waarvan tallooze personen niet aan de her stemmingen, indien noodig, kunnen deelnemen, hebben B. en Ws. van Alkmanr zich gewend tot den Commissaris der Koningin in Noord Hollmd, ten einde ty voornoemden minister poging n te willen aanwenden, dat de dEg der herstemming worde bepaald op 28 Juni a. s. het laatst gehouden examen voor commies zyn geslaagd voor den postdienst de surnumerairs der posteryen en telegraphie: A. Van den Eelaart te Kampen, B. J. E. Ten Brink te Franeker, A. P. F. Duynstee te Osch, H. A. M. Van Poppel te Venloo, P. J. N. Bofslag te Hilversum, J. S. Hussom te Meppel, F. Leinweber te Eindhoven, M. In den Berken to Gorkum, J. G. Wuyster te Kuilenburg, J. Renier te Hoorn, J. H. Parker Verboom te Zieriksee, P. Schmidt te Arnhem, mejuffr. A. J. O. De Ridder te Wageningtn, J. Slot- houwer te Zaandam, A. Donkersloot te Vlaar- dingen, M. W. Bos te Oudenbosch, J. C. Maas te Gouda, J. K. Smit te Smilde, "W. Koegen te Harderwyk, mej. J. M. Ledeboer te Velp, J. Ebens te Winschoten, K. E. A. Vlies to Koog Zaandyk, A. H. Soutendyk te Almeloo, J. De "Wit te Weesp, en J. Scholten te Vor mer veer, en voor den telegraafdienst der sur numerairs der posteryen en telegrapbie C. Evenbiy te Zeist, H. B. Jansen te Hoorn en G. J. D. Degenaar te Wageningen, (beide eerstgenoomden zijn met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot commies der posteryen en tele* graphie 4de klasse). Het stoomschip „Drente", van Rotterdam naar Java, passeerde 5 Juni Malta; de „Edam", van Amsterdam naar Nieuw-York, passeerde 7 Juni Scilly; de „Java", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 5 Juni Perim; de „Koningin-Regentes" arriveerde 6 Juni van Batavia te Amsterdam; de „General" arri veerde 4 Juni van Hamburg te Mozamlique; de „Mashona", van Amsterdam en Lo.iden naar Kaapstad, vertrok 4 Juni van Dartmouth; de „Merapi" vertrok 5 Juni van Rotterdam naar Batavia; de „Prinses Marie", van Amster dam naar Batavia, passeerde 5 Juni Gibraltar; de „Reichstag", van Oost Afrika naar Vlissingen en Hamburg, vertrok 4 Juni van Marseille; de „Obdam" vertrok 5 Juni van Nieuw-York naar Rotterdam; de „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 6 Juni Perim; de „Telainon", van Amsterdam en Liverpool n Java, vertrok 3 Juni van Algiers; de „Veendam" arriveerde 5 Juni van Rotterdam te Nieuw-York. Uit de „«Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot burgemeester der gemeente Goes, J. Pb. Wcsselink tot directeur van bet jiosl- en telegraafkantoor te Dedemsvaart W. Van der Heide, thans commies der posterijen 2de klasse; tot ont\anger der registratie voor burgerlijke akteu en successierechten to Groningen A. Westr'a, thans te Middelburg. Opnieuw is benoemd tot schoolopziener in hot arrondissement Leiden, jbr. rur. J. Beelaerts van Blokhnd, te 's Gravenhage. Goedgekeurd, dat do lieer Th. C. C. Ninaher, burgemeester van do gemeente Rijnzaterwoude, is benoemd tot secretaris dier gemeente; aaD den heer w. Paling Lz secretaris der gemeenten Barwouts- waarder, Rietveld en Waarder, toestemming ver leend om tot 31 Dec. 1890 te Woerden te blijven wonen. Aan S. W. Schortinghuis, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als schoolopziener in het arron dissement Onstweddo; aan rur. J. F. B. Baert, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als secre taris bij het college van curatoren der Rijks uni versiteit te Utrecht, met dankbetuiging voor de door bein in die betrekking bewezen diensten aan W. C. De Man, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van ontvanger der registratie voor do gerechtelijke en administra tieve akten te 's-Gravenhnge, met dankbetuiging voor de aan den lande bewezen diensten Als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de bronzen medaille en een loffelijk getuigschrift toege kend aan: P. Duim Azn. koopman in manufacturen te Edam, wegens het met levensgevaar redden van eene vrouw uit do Voorhaven aldaar, op 7 April 1897 J. Peelo, Rijks brugwachter ie IJsclstein, wegens bet met gevaar-voor eigen leven redden van een kind uit de haven aldaar, op 11 Maait 1897; D Lede gang, diamantverstellor te Amsterdam, wegens het met gevaar voor eigen le\en redden van een man uit het w ater aan liet Rokin aldaar op 16 April 1897; Th. J. Van Huystee, te Amsterdam, wegens bet met levensgevaar redden van een knaap nit het water aan do Prinsengracht aldaar, op 27 April 1897. Pensioen verleend aan D. Van Stavel bode en conciergo bij liet Munlcollegc, ƒ269; M. E. V'an der Halen, commies 1ste kl. bij ?s Rijks bel., f 484 IJ. L. M. A bail, ooinmies 2de kl. bij 's Rijks bel., ƒ391; aan M. of M. K. De Boer, hoofdcommies 1ste categorie bij 's Rijks bel., 643K. Tiddens, commies 1ste kl. bij s Rijks bel., 533\V. Eelsiugli, commies lste kl. bij 'sJtyks bel., 421. Ds gewone audiöntiën van de ministers van financiën en oorlog zullen op Donderdag 10 Juni a. a. niet plaats hebben. Gemengd INieuws. Aan de telephoon alhier zyn thans ook aangesloten de 5 politie-huisjes Hoogewoerdspoort onder No. 173; voorm. Wittepoort No. 24G; aan bet Boerhaaveplein by „Amicitia" No. 289; Haven No. 295 en voarm. Wittepoort No. 297. Verder ds beeren; dr. Dan Hout.r No. 301f Van Homulle No. 298, C. v. Wyk No. 299, do stoombojtdionst Carsj^ns, directie P. J. "Weyenbergb, No, 302. Het was heden vyf entwintig jaren geleden, dat J. Van Berkel, magazyn- meester op de fabriek van de firma Jaeger on Co., albier, in dienst trad. Do Hy^en van belangstelling, welke hem aan den morgen van dezen dag ten deel vielen, waren vergezeld van den wensch, dat de jubilaris nog langen tyd moge gespaard blijven, om met denzelfden y.-fcx weikzaam te z'Jn voor de firma niet alleen, maar ook voor zyn gezin en verdere betrekkingen. In haar tweede competitiematch tegen „H. V. V. II" behaalde „Ajax II" wederom de overwinning, maar veel schit terender dan den eirsten keer. „Ajax" wint de to3s en kie6t batten. Reeds bet optreden van de beide eerste spel .ts maakte een necerlaag byna onmogelyk. Kiu- seman nameiyk tn H. Soesman scoorden 86 runs voor htt eer.te wicket. L. Soesman had hiervan 33. Kruseman bleef r.og oen tyd in en maakte in h.t geheel 77 runs. Van de overige spelers scoorden II Cramer 19, Gooszens 10, H. v. Mamn 9. Het totaal was 1G8. De Hagenaars maakt.n 83 runs, waarvan Chert lag ton 23, Aarsse 13, Coroael 10, Hin- lopen 11. Een melkkar, met paard bespan nen, langs den Morschweg komende, geraakte hedenmorgen by htt passeeren van den eersten trein naar Amsterdam te water. De bestuur Jer en een jongen sprongen bytyds van den wagen, het paard ging de sloot in, c'och werd er weer uitgehaald. De volgende inschryvingen zyn ontvangen voor de roeiwedstryden van „Hol- landia", op den Ryn by 's Molenaarsbrug, Zater dag 12 Juui a. s.: Achtriems senior, studenten-roeivereeniging „Triton", te Utrecht. Achtriems junior, R.- en Z.-V. „De Amstel" en de R.- en Z.-V. „De Hoop". Visrriems senior, studenten R. V. „Njord" en „Triton". Vierriems junior, R.- en Z.-V. „Da Amstel", Stud.-R.-V. „Njord", A. R.- en Z.-V. „De Hoop" en stud.-R.-Y. „Triton". Tweeriems senior, stud.-R.-V. „Njord" (2 maal), A. R.- en Z.-V. „De Hoop" en stud.-R.-V. „Triton". Tweeriems junior, stud.-R.-V. „Laga", „Njord" en „Triton" en A. R.- en Z.-V. „De Hoop". Sciff senior, stud.-R.-V. „Njord" en A. R.- en Z.-V. „De Hoop". Sciff junior, R.- en Z.-V. „De Amstel", stud.- R. V. „Njord" en „Triton", R.- en Z.-V. „Hol- landia" en A. R.- en Z.-V. „De Hoop". Te Boskoop is in de vorige week de provinciale kolfwedstryd van den Zuid- Hollandschen Bond gehouden in de zeer fraai versierde kolfbaan der kolfvereeniging „Paal vast," aldaar. Nadat de voorzitter de aanwezigen had verwolkomd en namens het hoofdbestuur den burgemeester van Boskoop had bedankt voor de geschonken medaille, sprak hy de hoop uit, dat deze wedstrijd er toe zou bydragen om het edel kolfspel meer ia eere te doen konen. Aan den wedstryi namen deel vyf kolf- cluba: „Schiedam", uit Schiedam, „Maatslag", uit Gouda, „Paalvast", uit Boskoop, „De Roos", uit Dordrecht, en „Gouda", uit Gouda, te zamen 112 kolvers tellende, van welke 63 voor de personeele prijzen zouden kampen. Na zeer belangwekkende wedstrijden werd do corpsprys behaald door „Schiedam", uit Schiedam, met 364 punten, een zeer hoog cyfer, dat slechts zelden op wedstryden voor komt; de lste personeele prys door den heer G. J. Vincent, uit Schiedam, met 136 punten; de 2de door den heer A. Wysbroek, uit Schiedam, met 117 punten; de 3Je door den heer M. A. "Wiegand Bruss, uit Boskoop, met 115 punten; de 4de door den heer G. Boere, uit Lopik, met 115 punten, en de 5de door den beer J. Meyer, uit Schiedam. Laatst genoemde behaalde ook de zilveren medaille voor de meest geslagen twaalven, en wel met zes twaalven. Er werden series goslagen o. a. van 64, 50, 47, 46, 45 en 42. De kolfveraeciging „De Roos", uit Dordrecht, werd aangewezen om aldaar het volgende jaar den wedstrijd te houden, met welk be sluit de afgevaardigden van Dordrecht huune instemming betoonden. Toen Zondag-morgen te 8 uren de boot, van de 's Gravenhaagsche stoomvaart maatschappij van Rotterdam op 's-Gravenhage de lymfabriek van dtn heer Van Marken passeerde (onder Vryenban), ontstond er plot seling een groote ontsteltenis onder de talrijk aanwezige passagiers. Door de groote drukking was een strop los geschoten, zoodat de boot vol water liep. Door het personeel van bovengenoemde fabriek werden do menschen met schuiten uit hun benarden toestand aan wal gebracht, zoodat zy, na een halfuur loopens, por tram van Delft naar 's-Hage konden komen. De gezonksn boot veroorzaakt geen stremming van verkeer in de Schie. De wielerwedstryden, Zondag op het Sportterrein te 's Gravenhage gehou den, waren een aardige afwisseling tusschen de gewone races. Het publiek had talryker kunnen zyn, alleen de derde rang was vry goed bezet. Begonnen werd met een „lange-pypen wed stryd". 't "Was eon aardig gezicht do ryders met een lange pUp in den mond langs de baan te zien rennen, 't Kluchtigste was als sommigen bun pyp onderweg verloren. Zy rookten een Iselyke pyp, want zy kwamen niet voor een prys in aanmerking. Van de 18 deelnemers werd de lste prys gewonnen door F. G. Jansen Jr. van Rotter dam, de tweede door J. W. Van den Berg van 's-Gravenhage, na te hebben overgereden met Blom van 's-Gravenhage. Hierna volgde een wedstryd met voorgift voor beroepsryders, afstand 1609 meter, waar van de uitslag was: 1. J. N. Van der Knoop, van Vlaaroingen, in 3 min. 12J/S sec. 2. J. v. d. Tuyn, Den Haag. Nummer drie van het programma was een „Eierwedstryd", waarby de deelnemers een lepel met een ei er op in den mond kregen. De uitslag van dezen kamp, die nogal den lachlust opwekte, was als volgt: 1. A. Th. Luyben, Den Haag; 2. G. Vonk, Den Haag. By den wedstryd met voorgl.t voor ama- feurs, afstand 1609 meter, die daarna volgde, was in de lste afdeeling no. 1 P. G. Jansen Jr., van Eorierdam, no. 2 J. Anjema, vao Den Haag; en in de 2de afdeeling no. 1. Joe. v. d. Enle, van Den Haag, no. 2 J. W. v. d. Berg, en no. 3 A. Th. Luyben, van Den Haag. De uitslag van den beslissingswedstrijd was: 1. Jos. v. d. Eade, in 3 min. 3% sec.; 2. J. Anjema, en 3 P. G. Jansen Jr. Vervolg, ns kwam een wedstryd met bin dernissen waarby de eerste tonde op de bacn moest worden gereden, daarna een jonde over het middenterrein, waar 6 hindernissen moes ten genomen worden, en ten slotte 1 ronde weder op de baan. De hindernissen bestonden voor 't meeren- deel in bekken waaroverheen de ryders bun machines rooasten tillen. De einduitslag was in dezen kamp: 1. G. Vonk, Den Haag; 2. H. Van Welsenes, Den Haag. Ten slotte werd een match gehouden tus schen J. Van der Knoop, van Vlaardingen, en J7 Van der Tuyn, van 's-Gravenhage, over een afstand van 10 KM., waarby eerstaan- komende was v. d. Knoop, in 15 min. 32% sec.; tweede v. d. Tuyn, met ruim één wiel- leDgte verschil. Een hevige brand, waarby helaas een menschenleven te betreuren is, heeft Maandagochtend in de Lindenstraat te Amster dam gewoed. Het benedengedeelte van het vyf verdiepingen hooge perceel 80 werd bewoond door den bakker P. W. Lulf. Deze was vroeg- tydig opgestaan om zyn brood te bakken, welk werk hy steeds geheel zonder knechts verrichtte. Hy had den oven aangemaakt en het deeg lag gereed, doch alvorens het in den oven te schieten, begaf hy zich nog even naar de aan de bakkery grenzende achterkamer, waar do vrouw en twee kinderen nog te bed lagen. De haDglamp brandde Dog, daar bet gezin steeds met een brandende lamp sliep. Lulf trok haar naar beneden om haar uit te blazen, want het was ongeveer vier uren en dus daglicht genoeg. By het neerhalen viel de lamp van het plafond, de petroleum vloeide over den grond en in een ©ogenblik stond de kamer in vlam. De vrouw greep nog haastig de kinderen en allen vluchtten op straat. Men schreeuwde brand en trachtte de deur van de trap, die naar de bovenverdiepingen leidt, te openen, want op de bovenkamers woonden vyf gezinnen. Een voorbyganger, do matroos Daan Zwart, trapte die deur in, stormde naar boven en riep de bewoners toe zich te redden. Beneden was het vuur zóó hevig geworden, dat men de trap niet meer afdurfde en de menschen zich over den zolder naar de daken moesten redden. Menschen in die buurt verteldeD, dat do genoemde Daan ^wart zich hoogst ver- diensteiyk maakte door verscheidene kinderen te grypen en er mede naar boven te vluchten. Inmiddels was de t rand weer gealarmeerd. De spuiten van Prinsengracht en Haarlem merpoort rukten aan tn onder Riding van den sectie-brandmeester J. A. Nieuwenhuis „den langen brandmeester", die zich er flink had gehouden, begon de brandweer haar blusscbingswerk. Zóó hevig was het vuur en zoodanig sloegen de vlammen overal uit, dat de brandwachts voor het huis in de smalle straat met konden staan. Er werd gezegd, dat er nog menschen in huis waren, en twee redders der brandweer, de brandwachts Johannessen en Van den Broek, gingen het aangrenzende huis in naar boven en kwamen op het dak van het brandende perceel voor een zolderraam, dat open was. De brandwachts kropen er in en zoodra waren zy op zolder, of zy riepen hun chef Nieuwenhuis, die hun gevolgd was, toe: „Een lyk," en een oogenblik later: „Nogeeniyk!" Een vrouw en een meisje werden op den vloer by een gesloten raam gevonden. Daar stond een dikke, verstikkende rook, doch de drie wakkere mannen wisten toch eerst het meisje door het raam in de goot te brengen, waarby de heer Nieuwenhuis zich de rechter hand echter zoodanig beknelde, dat cie later opzwol en hy er den verderen dag mode in een verband moest loopen. In de goot snoed hy het kind de kleeren los en begon haar dadelyk te wry ven en de armen flink heen en weder te bewegen. Eindelyk, na lang pogen, zuchtte het kind en begon later te huilen, het meisje leefde dus nog. De hevige brandwonden, die zy aan handen en aangezicht had, werden met lynolie en kalkwater be handel J. De heer Nieuwenhuis droeg toen het kind op straat, waar inmiddels dr. Hendriks gekomen was, die over de behandeling zeer tevreden was. Gedurende deze behandeling hadden de brandwachts ook de gevonden vrouw door het raam in de goot gedragen, doch alle pogingeD, om de levensgeesten op te wekken, faalden bier. De vrouw werd naar beneden gedragen en per brancard naar het Gasthuis gebracht, waar zy bleek te zyn overleden. Zy had geen enkele brandwonde, doch was door den rook gestikt. Het meisje werd later ook in een vigilante naar het gasthuis gebracht. Haar toestand is nog niet zonder gevaar. Dez3 twee menschen waren ook evenals de anderen gewaarschuwd, doch hadden blykbaar te lang getalmd voor zy naar zolder waren gegaan. Daar zyn zy naar een raam gegaan, dat zy niet open hebben kunnen krygeD, en door den hevigen rook bewusteloos neergevallen. De trandweer zeide, dat de branduitgaDgen in het perceel zeer voldoende waren en de vrouw en het kind gered zouden zyn geweest, als zy naar het openstaande venster waren geloopen, waardoor de andere bewoners in het huis ontvluchtten. De overleden vrouw, Hildegonda Johanna Rabanus, was 51 jaar oud, haar dochtertje is elf jaar. Zy haddon pas Donderdag jl. in de achterkamer drie hoog van het huis haar inlrek genomen, omdat een brooder der vrouw, waarmede zy tot dusverre had saamgewoood, in het Oude Mannenhuis was opgenomen. H-„fc geheele huis is uitgebrand, maar eigen aardig is het wel, dat de kamer, door de over leden vrouw bewoond, het minst geleden hoeft. Met vier slangen op de Vecbtwaterleiding wist de brandweer hot vuur tot het vernielde perceel te beperkendrie stoomspuiten, die op de brandputten van de Gedempte Linden- gracht gereed stondeD, behoefden geen dienst to doen. Dat de brand zoo hevig werd, is waar- schyniyk ook te wjjten aan het feit, dat op een der verdiepingen een kleino sigarenfabriek was gevestigd, waar de vlammen ruim voedsel vonden. AH.) Een zilveren bruiloftsfeest, dat Zondag gevierd werd in het vergaderlokaal van den heer Menist, Zwanenburgwal 43, te Amsterdam, werd plotseling droevig verstoord. Een broeder der zilveren bruid, oen man in de kracht der jaren en vader van eenige kin deren, werd plotseling ongesteld en overleed na eenige oogenblikken. De UnlYersiteits-wedslrijdeii van den Nederlandscben Studentenroeibond hebben gisteroamiddag op het Noorder-Spaarne by Haarlem plaats gehad. Aan den eenen wal lagen nu hoofdzakelyk groote en kleinere, met vlaggen en wimpels versierde stoombooten, alsmede enkele kleine -zaïlschuitjes, doch de andere 03ver was leeg. Wat dit betreft, werd de wedstryd niet zoo druk bezocht als andere jaren, waartoe mis schien het minder gunstige weder medewerkte, want een half uur vóór het aanvaugsuur be gon het zolfs zachtjes te regenen, doch slechts kort. Niettemin bleef de lucht betrokken en was de wind, in verband met bet jaargetyde, vry schraal. Verder op den middag werd het nu het droog bleef aan don Spaarndammerweg drukker van wandelaars, zoodat de beweeg lijkheid aldaar niet minder was dan vroeger. De tribune, welke wegens het bouwen van de werf „Conrad" thans niet daar ter plaatse, maar een eind verder was opgeslagen, werd ook meer en meer gevuld, zoodat er ook ditmaal weer veel lieve toiletjes, Diet alleen uit Haarlem, maar ook uit verschillende aca demiesteden vielen te bewondereD. Voor genoodigde gasten met hunne dames was bovendien een boot beschikbaar gesteld, waarop dezen de verschillende nommers van den wedstryd konden volgen. De jury moest zich tydens het hoofdnommer nog met een sleepbootje behelpen, daar het stoomsloepje van den heer Oewell uit Amster dam, dat zulk een verbazende snelheid heeft, door verhindering onderweg niet op tyd was aangekomen. Gelukkig arriveerde het nog even voor de afvaart van het tweede nommer, want halverwege het eerste nommer was de juryboot op een der vele ondiepten van het Spaarne onverwachts aan den grond vastge raakt, waarop de gastenboot haar ter bulpe moest komen om haar weer vlot te krygen. De deelnemers aan den wedstryd hadden intusschen den tocht voortgezet en werden nu alleen gevolgd door de persboot, welke ook al, doch nog even voordat de kamp begon, by het stoomgemaal van Rynland naby de boeien aan den grond was geraakt. Onderweg kregen de opvarenden by het tweede nommer nogmaals zulk een schok, dat bet hun moeite kostte op de been te blyven. Overigens had de heer C. v. d. Staay als commissaris op deze boot zulke goede maat regelen getroffen om de races te kunnen volgen en de juiste tyden op te nemen, dat de journalisten hem niet anders dan erken- telyk kunnen zyn. Zoodra het stoomsloepje, dat „Campaniella" heet, was aangekomen, ging de jury er op over. Het had veel bekyks en er werden ook eenige photograpbieön van genomeD. Een watorvélocipède, welke zich eveneens over het Spaarne bewoog, kon het er natuur- lyk niet tegen uithouden. Nadat alles geregeld was, namen de wed stryden om 1 u. 24 m. een aanvang. Zy werden geopend met het hoofdnummer. Visrriems gieken outrigged (seniores), baan 3000 M., prys: Eerediploma en 5 gouden medailles. Ingeschreven was door 4 vereeni- gingen, t. w. „Njord", „Laga", „Triton" en „Nereus". By het vallen van het schot echoot „Triton" dadelyk vooruit, op den voet ge volgd door „Njord". „Triton" maakte de eerste minuut 36 slagen, „Njord" 42; „Laga" en „Nereus", die spoedig meer en meer afzakten, deden respectievelyk 32 slagen en 38. „Njord" liep hard in op „Triton", die halverwege de baan een goede bootslengte voor was, maar vervolgens meer en meer voorkwam. „Triton" kwam als eerste aan met 6 tootslengten voor sprong (8 sec. verschil) op „Njord". De tyden waren als volgt: „Tritoa" 10 min. 62'/s sec., „Njord" 11 min. sec., „Laga" 11 min. 47 '/5 sec., „Nereus" 11 min. 58% seconden. Het vorige jaar deed „Triton" over dezen afstand 10 min. 54% sec. en in 1895 10 mii. 55 sec. No. 2. Tweeriems gieken outrigged (juniores). Baan 2000 M. Prys: 3 zilveren medailles. Aan den boei verschenen „Njord", „Laga" en „Nereus". Dit nummer gaf een mooien stryd te zien tusschen „Nereus" en „Njprd". By het afgaan deed Njord 38, Laga 31 on Nereus 34 slagen per minuut. Afwisselend hadden Nereus en Njord de leiding, terwyi Laga achterbleef. Korten tyd waren Njord en Nereus zelfs geiyk. By de bocht nam „Nereus" weder de leiding en be hield die tot het einde. „Njord" was 2de met een halve bootslengte verschil. De tyden waren: Nereus 8 min. 54% sec., Njord 8 miD. 55*/s sec., en Laga 9 min. 17% sec. No. 3. Tweeriems gieken outrigged (seniores). Baan 2000 M. Prfls: 3 zilveren medailles. Aan den stait verschenen „Laga" en „Njord", die by het afgaan respectievelyk 33 en 38 slagen per minuut deden. „Laga" nam aan stonds de leiding, maar „Njord" kwam weldra op zydo en bleef gelyk, toen de slag van „Laga", de heer D. Pijzel, wegens de byzondere inspanning door spierkramp werd overvallen en „een sooek ving", waardoor de stryd tegen „Njord" moest worden opgegeven. „Njord" kwam dus het eerst aan, en wel in 8 min. 50 sec. No. 4 Vierriems gieken ontrigged (juniores). Baan 2000 M. Prys 5 zilveren medailles. Mede dingende vereenigingen waren „Njord,"„Laga", „Triton" en „Nereus". „Laga" deed by het afgaan 36 slagen, da anderen allen 38. „Njord" nam in den aanvang de leiding, maar in de bocht van het Spaarne kwam „Triton" voor. „Laga" stopte, zoodat by aan komst de volgorde was: 1. „Triton," 2. „Njord" met nog geen halve bootsleugle, 3. „Nereus," met de volgende tyden: 7 min. 52% sec., 7 min. 53% sec. en 8 min. 3% sec. Vooral de eindkamp tusschen Triton ea Njord was zeer fel. No. 5. Single sculling outrigged. Baan 1600 M. Prys 1 zilveren medaille. In dit nummer moest „Triton" het voor het eerst afleggen en nu tegen „Njord". De tyden waren 6 min. 53 sec., en 6 min. 59 seconden. De aan den eenen wal staande fuiken bleven nu onaangeroerd, terwyi de kampi oenen zelf elkaar al varende gekruist waren, d. w. z. hy, die links was afgegaaD, was du rechts. De winner van „Njord" was de heer J. Da Jong van Beek en Donk. No 6. Achtriems gieken outrigged, baan 2000 M. Prys 9 zilveren medailles. Tegen elkaar kwamen uit „Laga" en „Tritoo." Met gelyken slag gingen beiden ongeveer af. „Laga" 36, „Triton" 37 per minuut. De twee ploegen waren volkomen aan elkaar gewaagd, want slechts zeer langzaam kon „Triton" uitloopen en kwam als eerste aan met 2% bootslengte voorsprong. De tyden waren: „Triton 6 min. 47 sec. en „Laga" 6 mio. 55%. Het was opmerkeiyk hoe verbazend snel het vertrek van den boei van afvaart was geschied. De „Campaniella" had de ploegen nog wel eemgen tyd bygehouden, doch do machine was nog nist van dien aard, dat men op den duur by bleef. De persboot deed dit nog -rooi minder, want weldra waren de roeiers alleen nog maar heel in de verte te zien. Na cit nommer bleef er trouwens spoedig in het geheel Diet veel meer over, want alles spoedde zich toen naar stad, spoor of andere reisgelegenheid. En het werd er weer rustig aan het Spaarne, want ook de verschillende muziekcorpsen, welke zich voortdurend hadden doen hooren, legden er weldra het zwygen toe. Geveilde perceelen. Gehouden verkoopiug in bet Notarishuis aan Den Burg, albier, op Zaterdag 5 Juni 1897, ten overstaan van: mr. J. A. F. Coe- berg, notaris te Leiden: Het koffiehui?, genaamd „Vondelhoven", Stationsweg 19, in bod 16,500, k oper de heer A. F. H. Van der Stok vojr f 18,200. Het heerenhuis, Stationsweg 21, in bod ƒ7500, kooper de heer W. C. Mulder voor 7510. Het huis met vergunning Zuidsingel 34, in bol ƒ5500, kooper de hoer H. Van Teylingen qq.t voor 6000. Het huis met vergunning, Vliet 30 en 32, in bod 6500, kooper de heer F. J. Van Luyken. Het huis, Hooglandsche Kerksteeg 6, in bod ƒ1300, kooper de heer N. Lefaber voor 1325. Drie huizen, in de Roode Laan, 8, 9 en 10, samen in bod ƒ2275, kooper de heer Lefeber voor noemd, voor 2305. De Griekscli-Tnrksche oorlog. In de te Konstsnlinopel gehouden zitting van de vredesconferentie legden de gezanten sir Philip Currie, Cambon en Pansa een categorische verklaring af tegen den weder- afstand van Thessalié aan Turkije. Deze be sliste houding van drie mogendheden is van het grootste politieke belang. Zij schjjnt te wijzen op eene wezenlijke toenadering tus schen Rusland en Duitscbland. Vooral mag men dit ook opmaken uit het telegram van den Czaar »an den Sultan. Allo teekenen wijzen er op, dat een herleving mag verwacht worden van het driekeizersverbond. De Griekscbe regeering heeft officieels be richten'ontvangen omtrent oDgehoorde gruwel daden. door do Turksche soldaten in Epirus bedreven Da soldaten mishandelden de vrouwen alsmede de echtgenooten of vaders, die haar trachtten te beschermen; zij ontwijden d« kerken en rooven alles wat zij vinden. De officiëele telegrammen vermelden da namen van mishandelle personen en van geplunderde dorpen en sprtken van den onhesihrijflijken angst dien deze berichten ta Arta teweegbrengen. Uit Lamia wordt gemeld dat de ongeregelde ti09pen de dorpen in don omtrek plunderen,'

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2