hoot, W. J. M. Nivel, A. A. Oosting, W. A. Pitts, K. Robbers, H. J. Rosen, S. J. Rutgers, J. C. Scharp, J. C. H. Scliultz, J. H. Stravers, L. W. C. C. P. J. Velü, J. J. Vermeulen, B. H. Van der "Willigen. Scheepsboiitok. Ir.g. P. C. Boogaerdt, Tb. N. Hellemane, B. W. Van Vliet. Mijnen-Ing. A. C. Van Braam Houckgeest, C. G. Van Dussoldorp, H. Witkamp. Werkt. Ing. J. W. Albarda, 0. B. Barto, H. B. Beaufort, J. F. P. Blankert, J. P. Boezaardt, J. E. De Crane, J. H. De Granada, H. De Groot, J. J. A. De Groot, F. C. A. Grote, C. F. J. Hagedoorn, J. M. P. Hartog, G. Van Hille, G. De Jong, W. De Jong, A. J. Jochter, J. A. J. M. F. Kerssemakers, W. C. Köbler, P. Van der Meer, W. G. Van der Meer, S. F. Monhemius, C. J. Ninck Blok, W. F. Pot, A. A. Reidt, A. C. Van Rossem Nzn., P. Persant Snoep, H. Van den Steenhovon, H. Stokvis, H. P. G. Den Tex, W. Meyer Timmerman Thjjssen, E. H. M. Uljée, L. Valk, G. Vermeulen, C. H. De Vos, G. J. De Vos, v. Nederveen Cappel, P. De Vries, J. Jannette Walen. Konlnkljjk Instituut van Ingenieurs. Het Instituut bield gisteren z\jn jaarver gadering in het lokaal „Diligentia" te 's-Gra- venhage, die door ruim 80 leden werd bij gewoond. Do president W. F. Leemans opende de vergadering te 11 uren en sprak een woord ter nageJachtenis van het onlangs overleden lid L. A. Reuvens en deed daarna eenige mededeelingen. Het eerst werd het woord verleend aan den heer H. Banche, lid van de firma Koning en Bienfait te Amsterdam, die oene mededeeling deed over microscopisch onderzoek van eenige metaal-legeeringen door hem met den Delft- schen hoogleraar dr. H. Behrens verricht. In deze voordracht, die door teekeningen en monsters werd toegelicht, handelde by over de samenstelling der metalen uit 2, 3 of meer elementen, over den graad van smeltbaarheid, de hardheid, die geen gelijkmatigheid of homo geniteit medebrengt, over den proefmaalder, en wees aan hoe het met de algemeene hulp middelen voor microscopisch onderzoek gesteld is; voorts over de verhouding van do samen stellende elementen in hunne verdeeling en de mengsels ea over de mechanische verwy- dering van do schadelijke deelen en oindeiyk over de chemische formules die by dit onder» zoek te pas komen. Voorts behandelde hy de vraag of de micros copische structuur verband houdt met de geaardheid van het metaal en wees aan dat by verhitting even boven bet smeltpunt geen oververhitting moet plaats hebben. Door het lid G. B. H. F. Alpherts werden eenige nadere mededeelingen gedaan omtrent bet door hem voorgestane denkbeeld van een reorganisatie van het Instituut door een fusie van technische voreenigingen, een onderwerp lat echter nog geheel in den staat van ont- jrerp verkeert. Een derde voordracht werd gehouden door bet lid J. A. Luluo, mede daartoe door don Raad van Bestuur uitgenoodigd, over den onlangs voltooiden strandmuur, waaraan, na afloop van de vergadering eon bezoek zou worden gebracht. Staande de vergadering werden eenige nieuwe leden aangenomen. Voorts moesten ditmaal vier leden van den raad van bestuur worden benoemdlo. ter ver vanging van de aftredende raadsleden J. Scbroe- der van der Kolk, C. Lely en F. M. Van Panthaleon baron Van Eek (die herkiesbaar was) en 2o. ter vervanging van het raadslid J. D. Donker Duyvis, die als zoodanig had bedankt. De uitslag van de gehouden stemmingen was, dat met groote meerderheid van stemmen tot raadsleden werden verkozen deleden Van Panthaleon van Eek, B. M. Gratama en H. Wortman on voor de laatstgemelde vacature het lid J. F. W. Conrad. Uit de „Staatscourant". Koninklijke besluiten. Met ingang van 1 September 1897 is benoemd tot leeraar aan de Polytechnische School dr. G. Schouten, leeraar aan do hoogore burgerschool met vijfjarigen cursus tc Amsterdam. Benoemd tot lid van den raad van bestuur in de kolouie Curasao, de heer M. J. Selhorst, directeur van openbare werken aldaar. Aan den kapt. N. A. F. Duyfhuys Beynon, van het 2de reg. veld art., is op z(ja verzoek eervol ontslag uit den militairen dionst verleend. Overgeplaatst bij het 2do reg. inf., de eerste luit. F J. A li. Hendriksz, van het regiment grenadiers en iagers. Aan mej. liosa Von Lima Ursula Streicher, geboren te Krding (Duitscbland nan mej. Cornelia Geertvuidn Cooper, geboren te Aldorsbot(Engeland), en aan Modard Bonodictus Schram, geboren te Lapscheure I België), vergunning verleend tot bet geven van lager onderwijs, mits zij overigens aan de daartoe b\j do wet govordorde vereischten voldoeu. Gemengd Nieuws. De magazijnmeester op de „Leid- 8che Katoenvlechtery" van de firma Jaeger en Co., alhhr, die gisteren herdacht, dat hy vóór een kwart eeuw by haar in dknst trad, J. Van Berkel, ontviog van zyn patroon, met een harteiyke toespraak, een goudon remon- Voir-horloge met een ketting van hetzelfdo edele metaal. Hedenmorgen vertrok uit den Nieuwen Ryn alhier een feestjacht met tal van passagiers om een uitstapje to maken langs den Ryn naar Kleef. Als zy onderweg ook voortdurend zoo'n regen gehad hebben als wy hier, hebben zy het voorloopig zeker niet getroffen. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage bevestigde heden het vonnis van de rechtbank te Dordrecht, waarby aan den schipper van de sleepboot „Noordster" te Rozendaal f 250 is toegekend voor het verleenen van hulp aan het indertijd in het Hellegat in nood verkeerende,. met zinkerts geladen schip Minerva" uit Rotterdam. Voor eene voor lichting door deskundigen, door eischer die een bedrag van f 260 te weinig achtte gevraagd, vond het Hof geene termen. Gistermorgen te 8 uren bleef een man, werkzaam aan de rioleering, naby het Belgische Park te ScheveDingeD, dood aan eene hartverlamming. Door de plaatseiyke politie werd het ïyk per raderbaar naar zyne woning in Den Haag overgebracht. De amateur-wandelaar „Victoria", uit Den Haag, doorliep Zondag en Maandag den afstand Brussel Den Haag. Zondag avond te 4.40 uur verliet hy Brussel, om te 11.80 Antwerpen te bereiken. Aange moedigd door Belgische gangmakers, arri veerde hy te 9.80 Maandag-ochtend te Ro zendaal, liep van daar naar Oudenbosch en nam den trein naar Willemsdorp, om den Moardyk over te steken. Van Willemsdorp bereikte hy te 6.80 de tentoonstelling te Dordrecht, alwaar de bur gemeester van Oud-Dordt hem een medaille schonk, omstreeks 10 uren 's avonds bereikte hy de sport-tentoonstelling te Rotterdam, alwaar hem eveneens een medaille geschon ken werd. Nog denzelfden avond liep „Victoria" naar Den Haag, alwaar hy 's nachts te ruim 3 uren arriveerde. Volgens de gangmakers was hy weioig vermoeid en niet zenuwachtig. In de strafgevangenis te Alk- rnaar heeft zich gisternacht een gevangene door ophaDglng van het leven beroofd. Pinkstordrukte. De salonboo ten der stoombootreedery Fop Smit Co. vervoerden, gedurende de beide Pinksterdagen tusscheD, Rotterdam, Dordrecht, Gorkum en tusscbengelegen plaatsen, 24965 passagiers. De Rotterdamsche diergaarde werd gedu rende die dagen, behalve door de gewone leden, door 3428 vreemdelingen bezocht De atoomtram der Holl. Spoorw. Maatschap- py Den Haag—Scheveningen vervoerde lsten Pinksterdag 11943 en Pinkster-Maandag 19,817 personen, totaal 31,860. De dienst was door vermeerdering van per soneel en materiëel zoodanig ingericht, dat de reizigers niet of slechts zeer kort behoefden te wachten. O. a. tusschen Scheveningen en Anna-Paulowna-straat reden de trams om de 5 minuten. Nader wordt uitDe1ftomtrent het ongeval, de „Waldeck Pyrmont" van de 's-Gravenhaagsche stoombootmaatschappy overkomen, gemeld, dat de boot met eene kleine 300 passagiers te halfzeven van Rotterdam vertrokken was. Dicht by Delft bleek het, dat de boot eenig water maakte, doordien men verzuimd had het achterprivaat te stoppen. De boot zette hare passagiers aan wal en heeft na eenig oponthoud haar geregeldeD dienst kunnen hervatten. De Hooge Raad verwierp het cassatieberoep van een boekbinder, door recht bank en hof te Amsterdam veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens het ter be taling aanbieden van drie valscheiyk opge maakte quitantiên voor jaarlyksche bydragen voor de vereeniging tot Heil des Volks, afdeeling Amsterdam. De wraak van een spuitgast. De voriee week werd een spuitgast van spuit 26 te Rotterdam om een gegronde reden niet eervol ontslagen. Hy zon op wraak en na eenige bespreking met zyne vrienden besloot hy Zondag-avond zyn plan ten uitvoer te brengen. Omstreeks halftien op dien avond werd spuit 26 gealarmeerd voor een brand in de Paridyslaan, een stille straat in Orooswyk, naby het kerkhof gelegen. Een aantal spuit gasten reden met drie brandspuitmeesters aan het hoofd met de spuit derwaarts, doch in de Paradyslaan gekomen, was daar van brand niets te bespeuren en bleek men in eene hinderlaag te zyn gevallen. Keeren kon men niet op het smalle wegje en van alle zyden daagden de niet eervol ontslagene met zyn makkers op en gingen de gasten van 26 te ïyf. Een vuistgevecht had plaats, waarby er een paar in een sloot gedrongen werden en weder anderen blauwe oogen of ribbestooten opliepen. Intusschen was oen derspultmeesterspolitie- bulp gaan halen, doch toen deze kwam, waren de aanvallers verdwenen en het meerendeel der gasten van 26 op de vlucht geslagen. Door de vereende krachten der politie agenten, de spultmeesters en de stand ge houden hebbende gasten, later door de anderen versterkt, kon men daarop de spuit weaer naar het spuithuisje in de Rembrandtstraat brengen. (N. R. C.) In den nacht van Zaterdag op Zondag is brand uitgebroken in de Lithogra- phlscbeMotaal warenfabriek van de firma Rutten- berg Van Zanten aan de Vest te Dordrecht; Groote stukken vuur vlogen hoog in de lucht, terwfil tot vyfmalen toe een geweldige shg als van een kanonschot de omgeving deed dreuneD. Het waren een vyftal boven op de moffel bewaarde reserve-waterpypen, die aan de geweldige hitte niet langer weerstand konden bieden en met geweld uiteenbarstten. Do uit hun slaap opgeschrikte bewoners der buurt achter en naast de fabriek vluchtten in nachtgewaad met hunne kinderen de straat op en brachten van hun inboedel zooveel mogelyk in veiligheid. Gelukkig was dat niet noodig. Na een uur was de gansche fabriek uitge brand, maar de belendende woon-en pakhuizen hebben slechts luttel schade geleden. Binnen de fabriek was die echter zooveel grooter. Alle machinerieën, alle voor het drukken ge reed liggende lithographische steenen, een groote party afgewerkt blikwerk en grond stoffen, alles is door het vuur vernield. De oorzaak van den brand is onbekend. Gebouwen en inboedel waren verzekerd. Per- sooniyke ongelukken hebben by de ramp niet plaats gehad. Er zyn terstond maatregelen getroffen om de arbeiders zooveel mogeiyk aau den gang te houden, terwyi de metaalwarenfabriek „Nederland" zich bereid heeft verklaard, zoo veel mogeiyk behulpzaam te zyn, om de be stellingen der uitgebrande fabriek uit te voeren. De leden van de studenten-roei- vereeniging „Triton" te Utrecht, die hebben deelgenomen aan de wedstryden te Haarlem, werden gisteravond by hun terugkomst te Utrecht feesteiyk ingehaald. Maandagavond is door de tram, die omstreeks 10 uren van Doetichem naar Terborg vertrekt, op ruim 20 minuten af- stands van Doetichem, zekere E. W., uit Ambt-Doetichem, overreden en terstond gedood. Zondagochtend heeft in de ge meente Dubbeldam een 18-jarige zoon, T. Roos, zyn 58-jarlgen vader vermoord. Laatst genoemde, spoorwegwachter, was dien morgen in niet zeer beste luim ontwaakt. Hy wilde zyn hond op het orf vastleggen en daar deze bromde, ranselde hy hem af, eerst met een eind ketting en daarna met een yzeren „handel", terwyi ook het bondehok het vervolgens moest ontgelden. Zelfs zyn zoon Jan, die medeiyden betoonde met den bond, kreeg een klap met het handel, en daar de spoorwegwachter nog op andero ruwe wyze zyn woedende drift aan den dag legde, waren ook vrouw en dochter gevlucht. Zyn gang was toen naar den zolder, waar zyn zoon Teunis R003 zich bevond. Hy riep dezen toe omlaag to komen, maar Teunis scheen daarin geen zin te hebben, waarscbijn- lyk met het oog op den toestand waarin zyn vader zich bevond. De vader riep nog een paar keeren tevergeefs en ging toen de zoldertrap op, waarop Teunis, die in het bezit van een geladen revolver scheen te zyn, door het trapgat een schot op zyn vader loste, dat in de borst trof en door hart en longen ging. Nog oen tweede en derde schot volgden, het eene in den rug, het andere Id den pols, maar het eerste was alleen doodeiyk. De vader liep, met do hand de doodeiyke wonde dekkende, naar buiteD, waar hy tegen den spoordyk den laatsten adem uitblies. De jonge man is gearresteerd. De verslagene stond als een woest mensch bekend. Midden in de feestdagen is de grauwe vyand der zeelieden de zomerstem ming komen storen. Storm is een speelsche, onbesuisde jongen, die in zyn roekelooze onna denkendheid veel onheil sticht, maar ook wel onze oogen doet glinsteren van welbehagen om zyn frissche uitgelatenheid. En de zee lieden kennen zyn wilde streken en zyn niet zoo heel bang voor hem. Maar Mistdat is de Groote Vyand op zee. Hy komt niet fluitend en stoeiend aan hollen, zoodat je hem al van verre kunt hoo- ren zooals de storm; by sluipt geniepig om de schepen heen, omsluiert het uitzicht en verwart het gehoor, zoodat de groote, machtige gevaarten hulpeloos worden als kinderen in duisternis en angstig klagend elkaar aan roepen. De Groote Vyand is weer aan 't werk geweest. De „Port Victor", een Engelscb schip van 2793 tons, is Zaterdag-mo'gen gedurende een dichten mist by Beacby Head in botsing ge komen met de „Roecliff", een bouten schip van 2076 tons, dat naar Hamburg voer. Het eerstgenoemde schip werd zwaar beschadigd, maar het tweede zonk terstond. Vier man ▼jrdronkön (althans volgens de Engelsche bladen). Ten tweede is Zondag de brigantyn „Eleanor", van Yarmouth, komende van Dover in 't Kanaal door een onbekend schip in den mist aange varen en eveneens zwaar beschadigd. Ten derde is, ook op Zondag, de Engelsche ■mak „Try Again", van Yarmouth, In den mist in den grond geboord en ook by dit ongeluk zyo vier menschenlevens te betreuren. En dan hebben wy nu ook in ons eigen land een ernstig verlies te betreuren. Do „IJstroom" (kapt. Parlevliet), een der tweeling zusters van de Hollandsche Stoombootmaat schappy, welke maatschappy met dit schip en met de „Amstelstroom" in verbinding met eenige Engelsche booten een dienst tusschen Amsterdam en Londen onderhoudt, is Zondag morgen door de „Bittern" aangevaren en gezon ken. De „IJstroom", die in 1879 was gebouwd en 820 tons raat, was evenalsde „Amstelstroom" nog slechts enkele j ren geleden iets meer op passagiersvervoer ingericht, zoodat het schip dan ook nog behalve een lading van 500 ton stukgoed (hoofdzakeiyk suiker, yzer- draad, manufacturen, cacao en hooi, welke goederen te Amsterdam en in Engeland waren verzekerd), 16 passagiers aan boord had (mot de bemanning mede 39 personen). En zooals men heeft kunnen lezen, zyn twee van die passagiers verdronkenter wille vun de mede deeling aan de familie wenschte de directie der maatschappy hun naam nog niet mede te deelen. In een kwartier tyds was het schip in de diepte verdwenen. Te land schynen de mistsignalen tegen woordig groote verbeteringen te ondergaan. Maar op zee! Men kan de stoomfluit wel herhaaldoiyk do9n werken, maar die wel eens by dichten mist op z*e is geweest, weet hoe zeer het gehoor verward raakt; men hoort wel fluiten, maar weet vaak niet met zeker heid to zeggen waar het geluid vandaan komt. Als men den zeeman eens een wapen kon verschaffen tegen den mist! (Hbl.) De 4-riems outrigger, waarin de jonge vier van „Nereus" te Amsterdam zich gisteravond oefende, liep door de groote deining, naar men vermeent door de stoomboot „Vol- harcing" gemaakt, naby den Omval vol water, zoodat zy zonk en den roeiers en stuurman een onvraagd koud bad bezorgde. Do beman ning holde naar het boothuis terug en begaf zich na omkleeding direct weer in een andere boot. De volgeloopen giek werd, zonder schade bekomen te hebbeü, door een vlet naar huis gesleept. Wegen« de groote deelneming aan de roeiwedstryden van „Hollandia" zal vermoedeiyk voor de juniores-nummers een voorwedstryd moeten plaats hebbeD, daar de breedte van den Ryn niet toelaat meer dan vier gi9ken te laten afgaan. Of deze voor wedstryd Vrydagmiddag dan wel Zaterdag morgen gehouden wordt, zal de meerderheid der deelnemende vereenigingen beslissen. Evenals op den studenten-wedstryd te .Haar lem en op de Koninklyke te Amsterdam zal de heer H. Le Coultre als starter furgeeren by dezen wedstryd op den Ryn. De 4de kamer der arrondisse- ments-reebtbank te Amsterdam werd gisteren den ganschen dag bezig gehouden, door de zaak van een diefstal met inbraak, waarvoor terechtstonden Jan Deutekom, geb. te Avenhorn, oud 21 jaar, en als mededader Jacob Pasma, oud 18 jaar, geb. te Sneek. Het was met deze zaak nogal curieus gegaan. Wetende dat Cath. v. d. Velde, weduwe Kramer, eenige dagen afwezig was, had men haar heelen inboedel van de door haar bewoonde kamer in de Buitenoranjestraat overgebracht naar de kamer van den eersten beschuldigde, Baam- brugsteeg No. 4, en deze laatste kamer met het gestolene heel netjes gestoffeerd. 81 Maart bad de diefstal plaats en toen des anderen daags tusschen 9 en 10 uren, de rechercheurs op de kamer van beschuldigde kwamen, vonden zy al het gestolene in gebruik ge nomen, alsof het zoo hoorde. De spiegel hing, het beddegoed lag in de bedstede en was reods beslapen geweest, de koffie stond op het petroleumtoestel te pruttelen, de gordynen hingen enz. Van Deutekom heeft reeds onderscheidene malen gevangenisstraf ondergaan wegens diefstal on Pasma eenmaal 1 jaar. Eerstge noemde heeft volgens verklaring zyner moeder, die in goeden doen verkeert, (haar man is een schildersbaasje) nooit willen deugen. Of Z9 den jongen niet vaak op zyn gemoed he3ft trachten te werken, op deze vraag de3 voor zitters antwoordde zy, dat Z9 dat vroeger wel had gedaan en dat hy ook in zyn brieven, uit do gevangenis, beterschap bad beloofd, maar het bleven beloften. De jongen hoeft nooit zin gehad in werken. Nu kan ze er verder niets aan doen, zp heeft hem niet in haar vestjeszak. Op eene vraag van den fcoe- gevoegden verdediger, mr. L. G. Van Gigch, bleek, dat Deutekom tot 11 jaar school heeft gegaan en geen vak leerde. De beschuldigde zelf erkende, dat zyn moeder steeds goed voor hem was geweest, maar zyn vader zeido hy te haten. De zaak hield dadrom de rechtbank zoolang bezig, omdat het er vooral op aan kwam het aandeel in de misdaad van Pasma te bewyzen. Er waren 17 getuigen gedagvaard, waar onder twee, J. Stuffers, 16 jaar, en Mol 18 jaar, die tot de kameraden behoorden van do beide beschuldigden en, geiyk men alle reden had te vermoeden, volkomen op de Loogte waren van de toedracht der zaak. In hunne verklaring echter draaiden zy zóó en ze kwamen zóó voelbaar met halve waarheden of ook leugens te berde, dat er dikwijls niet uit wys to worden was. Vooral de jonge Stuffers scbynt op weg een doortrapte schelm te worden. Hy was trouwens gedetineerd wegens diefstal van een „stukje lood". De eersto beschuldigde bekende dat hy den boedel van de weduwe had overgebracht op 81 Maart, tusschen halfvier on zeven uren 's namiddags, maar hy deed het op aanwyzen van Pasma, dio er hem toe heeft verleid, hem den weg heeft gewezen naar het huis en de door de weduwe bewoonde kamer. Ook zou Pasma de kamer hebben opengebroken en later de linnenkast. Den meesten dienst heeft Pasma by het werk echter bewezen, door toen Deutekom op de kamer der weduwe bezig was, op de harmonica te epelen, of liever te zageD, zeiden de getuigen, om voor de medewonenden in het huis onhoorbaar te maken, dat men op de kamer der weduwe aan het werk was. Pasma ontkende, dat hy feitelijk aan don diefstal deelnam en ook de inbraak. Wèl wees hy aan Deutekom de kamer, want zyn moeder woont ook in het huis en op hetzelfde portaal als de wed. Kramer; wèl heeft by harmonica gespeeld, terwyl Deutekom bezig was, maar niet met het doel, enz. Uit het verhoor der overige getuigen bleek ten eerste, dat een buurvrouw het uitdragen van den boedel beeft waargenomen, maar alleen Deutekom heeft gezien, ten tweede dat getuige Kliokenberg, die op dezelfde ver dieping woont als de wed. Kramer en Deute kom betrapte, wel weet van een tweeden persoon, die langs hem heenvloog, maar dien tweeden persoon niet kan aanwyzen of her kennen. Het zou behalve Pasma ook Stuffers of Mol kunnen zyn geweest. Hot O. M. requireerde voor den eereten beschuldigde 4 en voor den tweede 8 jaar. Mr. Van Gigch oordeelde de inbraak door Deutekom niet bewezen, wel den diefstal. Hy achtte 4 jaar te veel. Mr. Deen pleitte voor Pasma, omdat diens feitelyk mededader^ schap niet bewezen ie, vryspraak of althans een veel mindere straf, dan geëisebt wordt. Uitspraak 22 Judï. Te Woensel is gistermorgen uit de Dommel aldaar bet lyk opgevischt van zekeren H.; men vermoedt, dat hy door een ongelukkig toeval te water is geraakt. Buiten Breda is, tydens de ker mis, een soort kampong gevormd bestaande uit kermiswagens en toebehooren. Onder de bewoners van allerlei nationaliteit brak gis teren een verwoede twist uit, eindigende in een formeel gevecht, waarin legio blauwe oogen en bloedende neuzen werden opgeloopen. In de „Revue Bleue" komt een artikel voor van Louis Scheider over schouw burgbranden. De schryver rekent uit, dat er in de laatste anderhalve eeuw 753 schouw burgen zyn afgebrand, waarby byna 7 000 slacht offers zyn omgekomen. Als men nagaat hoe veel menschen er ia die anderhalve eeuw in komedies geweest zijn, is het percentage der slachtoffers zeker heel gering. Maar er zyn ook veel meer schouwburgen afgebrand na of vóór dan gedurende de voorstelling. Merkwaardig is dat alle schouwburgen te Parys zyn afgebrand in die 160 jaar, bebalvo het Thé&tre francais. Te Nieuw-York lag een lading graan gereed om naar Bombay te worden gezonden en onder de hongerlijdende Indiërs uitgedeeld te worden. Van het plan is nu echter afgezien; het graan zal verkocht en dan het geld overgemaakt worden. Een van de redenen voor deze verandering moet zyn, dat Indische graanverkoopers bun landgenoo- ten hebben wys gemaakt, dat de Amerikanen het graan vergiftigen. Drie officieren en 57 man schappen van de brandweer, die by den brand van do chemische fabriek te Beriyn, den 2d en dezer, aan het blusschen zyn geweest, zyn doo; het inademen van vergiftige dampen zwaar ziek. Uit Zwitserland komen berichten van zware regens en overstroom in gen. By Brienz is de Bpoorweg met rotsblokken, door de Lammbach aangevoerd, bedekt. Duels te Parfis. In antwoord op een artikel van Emile Ollivier over „de legenden van den 2den December" in de „Figaro" heeft Georges Hugo een artikel in een ander blad geschreven. Naar aanleiding hiervan heeft Daoiol Ollivier zyn getuigen, generaal Du Barail en Paul Delafosse, gezon den aan Georges Hugo. Deze benoemde tot zyn getuigen Lóón Daudet en Porin. Do Figaro hoopt, dat de getuigen de zaak zullen sussen. Een ander duel dreigt tusschen twee dich ters, graaf Robert De Montesquiou en Henrl De Regnier. Da graaf heeft woordeu gehad met Henri Da Regnier en diens vrouw en schoonzuster! De graaf achtte zich b9leedigd, en koos tot zyn getuigen graaf De Dion en Maurice Barrès; De Regnier koos Henri Hous- saye en Jean Béraud. De getuigen hebben geconfereerd en zeggen, dat zy uit de ver schillende getuigenissen niet wys kunnen worden en niets beslissen kunnen. Graaf Do Montesquiou laat het er echter niet by zitten. De Regniers moeten hem verweten hebben, by den brand in de rue Jean-Goujon alleen aan zichzelf te hebben gedacht. BUITENLAND. Frankrijk. De reis van den president der republiek naar Rusland is thans eeD besliste zaak. Do „Temps" bericht, dat de datum er van is vastgesteld op 25 Julf, d. i. terstond nadat de Kamers met vacantie zyn gegaan. Do president van den Senaat en die van de Kamefr zullen 'president Faure niet vorgez?llen. In het gevolg van den president zullen zich be vinden generaal De ftoisdeffre, admiraal Gers> vais, generaal Hagron, secretaris generaal van het bureau van den preslJotit, de heeron Crozier on Mollard, dirtctc-ur en adjunct* directeur van het protocol, kolonel Mónetreg en eenige nader aan te wyzen offici- ren. De minister van buitonlandsche zaken zal zich met den president naar Rusland begeven. De reis zal over zee gisthieden, aan boord van een kruiser late klasse, die door pantser schepen zal worden vergezeld. De ontvangst van den president der repu bliek zal geschieden te Peterbof, waar hy ook verblyf zal houden. Do byzonderheden van de reis zullen nader nog door do beido kanse- laryen in onderling overleg vastgesteld worden. Woeste tooneelen zyn tegenwoordig in nagenoeg alle parlementen aan de orde. Het jongste schandaal is dat van verleden Zaterdag in de Franscbe Kamer van Afgevaardigden. By de discussie over eene van socialistische zyde gehouden interpellatie over de werk staking van mynwerkers te Grandcombe, tracbtien do socialisten den minister van koophandel Tumi, die de gedragsiyn van de maatschappy tegenover de werklieden ver dedigde, te beletten, om zyne rede ten einde te brengon. Inzonderheid Gérault Richard ging zich to buiten aan beleedigende uit drukkingen en werd door het centrum aan president Bnsson als belhamel aangewezen.' Hy wreekte zich daarovor, door te roepen: „Gy zyt allen politie-spionnenl" De president stelde voor, onder opmerking, dat dit da zwaarste beleediging was, die men aan de Kamer kon toevoegen, de censuur op Gérault Richard toe te passen, en noodigde hem uit de gebezigde uitdrukking terug te nemen, Gérault Richard antwoordde, dat by niets terugnam; men kon hem als vyand behan-* delen, maar by zou steeds op geiyke wyz% antwoorden.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2