RIJSWIJK". met ingang van 1 Mei. Brandei* Compleet f2.75, J. L. CREYGHTON, Leiden. Biljarten I! Hoofdprijs Fl. 15010. ENFIELD- en OLEVELAND-RIJWIELEN, Zijdenstoffen Kroideuiersbediende. VttSCHl IIIE1H, Kantoor tot 1 Jnni: Ged. Bnrgwal No. 32, Den Haag. 1893er Cotes Tabanac. Oostenrijksche Loten 1858, In de Koffiebaal GEVRAAGD, J.L. CREYGRTON, J. DE WILDE, LINNENGOED, Ilaarl.straat 43. GEBRs. STRAATSBURG. LEIDEN. Inlioop Prima adres voor Zuivere Natuurboter. Vcrschc Grasbotcr fl.50 per Kilo. GASORMENTEN, MDEMAAS GASGLOEILICHT. I RECLAME-WOL, mrnmmmmmmmmM Natuurboterf 1.30. Fijne Versche Tafelboter „1.20. Geen chloor, geen ozon, geen schadelijke kunstbleekmiddelen. Geen Stamp-, Wring- en Borstelmachines. Volkomen desinfecties. 3527 30 Oproeping. Wegens het groote succes en ten einde den METEOR-Brander met Kousjes beschermer onder ieders bereik te brengen, zijn van af liedlen de prijzen belangrijk verlaagd. KOUSJES fO.GO. H. KEEREWEER. Aalmarkt 16. zuivere Preanger-Koffie, HANDLEIDINGEN voor Vrouwelijke Handwerken, Eaudleiflii voor het Zellvervaarfligen van Feuilleton. 2939 25 Hohensteiner Zijdeweverij „Lolze", Hohenntein 1. S. Mechanische ZiJdcnstolTen-FAbrleV. Toezonding, vrij van inkomondo rcchton en van vraolit. aan hula. Rechtstreeks uit de Fabriek van al30cts.de Meter. Beste Adres voor particulieren teg. fabrieksprijzen. Zwarte, vrltte en gekleurde Zljdcmtoffco, zoowel efTen, met patroon, gestreept, geruit, enz. Specialiteit: Bruidskleederen. Men vragc Stalen van dc Hohensteiner Zijdeweverij „Lotzc", alvorens orgens anders to koopon. «BK©»-J- - van oud Goud on Zilver tegen dc hoogste waarde bij 914 12 F. WESSEL, Haarlemmerstraat 118, recht over do Donkersteeg. Twee Heeren vragen voor den Zomer: oir 4821 14 HfcjOuuum ivumui u, omtrek Leiden, liefst aan een stoomtram. Brieven met prijsopgave aan het Bureel van dit Blad onder No. 3513. 6 31 in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, bij opbod °P Zaterdag 8 Mei 1897, by afslag op Zatsrdag 15 Mei 1897, telkens des avonds te Iialfncht, ten overstaan van J. F. MEINERS, Notaris te Leidon, van No. 1. Het goed onderhouden HUIS möt prachtig., uitzicht, aan het Kort Rapenburg No. 15, te Leiden, kad. Sectie F,j No. 104, groot 41 centiaren. Dit perceel bevat beneden: Gang, Zij kamer, Keuken met Kasten, Bedstede en Stookplaats en PlaatsjeJ; boven: ruime Voor kamer met Stookplaats eo Kasten en flinke Achterkamer met Stookplaats, Kasten en Bedstede; daarboven: Voorkamer met Stookplaats en Achterkamer met Kasten; vorder: Zolder met Slaapplaats. No. 2. Het gemakkelijk ingericht HUIS aan de Papengracbt No. 36, te Leiden, kad. Sectie G, No. 1362, groot 21 centiaren. Dit perceel bevat beneden: Gang, Zij kamer met Kast en Keuken met Stookplaats; boven: Voorkamer met Stookplaats en Kast, Portaal met Kast en Achterkamer; daar boven Kamer met Kast. No. 3. Het HUIS en ERF, aao den Maren- dijk No. 73, to Lei Jen, kad. Sectia L, No. 488, groot 58 centiaren. Dit perceel bevat: Gang, Zijkamer met Stookplaats, groote Achterkamer met Bed stede, Kast en Stookplaats, Keuken met Stook plaatsen Plaats mtt Kolenhok en voorts flinken Zolder. Al de perceetan hebben "Waterleiding, per ceel 1 ook Gasleiding. Perceel 1 is verhuurd tot 1 Mei a. s. voor f 300.— per jaar, parcel 2 per week voor f 2.50. Perceel 3 is in eigen gebruik. De Grondlasten bedragen van perceel 1 f 17.54, perceel 2 f 7.81 en perceel 3 f 5.48. x\anvaarding bi,j de betaling der kooppen- n ngen op 1 Juni a. 8. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdag, van 2 tot 4 uren. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, Noordeinde 22, alwaar tusschen de dagen van veiling en afslag van 9 tot 3 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der .verhopgspm. 3410 54 ln huur of om te koopen: een stuk CSROND aan het gewono vaarwater golegen en per as bereikbaar en in de onmiddellijke nabijheid van Leiden. Aanbiedingen, behel zendo de grootte, ligging, huur- en koopprijs, te zenden aan het Bureel van dit Blad onder No. 3511. 9 ƒ1.30 per Kilo allerfijnste Versche Boter. Wed. J. 8TEEMM ACER A Zn., Mandenmakerssteeg 4, bij de Waag. Goudsche, Leidscho en echte Edammerkaas. 3438 8 Suspension?, Komforen, Rad- kachels, Studeerlampen, Cas- Haclicls, enz. 1069 12 Plaatsing door eigtn Monteurs. LEIDEN. Al degenen, die iets te vor deren hebben van of ver schuldigd zijn aan wijlen den Heer MASEREEUW, in leven Lood en Zinkwerker, Bloemmarkt No. 17, worden verzocht daarvan opgave of beta ling te dosn aan den Heer M. L. DE VRIES, Zeeftenmaker, Janvossensteeg No. 65, vpór of op den 15don Mei 1897. Leiden, 27 April 1897. 3497 10 Wordt GEVRAAGD: een Zij, die eecigszins met hot vak bekend zijn, genieten de voorkeur. Vereischte: van goede getuigen voorzien. Brieven Bureel van dit Blad onder No. 3536. 7 M Goedkoop en Slcrk. 26 Cents per knot. jg| Hg Uitsluitend verkrijgbaar bi) S5 S. H. C. SMITS, g ijoy 3535 10 hoek Paardensteeg. igj 3, 3k, 4, 4^ Cts. 3428 10 Hoogewoerd 66. >5 Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van den Heer SIMON VICTOR PESÏMIXC9, gewoond hebbende en overle den te Hillegom, den 2den April 1897, wor den verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór den 15dcn Wel 1997, ten kantore van den Notaris U. J. K. VERSFELT, te Haarlem, of van den Notaris J. F. S. FRIJLINCK, te Warmond.3520 13 Bekende en onbekende schuldeischers van wijlen den Heer ETIEWtfE THEO DORE VALETTE, in leven 1ste Luitenant der Infanterie, laatst gewoond hebbende te Meester Cornelis en den 13den Maart 1889 te Leiden overleden, worden opgeroepen om op lHaandag 9 Augustus 1997, des voor middags 10 uren, ten kantore van den onder- geteekende rekening en verantwoording te hooren afleggen van het over de nalaten schap van den overledene goyoerde beheer en betaling te ontvangen op hunne vorderin gen, voor zooverre het bedrag der nalaten schap toereikende zal zijn. H. J. MEERTENS, 3533 17 Notaris, Batavia. Goede, zuivere, roode Bordeauxwijn (zacht en aangenaam van smaak) ƒ29.— per 46 FJesschen, ƒ7.50 per 12 Flesschen. PROEFFLE9CH ad 60 Cents. J. A. G. PUOOT ZOON, "WIJNHANDELAARS-HOFLEVERANCIERS. Kantoor: Hoogl. Hcrkgr. 43-45. 1053 13 3529 60 233 29 Beveelt zich beleefd aan voor het restau- recren, verkleinen en beklccden van BILJARTEN tegen concurreerende prijzen. 1144 8 bekend onder den naam van Credle(-I.o(en.' (Deze loten zijn de oudste, waardoor men de grootste kans van Pr(fstrekklng beeft). Trekking 1 Hel, a. a. Zaterdag. 1 prijs van Fl. 30,000, 1 prijs van Fl. 15,000, 2 prijzen van Fl. 5O00, 2 prijzen van Fl. 2OO0, 2 prijzen van Fl. 1500, 4 prijzen van Fl. 1000, enz. Heele Aandeelen f 10. Halve o 5. Vierde 2.50. Met f 10 kan men op a. s. Zaterdag de volle Fl. 150,000, met f 5 Fl. 75,000, met f 2.50 Fl. 37,5QO winnen. Toezending van postw. aan COBTER9«! Co., in Effecten, te Amsterdam. 3525 z5 Trekkingslijst franco en gratis. P.S. Uitbetaling der prijzen dadelijk na ont jangst. brandt men dagelijks op Duitseha wijze: 389 12 uitmuntende door geur en smaak, Prijs per ons !2j Cents. VERKOU W STOKHUYZEN. NIEUWE RIJN 47. A. IK. S1JTH0FF, te Leiden, heeft alom verkrijgbaar gesteld DOOR de Redactie van „De Gracieuse." Breien met 120 afb.. (3de druk!0J50. Haken met ICO afb., (3de druk)+m0£0. Knoopwerk mol 150 afb., (3de druk) »0J>0 Weitaschknoopwerk en Pnvolitéwerk (Macramc) met 70 alb.. (2de druk)0.50. Tapisserie-, Bolbein-, Fnntaisic- en Pomt-Ftussc-Borduurwerk mot 225 afb., (2de druk)0.60. Linnennaaieu, knippen van Hemden on Stop- of Wcofsteek, met 70 afb.. „0.25. Opennaaten, Puntotirato, Wit-Bordu ren, Venctiaansch en Guipure-Bor duurwerk met 160 afb..0.40. Point-JLacé, Genaaide Guipure en Tulle Doorstoppcn met 120 afb„0.40 Kant maken. Kant atekeu, Plooien van Lint, Weven met de hand met 80 afb.„0.40. Borduren met Zijden en Gouddraad, Point-Filigraneen FVisznafj\nemet80afb. „0.40. Kantwerken met 80 afb„0.60. Kantpatronen voormecrgcvorderdenmul ■00 afb0G0. Baakpatronen voor meergevorderden met 00 afb „0.00. Zelfvervaardigen van Kostumes en Gar nituren met 60 afb Franco per post na ontvangst van remise met ver hooging van 5 Cts. per deel voor frankatuur. het wasechen van onderkleerezhuishoud en beddenhnnen en hunne verdere verzorging. JJct 4 dubbelo bladen knippatronen on vele afbeeldingen tusscbcn don tekst, O OOR de Redactie van „De Gracieuse." PRIJS f 1*50. 1®*- Onmisbaar voor jonge Dames, dio zich bol,' WUftyll voor hei examen in nuttige en fraaie Handwerken. Het tweede schot. Slot.) „Ik was vroegor ter plaatse dan mfln tegen stander. Eindelijk naderde hy met onvorschil ligen tred, lachend en met zijn getuigen keuvelend. Hy was blootshoofds en had zyn pet, die vol kersen was, in de band. De ."secondanten maten do twaalf schreden af; hy had hit «3rate schot, hy unkte lang en doorschoot myn pet. „Nu was het mijn beurt. Zijn leven be hoorde my. Vooraf echter wilde ik my nog aan zyn doodsangst verlustigen, maar hy stond kalm op dezelfde piek, at kc-rsen uit zyn pet en wierp my de pitten voor de voeten. Deze onnatuurlyke kalmte bracht myn bloed in opstand. Opeens evenwel kwam een ge dachte by my op, den duivel waardig. Ik liet I hot pistool zakken en zeide: „Gy zyt thans i niet in de luim om te sterven; ge wenscht I te ontbyten, ik zal u niet storen." Gy B stoort my niet, antwoordde hy, schiet maar toe. Dit schot behoort u. Maar ik ben ook op elk ander oogenblik te uwer beschik- kiog. Dit woord bevestigde myn besluit. Ik verklaarde den secondanten, dat ik dien dag niet schieten zou." In de grootste spanning had ik naar Milows verhaal geluisterd. Het was nog niet ten einde. I „Ik. nam," vervolgde hy, „terstond myn ontslag en trok my naar hier terug. Doch sedert dien tyd heb ik geen dag doorgebracht, zonder aan myn wraak te denken. Thans is myn uur gekomen." By deze woorden haalde Milow een brief uit den zak en zeide: „Zooeven wordt my geschreven, dat de man, by wien ik nog een schot te goed heb, dezer dagen met een schoon jong meisje in het huwelyk zal treden. Ik wil toch eens zien, of hy in zyn liefdesgeluk den dood even kalm onder de oogen zal zien als destyds by hot kerseDeten." Do bediende trad binnen en meldde, dat het rytuig gereed was. Milow reikte my de hand tot afscheid on ik beantwoordde zyn hartelyken handdruk. Toen stapte hy in het rytuig, en ik zag nog, dat hy het kistje met pistolen naast zich plaatste. De paarden trokken aan en ik keek hem, in ernstige gedachten verzonken, nog lang na. II. Verscheidene jaren waren verloopen sedert dien tyd. Ik had myn ontslag genomen uit den dienst en leefde op myn landgoed in het gouvernement toen ik op een reis graaf N. leerde keDneD, een der rykste grondbezit ters uit de omstreken van Moskou. Ik werd spoedig met den beminnelyken man bevriend, en toen hy my op zekeren keer uitnoodigde hem en zijn jonge vrouw op zyn slot te be zoeken, nam ik die invitatie gretig aan. Ik werd door het gelukkige paar aller- hartelyk3t ontvangen en moest verscheidene dagen op het kasteel blyven. De graaf en ik werden steeds vertrouwelyker. Wy reden en jaagden, wy schoten samen naar de schyf. Het laatstgenoemde bedryf gaf aanleiding tot een gesprek over goedo pistoolscbutters. Natuurlyk kwam my nu Milow in de gedachte, en ik schilderde den graaf, hoe hy iederen voormiddag zyn kogels in een kaarteblad schoot. Ik moet ook zyn geaardheid en zyn gestalte wel zeer levendig hebben voorgesteld, want de graaf en de gravin, die by ons ge sprek tegenwoordig was, luisterden, zichtbaar belangstellend, met de grootste oplettendheid, wanneer ik van hem vertelde. „ZonderlingI" sprak de graaf. „En boe heette die bekwame pistoolschutter?" Ik noemde den naam. „Wel!" riep de graaf, ten hoogste verrast, uit, „hebt gy Milow gekend?" „Zeker," zeide ik, „maar sedert vyf jaren heb ik niets van hem vernomen. Kent gy hem, graaf?" „Of ik hom ken!" riep hy. „Heeft hy u nooit een eigenaardig voorval uit z'tfn leven verteld?" „Bedoolt gy het bal, waarop hy van een jongen graaf een oorvyg kreeg?" „Juist! Ik was die graaf. En wy hebben elkaar later weer aangetroffen." In groote opgewondenheid stond myn gast heer op en zeide, terwyi hy op een plaat boven zyn scbryftafel wees: „Ziet gy die plaat? Zy ia het bewys onzer laatste ont moeting." Ook de gravin was opgewonden. „Ik bid u, Wa8sili, spreek niet over de geschiedenis, 't is te vreeselyk." „Tk moet zo vertellen, dat ben ik myn gast verschuldigd," hernam do graaf. „Hy heeft geboord, hoa ik zyn vriend beleedigdenu zal hy vernemen, hoe deze zich wreekte." Ik had intusschen de schilderij bekeken. Het was oen Zwitsersch landschap, doch niet het onderwerp boezemde my belang in, wel de twee dicht naast elkaar zichtbare kogels, waarmee do schildery doorschoten was. „Ge zult terstond vernemen," zei de graaf, jhoo die kogels hierin komen. Het was in de eerste maand van myn huwelyk, toen ik op zekeren avond thuiskwam en hoorde, dat eon vreemde heer, die zyn naam niet noemen wilde, in myn studeerkamer op my wachtte. Toen ik binnentrad, zag ik oen man in be stoven reisgowaad aan den haard zitten. Hy stond op en sprak my mot heesche stem aan. „„Herkent gy my, mynheer do graaf?" vroeg hy, terwyl zyn onheilspellend fonkelende oogen my doorborend aanzagen. „Milow 1" riep ik verschrokken uit. Een hevige siddering van ontsteltenis ging door myn lichaam. „„Gy weet, vervolgde by, dat my nog een schot toekomt? Ik ben gekomen om myn schuld te inkasseeren. Zyt gy gereed?"" Eu hy haalde een pistool voor den dag. Ik was eindeiyk tot kalmte gekomoD. Snel mat ik den afstand, plaatste my tegenover hem en verzocht, onmiddeliyk te schieten, voor myn vrouw terugkwam. „„-Zoo niet! sprak hy, wy zullen do zaak by 't liebt afdoen."" Ik beval den bediende kaarsen te brengen en vervolgens niemand in de kamer te laten. Ik plaatste my wederom tegenover myn vreeselyken vyand, Milow hief het pistool op en mikte. Eensklaps echter liet hy zyn arm dalen. „„Ik kan op geen ongewapende schieten, riep hy uit, dat zou meer op eec moord dan op een duel gelyken. Laat ons dus loten, wie het eerste schot hebben zal!"" „Toen laadden w(j een tweede pistool en lootten. Het lot besliste, dat ik wedor het eerst schieten zou. Ik schoot, maar myn kogel miste en trof de schildery, die gy hier ziet. Nu was de beurt aan Milow. Ik zag die gloeiende oogen vóór my, zag, hoe by lang op my mikte. Daar ging de deur open, myn vrouw stortte binnen en wierp zich aan myn horst. Ik bedaarde spoedig. „„Lief kind, zei ik, ziet go dan niet, dat wy een aardighoid voor hebben? Ge zyt waariyk éón en al opgewondenheid! Toe, ga een glrs water drinken 1 Maar kom dan weer terug, opdat ik u een ouden bekende voorstellel"" Zy ge loofde my niet. „„Zeg, mynheer, riep zy, zich tot Milow wendend, is het waar, dat dit een aardigheid is?"" „„Mynheer uw gemaal houdt van grappen, mevrouw de gravin, antwoorddo Milow. Voor de grap heeft bij mij een oorvyg gegeven, voor de grap een kogel door myn pet go- schoten, en zooeven heeft hy my, wederom voor de grap, niet willen raken. Maar nu i6 het mijn beurt een grap te hobben."" En nadat by dat gezegd had, hief hy het pistool op en begon op my te mikken. „Myn vrouwtje wierp zich aan zyn voeten," vervolgde do graaf, na eenige oogenblikken rust genomen te hebben. „„"Welk een schande 1 nep ik vertoornd. Sta op! En gy, wreedaard, houd op een wanhopige vrouw te kwellen! Zult go eindeiyk schieten of niet?"" Hy liet het pistool zakken. „„Neen, zeide by, ik zal niet schieten, ik heb myn voldoening. Ik heb uw ontzettenden angst gezien en u gedwongen nog eens op my te schieten. Dat is my genosg."" Zonder een groet verlist by do kamer. In de deur echter keerde by zich om en schoot zyn kogel dicht nost den mijne in de schildery. Toen verdween by Maar myn vrouw was in onmacht gevallen...." De graaf zweeg. Daarop omhelsde hy zyn vrouw, die liefdevol aan zyn schouder leunde. Van Milow hoorde ik niets meer, tot ik uit een courant vernam, dat by als aanvoerder eener schaar vrywilligers in een gevecht tegen de Turken gevallen was. H.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 7