<geze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en (feestdagen, uitgageven. N'. 11403 Donderdag; 29 April. Ao.1897 LEIDSCH DAGBLAD. PRUS DEZEli COURANTi Voor Leiden per 3 maanden, ..«••••«•.f 1.10k Franco per post1.40. Aizonderlyke Nommers 0.05. PBUS DER ADVERTENTIES Van 1-8 regels f 1.06. Iedere regel meor f 0.17Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Dit uommcr bestaat uit TWEE Bladen. Eerste blad. Oilioiëele Keunlsgeringen. Burgerocostor en Wethouders van Leiden, Gezien het adres van W. COLLET. houdoDde ▼orzoek om vergunning tot oprichting van eene smederij in het perceel Haarlorameretraat No. 60; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bglagen op de Secretarie dezer gomeento tor visie gelegd ia; alsmede, dat op D.nsdag 11 Mei a. p., voormiddage te elf uren, op het Itaadbuie, gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wol hond era voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 27 April 1897. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leidon, Gezien de sdreesen van N. KllET, MM. W. P. BEENAKKER on Z. VAN DER MEIJ, houdende verzoek om vergunning tot het houdon eu mesten van varkeua respectievelijk in de perceeleo Gast huielaan 27, Lusthoflaan 2 en Maresiogel lPa; Gelet op art. 152 der Algemeens 1'olitieverordeniDg van 6 November 1879, Breügen ter kennis van belanghebbenden, dat op Donderdag den 29=ton April a. b d< h voormiddaga te elf uren, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven tot het inbrengen vau bezwaren tegen die verzoeken. Burgemeester eu Wethoüders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 27 April 1897. E. KIST, Secretaris. Leiden, 28 April. Nadat eerst door groep I der „Vrijzinnige Kiesvereeniging" alhier tot voorloopige can- didaten voor de Tweede Katner waren gesteld de heeren H. J. Bool (aftr.), mr. H. L Drucker (oud-hoogleeraar) en mr. W. Van dei Kaay (minister van justitie), werden door groep II als zoodanig gekozen de heeren Drucker en Van der Kaay on door groep III alleen de heer Drucker. In oen vtrecnigde vergadering van 6 Mei wordt do definitieve candidaat gesteld. Van de den lsten April in de gemeente raadszitting vastgestelde verordening op de Straatpolitie alhier, welke in afschiift aan Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland werd medegedeeld, is heden door B. en Ws. afkon diging geschied. Ze is dus thans, ook wat de bepalingen omtrent het wielrjjden betreft, in werking gttreden. Ter vervulling van de vacature, ontstaan ten gevolge van bot ontslag, genomen wegens woonplaatsverandering, door den heer J Rinkes Borger, is gekozen tot lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken de heer C. C. Tieleman, met 35 van de 53 geldig uitge brachte stemmen. De heer M. H. Van Waveren bekwam 15 stommen. Het aantal kiezers bedraagt 436. Onder de autoriteiten, welke ter audiëntie verschenen by HH. MM. de Koninginnen te Amsterdam, werden ook opgemerkt heeren burgemeester en wethouders dezer gemeente. Do off. van gez. 2de kl. M Van der "Weerd, van het 4de reg. inf. te Leiden, wordt wegens 8 jarigen dienst als zoodanig bevor derd tot off. van gez. 1ste kl. By beschikking van den minister van binnenlandscbe z.-ken van 27 dezer is bepaald, dat de commissie, belast met bet afnemen der examens B volgens de artt. 61— 05 der wet van 2 Mei 1863 (Stsbl. 50), voor liet jaar 1897 zal zitting houden to Delft; en zijn benoemd tot lid en voorzitter dier commissie J. Cardinaal, hoogleeraar aan de Polytechnische School; tot leden: dr. J. C Kluyver, hoog leeraar aan do Ryks-universiteit te Leiden; dr. P. H. Schoute, id. te Groningen; dr. L. Aronstein, H. Cop, G. J. Morre, J.A Snijders C.Jzn., J. M. Telders en dr. P. Zeeman Gzn., hoogleeraren aan de Polyt. School, A. F. Gips, J. A. Van der Kloes, dr. R. Sissingh en dr. J. De Vries, leeraren aan de Polytechnische School; dr. G. J. W. Bremer, leeraar aan de hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Rotterdam; M. A C. Hartman, gemeente architect te Delft; C. Krediet, leeraar aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda; J. N. Van Ruyvon, ingenieur by de gemeente werken te Arnhem; dr. G. Schouten, leeraar aan de hoogere burgerschool met 5 jarigen cursus te Arasterdam; dr. J. L. C. Schroeder van der Kolk, tijdelijk lector aan de Gemeente lijke Universiteit te Amsterdam; die zich to Delft zullen vereer.igen op zoodanigen tijd, als hun nader door den voorz tter zal worden medegedeeld. Bij koninklijk besluit is eene commissie ingesteld tot het onderzoeken, overeenkomstig een door den minister van waterstaat, handel en nijverheid vast te stellen programma, van de geschiktheid en de bekwaamheid van hen, die in aanmerking wenscb%n te komen voor eeno benoeming tot adjunct inspecteur van den arbeid. Tot leden dier commissie zijn benoemd de heerenC Lely, lid der Tweede Kamer, tevens voorzitter, te 's Gravenhago; mr. J. W. S. A. Versteeg, referendaris aan het departe ment van w., h. en n., te 's-Gravenhage; H. A. Ravonek, P. Van der Burg en dr. L. Aronstein, boogleeraren aan de Polytechnische School te Delft; J. Menno Huizinga, inspec teur voor het Geneeskundig Staatstoezicht te 's Gravenbage; H. W. E. Struve, inspecteur van den arbeid te id.; dr. H. F. Kuyper, id. te Breda; A. D. P. V. Van Löben Seis, id. te Arnhem; mr. J. B. Poyrot, adjunct-commies aan het dep. van w., h. en n., tevens secre taris, te 's-Gravenhage. Naar het „Hbl." verneemt, heeft wijlen de groothertogin van Saksen-Weimar de bezitting „Buitenrust-Zorgvliet" vermaakt aan haar beide kleinzonen Willem Ernst en Bernard Hendrik. Eene bepaling, dat de bezitting go- durende 15 jaren in den tegenwoordigen staat moet blijven (niet tot bouwterrein mag worden bestemd), was geen testamentaire beschikking, maar door de groothertogin reeds vóór twee jaren vastgesteld tegenover i9dereneventueelen kooper van het landgoed, zoodat dit servituut tegenover de erfgenamen nog slechts 13 jartn bindende is. B\j beschikking van den minister van binnenlandscbe zaken van 27 dezer is, met ingang van 1 Mei a. s., op zyn verzoek, eer vol o -tslag verleend aan den heer M. De Boor, als assistent voor de tandheelkunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, en zyn voor het tydvak van 1 Mei tot en met 31 Decomber 1897 benoemd tot assistent voor de tand heelkunde aan die universiteit, de heeren S. Blaauw en C. C. Kayser. Vanwege het Centraal-Bestuur der drie Katholieke kiesvereenigingsn te 's-Gravenhage wordt Zondag 2 Mei eene meeting gehouden in het gebouw van den „R- K. Volksbond," welke tofgankelijk is voor alle katholieko kiezers te 's-Gravenhage en Scheveningön. Als spreker treedt op pater Ermann, leeraar aan het Gymnasium te Katwijk. In b t Groot-Auditorium der Utrechtsche universiteit waren gistermiddag vele hoog leeraren, oud-hoogleeraren, curatoren, stu denten en verscheidene belargstellenden opge komen, om tegenwoordig te zyn by de inaugureels re-Je van dr. Jan De Vries als hoogleeraar in de faculteit der wis-en natuur kunde. Het onderwerp dier rede was: „De meetkunde van bet aantal." De 1ste luit. P. J. G. Schott, werkzaam aan de cadettenschool te Alkmaar, wordt binnenkort bevorderd tot kapitein by een der regimenten infanterie. H. M. ce Koningin Regentes verle nde gisteren te Amsterdam audientie aan personen, die aan H. M. hun belangen weüsebten mede to doelen, en ook aan hen, die enkel hun opwachting kwamen maken. Na de lunch werd een boottocht gemaakt over de Zuiderzee naar Pampus, ter bezichti ging van het fort van dien naam. Het diner ten Hove bestond uit ongeveer 50 couverts on werd in de z. g. galery of groote zaal gegeven. Genoodigden waren vele leden der hofhou ding, do dagelyksche 4 gasten, allo adjudanten en kamerhoeren in buitengewonen dienst, de Commissarissen der Koningin in de verschil lende provinciën en de leden der Eerste en Tweede Kamer, voor zoover zy in Noord-Holland wonfn en ter audiëntie verschenen. Gisteravond kwamen ook ten Hove de Prinsen van Koetei, een staat aan de Oost kust van Borneo, di9 een reis door Europa maken en namens den Sultan van dat land aan Hare Majesteiten hulde en eer kwamen betuigen. HH. MM. ontvingen de Prinsen, die ver gezeld waren van den assistent-resident Eerd- mans, welke als tolk dienst doet, gisteravond omstreeks negen uren in de troonzaal. De Prinsen waren in hunne nationale klee ding en namen tegenover den troon, waarop de Vorstinnen gezeten waren, op lage stoelen plaats. Door bemiddeling van den tolk onderhielden HH. MM. zich met de booge bezoekers. Dezen hadden allereerst namens 'den Sultan hun trouw en verknochtheid betuigd aan Hare Majesteiten en gezegd, dat zy niets liever wil den dan zyn en biyven trouwe vazallen van Hare Majesteiten en Hare Regeering. H. M. de Koningin-Regentes vroeg den Kroonprins daarna naar de gezondheid zyns vaders, waarop het antwoord luidde, dat de Sultan het vry goed maakte, doch dat de last der jaren hem begon te drukken. Op een andere vraag deelden zfl mede, dat het hun voornemen was nog een maand of zes in Europa to toeven en dat zy o. a. Beiiyn en Londen hoopten te bezoeken. Namens den Sultan boden de Prinsen, als een gebruik by Indisch9 vorsten, ten teeken van gehechtheid en verknochtheid, aan HH. MM. crie prachtvolle cassetten aan. In do eene bevonden zich een paar fraaie klewangs, waarven de heften van goud waren, met edelgesteenten bezet; in de andere waren een aantal fraaie gouden ringen; in de derde waren fraaie stukken bewerkt schildpad en hoorns van don neushoornvogel. De audiëntie, die dcor bykans alle leden van het gevolg der Voraiionen was byge woond, duurde ongeveer drio kwartier uurs. Daarna verlieten de Prinsen weder in geslo ten rijtuigen hot Koninklyk Paleis. By de gisteren te Rotterdam gehouden verkiezing voor een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in hot boofdkiosdistrict werden 1567 stemmen uitgebracht. Er zyn 8757 kiezers. By de vorige verkiezing op 11 Mei 1894 kwamen 4042 kiezers op. Van de 1567 biljetten werden er 53 van onwaarde verklaard, zcodat het aantal geldige stemmen 1514 en de volstrekte meerJerheld 758 bedroeg. Gekozen is rar. E. E. Van Raalte met 1456 stemmen. In 1895 werd door den Rotterdamschen gemeenteraad besloten, dat met 1 Mei 1897 alle in Charlois en Kralingen zich bevindende particuliere slachteryen moesten wordon opge heven en het slachten van vee uitsluitend aan het abattoir te Rotterdam moest plaats vinden. Door een viertal slagers uit Charlois werd met h .t oog op den aanzieniyken afstand tus- schen dat deel der gemeente en het abattoir verzocht te Charlois een tweede abattoir te stichten, waarop door t B. en "Ws. afwyzend praeadvies werd uitgebracht. Thans is door het jraadslid den heer P. Van der Pols voorgesteld, de desbetreffende verordening in dien zin'te wijzigen, dat aan de te Ch trlois en Kralingen bestaande slacht, ryen alsnog tot 30 Sept. 1899 vergunning wordt verleend. Ook hierop wordt echter door de commissie voor de strafverordeningen afwijzend praead vies u tgebracht, ook omdat het behoud op gemeentolyk gebied van niet aan de abattoir- regelen onderworpen slachtplaatsen, wanneer eerlang een meer algemeene vleeschkeuring mocht worden ingevoerd hetgeen wordt voorbereid eene bedenkelyke zyde zou kunnen hebben. Vanwege de directie der Rijkspostspaar bank zyn samengesteld en by de postkan toren (van 1 Mei af) kosteloos verkrygbaar gesteld de „belangrykste voorschriften betrek- kelyk haren dienst." Het boekje k,m goedo diensten bewijzen aan hen, die van do Rykspostspaarbank wenschen gebruik te maken, en zal er voor zeker weder toe bydragen om het getal spa renden te doen toenemen. Naar het „Hdbld." verneemt, zyn de nieuw- model-spaartoekjes wel officiéél vastgesteld, maar zullen zy pas in omloop worden gebracht, naarmate de oude uitgepit raken. Uit het thans verschenen jaarboekje van den „Bond van Nederlandsche Onderwyzers" voor 1897/98 blykt, dat de Bond op 31 Dec. 1896 telde 129 afd. met 4161 leden, zoodat in den loop van dat jaar de Bond toenam met 17 afd. en 570 leden. Het hoofdbestuur meent dit grootendeels te moeten danken aan de propaganda-commissie, onlangs in elke provincie opgericht. „De Bode", het orgaan van den Bond, aan vankelyk een maandblaadje, thans halfmaan- deiyks verschynend, wordt met 1 Juli een weekblad met een oplage van 5400 exemplaren. Het bestuur der vereemging Cbristeiyk Nationaal Zendingsfe9st heeft bekend gemaakt, dat het feest in Juli a. s. zal gehouden wor den op het landgoed Middachten, by de Steeg, daartoe wederom bereidwillig afgestaan door de eigenares de gravin Bentinck. Aan de „N. R. C." wordt uit Beriyn gemeld, dat in verband met de ongunstige ondervindingen, in Suriname opgedaan met onervaren Duitsche landverhuizers, de Neder landsche regeeriDg de aandacht van de gezag hebbende kringen te Beriyn heeft gevestigd op de gevaren, waaraan de Duitschere, die naar Suriname emigreeren, zich blootstellen, en er den wensch by uitgesproken, dat openiyk tegen landverhuizing uit Duitschland daarheen gewaarschuwd worde, in het belang der betrokken personen zeiven. Hr. Ms. fregat „Van Speyk", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee J. G. Snethlage, is 27 dezer te Port-Said aange komen. Het stoomschip „Ardjoeno", van Rotter dam naar Batavia, passeerde 26 April Point- de-Galle; de „Gedé", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 27 April van Southampton; do „P. Caland" arriveerde 27 April van Amsterdam te Ni9uw-York; de „Drente", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 27 April Gibraltar. Bodegraven: By gelogenheid van bet bezoek der Koninginnen aan Gouda zyn door de tramweg-maatschappy Gouda—Bodegraven vervoerd 14C0 personen, en wel Zaterdag 800 en Zondag 600 passagiers. Leiderdorp: De raad dezer gemeente zal op Vrydag 30 April a. a. des avonds te halfacbt vergaderen. Onderwerpen ter behan deling zyn: Mededeelingenjaariyksch verslag over den toestand der gemeente over 1896, benoeming stembureau. Door doa plaat37erv. districtsveearts is het vee van G. Goedhart hersteld verklaard van mond- en klauwzeer. L i s s eDe navolgende lotelingen dezer gemeente zyn opgeroepen om op Maandag 10 Mei a. s., des voormiddags te halfelf, in het Gouvernementsgebouw te 's Gravtnhage by de militie te wordon ingelijfdP. P. ChauJron, F. R. Crommelin, C. D. Zaneveld, H. Duine- veld, G. H. Rotteveel, H. Van Zeist, L. P. Maat en M. C. Boot. Alleen de beido laatsten zullen persooniyk bun dienstplicht volbrengen; de overigen doan zich vervangen. Nieuwe-Wotering: Alhier is na eene langdurige zLkte op hoogen leeftyd overleden de heer E. J. Los, een inan, die gedurende tal van jaron als raadslid en als wethouder de belangen der gemeente Alkemade met yver, toiwyding en trouw heeft behartigd. Roelof-Arendsveen: De gisteren alhier gehouden publieke veiling van te veld staande bloembollen werd door eene groote menigte bezocht, vreemdelingen en inwoners. De prij zen der tulpen waren over het algemeen zeer laag, doch die der narcissen waren aan- merkeiyk beter, zoodat over dit laatste artikel, in 't oog houdende den gedrukten toestand der bloembollenteelt, niet valt te klagen. Woubrugge: Het door den Gemeente raad vastgesteld en door heeren Gedeputeerde Staten goedgekeurd primitief ko'aier van den hoofdeiyken omslag, voor het dienstjaar 1897, ligt tot en met 18 September a. 8. ter ge meente secretarie ter visie. Ter vergadering van stemgerechtigde inge landen van den Oudendykschen polder, 13 Mei a. s., 's voorin, te 11 uren, alhier te hou den, zal onder meer aan de orde zyn: de vaststelling der rekeniog van de ontvangsten en uitgaven dezes polders over 1896, der begrooting voer 1897, en de verkiezing van een Dykgraaf van 11—1 uur in de plaats van wyien den heer D. P. Ramp (aftreding: 1898). "Wassenaar: Do heryk van maten en gewichten is voor deze gemeente bepaald op den 3den en 4den Mei, van des morgens negen tot des namiddags tweo uren. Voortaan zal niet meer e 1 k jaar, maar eens in de twee jaren gelegenheid gegeven worden tot het do?n heryken van maten en gewichten. Zoeterwoude. N adat eenigen tyd geleden de gemeente Voorschoten den eisch stelde tegenover de gemeente Zoeterwoude. om hulp te verleenen by brand aan den Voorscboterweg, voor f 100 per jaar en bovendien de gemaakte onkosten by brand, bedacht Zoeterwoude andere middelen om in die behoeften to voor zien en wel, deod de directeur derbrandvreir het voorstel aan Burgemeester en Wethouders met volledige begrooting van onkosten tot het plaatsen van eene brandspuit aan den Viietweg juist by de beide overhaalschouwen, zoodat de Voorscboterweg en cok tegelyk de woningen aan den Viietweg door deze spuit gebaat zyn. Het nieuwe Spuitenbui3 was reeds gereed; en hedenmorgen had de beproeving plaats van de nieuw aangeschafte brandspuit in tegenwoordigheid van Burgem. en Weth. en den fabrikant den heer Bikkers, te Rotterdam; verder de nieuw-aangestelde manschappon als brandweer wonende daar in de buurt, alsook eenigo uitgenoodigde brandmeesters uit de gemeente en den Directeur. De brandspuit is volgens do laatste con structie; vooral is gelet op gemakkelyke bewerking en veel Waterverplaatsing. Zy ziet er zeer netjes uit, voldeed uitmuntend en is geplaatst op een tweewielig rytuig, zoodat het vervoer op zeer gemakkelyke wyze plaats heeft. Het dagelyksch bestuur van Zoeterwoude aarzelde dan ook geen oogenblik de spuit van den fabrikant te accepteeren. Wegens den verren of grooten afstand van de aanwezige brandspuiten, zoowel van Zoeterwoude als van Voorschoten, zyn de Voorschoterweg en Viietweg alsmede een gedeelte van de ge meente Voorschoten, zoo ook Stompwijk door de plaatsing van deze spuit aldaar In geval van brand zeer gebaat. Icis naar aanleiding van de nlenwe Groep In hel Museum van Natuur- Ijjkc Historie alhier. Al weet ik wel, dat de heeren H. Ter Meer Sr. en Jr. reeds sedert lang hunne sporen op het gebied der taxidermie hebben verdiend, en al is het my tev.ns bekend, dat door beidon dit moeilyk en moeizaam vak ook uit een oogpunt van kunst waardiglyk wordt beoefend, toch geloof ik wel hier een waardeerend woord in 't midden te mogen brengen omtrent ce onlangs door hen ver vaardigde groep (een „Scbakal"-famille uit Noord-Afnka to zien gevend), die thans in een der boven-galeryen van het Museum van Natuurlyko Historie is opgesteld en zeer zeker de welverdiende aandacht van het be zoekend publiek trekken zal. Men krygt hier een zeer goed denkbeeld van het leven dezer b&estenrooverbende. Terwyl bet mannetje wroedaardig een kip in de keel byt, staat het wyfje op eenigen afstand, in afwachting, aandachtig te kijken, een paar onbenullige jongeu zyo bezig aan de pooten van het ho-m te trekken, terwyl een ander tweetal achten o -en uitgerukte veder van het mishandeld gevogelte. Vooral hot ruggelings met open bekje op den grond liggend diertje is. waariyk prachtig te noemen. Hier is alle houterigheid, - zoo mosilyk te ontzeilen klip by bet opzetten, inderdaad ver te zoeken. Men gevoelt hier als 't ware de weekheid van het mollig bebaarde beestje, en, gaat men met het door den heer Waker- lin goedgeslaagde photograra te rade, dan kan men waariyk met ontveinzen in den waan te zijn gebracht van een oogenblik met de natuur zelve to doen te hebben gehad. Op óón byzonderheid wil ik vooral de aan dacht vestigen; het is op den stand der ooren. Terwyl by het verslindende mann tjo deze achteruit in den nek liggen, houdt het ge spitste wyfje die gehoororganen naar voren gekeerd. Dit is getrouw van de natuur afgezien. Op zeer eigendommelyko geslaagde wyze is ook het hol in de rots afgebeeld, terwyl een paar kunstvaardig nagebootste sobere grillig gevormde cactus planten een typige afwisseling geven. Dit in den geest van het Britsch Museum opgesteld ensemble zal stellig het bezoek van het Leidsche Museum doen stygen, en den directeur, den hoer F. A. Jentink, mag wel geluk worden gewenscht met do aan winst van dit fraaie, onder zyn bevoegdo leiding tot stand gebracht werk van „opzet- kunst". Misschien zou 't wenscheiyk zyn hei blauw van de op het fond geschilderde lucht nog iets donkorder te maken; dit blyve intusschen trouwens de eenige opmerking my erzyds. Dit woestyn-tafereeltje zal ver- moedeiyk wel een al te kostbare geschiedenis blyken om door vele anderen te worden gevolgd, maar hot dient te worden gezegd, dat dergelyko voorstellingen het publiek een veel beter inzicht geven in 't eigenaardige doen en het karakter der verschillende dieren, dan reeksen van volgepropte uitstalkasten zulks vermogen. Worden deze groepen meltertyd in denzelf den geest vermeerderd, dan zal voortaan de mond worden gesnoerd van hen, die meepra ten over bet „doode beestenspel", terwyl dan tevens blpken kan tot welk een hoogte de taxidermie, als mededingster van de Natuur, het beeft weten te brengen. Deze groep is niet alleen „kunstig" saam gesteldop zichzelvo mag zy terecht eon brokje „k u n s t" worden genoemd. C. Verster. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd met ingang van 8 Mei a a.: tot substituut-griffier bil de arrondis- sements-rechtbank te Almeïoo, rar i D. Pasteur, thans griffier bij hot kantongerecht te Onderden- dam; tot griffier bij het kantongerecht te Onder- dendam. mr. A Van der Ley, thans griffier bij het kantongerecht te Oirscbot, en tot griffier bij hot kantongerecht to Oirschot, mr. K. N. Hengeveld, thans kantonrechter-plaatsvervanger, advocaat ea procureur, wonende te Hazerswoude. Met ingang van 8 Mei a. s. benoemdtot grilfiei bij het kantongerecht te Meppel, mr. F. L J. G. Dikema, thans griffier bij hot kantongerecht to Berlikmn, tot griffier bij het kantongerecht to Beriikum, jhr. mr. C. G A. Van Asch van Wijck, eervol ontslagen rechterlijk ambtenaar, laatstelijk griffier bij het kantongerecht te Purmerend, wonende te Ermcloo. Benoemd tot griffier bij hot kantongerecht to Waalwijk, mr. M. M. Brouwer Anc.her, advocaat en procureur te Amsterdam, tevens beëedigd klerk ter griffie van de arrondissements-rechtb. aldaar. Audiënties. De gewone audiëntie van don minister van koloniën op 30 April en die van don minister van waterstaat op 1 Mei a. s., zullen niet worden gehouden. Eerkolij^ Berichte*. Leiden. De nieuwbenoemde voorzanger der Israëlietische gemeente alhier, de heer EL I. Cohen, uit Groningen, zal a. s. Vrydagavond te zeven uren als zoodanig plechtig in do synagoge worden geïnstalleerd.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1