stalling n een prooi dc-r vlammen. Drie paarden en eenige stuks hoornvee kwamen daarby om het leven. Wederom werd heden een kies- zaak voor den Hoogen Raad behandeld. Dit maal het cassatieberoep tegen een vonnis fan den kantonrechter te Biielle betreffende ernand, wiens plaatsing op de kiezerslijst (oor het gemeentebestuur geweigerd werd op (rond dat hy in 1896 onderstand had genoten fan eene instelling van weldadigheid. De kantonrechter verklaarde den adressant liet ontvankelijk omdat by niet bewezonhad, dat hy wanneer zy'ne plaatsing op de kiezersiyst ten onrechte op genoemden grond geweigerd was alsdan tot de kiezers be hoorde. De procureur-generaal by den Hoogen Raad achtte deze beslissing in slryd met de wet omdat de kantonrechter alleen de quaestie betreffende het genieten van onderstand had onderzoeken en de vraag, of belanghebbende (Overigens tot de kiezers behoorde, was te be slissen door het gemeentebestuur. Toch zou 's kantonrechters uitspraak niet kunnen worden gecasseerd omdat er een andero grond van niet-ontvankoiykheid was, nl. deze, dat belanghebbende niet ingevolge irt. 36 der Kieswet zyn verzoek aan den k mtonrechter vergezeld deed gaan van een afschrift der beslissiog van het gemeente bestuur. De procureur-generaal concludeerde dus tot verwerping van het cassatieberoep. Uitspraak 18 dezer. Het water in en om Leidon ver- keert door de weersgesteldheid in desperaten "oestand. Wat een lucht! Voor de rechtbank te'e-Graven- bage is gepleit in de volgende zaak. ^Door de eischende firma Wolff en Van Nieuwenhuizen wa9 gekocht van de naamlooz9 vennootschap „Brood- en Meelfabriek" te '8-Gravenhago in de maand September 1895 1000 halve balen tarwebloem, welke in hun geheel moesten geleverd zyn in Februari 1896. Nu was volgens eischer intusschen oie levering niet geheel gevolgd en waren door de gedaagde Maatschappy slechts geleverd 799 halve balen. Nadat nu de eischeres de Maatschappy had in gebreke gesteld en vruch teloos gesommeerd om de levering tot 1000 halve balen compleet alsnog te do9n volgen, •daagde zy de Maatschappy voor de rechtbank ten tindo te vragen ontbinding der ovtreen komst van koop en verkoop met schadever goeding. Do gedaagde verweerde zich tegen deze ▼ordering met de bewering dat de termijn van levering in deze een essentieel vereischte was van de overeenkomst, en waar men den termyn had laten voorbygaan zonder op de lOtale levering aan te dringen, de eischeres thans niet meor uit het contract de verdere levering kon vorderen. En wat de overeenkomst zelve betrof, de directeur der Maatschappy was hiertoe door commissarissen niet ge machtigd, overeenkomstig de statuten in verband met zyne instructie, en was dus de Maatschappy niet wettig verbonden. Maar nog een derde grond was door de gedaagde aangevoerd, namelyk dat zy in geen geval tot levering zou zyn verplicht dan tegen contante betaling; maar eischeres hield hier tegen vol, dat dan toch in ieder geval ook de levering van de zyde der Maatschappy tegen uitlevering van koopbriefjes had moe ten worden aangeboden, hetgeen nooit ge schied was, en wat de ongeldigheid van de aangegane overeenkomst aanging, dat gesteld dat beweren juist was in ieder geval gebleken is van een stilzwygende good- keuriog, die later door commissarissen had plaats gehad, door de goedkeuring der boeken. De uitspraak in deze zaak, waarin mr. P. Droogleever Fortuyn voor de eischende firma optrad en mr. W. Thorbecko voor de gedaagde Maatschappy, zil later worden medegedeeld. De diergaarde van het koninklijk zoö'ogisch genootschap „Natura Artis Ma- gistra" te Amsterdam heeft in den laatsten tyd groote veranderingen en verbeteringen ondergaan. De voornaamste is zeker wel de plaatsing van een nieuw verbiyf van beren, hyaena's en wolven, dat binnen enkele dagen voor een groot deel gereed en bevolkt zal zyn. Het is een massief en middeleeuwsch karakter dragend gebouw, waaromhoen zich een groote ysberenkooi van 11 M. middellijn en 10 kooien voor andere boersoorten bevin den, benevens 5 hokken voor hyaena's en wolven. Nog voor Pinksteren zullen in het nieuwe gebouw worden geplaatst twee kraag- beren van Zuid-Aziè (ursus tibetanus), waar van een exemplaar geheel wit als een Ijsbeer, twee Alpenberen uit Zwitserland (ursus arctos), een Noord-Amerik. beer (ursus americanus), een lippenbeor (ursus labiatus) en twee Ma- leische honigberen (ursu3 malayanus). Door de slooping van het oude knaagdierenhuis is thans rondom het nieuwe berenverolyf een ruim terrein vrygekomen, waardoor midden In den tuin een fraai lommerrijk gedeelte is verkregen. De kleine zoogdieren, voorheen in het knaagdiorenhuis gevestigd, z'yn naar de vroegere hoendervolière overgebracht, die voor beo geheel is ingericht en waar zy van een ruimen stal en groot buitenperk zyn voorzien. Gisteren stond voor de rechtbank to Amsterdam terecht H. Kooreman, colpor teur, ter zake, dat by in den avond van 2 Januari jl., terwyi hy met nog eenigo col porteurs zich bevond in het kantoor van den heer Kramer in de Westerstraat, zekeren G., die licht beschonken was, met de vuist 2 wonden heeft toegebracht, met het gevolg, dat het hersenvlies werd aangetast, hetgeen den dood ten gevolge had. Beklaagde zelf ont kende geslagen te hebben; wel was hy door G. gesbgen; hy had ook een bloedende wonde opgeloopen. Uit het rapport der deskundigen bleek, dat het anatomisch verband tusschen de wonde en de ontsteking niet. aanwezig mocht worden geacht, maar dat uit een klinisch oogpunt wel aan to nemen was, dat de dood het gevolg is geweest van ruw geweld. Het O. M. vroeg vryspraak voor zooveel de mishandeling mot doodelyken afloop be trof, doch eischta wegens eenvoudige mis handeling 45 dagen gevangenisstraf. Een zeer ernstig spoorwegonge luk had er gisternamiddag ongeveer 1 uur plaats op 300 meters afstands van het sta tion Leerdam. Plotseling derailleerde trein 333 (van 11.29). De locomotief met tender bleef in de rails. De daarachter volgende goederenwaggon en de 3de-klasse-waggon kantelden om, de laatste met passagiers en al. De achter den 3deklasse- waggon volgende eerste- en tweede klasse- waggon bleef dwarsgekanteld op de rails staan. De passagiers in den omvergevallen derde- klas8o-waggon, waaronder eenige kinderen, werden spoedig uit hun netelige positie ge red. Enkelen klauterden er beneden uit, an deren moesten door de raampjes heengetrok ken worden. Een dame werd door glasscher ven ernstig aan de wang getroffen, terwyi een heer zeer ernstig het been werd ge kneusd. Een conducteur bezeerde zich zeer ernstig aan de borst. Onmiddellyk waren twee geneesheeren uit Leerdam op de plaats des onheils aanwezig, om de noodige heelkundige bulp te bieden. Het spoor werd niet versperd, daar een derde lyn vry lleef. Uit Leerdam werd om een extra-trein ge- telegrapheerd voor aansluiting met Den Bosch. Aan de „Dordr. Ct." wordt medegedeeld, dat het ongeluk gebeurde, terwyl de trein in volle vaart reed. De schok was verschrikkelyk. De berichtgever zat gelukkig alleen in den waggon en had de tegenwoordigheid van geest de beenen terstond op de bank te leg gen. Gelukkig, want oogenblikkelyk daarna waren de twee banken tegen elkander ge schoven. De ontsteltenis onder de passagiers was groot, zooals te begrypen is. Te Enkhuizen is het kantoor der gasfabriek geheel uitgebrand; de woning van den directeur heeft boven veel brand-, benoden belangrijke waterschade. In het gehucht De Noort, ge meente Terheyaen, is een hevige brand uit gebroken by den landbouwer D. Damen, welke brand door de felle droogte zóó snel toenam, dat alles tot den grond afbrandde. Maandag heeft in Engeland een kostschooljongen zich onder een trein gewor pen, omdat hem, naar hy aan het hoofd der school schreef, wegens zyn meeningen in de Kretenzische quaestie door eenige makkers het leven ondraagiyk werd gemaakt. Groot opzien verwekt teOstende de gevangenneming van een majoor der bur gerwacht Van der Ouwera, teveos koffiehuis houder aldaar, omtrent wien allerlei uiteen- loopende geruchten loopen, maar die schynt verdacht te wórden van zyne vrouw, wier leven voor 75,000 fr. verzekerd was, vergeven te hebben, ofschoon zy aan ongeneeslijke maag kanker leed. Naar het schynt, hebben naara- looze brieven, afkomstig van vrouwen, met wie de verdachte vroeger betrekkingen onder hield, de justitie gewaarschuwd. Volgens opgaaf van het bureau Veritas zyn gedurende de maand April laatstleden vergaan 70 zeilschepen omtrent 7 van welke zulks by ontstentenis van alle tyding ondersteld wordt, te weten: 14 Engel- sche, 14 Noorsche, 12 Amerikaanscbe, 8 Zweedsche, 6 Fransche, 4Daensche, 3 Duitsche, 3 Nederlandsche, 2 Italiaansche, 1 Spaanscb, 1 Grieksch, 1 Hawaiaansch, 1 Russisch. Verder 14 stoomschepen, omtrent 5 van welke eveneens niets bekend is, namelyk 6 Engel- sche, 1 Duit8cb, 1 Oostenryksch, 1 Brazili- aansch, 1 Fransch, 1 Grieksch, 1 Hawaiaansch, 1 Noorsch, 1 Zweedscb. Gistermiddag zyn de redders by den brand van den Bazaar de la Charité in de Rue Jean Goujon te Parys door het ge meentebestuur ten stadhnize ontvangen. Er werden verscheiden aanspraken gehouden. In de „Figaro" van gisteren staat een lang verhaal van den oud-prefect Paul Tripier, die in een huis tegenover den weldadigheids bazaar den braDd zag beginnen en zelf hielp by het reddingswerk. Hy beweert, dat reeds een paar minuten nadat de brand uitbrak, alle redding onmogeiyk was. Toen hy buiten kwam, kon hy nog een paar dames helpen het vuur uit te dooven, waardoor zy aange tast waren, maar daarna was het onmogelyk den voorgevel zelfs te naderen. Zy, die het eerst uit den bazaar gevlucht zyn, een aan- zieniyk aantal, moeten onmiddellyk naar huis gegaan zyn, want de straat was, voor zoover Tripier met een enkelen blik zien kon, zoo goed als leeg. Waar de tientallen met medail les begiftigden hun reddingswerk gedaan hebben, weet Tripier niet; zeker niet aan de voorzyde, daar kon onmogelyk iemand in. Ook scènes van brutaliteit heeft hy niet gezien, hy heeft geen heer bemerkt, en in ieder ge val kan niemand verantwoordelyk gesteld worden, want niemand wist wat hy deed te midden dezer verschrikking. Maandag is een schaakw edstryd begonnen tusschen vyf leden van het Engel- sche Lagerhuis en even zooveel van het Amerikaanscho Huis van Volksvertegenwoor digers. Men spoelde gelijktijdig in eene zaal van het Parlementsgebouw to Londen ea van het Kapitool te Washington. Da Oostenryksche gezant te dezer plaatse woon Je als scheids rechter den wedstryl by, evenals de voor zitter en ett9lyke Congresleden. Te inidder nacht waren tweo partyen af^loopen, de een ten gunste van Engeland, de andere van Amerika en ook verder is men oven sterk gebleken. Aan beide zyden werden twee partyen ge wonnen en de vfjfde bleef remise. In Ohio, West-Yi r g i n i West- Pennsylvania, Maryland, Noord- en Zuid-Caro- lina, Tennessee en Kentucky is Maandag groote ontsteltenis verwekt door eene 6terke aardbeving. Te Spartenburg bielden de schok- keo byna eene minuut aan. Toch schynt er geen noemenswaarde schade te zyn aangericht. Gisteren is te Parys een meisje van tien maanden aan een snyboon, die zy in den mond gestoken hid, gestikt. Dinsdag - na middag trachttete Brussel ceno juffrouw een vreemde kat uit haar sigarenwinkel te verjagen. Het vluch tende dier wierp een petroleumlamp om en er ontstond een brand, welke voor 9000 fr. ten minste schade aanrichtte. Te Ferté-sous-Jouarro (Frankryk) is by eene gymnastiek-uitvoering een petro leumlamp ne rgevallen op een knaap van twaalf jaren, die in brand raakte en na oen schrikkelijk lyden van een ganschen nacht bezweek. Te Evreux (Frankryk) heeft oen boerenknecht in een vlaag van waanzin d9 vrouw van zyn baas, haar tienjarig zoontje en eene dienstmeid met een knuppel trachten dood te slaan en daarop gepoogd zich met een scheermes den hals af te 3nyden. De toestand der vrouw en van haar kind was hopeloos. Aanstaande Zaterdag en Zondag wordt in het Bois de Boulogne te Parys een weldadigbeidsbloemenfeest gehouden. Een timmerman te Luik, die eene roeiboot gerepareerd had, wilde die beproeven, stapte er met drie andere personen in en stak van wal. Eene onbehendige beweging deed het vaartuig kapsyzen. Twee konden naar den oever zwemmen. Van de tweo anderen was er een, dri, ofschoon zelf niet kunnende zwem men, toch zyn kameraad wilde redden. Hy bekocht zyne zelfopoffering met zyn leven. Hy was 35 j.ren oud, getrouwd en vader van vyf jonge kinderen. Te Ry, by Rouaan, heeft een brigadier der gendarmerie, algemeen geacht en voortreffelyk in 2yn dienst, zyne vrouw, zyn dochtertj) in de wieg, terwyl zy sli pen, en voorts zichzelven met een revolver dood geschoten. Wat hem dreef is onbekend. By het brengen van het saluut is gisteren een kanon gesprongen aan boord van het Oostenryksch oorlogsschip „Wien," dat de Taag binnenkwam. Een man werd gedood en verscheidene werden gewond. Den lsten Juli komt luitenant De Gerlache uit Scanoinavie in Brussel terug, om de laatste aanstalten te treffen voor zyn tocht naar de Zuidpool. 354ste 8TAATILOTEEIJ. Trekking van Vrjjdsg 4 «fan!. vijfde klasse. zeventiende lijst. No. 4708 Premie ƒ3000. No. 13031 ƒ200. Prijzen van fïOi 685 3212 6200 gco 4 10778 14305 1g459 17322 205g1 1981 3466 5133 7704 11343 15457 17201 20363 73 296-5 4874 co 1940 5857 517 3143 g594 31 3547 gg?0 812 3752 7411 935 ss42 7 623 j379 4065 8280 1540 61» 8111 77 5231 vl-1 1783 5320 0344 NIETEN. 9514 1158! 12602 6/ 11783 12883 101 8 12150 10526 74 17303 17583 17730 183f 0 18560 19374 19910 20054 201 >.3 20277 20475 Uit (le „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot voorzitter van het college van regenten over bet huis van bewaring, voorJoopig tevens hulpstrafgevangenis, te Tiel, mr. N. J. Van Luttervelt, lid van gemeld collegetot lid van gemeld college van regent-en, mr. W. J. J. Besier, secretaris der gemeente Tiel. Benoemd tot machinist bij do sluizen van bet Noordzeekanaal te IJ muiden J. J. Knaap, te Muiden. Pensioen verleend aan G. Yan den Brink, ten bedrage van 336 'sjaars; aan J. W. Krol, ƒ290; H. E. Tissot van Patot, ƒ108; T. Alblas, ƒ307; P. De Jong, ƒ506. De minister van financiën maakt bekend, dat hij ontvangen heeft onder postmerk Breda Vlissingen 70 en uit Rotterdam ƒ12,800, beide wegens aan het Rijk toekomende gelden. Kerkelijke Berichten. A 1 f e nNed.-Herv. Kerk. Eersten Pink sterdag: Yoorm. te halftien, ds. K. W. Vet hake; nam. te halfzeven, de heer U. Wiersma. Tweeden Pinksterdagvoorm. te halftieD, ds. K. W. Vethake. Geref. Kerk A. Eersten Pinksterdag: voorm. te halftien, ds. M. Schuurman, nam. zes uren, ds. M. Schuurman. Tweeden Pinksterdag: voorm. te halftien, ds. M. Schuurman. Noordwykerhout: Zondag 6 Juni, lsten Pinksterdag, voorm. te tien ureö, ds. D. J. v. Aalst. Bediening H. Doop. Collecte voor het Ned. Zendeling-Genootschap. Des nam. te twee uren Zondagsschool. Maandag 7 Juni, 2den Pinksterdag, voorm. te 10 uren, ds. D. J. Van Aalst. Valkenburg: lsten Pinksterdag, des avonds te zes uren, ds. Snethlage, predikant te Lisso. Voorschoten: Zondag, lsten Pinkster dag, voorm. te tien uren, prof. J. H. Gunning, van Leiden. Collecte voor de Zending. 2don Pinksterdag voormiddag te tien uren, ds. H.ojg. Kage. Zondagvoorm. te tien uren, ds. M. Hoog, van Voorschoten. Woubrugge: Ned.-Herv. Zondag voorm. te halftien: ds. Broers, pred. te Benthuizen. (Doopsbediening). Gereformeerden. Zondag-nam. te halfzeven: ds. Rignalda, pred. to Oudshoorn. Maandag, 2den Pinksterdag, voorm. te tien uren, ds. M. Schuurman, pred. te Alfen. Zooterwoude: Ned.-Herv. gem. Zondag a. s., des avonds te halfzeven, ds. Bennink Bolt, van Zwammerdam. Alkemade (niet van onzen gewonen cor respondent): In De Kaag is op den lsten Juni jl. een feest gevierd, zooals men dat zelden aanschouwt. Het betrof het 25-jarig jubiló van den heer De Groot, als hoofd der school aldaar. Zeker, er zyn deftiger en fijner feest partijen, maar bartelyker dan dit, dat kan niet, zou ik haast zeggen. Die aanhankeiyk- heid, die hartelijkheid van oudc-rs, oud-leer lingen en leerlingen jegens hunnen „Meester", my dunkt, zy kunnen nergens inniger zyn dan ze daar aanschouwd werden. Wanneer u, Mynheer de Redacteur, het my vergunt, zal ik u eenige byzonderheden van bovengenoemd feest meded9elen. De versieringen bepaalden zich tot huis en school, welke gebouwen niet by elkander staan. Voor beide was een eeropoort opge richt, die, wat vorm en versiering betreft, oen grootere plaats dan De Kaag tot sieraad zouden verstrekt hebben. Het inwendige der school was prachtig getooid met vlaggendoek en groen, het eerote bezaaid met zilveren sterren, het laatste met bloemen. De eere poorten prykten ieder met een fraai blauw schild, waarop met groote zilveren letters stond „Leve de zilveren jubilaris" en „Leve de Meester" en de jaartallen 1872 en 1897. Dat de Nederlandsche driekleur overal lustig in het heldere zonnelicht wapperde, behoeft nauwelyks gezegd te worden. Ds tyd, aan de vervaardiging van alle bovengenoemde ver sieringen besteed, kan wet op eenige weken geschat worden. Het feest begon om halftien met de leer lingen, wien door Collega Roosendaal van de Nicuwe-Wetering een vijftal gelegenheids liederen was geleerd ter opluistering van den feestdag. (De hoer Dj Groot werkt zonder personeel). Het werd geopend met een kleine toespraak door genoemden heer Roosendaal, gevolgd door een dergelyke van een eer oudste leerlingen tot zyn Meester. Dokinler^n zoigen daarna één dor toepasselijke lie li ren. Du ju bilaris was zichtbaar aangedaan, zooR-t hy alleen kon aDtwoorJen „Ik da: k u h .rtelyk". Vervolgens Werd lot elf uren de tyd etende, drinken le en zingende op de ^oor dien dag overdtktespeelplaats doorgebracht.Opgenoemd uur scheidden de leerlingen van hun Meorter met do belofte op den volgenden aag feitelijk getraktoerd te zullen worden. Pas waren de kinderen zingende en dan sende den weg opgegaan, by nader inzien r.og oven te vroeg, of de edelachtb. heer Bur gemeester van Alkemade met de schoolcom missie vervoegden zich in het versierde schoollokaal, om den jubilaris namens den Gemeenteraad geluk te wenschen met dien heuglijken dag. ZEichtb. bracht daarby ach tereenvolgens in herinnering, wat hy als onderwyzer, als burger en als mensch voor de gemeente en inzonderheid voor De Kaag en voor de jeugd was geweest en wenschte hem toe, dat hy r.og vele jaren tot heil van die jeugd mocht werkzaam zyn. Daarna begaven allen zich naar de woning van den jubilaris, waar een aangenaam uuitje al kou tende werd doorgebracht. "Wegens ambts bezigheden was ZEacbtb. verplicht do feeste lingen, hoewel noode, reeds om twaalf uren te verlaten. Even voor dit vertrek volgde een bezoek van de commissieleden der burgers met hunne eega's, van wie do heer Van Haastrecht op een hartelijke wyze den jubilaris namens alle burgers gelukwenschte. Korten tijd daarna meldden zich de col- legaas, uit Alkemade by hem aan. Namens allen werd door den hoer Waarle, hoofd der school te Rypwetering, een flinke toespraak gehouden. Hy besprak daarin na- tuurlyk eerst den man en zyn werk, daarna ook den man en vader, maar vooral den collega en prees hem om zyn jovialiteit, waarvan hjj zoo dikwijls bewyzen had gegeven. Alle deze to-spraken werden door den jubilaris op ge paste en waardige wyze beantwoord. '8 Middags werd tot vyf uren in hot school lokaal receptie gehouden voor de burgers, die daardoor in de gelegenheid gesteld werden den Meester, hun aller vriend, te gaan feli- citeeron, en ik kan u de verzekering geven, dat maar zeer weinigen op het appèl heb ben ontbroken. De avond was beschikbaar gehouden voor de oud leerlingen en de zangvereeniging „Ad- vendo", van welke vereeaiging de jubilaris eere-voorzitter is. Om halfacht kwamen die te zamen. En welk een schareZeer weioigen ontbraken. In een halven cirkel voor het schoolgebouw geschaard, werd hun bier door bovengenoemden heer Roosendaal, uit naam van den jubilaris, het welkom toegeroepen. ZEd. schetste in zyn toespraak, hoe zy door hun daden getoond hadden hun Meester lief te hebbeD, maar ook, dat die Meester goed voor hen moet geweest zyD, om zooveel liefdo te kunnen verwerven. Hy gaf hun de ver zekering, dat zy door hun bewyzen van liefde de achting verdienden, niet alleen van den geachten jubilaris, maar ook van zyn collega's en van allen, die het wèl meenden reet het onderwys. Tevens hoopte hy, dat de avond en mis schien de nacht in een recht opgewekte en een drachtige wyze mochten doorgebracht worden. Hieroptrad de president der commissie van de oud-leerlingen, zoo ik meen de heer Zwet sloot, naar voren, en dankte nogmaals zyn Meester voor het goede onderwys en voor de liefde, die zy by dat onderwys en nog zooveel later van hem hadden mogen ont vangen, en by hoopte, dat do jubilaris rog vele jaren Kager mocht blyven, en als zoo danig do belangen der jeugd mocht blyven behartigen. Daarop werden door allen met ontdokten hoofde en onder leiding van strykmuziek den jubilaris drie coupletten op de wyze van het Volkslied toegezongen. Hieroa begaf ieder zich naar de zitplaatsen op meergenoemde speel plaats. Na eenige oogenblikken gezeten te hebben, droeg mej. A. Kórtekaas een toespraak op rym voor uit naam van de meisjes, en wel op zoo hartolyke wyze, als bet zelden zal zyn gehoord; men kon voelen, dat zy haren Meester liefhad. De heer S. Bakker sprak den jubilaris toe uit naam van de zangvereeniging. Hy schetste, wat ZEd. was voor die vereeniging en hoeveel dank zy hem verschuldigd was voor den steun, dien by haar had geschonken. Hy hoopte, dat zy dien steun nog lang mocht ondervinden. De jubilaris beantwoordde ook alle dezs toespraken op hartelijke wyze. Nu werden èn de avond èn een groot ge deelte van den nacht in de prettigste stem ming doorgebracht. Verschillende sprekers en spreeksters traden op, die het hunne er toe bydroegen om het feest tot een waarlyk on vergetelijk fee6t te maken- Eonig vuurwerk vermeerderde nog de feestvreugde. Prachtige geschenken zyn den jubilaris ver eerd. Vergis ik my ia db opsomming, dan vraag ik by voorba-t excuus. Van de leerlingen kreeg ZEI een hang- barometer, van de oud-leerlingen en zangers een waschtafel met marmeren blad en toeoe- hooren, een prachtig penanttafeltje en een boekenhanger, van de burgers een zorgstoel en grooten spiegelvan het gemeentebestuur een prachtig porsekinen eetservies; van zyn collega's twee gravures in lyst en een m3t zilver gemonteerdon inktkoker, enz., enz. Een bijzonder staaltje van hartelijkheid wil ik bier nog aan toevoegen Op Dj Kaag woont een behoeftige vrouw Haar dochter is voor eenigen tyd als <- ieostbode naar Noord-Amerika vertrokken, en zoo ik hoor, stuurt zy wel eens een kleinigheijje voor die moeder over. Ds commissie van ou l-lstrlingen had ook die jongodochter een brief geschreven, evenals aan elk, daarin vertllende, wat men op De Kaag van" plan was. En wat doet ze? Ze zendt van baar arrr.ojdja 3 over, om cie op de beste wyze vcor bet feest van ook hartn Meester te gebruiken. De commissie voni echter geen vrymoedigh iJ dat geheel te houden en als ik wèl ben i igelicht, heeft zy het grortats gedeelte aan 's meisjes moeder gegeven. Ik geloof, dat hier niets aan toegevoegd behoeft te worden. Heil zulk een gemeente en zulk een onder wyzer! Haarlemmermeer: Donderdagmorgen werd in het lanl van den landbouwer Breure, aan den Aalsmeerderweg te Haarlemmermeer, de 16-jarige zoon van J. Schotsman zoodanig door den bliksem getroffen, dat hy onmiddellyk dood was. Twee kameraden, die met hem waren, werden ook togen don grond geslagen, doch bekwamen geen letsel. By den landbouwer A. Pruissen aan den Aalsmeerderweg te Haarlemmermeer werd ook op Donderdagmorgen een schaap door den bliksem gedood. Katwijk: Door den stoker W. Haasbroek werd by den toren der Leidsche Duinwater leiding alhier gisteren opgevangen een post duif, gemerkt I. L. Van Tree Alkmaar. Nadat het bee3t zal uitgerust zyn, wordt het weder losgelaten, ton einde zyne reis voort te zetten: Zoetermeer-Zegwaard: TotcandiJaten voor eene plaats in de Tweede Kamer der Staten-Generaal van het hoofd kiesdistrict Loosduinen, in alphabetische volgorde, zyn gesteld: Mr. A. H. M. Van Berkel, A. Brum- melkamp, G. Van Herwaarden en J. M. Pynacker Hordyk. De loting voor de schuttery in de ge meente Zegwaard zal plaats hebben op Vry- dag 18 Juni a. a., des namiddags te zes uren, en to Zoètermeer te zeven uren precies. De Grieksch-Turksche oorlog. De Turk8cbo soldaten hebben niet geplun derd te Lari88a. De correspondent van do „Times" spreekt het beslist tegen. Volgens hem hebben de Israëlieten het gedaan. Na den in tocht der Turken keerden enkelen hunner naar de stad terug en maakten met enkele personen, die de stad waren binnengesmokkeld, een plan van plundering. De Israëlieten die de huizen der Grieken kondon, wezen hun handlangers deze aan en hielpen hen ze te plunderen. Er zyn zoer strenge maatregelen tegen de Joden genomen en hun medeplichtigen zyn buiten de stad gezet. De bevolking van Griekenland, vooral ten plattelande, heeft thans veel te lyden van roo- verbenden, voor etn groot deel bestaande uit de boeven, die de Giieksche soldaten uic do gevangenis loslieten alvorens Larissa, Pharsala en andere plaatsen te ontruimen. De regeering heeft troepen ter vervolging van die roovers afgezonden en de bevolking wapent zichzelve zoo goed mogelyk tegen hunne aanvallen. Natuurlyk zullen de bedoelde boeven nog wel niet onaanzienlijk versterkt zyn door slechte elementen uit de terugge trokken Grieksche troepen, want het geheelp

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2