Zijden-Damast 65 Cts. volgenden avond opgewacht in eene buiten gewone vergadering der leden van de Leidsche wielrijders-vere6niging „All Right", waar by de gast zou zijn van genoemde vereeniging. Aan de vergadering, gehouden in een der aaien van het Bondshotel „Central" aan de Breestraat, omdat het gewone clublokaal hoek Noordeinde door een andere bijeenkomst bexet was, was daarom een feestelijk karakter gegeven, nl. dat van een soirée mnsicale. Toen eenige huishoudelijke onderwerpen waren afgehandeld, gaf de doofstomme wiel rijder eenige belangrijke mededeelingen om trent een vroeger door hem ondernomen reis naar Rusland, Turkije en da Bal tan-staten, waarbij het hem niet aan allerlei weder waardigheden ontbrak en by zelfs bij Nêchod, in Bohemen, door zeven Zigeuners werd over vallen. Toen zijn laatste uur gekomen achtende, smeet hij zijn fiets in een diepte en verdedigde hij zich, in zijn rug gedekt, zoo goed mogelijk, met zijne revolvers. Toch kreeg by een kogel in zyn rechterbeen en viel hij neer, maar door gendarmen ontzet, die op de schoten waren afgekomen, werd hij naar Köoiggratz vervoerd, waar hy tot zijn herstel verbleef om daarna nog eeüige plaatsen in het buiten land te bezoeken. De heer Sutherland Royaards deed de mede deelingen natuurlijk niet mondeling. Dio reisherinneringen bad by op schift gesteld en werden nu door den president der club, den heer J. P. C. Van der Meer, voorgelezen. Op Amboina, in onze heerlijke overzoesche bezittingen, geboren, reisde Sutherland reeds over Kaap de Goede Hoop, Ascension en St.- Helena naar Nederland. Oorspronkelijk be stemd om officier fce worden, was zyne doof heid oorzaak dat hy een anderen werkkring moest zoeken. Dezen vond hij in den tuinbouw. Steeds aan lichaamsoefening gewend, heeft hy het daaraan te danken dat hy aan allerlei vermoeienissen bet hoofd kan bieden. Toen hy zyn vorige reis, dwars door Duitech- land, Rusland enz., aanving, had hy dat enke gedaan om de wereld te overtuigen dat, trots zijn physiscb gebrek, een doofstomme met moed en energie, op sportgebied in staat is hetzelfde te doen wat een boorende vermag. Wat de Amerikaan William Lee en de Duitscber Heinricb Borstmann deden, nam hy op zich óók te doen. Die reis begon 14 Aagustus 1895 van Amsterdam uit en toen hij de Hollandscho grenzjn weer bereikte, was hy ryk aan ondervonden indrukken en vol van de vriendelykheid, waarmede men hem, op enkele uitzonderingen na, had ver welkomd en onthaald. Doch eenmaal terag, was de „Wanderlust" in hem gevaren en evenals onze beroemde sportman Kees de landlooper van Breukelen (de beer Dudok De Wit, die zyne nieuwe reis een reuzenondèmeming heeft genoemd) dryft een onverklaarbare drang hem opnieuw te trekken en te reizen. En zoo is bet dan, dat 'hy thans op zich heeft genomen door België, Fnmkryk en Spaüje over de Middellandsche Zeo naar Algiers te gaan, door Tunis, Tripolis naar Cairo, Suez en Jeruzalem en terugkeerende «over den Njjl door Nubiê, Abessinië naar den Oranje-Vrystaat, Transvaal en Kaapstad, om per stoomboot terug te keeren. Da heer Sutherland Royaards weet, dat hem groote bezwaren wachten, dat hem vele ge varen dreigen, dat voel van zyn krachten en veel van zyn overleg zal worden geëischt, maar wetende ook, dat veler oogen op hem en zyn reis zyn gevestigd, is by vol goeden mosd en hoop, en het zal hem byzonder ver heugen, wanneer hy van zijne reis terug is, zyn Leidsche sportkameraden opnieuw bier woor aan te treffen. Veel succes werd hem op die reis toege- wenacht, waarna men met hem nog eenigen tyd gezellig by'een bleef. Door een agent van politie te 's-G-ravenbage werd Woensdag een 9 jarig meisje naar het commissariaat gebracht, dat op straat door baar broertje een bengel van 11 jaren zoodanig in de zyde was getrapt, dat bet kind niet verder kon loopen. Te 's-Gravenhage zyn gisteren 2 minderjarige jongens, van 13 en 14 jaren ond, aangehouden, die uit hunne ouderlyke woning te Haarlem waren weggoloopen. Naar uit Haarlem aan de „N. R. C." wordt geschreven, zal eicdeiyk een einde komen aan den onhoudbaren toestand van den spoorweg-overweg aan do Kruisstraat aldaar. Van den raad van beheer der Holl. IJ.-Spoorwegmaatschappy werJ nl. bericht ontvangen, dat door hem het maken van een voetgangersbrug daarvan was gegund voor f5530 aan den aannemer Hilarius, te Bever- wyk. Reeds ruim een jaar geleden stond de ge meente de van haar gevraagde gelden daar voor toe. By den Woensdag aan de zee wering onder Loosduinen gewoed hebbenden duinbrand is ongeveer 700 c.A. droog gras en helm verbrand. Maandag a. s. zal het Snouck-Van- Loosenpark, to Enkhuizen, waarin nu reeds verscheiden woningen zyn betrokken, en dat tegen dien tyd geheol bewoond zal zyn, voor bet publiek worden geopend. Een dochtertje van den veehou der Van Vliet, in Oud-Aa (gem. Ruwiel), 2'/j jaar oud, geraakte te water en werd eenige oogenblikken later levenloos opgehaald. Voor de tweede maal in nog geen jaar tyds is de stoommeubelfabriek van de gebroeders Van Houtum, aan de 1ste Ooster parkstraat 115 te Amsterdam, door brand be zocht. Evenals den vorlgen keer woedde het vuur ook thans aan de achterzyde, in het mothok achter de stookplaats. Even na half- twaalf gisteravond zagen de bewoners der buurt aan de achterzyde van hun woning de vlam uit de fabriek slaan. Ook de vrouw van den machinist der fabriek zag hst en zeide tot baar man: „Hendrik, je mag wel eens gaan kyken, ik geloof, dat er weer brand is." Zoo was het inderdaad, maar hoe ernstig het zich ook Het aanzien, de brandweer, die door de schel aan bet Burgerziekenbuis was gewaarschuwd, was het vuur spoedig meester. Dank zy haar eordaat optreden, brandde enkel het mothok uit. Er was een aanzieniyke macht aangerukt, waaronder eenige stoom spuiten, maar deze konden onverrichter zake huiswaarts keeren. De oorzaak van den brand is onbekend. Hbl Een brutale r y w i e 1 d i e fMen schryft uit Amsterdam aan de „N. R. C.": De concierge van een onzer hoogere burger scholen is het onschuldig slachtoffer van een brutalen dief. Des concierges kinderen bebooren tot de beoefenaars der rywielsport, waarvan zyzich echter sedert kort moeten onthouden, aangezien de familie ontlast is van twee der drie rijwielen, welke zy eenmaal heeft bezeten. Des middags om 4 uren, dus by klaarlichten dag, verschaft een slungel zich met een valschen sleutel toegang tot de woning van den concierge, ontvoert uit die gang een ry wiel, dat buiten door een handlanger bestegen wordt, en biyft daarna kalmpjes voor het huis op en neder slenteren. De concierge komt buiten en beschuldigt den knaap van den pas bedreven diefstal. Hy ontkent natuuriyk; er Is trouwens goen rywiel meer te zien. „En Je bent toch in myn buis geweest 1" „Weineen I" „En ik zie je er daareven uitgaan met het wleir „Dat lieg je!" De jongen laat zich zonder eenig verzet inrekonen en voor den rechter brengen, die hem echter wegens gebrek aan bewys moet vryiaten. Eenige dagen later maakt de dief opnieuw van den sleutel gebruik, die op de voordeur van den concierge past en eigent zich het tweede rywiel toe. Weder wordt by voor den rechter gebracht en weder wegens gebrek aan bewys van rechts vervolging ontslagen, hoewel een straatjongen kon getuigen, dat by den dief een sleutel in het slot der deur had zien steken. Verstoord over de nuttelooze dagvaardingen welke de bestolen concierge hem bezorgd had, heeft nu de brutale jongen by den concierge aangebeld, dien heer te spreken gevraagd en hem toegevoegd: „Ik zal jou onthouden; ik waag er vyf jaar aan, hoor 1" Den officier van justitie heeft hy een brief geschreven, waarin hy dringend verzoekt, hem den sleutel en een breekfizer, hem by gele genheid zyner arrestatie ontnomen, terug te bezorgen, Do commissaris van politiete Breda verzoekt opsporing en, zoo daartoe termen zyn, aanhouding en voorleiding van Fr. Daems, 23 jaar, kellner, laatst wonende te Maastricht. Hy wordt verdacht van in den nacht van 10 op 11 Juli uit het hotel „De Kroon", te Breda, ten nadeele van den be diende Cornelis Ros, een bedrag van onge veer f 100 te hebben ontvreemd. Onder het ontvreemde geld komt voor1 bankbiljet van f 25, 1 dito van 20 fr. en 2 gouden twintig-franks-stukken; de rest bestaat uit ryksdaalders en guldens. De nationale bakkery-tentoonstel ling in de feestzaal van de tentoonstelling to Dordrecht zal gehouden worden van 17 tot en met 20 Augustus a. s. Er zyn, naar de „Dord. Ct." aan deze mededeeling toevoegt, reeds verscheidene toezeggingen gedaan. De byen houders in Gooi en Eem- land hebben tot dusver alle reden tot tevreden heid. Nu bet zwermen is afgeloopen, blykt het aantal korven verdubbel 1. De byen zyn goed den winter doorgekomen en hadden geen voedselgebrek. Niettegenstaande het weder begin voorjaar koud was, werd er op het oliezaad en hout flink honig gewonnen. Boekweit staat er goed voor en bloeit reeds volop, zoodat de byen bij gunstig weer den honigvoorraad aanmerk© lyk zullen kunnen vermeerderen. Levert de heide daarna ook nog wat op, dan wordt 1897 voor de ymkers eens een goed jaar. Met de postboot „Minister Ha ve laar" kwam te Urk het bericht, dat de telephoonkabel, die dit eiland met Kampen moet verbinden, iets te kort is, zoodat bet nog wel eenigen tijd duren zal voor de werk zaamheden geheel zullen zyn afgeloopen. Een 25-tal werklieden uit Kampen bevindt zich op Kampereiland voor het uitgraven van den kabel. De Henley Royal Regata. Nadere berichten uit Henley doen zien, dat gisteren in den stryd tusschen „Laga" en „Kingston" de Dolftscho acht een oogenblik vóór was; woldra echter kwam „Kingston" opzetten en was binnen l'/j minuut geheel vry. Ten slotte wonnon de Engelschen met één boots lengte in 7 m. 17 sec. Voor de „Grand Challenge Cup" was terstond de beroemde „Leander-club" vóór. De Utrechtsche acht („Triton") hield goed vol, maar zag zich toch met V/1 lengte in 7 m. 11 sec. geslagen. Op den eersten dag zyn in de „Diamond Challenge Sculls," behalve Fairnbairn door Blussó, nog de favoriet Beaumont door Everitt, Philips door Blackstaffe en Guinness door Mc Dowell verslagen. In den stryd om de „Diamond Challenge Sculte" werd gisteren in de tweede a'deeliog in den derden heat Blussó (van „De Hoop" te Amsterdam) verslagen door Ten Eyck, den geduchten Amerikaanschon roeier, zoodat de Hollanden thans allen uit de baan zyn. Ten Eyck was dadelyk vóór en won gemak- keiyk, Blussó gaf den stryd halverwege op. Hy was door een zonnesteek getroffen en werd naar huis gebracht, waar by (volgens een telegram van gisteravond 9 uren) tusschen leven en dood zweefde. Ofschoon dadelyk na de start de Amerikaan voor ging, zou dit Blussó niet gehinderd hebben, daar hy gewoon is op do laatste helft der baan in te loopen. Van Eyck was by de Engelscben niet erg gezien, daar by zeer waarschyniyk een professional is, wat echter niet bewozen kon worden. Reeds in den morgen had Blussó geklaagd, dat hy zich onlekker voelde, maar gehoopt door het gebruik van medicynen weer beter te worden. Yoor de Hollanders was de belangstelling voor de racós voorby, en langzamerhand ver dwenen de meesten weer naar Londen. Kon men de laatste dagen op bet jaagpad langs de Theems reeds verschillende Hol landers opmerken, gisteren waren er zeer vele landgeoooten. Onder hen dient in de allereerste plaats genoemd te worden de gezant te Londen van het NederlandscheHof; de heer Van Goltstein volgde na eens van de juryboot, dan weer in een wherry de Hol- Jandsche ploegen. De andere Hollanders waren voornamelyk bekende sportlieden en oud-race-roeiersverder leden en oud-leden van de mededingende varee- nigingen. Yan de beroemdste ploeg, die Neder land gekend heeft, Njords „Sans Nom", waren twee roeiers en de stuurman tegenwoordig, de heeren P. H. Dams té, Yreede en Humme. Reuter seint nader in zijn buitengewonen dienst aan het „Hbl.", dat volgens een bascbry- ving van dens tryd tusschen Ten Eyck en Blussó in de „Daily Mail", Blussé wanhopige pogingen aanwendde om Ten Eyck in te halen. Toen hy de halve baan had afgelegd, wankelde Blussó en stopte. Een man in een bootje, die naby de plaats was, waar dit geschiedde, kwam juist bytyda om Blussé te grypen, toen hy flauw viel. De heer J. J. Blussó is 2de luitenant der infanterie op non-activiteit. Hy is 27 jaar oud. De rechtbank te Bonn heeft twee Holland8che arbeiders, Hegemans en Arbeider, vrygesproken, die beschuldigd waren van gewelddadig verzet tegen de politie. Beiden hadden zich den 13den Juni wat vrooiyk aangesteld op de Rynwerf, waarop een politie-agent hen sommeerde aan boord van hun vaartuig te gaan. Toen zy hieraan niet onmiddeliyk voldeden, wilde de agent hen medenemen naar het bureel. Hoewel zy zich niet verzetten, trachtte de man een hunner te binden. Deze stribbelde tegen, waarop de agent hem met een hard voorwerp op het hoofd sloeg, zoodat hy neerviel. Toen hy was opgestaan, kreeg by een sabelhouw, die met zooveel woede werd toegebracht, dat de kling brak. De mishandeling werd toen voortgezet met behulp van het gevest. Aldus luidt het verhaal, dat een ooggetuige van het voorval gaf. De agent stelde do zaak anders voor, maar werd in het ongeiyk ge steld, daar zyn verklaringen ook in tegen spraak waren met die van andere getuigen. Een treffende plechtigheid heeft in Mei midden in de Sahara, by Tunis, plaats gehad. De aflossing van het Fransche fort Miribel was met 600 kameelen na een drie- daagschen marsch aan de helling van de Bed-Galusen aangekomen, op de plaats, waar luitenant Collot met drie inlandsche soldaten door Toearegs werd vermoord. Hier werd by een hitte van 116 graden Fahrenheit een gemetselde pyramide opgericht met het op schrift in marmer: „Hier werden gedood B. M. A. Collot, luitenant, de tirailleurs Sadik, Salah en Mohammed ben Said. 31 October 1896. Tot aandenken van hen opgericht door de 1ste compagnie Sahara-tirailleurs." Toen het monument gereed was, defileerde de troep voorby de pyramide, waarna de terugweg werd aanvaard. De E h 6 n e, in het Zwitsersche kanton Walliserland, staat thans buitenge woon hoog en overstroomt de oevers. Toch heeft het daar in de laatste weken byna niet geregend. De reden ligt in de groote hitte van Mei en Juni, waardoor de sneeuw laag, welke in den natten en koelen zomer van 1896 weinig gesmolten was en byzonder dik geworden, thans, nu zy smelt, ontzaglijke hoeveelheden water door alle zytakken naar de Rhone voert en naar het tneer van Genève. Men heeft berekend, dat 's winters, als de sneeuw niet smelt, de nog smalle Rhóne elk uur 200,000 kub. meter water in dat meer uitgiet; in gewone zomers 720,000; by overBtroomingen ontzagiyk meer; byv. op 30 Juni jl. 6 millioen. Yolgens een overeenkomst der kantons mag de waterstand op bet meer gedurende een geheel jaar ten hoogste 30 centimeter afwisselen en in de laatste 13 jaren is dit ook gehandhaafd. In het eind van Juni was het echter tot 75 cM. gestegen. Uit Beriyn wordt gemeld: Betref fende het ongeval, dat keizer Wilhelm over komen is, wordt nu het volgende uitvoerig bericht: Zondag begaf zich de keizer voor korten tyd na de godslienstoefening, die hy aan loord der by Odde ankerende „Hohen- zollern" gehouden had, en die om 11 uren geëindigd was, op het bovendek, waar hy in bet daar bevindende kleine salon een rapport in ontvangst wilde nemen. Alvorens de keizer zich in het salon begaf, ging hy eerst naar het achterdek om het uitzicht te aanschou wen. Gedurende dien tyd waren eenige matrozen onder to?zicht van een onderofficier bezig, het rookzeil af te takelen en door een nieuw te vervangen. Onder „rookzeil" worden groobe etukken zeillinnen verstaan, welke om do masten gewikkeld worden, ten einde die voor den rook van den schoorsteen te beschut ten. By het afnemen van het bovenste stuk lin nen aan den grooten mast ging dat te spoedig los. In plaats, dat bet, zooals altyd, langzaam neergelaten kon worden, viel het vaneen betrek- kelyke hoogte met groot geweld op het dek neer. Door den sterken wind werd het vallende zei! naar het achterdek gedreven, waar de keizer stond. Het zware zeil viel met den rand juist op het, slechte door een lichte zee officiersmuts van witlinnen beschutte hoofd van den keizer; geiyktydig sloeg een aan den rand van het zeil aangebrachte lis, die voor het be vestigen van het zeil diende, den keizer in het linkeroog. De keizer begaf zich daarop in het kleine salon op de brng om in een daar aanwezigen spiegel bet oog te bekyken. De keizer, die aanvankelyk een hevige pijn had, begaf zich vervolgens in zyne kamer in het voordek en liet zi&h daar een verband aanleggen. Op aanraden van zyn ïyfarts begaf de keizer zich te bed om door rust het gevaar van nabloeding in het oog te voorkomen. Behalve het ongeluk, dat den Duitschen keizer zelf heeft getroffen, doch goed schynt te zullen afloopen, daar de reis werd voort gezet, is op zyn zeetocht naar het Noorden nog een ernstige ramp gebeurd. Een 24-jarig officier van de „Hohenzollexn", luitenant Von Hahr.ke, zoon van den chef van s keizers militair huis, is by een tocht per rijwiel langs de kust van Noorwegen te dicht by den steilen rand gekomen en aldus in het Snndven- meer neergestort on daarin verdronken. De „Hohenzollern" is Woensdagmiddag naar Bergen vertrokken, nadat aan boord een lyk- diëtist was govierd voor den verongelukten luitenant Yon Hahnke. Zy is er des avonds aangekomen en kiest Zaterdag zee naar Kiel. De toestand van den keizer is bevredigend. Het gekwetste oog ligt nog altyd in het verband. In de werkstaking in het machine vak in Engeland wordt van geen van beide zyden neiging tot toegeven getoond. De staking en het lock-out zijn nog op een aantal fabrieken in verschillende deelen des lands toegepast, maar toch wordt er beweerd, dat de staking niet die uitbreiding heeft, welke men vermoedt. Volgens sommige berichten staken te Londen 2600 man, aan de Clyde 3500, te Manchester 2500, te Belfast 350, aan de Tyne 3000, aan de Wear 400, aan de Tees 400, te Huil 760, te West-Riding 200, te Leicester 50, te Chelmsford 50, te Slough 30, samen 13,850 leden van den Vereenigden Bond der machinebouwers. Drie Londenscbe firma's hebben den achturigen werkdag toe gestaan. De onbekende, die voor de Luik- sche wereldtentoonstelling 200,000fr. teekende, was president Marquet van de Namensche Speel- club, dezelfde, die ook het geld voor de instand houding der Bandouxsche glasfabriek Jumet verstrekte. Belgische speelreclame! Op de langdurige droogte, waar onder de Kaapkolonie geleden heeft, zijn eindelijk ryke, weldadige regens gevolgd. Te Beriyn heeft Woensdagavond een zware brand gewoed in de passementerie- fabriek van Bacher en L90d, aan den Haus- vogteiplatz. Het geheele gebouw, vier ver diepingen hoog, Is een prooi der vlammen ge worden. Ook do peluchefabriek van don heer Salamon is in de asch gelegd. Toen de brand weer op de plaats des onheils kwam, brandde het reeds lustig op alle verdiepingen. Ver moedelijk heeft de brand dus reeds geraimen tyd gewoed voor hy ontdekt werd. In Engeland heerscht, zoo wordt aan het „Berl. Tagebl." geschreven, thans een ware rywielcrisis. De markt is overladen en men heeft de pryzen veel lager moeten stellen, zooals de Amerikanen reeds hebben gedaan, die aldus in Australië de Engelsche rywielen van do markt hebben verdreven. De rywielen van 30 pond kunnen niet op dien prys blyven; men zal ongetwijfeld op 10 pond moeten komen als gewonen prys. Reeds hebben eenige fabrieken hun pryzen lager gesteld en andere hebben een deel van hun werkvolk moeten afdanken en den werk tijd verkorten. In Amerika zyn al vier groote ry wielmaaat8cbappyen ten gronde gegaaDmen voorspelt, dat in Engeland menigeen zal volgen. Een van Finland te Manchester aangekomen stoomboot meldde, dat vier post duiven met de bestempeling „Noordpool expeditie" in de Noordzee ia geheel uitgeputten toestand zich op het schip nederlieten. Een verdere mededeeling was by deze diertjes niet te vinden. By de Zondag te Barcelona ge houden stiergevechten vielen ernstige onge regeldheden voor, ton gevolge van eenige verordeningen, die ingevoerd waren. De toe schouwers wierpen stoelen en banken in de arena. Het publiek voerde zelfs een stier weg. Ook werd getracht den circus in brand te steken. De gendarmen deden talryke ge vangennemingen. Volgens een te Antwerpen ont vangen bericht, is de nieuwe Japansche stoom boot „Taiyoku", na een botsiag in de nabyheid van Lissabon, door hare manschap verlaten en vervolgens gezonken. Manschap en pas sagiers zyn in Cacaes geland. Te Pernis is een kindje van twee en een half jaar aan vergiftiging gestorven, ten gevolge van likken aan lucifers. Over de scheepvaart op den Congo doet een Belgisch geographisch tydschrif* eenige interessante mededeelingen. Hetjo eerst 20 jaren geleden, dat Stanley het geheim zinnige van den Afribaanscben reuzenstroom openbaarde, doordien by vaststelde, dat zyn loop door de stroombronnen by de nu Stanley- Pool genoemde plaats in twee deelen ver deeld wordt, dio beidon bevaarbaar zyn, maar door de onbevaarbare streek van den water val gescheiden worden. In de verbinding van deze beide scheepvaartwegen ligt de groote beteekenls van den tegenwoordig in bouw zynden Congospoorweg. In het jaar 1881 kwam de eerste stoomboot, in enkele deelen gedemonteerd, in Stanley-Pool aan, en werd daar in elkaar gezet om de stoomscheepvaart op den Boven-Congo te openeD. Thans, na 16 jaren, vaart op den Boven-Congo een statige vloot van 45 stoomschepen, waarvan enkele oorit loboud van 40 tonnen hebben; 20 daarvan bebooren den Congostaat, 4 zyn Fransche eigendommen, 9 zyn in het bezit van d«i Belgische Congo-maatschappij, 4 van Holland-) sche handelshuizen en 6 in het bezit van Zendingsgenootschappen, terwyi eene aaneen'1 maatscbappy voor cachou-teelt toebehoort. Ieder van deze stoorabooten is stuksgewijze naar Pool gebracht moeten worden, en daar in elkaar gezet. In Apratelaferra (provincie Avellinoo, Italië) werdea vier jongelieden, die gedurende een onweder in den klokkentoren gevlucht waren, door den bliksem gedood. Te Rome brandde eenenaby de Lorenzopoort gebouwde vuurwerkfabriek van don heir Colonelli tot op den grond toe af. De eigenaar zelf kwam daarby om bet leven. By de laatste Ry ksdagverkie- zingen zyn te Krakau, in Galicië, volgens do berichten van Poolsche bladen, 8 personen gedood, 29 verwond geworden;804 man werden gevangengenomen en daarvan 148 te zauen tot 65 jaren en 8'/i maand gevangenisstraf veroordeeld. RECLAMES, a 25 Cents per regel. tot ƒ14.65 p. Meter; evenals zwarte, witto en gekleurde lENNEBERCi-ZMfE van 35 Cts. tot ƒ14.65 per Meter. EffeD, gestreept, geruit, gestippeld, Damast, enz. (c.a. 240 vêrscb. qaaL en 2000 verscb. kleuren, dessins, enz.), porto- en vrachtvrij aan buis. Stalen per ommegaande. Dubbel briefport naar Zwitserland. G. HENNEBERG's Zy de-fabrieken (K. en K. Hofl.), Zurich. 5789 12 UITLOTINflEN. Amsterdam. 3-pote. Premio- leeniog 1874, groot 21,00O,OC0. Trekking op lfi Juli 1897. 196 Serieën (I960 Obligation). No?. 12889 10672 2407 C214 9319 13754 6111 13137 1141V 4068 20866 2496 18396 20811 2597 13681 1648* 12804 12748 10256 109*5 3437 7968 9627 123 18363 18368 14360 18350 4626 9S09 19950 12734 12807 12898 12676 508 18786 19148 17614 18986 16260 12209 7676 17333 11443 12638 2526 11459 165*0 9491 8487 11673 876 9467 6560, 13097 5839 207 6550 4539 9831 5164 1*819 6794 12879 5580 4469 20455 8174 11241 18653 18214' 8012 12069 8876 9772 11548 5467 12680 14155 961 9967 18166 10083 496 18607 15160 1?012 17659 18097 16157 C699 3432 1172 488 10274 9014 12868 9529 17677 3422 1743 10324 10291 3914 11576 18172 17208 6682 1182Ó 8099 18437 11609 8666 20183 6201 14S55 6733 12563 19632 66 11098 15453 9482 4921 14448 9214 9426 19488 10332 127 10661 7018 17323 7210 10211 4398 17727 5462 16721 2046 5956 12G09 17274 14475 1S011 9923 £264 12326 371C 16984 1(315 8603 18913 20614 18903 4941 3213 2920 2004S 6359 18735 6907 1151 9314 11222 14269 17373 599 7497 6303 2850 2003 13194 4589 14011 5710 15286 16604 C436 16285 12091 18871 5492 2173 38C4 13112 4700 15476 6036 18906 8977 2440 10843 18214. Serie 12638, No. 8, f26,000; e. 4699, n. 9, 100b; e. 18735, n. 6, ƒ500; 4921, n. 1, 8. 1863, n. 1, 3218, n. 4, e. 18097, n. 9. e. 8487, d. 4, b. 13 97, d. 1, 6. 12680, d. 9, 8. 11825, n. 10, ieder ƒ200; e. 19682, o. 4, 8. 9627. o. 8, B. 20644, n. 8, e. 9014, n. 7, a. 14241, n. 8, 8. 876, d. 6, ieder f150. De overige noa. mo; f 100 ieder. 2Vs-pote. Brussel Loton v. 1886 fr. 100: Trekking ven 15 Juli 1897, beteelbeer 2 Januari 1898. Hoofdprijzen: Berie 62,630 No. 16 fr. 100,000, s. 40,604 n. 15 fr. 2500, 0. 7490 d. 5 fr. 1000, e. 62,255 n. 1 en 8. 110,507 n. 20 elk fr. 600. INGEZONDEN, Geachte Beer Redacteurl Een wenk. Als een sprekend bewijs ran de „aardig heden", waarmede de Leidsche straatbengels zich vermaken, diene bet volgende staaltje: Er werd nl. gisteravond hier ter stede eon nieuwe winkel geopend en zooils te doen gebruikelijk is, bl(]ft men allicht btj 't pss- seeren even stilstaan, evenals zooveel anderen, die daar stonden. Na een mmont of 6 gekekon te hebben, ging er een luid gelach onder de menigte op en ik bemerkte, dat het om mij was. „Was ik soms uiig, misschien onbewust, of zag ik er belachelijk uit?" Het scheen zoo. Maar het omgekeerde was waar, nl. men scheen, inzon derheid twee exemplaren der schoons sekse, ook in de oogen van de omstanders byzonder uiig. Wat had men dan gedaan? De twee bedoelde .dames" hadden zeer voorzichtig met een speld onder aan mgn jas een groot stuk papier vastgemaakt en om het effect te verhoogenin brand gesto ken, tot welke ontdekking ik kwam door het luid gelach. Waar men zich al niet mede vermaakt i Alles liep toevallig goed af, maar wat had die .aardigheid" een geheel ander verloop kunnen hebben I Laat dit, geachte stadgenooten, een wenk zijn om bö dergelgko gelegenheden goed om u heen te zien. Hopende velen van dienst lo zjjn geweest en U dankende voor Uwe welwillende opne ming, toeken ik, Leiden, Hoogachtend, 13 Juli 1897. Wecab.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2