N°. 11472. Woensdag 31 Juli. A0. 1897 (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden. 20 Juli. Pemlleton. DWAALSTERREN. IDSCH PRIJS DEZER COURAXTs Voor Leiden per 3 maanden. f 1.10. Franco per post1.40. 4/zonderlyke NommerB 0.05. PRIJS DER ADVEBTENTIËN: Van 1—6 regels f 1.06. Iedere rogel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaateruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. De heer R. J. Van der Heyde, arts albier, *6 benoemd tot gemeente-geneesheer te Bun- "cboten (prov. Utr.cht). - Hedenmiddag ontvingen wy per Neder andsche mail de Bataviasche bladen van 18 ot 22 Juni. - De heer H. J. Mulder en ecbtgenoofce, hans verbonden aan de Martha-stichting te Men aan den Ryn, z\jn benoemd tot vader n moeder in het wees- en bestedelingenhuis je Aalsmeer. - Aan den eerw. heer L. Oosterlaan, van jeidschendam, subdiaken van het St.-Jozefs- iesiehuis Mill Hill, is de wyding van het "iaconaat toegediend. - Voor het toelatings-examen voor do kweekschool voor de zeevaart te Amsterdam ijn geslaagd, behalve A. D. Ouwehand, van "atwljk aan Z9eP. Tjebbes, van Scheveningen en A. B. Gelpke, van Leiden. De Turksche gezant te 's-Gravenhage, Hamid B^y, ia met verlof op reis naar Koastantiuopel, van waar hy over eenige tnaanden terugkeert, om dan als gezantschaps- laad der Porte te Londen op to tredeD. De secretaris van legatie Chókib Effendl (ungeert als zaakgelastigde tydens afwezigheid jan het hoofd der legatie. - De secretaris van het ItaliaaBsche gezant- chap in Den Haag, markies De Gregorio, is met verlof naar Carlsbad afgereisd. - Ds. J. Schotel, predikant der christelyk- gereform. gemeente te Haarlem, voor korten tyd te Utrecht werkzaam, hoopt morgen den dag te herdenken, dat hy vóór 25 jaren tot zijn dienstwerk werd ingeleid. Na achtereenvolgens werkz am te zyn goweest te Bergambacht, Dinteloord, Alfen aan den Ryn, Scheveningen, Haarlem en Utrecht, is hy fchajis weder te Haarlem (Werkzaam. - Te 's-Gravenbage is aangekomen tot het 'doorbrengen van verlof de heer Wttewaal van Stoetwegen, Hr. Ms. gezant by het Russische Hof. Ook ridder Do StUers, buitengowoon gezant en gevolmachtigd minister by ao Fransche Republiek, is met verlof uit Par'js vertrokken. -De directeur van hot kabinet aer Koningin bljjft een maand werkzaam op het Loo. - Naar het „D. v. Z. H." verneemt, hebben do heereD, die by gelegenheid van het bezoek van den Onderkoning Li Hung-Chang door den keizer van China zyn gedecoreerd, eerst dezer dagen over Berlyn hunne brevetten bekomen, houdende hun officiëelo benoeming. Thans zullen spoedig de Komnklyke bealuitsn ver- [schijnen, waarby deze heereo worden gorecb- i tigd tot het aannemen'en dragen van de ver- sierselen der hun toegekende orden. - Uit de oude Prinsonstad weet de Haag- ache Kroniekschryver var» d* „N. Gron. Crt." een schandstuk te verharen a;j> volgen den aard: „Een zeer boos gerucht l» uit het naburige Delft tot ons doorvo.:;ront?en. Men bewpert. dat daar aan hit gymn-mum zeer on regelmatigheden zyn ontdekt. Sedeit jaren, Slot.) In een oogwenk was Else's moeder ver dwenen; in een oogwenk verscheen zy weder met hot étui In de hand. „Hier, hier hebt gy het. Gy neemt my oen grooten last van myn hart. Ik had geen nachtrust meer, en juist wilde ik naar den heer Von Rechting." Een uur later verscheen dezo zelf. Het ging met de vrouw van den geheim raad als mot zooveel menschen, die groote geheimzinnige plannen smeden en by de eerste misrekening het beschadigde net voor den eerste den beste, die hun onder de oogen komt, uitspreiden. Mevrouw Constance kwam Rechting dadelyk met het verhaal van al haar verdriet te gemoet; de geheele familie was, volgens haar, door den president gecompro mitteerd. "Wie had zoo iets van dien man kunnen denken! Zoo erg best vertrouwd had zy hem eigeniyk nooit. Zy vertelde hem de intrige met do bloemenmand, met den be diende; zy beschreef hem ook de slang, die in de gedaante van een blauw fluweelen étui op den bodem had liggen loeren. Erich hoedde zich wel dien stroomenden woordenvloed tegen te houden. Hy had niet meer aan dat noodlctlige geschenk gedacht, ea wat hy hier uit den mond van de vrouw dos eeheimraads vernam was slechte een too heet het, zouden, door een niet te verklaren onachtzaamheiJ of erger de geëxami- neerden voor het eindexamen lang to voren in het bezit zyn gekomen of gesteld van een opgaaf van al het scbrifteiyk werk, dat aan de candidaten werd opgegeven. De zaak zou reeds een onderwerp van ernstige besprekin gen zyn tusschen de onderwys-autoriteiten en men verwachtte algemeen, dat het muisje een staartje zal hebben. Maarmisschien is het niet meer dan een boos praatje I" Uit goede bron verneemt de „Winsch. Ct.", dat dr. Menno Huizinga het Vryzinnig Democratisch comité te Winschoten gemach tigd heeft te verklareD, dat hy weigert oene candidatuur voor de Tweede Kamer in het district Winschoten te aanvaarden. Door de kiesvereeniging in de dorpen Brit- sum, Comjum en Jelsum is met algemeene stemmen tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld de heer H. Pyttersen Tz. De militie-commissaris te Zwolle, de kolonel F. baron Van Aerssen Beyeren van Voshol, ridder van de Militaire Willemsorde, enz., heeft, naar de „Zw. Ct." meldt, tegen 1 Sept. ontslag aangevraagd uit zyn betrekking. Uit overweging, dat aan het te velde medevoeren van de kepi door officieren van bereden wapens en dienstvakken, in verband met de te hunner beschikking zynde berg ruimte, bezwaren verbonden zyn, is het aan officieren van bereden wapens en dienstvakken toegestaan by manoeuvres en te velde, tydens zy zich op bivak of in een kampement of kantonnement bevinden, gebruik te maken van een kwartiermuts van het model als voor het wapen der infanterie werd vastgesteld by kon. besluit van 5 April 1897, doch de muts vervaardigd van fijn laken, de bies om den bol gelyk aan die van de kepi, aan do voorzyde een granaat geborduurd van goud- of zilverdraad en den onderkant voorzien van smal gouden of zilveren tres, naarmate het koord om de kepi van goud of van zilver is. Te Haarlem is overleden dr. T. C. Winkler, geneesheer, van 1852 tot 1856 te Helder, sinds dien tyd te Haarlem. De overledene verkreeg van de Groningsche hoogeschool eers- halvo den titel van doctor in de wis- en natuur kunde. In 1864 werd by benoemd tot conservator van Tellers geologisch en palaeontologisch muse-. \j. Talrijke geschriften ^9raen door hem geschre ven; allereerst be'ar.-ryiie monograpbieën van fossiele visschen reptielen, in het Fransch en Duitscb, terwyj vooral het werk „Kennis en Kunst" byDa geheel van zline hand is. Ook genoeskundige geschriften zyn van hem afkomstig, doch by voorkeur schreef hy over natuurkundige onderwerpen. Hy was lid van verschillendebinnen- en buiten landse tie geleerde genootschappon, o.a. van „The Geolo0lcal Society" te Londen. Naar aanleiding van de adressen, uit Utrecht, Groningen en andere plaatsen tot de Tweede Kamer gericht over de vervuiling ea besmetting der riviereD, kanalen, vaarten en grachten en van de stinkende grachten te '8 Gravenhage wordt, zegt de „N. R. Ct.", nog onze aandacht gevestigd op het feit, dat reeds In 1873 door de inspecteurs van het geneeskundig staatstoezicht der Regeering een wetsontwerp werd aangeboden tot voor ziening tegen verontreiniging van den bodem, van den dampkring en van de openbare wateren door faocalo stoffen en ander vuil. Dit wetsontwerp werd echter by zoovele de openbare gezondheid betreffende en by die tot reorganisatie der geneeskundige wetgeving gedeponeerd. In 1876 werd de zaak opnieuw aan de orde gebracht en het advies ingewonnen van de Kon. Academie van Wetenschappen over de schadelykheid van vuil. Dit lichaam sprak o. a. in 1877 als zyne overtuiging uit, dat organische vuilnis, van welken oorsprong ook, gevaariyk voor de gezondheid worden kan en drong mede op het nemen van maatregelen aan. Dit advies gaf eükele jaren later opnieuw den inspecteurs aanleiding de Rageering aan hun advies van 1873 te herinneren, maar ook dit hielp niet. Op i October wordt aan het postkantoor te Haarlem de gelegenheid opengesteld om te telephoneeren met het buitenland en het binnenland. Men is reeds bezig de Installatie daarvoor gereed te maken. Het distinctief voor de miliciens-wielry Iers zal bestaan uit een geel metalen plat uitge slagen wieltje aan weerszyden van den kraag, terwyl zy zullen worden voorzien van een kaartentasch, manteljas, mussette en revolver. 13 luitenants van het wapen dor cavalerie hebben zich aangemeld om voor 2 jaar gedeta cheerd te worden by het O.-I. leger. Do wyzigingen van de infanterie-uniform in het algemeen worden ingevoerd naar ge lang de in gebruik zynde voorwerpen worden afgedragen en de in de magazynen aanwezige voorraad van do kleeding van het bestaande model vermindert. „De Bondsvaan," orgaan van den Ned. Zouavenboad, zal Diet meer verschijnen, omdat de redacteur-uitgever zich metterwoon te Brussel heeft gevestigd. Daar het centraal- bestuur thans zonder voorzitter en zonder Bondsorgaan is, zal men a. s. Zondag te Utrecht byeenkomen, om een voorzitter te kiezen en een ander Bondsorgaan op te richten. De kerkeraad der Ned.-Herv. Gem. te Nieuw-Loosdrecht heeft aan den heer C. J. Hacke van Mynden als ambachtsheer een tweetal ter keuze aangeboden, waarop voor komen dr. G. Yellenga, te Kootwijk, en ds. J. W. H. Kalkman, te Woerden. Het 8S. „Kanzier", van Hamburg en Am sterdam naar Oost-Afrika, arriveerde 17 Juli te Aden; de „Sumatra", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 19 Juli Kaap Carvoeiro; de „Ajax", van Amsterdam naar Java, arriveerde 18 Juli te Singapore; de „Spaarndam" arriveerde 18 Juli van Rotterdam te Nieuw-York; de „Koningin-Regentes", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 18 Juli Pcrim. Aalsmeer: Voordracht voor onder wy- zeres te Aalsmeer: mej. J. Corbaat, te Koog aan de Zaan; K. Noorman, to Dalmsholte, en J. LevinsoD, te Brielle; voor onderwyzer: A. J. Den Hand, te Goedereede; J. Ditmars, te Groot-Schermer, en P. Bakker, te Lutjebroek. Haarlemmermeer: In den nacht van 18 op 19 Juli is de brug over de Hoofdvaart te Abenes voor een gedeelte uit baldadigheid afgebroken. Ds politie was juist in Lisserbroek. Naar de daders wordt onderzocht. Ia denzelfden nacht is het huis van M. Van Gils, R, Lisserbroek, Haarlemmermeer, ten gevolge van familie-oneenigheden, zoodanig toegetakeld, dat niets is heel gebleven. Toen men de politie had gehaald, was alle3 reeds gebeurd. Het huis ziet er uit alsof het is uitgebrand. De heer R. Ewouds, hoofd van school No. 9 te Haarlemmermeer, heeft zeer vele blyken van belangstelling ontvangen ter ge legenheid van zyne 25 jarige ambtsvervul ling. Collega's uit de gemeente en uit den omtrek, ingezetenen, tegenwoordig en vroe ger onderwyzend personeel, leerlingen en oud-leerlingen, schonken den jubilaris stoffe- lyke blyken van belangstelling. Vrydag werd aan de leerlingen een feestje bereid. De heer P. Balkenende, hoofd van school No. 1 te Haarlemmermeer, hoopt 3 Augus tus a 8. den dag te herdenken, waarop by voor 40 jaar die betrekking aanvaardde. Hi 11 eg om: Op den 19den dezer zyn door den gemeenteveldwachter Pardoen, in den tuin van de firma Gebrs. Van Waveren, alhier, niet minder dan 13 personen betrapt op diefstal van te veld staande vruchten. T-.gen deze personen, wonende te Heemstede, Bennebroek, Haarlemmermeer en te Hillegom, is een strafvervolging ingesteld. Roelof -Arendsveen: De beer H., te Roelof-Arendsveen, die als commissaris zitting had in het bestuur der Kiesvereeniging voor gemeente- en locale belangen aldaar, heeft, om redenen van geheel persoonlijken aard, als bestuurslid dier Vereeniging bedankt. Roelof-Arendsveen, het beroemde land der peulen-, toonc-n- en agurkenteelt en van een levendigen handel in die producten, liggende in de schaduw van Minerva's veste, schynt echter door sommige inwoners der Sleutel stad weinig bekend en daardoor moeilyk te vinden te zynl Voor eenige dagen toch moesten een paar werklieden van de Leidsche Glazenwasschers- Vcreeniging met een wagen vol materiaal naar Roelof-Arendsveen, alwaar het inwendige der kerk wachtte om door hen gereinigd te worden. Hun tocht langs den Ryn nemende, ontdekten zy eerst by de Gouwsluis, dat zy van richting te veranderen hadden, wilden &y komen waar zy wezen wilden. Toen over Alfen, Oudsboorn en door den Yierarabachte- polder over Rynzaterwoude den rechten koers nemende, kwamen zy, dubbel vermoeid, drie uren te laat ter bestemder plaatse aan. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot burgemeester Jer geineeute Apeldoorn, U. P. J. Tutein Nolthe- mus, met toekenning van eervol ontslag als bur gemeester van "Vlissingen. Min. beschikkingen. Voor het tijdvak van 1 September 1897 tot 81 Augustus 1898 aan de Polytechnische School benoemdlo. tot assisten ten: J. M. G. Scheffer, voor natuurkunde; J. Van do Griend, voor graphostatica en beschrijvende meetkunde; W. J. Burgersdijk, voor graphostatica en beschrijvende meetkunde; A. W. C. Dwars en J. H. Van Seters, voor waterbouwkunde P A. Schroot en A. Leeflang, voor burgerlijke bouw kundeJ. Z. Riscb, voor werktuigleer en kennis van werktuigenC. Stouerwald, voor werk tuigbouwkunde: P. H. v. d. Meulen, M. Breukele- veon, S. H. Meihuizen en F. H. Eydman Jrvoor scheikundeF. J- H. M. Thijs, voor landmeten, waterpassen en geodesio; 2o. (ot tweeden assistent aan het bacteriologisch laboratorium, A. Van Deldcn. Benoemd tot tweeden klerk bij bit departement van binnenlnndsche zaken A 11. P. Van Duuron. Andiëntiën. De gewone audiëntiën van de ministers van justitie, financiën, marine en oorlog zullon deze week niet plaats hebben. Bij kon. besluit zijn benoemd in de commissiën, teu overstaan van welko in 1897 de eind examens aan deu Hoofdcursus van de militaire school en aan don artillerie cursus zullen worden afgenomen A. Hoofdcursus: tot lid en voorzitter: a. de luit. kolonel W. T. De Wijs van bet regiment Grenadiers en Jagers. Tot leden: b de luit.-kol. J. M. Buffart, van het 5do reg. inf.; c. de majoor der inf. H. P. Willemstijn en do knpt.-intend. B. C. Schuylenburg, beiden vau bet leger in Nederl.-Indië met verlof bier te lande; d. de kapt. intendant W. P. Van Leeuwen, werkzaam ten bureele van den hoofd intendant; e. do luit.-kolonel der inf. J. J. Wierts, directeur van den Hoofdcursus; f. do kapts. der inf. J. C. H. A. Quack en H. T. Van lJsseldijk, laatstgenoemde van het Nederl.-Indische leger; do eerste iuits. C. Spat, J. H. Crena Uiterwijk en L. 10. W. Van Albada, alsmedo de eeiste-luit.- kwartiermeesters N. J. L. Kpkema en F. A. Bresser, laatstgenoemde van het Ned.-Indische leger, allen leoraar bij genoemde inrichtiug; tot lid en secretaris: g. de kapt. J. Bruining, vau bet 7de reg. inf Tot plaatsvervangende leden respectievelijk voor de onder A. bij a., b., d. en g. genoemde officieren de luit.-kol. G. J. D. JE. Riesz, van bet 8ste reg. inf.; de majoor A. J. Vetter, van het 7de reg. inf.; de kapt-intend. S. C. Holland, toegevoegd aan den intendant in de stelling van Amsterdam en de kapt. P. C Colthoff van het reg. grenadiers on jagers. B. Militaire School: tot lid en voorzitter: a. do generaal-raajoor G. F. W. Borel, inspecteur van het militair onderwijs; tot leden: b. de leapt, J. C. Buytendijk van het 6de reg. inf.; r. do kapt. der inf. B. W. Mensing, directeur der Militaire school; d. de eerste luits. der inf. E. G. Staal, H. (Jroockewit, G. W. Fris en F. T. Vogel, alsmede de eerste luit. der inf. van het leger in Ned.-Indië A. G. Snijders, allen onderwijs gevende bij genoemde inrichting; tot lid en secretaris: e. de eerste luit. der inf. J. J. C. Van Dijk, mede werkzaam bij genoemdo inrichting. Tot plaatsvervangend lid van den onder B. bij b. bedoelden kapitein, de kapitein H. A. J. A. Tim merman. van hot Gde reg. infanterie. C Artillerie-Cursus tot lid en voorzittera. de generaal-majoor G. F. W. Borel, inspecteur van het militair onderwijs; tot ledenb. do kapitein der artillerie F. Van Hasselt, toegevoegd aan den commandant der be reden artillerio; c. de kapitein A. W. Kattcnbusch van het corps pantserfort-artillorie; d do kapitein der artillerie C. J. M. Collette, waarnemend direc teur van den artillerie-cursusf, do eerste luits. der artillerio J. W. Van Visvliet en T. J. Maix, beiden leeraar bij genoemde inrichting tol lid en secretaris f de eerste luitenant der artillerie P T. Nepveu, inede-leeraar bij meerver- xoelden cursus. Tot plaatsvervangende leden respectievelijk voor de C. brj b. en c. bedoelde officieren, de kapiteins H. G. J. Swaving, van het 2de reg. veld-artillerie, en M J. H. Masthoff, van het 1ste reg. vesting artillerie. De eindexamens zullen aanvangenbij don Hoofdcursus op 19 Augustus e. k.bij de mili taire school op 3 Augustus t. v. en bij den art,- cursus op 16 Augustm a. s. bevestiging van hetgeen hy in zyn hart reeds wist. Zooal3 de zaken nu stonden, viel br* Rechting niet moeilyk zich van zyn opdracht te kwyten en een gunstigen uitslag te ver werven. Mevrouw Von Wandelt zag wellicht zelve in, dat onder deze omstandigheden Else's verloving een noodzakelykheid was. „Kent gy de familie?" vroeg zy Rechting. „Als goud, mevrouwl" „Veel vermogen dus?" „Dat bedoelde ik minder dan hun g09den naam, ofschoon ook het vermogen vanLicbtner, fabrikant van verfwaren, onmeteiyk is „Verfwaren? De man heeft toch geen blauwe handen? De jonge Lichtner heeft volkomen vlekkelooze handen, waarmee by do viool bespeelt, maar de grootvaders her balen zich in de kleinkinderen. O, zoo men aan dezen iets van de blauwe nagels van dat beroep bespeuren kon De vrouw van den geheimraad werd senti menteel. Zy sloeg het rood beweende oog naar hot portret op, dat boven haar hing. Het stelde haar vader, den afgezant der zeven en twintigste groote mogendheid, voor, in uniform, met het groote ordelint over de gevulde borst. „"Wat zal die daarboven er van zeggen?" zuchtte zy. „Dat gy een misdaad jegens twee harten begaan zoudt, ais gy „neen" zeidet." Zy knikte. Dat beteekende, dat de jonge Lichtner komen mocht. Maar zoo recht biy was zy toch nog niet over de zaak. Zij dacht nog altijd aan do schimmels van den president. Do schimmels van den president l Hoe verschillend van aanleg zyn de men8chen toöhl Dezen staan vóór de puinhoopen hunner wen8cken en verwachtingen even klein en orbarmeiyk als zy te voren waren. Genen rypen eerst in ongeluk en versterving; op do planken hunner schipbreuk zeilen zy do haven hunner ware grootheid binnen. En groot en sterk in haar ongeluk was heden ook iemand, die diep ter neder gedrukt in haar kamertje stond, met den geopenden reiskoffer vóór zich, y verig zoekend en pakkend. Regina was niet dezelfde meer, die op den bruiloftsdag den brief geschreven had aan den man, tot wien de vlammen van haar heimelyken, maar des te machtiger hartstocht hevig opflikkerden, nog minder dezelfde, die Doris den lichten stoot gaf, waardoor deze in den afgrond zou neerstorten zij was, evenals de meer gelukkige Doris, een nieuw wezen geworden. Terwyl zy zoo stil haar eenvoudige have, het een na het ander, in den koffer legde, trok nog ééns voor haar geredde ziel het verschrikkeiyke beeld van dien avond voorby, toen zy in wanhoop naar buiten was gesneld in dien stormachtigen nacht, waarin zy schier bezweken was. De wind dreef zyn woest spel met de oude boomen en rukte en schudde aan de kruinen, zoodat zy kreunend zich bogen en het als een smartkreet over het hoofd der voort snellende heentrok. Hoe somber breidde de watervlakte zich voor haar uitl Het weder maakte zich tot storm gereed. Als een razend monster streek hy over den uitgoetrekten zwarten waterspiegel, en de wind wierp hooge golven op, geiyk op de hoogo zoe. Zy keek naar boven; een enkele ster brak door het zwerk. Die flikkerende ster, wa9 het niet dezelfde, tot welke zy eens in de volste liefde haar juichtonen had doen opstygen, Jupiter, die tusschen zwarte, gescheurde wolken door schitterde? Zy had het overwonnen, over wonnen met inspanning van al baar kracht. Zy schudde het hoofd, als om die onzalige gedachte v£n zooeven van zich af to werpen, en stampte met den vo:t. Toen had zy de plaats verlaten niet meer do Regina van voorheen. Als tot zoen vergoten was het bloed uit het oude vaderland aan de Taag; die daar huiswaarts keerde, en langzaam, in gedachten, door de straten haar weg zocht, alsof die opnieuw voor haar ontstaan waren en zy een pas aangekomene was zy was naar haar ziel gansch en al het schepsel van haar nieuw noordsch, Friesch vaderland ge worden. Dat was een week geleden goweest. En nu? „"Wat doet gy hier toch?" vroeg, binnen tredend, haar bovenbuur. „Ik had aangeklopt, geachte vriendin, maar dowyl ik geen ant woord kreeg en de deur op myn duw open ging, trad ik binnen en zie nu, dat gy hier bezig zyt. Wilt go op rei3?" „Ja, ik pak myn rommeltje - morgen gaat het er van door," klonk het haars ondanks schertsend antwoord, „misschien vandaag nog, net naar het 't best uitkomt. Ik heb groote smarten geleden, waarde vriend, en veel ondervonden l Niets moer daarvan, en dit in vertrouwen tot u alleen l Vroeger zou men in een gesticht gegaan zün; wy. in onzen op aanval en verdediging gerichten tyd, wy heb ben alle kracht der gedachten noodig, die ia het leven bruikbaar zyn. Gy hebt, naar gy zeidet, voor do tweede maal acht en veertig uren in angst en bekommering om my door gebracht en gevreesd, dat my iets ware overkomen. Ik zal u opheldering geven: ik was op reis. Op zekeren avond was ik uit ver moeidheid in een melkinrichting gegaan om iets te gebruiken; daar las ik een oproeping voor gymnastiekonderwyzeros aan een meisjes instituut. Ik reisde er heen om my voor te stellen. Ik kreeg de betrekking en zal nu myn geestelijke kracht voor myn verder leven in gebruik geven. Ik heb veel aan u te danken, myn vriend. Gy hebt myn blikken en ge dachten omhoog leeren richteü, daarheen, waar de wetten dos levens in de steirea geschreven staan. Ook de wet: dat al het schynbaar verdwaalde, onregelmatige, dolende slechts naar de harmonie van het eeuwige streeft en dat alle schuld slechts een beves tiging der eeuwige wet is." Warbuscb wist niet, wat hy van de ophanden zynde scheiding zeggen moost. Hy trok oen gezicht, alsof hy tranen voelde opkomen. „En nu zal ik weer alleen zyn. Wi9 zjI my begrypen? Wat zal mynheer Rechtiog er van zeggen?" „Hoe komt gy daarop?" vrorg Regina ver schrokken. „Ik heb hem alles gezegd, dat ge het moogt weten ook van de vijftien duizend mark." „Gy hadt my uw woord gegeven, mynheer Warbuscb."

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1