grapbeerd om inlichtingen en oven nadat de gezant en de heer en mevrouw Gregorio het stationsgebouw verlaton hadden, kwam uit Bozendaal het bericht, dat de kroonprins al daar langs den Staatsspoorweg over Utrecht do reis naar Amsterdam had vervolgd. Eenige honderden belangstellenden wachtten mede tevergeefs op het perron in Den Haag de aankomst van de koninklijke reizigers af. Te Amsterdam werden HH. KK. HH. opge wacht door den heer H. Van Dam, Italiaansch consul, en eenige leden der Italiaansche koloDie. De vorst en de vorstin zijn afgestapt in het „Doelen-Hotel." Vermoedelijk sullen zy aan deze rem een bezoek vastknoopen aan de Koninginnen op het Loo. De 100ste jaarvergadering van het Neder- iandsch Zendeling-Genootschap zal gehouden wjrden te Rotterdam op 14 en 15 Juli a. s, on Ier voorzitterschap van don heer A. Drost, pred. te Delft. Als feestredenaar zal optreden de heer J. Graandyk, pred. te Haarlem. De opwekkende rede zal des avonds te voren plaits hebben in de Groote Kerk, onder leiding van den heer dr. A. J. Tb. Jonker, pred. te Dordrecht, opgeluisterd door een zangkoor met koperbegeleiding. De zendeling A. Kruijt zal als spreker op Je vergadering mededeelingen doen uit zpn arbeid op Java. Een gemeenschappelijke maal tijd in de Diergaarde zal de bijeenkomst be sluiten, terwjjl den 16den Juli een gemeen schappelijke boottocht zal plaats hebben naar Dordrecht. Aan buitengewone feestgaven, bij gelegen heid van het 100 jarig bestaan gevraagd, is tot heden ontvangen een bedrag van bijna ƒ33,000. Het afgeloopen jaar sluit met een tekort vsn f 44,000, daar de ontvangsten verre beneden de verwachting bleven. Zondag is te Barooveld, in den ouderdom ran bijna 72 jaren, overleden ds. J. A. P. Ris Lambtrs, sedert 8 October 1876 predik ;nt by de Herv. gemeente aldaar. De overledene, wiens eerste gemeente Eieriand, op Tessel, was, heeft bijna 45 jaren het predikambt uitgeoefend. De aftredende leden van de voreeniging van archivarissen in Nederland, de heeren mr. S. Muller Fzn., mr. J. A. Fettb, mr. A. C. Bondam en mr. Cb. M. Dozy, werden her kozen en in plaats van Mr. S. Gratama, die tot buitengewoon lid is benoemd, gekozen mr. A. Tel ting, te rs-G raven b age. De heer Le Jeune, attaché van do Bel gische legatie te VGravenhage, is in bet hotel „Den Ouden Doelen" aangekomen, alwaar mede is afgestapt: baron Sweerts deLandas Wyborg, oud-lid van den Raad van Neer- landscb-Indiö. De luitenant kolonel J. J. G. Yan Ber- kei, comm. van het 4de bat. van het reg. grenadiers en jagers, zal binnenkort den dienst met pensioen veriaten. Yoor de aanst. verkiezing van een lid der Tweede Kamer voor Winschoten heeft de Volk8kiesvereeniging candidaat gesteld den heer H. Yan Kol, soc.-dem. Onder buitengewoon veel belangstelling herdacht gisteren ds. Joh. C. De Meyere, predikant bij de Herst.-Evang.-Luth. ge meente te Amsterdam, den dag, waarop hy vóór 40 jaar de Evangeliebediening aan vaardde. Gisteren herdacht Amsterdams deken, mgr. H. Poppen, den dag, waarop bij vóór 50 jaren benoemd werd tot pastoor te Nieuw koop. Het stoomschip „Prins Frederik Hendrik" vertrok 4 Jnli van Paramaribo naar Amster dam; de „Prins Willem II" arriveerde 4 Jnli van Amsterdam te Paramaribo; de „Drente" arriveerde 5 Juli van Rotterdam te Batavia; do „Bromo", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 4 Juli te Southampton; de „Obdam" arriveerde 4 Juli van Rotterdam te Nieuw- York; de „Prins Hendrik", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 4 Juli Perim; de „Telamon", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 4 Juli te Singapore; de „Prinses Maria" arriveerde 6 Juli van Amsterdam te Batavia. Benthuizen: De staat van de bevol king der gemeente Benthuizen naar de onder scheidene godsdienstige gezindten was op den 3lsten December 1896 als volgt: Ned. Herv. 276 M. 265 V. Tot. 541 pers. Kemoustranteu 1 1 B 2 Chi.-Qerel. 45 36 9 81 R.-Katb. 9 9 16 Tot geen dei gen. gezindten bebooren 4 3 9 7 335 M. 312 V. Tot. 647 pers. Hazerswoude: Onder vele blijken van hartelyka belangstelling uit de beide gemeenten Hazerswoude en Koudekerk, het spoorweg personeel e. m. a., vierde verleden week de heer J. A. Ultee, stationschef alhier, zijn 25-jarig jabileum als ambtenaar in dienst der spoor wegmaatschappij. Door het spoorwegpersoneel waren, onder leiding van den ïynopzichtor, het station en de wachtkamer toepasselijk versierd. Eene commissie uit de beide gemeenten Hazerswoude en Koudekerk had zich gevormd, bestaande uit de heeren mr. J. Bruyn, burge meester van Hazerswoude, voorzitter, J. M. Kok, secretaris-penningmeester, C. Korteweg, W.L. Van Tricht, burgemeester van Koudekerk, J.D. Oppolaar, J. Van Egmond, N. Blonk en C.M. Oppelaar, welke belangstelling by anderen gewekt hadden, om dezen feestdag, voorden om z\jne voorkomende hulpvaardigheid en. vriendelijkheid by velen booggeachten chef, door het aanbieden van een feestgeschenk te verhoogen. Door deze commissie werden namens de gevers den heer J. A. Ultee aan geboden 4 stoelen en 4 fauteuils, met een prach- tigen palm en een album, vermeldende de namen der gevers. Toen de jubilaris des avonds met talrijke familieleden en feestgenooten aan het diner aanzat, werden allen opeens aangenaam verrast. Het fanfarecorps „De Harmonie", met rijtuig van 't dorp gekomen, had zich zeer voorzichtig met de instrumenten, waarbij de groote Turksche tram, in de wachtkamer 3de klasse opgesteld. Ongezien dineerden de feest genooten in de 2do-klas wachtkamer smakelijk vooit. Da station wachter draait voorzichtig de kruk van de deur, welke de beide wacht kamers van elkander scheidt, om, en zet de deur op een kier. De „Harmonie" valt in met „Le petit major", en algemeene verbazing en verrassing! De heer Ultee was zoo verrast, dat hij bewogen den heer Fortgens, directeur, en vervolgens alle leden van „De Harmonie" hartelijk bedankte voor deze zoowel verrassende als onverwachte huldebetooning, hem gebracht. Ook de zoon van den heer Ultee gevoelde zich gedrongen zijne erkentelijkheid te betuigen voor de hulde, zyn. geliefden vader geboden. By de hulde, den chef gebracht uit koperen monden, voegde de heer Foxtgens nog die van het gespreken woord, en deed in zijn gelukwensch uitkomen, dat de hulde, hem gebracht, niet zoozeer betrof den stationschef, maar onzen stationschef, daarmede te kennen gevend, dat de beteekenis van 't woordje onzen aaDgaf de wijze, waarop de chef de genegenheid en vriendschap van het reizend publiek had weten te verwerven. Het vertrek verschoof men tot de aankomst van den laatsten trein uit de richting van Alfen, aankomst 10. u. 24 min. „De Harmonie" stelde zich eenigszins verdekt zijwaarts van het station op, en zoodra de trein stilhield speelde men een lustig wijsje, wat opnieuw verrassiog wekte, thans van de zijde van het reizend publiek, dat zich om een kjjkplaatsje aan de portieren verdrong, t9n eiade des te beter ingelicht te kunnen worden, wat feeste lijks het zoo laat te aanschouwen en ta hooren kreeg. Da band tusschen den chef en het reizend puhliek. uit de gemeenten Hazerswoude en Koudekerk zal zeer zeker door dit feest nog nauwer zyn toegehaald. {Bb,\ H i 11 e g o mDoor den onbezoldigden rijks veldwachter G. Scheepmaker is procea-verbaal opgemaakt togen den bierhuishouder ELRiet- meljer, te Hillegom, wegens het verkoopen van sterken drank zonder vergunning aan een kind beneden de 16 jaar. Ncderlandscïie Journalistenkring. De algemeene vergadering van den Neder- landschen Journalistenkring werd Zondag, 4 Jufi, fie Dordrecht gehouden in hotel „Ponsen." Nadat de voorzitter van het bestuur, de heer Charles Boissevain, een woord van wel kom had gesproken tot de in grooten getale opgekomen leden, werden verschillende ver slagen uitgebracht. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Yan Waalwijk, dat reeds in druk was verschenen, en een uitvoerig overzicht van het ontstaan en den arbeid van den Kring bevatte, gaf aanleiding tot eenige beschouwingen, omdat, naar het oordeel van sommigen, daarin geen critiek had moeten worden uitgesproken over een ingediend rap port der commissie tot onderzoek der nood zakelijkheid van reorganisatie van den Kring. Het bestuur nam echter den inhoud van het jaarverslag voor zQne verantwoordelijkheid en de opmerkingen leidden niet tot eenïg bepaald voorstel. Over bet voorstel zelf der enquête-commissie werd in deze vergadering niet van gedachten gewisseld, daar met groote meerderheid be sloten werd de behandeling daarvan uit te stellen tot eene buitengewone algemeene ver gadering, in het najaar te Utrecht te houden. Alleen werd uit naam van de commissie uitdrukkelijk geconstateerd, dat het rapport allerminst bedoelde eene afkeuring uit te spreken van de handelingen van dit Bestuur in 't algemeen of van een zijner leden in 't bijzonder, waar het, misschien in minder ge lukkigen vorm, opsomde wat de vereeniging tot dusver had nagelaten te doen in 't belang van de pers en van de leden. In verband met de verdaging der behande ling van het enquête rapport, werd ook een voorstel, om de commissie van enquête uit te noodjgen zich als commissie van initiatief te constitueeren, aangehouden, terwijl de be stuurskeuzen, ter voorziening in de periodieke aftreding van een tweetal laden en de tus- schentljdsche van den secretaris en den pen ningmeester, op uitdrukkelijk uitgesproken verlangen van de vergadering, mode werden verschoven tot de buitengewone bijeenkomst. Van bet heatuurslid dr. Vermeulen kwam het bericht in, dat hy als zoodanig ontslag nam. De commissie voor het ondersteuningsfonds bracht haar eerste verslag uit. Daaruit bleek, dat de medewerking nog niet voldoende was. Een voorstel van de minderheid der commis sie, om do deelneming aan het fonds verplich tend te stellen voor alle leden van den Kring, werd na discussie verworpen met 30 tegen 22 stemmen en daarna aangenomen het voor stel der meerderheid, om de statuten van hst fonds opnieuw voor een jaar onveranderd te handhaven. Alleen werd daarbij het uitdruk kelijk verzoek, gericht tot het bestuur om dit jaar geen stappen te doen tot bet verkrijgen van giften of bijdragen van anderen dan jour nalisten, hetgeen van beatuurswege werd beloofd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer Der Kinderen, bleek, dat de stand der kas iets was achteruitgegaan, wat echter hoofdzakelijk het gevolg is van de uitgaaf der algemeen zeer gewaardeerde „Maandeiyksche Mödedeeliflgen." Hem werd onder dankbetui ging décharge verleend. Onder de ingekomen brieven behoorde een schryven van dr. Lamping, oud-voorzitter, die den Kring op het internationaal journalisten- coDgres in Zweden had vertegenwoordigd en reeds nu zijn verslag inzond, d3t, vanwege het Bestuur, in druk aan d£ dagbladen zal worden medegedeeld, terwyi hulde werd ge bracht aan de vlugheid, waarmede de afge vaardigdq zich van zijn taak had gekweten. Het volgend jaar zal het internationaal congres te Lissabon vergaderen: de pogingen, om Amsterdam daarvoor aangewezen te zien, in verband met da kroningsfeesten, hebben niet kunnen leiden tot een gunstig gevolg, voornamelijk omdat de zittingstyd der parle menten in de meeste landen niet toelaat de internationale congressen in September te houden. Na afloop der vergadering werden de tentoon stelling en de stad bezocht en by het zeer gezellig samenzijn aan den feestdisch in hotel „Ponsen" werd door den voorzitter de eerste dronk gewijd aan H. M. de Koningin en onder algemeene toejuichingen de mededeeling daar van telegraphisch naar het Loo verzonden. Des avonds verzamelde men zich nogmaals in Oud-Dordrecht, waar de burgemeester, de heer Hidde Nljland, met den voorzitter van het comité, den generaal Yan Braam Houck- geest, den journalisten eerewUn aanboden en door den voorzitter van den Kring harteiyk werden dankgezegd. Tuinbouw te Aalsmeer- Mijnheer de Redacteur I Uw correspondent over landbouwzaken vraagt het woord voor Tuinbouw, een onder werp, dat tegenwoordig op den voorgrond dringt, ook door de crisis in don. landbouw. Gelukkig is het gevaar der protectie afge wend: de landbouw vraagt dringend hulp en steun. Waar is die te vinden? Naar mijne zeer bescheiden meening by den tuinbouw. De tninman toch leert ons dageiyks meer, wat men doen moet, om van een kleine uitge strektheid gronds veel te trekken. Da land bouwer ontvangt van zyn tweeling-broeder, den tuinman, onderwys in de practyk der werkzaamheden. Een vaste koers is evenmin by den landbouw te houden, dan by den tuinbouw. Men moet zich schikken naar de wet van vraag en aanbod on voldoen aan de behoeften van de markt. Daarom is allo ge praat: zoo deed myn vader en myn groot vader en zoo doe ik ook, niet altyd, een goed plechtanker. De wereld verandert tegen woordig sneller dan voorheen en de mensch heeft als onderdeel zich eenvoudig daarnaar te scbikken. Daarby komt nog het groote voordeel, dat onze landbouw, als ze intensiever en met gezond oordeel en kennis wordt ge dreven, veel meer werk verschaft, dan zooals nu de zaak gewoonlijk wordt uitgevoerd. De aarde is een onnitputtelyke bron van welvaart. Het is alleen maar de vraag of wy die bron kunnen, mogen en willen laten vloeien! Het dorp Aalsmeer is een voorbeeld, wat de tuinbouw vermag. Zooals menigeen bekend zal zyn, was Aalsmeer voorheen byna afgesloten van de wereld. Het lag van alle kanten in het water en alleen een smalle dyk gaf van twee zyden toegang tot bet dorp, dat oorspronkeiyk misschien alleen door vis- schers werd bewoond. Het wapen der ge meente vertoont daarom niet ten onrechte een leeuw met een paling in den klauw; houdt wat je hebt! By de verschrikkelijke vervolgingen, die de Doopsgezinden hebbea te lyden gehad van hunno harde mede christenen, was het geen wonder, dat de aanhangers van de leer van Menno Simons juist in Aalsmeer, als een vergeten hoek van de wereld, huone huisjes opsloegen. Da menschen waren erg eenvoudig, hadden weinig behoeften en oefenden gaarne het tuindersbedryf uit. Hun yver en hun eenvoud maakten hen tot geduchte concurren ten op de markt, waar zy met hunne schuitjes alle weken, behalve in den winter natuuriyk, present waren. Het spreekt haast vanzelf, dat alle uitgaven, daarby zooveel mogelyk achterwege bleven. Daardoor kwam Aalsmeer tot eene nederige welvaart; men kon het den man niet aanzien, dat. hy een halve of een heele ton rijk was; ook in kleeding bleven de Aalsmeerders primitief en uniform. Sedert de droogmaking van het Haarlem mermeer en eenige andere plassen om Aals meer is die toestand geheel veranderd. Aalsmeer geiykt nu op een dorp uit onzen tyd, maar de tuinbouw, boomkweekery, bloemistery en fruitkweek, zyn nog steeds hoofdbronnen van bestaan. De Regee ring heeft dit ook ingezien en Aalsmeer aan gawezen als de plaats, waar een tuinbouw school zal worden opgericht; doch daarover nu niet. Aalsmeer is een belangwekkend dorp, met schoone omstreken en prachtige water- partyen. Toen ik voor 't eerst ten zuid-oosten van het dorp over de uitgestrekte watervlakte gleed, deed de natuur myn borst' zwellen. 't Was een wezenlyk genot. Thans heeft Aalsmeer de eerepoorten open gezet, om allen te ontvangen, die kennis willen nemen van den stand der tuinbauw- practjjk; 6, 7, 8 en 9 Juli boudt de afdeeling Aalsmeer van de Ned. My. voor Tuinbouw en Plantkunde een tentoonstelling in en by de Doopsgezinde kerk ia het dorp. Die. kerk leent zich, geiyk vroeger reeds eenmaal bleek, uitmuntend voor zulk eene expositie. Het programma verdeelt de inzendingen aldus: I. Bladplanten, II. Conifeeron, HL Bloeiende planteD, bestaande uit 72 nummers. Yroeger namen de aardbeien op de kleine tentoon stelling veel ruimte in beslag. Daarvan is de commissie nu teruggekomen. De aardbeien kunnen nu gegeton worden, te kust on te keur, maar een tentoonstelling alleen van de vele soorten der vruchten, ligt ook minder op den weg van de afdeeling. Boven de vrucht toch gaat de plant, die haar voort bracht, en deze moet men op de tuinen gaan zien, daar komt zy eerst tot haar recht. Bovendien, de Aalsmeersche kweekers be- grijpen, den toestand uitnemend en we zyn er zeker van, dat ieder bezoeker met graagte zal worden ontvangen en terechtgewezen. De menschen zyn eenvoudig, maar harteiykl Laat mö er nog byvoegen, dat de tentoon stelling is nationaal of internationaal. Yreemde kweekers kunnen dus ook meedingen. Uw Dienaar, T. Fit de Staatscourant". Koninklijke besluiten. Benoemd bij het wapen der art., bij het Iste reg. veld-art., tot Isten luit., de 2de luif. W. H. baron Van Heerdt, van het corps: bij het 4de reg. vesting-art. tot kapt., de 1ste luit. J. C. M. Pompe, adjudant bij hek 2de reg. veld-art; en tot laten htit., de 2de luif. jlir.. T. J. Van der Wück, van het corps. Peusioen verleend aan: J. De Visser, concierge aan de Rijks-boogere burgerschool te Alkmaar, ƒ175; dr: D. Lu bach, inspecteur voor het genees kundig Staatstoezicht voor Overijsel en Dien te, ƒ2074; A. A. Wenmakers, commies ter provinciale griffie van Noord-Brabant, ƒ1600; W. A. Coolen, leeraar aan de Rijks-boogere burgerschool te 'b-Bosch, ƒ1465; J. J. Van Laar, leeraar aan de Rijks hoogore burgerschool to Utrecht, ƒ589; C. J. v. d. Hoorn, commies bij het depart, van binnea- landsche zaken, ƒ1600; A. Huizinga, concierge aan de Rijks-hoogero burgerschool te Groningen, ƒ153; E. v. d. Woude, leeraar aan de burger avondschool ta Schiedam, ƒ115, en A. Reitsma, eervol ontslagen commandeur der schilders bij 's Rijks werf te Amsterdam, ƒ637 'sjaara. Jhr. T. J. Krayenhoff, directeur der directe belastingen te Arnhem, op zijn Yorzoek eervol ontslagen, onder dankbetuiging voor de vele en trouwe diensten, den lande bewezen. Benoemd tot directeur der belastingen te Arnhem, de heer J. B. Story van Blokland te Rotterdam.; te Rotterdam, de heer L. E. Uyttonhooven, thans te 's-Hertogenboschte 's-Hertogenbosch, de heer W. F. C. J. Eerens, thans te Maastricht; te Maastricht, de heer G. R. J. Dequay, inspecteur te 's-Graven hage. Bijzondere mededeelingen. Blijkens bij het depart, ontvangen bericht is Hr. Ms. flotielje- vaartuig »Edi", onder bevel van den luit. ter zee late kl. P. A. R. Honnequin, 4dezer van Gibraltar vertrokken, tot voortzetting van. de reis, en is Hr. Ms. schoener Zeehond", onder bevel van den kapt.-lnit. ter zee L Van den Bosch, 3 dezer te Beyrouth aangekomen. Scheukingen. Door jhr, P. O. H. Gevaerts van Simonshaven, te 's-Gravenhage, is namens noej. G. J. L. Van Dijk, aan het Koninklijk Kabinet van Schilderijen ten geschenko gegeven een pastelteekening van Cornelia Troost, voorstellende een familie op de stoep van een huis; het tafereel vertoont verder een gracht, gestoffeerd met ver schillende figuren. Aan de schenkster is de dank dor Regeering betuigd. Audiënties. De gewone audiënties van den minister van justitie op 6 Juli, van de ministers van oorlog en van financiën op 8 Juli en van den minister van marine op 9 Juli zullen niet plaats hebben. Jlaphtberichten, Bodegraven, 6 Juli. Kaas. Aangevoerd 363 wagener te zamen 22,169 stuks, wegende 105,895 KG. Prijs 1ste soort Goudaohe ƒ22 24, zwaardere ƒ27 2de soort 17a ƒ19Derbvksas, prga late aoort 244/3 a 2de soort 21 a f 22l/a- Edammer Kaas, prijs late soort ƒ2SV^ a 25. 2de soort 18 a wagen Leidsohe Kaas het schippond. Eaudel vlug. Rotterdam, 6 Juli. Boter. Aanvoer 134/8 en 86/16 ton en 692 stukken van I/s kilo. Do prijzen waren als volgt: late qual. ƒ40, 2de qual, 36, Sdo qual. ƒ34. Voor atukkon van Va kilo werd 50 a 65 cents betaald. Vee. Aanvoer 34 Paarden,Veulen, 762magero, 650 vette Bunderen, 231 vette- en graakalveren, 121 nuchtere Kalveren, 47 Schapen of Lammeren, Varkens,. 143 Biggen, 2 Bokken of Geiten, Ezel. Men noteert: Runderen lsfee qual. 62 a 2de qual. 58 a 3de qual. 52 a cents. Kalveren late qual. 80, 2de qual. 74 a 60 cents, 3do qual. cents, Stieren 1ste qual. 52, 2de qual. 48, 3de qual. 44 cents, Ossen 1ste quaL 64, 2Ue 60,. 3de 58 cents, Graekalveren a Melkkoeien 160 a. ƒ190, Kalfkoeien ƒ160 a ƒ180, 8tieren 70 a ƒ180. Vaarzen ƒ65 a 140, Paarden ƒ50 a ƒ140, Pinken ƒ40 a ƒ45 per stuk. KOtterdam, 5 Juli. Aanvoer van Tarwe kleiner dan die van vorige week. Stemming di:ntcngevolge wat vaster. Overige artikelen met beperkt aanbod. INLANDSCHE GRANEN. Witte Tarwe werd 10 cents hooger verkocht, do:h alleen aan benoodigden. Een gedeelte bleef onver kocht, omdat houders niets in den prijs wilden toe geven en liever een volgende markt w lden afwachten. Voor extra puike monsters was 10 a 20 cents boven de noteering te bedingen. Canada meer gevraagd, doch zeer echaars. Vlaam. en Zeeuw., de beste 6.40 tot ƒ6.60 dito dito middelb. 6.20 6.30 Flakk. en Overm. de beste. 6.30 6.50 dito dito middelb. r 6.6.2Q Mindere, en geringe soorten 5.70 5.90 Voorts werd verkocht per 100 Kilo. Eerste qualiteit Witte 8.80 tot ƒ8.40 Goede dito8.20 8.25 Mindere dito 7.90 8.10 Roodo Tarwe alleen uit de omliggende Polders aangeboden volgens qnaliteit van ƒ196 tot ƒ214. Rogge ia de beste eoorton 10 ceBta booger. Zeeuwsche en VI., naar quAl. ƒ4.10 tot ƒ4.35 Overm. en N.-Brab., 3.80 4.20 Gerst weinig gevraagd, maar ook niet druk aan geboden. Prijzen onveranderd. VL en Zeeuwsche Win tor- van Overm. en Flakk. Afw. en mind, soort. VL, Zeeuw, en Flakk. Zomer- Mindere qualiteit Chevalier Haver metkleinen aanvoer en prijshoudend verkocht Blanke en wichtige qualitoü. van 3.90 tot ƒ4. Zeeuwsche en andore inl. Voera.. 3.40 «3.75 Lichtero dito dito 2.75 3.25 Paacdenhoonon kwamen byon- niet voor, maar zijn ook weinig noodig. Ylaamache on Zeeuwsche ƒ5.20 tot ƒ5.60 Overmaa8cbe6.— 5.40 Andere suorten. 4.40 4.80. Duivonboonen ƒ6.10 tot 6.80. Bruïneboonen ondervonden bijna geen vraag, dan ƒ3.40 tot ƒ3.60 .3.20 .3.40 „2.80 .3.— „3.26 .3.50 2.90 .3.10 4.20 5.10 alleen in dê goedkooporo soorten. De aanvoer was klein. Do beste Vlaam. en Zeeuw. van 6.60 tot 7.-^» Ordinaire dito en dito 6.75 6.4p Goringere46.-* Van Witteboonen werden ook maar enkele monsters getoond. Walchorschevan 9.— tot 9.50 Vlaam. en 2mqv. de beate 8.50 n 9.-w Dito dito ordinairo 7.76 8.25 Mindere en geringe soorten 6.75 6.7S Blauwe Erwten met weinig omgang. Walcherschavan 7.50 tot 7.75 De boete Zeeww. en Vlaam. 6.60 6.75 Middelb. qual. dito en Flakk. 5.90 6.25 Geringere en niet kookonde 6.20 5.40 Voor Schokken was eenige attentie, maar toiprij« ze-, die verkoopers to laag vonden. Hennepzaad ƒ5.75 tot ƒ6.50. Kan&riezaad ondervond wedor weinig vraag. Het b;ate ƒ6.25 tot ƒ6.75, middel-qnaliteit ƒ5.110 tot ƒ5.75 en geriDgere soorten ƒ5.— tot 5.25. BU1TENL4ND8GHE GRANEN. Tarwe Mfjft vast. Hier werd zeer weinig aangö» boden, terwijl «toornende partyen echaaiachoc wof- don, vooral in goede quoliteü. O ffer lea op aOading waren te hoog in prijs, om tot zakoo te leiden, aad* gezien de medprfizon niet in die verhouding Roggo vast en meestal wat hooger betaald Helena volgens qnaliteit. 114 a dito stoomende t 115 Moldan109 Bessarabisohe Bulgaarsohe «toornende Western108 Taganrog 103 Berdiansky ,102 106 85 83 as #3 88 - 89 86 ƒ117 •iki .104 102 103 93 - aT Peteraburger! Gerst oroneens vast, Nioolajef Novoroaiak Zwarte Zee dito uit reboot Theodoaia stoomende. Dnieper Nicolajef Haver vaster met kleinen voorraad. St.-Peteraburger6 25 a ƒ6.30 Beval .6.50 Libau6.— 6.2& Amerikaansche stoomende. a .,6.40 Boekweit biyit vast gestemd. State. ƒ128 a ƒ130 Boekweitgrutten met meer handel. Grave St.-Petersburg or opgeruimd. Bevala ƒ181 Voer-erwten met weinig omgang. Maïs hooger met goeden handel. Bonte Amerikaansche n dito iets afwijkend, dito m/tn. defect Foxanian dito stoomende La Plata r ar 78 70 f 8» 80f 8® 8# a? Burgerlijke Stand. ALFEN. Bevallen: C. J. Yan Gila geb. Yaa Noort D. J. Nagtegaal geb. v. Wijk.D.D. Ma nassen geb. Van Bleydestein Z. Overleden: P. Zuidam jm. 2 j. AARLANDERVEEN. B e v a 11 e nN. Van Dam geb. Lammera D. Gehuwd: C. Van Buuren. wedr. vanM. Duyn- dam 41 j.. en M. EL Meester jd. 35 j. BODEGRAVEN. B e val I e n G. Vink geb. v. Vliet Z.L. Van 't Hoog geb. Den Hartog Z. S. Molenaar geb. Van Hoorn D. Overleden: M. Van de Panne 8 w. A* J. Rijlaarsdam 3 m. T. Van den Berg 24 j. HAARLEMMERMEER. G e hu w d B. Do Groofr en T. Spaans. L. Van Schio en M. Kaptijn. Bevallen: M. Bakker geh- Touw Z. P. if, De Vries geb. Den Hartog Z. G. Scholtz gefr Legierse Z. E. C. Slingerland geb. Speyker D. M. S. Zomer geb. Calvelage D. M. Mans geb. Elonbaas Z. C. M.. Touw geb. Spijker Z. MS C. Slinger goh. Van. Wjjk D..M. Vervloed goh. Van Klaveren Z.M. Spreeuw geb. Polak D. L. Bakker geb. Metselaar Z. T. A. Smit geb. Da Jong D. T. Hartman geb. Van Ooyen Z. Bk J. Huis geh. Groen D. M. C. Bus geb. De Vlieger Z. A. Menboom geb. Van Lierop Z.T. Poort* yliet geb. Slijkoord Z, Overleden: Willem Bartolomous 31 j.f Z» van G. F. Smit en G. Van der Wilde.Wilhelm 18 j., Z. v. A. Link en M. A. Dickopf. Bernar* dus 4 w., Z. van F. B. Duivelen M. Slgkerman. Johannes 12 w., Z. van M., Van Gaaien en C. Van der Hee.Jacoba 3 j„ D. van A. L. Wijnbergen on EL Van Dijk. Hubertua 3 w.. Z„ Yan J. Com missaris en G. Van Kouteren, M. Dekker 77 j., geh. met P. Oostwouder. KOUDEKERK. Bevallen.: W. Van Klaveren geb. Guldemond, D. A. M. ITogenes geb. Ven; vera D. L. Verbnrg geb. Bülk D. Overleden: G. Roos 4 m. J. Bol 10 nr. Gehuwd: H. Burggraaf jm., en W. C. Meel jd* TER-AAR. Bevallen: P. Van Eyk geb. Zeven* hoven Z. Overleden: H. De Bruyn D. 18. m. A. Th. Van dor Hoorn Z. 6 m. H. Brozius Z. 19 j. K. Rijnsburger, eehtg. van P. De Kleer 77 j. Pi Vahrmeyor, ochtg. van C. Wetter 4-1 j. Gehuwd: M. Koopman jm. 28 j., on S. A» Resting jd. 29 j. Gemengd Nieuws. Morgen zullan er weer niouw» platon in onze vestibule worden opgehangen,' waaronder nog verscheidene van hot jubiltj van koningin Victoria, photographieën vaifc „Oud-Dordt", kykjes in Kampen, enz^ enz. Do nieuwe Ijzeren, verbazend hooge telephoonpalen aan de Beestenmarkt en Turfmarkt zyn geleverd door den hee^ Kroes, uit Leeuwarden. Hedenmiddag sprong oen man aan de Haven in het water; weldra verdween by in de diepte, maar met veel moeito mocht men er nog in slagen, hem bewusteloos og het droge te brengen. Met de a. s. kermis zal in de Stadszaal alhier optreden een specialiteiten^,' gezelschap van den heer Willem Boesnach^ den impresario van Cospi, Italiaanscb opera* gezelschap, en de acht Woenerinnen. Hopon we het beste van do voorstellingen in dr. zaal, die tot nog toe met de kermis zoo druïe bezocht werd! De eerste voorstelling zy een goed, gunstig te beoordeelen begin van een schitterende reeks I Te Heemstede had Zondag plaats de tweede cricketmatch van dit jaar tusscher Noord- en Zuid-HoH'and. De eerste werd in Den Haag door Noor# gewonnen, maar ditmaal nam Zuid schitterend revanche. De overwinning is nagenoeg gebee! ta danken aan het goede spel der zes Leidonaars; die deel uitmaakten van het Zuid-Hoilandsch elftal, want de anderen droegen samen slechts 16 runs by. Nadat J. De Groot en mr. C. Feith op 13 runs gevallen waren (een slecht begin voot Zuid), deden de Leidenaars de kansen omslaan^ zoodat het van 2 wickets voor 13, 6 voop 102 werd. Hiervan had L. Soesman 84, X* Adam 10, M. Beyerinck 22.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2