l Burgerlijke Stand van Leiden, ADVERTENTIËS. De Kamer besloot nu, op voorstel van den president, op Gérault Richard de censuur toe te passen en hem tijdelijk uit te sluiten van de zittingen. De president noodigde hem uit de vergaderzaal te verlaten, maar hij weigerde dit en zijne politieke vrienden moedigden hem aan in zijn verzet. De president schorste daarop de zittiag; op zijn bevel verlieten de afgevaardigden de zaal en werden de tribunes ontruimd; alleen Géroult Richard en20socia listen bleven achter. Nadat de quaestoren hem vruchteloos tot heengaan hadden trachten te bewegen, werd een piket soldaten ontboden; de kolonel, die de paleiswacht commandeerde legde de hand op den schouder van den weer- spannigen afgevaardigde en vroeg: „Zult g\j wtjken voor het geweld V" Gérault Richard antwoordde: „Ja maar ik constateer, dat onder de republiek evenzeer als onder het keizer rijk een vertegenwoordiger van het volk in deze vergadering niet aan het woord kan komen". Hij verliet daarop de zaal met de woorden: „Leve de sociale revolutieI Schande voor de lafaards 1" Na de hervatting van de zitting verlangde de socialist Jaurös het woord over het regle ment van orde. Hij wilde weten welke waar borgen er bestonden voor de uitoefening van het parlementaire mandaat. De president wei gerde aan Jaurös het woord te verleenen, omdat diens doel was critiek uit te oefenen op den pas genomen disciplinairen maatregel, hetgeen niet kon worden toegelaten. JaurèB bleef er op aandringen, dat hem het woord zou worden verleend, en zijne geestverwanten ondersteunden zijn verlangen met steeds groo- ter woede, waarom de president ten slotte voorstelde, dat de Kamer tot Donderdag hare zitting zou verdagen. Dit voorstel werd aan genomen onder voortdurend gebrul en getier van de socialisten. Toen de president de zaal verliet, riepen de socialisten hem na: „Reac- tionnairl Ellendeling 1 Neem uw ontslag I Weg met Brissonl" Groof>Brltanol&. i Gisteren is te Londen het internationale mijnwerkerscongres geopend. Er waren 6# afgevaardigden, vertegenwoordigende 1,050,000 Engelsche, Fransche en Duitsche mijnwerkers. Burt vroeger zelf een mijnwerker en nu sedert ruim twintig jaar een algemeen ge acht lid van het Lagerhuis was voorzitter. Uit naam der Duitschers sprak het lid van den Rijksdag Móller, en uit naam der Franschen het lid van de Kamer Lamendin. Donderdag hebben de Betejoeaua's een sterkte van de Engelschen te Gamasiep in de Lange Bergen aangevallen, maar zijn, volgens den correspondent der „Times" te Kaapstad, met bebloede koppen teruggesla gen. De Engelschen leden geen verliezen. Het Zuid-Oosten van Londen is een park rijker geworden. Deptford ^ark, voor ruim 400,000 aangekocht en voor ƒ90,000 i aangelegd, is Maandag voor het publiek ge opend. Rusland. Russische couranten z\jn gealarmeerd over het bericht, dat een Engelsche werf aangeboden heeft, de Turksche vloot te herstellen en aan te vullen en de Turksche arsenalen te voorzien gedurende v\jf jaren voor v\jf millioen pond sterling. I Waarschijnlijk zal keizer Wilhelm, als S»iJ in Augustus te St.Petersburg is, de manoeuvres ten noorden van de stad bijwonen. Ter eere van het bezoek van den Czaar j aan Polen, wanneer hij de manoeuvres bij Bielostock zal bijwonen, wil men in deze stad een gymnasium voor meisjes oprichten. Yereeuigde Staten* Er is in de Vereenlgde Staten een partij die zich bijzonder verheugt over het aan blijven van den heer Canovas del Castillo. Deze is de Jingo partij. De Jingo's vreesden niets meer dan de benoemiog van den liberalen leider Sagasta tot minister president van Spanje. Van hem kan men zeker de invoering van een nieuwe I staatkunde op Cuba verwachten, een staat kunde van hervormingen. Canovas daarentegen zal zijn Cubaansche politiek niet wijzigen en in de hervormingen van generaal Weyler stellen de Cubanen niet hot minst vertrouwen. En dus blijft den Jingo's de gelegenheid opeD om de openbare meening in de Vereenigde jStaten op te hitsen tegen Spanje. Telegrammen* WASHINGTON, 8 Juni. Namens de fractie van republikeinsche senatoren is aan de finan cieels commissie de opdracht gegeven om een nieuw suiker-artikel voor te stellen met speci fieke rechten, waarbij de rechten op suikers die eenig raffinage-proces hebben ondergaan, wordeD gesteld op 1,95 dollarcent per pond en waarbij bepaald wordt dat van ruwe sui ker van Java en de Philippijnen een tiende cent minder zal worden geheven dan van jandgro ruwe suikers. I {Tweede telegramHet nieuwe suiker-artikel bepaalt dat suiker niet hooger dan No. 16 ilollandsche standaard en 75° zal worden ielast met een cent per pond. Voor eiken ;raad meer wordt een honderdste cent per fond geheven. Onderdeelen van graden wor den naar verhouding berekend. Suiker boven |No. 16 Hollandsche standaard en alle geraf fineerde suikers worden onderworpen aan een Jeeks van 1.95 cent per pond. Het artikel rpepaalt dat landen, die uitvoerprennén geven, J op een anderen voet zullen worden be- |J taandeld. L De Senaat liet heden het suikerartikel onaf gedaan en begon aan de afdeeling landbouw- *-[producten. CHICAGO, 8 Juni. {A. H.) Volgens schat tingen van de „Crange Judd Farmer" be draagt de gemiddelde conditie der wintertarwe op den lsten Juni 83.5 pet. over een be bouwde oppervlakte van 23,000,000 akkers en die der voorjaarstarwe 93.9 pet. over eene bebouwde oppervlakte van 15,000,000 akkers. van 3 Juni tot en met 9 Juni. BEVALLEN: M. M. Scholte geb Van Hemert Z. J. C. Van Hemert geb. Baak D. P. Kramer geb. Nieuwenburg D. E. Baart geb. Keyzer Z. C. Do Graaf geb. Van Weeren Z. S. C. Do Wolf geb. Seller Z. G. Van der Klis geb. Erfde Z. M. Th. Van Teylingen geb. Van Ulden Z. C. Veefkind geb. Meyl Z. C. Van Haarlem geb. Stakenburg D. J. Van Amersfoort Seb. Van der Reyden 2 D. J. Hakkenberg geb. 'u Pon D. S. J. Ros geb. Smit Z. F. Gulay geb. Rijsbergen Z. J. A. Van Heusden geb. Van Vliet Z. D. De Rooy geb. Ruter Z. E. C. Brussel geb. SrjvaaTt D. C. Van Dael geb. Heyman D. J. S. De Klerk geb. Van Es Z. P. M. De Jongb geb. Kelder Z. S. Van Kampen feb. Van Tongeren Z. M. Van Helden geb. De ley D. C. Christiaanse geb. Kortenoeven Z. C. Cornelisse geb. Limvers Z. W. De Roodo geb. Staffeleu D. N. Owel geb- Kraf Z. H. Zitman geb. Bonsel 2 D. OVERLEDENI. H. Pardon w. 71 j. F. Bouwer m. 47 j. H. J. Berenfenger w. 74 j. J. H. Marijt D. 14 m. T. C. Verhoef m. 68 j. K. Pardon Z. 3 d. A. v. Duykeren geb. v. Mev- gaarden w. 88 j. J. Rogeer geb. De Kier D. levenl. W. G. J. Van Roosmalen Z. 56 j. B. Kamerling Z. 4 m. G. Van Bronswijk m. 76 j- D. Erados D. 14 m. W. Haasbeek geb. Choufoer Z. levenl. E. C. Van der Burg D. 93 j. M. A. Goldenberg geb. Nieuwenhuizen w. 63 j. J. Paulas D. 84 j. J. C. Schrek m. 33 j. G. Meijer D. 82 j. M. Neef geb. Persoon w. 78 j. J. De Kloet w. 83 j. J. J Vredeveld D. 2 m. M. M. Dee D. 3 j. M. Peters geb. Huiberso V. 76 j.—A. C. M. Vrij- Z. 3 m.A. Laterveer Z. 13 d. 'rijhoff D. 3 w. E. C. Van Dijk GEHUWDB. M. Evers jm. en E. A. M. Riet bergen jd. J. J. Van Koperen jm. en S. La Lau jd.P. P. Beenakker jm. on J. M. Van Hofwegen jd. W. Van der Zeeuw jm. en J. E. Van As jd. G. J. Binnendijk jm. en E. Boom jd. A. L. De Vetten jm. en E. M. Geerken jd. K. B. Brandt jm. en H. Abbink jd. J. Van Zeist jm en M. Van Leeuwen jd. P. Van der Klaauw jm, en B. M. Otten jd. J. Baart jm. en M. Plu jd. M. Bolderdijk jm. en J. E. Tienhoven jd. J. Van Leeuwen jm. en M. Van der Ploeg jd. H. H. Blote jm. en H. W. Homberg jd. A. Smit jra. en B. E. Kloysen jd. Beursbericht. Amsterdam9 Juni. De markt was heden voor het meerendeel iets flauwer. Portugal 225/8. Turken D 21 l/A, Tur ken C 22V», Loten 25T/8- Petroleum: Palem- bang 99, Nederl.-Rumeensche 160, Koninklijke 791. Handel-Mi). 139. Indische Bank 79. Amen- kaansche sporen ook zwakker. Atchison 23. Prolongatie 21/*. werd Is/* aangeboden. Maatschappij der Nederlandsehe Letterkunde. De in het Nutsgebouw gehouden verga dering van de Maatschappij der Nederlandsehe Letterkunde alhier werd geopend door Prof. Blok, die in een kort en kernachtig woord de verzamelde leden welkom heette, over het nieuwe tijdperk sprak, dat de Maatschap pij was ingetreden, en wat het Bestuur had gedaan om dit voor te bereiden, terwijl ten slotte een warm woord van dankbare waar. deering werd gewijd aan de in het verloopen jaar gestorven leden, o. a. aan de heeren Ssipgens, Hartevelt, Acquoy, Du Rieu, Bee- laerts van Blokland, Hamelberg, Land, Lo- man, Neeb, enz. Op voorstel van den voorzitter werd een verandering in de agenda gebracht, en eerst het woord gegeven aan den tfidelijken secretaris dr. De Vries, om verslag te doen van den staat der Maatschappij en van hare belangrijkste lotgevallen en handelingen ge durende het afgeloopen jaar. Voort werd door den bibliothecaris het verslag uitgebracht aangaande den staat der boekverzameling gedurende hetzelfde tijdsver loop, waarbij vooral het droevig verlies van dr. Du Rieu ter sprake werd gebracht. De rekening en verantwoording van den Penningmeester, nagezien door een commissie, waarvan Prof. Cosijn de rapporteur was, sloot met een batig saldo van ruim ƒ100. Een warm woord van dankzegging werd door den Voorzitter gebracht aan den heer Dr. Muller, die tijdens de ziekte en na den dood van den heer Hartevelt diens taak met zooveel ijver en toewijding had waargenomen. Na het uitbrengen der verslagen van de Commissie voor Taal- en Letterkunde en die voor Geschied- en Oudheidkunde, werd de lijst der benoemingen van nieuwe leden voor gelezen. Daaruit blijkt, dat tot binnenlandsche leden zijn benoemd: G. J. P- J- Bolland, hoogleeraar te Leiden, schrijver van „Het Johannesevangelie in zijnen oorsprong onderzocht", „De Pentateuch naar zijne wording onderzocht", „Het Wereld raadsel", van tal van opstellen in „Hellas", „Do Nieuwe Gids", „Tweemaandelijksch Tijd schrift", enz. Mejonkvr. Anna De Savornin Lobman, to '8-Gravenhage, schrijfster van „Miserere", „Vragensmoede", enz. Dr. P. C. Molhuysen, conservator van de handschriften der Universiteitsbibliotheek te Leiden en van de handschriften der Bibliotheek van de Maatschappij. Mr. C. P. L. Rutgers, commies-charter meester aan het Rijksarchief te Groningen. Dr. P. Leendertz Jr., leeraar aan het gym nasium te Amsterdam. Joh. H. Been, archivaris te Brielle. J. F. M. Sterck, boekhandelaar-uitgever te Amsterdam. Dr. J. V. De Groot O. P., kerkelijk hoog leeraar bij de universiteit le Amsterdam. Dr. J. F. Van Bemraelen, leoraar aan het gymnasium te 's Gravenbage. Mr. M. Mees, oud-onder-voorzitter van de Kamer van Koophandel te Rotterdam. Dr. J. D. Bierens de Haan, predikant te Hoogland by Amersfoort. Mr. J. B. Breukelman, commies van Staat te 's-Gravenhage. Mr. J. H. Abendanon te Batavia, raadsheer ia het Hooggerechtshof van Ned. Indië, oud- secretaris van het Bataviaasch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen. G. B. Hooyer te 's Gravenhage, gepens. luit.-kol. van het O. I. leger. A. C. J. Van der Kemp, rustend predikant te '8-Gravenhage. Tot buitenlandsche leden werden benoemd: Jan Van R\jswijck, burgemeester van Ant werpen. Dr. W. J. Leyds, Staatssecretaris van de Zuid-Afrikaansche Republiek. Dr. L. Scharpó, ambtenaar aan het minis terie van binnenlandsche zaken en openbaar onderwijs te Brussel. J. Sabbe, leeraar aan het gymnasium te Brugge. Dr. W. Seelmann, bibliothecaris te Berlijn. H. Jellinghaus te Segeberg, schrijver van „Die niederlÊLndischen Volksmundarten", enz. Edw. Coromans, lid van de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers en van de Kon. Viaamsche Academie te Gent, medevoorsteller der laatste „taalwet" in België. L'abbó P. J. Rousselot, professeur aan de Ecole des Carmes te Parijs. Na de pauze werd het woord gegeven aan den heer C. H. Den Hertog, die een voordracht hield over „onvrede in taal- en letterwereld." Het is onmogelijk een eenigszins volledig verslag te geven van deze verhandeling, welko uitmuntte door groote zaakrijkheid, degelijk heid, helderheid en geestigheid en gevolgd werd door een daverend applaus, dat door den Voor zitter werd vertolkt in een hartelijk woord van warme dankbaarheid aan den spreker. Nadat deze de opmerkingen en vragen van de heeren Ten Brink, Te Winkel, Cos\jn en Dyserinck naar aanleiding van deze verhande ling, heeft beantwoord, herhaalde de Voorzitter den daük der vergadering. Aan de orde was nu punt IX, dat door den Voorzitter werd toegelicht Dit punt luidde aldus: lo. Voorstel van de Maandelijksche Vergade ring, om a. eene Commissie te benoemen tot onderzoek naar de wenschelijkheid en mogelijk heid eener geheelo of gedeeltelijke uitgave der briefwisseling van Const. Huygena; b. aan die Commissie uit de renten van het Fonds een voorloopig crediet voor hare onkosten te ver leenen van ten hoogste 100 gulden, aan het Bestuur te verantwoorden. 2o. Voorstel van de Maandelijksche Verga dering om uit de renten van het Fonds eene som van ten hoogste 600 gulden beschikbaar te stellen voor de uitgave of den herdruk van een of meer werken onzer oudere letter kunde. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Eene tot deze werkzaamheid door den Voorzitter voorgestelde commissie werd benoemd en haar de machtiging ver leend, om, indien sommigen bedanken, zich anderen te assumeeren. De financièele zijde van deze zaak werd toegelicht door den heer dr. Muller. Vervolgens had de verkiezing plaats van zeven nieuwe bestuursleden, zoowel wegens de verleden jaar besloten uitbreiding van het Bestuur (art. 21), alsook omdat de tegen woordige bestuursleden met 't oog op de wijzigingen in art. 21 en tv. der Wet be sloten hebben hun mandaat ter beschikking der leden te stellen. Uit de door de Maadelijkscbe Vergadering voorgedragen dubbeltallen werden gekozen de heeren: Dr Jan Ten Brink, Mr. H. Van der Hoeven, Dr. P. J. Blok, Dr. J. Verdam, Dr. A. Beets, P. A. M. Boele van Hensbroek en Dr. H C. Rogge. Ten slotte wordt gekozen tot nieuwen secretaris dr. S. G. Da Vries en tot nieuwen penningmeester dr. W. H. Kosters. De vergadering wordt naar gewoonte met een maaltijd op „Zomerzorg" besloten. LEIDEN, 9 Juni. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 11,5° C. 52.7° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 101 C. 50"" F.; 's middags om 12 uren 11° C. 51.8° F.'snamidjagi 4 uren 10.5° C. 50 99 F. Het koninklijke paleis Het Loo komt langzamerhand W6der gereed om HH. MM. de Koninginnen waardig te ontvangen. Don tijd, dien HH. MM elders vortoefden, heeft mon zich ten nutte gemaakt om» o a. de vertrekken, indertijd door wijlen Koning Willem III bewoond, te vernieuwen en op koninklijke wijze te stoffeeren voor de jonge Koningin, die deze than6 zal gebruiken. Ook het Basse Cour is geheel veranderd. Al de bloemperken zijn veranderd en tot prachtige mozaïek-vakktn uitgebreid. Gedurende de Pinksterdagen werd zoowel het Park als hot Paleis druk bezocht. De luitenant-generaal Bergansius, inspec teur der artillerie, en generaal-majoor Romer, inspecteur der cavalerie, begaven zich heden eerstgenoemde naar Utrecht, laatstgenoemde naar Amersfoort. De Minister van Marine is gisteravond uit het buitenland te 's-Gravenhage terug gekeerd en heeft heden zijn werkzaamheden aan zijn Departement hervat. Volgens een telegram uit Weimar zijn H.H. M.M. de Koninginnon gisteron aange komen op hot kasteel „Belvedere," bij Weimar, waar zij eenige dagen zullen blijven. De Groot-hertog ging naar Jena om Hare Majes teiten te ontvangen. Naar het „Vad." verneemt, is mr. A. D. Van Assendelft de Coningh uit de redactie van „De Economist" getreden. Het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genoot schap heeft in het gebouw van het genoot schap „Natura Artia Magistra" te Amsterdam de algemeene vergadering gehouden. De heeren mr. J. E. Heeres, J. W. IJzerman, J. T. Cremer en L. Roosenburg werden tot be stuursleden gekozen. O. m. word medegedeeld, dat tot nog toe voor het Veth-fonds 5530 was ontvangen. Het hoofdbestuur der Dordrechtsche tentoonstelling heeft een circulaire aan de hoofden van openbare en bijzondere scbolen gericht, waarin het mededeelt, dat om een bezoek van gezelschappen schoolkinderen te bevorderen de entree voor deze, mits ondor geleide, is gesteld op 5 cents p9r kind. Aan de circulaire is toegevoegd een opgave van de verschillende reductiën, die door Spoor- en Stoomboot maatschappij bij het vervoer worden verleend. Aan Cornelis Prey, loteling voor de nationale militie uit 's-Hertogenbosch, is, met vernietiging der beslissingen van den Militieraad en van Gedep. Staten alsnog bij koninklijk besluit vrijstelling van dun dienst verleend wegens broederdienst bij het Reserve kader. Het stoomschip „Merapi," van Rotterdam naar Java, vertrok 8 Juni van Southampton; de „Salak", van Rotterdam n£ar Java, arri veerde 8 Juni te Port-Said. Oudshoorn: Gisternaraiddag te halfvier is ook in den Rijn het lijk opgevischt van den baas van de scheepstimmerwerf van den heer J. Boot, te Woubrugge. Het hoogst treurige ongeval heeft zich waarschijnlijk als volgt toegedragen. De heer J. Boot was met zijn meesterknecht in de herberg van De Loon alhier. Beiden hadden aldaar iets gedronken en de knecht, een buiten gewoon oppassend man, was onwel. Boot. zou hem daarom per bootje vervoereo. Ter hoogte van de Heul is het bootje ia aanvaring gekomen met een 6toomboot, waarschijnlijk de „Nieuwediep", waardoor het ijzeren schuitje zonk, met het gevolg, dat beide zich daarin bevindenden verdronken. Of hetpersoneel der stoomboot pogingen tot redding heeft ge daan, is nog onbekend. OiDciëele Hennlsgeringen. Do Burgemeester dor gemeente LeideD, Gelet op art. 56, laatste lid der Kieewot; BreDgt tor algemeene kennis, dat de stemming ter benoeming van één lid van de Tweede Kamer der Staten Goncraal in bot kiesdistrict Leiden, zal plaats hebben op: Dinodag 15 Juni 1897 van des v o o r- middage acht tot des namiddags vijf uren. De lijst der eandidaton bevat in alphabetiache volgorde do volgende D&men: Mr. B. L. DRDCKER. A. E. VAN KEMPEN, Mr. O. J. H. GRAAF VAN LIMBURG STIRUM. Art. 128 van het Wetboek van Strafreoht luidt: „Hij. die opzettelijk zich voor een ander uit- .govendo aan een krachtens wettelijk voorschrift „nitgesohreven verkiozing deel noemt, wordt gestraft „mot gevangenisstraf van ten hooge'.e éun jaar". Leiden. Do Burgemeester voornotmd, 9 Juni 1897. F. WAS. ACADEMIKNIEUW&. Leiden: Geslaagd is voor het examen voor den Indischen dienst mr. J. R. Th. Philippi. Harktberloht«n. Alfen, 9 Jnni. Aangevoerd 31 wagens kaas, partrjon, te zamen 1421 stuks. Prijs: Goudsche kaas late qual. 20.— a 22.—. zwaardere a 2do qual. 17.a f 19.Edammer a fHandel redelijk. Aangevoerd 40 lammoren. Londen, 8 Juni. Fnosche Boter 82 a 86 sh. Gemengd Nieuws. Het meisje, dat bfl den brand te Amsterdam, waarvan wij gisteren melding maakten, door den rook bedwelmd was, is thans in het gasthuis overleden, zoodat deze brand twee slachtoffers heeft geëisebt. Het lijk van den te Utrecht ge- vischten drenkeling is herkend als te zijn dat van den ruim 30 jarigen metselaar M., in de Notenboomenlaan woonachtig. Te "Winschoten is zekere Pieters, van Finsterwold, door de tram overreden: zijne beide beenen werden letterlijk afgesaeden. Na voorloopige geneeskundige hulp is h\j per trein naar Groningen vervoerd. Op dejaarlijkache harddraverij op Pinkster drie te Groningen reden mede: Sokol, Wim, Moquette, Mirka, Prinses Olga Skwaska U, Rejected, Martin, NewbolJ, Murza, Krylaty II, Sador, Renommée, Sambo, Lucille, Wilbolmina, Nora, Huntress, Wilhelm III en Cesar. Nobel niet opgekomen De eerste prijs (ƒ400) werd betaald door Sador, van den Stal Trio te Soest;detweedo (ƒ200) door Newbold, van J. W. Schuijl; de derde 100) door Huntress, van Joh. De Mol in Den Haag; de vierde (ƒ50) door Lucille, van J. W. Schuijl te Utrecht. Er z(jn Maandag in het Kanaal nog meer ongelukken gebeurd. In oen dikken mist kwamen de „Fallodon Hall", van Liver pool, en de „Hudra", van Cristiania, raidden in bet Kanaal met elkaar in botsing. Om zinken te voorkomen, werden beide schepen op de "Varne-bank gezet. Later kon de „Fal- loden Hall", met ingedeukten boog, Dover be reiken. De „Hudra" lag gisterochtend nog op de bank. Het andere ongeluk was het vuur vatten van de lading nitraat van de „Micronesia," van Iquique naar Ostende, terwijl het schip Maandagochtend het Kanaal ingesleept werd. De bemanning moest het schip verlaten en dit werd b(j „Sandown Casile" op het strand gazet. Daar blesf het al den dag branden. De koning van Sïam heeft Maandag Rome verlaten en is over Florence naar Weenen vertrokken. Koning Umberto, de ministers en de overheid deden den Oo.-ter- scher. vorst tot het station uitgeleide. 4 De werkstaking van het perso neel der paardentrammaatschappij te Weenen is Zondag begonnen. De dienst werd met noodhulpen volgehouden. De stakers beproef den een wagen te laten ontsporen, doch de aanslag mislukte. Overigens bleef het rustig. Een paar belhamels werden ia hechtenis go- Domen. De maatschappij heeft de stakers ontslagen en de reeds gedaDe concessies ingetrokken. Het zesde jaarlijksche congres der Oosten- rijksche sociaal-democratie dat op Pinkster- Zondag te Weenen werd geopend, besloot de stakers met geld te steunen. Zwitsorland heeft thans ook zijn Boerenbond. Alle landbouwkundige vere3ni- gingen hebben zich, ten einde beter te kunnen opkomen voor de agrarische belangen, aan eengesloten tot één bond. D;ze verlangt van het eedgenootschap een jaarlijksche subsidie van 18,000 fr. 0.-1. MAILDIENSTEN. Dagen van verzending uit Leiden. Via Amsterdam (Ned. Zeepost) 11 en 25 Juni; laatste lichting aan het postk. 's nachts 12 20 Via Genua (Ned. Mail) 8 en 22 Juni; laatste lichting aan het postk. 's nachts 12.20. Via Rotterdam (Nea. Zeepost) 4 en 18Jani; laatste lichting aan het postk. 'sav. 10.50. Via Marseille (Ned. Mail) 1, 15 en 29 Juni; Laatste lichting aan het postk. 's av. 6.50. Via Marseille (Fransche Mail) 5 en 19 Juni; laatste lichting aan het postk. 's morg. 8. u. Via Brindisi (Engelsche Mail) 11 en 25 Juni;. laatst lichting aan het postk. 'snam. 1 u. Via Brindisi (Eng. paketbooten) 4 en 18 Juni; laatste lichting aan het postk. 's nam. 1 u. Via Napels (Duitsche paketbooten) 28 Juni; laatste lichting aan het postk. 's nam. 1 u. Ned. West-Indlschc Hall. Dagen van verzending uit Leiden. Naar Suriname (via Amsterdam): 16 Juni. Laatste lichting aan 't postk. 's nachts 12.20. Naar Suriname (Ned. Guyana): 1, 15 en 29 Juni, via Southampton. Laatste lichting aan het postk. 'smorg. 8 u. Naar Suriname (Ned. Guyana): 8 Juni, via St.-Nazaire. Laatste lichting aan het postk. 'smorg. 8 u. Naar Curasao (Ned. Guyana) 16 Juni, van Amsterdam. Laatste lichting aan 't postk. 'snachts 12.20, alleen op verlangen der afzenders. Naar Curasao eiken Drasdag en Vrijdag. Laatste buslichting te 6.50 's avond3 via Nieuw-York. De uren van hchting zijn gerekend naai den plaatsel\jken tfid. Bevallen van een Zoon C CHRISTIAANSE, geb. Kortenoeven. 6 Juni 1897. 4836 3 Geboren FIIILIPPUS LAURENT 1US THEODORl'8 MARIA, Zoon van: 4852 8 C. H. v. d. DRIFT en E. v.rn. DRIFT Berber Leiden, 9 Juni 1897. Eenigt en algemeene kennisgeving Heden overleed, in het Sint Jacobs Hofje albier, Mejuffrouw ANNA MARIA HUIBERSE, na voorzien to zijn van de Heilige Sacramenten der Stervenden. 4843 5 Lelden, A. G. HESSELS. 5 Juni 1897. Exec.-Test, Heden overleed, na een kortstondige, doch hevige ziekte, onze eenigsto lieveling MARIA MARGARETHA, op den leeftijd van ruim 3 jaren. Leiden, K D. DEE. 6 Juni 1897. C. DEE—v. Soest. (Hooigracht No. 16.) 4801 8 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden ontvingen w(j uit Indië de verplette rende tiding, Qi.it onze innig geliefde Zoon ADRIAAN, na een zeer kortstondige ziekte, in den ouderdom van bijna 22 jiren over leden is. J. A. L. DE STOPPELAAR. M. DE STOPPEL A AR Taekema, Leiden, 8 Juni 1897. 4817 10 Volstrekt eenige kennisgeving. Bezoekoi kunnen niet worden afgewacht. Heden overleed tot onze diepe droefheid, 'u den ouderdom vao ruim tachtig jaren, onze geliefde Echtgenoot en Vader, de Hoog- Ed.Gestr. Heer J. J. SOER, Gdpd Luit.- Kolonel b\j het Corps Mariniers, Officier in de Orde van de Eikekroon, enz. Mevrouw de Wed. J. J. SOER— 4846 19 Sindebam. Leiden, E. SOER. T l Mevr. Th. OVINKSoeb japaba, j Th 0VINKj Asst.-Resident. Den Haag, H. SOER. j J. P. S. SOER, Mil Apoth. batavia, j movr j p s g0er rademakkb, 's-Gravenhage, 8 Juni 1897. (v. Galenstraat 24). Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet wori den afgewacht. Eenige en algemeene kennisgeving.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3