Burgerlijke Stand. Verkiezingen. ADVERTENTIËN. afloop van den oorlog zal de reorganisatie van de vloot ter hand genomen worden; drie pantserschepen zullen dadelijk naar Engeland gezonden worden om te worden hersteld. Inmiddels betuigt de Sultan zijn dank aan olficieren en manschappen voor wat zjj tot dusver hobben verricht; hy hoopt,dat z\J venala het landleger hun plicht zullen ver vullen, wanneer de oorlogsvloot zou moeten itloopen. Er worden onderhandelingen gevoerd met eene Engelsche scheepsbouw maatschappij, die heeft voorgesteld bet marine-arsenaal voor vijf jaren over te nemen, alle oorlogsschepen te herstellen en nieuw in te richten en zee nieuwe gevecbt8chepen te bouwen, drie van de eerste klasse met 10,000 ton inhoud en drie van de tweede klasse met 6000 ton inhoud. Een kortere termijn van levering wordt in uitzicht gesteld, wanneer de schepen in Engeland op eigen werven konden worden gebouwd. Als contra prestatie zou de Porte 5 millioen pond in vijf jaarlijksche termijnen moeten betalen. Da maatschappij zou zich van Turksche werklieden onder Engelsche leiding bedienen en Turksche kolen gebruiken, maar verlangt, dat wannetr het noodig mocht blijken Engelsche kolen te ontbieden, die vrij ?an rechten kunnen worden aangevoerd; dezelfde concessie wordt verlangd voor elke vereischte machine en het andere materiaal. Volgens de depeche heerscht er in Konstan- tinopel algemeen de opvatting, dat dit voorstel onuitvoerbaar is by de handhaving van het tegenwoordige marine-bestuur. Eene verande ring in het bestuur van het marine-departe ment wordt dus als aanstaande beschouwd. In verschillende groote steden van Britsch- Indiè hebben de Mahomedanen vergaderingen gehouden en besloten den Sultan geluk te wenschen met zijn overwinning op Griekenland. Het Turksch gezantschap te Londen beeft aan Reuter's agentschap inzage verschaft van een. telegram uit Konstantinopel van dozen inhoud: „De Porte logenstraft ten allerstelligste de berichten, uit Athene afkomstig en in do Londensche kranten op den avond van den 7den en den ochtend van den 8sten dezer be kend gemaakt, en volgens welke de Turksche troepen in Epirus en in Larisaa en andere plaatsen van Thessalié wreedheden heb ben bedreven. De onwaarheid van deze leugen achtige beweringen springt zoozeer in 't oog, dat het overborig is er over uit te weiden." Rumenië, De genezing van den kroonprins heeft een zeer gunstig verloop. Alle gevaar schijnt ge weken te zijn. De yredes-onderhandelingen. Te Londen koestert men, zooals van daar bericht wordt aan de officieuze „Politiscbe Correspondenz" te Weenen, de stellige hoop op een spoedigen voortgang van do vredes onderhandelingen te Konstantinopel. Men baseert In Engelsche diplomatieke kringen de hoop op een spoedig tot stand-komen van den vrede, waardoor een bijzondere feest- wensch zou worden vervuld van de bejaarde Koningin, die nu weldra voor haar diamanten regeeringsjubileum staat, inzonderheid op de verzekering, die de Turksche gezant Koatiki Anthopulo Pacha aan lord Salisbury gegeven heeft, dat de Sultan bezield is van den oprech ten wensch, den vrede zoo spoedig mogelijk 1 tot stand gebracht te zien, en aan de Porte in dien zin bevelen heeft gegeven. De „Nord" opent het uitzicht op eene nieuwe interventie van den Czaar voor 't geval eoner vertraging van de vredesonderhandelingen door de Porte, en voegt er by, dat mogelijk ook de Thessalische quaestie door het initiatief van den Ruasischen keizer zal worden opge lost in den zin der teruggave van Thessalië aan Griekonland. Do houding van den Sultan wordt door do „Standard" aldus geschetst: Op raad van zijn ouden gunsteling Izztt Bey, die we Ier in ge nade aangenomen is, heeft de Sultan aan zijne ministers de taak overgelaten om de vredesvoorwaarden vast te stellen. Hij ontgaat op die manier elke verantwoordelijkheid en zal -het eene of andere lid van zijne regeering kunnen opofferen, betzij wanneer eventueel eene volksbeweging zich mocht voordoen, hetzij in het geval, dat de voorstellen van de mogend heden niet werden aangenomen. Den minister van oorlog, die een persoonlijk vijand van Izzet is, hangt dit lot inzonderheid boven bet hoofd. In Top-Hane Kiosk is gisteren tevens de derde bijeenkomst tusschen Tewfik pacha en de zes gezanten gehouden. Het plan was, d«*t de Russische, Fransche en Engelsche gezanten zoudon verklaren, dat de mogendheden er niet over dachten, toe te geven op het stuk van de inlijving van Thessalië, het afschaffen van de capitulation of het bedingen van een bui tensporige oorlogssehadeloosstelling. Ü3 Grieksche regeering heeft kennis ge kregen, dat enkele groote mogendheden aan Tewlik pacha de verklaring willen ontlokken, dat de Porte genegen is rechtstreeks met Griekenland te onderhandelen over eenige bijzondere punten, op dan grondslag van ae algemeene voorwaarden, die do mogendheden stellen. Die rechtstreeksche onderhandeling zou dan geschieden na het teekenen van den vrede. Te Athene maakt men zich over die mededeeling min of meer ongerust, omdat men bevreesd is, dat de mogenheden het niet meer eens zijn maar de correspondent van de „Times" in de Grieksche hoofdstad deelt die ongerustheid niet. Al blykt uit de mededeeling, zoo redeneert h\j, dat de mogendheden het over sommige kleinigheden oneeDS zijn, over do hoofdzaken denken zfj toch alle eenstemmig. De bedoelde enkele mogendheden zullen bang zijn, dat het gehaspel over de onderdoelen te lang zil duren, en daarom er voor wezen, dat maar vast vrede wordt gesloten op de voornaamste voor waarden. Het is werkelijk noolig, dat er zoo spoedig mogelijk vrede komt, zegt de correspondent, want Griekenlands middelen raken uitgeput. Behalve het leger moet de regeering ook een deel van de honderd duizend Thessalische vluchtelingen onderhouden. De commissie ter ondersteuning van die menschcn heeft geen geld meer, en heeft zich al tot de regeering gewend oraeen subsidie van 100,000 drachmen. Dj toestand van de vluchtelingen is ellendig. Te Coalkis zijn er twaalfduizend onder dak gebracht in scholen, kerken en andere gebouwen, maar te Xirochori kampeeren er vijftien duizend in de open lucht en in den regen, en zoo meer. Intusschen bewijzen thans de gezanten der Europeesche mogendheden, dat zy toch niet geheel en al doelloos fco Constantinopel aan het debatteeren en overleggen geweekt zijn. Kunnen zij de netelige quaestie, omtrent den vrede tusschen Turkije on Griekenland, niet zoo spoedig oplossen, zy zyn nu een stapje verder gekomen tot de oplossing van oen daarmee nauw samenhangende vraag, namelijk die omtrent do regeling van het bestuur over Creta. In losse trekken hebben de gezanten een soort van grondwet Jvastgestold, berustende op het indertijds aangenomen beginsel van autonomie voor het eiland onder suzereini- teit van den Sultan van Turkije. Er zal een vorst ber.oemd worden, die vazal van het Tsrksche Ryk zal zijn, een volksvertegen woordiging zal (worden gekozen, kortom, de Staatsinrichting wordt byna West Europ9escb. Ziehier de hoofdpunten De vorst zal zijn Christen niet Cretenzer. Hij zal gekozen worden door de groote mogendheden en door den Sultan eYkend. De vorst zal het recht van Veto hebben over allo wets ontwerpen, die door de volksver tegenwoordiging z\jn aangenomkn; het recht van gratie en van amnestie; de aanstelling van Ambtenaren, zoowel van Christenen als van Mahomedanen; hij zal het oppertoezicht over de gewapende macht van het land hebben. De vertegenwoordiging wordt samengesteld uit Mahomedanen en ChristeneD, naar ver houding van bet bevolkingscijfer der beide partjjen; zy wordt om de tweebaar en verder in bijzondere omstandigheden bijeengeroepen en stemt over de begrooting en over alle wetten bij eenvondige meerderheid van stem men. Directe en indirecte belastingen, opbreng sten uit domeinen, zoutgroeven, post- en telegraafdienst, enz, enz. komen de schatkist ten goede, doch een tribuut van 120,000 wordt jaarlijks aan de keizerlijke schatkist betaald. Dit vangt evenwel eerst na vyf jaren aan. De Turksche troepen zullen het eiland ver laten. Het gendarmerie-corps, zoo noodig onder een of meer vreemde officieren staande, zal belast worden met de handhaving der orde met de medewerking van vreemde troepen. Wanneer deze vertrekken, zal hun plaats ingenomen worden door een plaatselijke lichting. De officieele taal zal het Grieksch zijn, dat door alle inwoners gesproken wordt. Wetten, verordeningen en ambtelijke mede- deelingen zullen evenwel tegelijkertijd in de. Turksche taal afgekondigd wordeü. Eindelijk zal Creta een eigen vlag voeren. Ziedaar het ontwerp van de gezanten, doch natuurlijk is dit nog lang niet tot wet ver heven. Met name zal het de vraag zijn, of Turkije het er geheel mee eens is. Telegrammen» ATHENE, 9 Juni. Niettegenstaande de wa penstilstand gesloten is, weigeren de Turken de vrye scheepvaart in de Golf van Ambracië en conceatreeren zij troepen in Thessalië, waar ongeregelde troepen het dorp Duiri in brand hebben gestoken. De Grieksche regeering heeft bij de mogend heden geprotesteerd tegen deze feiten. MADRID, 9 Juni. De officieuze „Epoca" meldt, dat de premier Canovas del Castillo zich de vrijheid heeft voorbehouden een minis terieels crisis uit te lokken, wanneer de om standigheden het wenschelyk maken. PRETORIA, 10 Juni. Blijkens mededeelingen uit Lorenzo Marques zal het besluit van den Portugeeschen regeerings-commissaris, waarin de invoer van zilvergeld verboden wordt, met de meeste gematigdheid worden toegepast. In Transvaal neemt de veepest af; daaren tegen breidt zij zich langzamerhand uit in den Oranje-Yrystaat en in de Kaapkolonie. In Natal worden voorzorgsmaatregelen genomen. De Hollandsehe bladen in Zuid Afrika ver- oordeelen de gebrekkige inrichting van bet beheer der „Chartered Company," wier Lon densche directeuren geheel onkundig gehouden waren van alles, wat op den inval van Jame son betrekking had. In Rhodesia heerscht volstrekt gebrek aan veiligheid voor alle eigendommen, die buiten de versterkte steden gelegen zyn. In de afgeloopen maand zijn te Delagoa- baai binnengevallen 30 stoomschepen en 5 zeilschepen, met een inhoud van 31,000 ton. Thermometerstafid: gisteravond om 8 uren 11° C. 51.8° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 12.5' C. 54.5' F.; 's middags om 12 uren 17' C. 62.6°F.; 'saaaudiag» 4 uren 18° C. 64.4° F. Gemeenteraad van lassenheln. Tegenwoordig de hoeren: Jhr. M. v. d. Brandelor, Voorzitter; C. Meyne, B. P. Roest, W. J. v. d. Bruggen, C. J. Speelman en J. W. Marbus. Met kennisgeving afwezig de heeren: S. baron Van Heemstra en J. J. Kruyff. Do notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen waren: lo. Goedkeuriag door Gedeputeerde Staten van 2 Raadsbesluiten der vorige Raadsver gadering, en 2o. Protest tegen den aanslag in den hoofdelyken omslag van W. Treur en J. Yssel- muiden, welke protesteeringen zullen worden behandeld in geheime zitting, na afloop der openbare vergadering. Als leden van het stembureel voor 16 Juni a. a. worden gekozen de heeren: baron Van Heemstra en Kruyff; als plaatsvervangers de heeren Roest on Speelman. Als leden van het stembureel voor leden van den Raad op 13 Juli de heeren: Speelman, Marbus en Roest; en als hun plaatsvervangers de heeren: v. d. Bruggen, Kruyff en baron Van Heemstra. Nu worcit door den Voorzitter ter tafel gebracht „de keuring van het slachtvee". Tot nu toe geschiedde dit door den Ryksveearts, doch dewjjl dit lastig en vrij kostbaar is, stelt de Voorzitter voor, daarvoor iemand voor vast aan te stellen tegen een jaarlyksch salaris van 50, waarvoor die persoon gehouden is toezicht te houden op al het vee, dat geslacht wordt. Het honorarium van f 50 wordt zonder stemming goedgekeurd en in de volgende Raadsvergadering zal door Burgemeester en Wethouders een voordracht worden aange boden, waaruit alsdan een benoeming kan worden gedaan. Ten slotte doet de Voorzitter mededeeling, dat de duiker van de brandsloot een tamelijk kostbare reparatie had ondergaan, die evenwel onvermijdelijk was. Na rondvraag niemand het woord ver langende, sluit de Voorzitter de openbare vergadering en gaat men over in geheime zitting. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd met ingang van 12 Juni 1897, tot burgemeester van Stolwijk, J. C. Kroon, secretaris dier gemeente; met ingang van 15 Jnni 1897, tot burgemeester van Bergen, J. Van Reenen, secretaris dier gemeentemet ingang van 20 Juni 1897, tot burgemeester van Amersfoort, mr. F. graaf Scbimmelpenninck met ingang van 23 Juni 1897, tot burgemeester van Baarn, jhr. mr. B. Ph. De Beaufortmet in gang van 28 Juni 1897, tot burgemeester van Fer- werderadeol, J J. Cannegieter Hz., en tot burge meester vanNoordwijk, G. C. Jorissen, secretaris dier gemeente. Benoemd tot leeraar aan de Rijks- hoogere bur gerschool te Bergen-op-Zoon, dr. E. Denekarap, thans tijd. leeraar aan die school. Benoémdhij het wapen der infanterie, hij het 6de rcg., tot kapitein, do eerste luitenant jbr. P. G. Siberg, van het reg. grenadiers en jagersbij hot 7de reg., tot eerste luit., de tweede luit. C. H. De Gelder van het corps. Bij het wapen der artillerie, bij den staf van het wapen, tot kapitein-magazijnmeester, de eerste luit.-uiagazijnmecster J. Jochem van dien staf, werkzaam bij het departement van oorlog. Overgeplaatst in rang en anciënniteit bij het wapen der Kon marechaussee en wel hij de 3de divisie, de eerste luitenant P. Van Oort, van het corps rijdende artillerie. Belast met het gezondheidsonderzoek van zee schepen te Neuzen, voor den tijd van drie jaren, dr. M. B. Van Nes, arts, aldaar. Aan den luit. ter zee 1ste kl. H. M. Van Bem- melen vergunning verleend tot het waarnemen van eene betrekking buiten het zeewezen, voor den tijd van ééne jaar, onder stilstand van non activi- teits-traktement en zonder opklimming in de ranglijst. Bevorderd: tot luitenant-ter-zee late kl., de luit- ter-zee 2de kl. J. S. F. Gallay, en tot luit.-ter-zee 2de kl., de adelbort 1ste kl. h'. Zeeven. Benoemd: Tot ontvanger der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen te Stavoren c.a. (residentie Koudum) H. J. Do Rode, ontv. der dir. bel en acc. te Tubbergen c.a.; tot ontvanger der dir. bel. en acc. te Oostburg c.a. A. Van Mazijk, ontv. der invoerrechten te Eede tot ontv. der dir bel. en acc. te Os; W. C. De Wijs, ontv. derzelfde middelen to Bergum c.a.; tot ontv. der dir. bel. en acc te Heerenveen c.a., J. Van Lith Az., ontv. der dir. bel., invoerr. on acc. te Enkhuizen c.a. tot ontv. der dir. bel. en acc. te Alfen c.a., A. Beijerinck, ontv. derzelfde middelen te Goes c.a. Audiëntie. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken zal Zaterdag 12 Juni a. s. niet plaats hebben. Officieele Kennisgevingen. Do Burgemeester der gemeente Leiden, Brengt, naar aanleiding van art. 55, lo. lid, der Kieawet, ter algemeene kenoie, dat de oproepinga- kaarton voor d3 6temming ter benoeming van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Goneraal op Dinsdag 15 Juni a. e. voor hen, die hunne kaart hebben verloren, of aan wie geene kaart is toegezonden, uitsluitend ter Secretarie dezer gemeonte verkrijgbaar zijn gesteld van beden tot en met den dig dc-r stemming. De belanghebbenden zullen evenwol gehouden zijn om voldoende van hnnno indentiteit te doen blijkeD. Leiden. De Burgemeester voornoemd 10 Jnui 1897. F. WAS. ZOETER-WOUDE- Geboren: Petrus Johannes, Z. van P. Van Rijn en H. Warmerdam. Jobauna Maria Catharina, D. van Ph. D. Van Ben ten en H. A Pesckier. Maria, D. van G. Heemskerk en J M. Witsenburg. Gehuwd: 1'. Van Heyningen jm. 24 j-, van Leiderdorp, en J. Overpelt jd. 20 j. C'jJo 'aoi, 9 Juni. Note® ring van de ake- I iaare. Moatwga ƒ7.25. Jenever ƒ11.25, idem Amet. i proef 12.75 per Ned, vat en zonder fast, zonder de belasting. Spoeling-commissie ƒ0.20 per ketel. Noteering van den Branderabond. Moutwijn 63/a l/j r er boet. ct.. zon lor fuet eo zonder belasting. Beursbericht. Amsterdam10 Jnni. De markt was beden stil, meerendeels iets zwakker. Portugal 22'/a; Turken D 21«/a, C 22'/8, Loten 25*/,. Petroleum zwak: Koninklijke 790, Palem- bang 99'/„ Moeara-Enim 95, James Barge 57. Terminals 132; Beltshares 59*/,Integralen Ojligatiön 79; Certificaten 98'/4. Amerika fermAtchison 23'/3, Central 9,/a, Prolongatie 2. M arktherlohtan. Delft, 10 Juni. Granen in vaste stemming; in de prijzen kwam nog weinig verandering, Witte Tarve ƒ5.90 a ƒ6.60. Roodc ƒ5.70 a ƒ6.40. Rogge 3.70 a ƒ3.90. Zomergerat ƒ3.10 a ƒ3.40. Cherauer- ƒ4.50 a 5.40. Haver ƒ2.90 a ƒ3.60. Groene Erwten 5.25 a ƒ6.25. Blauwe Erwten a Bruineboonen ƒ6.— a ƒ7.50. Paardenboonen ƒ5.10 a ƒ5.60. Dmvenboonen ƒ6.50 a ƒ6.90. Koolzaad ƒ9.75 a/10.50. Zomer-Koolzaad a K&oaHe- zaad 5.50 a ƒ6.75. Hennepzaad ƒ5.50 a ƒ6.50, allee per HL. ACADE91IEN1EIIWS. Leiden. Geslaagd is voor het tweede natuurkundig examen de heer L. F. Van der Sman; voor het doctoraal-examen in de rechtwetenschap de heer M. A. Wolfson. Gemeeutcraaü van Leiden. Zitting van hedennamiddag te drie uren. Voorzitter de heer Was, Burgemeester. Tegenwoordig zyn de heeren Juta, Dek- huyzen, Zillesen, Drucker, Fockema Andreae, v. Lidth de Jeude, Pera, Kerstens, Korevaar, Van Rbtjn, VerBter van Wulverhorst, Stad houder, Cock, Van Hoeken, v. Kempen, v. Dissel, De Goeje, Kaiser en Driessen. Afwezig met kennisgeving do heeren De Sturler, Siegenbeek v. Heukelom, Zaayer, Hasselbacb, Kroon, Verhey v. Wijk, De Vries en v. Hamel. Uit de door den Voorzitter gedane meio- deelingen bleek, dat de eventueele stemming ter benoeming van negen leden van den gemeenteraad wegens periodieke aftreding zal plaats hebben op Vrydag 9 Juli a. s. en de eventueele herstemming op Dinsdag 20 Juli a. s. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelde mode, dat weer twee verzoeken waren ingekomen van personen om ditmaal niet als plaatsvervangende leden in de samengestelde stembureelen in aanmer king te komen, nl. van den heer C. C. Tiele- man in bet 4de en van den heer J. R. Van Boekeren in het 7de district. De Voorzitter stelde voor thaDs nog aan die verzosken te voldoen, omdat' de Raad nu toch bijeen is, doch overigens niet meer op de eenmaal aangenomen benoemingen terug te komen. Daarop werd in het stembureel in het 4de district als plaatsverv. lid gekozen de heer F. G. De Wilde en in het 7de district de heer D. Hartevelt HCz. Aan de orde kwamen de volgende punten: 1°. Benoeming van eene derde onderwijzeres aan de school Heerenstraat. (131) 2°. Idem \an eene. derde onderwijzeres aan de Meisjesschool 2de klasse. (137) 3°. Idem van eene stadsvroedvronw (138) 4°. Verzoek van de wed. A. J. B. Ohlmann-Raat, om vrijstelling van schoolgeld Gymna- sinm. (125) 5°. Idem van P. W. Bosboom, om terugbetaling van schoolgeld lager onderwijs. (120) 6\ Voorstel tot vermeerdering van het onder wijzend personeel aan de Meisjesschool late klasse, met ééne derde onderwijzeres. (127) 7°. Verzoek van P. Koning, om vrijstelling van schoolgeld Gymnasium. (136) 8°. Idem van Dr. H. Kamerlicgh Onne9, om vrij stelling van schoolgeld voor M. J. Lafeber, Hoogere Burgerschool voor Jongen". (129) 9°. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1896, ten bedrage van ƒ7100. (128) 10?. Suppletoire staat van begrooting en slaat van af- en overschrijving, dienst 1896, van de Stede lijke Werkinrichting (135) 11°. Rekening dienst 1896, van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwen huis. (133) 12°. Rekening, dienst 1896, van de dienstdoende Schutterij. (134) 13P. Verzoek van Mej. A. M. J. Cambier, om ont slag als leerares in de Nederlandsche taal aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (132) 14°. Concept-Verordening tot verdeeling van de drie kiesdistricten voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad in stemdis- tricten. (139) 15°. Bepaling bij loting van de kiesdistricten waarin de zitting hebbende loden van den Gemeente raad geacht worden gekozen te zijn. (139) 16°. Verzoek van C. Schotel— Broese van Groenou, om vrijstelling van schoolgeld Hoogere Bur gerschool voor Meisjes. (13U) 17°. Kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1897. (Tweede gedeelte). Punt 1 werd benosmd mej. C. M. Friderichs, thans tydelljk met de waarneming dier be trekking belast, met 16 stemmen. Een stem was uitgebracht op den heer Th. Van Kan, te Bodegraven, en 2 bilj. |waren blanco. Punt 2 werd benoemd mej. S. J. Küblinan, onderwijzeres aan de openbare school der 3de klasse Nó. 1 met 16 stemmen. Eén stem was uitgebracht op mej. A. Lem en twee bilj. waren blanco. Punt 3 werd benoemd mej. B. De Jong te Groningen met 16 stemmen. Twee stammen waren uitgebracht op mej. A. Zoethout te Drachten en 1 biljet was blanco. Omtrent de punten 414 wordt zonder stemming beelist overeenkomstig de gisteren door ons medegedeelde adviezen. Punt 15: Bij drie lotingen werd vervolgens bepaald in welk kiesdistrict de gemeenteraads leden, die aftreden 1897,1899 en 1901, geacht worden gekozen te zijn De uitslag daarvan was aldus: Aftredüing in 1897: 1ste kiesdistrict de heeren Cock, De Goeje en Siegenbeek van Heukelom; 2de kiesdistrict: Drucker en Dekhuyzen; —3de kiesdistrict Driessen, Kaiser en Verhey van Wyk. Aftreding 1899: late kiesdistrict Verster Van Wulverhorst, Zaayer en De Vries; 2de kiesdistrict Fockema Andreae, Stadhouder en Van Lidth de Jeude; 3de kiesdistrict Van Kempen, Kerstens en Pera. Tentoonstelling Vrouwenarbeid. Eenigen tijd geleden werd door de com* missie voor de rubriek „Maatschappelijk werk" der in 1898 te houden nationale tentoonstelling van vrouwenarbeid aan alle vereenigingen en instellingen, waaraan vrouwen in eenig opzicht een werkzaam aandeel nemen en welke bestaan ten nutte der vrouw, een circulaire gericht met het driDgend verzoek gewaardeerde mede werking te willen schenken, ten einde de afdeeling Maatschappelijk werk op bedoelde tentoonstelling een zoo volledig mogelijk over zicht te doen zyo van den aard en den om vang der werkzaamheden van alle vereeni gingen en instellingen, welke arbeiden tot nut der gemeenschap en geheel of gedeeltelijk door vrouwen worden bestuurd. Reeds vele antwoorden op dit rondschrijven getuigen van sympathie en vele beloften van medewerking worden in dank ontvangen. Daar het voor de commissie zeer moeilijk was alle vereenigingen uit te vinden, noodigt zy de bestureD, die geen circulaire mochten hebben ontvangen, uit, zich om inlichtingen alsnog aan te melden by de commissie, welke bestaat uit de dames: mevr. C. Goekoop, De Jong van Beek en Donk, presidenten, L. v. Meerdervoort 55, Den Haag; mevrouw Steenberghe Bosch van Drakensteio, vice- presidente, Bezuidenhout 109 Den Haag; mej. J. Snethlage, secretaresse, Paramaribo- straat 145 Den Haag; mevrouw Hymans De Pinto, penningmeesteresse, Javastraat 70b Den Haag; jonkvrouw C. Yan Hogendorp, archivans, Balistraat 36 Den Haag. Herinnerd wordt, dat in bovenbedoelde circu laire een aantal vragen werden gesteld, waar van de beantwoording kan bijdragen om ter tentoonstelling zooveel mogeiyk den arbeid der vrouw op maatschappeiyk gebied in beeld te brengen. Den eersten Vrijdag van elke maand ver gadert de commissie om balfdrie ten huize van mevr. Goekoop, Laan van Meerdervoort 55, Den Haag. LEIBEN, ÏO Juni. 1 Ingevolge Raadsbesluit van 31 Mei j. 1. zal van af 1 Juli a. s. voor de te Warmond aankomende telegrammen oen bestelgeld wor den geheven van ƒ0.10 per telegram. De gemeente Warmond maakt alzoo ge bruik van de bevoegdheid, haar toegekend by de koninklijke Desluiten van den 15den September 1886 Staatsblad No. 164 en 14 September 1892 Staatsblad No. 219. Advertentiën betreffende aanbevelingen van personen voor Gemeenteraad, Tweede Kamer, enz. worden in het Leidsch Dagblad alleen opgenomen, wanneer deze uitgaan van een kiesvereeniging of door één of meer personen zyn onderteekend. Heden overleed, in het Sint Jacobs Hofje alhier, Mejuffrouw ANNA MARIA HUIBERSE, na voorzien te zyn van de Heilige Sacramenten der Stervenden. 4843 5 Leiden, A. G. HESSELS. 5 Juni 1897. Exec.-Test. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in den ouderdom van ruim tachtig jaren, onze geliefde Echtgenoot en Vader, de Hoog- Ei.Gestr. Heer J. J. SOER, Gepd. Luit.- Kolonel by hot Corps Mariniers, Officier ia de Orde van de Eikekroon, enz. Mevrouw de Wed. J. J. SOER slnderam, Leiden, E. SOER. Mevr. Th. O VINK—Sokr Japara, Th, OVINK, Asst.-Resident. Den Haag, H. SOER. j J. P. S. SOER, Mil Apoth. BATAVIA, j M()vr j p g g0ER RAUEMAK]!a 's-Gravenhagb, 8 Juni 1897. (v. Galenstraat 24). Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet wor den afgewacht. 4846 19 Eenige en algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw VAN DISHOECK Kampers zeggen harteiyk dank voor de vele bewyzen van belangstelling, by de geboorte van hun Zoon ondervonden. 4882 5 Leiden, 10 Juni 1897. Voor de vele bewyzen van deelneming, ont vangen by het overlyden van onzen geliefdeD Vader, Behuwd- en Grootvader den Hee ANTONIUS FRANCISCUS HOPMAN, betuigei wy onzen oprechten dank. De Wed. A. J. PETERS Hopman. De Wed. P. L. F. v. SCHAIK Hopman L. M. E. A. SCHOTT Hopman. P. J. G. SCHOTT. H. P. A HOPMAN. 4872 11 Leiden, 10 Juni 1897. Onze oprechte dank aan allen, die biyk?n gaven van belangstelling tydens de ziekte en na het ovtrlyden van onze innig geliefde Dochter G. J. VAN ESSEN. 4875 5 J. C VAN ESSEN-PEIJSTER. Voor de vele bewyzen van deelneming, ontvangen by het overlyden onzer geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder, be tuigen wy onzen harteiyken dank. 4887 8 Mr. G. L. W. VOS, Assen. H. MELLINK-Vos, T Dr. J. F. A. MELLINK, Letaen' Dr. J. VAN DER VLIET, Utrecht

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3