H. J. BECK, Examen „öerenrias". GYMNASIUM. Amerikaansch Orgel. UITVERKOOP Openbare Verkooping VELDVRUCHTEN, VAN OISSEL, Arts, Firma GEBRs. SNEL, Prima. Prima. Nienwstraat 8, b/d. Burcht. Prima. Prima. EASSXLtfAV PARDEE, 's Avonds na 8 uren GESLOTEN. De zeer beroemde bowler Poethuma, die ids een tiental jaren als de beate bowler an Nederland wordt gevreesd, werd vooral oor Ia Soesman met niet het mineto ontzag lebandeïd. Deze slorg hem zelfs In één over achter- envolgene voor 2, 6, 6, 2 en 1 weg. Toen de inniDgs ten slQ'.te geëindigd was oor 115, kwam Noord aan bat, maar slechte nkela spelers wisten runs t* behalen, want an de G5 waren Van Manen met 25, Posthuma Det 14 en Koolhoven mat 12 de hoogste cores. Mr. Feith nam 4 van de 10 wickets, J. )e Groot 1 wicket voor 14 en M, Boyerinck voor 10. Er werd een begin gemaakt met een 2de nnings, maar hierin maakte Noord het nog chter. J. Pe Groot (Leiden) en mr. C. Feith jan Haag) begonnen voor Zuid en waren iet uit te krijgen. Z(j maakten samon 73 runs, vaarop de match gestaakt werd (mr. C. Feith 6 not out, J. De Groot 13 not out). Voor de Haagsche rechtbank seed heden behandeld do zaak tegen den llrt verschenen beklaagde P. J. K., die op Beestenmarkt te Leiden den 18den Juni en boer bel.tto van de markt weg te rijden oor drens paard bij den teugel te grijpen, oen een agent hem aanmaande dit na te aten, onthaalde h(j dezen op allerlei lieflijke chcldnamen. De eisch is 7 dagen. Voor de rechtbank te 's-Graven- igs stonden heden terecht twee opgeschoten mgena van 31 en 19 jaren, zich noemende others, wonende te 's-Gravenhage, die be- igd waren dat zij op Donderdag 19 Decern- te Katwjjk aan Zee een 2-jarigen trekhond, ebeboorende aan den landbouwer H. in de iljnwBtraat aldaar, hadden medegelokt van iet erf, waar de zoon van den landbouwer hond had gelaten nadat hy met het dier, iprnntn voor een hondenkar, eenige bood- ihappen had verricht. I Niet minder dan 20 getuigen waren in deze itrakkeiyk onbeduidende zaak uoodig, daar iklaagden, hunne houding aangenomen tijdens je instructie om pertinent te ontkennen: de dat b(j ooit, de ander dat by althans Donderdag 19 December niet te Katwijk Zee was geweest, bleven volhouden. Van die 20 getuigen weifelden dan ook .derdaad sommigen in het herkennen van beide beklaagden, waartegenover echter eder vele anderen zoo pertinent mogelijk met aanduiding van byzondorheden (o. a. [at een der beklaagden oen tand miste, hetgeen erkeiyk zoo is) volhielden dat de twee be- uste jongens op 19 December te Katwyk in Zee waren met een kar, waarop kippen konynen en- onder welke o. a. de hond van gespannen was. De beklaagden bleven bet tegendeel vol- uden. En de eerste beklaagde, omtrent ien door een getuige uit Leiden werd ver- laard dat hy dezen een blauwen trekhond d verkocht (hetgeen hy niet ontkende) iriep zich op een ter processe aanwezige itantia, volgens welke hy dien te koop ngeboden hond voor f 3 zou hebben ge- [ocht op den Leidschen Straatweg van zekeren enwissen", een koopman, naar wiens be an door de justitie een vruchteloos onder is gedaan. Vandaar dat tegen den eersten beklaagde ihalve wegens het lokken van den hond >k nog rechtsingang was verleend ter zake in het valscbeiyk opmaken eener ondertee- mde quitantie en het desbewust gebruik taken van het vorvalschte stuk. Verder bleek nog dat de twee beklaagden iet twee „Haagsche meisjes" in Maart alle It onder een valschen naam te Leiden in in logement overnacht hadden. Ean der 38 had wel gezien dat de 1ste bekl. een lauwen trekhond verkocht, maar wist niet los hy aan dien hond kwam. Ten slotte werd door twee schrift-deskun- Igen omtrent het schrift van de bewuste toitanlie van den onbekenden koopman esuwissen" geconcludeerd dat het hand- hnft van een der beklaagden merkwaardig joel overeenkomst vertoonde met de als valsch ichouwde quitantie. Echter ook deze des- lundigen waren niet pertinent in hun con- lusie. Wordt vervolgd.) De vacantiekamer der arrondis- mentsrechtbank te 's-Gravenbage, kamer |oor strafzaken, welke heden voor de eerste aal zitling hield in de groote rechtzaal van let gerechtshof, wegens herstellingen in de [ewone audiéntie-zaal der rechtbank aan den orten Vyverberg, veroordeelde heden: den an die uit het vooronder van eon schuit een lortemonnaie met ongeveer f 6 had ontvreemd, maanden gevangenisstraf; den per- loon, die te Leiden uit een bewoond huis Jsn ho:loge had weggenomen, tydens afwezig- (eii der bewoonster, tot 2 maanden; den [gent van politie, die de vorige week terocht- Itond, verdacht van diefstal van tulpen uit p tuintje voor de woning van een bewoner den Loosduinsehen weg, tot 3 maanden levsngenisetraf; den man, die te Voor- |choten een bewoner dier gemeente had uit- pscholden, tot 3 dagen gevangenisstraf. Een vreemdeling, die zich tooide pet don naam van een Fransch edelman, is, eenige dagen ln een groot hotel in Den ag te tebben gelogeerd, Zaterdagavond met noorderzon vertrokken. Na zyn plotseling •ertrek is men tot de ontdekking gekomen, (at hy een juwelier aldaar voor een groote lom aan diamanten heeft opgelicht en dat lij bovendien den portier van zyn hotel er log voor f 60 had laten inloopen. I Op de Schiedamsche kermis werd een persoon uit een Amerikasasqhen luchtscbom- mel geworpen en mat bet hoofd tegen een paal gesliDgerd. Hy werd hevig bloedend en hewueteiooa weggedragen. Zyn toestand ie niet zonder gevaar. Een z»erbrutale1nbreekheeft gisternacht vóór één uur plaats gehad ten huize van den hoefsmid H- L. Klein, op bet Oostvoetplein te Rotterdam. Deze was Zondag den geheelen dag met zyn gezin afwezig, en van deze gelegenheid beeft een dief (of dieven) gebruik gemaakt om b(j bem in te breken. Een ruit in de deur werd verbryzeld en door den arm door de gebroken ruit te steken, heeft men daarna de deur aan de binnenzyde weten te openen. Uit de lade van een kastje, in de keuken staande, werd ontvreemd een ijzeren geldkistje, inhoudende f 2300 aan bankbiljetten, en ook werden ortvteemd dTie spaarbankboekjes, waarop een bedrag van ongeveer f 2700 was ingeschreven. Verdacht zich aan dezen diefetal te hebben schuldig gemaakt, is in bewaring gesteld een man, nu eens bet beroep van smid, dan weder dat van stukadoor of verver uitoefenende. Deze persoon, die ongunstig bekend etaat, ontkent echter alle schuld. Van het ontvreemde ia nog ni«l8 teruggevonden. Uit de ,Tit£its"van3JulijL: Een liefdadige oude dame (tot een bedelaars kind): ,Hier heb jo wat brood; 't is wel een paar dagen oud, maar je most aan je moeder zeggen, dat zy drie of vier verscbe eieren neemt, een paar pintjes melk, een kopje suiker, wat goede boter en een halve ge raspte notemuskaat, en dat ze er dan een beerlyken pudding van maken kan." Uit verschillende plaatsen van Ffankryk komen nog berichten omtrent onweers- en hagelbuien. Te VUl&franche sur Saóne is een hevige hagelstorm neergevallen, die 15 minuten lang gewoed heeft. Alle naar bet westen gekeerde ruiten werden vernield, evenals de gaslantaarns en de telephoon- en telegraafdraden. De zaal van het gemeente-archief, die een glazen dak had, werd zwaar beschadigd. Het museum evenzoo; daarin hebben de scbilderyen veel geleden. Ook bier heeft men bagelsteenen gezien van 500 gram gewicht en zoo groot als kippeneieren. Overal in de Vogeezen is zulk een zware hagelslag gevallen. In de velden vindt men tal van vogels, bazen en andere kleino nieren dood liggen, die door den hagel getroffen zyn. Naby Ttoyes is de stoker van een trein zoo verblind geraakt door den bliksem en door het vuur, hetwelk het neerstroomende water uit den machine haard joeg, dat hy op den weg is gevallen en over de beide beenen gereden is. In de buurt van Angora is een visscber, die aan den kant van een 6troompje stond te hengelen, door den wervelwind opge nomen en als een strootje naar den anderen oever overgebracht. Op een andere plaats is een jonge man in het veld door den bliksem getroffen; do schakels van zyn horlogeketting zyn ineen- geemolten en als geamalgameerd, terwyi de spykers uit zyn schoenen werden gerukt. Te Auch heeft een door eenon hevigen storm begeleide regen den geheelen omtrek verwoest. Op verscheidene plaatsen zyn de wegen vernield. Eene door het water geheel ingesiotene kazerne moest ontruimd worden, een officier werd zwaar verwond. Verscheidene spoorwegen zyn gederailleerd, stroomen en beken zyn sterk gerezenverscheidene huizen ingestort. Het aantal verdronken personen is nog niet bekend, doch het is zeker, dat dit niet onbeduidend is. Nader meldt men: Om de verwoestiDg te voltooien, had eergister een onweder plaats, dat allervreeselykst was. Talryke buizen zyn ingestort en vele anderen worden be dreigd. Alle aan de Gera gelegen dorpen zyn door het ongeluk getroffen. 14 lykeu zyn al reeds opgevischt. Van eene firma werden 9000 HL. graan en 1500 zakken meel weg- ge-po l!!, eveneens de boeken en inventaris. In Vic Tesensas zyn 60 gebouwen ingestort. Ook is de trein van Agen naar Auch ge derailleerd. Men vreest, dat er verscheidene persoor,ïyke ongelukken gebeurd zyo. De spoorweg is voor minstens acht dagen onberydbsar. De inwoners van Auch zyn wan hopend. De beden om hulp nemen toe. De Gers is in zyne oevers terug getreden. Do S»ve is buiten zyDe oevers getreden en heeft in Isleen Dodon 40 gehouwen vernield. 14 personen kwamen om het leven. In St.- Laurent heeft de Save 30 gebouwen vernield, waarbij 3 personen den dood vonden. Uit Toulouse wordt een sterk wassen der Garonne gemeld, die reeds op verscheidene plaatsen buiten zyn oevers getreden is. Daarby zyn o k eenige dorpen overstroomd. Men vreest dat deze overstrooming dia van 1875 nog overtreffen zal. De bergstroomen der Pyreneeën, door de hevige regens gevoed, hebben de wateren der Adour buitengewoon doen wassen. TeBagnères en te Tarbes zyn verschillende stadswyken overstroomd. Tal van bruggen zyn door het woedende water weggerukt. Volgens heden ontvangen telegram, hetwelk twee dagen onderweg bleef, neemt de toestand, zelfs op zeer hoog gelegen plaateen, in het zuiden van FrankrUk nog op onrustbarende wyze toe. De gemeenschap is nu verbroken. Een vreeselyk ongeluk. In het stadje Solana (Ciudad Real, Spanje) deed zich dezer dagen een vreeselyk ongeluk, dat het leven van negen kinderen vernietigde, voor. Een jeugdige kinderschaar speelde onder de moren van een aan den aartsengel Michael gewyde kluizenaarshut, die echter reeds lang bouwvallig was. 01 do vele regens der laatste weken do muren nog verder doorwoeld had den, hoe het zy, plotseling stortte een muur ln elkander en begroef de kinderen onder de puinhoopen. Vyitien kinderen zyn er onder uit te voorscbyn gebaald. De schrik in het dorp wai ontzettend; verscheidene moeders moeten hun verstand verlorsn hebben. De werkstaking in de Belgische Borinage. Do gendarmerleposten In de Borinago zyn nu versterkt door manschappen van de brigade van Bergen. Het regiment jagers te voet, in garnizoen te Bergen, is Zaterdag naar het kamp van Beverloo ver trokken, doch het 3de linie-regiment, in gar nizoen te Oostende, heeft bevel ontvangen zich gereed te houden, om op het serate sein naar Bergen te vertrekken. Deze werkstaking is uitgebroken ten ge volge van een gescbil tusschen de patroons en de werklieden over de toepassing det wet van 15 Juni 1896 op de werkhuisreglementen. De wet verplicht de patroons een reglement op te maken en aan te plakken, en de werk lieden hebben acht dagen tyd om er bon opmerkingen over te maken. De bestuurders der kolenmynen van den Couchant de Moos hadden een reglement opgemaakt naar bet model, aangenomen met algemeens stemmen door al de Nyverheid- en Arbeidsraden van de Borinage, zoowel door de bazsn als door de werkliedenleden, die allen socialist zyn. Nauwelyks was dat reglement aangeplakt, of de mynwerkers staakten den arbeid ln eenige putten en de anderen volgden weldra hun voorbeeld. Het schynt, dat de werk stakers bet nieuwe reglement niet goed be grepen, want het komt byna gansch overeen met het oude reglement, waarover z(j niet klaagden. De socialistischs leiders zijn erg verlegen met die werkstaking; zy wilden ze eerst beletten, doch het was te laat en zy werden door de werkstakers meegesleept Zy hebben nu een ander reglement opgemaakt, dat aan de bazen werd voorgelegd, doch dat deze verklaren niet te kunnen aannemen. Dat nieuwe reglement bevat verscheidene eischen, die de werkinrichting der mynen geheel zouden veranderen. Terwyi de kolenmynen stilliggen, omdat de arbeiders weigeren te werken, staan de glasblazeryen rondom Charleroi stil door ge brek aan werk. De eene fabriek na de ander moet sluiten of zal daartoe gedwongen zyn en opmerkeiyk hierby is, dat het juist de grootste fabrieken zyn, waar werk ontbreekt. Provinciale Staten van Zuid-IIoIland. De zomervergadering werd hedenvoormiddag te 11 uren geopend door den Commissaris der Koningin, mr. C. Fock, die al dadelyk een woord wydde aan de leden der Staten die door overlyden of ontslagneming aan de vergadering waren ontvallen. De Voorzitter herinnerde hoe mr. v. d. Kemp, wien hy reeds vroeger had herdacht, met groote toewyding de belaDgen der provincie Zuid-Holland heeft bevorderd; hoe wyien mr, A. J. W. Van Royen blyk gaf van helderheid en innige overtuiging by de verdediging o. bestryding van een meening in bet belang van het gewest; hoe mr. Vaillant, die zich in een andere provincie gevestigd heeft en den Voorzitter verzocht aan do Vergadering z(jn afscheidsgroeten over te brengen, door kneed in waterschapsaangelegenheden, met kalmte, onpartydigheid en groote humaniteit, heeft medegewerkt in het belang der pro vincie, en hoe de heer 'Waldeck, in wien veel verloren wordt, vooral in de talryke betrek kingen, die by bekleedde, in de Staten met warmte de belangen van den landbouw voor stond en zyne beste pogingen heeft aange wend om daarvoor medewerking van de Staten te verkrygen. Ook den heer Blok, die door woonplaats verandering ophield lid der Staten te zyn, rekende de Voorzitter tot de meest yverige leden dezer vergadering. Hy deelde mede, dat door de uitbreiding van Rotterdam met 2 leden, de Staten thans 82 leden tellen. De nieuwbenoemde leden, de heeren Juta (LeideD), Hymans van Wadenoyen en Van Hattum van Ellewoutsdyk ('e-Gravenhage), v. d. Straaten (Gouda), legden in handen des Voorzitters de vereischte eeden af en namen zitting, na door den Commissaris met hunne benoeming te zyn gelnkgewenscht. De benoeming van een buitengewoon lid van Ged. Staten zal in de volgende vergadering geschieden. De provinciale rekening over 1895 werd in handen geBteld eener commissie van onder zoek, bestaande uit de heeren Evers, Knyff, Kemink, Betere en Hein. De begrootingen met verband houdende voorstellen werden verzonden naar de afdeelingen. Omtrent het adres van den gemeenteraad van Spykenisse om een belangryk 6Ubsidle voor bet maken eener nieuwe waterkeering, stellen Ged. Staten voor hun college diligent te verklaren met het uitbrengen van praeadvies, hetwelk zy wenschen op te schorten totdat gebleken zal zyn weiken invloed op de finan ciën der gemeente zal hebben do regeling der financieels verhouding tusschen Ryk en gemeenten. Het verzoek tot bevordering vaD een ver keersmiddel voor personen en goederen op de Westelyke eilanden van Zuid-Holland, met name op Voorns, Putten, Go3dereede en Over- flakkee, werd gerenvooyüerd aan Ged. Staten '*T ten einde daaromtrent te dienen van. ars i Gelyk besluit werd, ofschoon op soortclyk verzoek reeds vroeger afwyzend werd beschikt, genomen ten opzichte van een uitvoerig advies van den Raad der gemeente Katwyk om provinciaal subsidio voor het bevaarbaarmaken voor homschuiten van het vaarwater tusschen Katwyk an Umuideu. Er zyn twee commiesiën benoemd: eene, bestaande uit de leden: Duynstee, A. J. C. Van Weel, Biehoo v. IJsseimonde, Overwater, Van Dissel, Visser en De la Bassecour Caan tot onderzoek v»n de aangevraagde wegenb- sidie en de ontwerpen betreffende polder reglementen; de andere, samengesteld uit de heeren: Conrad, v. d. Hoog, v. Rees, Snouck Hurgronje, Drost, IJzerman en Ëluseé voor de politieverordening over de Gouwe. Hedennamiddag te halftwee kwamen de afdeelingen byeen. De eerstvolgende vergadering is belegd tegen Dinsdag 20 Juli, te 11 uren. ACADEItlEKIECWé. Leiden: Als schrijver van het antwoord op de prysvraag over concessies, aan het welk door de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de ryksuniversiteit te Leiden eene eervolle vermelding ie toegekend, beeft zich bekend gemaakt de heer J. M. Nap, doctorandus in de rechtewetenscbap aan de ryksuniversi teit te Groningen. Heden is alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na verdediging van Stellin gen, do heer F. F. F. Darlang, gebaren te Gesangan (residentie Soerakarta, Java). Geslaagd zyn voor het candidaats-ezamen in de rechten do heeren A. G. Vreede en J. A. Snel; voor het doctoraal-exameu in de rechtswetenschap de beeren A. M. Ledeboer en A. Engel. Bcnrsberlc ht. Amsterdam, 6 Juli. De markt was hedrn stil eo zwak. Portugal 23'/,. Oostenrijk Juli H6V/r5. Indische Bank williger, 84. Tabakken en Petroleum vast. Amerikaansche Sporen iets flauwer. Terminals 642. Spanje, flauw, 581/,. BUITENLAND. Groot-Brltannië. In het Lagerhuis deelde gisteren de heer CursoD, onderminister van buitenlandscbe zaken, mede, dat de tyd van duur der concessie der Mozambique maatschappy van 25 tot 60 jaar verlengd is, doch dat Portugal het gerucht ontkent, dat 't aan de Maatschappy voorrechten aan de Delagoabaai zou hebben verleend. Er is geen enkele bevestiging dat onderhandelingen hangende zyn om de Mozambique maatschappij door een buitenlandsch syndicaat te doen aankoopen of deze er het toezicht over te doen verkrygen. Lord Hamilton, de minister voor Indiö, deelde mede, dat de onlusten te Chitpur van zuiv er plaatselyken aard zyn en dat de mede- deelingen daarover zeer zijn overdreven. Tolegrammon. ATHENE, 5 Juli. Gisteren is er to Piraeus heftig gevochten door dronken Russische matrozen en inwoners. Ds Russische officier De Nelidoff, een zoon van den gezant van den czaar te Konstantinopel, kwam tusschen beiden en ontving vry ernstige kwetsuren. De Turken hebben Kalabaka in het Noorden van Theeealië bez t na een gevecht met de inwoners. BELGRADO, 5 Juli. By de verkiezingen voor de Servische Skoeptrtrin3 zyn 188 radicalen en 4 oppositie-mannen gekozen. PRETORIA, 6 Juli. Men is hier van mee ning dat de debatten der Londensche parlemen taire enquéts-commissis voor Zuid-Afrika deen zi9n dat het departement van koloniën niet rechtstreeks het komplot van Rhodes tegen de Boeren heeft aangemoedigd, maar evenmin bet met voldoenden nadruk heeft ontraden. De Pretoriaansche pers is van oordeel dat Chamberlain, Engelseh minister van koloniën, niet in functie kan biyven, en de „Volksstem" noemt zelfs Zuid-Afrika het graf van Cham berlain's reputatie. Het geruabt dat dr. Harris met Jameson passage beeft besproken op de .Northam Castle" wordt hier niet geloofd. ADVERTENTIËN. Heden overleed, tot onze innige droefheid, onze geiiefde en waarde Broeder en Zwager, de Hoogedelachtb. Heer Mr. W. A. L.DOM1S, Raadsheer in het Gerechtshof te Amsterdam. E. A. G. DOVIS. P. C. H. BOOGAARD-Domis. F. H. BOOGAARD. TH. M. ROEST. J. C. ROEST-Ds Fbbmjset. Leiden, 4 Juli 1897. Volstrekt eenige kennisgeving. 6538 11 tot 15 Juli niet te consulteeren. 5549 3 AlleD, die iets te vorde ren hebben van of ver schuldigd zyn aan de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van JAN VAN STIJN, in leven Koopman te Warmond, aldaar overledtn 27 Mei 1897, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te do3n ten Kantore van den Notaris FRIJLINCK, te Warmond, vóór den löden Juli aanstaande. 5562 10 Eng. Handelscorrespondentie. Zy, dia zich voor dit exomen wenschen te bekwamen, kunnen zich tot primo September e. k., liefst scbriftelyk, aan melden by den 6555 10 Secretaris v/d. Industrieschool: A. H. VAW BEK OEVER, Rapenburg 127. LEIBEK, 6 Juli. Door den minister van jostith is ver plaatst C. L. J. Bruggetnans, brigadier-majoor der Ryksveldwacht, van Katwyk-Binnen naar Noordwyk Binnen, en de rijksveldwachter N. J. Van Garderen van Noordwyk-Binnen naar Rynsburg, zoodat zoodoende het hoofd der brigade wederom gestationnec-rd zal worden te Noordwyk-Binnen, gelyk vroeger altyd was geweest. - De Commissaris der Koningin in Zeeland, mr. Roest, vertrok hedenochtend naar Middel burg. Bevallen van een Dochter F. HILLENAAR-Van Es. Leiden, 5 Juli 1897. (Schoolsteeg 4b 6553 5 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, tot onZ3 diepe nroefhtid, na eene korte ongesteldheid, onze innig ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JOHANNA CATHARINA HEMERIK, Wed. van FRANSISCUS TEUNIS KRANEVELD, in don ouderdom van byna 65 jaren. Leiden, Uit aller naam, 6 Juli 1897. F. F. KRANEVELD. (Haarlemmerstraat 289). 5554 10 Algemeene kennisgeving. De ondergeteekenie doet belanghebbend n weten, dat hy Ouders of Voogden, die bera naar aanleiding van den uilslag der examens wenschen te spreken, to woord staan zal op Maandag 18 Jail, des voormiddag van lO tot 18 uren, in het gebouw aan de Doj- zastraat. Daarna, tot 23 Augustus, i3 hy van huis. De Rector van het Gymnasium 5566 13 H. W. VAN DER MEY. Beleefd vestigen wij Uwe bijzondere aandacht op onze pas verschenen collectie Postpapier met Stads gezichten van l oeiden, zeer geschikt voor Cadeaux voor Uwe logées. Aanbevelend, BOEK- en KUNSTHANDEL, B reestraat 35, LEIDEN, 5564 18 tegenover het Postkantoor. Ter overneming aangeboden; een prachtig, zoo g03d als nieuw Amcrikaanach ORGEL, met dubbel spel, prachtig van toon, in sierlyke Kast, voor zeer lagen prQs. Te bevr. by H. DE NIE Jr., Rapenburg 75. 5551 7 Prima 1ste qual. Gasgloelllchf-koasfes, wit, afgehaald 30 Cts., bezorgd 35 Cts., prima Glazen 13 en 20 Cts., Apparaat, d. w. z. Brander, Kousje en Glas, f I. Ideas mot Kogel f 1.50, idem met Kap en Saport ƒ1.75. 5547 14 Vloerzeil roode rug 2'/, el breed SO Cts. per el. 6567 13 Prima tonaliteit. LEIDEN. De Notarissen A. J. KLUPPEL en U. J. K. VERSFELT. te Haarlem, zullen op Woens dag Juli 1897, des namiddags 7 uren, op den Tuid „Ve6nenburg", aan de Leldsche Vaart, onder Hillegom, ten verzoeke van da erven van wyien den Heer 8. V. PE5ININGB, om contant geld verkoopen: 5663 25 47 aren Aardappelen, genaamd Concurrent 77 aren Aardappelen, genaamd Prince Grave. 13 aren Aardappelen, genaamd Stegerhoeken (vroege). II aren Bruineboonen. Ruim 1 hectare Hoornsche Wortelen, Knolrapen en Bietep in peden.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3