N°. 11415. Donderdaa 13 3üei. A0. 1897 feze (Qourant wordt dagelijks-, met uitzondering van fen- en feestdagen, uitgegeven. J PBUS DEZER COUBAKT: I Voor Leiden per 8 maanden. 1.10. HÊM Franco per post1.40. Afzonderlijke Nonuners0.05. PRIJS DER ADTERTENTEËN: Tan 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootero letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiton de stad wordt ƒ0.05 berekend. Bit nomincr bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Ollioieele Kennisgevingen. DRANKWET. Burgemeester on Wethouders v&n Leiden bröngen tor algemoeoe kennie, dat door PETRONELLA. VAN DEB WIEL. huidvrouw van JACOBUS VAN DE LEUR. wonende alhier, een verzoekschrift is ingediend om vergunning voor den kleinhandel in sterken draük, in het perceel Oade Singel No. 184. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 10 Mei 1897. E. KIST, Secretaris. gee ■Dn Bnrgemeester en Wethouder i dor gemeente Leiden broog°n ter algemeono kounis. dat het IJkkantoor tuetchen 26 April en 25 Jupi 1897 (brgm en einde Y*n de herijkreie) zal opengesteld zrjn als volgt: op 11 en 15 Mei 28 on 29 Mei 18 en 19 Juni telkens rtm im vooraiddaga 9 tot des namiddags S aren. Leiden, 12 Mei. De by het 4de reg. infanterie benoemde kapitein P. Giel wordt belast met het bevel ovtr een compagnie van dat corp3, in garni zoen te Leiden. Generaal-majoor dr. Van der Burcht Lichtenberg, militair geneeskundig inspecteur, bracht heden, vergezeld van den hem toege- voogden officier van gezondheid, een dienst- bezoek aan Utrecht. Het onderstaand requost, onderteekend door 231 ingezetenen van Soerabaia, is langs telegraphischen weg aan H. M. de Koningin- Begentes verzonden: I „Geven eerbiedig te kennen 231 Ingezete- 'ben van Soerabaia, dat sinds 1871 beslissing door Regeering mtrent drinkwater-voorziening van Soerabaia vergeefs wordt verwacht; dat verzoeken tot Landvoogd en minister van koloniën en openbare besprekingen geen merkbaar effect hadden; dat Soerabaia, sedert jaren aanhoudend door cholera geteisterd, met hevige epidemie wordt bedreigd; dat gebrek aan zuiver drinkwater, hoewel in omtrek ruimschoots voorhanden, grootst bezwaar tegen doelmatige bestriding vormt dat volgens concessie-aanvragen geen of uiterst geringe offers van Staat worden geëlscht; dat verzoekers, die hunne gezinnen en .edeburgers bedreigd zien, ten einde raad Uw Hoogen steun om de urgentie telegraphisch Inroepen, opdat Soerabaia niet langer zulke droevige offers brengt door de onthouding van haar eerste levensbehoefte. Hetwelk doende, enz." Tot nadere verklaring en toelichting wordt van geachte en ter plaatse bekende zyde het volgende er by gevoegd: De zending van bovenstaand telegram door de voornaamste Europeesche ingezetenen van Soerabaia bewust wel, hoe dringend noodig het daar ginder geacht werdt, dat aan den steeds onhoudbaarder wordenden toestand een einde kome. Doch (naar w(j van dezelfde goed ingelichte zyde vernemen, aan welke wy de mededeeliog van dit telegram danken) ditmaal hadden zich de adressanten de kosten kunnen sparen. De zaak der drinkwater-voorziening van Soerabaia is bare oplossing naby. Door den minister van koloniën zyn de twee aan bod zynde concessie aanvragen ter onderzoek in handen gesteld van een deskundige hier te lande. Het rapport van dien deskundige kan tinnen korten tyd verwacht worden, waarna 's ministers beschikking spoedig zal kunnen volgen. Tot zoover de berichtgever. Het volgende wordt er nog bygevoegd ter juiste appreciatio. In tov nstaand request wordt ten onrechte de schuld der vertraging ook aan den tegen- woordigen minister geweten. De boofdschuld ligt ongetwyfeld in het telkens opduiken van •Dieuwe plannen, die de beslissing voortdurend hebben verschoven, aan een hinken op twee, zoo niet op meer gedachten, waarvan de ge- heelo geschiedenis der watervoorziening van Soerabaia sprekend getuigt. Men verneemt, dat de seinkoston van boven gemeld telegram uit Soerabaia 1300 hebben bedragen. In bet district Hilversum is opnieuw door de centr. christ.-hist. kiesvereeD. candi- daat gesteld jhr. mr. J. H. J. Quarles van Uflford, te Noordwyk. De 82ste jaariyksche reünie der afge vaardigden van de Waalsche Kerken zal dit jaar gehouden worden te Delft op 10 Juni a. s. en volgende dagen in de trouwzaal van het stadhuis, welke daartoe welwillend is afgestaan. Ds. C. G. Chavannes, pred. te Leiden, presi dent der Waalsche commissie, zal de werk zaamheden leiden. De reünie zal aanvangen met een godsdienstoefening, waarin ds. A. Pijnacker Hordyk, pred. te Nfimegen, zal voorgaan. De heer J. L. Moerdyk, die in 1888 van Ierseke al3 onderwyzer naar Transvaal ver trok en thans als zoodanig aan de staatsmo- delsschool te Pretoria werkzaam is, is benoemd tot inspecteur van scholen op een traktement van f 9600. In de jaariyksche algemoene vergade ring van de Haagsche Journalistenvereeniging, gehouden onder leiding van den Voorzitter, mr. R. Macalester Loup, zyn jaarverslag en rekening goedgekeurd. Het bestuur werd uit gebreid met een vierde lid, al3 hoedanig werd gekozen dr. W. C. A. baron Van Vredenburch, hoofdredacteur van het Dagblad; zoodat het nu aldus is saamgesteld: mr. Macaloster Loup, voorzitter, baron Van Vredenburch, onder voorzitter, J. Doorman, peoniogmeester, en M. E. Belinfante, secretaris. De aan het Museum van Kunstny verheid te Haarlem verbonden school heeft onlangs eene groote uitbreiding ondergaan, daar in den tuin van het Paviljoen, alwaar dezo inrichting gevestigd is aan het bestaande gebouw een aanzieniyk stuk werd aangebouwd. Hierdoor kan het onderwys beter worden gegeven en in twee hoofdafdeelingen worden gesplitst. In het afgeloopen jaar werd door een tien- til leeraren op verschillend gebied onderwijs gegeven aan 126 manneiyke en 86 vrouwe- lyke leerlingen, die in verschillende afdeelin- gen waren ingedeeld. De nieuwe lokalen zullen in de maand Juli, by gelegenheid van do jaariyksche vergade ring van den raad van bestuur van bet Museum, met eene tentoonstelling van het werk der leerlingen worden geopend. De Koninginnen dejeuneerden gisteren te Weenen by den Nederlandschen gezant, nadat van te voren eenige leden der Neder- landsche kolonie aan haar voorgesteld waren. In den namiddag bezichtigden de Koning innen de galery Lichtenstein, en gisteravond zouden zy by aartshertog Reinier de thee gebruiken. Gisteravond zyn door den Chr.-hist. kiezersbond te Kampen tot voorloopige candi- daten gesteld voor de Tweede Kamer, nadat de andere voorloopige candidaten Diet in aanmerking wenschten te komen, de heeren Van Hasselt, te Leiden, ass.-resident met verlof uit Oost-Indiö, mr. G. Reyer, te Zwolle, en prof. dr. P. J. Muller, te Amsterdam. Naar men verneemt, zullen de landbouwers in bet district Ridderkerk, die voorstanders van protectie zyn, een eigen candidaat stellen als zoodanig wordt genoemd mr. A. D. Van Assendelft de Coningb, burgemeester van Leiderdorp, die reeds door de liberale kiesver- eeniging My nsheerenland Westmaas voor- loopig candidaat is gesteld. De aartsbisschop van Utrecht, mgr. H. v. d. Wetering, met zyn secretaris, dr. A. C. M. Schaspman, sedert eenige weken te Rome vertoevende, wordt tegen het einde dezer of in het begin der volgende week te Utrecht terugverwacht. Men weet, dat op dit oogenblik een Nederlandsche pelgrimstocht, waarby zich ook een dertigtal Belgen hebben aangesloten, in Rome is aangekomen op Donderdag morgen 6 Mei. De „Maasb." ontving eenige regelen uit de Eeuwige Stad, waarin hulde wordt ge bracht aan de leden der commissie. „In de beste orde begon de reis. Van uit RozendaalEs8cben kwam men per sneltrein door Antwerpen, Brussel, Arlon, Namen, Luxemburg in Zwitserland. Hier ging men per gewonen trein voorwaarts. Langzaam, waardoor het genot verhoogd werd, reed men door het groote Zwitsersche panorama; onuitgesproken is men nog niet over Alpen, bergstroomen, gletschers, tunnels en meren. Te Milaan en te Gonua verbleef men weinige, maar genotvolle uren, en Donderdag morgen was men te Rome. By de aankomst in 't Hotel Minerva be zocht ons de mede daar logeerende Bisschop van Haarlem aan het ontbyt, terwyi des middags aan het diner de Aartsbisschop van Utrecht een bezoek bracht. Ons eerste bezoek gold de St-Pieterskerk, waar pater Claessen (Augustyn), van Am sterdam, eene rede hield tot de Nederlandsche en Belgische pelgrims in zielroerende woorden en tevens mededeelde, dat Zondag te 8 uren do Nederlandsche en Belgische pelgrims eene H. Mis van Z. H. Leo XIII zouden bywonen. Onnooiig te zeggen, met welk een geestdrift dit gunstig bericht werd ontvangen." Mr. G. Polak Daniels, .rechter in de rechtbank te Rotterdam, heeft tegen 1 Juni om gezondheidsredenen zyn eervol ontslag aangevraagd. Ter beschikking van den Gouv.-Gen. van Nederl.-Indië kunnen worden gesteld twaalf onderwyzera, om te worden benoemd tot onderwyzer 3de kl. by het openb. lager onder- wys voor Europeanen ea daarmede gelyk- gestelden daar te lande. Voor uitzending kunnen in aanmerking komen zy, die in het bezit zyn der hoofdakte en daarenboven van eene akte voor de Fransche taal, dan wel voor eenig ander vak (middelbaar of lager onderwys). Akten voor gymnastiek, vrye- en orde oefeningen der gymnastiek en teekenen zyn hieronder niet begrepen, doch strekken tot aanbeveling, wanneer zy gepaard gaan met de akten, welker bezit een ver- eischte is. Zy, die ter beschikking van den Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Indiè worden ge steld, ontvangen: a. Eene gratificatie voor uitrusting ten bedrage van ƒ500; b. Vryen overtocht naar Batavia als gouver- nementspassagier eerste klasse, c. q. ook voor hun wettig gezin; c. Een voorloopig traktement van ƒ100 's maands, ingaande met den dag van aankomst te Batavia. Nadere byzonderheden bevat de „Staats-Ct." van heden. Aan dr. A. P. Van Mansvelt, die ver leden jaar zyne praktyk als geneesheer te Utrecht neerlegde, werd gisteren een biyk gegeven van de hooge achting en liefde, welke hem door zyne patiënten werden toegedragen. Door eene commissie, bestaande uit de heeren prof. T. Cannegieter, prof. H. C. Dibbits en dr. W. H. Van de Sande Bskhuyzen, werd hem namens eenige honderden hunner, ten zunen huize, oen album aangeboden met de portretten van omstreeks 500 zyner vroegere patiënten. Het album, in twee deelen gebonden, is ryk versierd met goud en zilver, geciseleerd en in kleuren geëmailleerd. De minister van binDenl. zaken maakt bekend, dat biykens bericht van den zaakge lastigde en consul generaal der Nederlanden te Athene, do kusten van Epirus en eon gedeelte der Golf van Salonika geblokkeerd zyn op een afstand van 5 myien van de kust. Sts.-Ct Hot bericht, in verschillende dagbladen voorkomende betreffende de a. s. benoeming van den majoor F. H. A. Sabron, tot directeur der Hoogere Krygsschool, wordt niet nader bevestigd. De 1ste luit. F. J. Gits zal benoemd worden tot lsten luit.-adj. by het Kol. werf- depöt te Harderwyk. In afwyking van het vorig jaar, zal het 8chrifteiyk examen voor den hoofdcursus evenals vroeger weder 3 dagen duren. Het zal plaats hebben op 15, 16 en 17 Juni a.s. Het mondeling examen zal daarna te Kam pen plaats hebben; voorzitter fder examen commissie Is de luit.-kol. A. R. KrayenhofF van de Leur, te Gouda. De kansen zyn dit jaar gunstiger dan in de voorgaande jaren; 68, van welke by de keuring waarschyniyk nog enkelen zullen afvallen, dingen naar 44 plaatsen. De nestor der Nederlandsche historici, de oud-hoogleeraar dr. "W. Hecker, te Gronin gen, viert heden in goeden welstand zyn tachtigsten verjaardag. Het stoomschip „Amsterdam" arriveerde 10 Mei van Rotterdam te Nieuw-York; de „Palinurus", van Amsterdam naar Java, arri veerde 10 Mei to Gibraltar; de „Bundesrath" vertrok 9 Mei van Durban naar Ylissingen en Hamburg; de „Prinses Marie", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 11 Mei Dungeness; de „Veendam", van Nieuw-York naar Rotter dam, passeerde 11 Mei Bevezier; de „Admiral", van Oost- Afrika naar Ylissingen en Hamburg, vertrok 10 Mei van Marseille; de „Prinses Amalia", van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 11 Mei te Genua. A 1 k e m a d eHet mond- en klauwzeer begint in de gemeente Alkemade verontrus tende verhoudingen aan te nemen, vooral in do afdeeling Nieuwe-Wetering, waar deze ziekte thans weder geconstateerd Is by de landbouwers P. Straathof, Marts. Los en E. Blonk. Bodegraven: Het bestuur der afdee ling Bodegraven van de Hollandsche Maat- schappy van Landbouw heeft eene commissie van 3 leden benoemd tot het instellen van een onderzoek naar de wenschelykheid en mogeiykheid der oprichting eener coöperatieve vereeniging tot het inkoopen van veevoeder. De Centrale Anti-rev. Kiesvereeniglng in het district Bodegraven zal Zaterdag 15 Mei in „Hotel Van Haaften"j alhier, vergaderen tot het definitief stellen van een candidaat voor de Tweede Kamer. De grosiy&t bevat tien namen. Waarschynlijk wakker geschud door de berichten en vorslagen uit allo oorden van ons land over politieke lezingen, het stellen van candidaten, enz., heeft het bestuur der Centrale Liberale Kiesvereeniging in dit district zich herinnerd, dat er dit jaar verkiezingen voor de Tweede Kamer moeten plaats hebben. Althans tegen Donderdag 13 Mei is eene ver gadering, te houden te Gouda, uitgeschreven, en zal men overgaan tot het samenstellen van de grosiyst. Als nu de plaatselijke kies- vereenigingen wat \jver aan den dag leggen en alles meewerkt, is het niet ODmogeiyk, dat ook „Burgerplicht'' op 1 Juni met een candidaat voor den dag komt. Oudshoorn: Als leden van den ge meenteraad zfin hier dit jaar psriodiek aftre dend de heeren C. Don Hertog en C. J. Van Vliet. Roelo f-A rendsveen: De eerstelingen van de tuindersteelt te Roalof-Arendsveen, ongeveer 13 KG. peulvruchten, zyn heden in met bloemen opgesmukte mandjes naar de Amsterdamscbe markt vervoerd. Wegens de vooitdurende koelte in dit voor jaar zijn deze tuinders met genoemd gewas wel eenige dagen ten achter by andere jaren. Rypwetering: In ons blad van 11 dezer werd gemeld, dat de oudste inwoner van Alkemade is Jac. Van der Meer, te Roelof-Arendsveen, die den Ssten Mei jl. 90 jaar oud is geworden. Dit is echter minder juist; de oudste inwoner van de gemeente Alkemade is Joseph Meyer, te Ryp-Wetering, g9boren den 6den November 1805, dus nog l'/a jaar ouder dan eerstgenoemde. T e r A a r By de a. s. verkiezingen zyn hier als leden vao den gemeenteraad aan de beurt van aftreding de heereu J. Visser en J. Bol. Zoeterwoude: Door den gemeente en onbez. Ryksveldwachter P. Van der Stel, te Zoeterwoude, zyn jl. Zondag in den vroegen morgen twee personen aangetroffen, die in verschillende vischwateren aldaar vischten, zonder voorzien te zyn van akte of vergun ning. Ook werden beide personen in het bezit bevonden van kievitseieren, welke door ge noemden veldwachter werden in beslag gonomen, terwyi de personen natuuriyk we gens een en ander werden bekeurd. Het mond- en klauwzeer breidt zich te Zoeterwoude steeds uit. Was er voor lang slechts één landbouwer, onder wiens vee de ziekte zich vertoonde, thans is dit het geval van 5 veehouders aldaar; het vee wordt door de politie beschreven en gecontroleerd, en het land van de by de wet voorgeschreven kenteekenen voorzien. By den landbouwer H. Westhof, alhier, heerscht byv. thans het mond- en klauwzeer onder het rundvee. „Arion." Als het buiten koud en guur is, als de noordenwind ons den hagel in het gezicht jaagt, dan doet het een mensch goed nog eens voor een poos te vergeten, dat het eigeniyk voor jaar is of moest wezen; dan is een gewone winteruitvoering in een concertzaal lang met misplaatst. Integendeel, al die belangstellende toehoorders, het licht en do muziek geven gezameniyk een behaaglijk gevoel van warmte, en al gaven ze nu niets anders, wy zouden al dankbaar wezen. Doch het concert, door „Arion" gegeven, schonk nog meerdere redenen tot tovredenheid. Allereerst het koor: dit i8 bepaald vooruitgegaan, zooals al aan stonds bleek uit „Sauls Lierzang" vao Gevaert. Dat werd in allen deele goed gezongen. De samenwerking der verschillende stemmen was verdienstelijk, vooral ook, daar hier niet, zoo als zoo vaak, de bassen het verre in kracht en aantal wonnen. De verdeeling was zeer ge- ïykmatig, alleen kon de klank der tenoren hier en daar in de hooge registers, met name by fortopassages, mooier en voller zyn. Het koor zong zuiver en geaccentueerd. Het beste was en bleef het eerste nummer „Sauls Lier zang", dat door een kleine wyziging in het programma No. 1 was komen te staan. De compositie van H. F. A. Brands Buys werd geleid door den directeur Völlmar, doch op krachtige en karaktervolle wyze geaccom pagneerd door den componist. „Een stem aan 't strand" is niet onbelangryk als toonwerk wel is niet alles even nieuw of oorspronkeiyk, doch ook buiten dat kan een compositie knap in elkaar zitten en dat doet het werk van den heer Brands Buys zeker. Het koor was blyk- baar goed geoefend en zong flink uit de borst. Aan het einde werd met een enkel waardeerend woord by monie van den heer Kosters don_ componist een groene krans aangeboden met linten in de Leidsche kleuren. „Psalm 84" van MullerHartung, begeleid door een vocolion, logde eveneens omtrent do goede eigenschappen van h8t koor gunstige getuigenis af, terwyi de beide vriendelijke slotnummers, „Lenteliedje" van Henri Völlmar en „Goëmorgen" van Richard Hol, toonden, dat ook luchtiger zang beoefend was. De taak van het koor was dus niet zoo erg uitgebreid, doch genoeg om te kunnen constateeren, dat de studie goede vruchten heeft afgeworpen en dat er in het koor van „Arion" ger.oeg elementen aanwezig zyn om het onder dege- lyke leiding te vormen tot een volkomen goed ensemble. Op het timbre oient gelet, doch met goeden wil en ernstige oefening zal meu ook de kleinere vlekjes daarin wel weten te verwyderen. Mej. Weys zong behalve den sopraan solo in „Een stem aan 't strand" nog vier liederen. Zy bezit een zuiver geluid, niet gioot van omvang en wat schraal van klank, wat vooral in een groote zaal als de onze opvalt, doch haar manier van zingen is niet onverdien- steiyk. Een weinig meer warmte en uitdruk king zouden wy echter in haar voorbracht wel gewenscht hebben. Het gelukkigst was zy, myns inziens, in het liedje van Cath. Van Rences. Haar zang lokte levenaigen by val uit. De stem van den heer Fermin, banton uit 's Gravenhage, klinkt aangenaam en beschaafd, al zyn ook zyne middelen by lange niet tos- reikende om in de groote Gehoorzaal een voldoenden klank te geven. In samenwerking met het koor kon hy zich niet dotn gelden. Over het algemeen was de voordracht goed; vooral de „Ronde d'amour" van Chaminade werd met entrain vertolkt. Ik weet met of de heer Fermin een heele of halve Fransch- man is, maar ik weet wel, dat hy ia „Ronde d'amour" het beste op dreef was. De eersto solo uit „Psalm 84" was, helaas, zeer on zuiver. Ook hy zong, evenals mej. Weys, een lied van den directeur Völlmar, dat, zonder u juist een belangwekkende compositie te zyn, toch wel aangenaam klonk. Den directeur werd daarvoor telkenmale een passende 1 uldo gebracht. Door ongesteldheid was de op het pro gramma aangekondigde violist verhinderd te komen. In zyn plaats trad op de heer jhr. Dibbet6, oveneens uit Den Haag, een bekend muziek-liefhebber en verdienstelyk dilettant. Men zal het ons ten goede houden, dat wy zyn spel niet aan een beoordeeling onder werpen; hier moge volstaan een woord van erkenteiykheid voor de buitengewone wol- willendhtid, door den heer Dibbets getoond. Hy heeft „Arion" zeer aan zich verplicht. Den heer E. Völlmar heb ik bewonderd om zyn kranig alt-spel. Hy heeft een mooien streek en krachtigen toon. Zyn voordracht, zoowel in Mozart's trio als la de sonate van Leclair was goed gevoeld. De directeur ver vulde de piano-party. Het spel van heer Henri Völlmar is technisch goed, doch soms wat oppervlakkig; vooral in het Trio zou ik wat meer styi gewenscht hebben. De Gehoorzaal was goed gevuld en het publiek toonde door hnrtelyk applaus, het „Arion" dankbaar was voor zyn welgo- slaagde uitvoering. v. B. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot directeur van het Rijkslandbouw-proefstation te Maastricht, de heer J. J. L. Van liijn, te Leiden. Benoemd bij het wapen der artillerie tot kapt. bij het 4de reg. vesting-artillerie, de 1ste luit. VV. J. Bieschcl, van het lsto reg. vesting-artillerie; tot eersten luitenant bij het corps, de tweedo luit. A. K. L. Vorschoor, van het 3do eg. veld art, bij het wapen der genie, tot kapitein, bij den staf van het wapen, de lste luit. R. E. lleidenrijk, van dien staf; tot eersten luit. van het corps, do tweede luit. T. Lodenhausen, van het corps genietroepen. Bevorderd de officieren-machinist 2de kl. bij 's Rijks stoomvaartdienst L. W. Wockessor, J. Vegtol en C. Munnik, met ingang van 16 Mei a. s., tot officier-machinist lste kl. Als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de bronzen medaille en een loffelijk getuigschrift, ingesteld bij kon. besluit van 22 Sept. Ifc55, toe gekend aan J. J. M. A. Momraers, lsten luitenant 2de regiment, infanterie te 's-Hertogenboscb, wegens het met levensgevaar rodden van een kind uit de rivier de Dommel aldaar op 7 April 1897; aan J. T. Cremer, lid van de Tweeae Kamer, te 's-Gravcnhago, wegens het met gevaar voor eigen leven reddcü van een drenkeling uit hel; water aan den Nieuwen Uitleg aldaar, op 25 Maait 1897. Benoemd tot controleur van het buitengewoon zegel te Rotterdam de heer N. H. De LaDge to Amsterdam. De kapitein H. F. Van Thiel, van het Gdo reg. infanterie, te rekenen van 1 Mei 1897, op zijne aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op /2050 'sjaars. Aan den tijdelijk gepens. lsten luie., plaatse lijk-adjudant, K. Schraver, te rekenen van 21 Febr. 1897, bij ver nieuwing een tijdelijk pensioen voor den tijd van vijf jaren verleend, en het bedrag van hot pensioen bepaald op ƒ400 'sjaars. De navolgende pensioenen verleend: aan 0. Knjjf of Knijff, commies l3te klasse bij 's Rijks

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1