ADYERTENT1ËN. Huwelijls.. 3-October-Vereeniging. „Leidens Strijd en Zegepraal." Examen „Mercuriiis". Kantoormeubelen. Maison: Carle Frères. I. SPRUIÏT Lzn. WA.JRM OJSfID. TE HUUR, waar overal het voo in de weiden liep, heeft men dit met groote moeite gered; toch zyn bier en daar nog beesten verdronken. Wy overdr\]ven niet, wanneer wy verzekeren, dat deze enkele hoojo vloed voor duizenden en duizenden guldons schade heeft aar ge richt." Door den hevigen noordwesterstorm werd het water te Hooge Zwaluwo tot een onrust barende hoogte opgevoerd, ten gevolge waar van alle hooi- en weipolders zyn onderge- loopen. De schade, daardoor ontstaan, is onberekenbaar, als men in aanmerking neemt de honderden konen on paarden, benovens de duizenden kilo's hooi, die zich in dien polder bevonden. Vele boeren in de verschillende polders moesten hun leven redden door in boomen te klimmen en zü'n na den vloed per vaartuig uit bun b9narden toestand gered. In de weilanden langs de verschillende rivieren in Zuid-Holland zyn duizenden stuks paarden en hoornvee verdronken. Ook aan den Hoischendyk lagen veel doode dieren tegen den dyk. Het Zuidergors en de Keilen zyn ingevloeid, eerstgenoemden buitenpolder is bot hooi weggespoeld en zijn 5 schapen verdronken. In de Keilen, by Schiedam, zyn o. a. 19 schapen omgekomen. Enkele schapen, die nog levend de hoog gelegen kaarsenfabriek bereikten, vonden daar in do ketelgobouwen een warme schuilplaats. Voor Bruinisse zyn twee schepen gezonken; van een schip is de equipage gered, die van het andere, naar men vermoeit, verdronken. Naby Dordrecht is de Krabpolder ingeloopen en eveneens een gedeelte van het daar grazende vee verdronken. Een paard en twee koeien kwamen de rivier de Kil overzwemmen. Aan den eigenaar gelukte het, in den nacht nog eenigo dieren per schouw te redden. Daarby gebeurde li6t, dat een der runderen zich te water begaf. De dochter van den eigenaar werd meegesleurd en wist niets beters te doen dan boven op het rund te klimmen, dat vervolgens de rivier wilde overzwemmen. In het midden van de Kil kwamen een paar mannen haar met een roeiboot te hulp. Het rund bereikte veilig den wal. Onder de kermistenten in de stad hield de storm hevig huis. Een merkwaardige hyzonderheid is, dat op het oogenblik toen oen zware boom op eon kermiskraam neerkwam, zich daar een jongen bevond, die kalm doorgeslapen had en, door het vallen van den boom uit zyn slaap gewekt, zonder letsel onder de planken en zeilen uitkroop. Van een molen woei de gebeele kap af. De waterstand was zoo hoog, dat alle booten, die moesten aanleggen, voorbij zyn gevaren. De reedery Fop Smit staakte den dienst; de passagiers werden met karren van boord gehaald. Op de tentoonstelling hebben de gebouwen zich goed gehouden, slechts een paar vlagge- 8tokken zyn afgewaaid. De hofstede van O. Van der Leer, te Hoog vliet, is door den storm ineengestort. In den polder Eenhoorn worden drie personen vermist. Uit Willemsdorp en van do Zuid-Hollandscbo eilanden werd bericht, dat op de overstroomde weilanden veel besmot en gezond vee dooreen- gedreven is. Door den minister van binnenland- eche zaken werden ryksveeartsen daarheen gedirigeerd ter onderzoek. Op het station Moerdyk is door storm en hoogen waterstand het noord-westelijk ge deelte van het emplacement en perron weg geslagen. Men vreest hier voor het verlies van vele menschenlevens. Een dertienjarige jongen verdronk aan het Keizersveer in een keet, in de onmiddellijke nabyheid van den Ryksweg. In oen uur tyds steeg bet water hier ruim 1 meter. De rivier de Lok was zóó gewassen, dat by .Schoonhoven het water van dijk tot dyk stond. Men schryft uit Bergen-op-Zoom Door den storm is hier vooral aan de zyde van de Schelde heelwat schade aangebracht. Zoo is o. a. een vaartuig van de z-epolitie op het strand geworpen, worden groote gaten geslagen in de borstweringen, die de schietterreinen op „Kyk in de Pot" togen de Schelde beveiligen, en hadden de dijken, die de oesterputten om ringen, op sommige punten heelwat te lyden. De grootste schade beliepen echter de bewoners van de huizen aan de haven. Daar hot water zeer snel en onverwacht steeg, stroomde het, eer iemand dit vermoedde, over de straat, drong gangen en gelfjkvloers-gelegen kamers en win kels binnen en zocht van daar een uitweg in de kelders, die zóó vol zeewater liepen, dat men Zaterdagmiddag nog bezig wan otn ze met be hulp van brandspuiten weer leeg te pompen. In de nabuurschap van Parys heeft de storm den vorm aangenomen van een cycloon. De bladen vermelden instortingen van ge bouwen, ontworteling van hoornen bij bon derden te geiyk, persoonlyke ongelukken van ernstigen aard. Hot was tegen vyf uren, de lucht stond dreigend. Plotseling schoten eenige bliksem stralen uit de grauwe wolken, een verschrik- keiyke donderslag volgde en daar stortte een hoos van water en wind neder, die boomen brak als waren ze glasdraden, muren omver wierp en overal verwoesting aanlichtte. Te Asnière3, waar het juist jaarmarkt was zyn alle kramen vernield. Te Saint-Denis werden houten huisjes opgenomen door den wind en een eind verder neergesmakt. De pianofabriek van Plcyei heelt veel schade bekomen. Er zyn meer dan 200 boomen ont worteld, rytuigen by tientallen omvergeworpen. Asnióres en Bois-Colombes waren de meest geteisterde plaatsen. Het centrale punt van de luchtbeweging schynt in eerstgenoemde plaats goweest te zyn. Te Colombes begon de ver woesting. Ruiten werden ingedrukt, schuren uiteengeslagen, rytuigen omvergeworpen. Een groote houten werkplaats, waar zestien man aan den arbeid waren, stortte in. Zes personen werden gewond. Op een andere plaats vielen zelfs dooden ten gevolge van instortingen. In het geheel wordt gemeld van drie sterfgevallen en vyftien zware verwondingen. De hevigste werking der atmosfeer werd Vrydag waargenomen tusschen kwart vóór en kwart over vyven. De cycloon ging verge zeld van de watorhoos, welke werd geschat op ruim honderd meter middellyn en wel dezelfde hoogte. Het is een wonder dat niet nog meer onge lukken zyn voorgevallen. Verschillende per sonen werden een eindweegs in de lucht geslingerd en op een afstand neergeworpen. Maar de meesten kwamen er met den schrik af. Gemengd Nieuws. Door den politie-agent Daleman werd Zaterdag-nacht te 2 uur in de Poort straat te Rotterdam, een tweetal mansper sonen opgemerkt, die verdacht rondslopen naby een benedenhuis. De politie-agent waarschuwde een spoorweg-beambte en beiden stelden zich verdekt op. Zy zagen toen, dat beide mannen bossen stroo maakten, in brand staken en door het raam van een benedenhuis naar binnen duwden. Bedoeld benedenhuis wordt van achter be woond door een winkelier, die aan de voor- zyde een winkel heeft. In het bovenhuis woont do politie agent Daleman. Toen de brand bemerkt werd, arresteerden de politie-agent en de spoorweg-beambte de beide brandstichters. Naar het politiebureel der 4de afdeeling in de Witte de Withstraat overgebracht, onder gingen zy aldaar Zondag een streng verhoor, waarop zy ten slotte volledige bekentenis aflegden. Do brandstichting geschiedde met de bedoeling om het waarschuwingsgeld machtig te worden, dat by sommige brand spuiten wordt uitgekeerd voor het ontdekken, van een brand. Gistermiddag geraakte de 10- jarige Jan Arbouw spelende aan de Oude Vest te water; by werd echter spoedig uit zyn netelige positie gered door zekeren Van den Berg, die zich daartoe gekleed te water begaf. Zaterdag-namiddag omstreeks tweo uren werd by de voormalige Koepoort door een politie-agent een wagen aangehouden, waarin oen doode geit onder koolbladeren verborgen lag en iDgevoerd was in stryd met de verordening op den invoer van vleesch. Hedennacht omstroeks twee uren ontstond op de Hooigracht een conflict tusschen een drietal heeren en de politie, omdat de eersten luidkeels liepen te schreeu wen, waardoor de nachtrust der omwoners verstoord kon worden, zoodat een agent hen wilde bekeuren en deswege hunne namen vroeg. In plaats van die op te geven, gaf een bunnor den agent een klap tegen het hoofd, waarop dez3 om assistentie floot. Het drietal koos toin hot hazenpad, doch twee hunner werden door de toegesnelde agenten achterna gezet, gegrepen en vervolgens naar het commissariaat overgebracht. Heden zyn ter markt a 1hier de eerste nieuwe Westlandscho aardappelen aangebracht. Een veldartillerist, die gister- avond op de Haarlemmerstraat een burger een klap gaf en het daarna op den Stations weg te kwaad kreeg, zoodat by zyn sabel wilde trekkeD, werd door een agent van po litie in bet hulpbureel aan „Amicitia" geleid, van waar hy later door een patrouille werd afgehaald, zoodat hierdoor ernstiger ongere geldheden voorkomen werden. Naar wy vernemeD, lag de artillerist te 's-Gravenbage in garnizoen en was hy zonder daartoe verlof te hebben te dezer stede. Onder regen en stormvlagon hadden Zaterdag to Arasterdam roeiwedstry- den op den Amstel plaats. Hbt eerste nummer was „Vierriemsgieken", seniores, baan 3000 M. Tweejaarsprya der Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging, ter waarde van vierhonderd gulden, en een diploma. Deze prys, een gedreven zilveren kan naar een origineel in het Nederlandsch Museum (vermoedelijk afkomstig van de Zilvervloot), wordt het eigendom der vereeniging, die hem in twee achtereenvolgende wedstryden gewon nen zal hebben. Verleden j3ar had „Triton" de kan gewonnen. Ingeschreven waren nu „Njord" en „Triton". Dit was het eigeDlyke hoofdnummer. „Njora", na zyn overwinning te Oudshoorn, beloo'de een kwade concurrentie voor „Triton" te zyn, die do langere baan en het lastigj water in haar voordeel had. Spoedig na het afgaan ging „Triton" naar voren, doch „Njord" nam de leiding spoedig over. Eoord aan boord kampten de booten, by het Badhuis, „Njord" steeds aan de spits, met anderhalve lengto voordeel. Met bewonderenswaardig ge- makkeiyken slag trokken beide ploegen tegen den wind en de regenbuien op. Tegen het einde zette „Triton" haar gevearlyken spurt in, doch „Njord" was niet meer in to halen. Met een goede lengte won zy dit spannend nummer. Uitslag: 1. „Njord" 12 min 263/s» 2- Tri ton" 12 min. 312/5. In „Twee-riemsgieken juniores", baan 2000 M., kwamen aan de start „De Hoop" en „Njord". „Laga" had wel ingeschreven, doch kwam niet uit. „Njord" was, zooals reeds verwacht werd, eerste in 11 min. 674/« sec., en won den prys. een zilveren lauwerkrans, uitgeloofd door de „Fortuna-club". De Leidscho stüd.-roc-ivereoniging „Njord" heeft zich dus in de twee voornaamste nom- mers kranig gehouden. Zy schynt er zich weder bovenop te gaan werken en den vroeger zoo menigmalen verworven roem opnieuw te gaan veroveren. Geen wonder dan ook, dat de te Leiden vertoevende muzenzonen niet achterbleven om den overwinnaars by hun aankomst te Leiden met den trein van 10 u. 7 m. 's avonds een schitterende ontvangst te bereiden. Na aankomst werd een stoet govormd van acht open rytuigen, waarin de overwinnaars gezeten waren, alsmede het Collegium en de dragers der banieren van verschillen ie stu- denten-vereenigingen, waarby de vlag en de zwaan van „Njord" natuurlyk niet ontbraken, evenmin als do zilveren krans en do lauwer kransen, welke reeds op het terrein van den wedstryd en aan het station alhier waren aangeboden en nu, te midden van vlaggen, de loods van „Njord", aan den Ryn, eieren. Enkele baDieren werden zelfs te paard rond gevoerd. Muziek en fakkellicht luisterden den stoet op, terwyi bovendien van vele woningen, waar de vlag reeds wapperde, vreugdevuren in den vorm van bengaalsch licht werden ontstoken. Spoedig was door een en ander veel volk op da been. De stoet trok van het station langs den Stationsweg, de Steenstraat, Paardensteeg, Kort-Rapenburg, Breestraat, Steenschuur, Rapenburg en weer Breestraat naar de socië teit BMinerva", waar de overwinning verder in opgewekte stemming werd gevierd. „Njord" ga zoo voort en roepe de glorieryke dagen van weleer weer terug 1 De rechtbank te 's-Gravenbage veroordeelde heden: de 15-jarigo dienstbode die ten nadeele eener logementhoudster aldaar een étui met gouden oorbellen en verschillende andere gouden voorwerpen had ontvreemd tot 6 maanden gevangenisstraf den persoon, die zich tegen de politie verzette by de arrestatie van een beschonken persoon, tot 7 dagenden jongen man, die te Leiden van iemand een rywiel geleend had en het verkocht ten eigen bate, tot 4 maanden gevangenisstrafden 14-jarigen schooljongen te Katwjjk, die aldaar, by het z. g. „meisjesvangen" een meisje met een touw had geslagen, tot een geldboete van 10; de baggerlieden te Leiden, die te Leiderdorp zich wederrechtoiyk bagger hadden toegeèigend, ieder tot f 10 boete. Uit het water aan den Zeeburger- dyk te Amsterdam zyn opgehaald de lykjes van de 2 sedert acht dagen vermiste knaap jes van 4 en 6 jaren oud. De lykjes zyn naar de Oosterbegraafplaats gebracht. Teekenon, die vermoeden van misdaad zouden kunnen doen ryzen, leverdon de lykjes niet op. By vonnis van d e n kry gsraad in het éde militaire arrondissement, standplaats Haarlem, is A. P. Van Nahuys, oud 28 jaar, geboren te Rotterdam, 2de luitenant by het 4de reg. vesting artillerie laatstelyk in garni zoen ta Den Helder, schuldig verklaard aan het misdryf van deseitie, nadat hy niet is verschenen op de tot viermalen gedane in daging, overeenkomstig de voorschriften der wet, en te dier zake vervallen verklaard van zyae militaire charge en gebannen buiten hst grondgebiei van don staat. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft dit vonnis geapprobeerd. Een kiezer, die op de kiezerslyst eener kleine gemeente voorkwam, maar sedert naar Rotterdam was verhuisd, schreef als antwoord op de toezending der stemkaarfc in eigenaardige taal aan den burgemeester, dat hy volstrekt niet onwillig was om te kiezoD, maar dat de kosten, aan zyn overkomst ver bonden, te zwaar waren; indien de burge meester zoo goed wilde zyn, 2yn reis- en ver- etkosten over te maken, zou hy van zyn ikiesrecbt kiesplicht maken. Te Rotterdam is een aanvang gemaakt met den bouw voor een postkantoor voor den Rykspostpakketdienst op het Stati onsplein. In de Pelikaanstraat aldaar is een 38-jarige waterklerk van een trap Hy kreeg een schedelbreuk en stierf kort daarop. P. F. L. Waldeck f. Met wezenlyko deelneming zal in breeden kring vernomen worden bet overiyden van een man, die zich op velerlei gebied, maar vooral op dat van land- en tuinbouw, onder scheiden heeft. De heer P. F. L. Waldeck is heden na eene ziekte van weinige weken aan de zynen en aan zyne talryko vrienden ont vallen. Lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, lid van den gemeenteraad van Loosduinen, majoor commandant van het lste bataljon rustende scbuttery in Zuid-Holland, dat hy door geregelde oefeningen voor rust wist te behoeden, was zyn voornaamste functie toch die van sscretaris-penniDgmeeeter der Hollandscho Maatschappy van Landbouw. Geboren in het Westland, als jongeling reeds op het bureel dier Maatschappy werkzaam, werd hy de opvolger in die betrekking van den bekwamen Gevers Deynoot, wiens voet stappen by drukte. Wat by in de 25-jarige vervulling van die betrokking voor deze Maat schappy is geweest, is algemoen bekend. Mot volle kracht en ambitie heeft hy zich aan haro belangen gewijd, omdat hy in haar zag een der steunpilaren van land- en tuinbouw, voor welke takken van bedry? hy leefde en werkte. Z(jn krachtig initiatief heeft niet alleen de Maatschappy in bloei doen vooruitgaan, maar tal van eenvoudige boeren en tuinders bet begrip gegeven, dat kennis en wetenschap ook by de beoefening dier vakken hoofdfac toren zyn voor welslagen. Door eigen voor beeld, door raad en daad, door voordrachten wees hy den kleinen man den weg aan om er te komen en aan hem danken vele streken van het Westland een goed deel van haren bloii en vooruitgang in bloemen- en vruch tenteelt. Met onverflauwde kracht bestreed by, waar het noodig was, de misbruiken die in den handel van het Westland met vreemdo landen waren ingeslopon en niets was hem te veel om den goeden Daam van den Nederlandschen handel in bet buitenland hoog to houden of te herstellen. Was by de ziel van de land bouwtentoonstellingen der Hollandsche Maat schappy, menigmaal ook beeft hy in den vreemde de Nederlandsche belangen behartigd by internationale wedstryden op het gebied van landbauw, tuinbouw en veeteelt. Voor de aanstaande tentoonstelling in September te 's-Gravenhage was by ook reeds yverig werk zaam. Aan de stichting van het nuttige Neder landsche Rundvee-stamboek heeft hy een groot aandeel gehad en als secretaris penning meester van die instelling was hy nog steeds werkzaam. Een paar jaar geleden werd hy door de Nederlandsche Regeeriüg ook aangewezen als een van haar afgevaardigden op het Inter nationale Tuinbouwcongres te St.-Petersburg, en zyne groote verdiensten werden door haar reeds vro?ger beloond met ridderorden van den Nederlari8cben Leeuw en van de Eikekroon, terwyi onder de vele buitenlandsche orde- teekenen ock die van officier in de orde van LaDdbouwverdiensten in Frankryk zyne borst sierde. In Waldeck verliest het land een man van practyk en van kenDis, die groote diensten beeft bewezen voor de ontwikkeling en den voor uitgang van den Nederlandschen land- en tuinbouw, die steeds hulpvaardig en bereid willig zyne krachten ten beste gaf aan elke zaak, die naar zyne opvatting kon strekken tot verhooging van den roem en de welvaart van bet vaderland. Beursbericht. Amsterdam21 Juni. In tegralen flauw 885/0. Portugal laat-beurs wil lig 225/s- Overigens was de markt onver anderd, stil. Prefer. Koloniale Bank 65. Ned.- Indiscbe 85'/2- Handelsmaatschappy 1367/a. Bokstels willig 83'/a. Koninklyke Petroleum- bronnen 790. Beltahares 66 7»- Prolongatie 3. Marktberichten. Alfen, 31 Juni. Aangevoerd 48 wagena kaaa, partijen, to zamen 2610 etnke. Prija: Goudache kaaa late qaal. f 21.a ƒ23.zwaardere a 2de qual. f 17.a f20.Edammer 22 a Leldache kaaa f por schippond. Handc-l flink. Aangevoerd 60 lammereD. Rotterdam, 21 Juni. Vee. Aanvoer 1 Paard YeuleDB, magere en 170 vetto Rnnderen, 369 vette- en graskalveren, 1 nuchter Kalf, 867 Schapen of Lammeren, 530 Yarkena, Biggen, Bok of Geit, Ezele. Men noteert: Yetto Bunderon late qaal. 62 a 3de qual. 63 a Sdo qual. 62 a centa. Kalveren late qual. 70, 2de qual. 60 a ct., Stieren late qual. 2de qual. 3de qual. ets. allea per KG. Oasen late qual. 64, 2de qual. 60, 3de qual. 56 centa. Handel redelijk. Bchapenmarkt. Noteering: late qual. 60 a 2do qual. 54 a Zuiglammeren centa per KG. Handel Biecht. Yarkena. Notoering. late qual. 37 a 2de qual. 36 a 3de qual. 35 a cents; Licht eoort 34 a 86 centa per KG. Aanvoer redelijk, handel traag. ACADE91IENKEIJWS, Leiden: Geslaagd is voor het lste natuur kundig examen de heeren A. F. Schoorel en P. Stoutenbeek; voor het doctoraal examen in do rechten de heer A. Moens; voor het candidaats examen in de rechten de heer J. J. C. Eschauzier; voor het voorbereidend geneeskundig exa men, de heeren H. Retby en J. Siegenbeek van Heukelom. De Heer en Mevrouw v. ITERSON v. Kempen geven kennis van de geboorte van twee Zoneo. Utrecht, Nieuw Bereateyn", 18 Juni 1897. 5173 6 Heden overleed, to Amsterdam, in den ouderdom van 64 jaren, onze waarde Oom en Behuwdoom de Weled. Heer P. Js. DU GARDIJN, in leven Collecteur der Staatsloterij. A. J. EMEIS Korveh. J. K. EMEIS. N. KORVER. 5188 8 Leiden, 18 Juni 1897. Heden overleed, na een langdurig lijden, in den ouderdom van 25 jaren, onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster, CAROLINA MARIA JOHANNA. Leider, Uit aller naam, 19 Juni 1897. Wed. I. FLES. (Ambachtstraat No. 11. 5178 8 Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele blijken van deelneming, onder vonden bij het smartelijk verlies onzer geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster Mejuffrouw A. TE WINKEL, geb. Pander, betuigen we onzeD hartelijken dank. 5195 8 Uit aller naam, Wed. D. PANDER-Marks. Leieen, 21 Juni 1897. Voir do zeer vele en hartelijke bljjkeil van deelneming, ontvangen bij hot overlijden van onze geliefde Ouders, don Heer BARTHO LOMEW STRAATSBURG en Mej. HENDRIK A STRAATSBURG Rouwendal, betuigen wy onzen welgemeenden dank. F. A. M. STRAATSBURG. B. STRAATSBURG Jr. 5185 13 H. LAU Straatsburg. I E. LAU. sHage. G. BARRY Stbaatsbubq. A. BARRY. Herplaatsing wegens misstelling. AlleD, die iets te vorde ren mochten hebben van of verschuldigd zyn aan de nalatenschap van den Heer CrEKAUDUfil PACL1DEÖ, in leven Zadelmaker, gewoond hebbende te Leiden (Noordeinde No. 53) en aldaar overleden 29 April 1897, worden ver zocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van J. A. VAN HAMEL, Notaris te Leiden, vóór 30 Juni 1897. 5191 10 Allen, die iets te vorde ren mochten hebben van of verschuldigd zyn aan do nalatenschap van den Heer CORNELIA BOËLIIOCWER, gewoond hebbende te Leiden (Lange Mare No. 3) en aldaar over leden 14 Juni 1897, worden vei zocht, daar van opgave of betaling te doen ten kaotoro van «I. A. VAN HAMEL, Not .ris te Leiden, vóór 30 Juni 1897. 5190 10 Een solied, net Jongmensch, F. G oud 24 jaar, eigen zaak dry vende, wenscht in keDnis ta komen met een zelfstandige Boeren- of Barger- dochter, in het bezit van eenig vermogen. Op alle uitvoerige, onderteekende brieven met portret zal acht geslagen worden. Br. fr. onder motto „Levensgeluk" aan KAT's Algem. Advert.-Bureau, te Leiden. 5184 10 Kinder-Cantate: Het Bestuur maakt bekend, dat wie niet getrouw de volgende Repetitiön by woont, aan de Uitvoering op 4 October a, s. niet mag meewerken. 5196 10 Eng. Handelscorrespondentie* Zy, die zich voor dit examen wenschen te bekwamen, kunnen zich tot primo Sept. e. k., liefst schriftelyk, aanmelden by den Secretaris v/d. „Industrieschool:" 5189 8 A. H. v. d. OEVER, Rapenburg 127. Voor do inrichting van een Kantoor wor den te koop gevraagd Schrijftafels, Kantoorstoelen, Kasten, enz. Aanbiedingen met prysopgave, benevens eenigo omschrijving, onder No. 5166 aan hot Bureel van dit Blad. 8 "Wijnhandelaren, Den EDag. Bordeaux-, Bourgogne-, IIIj a Moezel-, Port-, Sherry-, Madera, Lhampagae- Wynen en Cognacs. Depót: Botermarkt 13. 5187 9 TE IIUCR, te Warfnond, in de kom der gemeente: een net lleerenhuls, bevattende 4 Benedenkamers, waarvan 2 en Suite, met openslaande deuren in den Tuin, Keuken met goed Pomp- en Regenwater tn Bergplaats; boven: 4 Kamers on Provisiekamers. Het Huls i9 gelegen by ruim Viscbwfter. Dageiyks te bezichtigen. Adres: A. TEGELAAR, aldaar. 5152 10 tegon 1 Augustus a. 6.: een zeer nel en gemakkelijk ingericht \VOO\IBUIH, staande aan de Nieuwe Mare, No. 15, boek Lammerenraarkt, bevattende, boneden: 4 Kamers, 3 Alkoven, Keuken, Gang en Plaats, benevens een uitgang naar de Lammeren- markt; boven: 4 Kamers en Portaal en voorts Zolder met twee afgeschoten Kamertje». Het perceel is bovendien ingericht om aan 3 Studenten te worden verhuurd. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdag, mits vooraf belet vragende. Inlichtingen verkrijgbaar op het Bureau van Gemeentewerken. 5197 16 By de veiling, op 19 Juni 11. gehoud'.n, ij de groote, wèlaangelegde Tuin met Koepel, Serre, Broeikast met stoomverwarming, Volière, Pakhuis en Loods of Bergplaats, te Leiden, door een poort uitkomende aan de Uiterste Gracht, naby den Nieuwen Ryn, groot 7 Aren, 98 Centiaren, in bod gebracht op slechts f 1900 Verhoogd mot50.— Afslag Zaterdag 26 Juni a. s., te halfachf, in bet Notarishuis te Leiden. Ten kantore van Notaris GORDON, kunnen dageiyks van 10 tot 3 uren verhoogingen worden gedaan tegen genot van t/i der ver- hoogsom. 5193 15

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3