, zal de heer J. T. Cremer, minister van koloniën, zfine functiën van commissaris- generaal der Nederlandsche afdeeling van de Parysche t ntoonstriling, commissaris van de Deli-SpoorwegmaaLschappij en van de Kon. Ned. Pdketva:>rtmaatschapptj neerleggen. Echter is een dergelijk besluit aangaande het commissarisschap van de Deli-maatschappy door den heer Cremor niet genomen. Aan het Staatsexamen tot toelating aan de universiteit namen van 2—4 Augustus deel 8 candidaten voor de faculteiten Godge leerdheid, enz. Toegelaten zijn 4 candidaten: G. Barger, W. J. J. C. Bijleveld, H. G. A. Obreen, C. A. Van Renterghem. Voor do faculteiten geneeskunde, enz. werden 6 candidaten gexamineerd. Toegelaten 4 candidatenA. H. W. Aten, H. W. Parree, H. Vermeulen, G. L. Voerman. Het examen wordt voortgezet met 2 candidaten. De heer Goeman Borgesius, die zich bereid verklaard heeft, het Kamerlidmaatschap met het ministerambt te vereenigen, ia thans door de liberale kiesvereeniging te Zutfen voor dat district weer enndidaat gesteld. Volgens de „N. Gron. Cl." zouden op de aanstaande staatsbegrooting gelden worden uit getrokken voor een nieuw koninklijk jacht. In tegenwoordigheid van onderscheidene marine- en andere autoriteiten werd gister voormiddag op Nieuw Eik en-Duinen t?r aarde besteld het stoffelijk overschot van den gepens. zeekapitein H. B. Kip, oud-gouverneur van Curasao. Tegenwoordig waren o. a. de oud-minister van justitie mr. Smidt; de gewezen gouver neur van Curasao Van den Brandhof; de ge- pensionneerde vice-admiraals Van Gennep, De Josselin de Jong en jhr. Róell; de oud-minis ter van marine Dyserinck; ae secretaris generaal van het dep. van koloniën, de chef van het personeel van het ministerie van marine, kapitein ter zee Ellis, de gepens. schouten bij-nacht Van de Velde en Van Ros- sum, zoomede de oud kapiteins ter zee Baart de la Faille, Snoek en Van Wely. Een krans van den Kon. West-Indischen Maildienst dekte onder meerdere de lijkbaar. De minister van binnenlandscbe zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat te vervullen komen de betrekkingen van: lo. leeraar in de staathuishoudkunde en boek houden aan de Ryks-hoogere burgerschool met 3-jarigen cursus te Bergen-op-Zoom. Het aantal wekelijks te geven lesuren bedraagt drie; 2o. leeraar in de staathuishoudkunde aan de Rijks-hoogere burgerschool met 3-jarigen cursus te Zalt-Bommel. Jaarwedde 300. Zij, die voor deze betrekkingen in aan merking wen8chen te komen, gelieven zich vóór 22 Augustus a. s. aan te melden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs, dr. W. B. J. Van Eyk te 's-Gravenhage. De voorschriften betrekkelijk de school- hygiëne te Alkmaar laten naar het oordeel van de commissie van toezicht op het L. O. te wenscben. De commissie heeft daarom een ontwerp-verordening den gemeenteraad aan geboden, tot voorkoming en beteugeling van besmettelijke en daarmede overeenkomende ziekten bij schoolgaande kinderen. Daarin wordt o. a. aangedrongen op bet verstrekken van gemeentewege van schoolbaden en het aanstellen van een schoolarts. Den 3l8ten Augustus zal te Breda door den heer Engelbregt, uitgever aldaar, het eerste nummer verzonden worden van een weekblad, friiteld: „De Soldatenkrant". Dit blai zal staan onder toezicht van generaal Dommers, kolonel Van Schermbeek en de lste luitenants H. J. A. Feber en W. J. H. Feber. De abon nementsprijs is slechts één cent per week. Het blad zal Diet spreken over quaestiën van politiek en godsdienst, en ook geen critische beschouwingen geven; het doel is mede te werken tot de ontwikkeling van militaire deugden en zedelijke vorming van den soldaat. To Enschedee is overleden de heer J. H. Wennink, chef van het bankierskantoor B. W. Blydenstein Jr., aldaar, die 54 jaren daaraan was verbonden. Da overledene was tevens lid van do Kamer van Koophandel en Fabrieken en voor een ieder een voor beeld van getrouwe plichtsbetrachting. Da hear B. De Vries, muziekonderwijzer en organist te Bols ward, is door de commis sie tot verbetering v.in den volkszang in Neierland ukgenoodigd om h.t gedicht, dat gemaakt is voor de aanstaande troonsbestij ging van Koningin Wilhelmina, op muziek te zetten. Tot conrector aan het gymnasium te Schiedam is benoemd dr. B. H. Staringa Kuy- per, van Middelburg. Hr. Ms. fregat „Koningin Emma der Nederlanden", onder bevel van den kapitein ter zee L. J. K. A. Jeekel, is 3 dezer te Smyrna aangekomen. Het stoomschip „Anerley", gecharterd door de Holland Amerika lijn. van Nieuw-York naar Amsterdam, passeerde 4 Aug. Lizard; de „Soembing", van Rotterdam naar Java, vertrok 4 Aug. van Suez; de „Spaarndam", van Nieuw-York naar Rotterdam, v.rtrok 4 Aug. van Boulogne; de „Voendam", van Rotterdam naar Nieuw-York, vertrok 4 Aug. van Boulogne; de „Cytl ps", van Amsterdam naar Java, arriveerde 3 Aug. te Liverpool; de „Prinses Sophie", van Batavia naar Amster dam, vertrok 2 Aug. van Port Said. Noordwijk: Terwijl van de viering van d9n geboortedag dor Koningin-Regentes in bet dorp zelf niet vetl meer te bespeuren viel dan door het uitsttken van eenige vlaggen en het roadtrekken van met orahje getooide kleinen, is die dag aan zee, voornamelijk onder de badgasten, met opgewt ktbeid gevierd. Tegen negen uren werd bij J.et „Huis ter Duin' een vuurwerk afgestoken, dat veel toe schouwers lokte. Waddingaveen: Gistermorgen had ten raadhuize alhier de installatie plants van den burgemeester, den heer S. C. Tuymelaar. Met een korte toespraak heette de heer Jonkheid, waarnemend burgemeester, den nieuwen titularis welkom, met den wenscb, dat het aan eensgezindheid tusschen den nieuwen burgemeester en de leden van den Raad nrit zou ontbreken. Met een hartelijk woord antwoordde Z.E.A., zeggende, dat ook hij niets liever zou zien dan eendrachtelijke samenwerking, en bo- lovende alles te zullen aanwendeD, wat strek ken kan tot heil en belang van zijn nieuwe gemeente. Nadat ook nog de heer Witteman een wel willend woord had ge?prokeD, werd de verga dering door den nieuwen voorzitter gesloten. Wassenaar: Aan het postkantoor albior werd gedurende de maand Juli in do Rijks postspaarbank ingelegd ƒ5352.661/,, terug betaald ƒ753.41. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt bet nummer 606. Aan het Rijks tol pboonkantoor wtrden ge durende die maand behandel.) 158 telegrammen, waarvan 90 verzonden en 68 ontvaDgen. Woubrugge: Bij de op 4 Augustus plaats gehad hebbende verkiezing van een Heemraad-lid van het bestuur van den Ouden- dyksch' n Polder alhier, in de plaats van den heer A. J. Heenk, den 13don Mei 1.1. tot Dijkgraaf benoemd (aftreding 1902), werden er van de 344 over den polder geldende stemmen, 210 uitgebracht; (volstrekte meer derheid 106), waarvan op den heer H. v. d. Boon 105, M. Kroes 70, I. Yan Geer 18 en F. Kroes 17. Bij tweede vrije stemming werden andermaal 210 stemmen uitgebracht, waarvan geldig 202, niet ingevuld 8. Gekozen de heer H. Van der Boon met 115 stemmen. Voorts bekwamen de heeren M. Kroes 70 en I. Van Geer 17 stemmen. De feestviering op Het Loo. Omtront het diner en den feestavond op het Paleis Het Loo ter eere van den verjaardag van H. M. de KoningiD-Regentes kan nog het volgende worden gemeld: Aan het diner, dat 60 couverts telde, namen deel de dienstdoende dames en heeren der hofhoucing en ae dames en heeren, die by de opvoering der tooneelstukken een rol ver vulden, benevens enkele familie-betrekkingen der dames, die hire medewerking verleenden. H. M. de Koningin stelde tijdens den maaltijd een toost op H. M. de Koningin- Regentes in. De opvoering in de corediezaal ving to halfacht aan en was te elf uren ge ëin ;igd, waarna nog eenige oogenblikken ge bruik werd gemaakt van de buffetten, die in de kunsteaal naast do comediezaal waren aangericht. Een twaalftal heereD, ten deele behoorende tot de hofhouding, allen te 's Gra- venhage woonachtig en ten Hove voorgesteld, hadden zich op verzoek van den regisseur, daartoe coor H. M. gemachtigd, bereid ver klaard de entre-act.-s door strijkorkest aan te vullen. Mr. Henri Viotta had de leiding vau dit orkest van dilettanten wel op zich willen nemen. De muziek voldeed uitstekend en de medewerkers mochten na afloop den persoon lijken dank van Hare Majesteiten ontvangen. H. M. de Koningin speelde in het eerste od het laatste der reeds gemelde tooneelstukjee. In het blijspel „Uit Liefde voor ie Kur.st vervulde H M. de hoofdrol. Overigens speelden mede de dames baroness? Van Ittersum, Jonkvrouwo Van do Poll, baro. esse Rangers en gravin Van Limburg Stirum, benevons .e heeren graaf Van Limburg'Stiruir., jonkheer Van de Poll, luitenant Loudon, jackheer Van den Bosch, caron Bentinck, baron Clifford, jonkheer De Ranitz en graaf Dumonceau. By de voorbereiding van het biyspsl „Een lief Vers," had Je heer Willem Van Zuylen met groote wel will and üeii rich bereid ver klaard üs daarin medespc-lendo heeren eenige malen voor te lichten en enkele repetities der beeren by te wonen. Het stuk werd door H. M. de Koningin-R gentesen Hr. Ms. gatten met belangstelling gevolgd en natuurlijk niet minder het laatste blijspel „Uit Liefde voor de Kunst." De regisseur van Het Nederlandsch Tooneel, de heer De Leur, had met groote welwillend heid eenige tooneelbenoodigdheden ton ge- bruike afgestaan en door zyne raadgevingen eene goede too .eelschikking wat het décor betreft z:er bevorderd. Het geheel mocht worden beschouwd als een intiem, doch in alle opzichten geslaagd feest. Te 11.20 keerden vele gasten per extra- trein, door H. M. ter beschikking gesteld, huiswaarts. Cadettenschool. Ten gevolge van den uitslag van het onlangs door cadetten der Cadettenschool afgelegd vergelijkend examen voor toelating als cadet by de Koninklyke Militaire Academie, komen voor eene plaatsing by die inrichting op 30 September a. s. in aanmerking by: a. Infanterie hier te lande: W. H. Warn- sinck, C. E. Stolk, D. J. Gorter, J. J. Qua- d< kker, J. J. Hoogeboom, G. H. O. W. Van der Nagel, J. J. Collard, W. C. C. Van Stryen, L.. J. De Wolf, F. G. H. M. Steenberghe, H. ÏJssel de Schepper, J. Kamphuis Suermondt, J. A. Ter. Cate, A. M. Verhaar; b. Cavalerie hier te lande: F. J. J. baron Van Heemstra, L. H. A. Crommeliu; c. Artillerie hier te lande: J. E. Haitsma Muiier, jhr. K. F. Quarle3 van UfforJ, O. L. baron Bentinck, J. A. Ten Klooster, G. Door man, J. L. Van Riemsdyk, H. J. Van Veen, E. Wytoma, C C. Pels Rycken; d. Gouio hier te lande: A. T. A. Heyting, C. E. Blaauw, G. T. H. Ragay; e. Infanterie N.-Indië: M. J. Van Lakerveld, M. J. E. Bos, W. K. L. H. C. Camptn, C. W. Ten Brink, J. W. P. Van der Rest, G. A. Scheffer, H. J. Vermeer, C. Schultz, S. G. Baoings, E. Franssen, E. Sieburgb, H. J. K, Schuitenvoerder, B. W. A. Koopman, J. H. Van Volthuysen, E. J. Van Son, J. H. F. Gelpke, W. C. Okhuyzen, E. L. A. Bouman, M. J. Berckenhofl, P. V. M. F. Amjot, W. Do Vos tot Nederveen Cappel, P. H. De Boer, J. J. Riel, H. J. A. Van Geuns; f. Cavalerie Ned. Indië: A. J. Van Riemsdyk; g. Artillerie Ned.-Indiö: J. T. W. Boxman, A. J. C. Jonquière, J. Groenhof, G. E. Van Lier, A. F. Van den Myll Dekker; h. Genie Ned.-Indiö: J. H. E. Rückert. Uit de „Staatscourant". Kou. besluiten Benoemd bij het wapen der inf.. tot tweeden luitenant: bij bet 2de regiment, de cadet M. C. R. Van Gameren; bij hot ode reg., de cadot H. P. Van den Ham vau Heyst; bij het 6de reg., de cadet P. E. Hajenius; bij hot 7de reg., de cadet li. Van Wely, allen herkomstig van de Koninklijke Militaire Academie. Benoemd bij bet wapen der cavalerie, tot 2de» luitenantbij het lste reg. huzaren, de cadet jhr. .1. II. A. P. Von Schmidt auf Altenstadt; bij het 2de reg. huzaren, de cadet J. D ninaber. beiden herkomstig van do Koninklijke Militaire Academie. Benoemd bij bet wapen der infanterie van het li g'i in Nederlandsch-lodië, tot 2den luit. de cadets 11. P. Do Bruyn, T. J. C. A. Boele, L. J. h'ijabende, jhr. H. C. Boldman, T. Van der Zee en F. P. A Van Gbeel Gildemeester, allen herkom stig van de Kod Mil. Academie. Aan den eersten luitenant F. W. J. Loudon, va» den grooten staf, ordonDans-olïicier van U. M. d« Koningin, vergunning verleend tot het aannemen en dragen van het ordeteekeD van ridder der 3d»

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1