Dat goede oorspronkelijke stuk- ken, al zyn ze dan ook oud, nog groote aan trekkelijkheid bezitten, bleek gisteravond in den Leid6ehen Schouwburg weder duidelijk by de opvoering door de Rotterdammers van .Zonder Naam", het bekende tooneelspel van Rosier Faassan, iu vijf bedrijven, waarvan het eerste een voorspel is. De zaal was goed bezet Verschillende tooneelen, vooral het eerste en het laatste bedrijf, maakten zulk een overweldigenden indruk, dat ieder zich kan voorstellen, dat de heer Faassen zeer tevreden most geweest zijn. 't Is streelend voor een acteur zelf te kunnen bemerken, dat zün arbeid op zulk eene wijze wordt gewaar deerd en beloond. Het is dan ook inderdaad een stuk, dat van het begin tot het eind de toeschouwers ia boeiende spanning houdt. In het voorspel is een bruiloft, die nogal drukte maakt, die bossend en zingend 's avonds om tien uren op het Boymansplein te Rotter dam aankomt. Daar is juist een drama afge speeld. Een 19-jarig meisje, HcDriette Hermans, eene di-nstmeiJ, prachtexemplaar, model van vrouwelijke deugden maar de deskundigen zeggen, dat de vrouwen zwak zijn is ver leid, bedrogen, doodongelukkig, zoo arm, dat zij den braven heer Hendrik Terbrugge bedelt om eeDe gift voor een nachtverblijf vóórhaar en haar kind. Er waren nog geene Tehuizen voor Dakloozen in het Rotterdam van 1858. Dan wil het toeval, hetwelk den tooneelscbry- vers zoo goede diensten bewijst, dat zij behalve den braven Terbrugge ook haren verleider E. Do Wild ontmoet, aan wiens liefde zij nog gelooft, maar dio niets van haar weten wil en haar op den grond werpt met een scheld woord. En dan legt zy haar kind, zijn kind, te vondeling en verdrinkt zich in de vest. Dan komt de bruiloft en ontfermt zich over het kind. V« rvolgens vinden wjj, 23 jaren later, dus in 1881, mevr. Yan Eysden Yink, die zich jui3t ▼cr.ronken heeft, terug als meerderjarige dame, pianiste van goeden naam, zich ver lovende m6t een machinist, het geheim barer gebcorte kennende en ni.ts willende weten van haren vader, die in zyce kinderen, van wie de zoon een onuitstaanbaar wezen en de dochter overleden is, gestraft wordt. En wat het sp9l betreft, daarvan kan in korte woorden getuigd worden, dat het voor treffelijk was; dat niet alleen de hoofdper sonen, maar allen zonder onderscheid opnieuw bewezen over welke uitnemende krachten dit gezelschap beschikt. Het stuk had op veler gemoed zoodanige uitwerking, dat men bier en daar zelfs den zakdoek stillekens voor den dag zag komen. Voor kermis zeker wel wat zonderling I Het theater van Prof. Wallen da was gister avond weder stampvol. Wat men te zien kroeg wa3 andermaal bewonaerenswaard. Wat een pracht, wat een verscheidenheid! De cressuur der 12 reuzendoggen, gepresenteerd door den heer WalLenia, het krokodillenmensch, la barre fixe, uitgevoerd door de 2 gezusters Wallenda, de Zo9lo3s, de jeugdige parterre- acrobaten, enz., wissel Jen elkaar af. Elk nummer werd luide toegejuicht. M;t genoegen zal men vernemen, dat riot Leden, Vrijdag avond, de laatste voorstolling zal gegeven worden, doch dat nog morgen, Zaterdagmiddag, een kindervoorstelling en 's avonds een groote afscheidsvoorstelling zullen plaats hebben. Do bezoekers voor heden, Vrijdagavond, ont- rangen elk een genummerd biljet om deel ie nemen aan eene gratis vorloting. De geluk kige winner of winster ontvangt alsdan een fox-terrier ter waarde V3n 50 gld. of naar verkiezing 25 gld. contant geld. Men ziet dus de directeur laat niets onbeproefd het zijn bezoekers aantrekkelijk te maken. De voorstelling van gisteravond werd be sloten met een groote spectacle pantomime: „Een Nieuwjaarsfeest in Peking", in twee tableaux, welke in booge mate tooideD. In de middagvoorstelling van Zaterdag wordt opgevoerd: „Sneeuwwitje mot deV dwergen." De Leidsche kermis heeft „Japie met zijn Rikketik" niet zooveol geluk aange bracht als vroeger met de Zoïterwoudsche het geval was. De man had weiDig of niets te doen. Zyn „voorstellingen" heeft lij) daarom maar geëindigd. Hij heeft met zijn kraam de Heerenstraat reeds verlaten. Onze gemeente werd gisteren een bezoek gebracht door een kUsse Haarlomscbe schoolkinderen, de hoogste klasse eener volks school, een 30 tal meisjes en jongens van 12-14 jaar. To 9.45 aangekomen met do Noord Zuid Hollandsche stoomtram, was men klokslag 10 uren aan het Museum van Natuur lijke Historie op hot Rapenburg. Hier werd de afdeeling zoogdieren en een deol der vogols bezichtigd. Door de welwillendheid van den directeur dezer enormo verzameling werd hot troepje geleid door e9n bekwamen gids, die hier en daar inlichting n gaf, interessante dieren uit de k sstn nam om z? dos te beter to doen opmerken, en op dia wijze don kleinen een paar aangename en nuttige uren deed doorbrengen. Na den middag werd het Museum voor Geologie op het v.-d.-Werflf-park bezocht, nadat natuurlijk eorst dit p.trk met zijn histo rische bijzonderheden eon goede beurt gekre gen bad. Ofschoon dit Museum voor het publiek slechts op Woensdag- en Zaterdag-middag van 2 4 uren is opengesteld, was voor doze kinderen gereedeljik toestemming gegeven do sear belangrijke verzameling op dit ongewoon uur te bezien. Hier werd veel opgehelderd omtrent allerlei zaken, waarover zoo dikwijls in de boeken op school gelezen was. Al die ertsen, waarvan ze al zoovele malen gehoord hadden, zagen zo nu voor zich- en dan diu verkleinde voorstellingen van een vulkanisch eiland, van een gletscher, van den Mont Blanc» den Sint-Gothard, den Simplon, ze waren van zeer veel nut. Het was dan ook een lust, de kinderen te zien luisteren naar de vele inlich tingen, die ook hierbij werden verstrekt. Van hier ging hot naar de Lakenhal. Wederom door de welwillendheid der Directie was dit met betrekking tot de geschiedenis van Lelden zoo belangrijke Museum voor deze school kinderen gratis toegankelijk gesteld, ofschoon, zooals men weet, in de week de toegangsprijs 10 cents per persoon is. En ook hier was heelwat te zien en te hooren. En ce custos weet alles op zulk een eenvoudige en prettige manier te vertellen en aan te wijzen I Menig maal klonk een gulle lach: het nuttige werd met het aangename vereenigd. Van de Lakenhal trok men naar den speel tuin „Vreewijk", waar men reeds tusscben den middag van twaalf uren halftwee vertoefd had. Hier werd de inwendige mensch versterkt met den vrij ruimen voorraad, dien moeder vol bezorgdheid had meegegeven. Limonade of melk werden door den pachter tegen een woinig verminderden prijs verstrekt. De toestellen kregen vanzelf een druk bezoek. Voor ontspanning by dergelijke gelegenheden i3 deze speeltuin eenig. Te ruim kwart over vijven vertrokken, kwam men precies te 5.51 weer aan de tram, en onder een hartelijk gemeend gejuich van: „Adieu, vaarwel, falderal" werd de terugtocht naar Haarlem aanvaard. Iu den loop van den dag word menigmaal de betui ging afgelegd, dat men gezellig en nuttig uit was. Waarom van dtt bezoek hier eenigszins uitgebreid wordt melding gemaakt? Om ook anderen, ook Leidsche onderwijzers, te wijzen op het vele, dat in onze stad voor kinderen de belangstelling waard is, en om hen tot dergelijke bezoeken aan te sporen. Zij kunnen veizekerd zijn, dat zij van autoriteiten en besturen alle medewerking zullen ondervinden. De Parkweg, in het Van-Stol k- park b|j Schevoningen, is een, ook naar het uiterlijk, fraai gebouw en, wat meer zegt, eene hoogst nuttige en heilzame inrichting rijker gewordeu. De „Villa Elisabeth", waar van de eer6te steen pas in October 1896 werd gelegd, is geheel afgebouwd en ingericht voor de ontvangst van hare bewoonsters. Twee dames zijn er zelfs reeds gehuisvest. Dit uit gestrekte gebouw zal voor korter of langer tyd de veroiyfplaats worden van zwakke en herstellende dames, voor wie rust, frissche, zuivere lucht, ale men hier met volle teugen inademt, en krachtige voeding worden aan bevolen. Lastige of geesteszieken daarentegen worden er niet opgenomen. Iedere patiënt zal vry zÜn in de keuze van haar eigen dokter. Voor de dames, die dit niet verlangen, is aan de inrichting een geneesheer verbon den, die tevens belast is met de geneeskundige behandeling van het personeel. Het gebouw zelf is gelegen op het duin in de onmiddell^ke nabijheid der Scheveningsche boschjes. Het bevat eene conversatiezaal met glaadichte sarre, zijnde een zeer ruim salon, deftig, doch niet overdadig gestoffeerd, gelijk trouwens de geheole meubileering, ontworpen en geleverd door de firma H. Pander en Zori^n, uitmunt minder door weeldo dan door sober heid, stijl on goaden smaak. Voorts is er eene zeer ruime eetzaal, begrensd door eene veranda. Er zijn, meestal op de eerste ótage, 32 slaapkamers, nagenoeg alle van dezelfde ruimte en uniform keurig net gemeubeld (ptchpine) en alle, hetzij aan de voor- of aan de achterzijde van breede, door marquises beschutte balkons voorzien, van waar men een verrukkelijk uitzicht heeft over park, tuin en bosch. In do nabijheid der slaapkamers zijn vier badkamers en voorts gelegenheden voor straal- en stortbaden; een electrisch bad en do vele electro-medische preparaten ter beschikking van den arts zijn van het bekende huis Reiniger Gebbert en Schall, te Erlangen. Het geheele gebouw wordt centraal ver warmd door eene roodkoperen warm-water- goleiding, zóó ingericht, dat de temperatuur in de vertrekken, voor 't overige van 6ene weldadige gelijkheid, kan worden geregeld naar believen. Deze inrichting is van de Haag- scbo firma Richel en Co. "Wat voor speciaal „zenuwachtige" dames van groot belang is: op elke verdieping be vinden zich, ter onmiddellijke keering van mogelijk brandgevaar, kranen en slangen, die zeer gemakkelijk door eon ieder kunnen worden behandeld. Voor de huisvesting van pleegzusters, eigen bedienden, enz. is op de bovenverdiepingen overvloedig ruimte. De kamers voor de dames, die de inrichting zullen bestieren, zijn juweeltjes van goeden smaak. De directie is toevertrouwd aan mejuf frouw W. Th. Van Konijnenburg, die, in 't bezit van een akte van de Haagsche Kook- en Huishoudschool, voor hare taak zeker goed berekend is. De verpleging van do zieken, waar die noodig is, wordt opgedragen aan eene hoofdverpleegster, mejuffrouw Sutherland- Royaards, en aan do onder haar werkzame pleegzusters. Het geheel geeft den woldadigen indruk van een by uitnemendheid rustig en kalm home. De inrichting staat onder beheer van een Raad van Commissarissende heeren G. H. Von Steyn, voorz.; dr. P. M. S. Kro*, secr; mr. L. D.n Be r Poortugael, penningmeester, en mr. A. C. A. Tielkemeyer, te Amsterdam. Het gebouw, ook architectonisch een sieraad van de lachende omgeving, i3 o itworpen door den architect A. P. Van Dam, to 's Graven- hage. en onder diens opzicht in weiniso maan den gobouwd door den aannemer J. Ph. Reeser. Hun naam is reeds verbonden aan ahdere grooto inrichtingen van dien aard in de Sche veningsche parken. De krijgsraad te's-Gravenhage veroordeelde gisteren H. J. V., milicien-plaats- vervanger bij het 4de regiment infanterie, tot 3 maanden militaire detentie ter zake van eerste desertie in tijd van vrede, gevolgd door arrestatie. M. J. v. D., tamboer by het 4de regiment infanterie, tot: lo. een geldboete van f 5 subsidiair 3 dagen hechtenis; 2o. 3 weken gevangenisstraf ter zake van lo. het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren straatweg. 2o. wederspannigheid door zich met geweld to verzetten tegen ambtenaren, werkzaam in de rechtmatige uitoefening hunner bediening. Voor den 5den jaariykschen internationalen T. H. O. R.-wedstrijd, te houden Zondag a. s. op het sportterrein te 's-Gravenhage, hebben zich doen inschrijven voor 1600 M. (handicap) 29 amateurs, t. w. 9 uit D.n Haag, 3 uit Leiden, 3 uit Brussel, 2 uit Amsterdam, Delft en Tilburg, voorts uit Rotterdam, Schiedam, Dordrecht, Nij megen, enz. Voor de 1600 M. van meet, Multiplex- nummer, twee tandems en vier tripiets, uit Amsterdam, Rotterdam en Brussel, alle be reden door beroepsrijders. Tien amateurs hebben zich doen inschrijven voor de 50 K M. van meet, zijnde 125 roDden, die met gangmaking gereden mogen worden. Voor de 10 K.M. van maet (25 ronden) zijn 27 amateqrs ingeschreven. Tijd waarnemers zijn de heeren F. Netscher en A. F. H. Van der Stok. Voorzitter-kamprechter is de heer J. C. Redeló. Een werkman van de Pletterij der heeren Enthoven, te 's Gravenhage, de instrumentmaker electricien J. H. v. V., heeft, volgens de „Haagsche Ct.", eene oelangrijke vinding gedaan. In militairen dienst de gevaren en bezwaren van het tegenwoordige waar nemen van de schietschijven ondervonden hebbende, heeft hy zich toegelegd op de oplossing van het vraagstuk, om daarvoor iets boters te vindeninderdaad heeft hij een electrische inrichting uitgedacht, waardoor de officier, die bij de schutters staat, onmiddellijk met onmisbare zekerheid voor zich zist boe de kogel heeft geraakt. Met dit toestel, dat van groote beteekenis is, nu de nieuwe kogel en geweren de gevaren voor den observatiepost vermeerderen, en waarmee men bovendien bij snelvuur de treffers der opvolgende schoten kan waarnemen kan ook worden nagegaan welke baan de kogel volgt. Naar het blad verneemt, zal de uitvinder zijn tosstel over eenig9 dagen aan den minister van oorlog aanbieden. Veel bloemen waren er niet noodig om den Zoölogischen Botanischen tuin te 's-Graver.hage gisteren het aanzien van een bloemenfeest te geven. Immers, de sierlijke aanleg van den tuin met do heer lijkste voortbrengselen uit Flora's hof geeft in gewone tijden aan dit terrein reeds een van zijne voornaamste aantrekkelijkheden. Maar het feest, dat gisteren honderden, vol wassenen als kinderen, naar den tuin lokte, droeg een eigenaardigen stempel. Al wat de bloemgaard in dit jaargetijde aan allerlei soorten oplevert, was door het bestuur van het genootschap met kwistige hand afgestaan en toevertrouwd aan het jonge Holland, ten einde die kleurrijke gaven van moeder natuur te verwerken tot siering van boomen, lantaarns, stijlen, tuiomuur, sieraden, karretjes en ander speeltuig van de jeugd in een edelen, onder- lingen wedstrijd. Aan de Kampplaats van het Jonge volkje had de directie der instelling eene passende omlijsting, geheel in overeenstemming met het zomersche uiterlijk van den tuin, gegeven. Aan weerszijden van de hoofdlaan, aan welker ingang de bezoekers zich tusschen eenigo prachtig bloeiende laurieren bewogeD, liepen slingers van dennegroen, waarop de rozetten van donkerroode geraniums eeD mooi effect maakten, naar een booge eerepoort van spar- regrosn, bez9t met dahlia's van verschillende tint en getooid met vlaggengroepen en bloem korven aan de masten. De openingen van dezen rijzigen esreboog ontsloten den toegang tot het arbeidsveld der kinderen, die van den vroegen ochtend tot den laten namiddag bezig waren met de lenige en vlugge vingers rozen, orchideeën, boom- en klimopbladeren, enz. te fatsoeneeren en te schikken en te brengen tot bestanddeelen voor een bloemsnkleed aan de met den eigenaardigen smaak der jeugd gekozen lichamen. Ook dit bloemenatelier onder het dicht en lommerrijk geboomte van het middel terrein was in feesttooi, daar do het oog stree lende guirlande zich voortslingerde langs de veranda en in dubbele slingers, elk ge ;rapeerd met rozen van verschi lende kleurschakeering, den muziektempel omgaf. Te dier plaatse waren niet alleen jongens en meisjes, maar geheele gezinnen druk aan het werk. Als bewijzen van hunne vlyt, hun handigheid, en smaak in hot aanwenden van bloemen tot versiering waren tegen den mid dag tentoongesteld, gehuld in of bekleed met bloemen in de mee6t verschillende vormen: parasols, sportwagentjes, hoepels, een fi=ts voor een rijder beneden 5 jaren, een ooievaar, een koninklijke kroon, een kruis, t.Ms, stos leo, poppenwagentjes en dergelijke. Bekende bloemisten en niet hot miast de hortulanus van het genootschap hadden tot opluistering het hunne bijgedragen. Zoo had de firma V. R(jswyk veel werk gemaakt van een zuil van bloemen, dragende het borstbeeld van de Koningin, welke terreinversiering keurig uit kwam in een haag van sierplanten; bet per soneel van den heer Vostman bracht met een eere-naald, waarvoor de dahlia's het hoofd- materieel leverden, hulde aan het genootschap; de firma Horrix vereenigde een bloemversie ring van een schommel met eene electrische bouquettenverlichting. Verschillende knapen hadden de lantaarnpalen met groen en bloemen bekleed en deze omlijsting van de ranke staketsels mocht wel voor een van de meest nuttige doorgaan. De geheele bloemenwedstrijd is geslaagd en werd vooral na 4 uren door duizenden bezocht. De lieve kinderhand had hiermede ook aan de grooten veel genoegen verschaft De rechtbank te Groningen heeft gisteren den 13 jarigen knaap Luije Van der Laan, wegens den gruwelijken moord op zijn kameraadje Albert Van der Hoek te Uithui zen veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf. Aan het station te Arnhem be staat de gewoonte, dat de verschillende kruiers hun verdienste afdragen aan hun oudsten kameraad, die het geld in een pot bewaart, ten einde het later onder allen te kunnen verdoelen. Dit geld werd geplaatst in de garde robe, welke toegang geeft tot de conducteurs- kamer, d.w.z. in een kast, waarvan alleen hun hoofd, zekere "Wicherink, den sleutel had. Van dit geld werd in don laatsten fcyd herhaalde lijk wat vermist, zonder dat men er in slaagde den dader te ontdekken. Den 17den Juni echter kwam de conducteur De Groot van het perron, om naar de con ducteurskamer te gaan. In de garderobe zag hij toen den 39-jarigen wisselwachter Antony W. i.i gebukte houding voor bedoelde kast, wtlke open was. Deze ontstelde, toen de con ducteur binnenkwam, stond dadelijk op, nam een onverschillige houdiog aan en met zijn armen leunde h(j over een tafel, terwijl hy met zijn rechterbeen de deur der kast dicht maakte. De conducteur ging toen de registers inkijken, waarop W., niets zeggende, de gar derobe verliet. De Groot heeft toen onmiddel lijk den besteller Van Laar gewaarschuwd om een nieuw slot op de kast te maken, daar hjj iemand gezien bad, die blijkbaar met geen eerlijke bedoelingen met den inhoud der kast had kennis gemaakt. De conducteur wenschte de zaak niet v.rder door te zetten, daar hy medelijden had met de vrouw en kinderen van W., doch de bestellers waren te recht verojtwaardigd, deden aangifte by den adjunct- stationschef, den heer Steenkamp, die op zyn beurt den chef, den heer De Rouw, met het feit in kennis stelde. Gisteren stond W. te dezer zaken te recht. Het O. M., dat ook do talryke voorafgaande diefstallen aan bekl. toeschreef, ei3cbte tegen bekl. een gevangenisstraf van 9 maandeD. De verdeJiger, mr. M. Van Gelein Vitringa, meende, dat, zelfs wanneer de overtuiging by de rechters vaststaat, vrijspraak zou moeten volgen by gebrek aan wettig bewys. G i s t e r n a m id dag by gelegenheid dat de zaaddrager J. Lodewyks aan de Dbzerkade te Zwolle workzaam was mot het lossen van graan uit een vaartuig, ontving hy van een paard, dat ter paardenmarkt was aangevoerd, een slag tegen zyn rechterbeen, waardoor by op gevoelige wyze met de borst, tegen zijn wagen werd geworpen on kneu zingen bekwam, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Hy werd op zyn verlangen naar zyn eigen woning buiten de Kamperpoort gebracht. Gisteren deed zich te Arnhem het zeldzaam geval voor, dat drie dochters uit hetzelfde gezin in den echtelyken staat werden opgenomen. Door de politie te Arnhem is aangehouden de 26-jarige Z., die zich on geveer 14 dagen geleden met e9n brief, inhoudende geldswaarde, uit de voeten maakte, waardoor hy zijn patroon een schade van ongeveer f 100 berokkende. Het alzoo verkregen geld werd door hem grootendeels in Duitschland, waarheen by de wyk nam, verteerd. De handel in varkens van uit Frieslands Zuidoosthoek op de export-slach terijen staat zoo goed als stil. Er schynt gebrek te zijn aan varkens. In den Zuidwesthoek van Fries land is de hooioogst zóó overvloedig, dat de voorraad niet in de schuren kan geborgen worden. De hooihandel is thans in vollen gang. Voor eerste qualiteit besteedt men f 10 a ƒ11, voor mindere soorten f 7 a ƒ10 per 500 KG. Dinsdag - namiddag omstreeks 4 uren viel de loodgieter Th. B. van het dak van een in aanbouw zynd huis aan den Kronenburgersingel te Nijmegen door een luchtkoker naar beneden; na eenige oogen- blikken overleed hy ten gevolge van schedel breuk. De overledene, 54 jaar oud, was weduw naar en vader van 3 kinderen en woonde by zijn ruim 80 jarige moeder in. In de Londensche wyk White- chapel is een Israëlietischo familie vergiftigd door het gebruik van karper. Drie weken geleden had do vader een party visch ge kocht, waaronder wat Pruisische karper, die, naar men geloofde, uit Holland afkomstig was. Den dag na het gebruik werd de geheele famili9 zwaar ziek, hoewel, volgens de „Sun", naar het schynt enkel de vader en do zoon van den karper hadden gegeten. Na genees kundige behandeling herstalden de zieken, slechts do vader on de zoon tleven lüdend. De eerste was op den weg dor beterschap, maar met den zoon wilde het niet vlotteD, De geneesheer verklaarde, dat or iets niet ii* orde was aan de rechterzijde van de maag, maar voordat hy de ziekte met succes kon beetryden, overleed de jonge man. Den vol genden dag stierf ook de vader, maar niet direct ten gevolge van de vergiftiging. Volgens; den geneesheer was de zoon overleden aan een organische ziekte, ontstaan na het eten van viscb, en de vader aan een oude kwaal, De dokter veronderstelt, dat de viscb, die het onheil heeft aangericht, zelf vergiftigd was. Naar aanleiding van dit bericht schryven de heeren Gebroeders Dil, te Koog aan de Zaan, aan het „Hbl.", dat ton gevolge van dit voorval thans by de Engelsche Israëlieten esn vooroordeel bestaat tegen Hollandsche zoetwatervisch, zoodat men veilig Z9ggen kan, dat zy op het oogenblik in Engeland onver koopbaar is, en zy vragen of het niet wen- scheiyk zou zyn, dat van regeeringswege eon onderzoek worde ingesteld om uit te maken of de visch uit Duitschland of Rusland is aangevoerd of bedorven was, of by hot vangen door vergif bedwelmd. „Wenscheiyk is het, dat men niet trachte een onzer smakelijke zoetwatervisschen een smet aan te wryven, die onverdiend is, geljik men eenige jaren geleden eveneens heeft beproefd te doen met de Zeeuwsche oesters. Deze zyn destyds van allen blaam gezuiverd door een grondig onderzoek", schryven zy. Te Brussel trachtten Zondag- avond j. 1. twee heeren en een dame door de hoofddeur tot het Noorder-station te go- raken. Den dienstdoenden beambte, die hen naar den algemeenen open zjjnden ingang verwees, gaven zy geen gehoor en zy gingen voort, waarop de beambto een der heeren by den arm greep, om hem terug te houden. Daar herkende hy Prins Albert en brak in verontschuldigingen uit. De prins, tii3 met zyne zuster zyn zwager, den prins van Hohenzollern, naar den trein geleidde, kal meerde den armen beambte, hem verzekerende, dat by slechts zyn plicht gedaan had. Gelukkig had de beambte noch geschreeuwd noch te vast toegegrepen. In de dennenwouden van het tegenover Toulon liggende eiland Porquerolle3 brak een brand uit, die zich, door een hevigen wind aangewakkerd, spoedig van het Z.-W. uit verder verbreidde. Do geheele bevolking arbeidt yverig om hour haardsteden voor d* verwoesting van het vuur te vry waren. Do aardbeving in Bengalen. - De Indische post, die Bombay den 3 sten Juli verlaten heeft, brengt onder vele ongeluks- tydingen het heuglijk bericht, dat de eerste gegevens over het verlies aan menschenlevens overdreven waren. In Assam, het uitgestrekte bergland aan den middelsten Brahmapo-tra, waren, zooals bekend, eenigo dorpen van da hellingen der bergen afgegleden en volkomen vernield geworden. Deze aardstorting vond intusschen zoo langzaam plaats, dat de meeste inwoners zich redden konden. In plaats van het in den aanvang, geschatte aantal van 3000-4000 dooden gelooft de commissaris der provincie nu in zyn bericht het getal op 700 900 te mogen aangeven. Een groot geluk was het, dat de onheilvolle gebeurtenis nog voor zonsondergang plaats vond, toen all9S nog op de been en naar 's lands zeden buiten was, om de met de dalende zon ontstane afkoeling der lucht te genieten. By nacht zou deze aardbeving onoverzienbare offers gevorderd hebben. De „Englishman", oen aanzieniyk blad uit Calcutta, vermeldt een hoogst interessant bericht uit Scbillong, de hoofdstad van Assam, van een ooggetuige, die toevallig by het gebeuren van het ongeluk het van een hoogte kon waarnemen. Da ge heele stad met hare torens, daken en koepels rees en daalde minutenlang op en neder, maar reeds na twee seconden lag het grootste deel der vaste gebouwen voor den grond, en e6ne dichte, kwaiyk riekende stofwolk breidde zich over do puinhoopen uit. Een meer, dat zich in den omtrek der plaats bevond, verhief zich tot een reusachtigen waterheuvel en verdween dan geheel, slechts een roodachtig mist- kleurigen damp achterlatend. Volgens een later bericht uit Nieuw-York zyn by den schouwburgbrand te Paducab, in Kentucky, g9en personen omge komen. Slechts een aantal zyn min of meer verwond gevonden. De „Financial Post" schat het aantal stakers In do Engelsche machinefabrie ken op 30,000 en verwacht, dat de volgende week nog 30,000 den arbeid zullen neerleggen. Te Giesenkirchen kregen twee personen, B. en G., onder het diinkon van een potje bier, twist over een katje, die zoo hoog liep, dat B. naar zyn huis een groot klompenmes ging halen, waarmee by G. af wachtte. Nauwelyks was z(jn tegenstander hem op korten afstand genaderd, of hy plofte hem het scherpe mes in het lichaam. De toegebrachte wonde was helaas doodelyk, want een paar minuten daarna gaf de onge lukkige G. den geest. B. werd onmiddeliyk geairesteerd en naar de gevangenis overge bracht, doch toen men hem 's andoren daags in verhoor wilde nemen, had hu door ophan ging een einde aan zyn leven gemaakt. En dat alles ter wille van een katje! De Parysche bladen maken mel ding van een groote rooversbende, bestaande uit jonge mannen, allen beneden de 21 jaren, die de onmiddellyke omstreken van Parys onveilig heeft gemaakt, doch thans is inge rekend, eu tot welker slachtoffers, naar ook bericht wordt, den 2den dezer maand de heer Raphael Bisscfcoffsheim, de bekende rjjke oud- Amsterdammer, heeft behoord. Terugkomende

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2