Cats DIE PORTE ÏON ME. rijksdaalders, 30 stuiverstukken, guldens, 6 stuiverstukken, enz. onder. Zy werden geslagon door West-Friesland, Zeeland, Nijmegen, De venter, Kampen, enz. De West Friesche munt schijnt men tot Hollandsche vervormd te hebben, door er het woord Hol in te stem pelen. Sommige stukken zijn op hun reis door de wereld zóó besnoeid, dat ze vierkant ge worden zijn. f Een verschrikkelijk ongeluk had Dinsdagavond om halfacht op de stede- 'yke wielerbaan van het Bois de Ymcennes by Parijs plaats. Een beginnend amateur, de heer Penné, 2C jaar oud, trainde zich op genoemde baan, toan hy in snel tempo tegen een ander rijder, die over de baan liep, aanreed, met het ge volg, dat hij met een verschrikkelijken slag op zijn hoofd op het cement bewusteloos neerviel en zonder tot zichzelven gekomen te zijn, 20 minuten later den geest gaf. Zij, die iets op onze Meimaand aan te merken hebben wegens wanprestatie van warmte, kunnen zich troosten met de wotor.schap, dat het in het overige westelijke deel van Europa niet veel beter is. Uit Londen wordt bericht, dat de men- scben in winterkleeren bibberend rondloopen als ware het Januari. In vele Engelsche steden heeft het hard gesneeuwd, zeer hevige sneeuw vallen worden gemeld uit Herfordshiro en Perth. Diosdag avond vielen er in de laatste plaats bagelsteenen zoo groot als boonen. Die maat geeft nl. de „Westminster Gazette" op, en al zullen de boonen, waarmede het blad de bagelsteenen vergeleken heeft, wel klein in hun soort zijn geweest, de Engel- schen zullen terecht zeggen, dat z\j in dezen tijd van het jaar geen hagelsteenen, van welke afmeting ook, hadden verwacht. In Frankrijk zakte de thermometer op sommige plaatsen 3° onder nul en te Cbülons (sur Saöne) heeft de hagel geduchte schade aangericht, evenals te Ma$on, waar de halve wijnoogst verpletterd is. Kerkelijke Berichten. Zoeterwoude: Ned.-Herv. gem. Zondag a. s., des morgens te tien uren, de heer P. J. Couvóe, cand. tot den H. Dienst te LeideD. Valkenburg: Zondagavond te zes uren ds. C. Plug, predikant te Katwijk aan Zee. Noord wperhout: Zondag-voorm. te 10 uren, ds. A. W. Voors, predikant te Heinoo. Des nam. te 2 uren Zondagsschool. Rijnsburg: Zondag-voorm. te 10 uren, ds. D. J. Van Aalst Jr., pred. te Noord- wijkerhout. 's Avonds: ds. H. J. Couvée, pred. te Kerkwerve. Woubrugge: Ned.-Herv. Zondag-vm. te halftien, ds. De Ho.st, pred. te Lei Jen. Gereformeerden: Zondag-vm. te 10 uren en nam. te halfzeven, de heer J. G. Meijne, van Groningen. BUITENLAND. Duf Uohland. Vorst Hohenlohe, minister-president van Pruisen, heeft eergisteren in het Huis van Afgevaardigden eenige mededeelingen gedaan over de hervorming van het verenigings recht. Hij verklaarde, dat de regesring wel geneigd is het verbod op de onderlinge aan eensluiting van binnenlandsche vereenigingen op te heffen, maar zij meent de herziening tevens te moeten uitstrekkon over andere punten. Op dezen grondslag heeft zij een wetsvoorstel uitgewerkt, en van den keizer toestemming gekregen om dat by den Land dag in te dienen. Wat die verdere veranderingen zijn, weet men nog niet, en wanneer het ontwerp, dat gereed ligt, bij den Landdag zal worden in gediend, weet men evenmin; alleen zeide vorst Hohenlohe, te betwijfelen, of het ont werp nog in de tegenwoordige zitting, die reeds overladen is met aoder dringend werk, afgehandeld kan worden. Het ontwerp der hervorming van de militaire strafvordering zou, naar de rijks kanselier in een particulier onderhoud aan den voorzitter van den Rijksdag heeft mede gedeeld, in het begin van de volgende week ingediend kunnen worden. Indien dat het geval mocht zijn, dan zal het in deze zitting het wel niet verder brengen dan de eerste lezing, want de Rijksdag verlangt naar huis. De opperpresident in de provincie Bran denburg deelde aan het bestuur van de Ber- ljnsche graanhandelaars, in opdracht van den minister van handel, mede, dat bijeenkomsten van belanghebbenden bij de goederenbeurs, als beurs, in de beteekenis van de wettelijke bepalingen op de rijksbeurs zijn te beschou wen, en noodigde het bestuur uit, voor het geval, dat de bijeenkomsten op dezelfde wijze als tot nu toe zullen worden «oortgezet, bionen drie weken een beursreglement, over eenkomstig de wettelijke vereischten, ter goedkeuring aan te bieden. Te Bonn is overleden de geschiedkundige professor Karl MeDzel. Hij heeft veel gowerkt op het terrein van de Duitsche geschied- jvorsching, in het bijzonder die van Nassau. België. By de Belgische Kamer is ingekomen een ontwerp van wet betreffende den aankoop door den Belgischen staat van den Grand Cen tral en van den Luik-Limburgschen spoorweg. Te Brussel overleed gisteren de land schapschilder Willem Roelofs, in den ouder dom van 74 jareD. Het Haagsche genootschap „Pulchri Studio" zal by de plechtige ter-aarde-bestelling van het stoffeiyk overschot van den overledene, die eerelid van het genootschap was, morgen, Zaterdag, op het kerkhof te Schaerbeek, ly Brussel, vertegenwoordigd worden door den heer Taco Mesdag, penningmeester van het genootschap en regeerings-commissarls der afd. schoone kunsten dtr tentoonstelling te Brussel. De Lord-Mayor van Londen heeft de uit- noodiging aangenomen, met zyn sheriffs deel te nemen aan het groote feest, dat ter eere van de Brusselsche tentoonstelling ten stad- huize gegeven zal worden en waarby de hoofden van de voornaamste steden van Europa genoodigd zya. Voreeaigde Staten. In een onderhoud van den heer Mc Kinley, president der Vereeoigde Staten, met drie senatoren, beeft eerstgenoemde formeel ver klaard, alles te zullen vermyden, wat Spanje zou kunnen opvatten als steun van d6 Cubaan- sche opstandelingen. Met het zenden van een oorlogsschip naar Cuba, zooals de senator Morgan wil, zal hy wachten totdat nadere rapporten omtrent den toestand op Cuba tot hem gekomen zyn, waaromtrent een speciaal agent, de heer Calhoun, met toestemming van deSpaansche regeering, een onderzoek op hot eiland zelf instelt. Te Nieuw Orleans is bericht ontvangen, dat de Amerikaansche consul te Puerto-Cortez, in Honduras, doojgeschoten is. De regeering beweert, dat deze consul, Alger, zich aan het hoofd van de opstandelingen geplaatst had. De Grieksck-Turksche oorlog. Een der onmiddellijke gevolgen van het aanknoopen van onderhandelingen door be middeling van de mogendheden, is, dat zy zei ven de eerste stap doen in de richting van den vrede voor zoover het van hen afhangt. De blokkade van Creta is hun werk en het ligt dus voor de hand, dat deze weldra zal moeten opgeheven worden. Daarmee is nu een begin gemaakt. Reeds was aan Grieksche oorlogsschepen toegestaan het eiland te verlaten ter over- bronging van de Griöksche troepen naar hun vaderland. Zonder die permissie zou trouwens moeilijk kunnen voldaan worden aau eon eiscb, door do mogendheden gesteld: ontrui ming van Creta. Thans is de tweede stap gedaan door het bevel, alle Grieksche schepen met de zich daarop bevindende manschap, die gedurende de blokkade, wegens poging deze te breken, waren aangehouden, vry te laten. De Grieksche minister president heeft zich tegenover den correspondent van de „Times" beklaagd over het moeiiyke van de positie der rogeering. Ten einde de bemiddeling van Europa te verkregen, heeft zy zich groote opofferingen getroost, in hot byzonder do erkenning van de autonomie voor Creta, die noch door Engeland noch door Ruslindwerd verlangd. Daardoor heeft de regeering zich in de oogen der Grieken en der Cretenzers gecompromitteerd, zonder dat zy een stelligen waarborg had, dat Turkye zou toestemmen in de schorsing der vyandelijkheden. Indien do oorlog wordt voortgezet, zal de regeering in een allerminst benydenswaardige positie verkeeren, merkte de hser Ralli op. De admiraals der vreemde mogendheden zullen het eihnd Creta in verschillende districten verdoelen en daar troepen heenzen den ter vervanging van de Grieksche. Men maakt zich oenigszins angstig te Athene over het uitbiyven van berichten van kolonel Smolentz, die een verdedigende stelling heeft ingenomen ten noorden van Shourpi. De Turken doen dageiyks verkenningen uit Velos- tino. Te Domokos is alles rustig. De Turken hebben tot dusver nog niets ernstigs onder nomen. Of dit op hoog bevel dan wel om andere redenen is, weet men niet. Epirus is thans geheel van Grieken gezui verd. De laatste Grieksche troepen zyn blykens eea telegram van den Turkschen opperbevel hebber naar Aita gevlucht met achterlating van drie duizend geweren, driehonderd kisten ammunitie en een bergkanon. In de jongste gevechten verloren de Grieken 79 doodeD. De Turksche regeering zendt nog ver sterkingen naar Thessalië. De Sultan beeft bevolen, dat een bataljon gendarmen, g&icbt te Monustir en Salonika, naar Larissa moet vertrekken. Ook zyn bevelen gegeven omtrent de benoeming van de gewezen Turksche consuls te Volo, Larissa en Trikkala tot Kaimakams in deze plaatsen met de opdracht om er een geregeld bestuur in te stellen. Te Athene zyn vele vluchtelingen uit Thessalië aangekomen. De measten van hen zyn van alles ontbloot. De regeering heeft een inscbryving voor hen geopend, waarop de koning voor 56000 drachmen heeft ge- teekend. De inval der Turken in de vruchtbaarste provincie van het koninkryk sleept zware verliezen na zich. Reeds nu zyn naar schatting oogsten ter waarde van twintig milliosn drachmen verwoest en als de vrede niet gesloten wordt voor den oogsltyd, zal de schade veertig millioen drachmen beloopen. De waarde van het vee, dat door Turken en Ghegs is weggedreven, wordt op achttien milliom geraamd. Er moet een schermutseling van weinig beteekenis hebben plaats gehad tusschen Turksche voorposten en den uitersten linker vleugel van het Grieksche leger by Domoko. Men 8cbryft aan de Turken het plan toe Tsamasi in te nemen. Een menigte vluchtelingen uit Thessalië z'ljn in den Piraeus aangekomen. Velen hebben aan alles gebrek. De commissie, door de regeering belast met hot inzamelen van giften, heeft een eerste lyst van inschry vingen open baar gemaakt. De konlog heeft voor 56,000 fr. geteekend. In da hospitalen te Athene bevinden zich thans meer dan 800 gewonden. Kolonel Slaiko?, nu bevelhebber van de Grieksche troepen op Creta, heeft aan den commandant van de „Etna" uitgelegd waarom hy nog geen instructiën uit Athene ontvan gen had: al drie dagen achtereen Was hot zoo slecht weer geweest, dat de optische telegraaf niet gewerkt had. Hy kon dus zyn troepen niet inschepen, de heole zaak kwam volkomen onverwacht. Men kwam nu overeen, dat naar Athene getelegrapheeid zou worden om instructiën, en een stoombarkas werd dadeiyk met dat telegram naar het telegraaf kantoor te Chania gezonden. Daar moet de barkas op antwoord wachten; dit was gisteren nog niet ontvangen. De „Temp3" verneemt uit Weenen, dat de overheidspersonen, die door kolonel Vassoa op Creta waren aangesteld, hun waardigheden hebben nedergelegd. De hoofden der opstande lingen hebben een voorloopige regeering gevormd. Konstantinopel, 13 Mei. Ten gevolge van een beraadslaging, hedenmorgen door de gezanten der mogendheden gehouden, begaf baron Von Calice, de Oostenryksche gezant, zich naar Tewfik-pacha, om het voorstel tot staking dtr vyandeiykheden te herhalen. In Turksche kr.ngen meent men, dat de Porte dit voortstel niet zal kunnen aannemen voordat Domokos door de troepen van Edhem- pacha bezet is. Athene, 13 Mei. De Grieken hebben hut beleg geslagen voor Nicopolis en Prevesa. Athene, 13 Möl In een interview heeft Dolyannis de ontruiming van Creta, zonder dat Griekenland daarvoor compensatie ontviag, afgekeurd. Hy voegde er by, dat de Kamer zal weigeren de betaling eener oorlogsschat ting goed te keuren. Een telegram uit Vooitzi meldt: De Grieken landden by Louios, onder het vuur dor batterijen van Nicopolis. Zy werden be schermd door do kanonneerbooten. Terzelfder tyd deed het eskader een aanval op Prevesa. De Grieksche voorhoede dreef de Turksche voorposten terug. De Turken maken een omtrekkende be weging om Domokos, maar men verwacht geen aanval voor over een paar dag^n. Athone, 13 Mei. (11 uren des avonds). De by Tenedos buitgemaakte stoomboot is in den Piraeus aangekomen, |waar de minister Tsa- medo haar bezocht. De gevangenen zullen naar Nauplia gezonden worden. De correspondent van de „Standard" en het „Fremdenblatt" is te Halyros gevangenge nomen en naar Athene gebracht, doch hier onmiddeliyk in vryheid gesteld. Een communiqué van het hof verklaart, dat geen enkel orgaan van de pers de denk beelden van den kooing vertegenwoordigt. Deze verklaring i3 afgelegd naar aanleiding van een aanval van de „Ephemeris" tegen den minister-president Ralli. Het gerucht, dat Prevesa zou zyn gevallen is niet bevestigd. De operatiën in Epirus scbynen echter met yver te worden voort gezet. De regeering doet groote bestellingen van muDitie en paarden in Europa. (Middernacht). Do Golf van Volo is door Griekenland in staat van blokkade verklaard. De Duitsche officier Herberthen, die tot com mandant van Volo is beGoemd, heeft eene proclamatie uitgevaardigd, waarby de ingo- zetenen worJen uitgenoodigd terug te keeren op schepen, die elke vlag behalve de Grieksche voeren. Athene, 14 Mei. Een telegram uit Arta meldt, dat de brigade-Bairactaris een gevecht geleverd heeft in de natyheid van Ismaret. De Turken trokken terug, met uitzondering van een kleine colonne, die door de Grieken ingesloten werd. De brigade-Golfmopoulo be zette Chalikades. Kolonel Manos heeft opnieuw Ismaret bezet. Londen, 14 Mei. Aan de „Morning Post" werd gisteren uit Domoko3 geseind, dat men een ontruiming der stellingen vóór dat do Turken aanvallen waarscbynlyk acht. Een aantal troepen heeft reeds de stellingen ver laten. De ziektegevallen nemen to9. Er worden geen maatregelen genomen om tegen de Turken stand te houden. Telegrammen. ROME, 13 Mei. In den loop der debatten over het voorstel tot legerhervorming nam do Kamer met 223 tegen 115 stemmen een motie van vertrouwen in de regeering aan, waarmede de ministtr president Di Rudini zich had vereenigd. MADRID, 14 Mei. Do mioister van financiën spreekt het gerucht van een conversie tegen. De begrooting voor marine Z3l aanzienlyk verhoogd worden. WEENEN, 14 Mei. De Nederlandsche Koninginnen zjjn heden naar Aussee vertrok ken. By het vertrek waren aan het station de aartshertog Reinier, de aartshertogin Marie, de Engelsche gezant en het personeel van den Nederland schen ambassadeur aanwezig. De aartshertogin Mane overhandigde den Koninginnen prachtige bouquetten. HH. MM. blyven tot 15 Juni te Aussee. Thermom9terstand: gisteravond om 8 uren 5° C. 41° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 7° 0. 44.6' F.; 's middags om 12 uren 13° C. 55.4° F.; 'snamid.aga 4 uren 13.5° C. 56.3° F. Uit de 5,Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot notaris te Rossum, A. Jiijner, cand.-notaris te Ammcrzoden; tot notaris te Dordrecht, D. Vliegentliart. cand - notaris aldaar; tot notaris te Obdain, H. B. Gott- mcr, cand.-notaris to Alkmaar. Benoemd bij het wapen der infanterie, tot lui tenant-kolonel, bij het 3de regiment, de majoor A. Evenwel, vau het 7de regiment; tot majoor, bij het 7de regiment, de kapitein J. J. L. Geel, van het corps; tot kapitein, bij bet late regiment, de eerste luitenant JB. A. Zepers, van het corps. Aan den luitenant ter zee 2de kl. VV. H. M. De Fr emery, vergunning verleend tot het waar nemen van eene particuliere betrekking buiten hot zeewezen, in Oost-lndië, voor den tijd van oen jaar. De Oost Indische ambtenaar met verlof W. Van Nieuwenboven Helbach, laatstelijk derde stuurman l>jj de gouvernementsmarine in Ned.-Indiü, op zijn verzoek, wegens physieke ongeschiktheid, eervol uit 's lands dienst ontslagen. Erkonning. Dr J. A. De Vicq en If. Snak ier, bij Kon. besluit benoemd resp. tot consul ge neraal te Singapore en tot consul te Penang, zijn in die hoedanigheid door de Britschc Kegeeiing erkend. Bij beschikking van de minister van binnenland sche zaken is bepaald, dat het eindexamen der gymnasia met zesjarigen curcus in de bj die be schikking genoemde gemeenten zal worden afge nomen op de daarbij voor elk gymnasium aai.ge geven dagen, en zijn de volgende gecommitteerden aangewezen, te wier overstaan bedoelde examens zullen wordeD afgenomen: a bij de eindexamens der gymnasia te Win schoten (te houden op 18 en 19 Juni), Groningen (te houden op 21, 22, 23, 24 en 25 Juni), A^sen (te houden op 26, 28 en *29 Juni), en Deventer (te houden op 3Ö Juni, 1 en 2 Juli): dr. J. C. Matthes, dr. IJ. P. Karsten en dr. D- J. lvoiteweg, hoogl. aan de Gem. Univ. te Amsterdam; b. bij de eindexamens der gymnasia te Amers foort (te houden op 17, 13 en 19 Juni), Kampen (te houden op 21, 22, 23 en 24 Juni), Zwolle (te houden op 25 en 26 Juui), Leeuwarden (to houden op 28, 29 en 30 Juni) en Sneek (te houden op 1 en 2 Juli): dr. W. L. Van lleltoD, hoogl. aan de Kijks-univ. te Groningen, dr. A. 11. G. P. Van den Es, buiteng. hooaleer.tar aan do Gem. Univ te Am sterdam en dr. W. Kapteyn, hoogl. aan de Uijks- uuiv. te Utrecht; c. bij de eindexamens der gymnasia to Deuti- ehein (te houden op 18, 19, 21, 22, 23, 24, 2b, 26, 28 en 29 Juni): en Zutfen (te houden op 30Juni, 1 en 2 Juli): dr. G. Bellaar Spruyt en dr. J. M. J. Valeton, hoogl. aan de Gem. Univ. te Amster dam en dr. 1«'. JJe Boer, hoogl. nan do Kijks-univ. te Groningen; d. bij de eindexamens der gymnasia to Utrecht (te lioudeu op 18, 19, 21, 22 en 23 Juni) Arnhem (te houden op 21, 25, 26, 23, en 29 Juni) en Tiel (te houden op 30 Juni. 1, 2, en 3 Jolibdr. J. Wol- tjer, hoogl. aau de rije Univ. te Amsterdam, dr. P. J. Blok, hoogl. aan de Kijks-univ. te Leiden en dr. J. C. Kapteyn, hoogl. aan de Rijks-univ. te Groningen; e bij de eindexames der gymnasia te Amsterdam (te houden op 17, 18, 19, Zi, 22, 23, 24, 25, en 26 Juni), Gouda (te houden op 28, 29 en 30 Juni) en Haarlem (te houden op 1, 2 en 3 Juli): dr. G. J. Eggink, inspecteur der gymnasia, dr. F. J. L. Kramor, hoogl. nan de Kijks-univ. te Utrecht, en dr. P. Van Geer, hoogl. aan de Ryks-univ. te Leiden f bij de eindexamens der gymnasia te 's-Gra- venhage (te houden op 17, 18,19 en 21 Juni), Delft (te houden op 22, 23 en 24 Juni) en Rotterdam (te houden op 25, 26, 28, 29 en 30 Juni): dr. C. P. Tiele, dr. J. Van Leeuwen Jzn. en dr. LI. G. Van de Bande Bakhuyzon, hoogl. aan de Rgks-univer. te Leiden; g. bij de eindexamens der gymnasia te Leiden (te houden op 21, 22, 23 en 24 Juni), Schiedam (te houden op 25, 26 en 28 Juni), Dordrecht (te houden op 29 en 30 Juni) en Gorkum (te houden op 1, 2 en 3 Juli): dr. H. Ph. Boïssevain, hoogl. aan de Rijks-universiteit te Groningen, dr. P. L. Muller eu dr. H. A. Loreutz, hoogl. aan de Rijks univ. to Leiden h. bij de cindoxamens der gymnasia te Maastricht (te houdeu op 18, 19 en 21 Juni), Nijmegen (te houden op 22 en 23 Juni), 's-liertogenbosch ite houden op 24, 25 on 26 Juni), Breda (to houden op 28, 29 en 30 Juni) en Middelburg (te houden op 1, 2 en 3 Juli) dr. J. S. Speijer, hoogl. aan de Kijks-univ. te Groningen, dr. J. H. Uallve, id. te Utrecht, en dr. P. H. Schoute, id. te Groningen. Slarktberlchten. Lelden, 14 Mei. Tor markt werden bedon can- gevoerd: Stioren 48 etuks ƒ52 a ƒ223. Kalf- cu Melk koeien 839 stuks 1C4 a 242. Varekoeien 226 atuUa 88 a /T8G. Votte Ossen en Koeien 110 eiuka 120 a 234. Graskalveren 46 stuke 18. a 47. Kalveren (vette) 121 sta e ƒ31 a ƒ78. K&lvoroD (magoro) 101 stuke ƒ5.— a 12.Hamels (vetto) stuke a Hamels (magere) stuks a Schapen (vette) 512 stuke ƒ15. a ƒ29.8chapeu (weide) 224 staks 12.a 23 Lammeren (magere) 4164 stuks ƒ4.a ƒ10.25. Varkens (magere) 120 etuks 15.a 33. Varkens (vette) stake a pér KG. Varkens (biggen) 280 stake J 6.— a ƒ13.—. Paaiden stuks a VeuleDS stuks a Ter markt aangevoord: 829 rnadoren, 222 kalvoren, 766 schapen, 4164 lammeren, 120 varkens, 280 liggen, paarden, veulens. Ter woltelijkscho Kaasmarkt aangevoerd 72 partijen. Eesteed werd voer Goudjche Kaas van 15.tot ƒ23.—; Derby-kaas van tot Leidsche tvass de 150 K 1. tot Edammer Kaas (2de qua'.) tot Aan do Stadswaag gowogon 56 partjea. 2274 nuk? tsae. wegende 12608 KG. Delft, 13 Mei. Aan de Stadswaag gowogon: 914 achtsten en 86 zestienden vaten Boter, wegendo te zamen 19,140 kilogrammen. Prgs 32 a 50 het vierde, ƒ0.80 a ƒ1 25 het KG. SCliiO am, 13 Mei. Koteering van óe ake- laars. Moutwijn ƒ7.23 Jenever 1.25 idem Amet. prctl ƒ12.75 per Ned. vat c-a zonder fast, zonder do belasting. Spoeling-oommissie 0.40 per ketol. Notoering van den Branderabond. Moatwijn 66/8 a per heet. '-W. vtonlor fais on zoodor belasting. Utrecht, 14 Mei. Aan do kaasmarkt wa en aan gevoerd 69 wagons kaas, wegende 11,200 kilo, die verkocht werden 1ste qaal, voor f 36.— a 44.—, 2de qual. voor 26.a 30.de 100 kilo. Beursbericht. Amsterdam., 14 Mei. De markt was heden nagenoeg onveranderd, be halve Peruanen, flauwer 33/v Preferente ll'/g. Debentures Petroleum, vooral Moeara Enim, flauw 94'/,, Palembang 101Rumeen- 8che 168. Amerika ook lager, Centrals 8J/t. Union 6%- Prolongatie 2J/%. LEIDEN, 14 Wel. Aan het ministerie van waterstaat werd heden aanbesteoihet herstellen en verbeteren van deRykstolegraaflynen tusschen Utrecht en EJe. Minste inschry ver do heer W. A. Verbrug- gen, te Waddiogsveon, voor f 1066. In Den Haag werd teven3 aanbesteed de leverantie van rundvleesch ten behoeve dor militairen, aldaar in garnizoen. Minste inschryvor was de heer G. W. Zand- voort, te Leiden, voor f 53.80 per 100 kilogram. De kapt. P. W. Bosboom, van hot 7de reg. inf. te Naarden, die by het 4de reg. inf. is overgeplaatst, is ingedeeld by de onder- deelen van genoemd regiment, in garnizoen» te Lei it n. Tot onderwyzer aan de School met dtn By bel (Saildsteeg) te Rynsvurg is benoemd da heer J. Veenstra, te Vlisriogtn. De Commissie voor de rubriek Onierwys der vereeniging „Nat'onale Tentoonstelling van Viouwenarbeid" heeft zich geconstitueerd. Zy bestaat uit de dames Marie Jungius, Scte- veningen, presidente; C. H De Jong, Amster dam, penningmeesteres; F. J. Eldering, Leiden, secretarrs; P. J. Van E.-lde, Dan Haeg; H. Goudsmid, Amsterdam; Louise Hardtnberg, L-iden; J. Hey'eimans en M. G. Kramers, Rotterdam. De commissie verzoekt allen vrouwen, die op 't gebied van onderwüs, hulptoeatellen, leermiddelen, enz. hebben gevonden of metho den hebben bedacht en die daaraan nog geen bekendheid gaven door inzending in het school museum, daarvan mededeeling t doen aan de secrttares Zoeterwoudsche Smgel 53, Leidta. De wis- en natuurkunrig-i afdeeling van de Ko.n. Academie van Wetenschappen heeft benoemd tot bare gewone leden de heeren dr. V. A. Julius, hoogleeraar aan de ryks- universiteit te Utrecht; ar. W. H. Julius, hoogleeraar aan dezelfde universiteit; dr. J. C. Kluyvcr, hoogleeraar-aan de rijks univer siteit te LriJen; dr. C. A. Lolry de Bruyn, hoogleeraar aan de gemeente-universiteit te Amsterdam en dr. E. W. Rosenberg, hoog leeraar aan de ryks universiteit te Utrecht; tot hire buitenlandsche leden: de heeren L. Boltzmann, ho.igleeraar aan de universit it te Weenen, D. Gill, bestuurder van de Kaap- sche sterrenwacht, F. Klrin, hoogleraar aan de universiteit te Getting m, H. Pohcaró, booglseraar aen de Facultó des Sciences to Parys en H. C. Vogsl, directeur van het Astro- physisch Orservatorium te Potsdam: en tot haar correspondent: den fcejr J. J. A. Muller, kapit in by den staf te Batavia. Deze keuzen zyn door H. M. de Koningin- R°gentes bekrachtigd. Voor het eerste kantongerecht te Rotterdam had zicb gisteren te verant woorden Jacob Van Tilburg, ta Leidschendam, wegens het aan den Stationsweg te Rotterdam afleveren van eene op bot r geiykende waar, waarvan by scheikundig onderzoek is gebleken, dat h=t als margarine moest beschouwwor den, on zonder dat zulks op de waar of de ver pakking vermeld stond. Tegen bekl., die reeds vroeger voor gelyk feit is veroordeald, wtrd f 10 boete, subs. 4 dagen hechtenis, gerequireerd. ACADEniENIB€W§. Leiden. Heden is alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na verdediging van Stellingen, de heer F. G. J. Houck, ge boren te Deventer. Bjvord-.Td is tot arts de heer D. Neurden- burg en geslaagd voor het arts-examen eerste gedeelte do hoer J. R. Da Bruine Groeneveldt. Groningen. Bevorderd tot arts de heir F. B. Mossel, docts., geboren te Nederho st den Borg, terwyl de heer J. V. Van der Veen, docts., geboren te Ommen, met goed gevolg het eerste gedeelte van het artsexamen aflegde. iDVERïENTIËN. 30 Mei hopen onze geliefde Ouders 2 ADRIANUS THEODOllUS MAAS gfc I THERESIA MAAS, geb. ANIBA, 8^ i hunne AO-farlgc Echtvereenl- j ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen Behuwdcn Kleinkinderen. j Leidkn, 14 Mei 1897. 4140 12 t Eenige en algemeene kennisgeving Getrouwd J. H. DONNER JR., Predikant te Nieuwdorp, en CHRISTINA J. PLANTFEBER, die, melo namens wedorztidscbo familie, bun harteiykin dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling,bi) hun Huweluk ontvangen. Leiden, 13 Mei 1897. 4132 9 Ondertrouwd: MARTEN VOSKAMP en MARTINA MARIA VERHOEVEN. 13 Mei 1897. 4154 7 Amsterdam, Leiden, (Morschweg 5.) De ondergeteekende heeft de eer hiermeu te berichten, dat hy bovengemeld Café heef overgedaan can den Heer O. WOR9IË& en betuigt tevens zyn hartelyken dank voot do gunst en het vertrouwen, hem zoo ruim schoots geschonken, onder beleefde aanbe veling van zyn opvolger. 4151 10 H. Th. C. COSTER. Zich refereerende aan boven staande annonce, heeft de ondergeteekende de eer zicb beleefdeiyk aan te bevelen, zullende by door: accurate bediening, uitstekende consumptie en billyk. tarief trachten het vertrouwen waardig te blyven, zyn voorganger in dez3 zoo ruim. schoot geschonken. 4152 1(> CL WORHER. Leiden, 14 Mei 1897,

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3