N°. 11474. Vrijdag 23 Juli. A°. 1897 ■-£H (gourant wordt dagelijks, met aitsoniering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 21 Juli. p euilleton. De Kneipp-kuur. LEIDSCH DAIxBLA PEIJS DEZES COCSAMTs Voor Leidon per 3 maanden. 1.1D. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTEËN: Van 1—6 regels 1.06. Iedere regel meer 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Ofiïeiöolo KcnnisgeTingen. KENNISGEVING. natioxalk militie. Oproeping tot den wcrkelykcn dienst. Do Burgemeester der gemeente Leiden, Gozien do circulaire van den heer Commissaris der Koniugin iu de provincie Zuid Holland, dd. 14 April 11., Provinciaal blad No. 20, betreffende de oproeping in activiteit van milic en-verlof- gangera der lichliugen van 1893, 1894 en 1895; lircugt tor kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-vorlofgangora, belioorendo tot do lichtingen en corpsen, hieronder vermeld, dat zij, krachlens art. 125 der Milinewet, tot den werkelijken dienst worden opgeroepen, ten einde gedurende het mede hieronder achter den naam van elk corps of zijne onderdeden vermeld tijdvak tn den wapenhandel te worden geoefend, als: lichtiugen 1893 en 1894 regiment Grenadiers en Jagers, in garnizoen te 's-Gravenhage lichtingen 1893 en 1894 1ste, 2de on 4do bataljon van 25 Augustus tot en met 8 September a. s.; lichtmgen 1893 en 1894 5de bataljon van 4 Augustus tot en met 28 Augustus a. s. lichtingen 1893 en 1894 4de regiment Infanterie, 2de en 4de bataljon, in garnizoen te Leiden van 25 Augustus tot en mot 8 September a. s.; lichtingen 1893 en 1894 7de regiment Infanterie, 2de, 3de en 4do bataljon, in garnizoen te Amster dam van 25 Augustus tot en met 8 Sep tember a. 8.; lichtingen 1893 en 1894 8sto regiment Infanterie, 5de bataljon, lstc, 2de en 3de compagnie, in garnizoen to Utrocht, van 4 Augustus tot en met 28 Augustus a.s.; lichting 1894 5de regiment Infanterie, 5do bat., in garnizoen to Utrecht van 25 Augustus tot en mot 8 September a. s. lichting 1894 lsto compagnie Hospitaalsoldaten, in garnizoen to Amsterdam van 9 Augustus tot en met 8 September a. s.; lichting 1894 2de regiment Vekl-artillerie, 2de en 3de batterij, in garnizoen te'9 Gravenhage, van 25 Augustus tot en met 28 September a. s. zullende de opgeroepen manschappen zich op den dag, voor hunne opkomst bepaald, des namiddags vóór vier uren, bij hun corps, in de hierboven aangewezen garnizoensplaatsen, moeten beviiiden, in uniform gekleed en voorzien van al de voor werpen van kleeding en uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, als mede vao hun verlofpas en zakboekje. De bedoelde^verlofgangers worden mitsdien uit- geDOodigd zich vóór of op den dag van het ver trek naar hun corps, ter plaatselijke Secretarie alhier aan te melden, ten einde hun verlofpas te doen aanteekenon, alsmede tot het ontvangen, zoo noodig, van een vei voerbewijs on, wanneer hunne garnizoensplaats buiten deze gemeente is gelegen, desverlangd van het hun toekomend daggeld terwijl zij voorts verplicht zijn, bjaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinderen aan deze oproeping te voldoen, daarvan tijdig ter Secrotario voormeld kennis te geven, in hel oersto geval onder overlegging van eene geneeskundige verklaring, zijnde zij echter gehouden zich na hun herstel onverwijld bij hun corps te vervoegen. Leiden, De Burgemeester vooruoeind, 20 Juli 1897. F. WAS. Naar wy reeds meldden, had gisteren bet jaarlyksche kinderfeest vanwege de „Leidsche Vereer.iging tot bevordering van geregeld schoolbezoek" plaats en verzamelden tegen elf uren de 285 feestelingen zich op „Musis Sacrum". Daarna werd alles geregeld en zoo nam tegen halftwaalf d9 prachtige optocht met muziek langs Leidens hoofdstraten, onder begeleiding van de twaalf heeren bestuursleden, een aanvang, naar het station Leiden Kat wijk, waar de stoomtram- gereed stond, ten einde den stoet naar Katwyk aan Zee te vervoeren. Jubelende ving de tocht aan, nageoogd door tal van belangstellenden en dankbare ouders. Wel was een elders in dit nommer ▼ermeld klein incident met de tram de oorzaak, dat het opgemaakte program eenigszins in de war raakte, maar goed en wel te Katwijk aangekomen, nam men, na eene wandeling door KatwiJks hoofdstraat, plaats op het zeer goed ingerichte feestterrein by het paviljoen van het Groot Badhotel. Onder afwisseling van tal van traktaties hadden nu hier en in de duinen de wedstrijden (duinbeklimmen, ringsteken, zakloopon, blokjes- rapen) plaats. Alles liep in de beste orde en in deopgewektste stemming af. Ook de prestidi- gitateur, de heer Scbramade, uit Rotterdam, en de goede muziek van de Beiersche Kapel, onder leiding van den heer Schmir, verhoogden de feestvreugde, zoodat de president der Vereeniging, dr. Hagen, by de prijsuitdeeling kon getuigen, dat het kinderfeest van 1897 by alle feestelingen voorzeker lang In aan denken zal biyven. Een woord van dank komt bovenal toe aan de heeren burgemeesters van Leiden en Katwyk voor hunne hooggewaardeerde mede werking, aan onderscheidene boekhandelaren o. a. de heeren Kooykor, v. d. Hoek en den photograaf Goedrijee voor hunne prachtige boekgeschenken en photogr 'phieën, als prijzrn en premiön by de wedstrijden, aan de burgerij van Leiden voor hare bijdragen ter bekosti ging van het feest, aan den heer Tolk te Katwijk, voor zijne flinke bediening, maar in 't bijzonder aan den edelen kindervriend, die evenals ten vorigen jare den penningmeester aangenaam verraste door een bijzondere by- drage als blijk zijner hooge ingenomenheid met het doel der vereeniging „Geregeld Schoolbezoek." Geeft het feest voor heeren bestuurders een hoogst vermoeienden dag, de overtuiging zoovele kinderbarten en niet minder de ouders der feestelingen te hebben verbiyd, moet voor hen een aangename dank zijn. De lsto luitenant C. A. Den Beer Poor- tugael Barendregt, van het 4de reg. inf., die by koninklijk besluit van 6 Juli j.l. in zijn rang werd overgeplaatst by het regiment grenadiers en jagers en door den minister van oorlog bestemd werd voor de bataljons jagers, heeft heden zijne bestemming gevolgd. Naar ons wordt medegedeeld, moet by de herstemming voor twee leden van den gemeenteraad alhier, 11. Dinsdag, aan het 8tembureel in do school aan de Mare zich het geval hebben voorgedaan, dat een blinde kiezer zich met zijn oproepingsbiljet aanmeldde om van zyn kiesrecht gebruik te maken, verzoekende daarbij le mogen worden byge- staan door zyn hem vergezellonden schoon zoon, eveneens kiezer, hetgeen hem echter moet zyn geweigerd. Integendeel moet het hem reeds overhandigd stembiljet door den voorzitter zelfs zijn stuk gescheurd. By het te 's-Gravenhage gehouden examen voor vrywilligers by het reserve-kader is 0. a. geslaagd de jongeling G. J. D. Mingelen, te Leiden. Te Leimuiden wordt den lsten Augmtus een telephoonkantoor geopend. De heer J. N. Verschoor, directeur der Stads-Bank-van-leening te Delft heeft eervol ontslag uit die betrekking aangevraagd. Naar wy vernemen, zal het 3de reg. veld-art., wegens het heerschen van Influenza onder de paarden, niet deeloemen aan de schiet-oefeningen in het Kamp van Olden- broek. (Tel.) Bedankt is voor het beroep naar de Gerei, gemeente te Hattem door ds. J. H. Donner Jr., te Nieuwdorp. Na een bezoek aan Amsterdam gebracht te hebben, bogaf de minister van Rumenië en zyn gevolg zich naar Rotterdam, ten einde aldaar tegenwoordig te zyn by een diner, dat de burgemeester dier gemeente, de heer F. B. 's Jacob, te zyner ecre gaf. Onder de gasten behoorden ook de minister van waterstaat, de heer Van der Sl9yden, de beer C. G. Rommenhöller, consul van Rumenië te Rotterdam, en eenige piaatselyke autori teiten. Te 9.45 keerden de hooge gasten per H- IJ.-S.-M. naar Den Haag terug. Naar het „Weekbl. v. h. Recht" mede deelt, zal de raad van toezicht en discipline der orde van advocaten by den Hoogen Raad der Nederlanden op het Brusselsche advocaten- congres vertegenwoordigd worden door mr. J. G. S. Bevers, lid-secretaris van dezen raad, en de raad van toezicht en discipline der orde van advocaten by het gerechtshof te Amster dam door den deken der orde mr. E. N. Rahusen. Volgens officiëele mededeelingen in de op gisteren gehouden hoofdbestuurs-vergade- ring der Dordtsche tentoonstelling bedroeg bet aantal betalende bezoekers gedurende de eerste zes weken 80,974 voor het hoofdterrein en 40,251 voor Oud-Dordt. De dageiyksche ont vangsten overtroffen de raming met ƒ200 per dag. Waar dus gebleken is, dat èn het aantal bezoekers en de ontvangsten de raming overtreffen, mag gerust gezegd worden, dat het succes der tentoonstelling boreikt is. Ter uitbreiding der concerten op de tentoon stelling is thans geëngageerd een Oud Dordt sche muziekkapel, die zich dagelyks in kostuum op Oud-Dordt zal doen hooren. Voor de volksspelen, a. s. Maandag op het terrein der tentoonstelling te houden, zyn reeds de navolgende pryzen aangeboden: Redactie „Dordtsch Nieuwsblad", ƒ25; A. C. Zoet hout, zilveren remontoir horloge; Jac. Schotel, twee biscuitsbustes; door de heeren M. Van Zanten, George Figi, Jacques Ballin- tyn, E. Keus, W. Dooren, Johs. Tuinenburg en Carel Tenenti, bons voor verschillende consumptie- of luxe-artikelen. Da „Sts.-Crt." van heden bevat het koninklyk besluit van 12 Juli 1897 (Stsbl. No. 175), tot vernietiging van de artikelen 10 en 11 der verordening, houdende voor schriften in het belang der openbare gezond heid voor de gemeente Utrecht. De minister van financiën heeft in ant woord op het adres der Kamer van Koop handel voor de gemeente Schoterland c. a. ook ondersteund door de Asser Kamer betreffende de inferieure qualiteit van het papier der in omloop zynde muntbiljetten geantwoord, dat deze thans gedrukt worden op papier, over welker duurzaamheid het publiek stellig niet klagen zal, en voorts, dat Z9er waarscbynlyk binnenkprt de biljetten van 10 zullen gedrukt worden op een papier soort, die aan alle redelyko eischen zal voldoen. Aan het Staatsexamen tot toelating aan de Universiteit namen van 19 21 Juli deel 5 candidaten voor de faculteiten der godge leerdheid, enz. Toegelaten zyn 2 candidaten, nl. de heeren R. E. Kramer en C. W. "Wormser. Voor de faculteiten der geneeskunde, enz. wc-rden 8 candidaten geëxamineerd. Toege laten zyn 2 candidaten, nl. de heeren F. H. Fisscher en D. Boeke. Het examen wordt voortgezet met drie candidaten. Naar het „Vad." meldt, zal de heer S. F. Kleinbentink, leeraar aan het Kon. Instituut voor de marine te Willemsoord en belast met het onderwys in de Fransche en Engelscbe taal- en letterkunde, als zoodanig eervol ontslag aanvragen en naar Inaië vertrekken. Hr. Ms. flottieljevaartuig „Edi," onder bevel van den luitenant ter zee der 1ste k!. P. A. R. Hennequin, is 21 dezer te Aden aangekomen. Te Oostburg J(Zeeland) is overleden de zeereerw. heer C Van Genk, sedert 1877 pastoor aldaar. De overledene was zeer be mind en heeft verschillende goede inrichtingen tot stand gebracht, 0. a. meisjes- en jongens scholen, (zieken- en weeshuis; ook liet hy er eene nieuwo kerk bouwen. Het „Vad." meldt, dat, naar aanleiding van het door het kiescollege te Dordrecht ge kozen zestal predikanten, waaruit ten duide lijkste biykt, dat het het zeer billyke verzoek der moderne minderheid in de Nederduitsch- Herv. Kerk niet beeft erkend, door eenige modernen besloten is een Remonstrantsche gemeente op te richten. Naar uit Tilburg gemeld wordt, zal de postdirecteur daar ter stede, de hoer jhr. Van Sasse van Ysselt, over eenige maanden zyne betrekking neerleggen. In de eerste helft van September 1897 zal te 's-Gravenhage een vergeiykend examen worden gehouden voor Nederlanders, minstens 20 jaar oud zynde en den leeftyd van 30 jaar nog niet bereikt hebbende, die geneigd zyn te worden aangesteld tot militair opzichter der genie 3de klasse by bet Nederlandsch- Indisch leger. Voor nadere byzonderheden zie men de „Sts.-Ct." van heden. Mon meldt uit Brussel aan de „N. R. C.": De gezant van H. M. te Brussel, jhr. mr. R. A. A. E. Von Pestel, tevens gezant en gevolmachtigd minister van Z. K. H. den Groothertog van Luxemburg, vertrekt mede naar Luxemburg, om den Groothertog met zyn verjaardag te complimenteertn. Het stoomschip „Obdam" arriveerde 21 Juli van Nieuw-York te Rotterdamde „Maas dam" vertrok 21 Juli van Rotterdam naar Nieuw-York; de „Brorao," van Rotterdam naar Batavia, arriv. 20 Juli te Port-Said; de „Burgemeester Den Tex" arriveerde 21 Juli van Batavia te Amsterdam; de „Gedé", van Batavia naar Rotterdampasseerde 21 Juli Gibraltar; de „General," van Oost-Afrika naar Vlis8ingen en Hamburg, arriveerde 21 Juli te Suez; de „Salak" vertrok 21 Juli van Batavia naar Rotterdam. Katwijk: Te Katwyk aan den Ryn had de gewone jaariyksche beproeving der brandblu8chmiddelen plaats. Het materiëel werd in de beste orde bevonden, terwyl het vaste corps zich uitnemend van zyn taak kweet. De beproeving zal te Katwyk aan Zee dit jaar achterwege blyven, waar by den onlangs plaats gehad hebbenden brand alles behooriyk in orde werd bevonden en het personeel zich daar uitstekend heelt gedragen. Leiderdorp: By de gisteren gehouden vtrkiezing van een lid van den Raad dezer gemcento is by den burgemeester één lyst ingeleverd, waarby de heer A. B. Yerkley candidaat is gesteld. Daar geen meer candi daten zyn opgegeven, is, ingevolge art. 10 der wet, door den burgemeester verklaard, dat de heer A. B. Verkley tot lid van den Raad is benoemd. Het nieuw gekozen lid heeft de benoeming aangenomen. Leimuiden: By de op 20 Juli gehouden herstemming voor den gemeenteraad zyn uit gebracht 166 stemmen, waarvan één van onwaarde. Herkozen is de heer J. Treur met 87 stemmen, en gekozen is de heer J. Van Leeuwen met 62 st. Verder bekwam de heer J. Broekhuizen 59 st. en de heer J. Hart veld 54 st. Woubrugge: De heer C. Swart, alhier, benoemd tot lid van den Gemeenteraad (vaca ture wegens vertrek van den heer J. Van Griethuizen, aftr. 1899) heeft deze benoeming niet aangenomen. De candidaatstelling, ten einde andermaal in deze vacature te voorzien, is bepaald op 3 Augustus a. s., waarvoor formulieren ter gemeente-secretarie verkrijg baar zyn. Uit de „Staatscourant". Kon besluiten. Benoemd tot rechter in de arrondissements-rechtbank to Alkmaar, mr. W.H. Vau Nes van Meerkerk, thans substituut-griffier bij de arrondissemenls-iecutbank te Zwolle; tot substituut-griffier bij de arrondissements-rechtbank te Zwolle, mr. A. J. Van Slooten, thans commies- redacteur ter gemeente-secretarie to Haarlem tot rechter in de arrondissements-rechtbank te Rotter dam, mr. J. W. Mulder, thans substituut-griffier bij do arrondissement^ rechtbank te Amsterdam; tot substit-griflier bij de arrondissements-rechtbank te Amsterdam, mr NV. A. Van Woudenberg Ham- strn, advocaat en procureur aldaar, tevens beëedigd klerk ter griffie van gemolde rechtbank. Bij bot hoofdbestuur der posterijen en tele- graphie benoemd: tot hoofdcommies: mr. A. ï1 ilant, secretaris van de Staatscommissie, mgesteld bij Kon. besluit vau 31 Juli 1895; tot adiunct commies jhr. mr. F, Beelaerts van Blokland, advocaat en procureur, beiden to 'a-Gravenhago. Aan den inspecteur dor posterijen J. J. Doffegnies te 's-Gravenhage, op zijn verzoek, met ingang van 1 October 1897, eervol ontslag verleend, wegens lichaamsgebreken, onder dankbetuiging voor de vele cd goede dienstén door hem bewijzen, en met gelijkon datuin benoemd tot inspecteur der poste rijen en telegraphie, ter standplaats 's-Gravenhage, B. J. 11. Engelbregt, thaus inspecteur der poste rijen en telegraphie in algemeenen dienst. Aan G. A. H. Van der Spar, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ,Slot.) „Wacht, lummel I nu kryg je met den toeri8tenscherm, dat je voor myn voeten kruipt l" riep de bedreigde met den moed der vertwyfeling en wilde het genoemde wapen bemachtigen. Maar dit was lichter gezegd dan gedaan. Dof grommend strekto de dog zich op den grond neer en kwam toen met een snellen, krachtigen sprong op Borger af. Een gillend geschreeuw uitstootend, rende deze weg, doch de vyand kwam hem achterna. Een wilde jacht ving aan. Het buitendien reeds zeer primitieve toilet van den vluchtende werd nu door struikgewas en kreupelbosch deerlyk gehavend. Nu en dan wendde hy zich om en slingerde een tak of een steen naar zyn opvolger, maar deze bleef hem met yzeren volharding op de hielen. Daar zag de gejaagde na ademloos voor waarts stormen eindeiyk de achterzyde van een klein huis en niet ver daarvan verwyderd een pereboom met een daartegen aan ge plaatste ladder. IJliDgs klom by daar langs op: want in het huis te vluchten, kwam niet in hem op, vanwege zyn onvoegzame kleeding. Op een der hoogste takken zittend, riep hy integendeel den hemel vurig aan, dat het hom spoedig vergund mocht zyn, ongezien den terugtocht aan te nomen. De vyand scheen echter besloten niet te wyken en liep toornig blaffend om den boom. „Alle duivels! Heb ik je eindeiyk, infame perendiefl" klonk nu een harde, grove stem. Een kanonschot had Berger niet vreeseiyker kunnen doen verschrikken. „Gy dwaalt, myn waarde," begon by zich met sidderende stem te verdedigen. „Ik ben een badgast uit het naburige T. „Zoo? En sedert wanneer zitten dan de badgasten zonder laarzen en kousen op myn ooftboomen? Naar beneden en geen fratsenl" „Ach, ik wil hier ook volstrekt niet blyven," stamelde de belegerde neergeslagen, terwyl hy schuchter en zich met beide handen vast klemmend, de eene sport na de andere afdaalde. „Houd ten minste de ladder vast." „Ook nogl Jou houd ik vast, miserabele 8pitsboefl" „Maar laat ik u toch opheldering geven, beste vriend „De duivel is je beste vriend l Voorwaarts, zeg ikl" Een ruwe vuist pakte Berger, die nu zoo goed en kwaad als het ging beneden gekomen was, by den kraag, en eer hy nog geheel tot bezinning komen kon, werd de beklagens waardige voortgesleept en in een stal gestoo- ten. Hy hoorde den grendel er voor schuiven en de vreeselyke woorden„Hans, loop gauw naar T en haal do politie. Sapperloot, een heelen zak peren heeft hy zich reeds zoo zachtjes aan naar beneden gehaald. Ik moest hem den bals omdraaieD, den dief, den vagebond 1" Mi:;utsn lang zat de gevangene als ver doofd op den grond, daarna keek hy op en in de oogen van een os, die hem met zyn wonderiyk dom gezicht aangaapte en als ware het tot begroeting een langgerekt „boe-oe oei" hooren liet. Van den linkerkant klonken knorrende tonen. Daar bevond zich een klein, houten beschot, waarachter biyk- baar het boretelvee verbiyf hield. Welk een situatie l Welk een blamage, wanneer de zaak eens bekend werd! Berger dacht in allen ernst aan zelfmoord en zag als rond naar een eind touw. Daar kwam iemand jodelend en op klompen aansloffon. Een meid, die waarschynlyk juist van hot veld terugkeerde en niets van het voorgevallene wist, maakte de deur open, wierp een bezem en een hark in den stal en verdween daarna weer, zonder op te merken, dat daar iemand, door de deur gedekt, in een hoek hurkte. Dit gunstig oogenblik nam hy waar. Het gelukte hem te ontsnappen 1 De hond had zich gelukkig weggepakt en nu vloog Berger als een bom het bosch binnen. O, als hy zich nu maar weer daar bevond, waar zyn kleeren lagen 1 Deze boomen en rotsblokken hadden zulk een vertwyfelende overeenkomst met elkander 1 Het aDgstzweet stond den voort spoedende op het voorhoofd. Plotseling een halfgesmoorde vreugdekreet I Hier kwam de hazelnotenstruik in het gezicht, welken hy zich zeer nauwkeurig herionerde, en daar schemerde reeds alles in het heerlykste fluweel- groen. Dat was de weide. Nog honderd schreden rechts en het doel was bereikt. Snel sp-ong de vluchteling over het smalle beekje en spoedde zich naar den boomstronk. Opeens echter werd het hem zwart voor de oogen. Barmhartige hemel l Zou dat waar- beid zyn? Neenl En toch! Wat hielp het, de werkeiykheid te loochenen, het afschuwe lijke Diet te willen zien? Alle bier achter gelaten voorwerpen waren verdwenen. In de plaats daarvan zag men versleten schoenen met stukgeloopen zolen, een ouden, verkreu kelden hoed met halven rand en een slechts uit verschillonde lompen bestaande jas. Over Bergers wangen verbreidde zich doodsbleek heid. Wat nu? Er biuef hem niets anders over dan den nacht af te wachten. O, welk een beproeving I De maag van den hongerige begon zich krampachtig samen te trekken. Als het toch maar eerst duister werdl Maar nog altyd straalde de zon met verblindenden glans. Doodmoe legde de zwaar bezocht9 zich achter een struik neder en zuchtte: „Ik moet eenige uren in den slaap zien door te brengen." Werkelyk verzonk hy in een koortsachtige sluimering, maar by werd na eenigen tyd van rust op brutale wyze wakker geschud. „Daar is de vagebond, de perendiefl" klonk het dicht aan zyn oor. „Byna was de spits boef ons ont8naptl" Do heer Berger kreunde letteriyk van schrik, toen hy den eigenaar van den pere boom herkende, en wel in gezelschap van een zeer martiaal uitzienden politie agent, die afachuweiyk naar geesteiyke dranken rook. „Opgestaan en dat goed aangetrokken 1" riep de laatste, op de lompen wyzende, die daar lagen „Voor geen geld van de wereld!" protes teerde de in 't nauw gebrachte. „Neen, dat doe ik niet. Ik ben immers een badgast uit T.... Laat my toch loei" „Gy houdt ons misschien wel voor schaaps koppen," snauwde de man der gerechtigoeid, terwijl hy hem den hoed op het hoofd drukte. „Dat gaat my dan toch te ver!" schreeuwde mynheer Berger in de hoogste woede en vertwyfeling. „Weg met die lompen l Foei, duivel! Help, helpl" „Hy wil zich verzetten. Houd hem vast, waarde Möhringl" riep de politieman. „Dat zal hy wel laten!" „Als je niet oogonblikkoiyk stil zyt, kryg je wat op je nek, hoort Trek je eindeiyk je schoenen en jo jas aanja of neon?" Een onmacht naby, schikte de heer Berger zich naar den drang der omstandigheden. Wot zou het hem geholpen hebben zya naam te noemen? Hy zou toch by deze beide dwinge landen geen geloof gevonden hebben. En dan 't was ver. 't Was te hopen, dat het begon te donkeren eer men daar aankwam, en op het politiebureau kon hy immers be- wyzen wie hy wa3. Theresia en Molly kon by als getuigen vorderen en als snood behan delde badgast op zyn minst van de overheid diep stilzwygen eischen. Ondertusechen was echter ook in T alles in beweging geraakt. „Waar biyft Gott lieb?" jammerde de bezorgde gado sedert uren. Bouwman liep ontelbare malen do straat op en keek naar alle richtingen, en toen hy einöelyk terugkwam met de boodschap, dat men de politie gehaald had, omdat een

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1