De oorlog tosschcn Griekenland en Turkije. ▼an de verplichting tot het geven van onder wijs in de vrije- en ordeoefeningen. b. Een 6chryven van den heer J. J. v. d. Laan, bedankende als lid der Commissie van Toezicht op de bewaarschool. Onder dankbetuiging voor de moeite, die de heer v. d. Laan zich in die betrekking heeft willen getroosten, wordt zijn schrijven voor kennisgeving aangenomen en gerenooyeerd naar B. on Ws., die de aanbeveling voor een ander lid zullen opmaken. c. Mededeeling van de openbare verhuring van gronden tusschen den tol en Katwijk aan Zee (Hoog Duin) voor 7 jaren en wel aan de Naaml. Venn. Reedery te Katwijk aan Zee voor ƒ60, aan G. v. Dnin voor 6 en aan mej. wed. D. Yan Duin voor 9. d. Mededeeling, dat de administratie der Spaarbank vanwege B. en Ws. is nagezien, in orde bevonden en dat de geldswaardige bezittingen bestonden in ƒ16,300 aan cer tificaten 3 pet. N. W. S. en o5,332 aan schuldbekentenissen. e. f. g. h. Missives van Ged. Staten, be vattende goedkeuring van genomen raads besluiten. Bericht van den heer J. G. v. d. Ven, dat hij z(jn benoeming tot lid der commissie voor de bewaarschool te Katwijk aan den Rijn aanneemt. j. Mededeeling, dat de rente der aandeelen in de Maatschappy voor Gemeentecreoiet 6 pet. is, gelijk de Voorzitter opmerkte, een mooi rentecijfer. k. Rekening van den grindweg Rijnsburg naar Katwijk, oie ter visie ligt. I. Verzoek van den heer G. Haasnoot namens de wed. K. Do Best, om hem 16 M. gemeente grond te verkoopen bij de barak. Besloten werd, dit te doen tegen den prijs ran 2 per M1. m. Een schrijven van de pas opgerichte Chr. Jongelingsvereeniging te Katwijk aan Zee, om haar bijeenkomst te mogen houden ia een der lokalen van de bewaarschcol in de Voorstraat, wordt in handen gesteld van B. en Ws.in een volgende vergadering zal hierop een beslissing worden genomen. Een der leden merkte op, het beter te achten, indien de gemeente zich geheel buiten deze zaak hield. n. Beschikking van Gedeputeerde Staten, betreffende de bezwaarschriften van vijf en twintig bewoners van het R. K. Instituut voor hooger onderwijs te Katwijk aan den Rijn, waarbij de Raad in het ongelijk wordt gesteld en reclamanten worden gebracht in de klasse van 22.50, en van de heoren G. D. Du Rieu, J. J. v. d. Laan, Q. J. Van Leeuwen en T. en C. De Wit, die hun aan slag blijven behouden, terwijl mej. de wed. Hakker van het kohier wordt afgevoerd. Naar aanleiding van eerstgemelde beschik king van Gedeputeerde Staten ontspon zich een discussie, waaraan deelnamen de heeren Van Mels en Ouwehand, die verklaarden niet te kunnen begrijpen, hoe dat college zulk een beslissing kon nemen en den aanslag door en de gedragslijn van den Raad verde digden, de heer Lange, die de leeraren van het Instituut verdedigde in hun zelfverlooche ning, en de Voorzitter, die opmerkte, dat de Baad presumtief aanslaat en niet vraagt, tot welke godsdienstige gezinte de aangeslagenen in den hoofdelijken omslag behooren. o. Bericht van den ontvanger der directe belastingen, dat voor het innen der opcenten grondbelasting '96 en personeele belasting 96/96 de gemeente 234 schuldig is. p. Proces-verbaal van kasopneming, waarbij Mtykt, dat het kassaldo bedroeg ƒ2810.865. IL Vastgesteld werd het kohier der honden belasting 1897 tot een bedrag van 572.60. III. Voorstel wijziging algemeene politie verordening en in verband daarmede tot aan vulling, in overeenstemming met arresten van den Hoogen Raad, ia andere gemeenten ge vallen. Wordt goedgekeurd. IV. Voorstel aanschaffing kieslessenaara. Wordt e°n crediet toegestaan. V. Vastgesteld wordt de verordening, waar bij als stemlokalen worden aangewezen: te Katwijk a/d. Rijn de zoogenaamde commis siekamer in het gomeentehuis; te Katwyk aan Zee een der lokalen van de bewaarschool. VI. Tot leden der stembureelen worden verkozen: voor Katwijk aan Zee do heeren D. Ouweband en N. Haasnoot, tot hun plaats vervangers de heeren D. Zwanenburg en L M. Willomse; voor Katwijk a/d. R\jn de beide heeren Van Egmond, tot hun plaatsvervan gers de heeren L. Lange en v. d. Gugten. VII. Op het verzoek van Mej. wed. Moojj A. E. Bekking om gemeente-pensioen werd afwijzend beschikt. Do Raad was met don Voorzitter van gevoelen, niet beter te kunnen do.m dan 03n suppletie van ƒ100 in haar verpleging door de Remonstrantsche gemeente te Leiden te geven en was van meening, dat het goven van pensioen een gevaarlijk ante cedent zou z(jn. VUL Vastgesteld werd een instructie voor den gemeente-opzichter en de gemeentewerkers. IX. Voorstel tot het onderhandsch verpach ten van een doel van hot grasgewas aan den heer D. Aanhane te Katwijk aan Zee, voor 50 per jaar voor het tijdvak van één jaar. Wordt goedgekeurd. X. Verzoek van don heer K. E. Van Wonen om eervol ontslag als gemeente-opzichter, met ingang van 1 Mei 1897. Wordt vetloend, waarbij de Voorzitter zijn spijt over het vertrek van dien ambtenaar uitspreekt, als zijnde deze zeer geschikt voor zyn betrokking. XI. Voorstel tijdelijke aanstelling van een gemeente-opzichter. Wordt goedgekeurd. XII. Verzoeken afschrijving, vermindering of vrijstelling aanslag Hoofdei. Omslag, dienst 1896 van de heeren Oosterkamp, waaromtrent wordt besloten, niet op het door den Raad genomen besluit terug te komen, J. Durieux Jzn. on W. v. d. Plas Wz., die niet ontvankelijk worden verkhard, als te laat ingekomen, D. v. d. Oever, die wordt gehandhaafd, A. C. v. Mill (voor zijn schoonvader wijlen den heer Van Bemmelen) en J. J. v. d. Laan, wien beiden afschrijving wordt verleend, en mej. wed. D. Van Duivenboden, wier adres niet te vinden is. XIII. Aan de heeren J. Hoek en Y. Van Ryn Jz., bij wien het belastingbiljet abusievelijk was bezorgd, werd ontheffing, aan Rous restitutie van hun aanslag in de honden belasting, dienst 1897, verleend. De agenda afgehandeld' zijnde, en geen der leden verder het woord verlangende, werd de openbare vergadering gesloten, om over te gaan in eene met gesloten deuren. De correspondent van de „Daily Telegraph" te Larlssa geeft een treffende beschrijving van de vlucht der bevolking van Tymavo en het vervoer der gewonden naar Larissa. Het was een schouwspel, dat het meest verhard ge moed met weedom moest vervullen. Dinsdagmorgen waren alle beschikbare voer tuigen in Larissa gerequireerd om de zwaar gewonden te - vervoeren. Zij kwamen terug vol dappere kerels, deerlijk gewond en met stof en bloed bedekt, die de pijn als stoï cijnen verdroegen. Zy werden gevolgd door troepen gewonden met een inderhaast gelegd verband om ledematen en hoofd; wie nog eenigszins loopen kon, moest zichzelf maar voortsleepen, omdat er ia de voertuigen geen plaats meer was. Het treurigste gezicht leverde echter de hopelooze bevolking van Tymavo en andere plaatsen op. Men had hun des morgens om 10 uren gewaarschuwd, dat zij binnen twee uren hun woDingen moesten verlaten. Hoorende, dat de Turken reeds in Thessalië waren afgedaald en iedereen op hun weg vermoordden, grepen de armemenschen inderhaast bet kostbaarste, dat zij hadden, bijeen, en oud en jong, ge zonden en zwakken spoedden zich naar La rissa als oen heilig toevluchtsoord. Welke tooneelenl Ouders, met zware vrachten bela den, waarop zy do kinderen geplaatst had den, die nog niet konden loopen; moedors met kinderen in de armen, zwoegende onder den last. De zieken en stervenden waren op matrassen gelegd en op ezels geladen. Allen vluchtten in doodsangst, troepen schreiende kinderen, oude mannen en vrouwen, die pijn lijk voortstrompelden en jammerden, allen van het hoofd tot de vo3ten met stof bedekt. Als de geschiedenis van dezen veldtocht ge schreven .wordt, zal de vlucht van deze onge- lukkigen naar Laris3a een van de meest tragi sche episoden zijn. De telegrammen, welke gisteren werden ontvangen, spreken van overwinningen der Grieken, doch al te veel gewicht moet daaraan niet gehecht worden. Uit Larissa werd d.d. 21 April o. a. ge meld, dat de Turken bij hun marsch naar Tyrnavo waren teruggeslagen; er werd zelfs beweerd, dat de Turken door den Meluna- pas op den terugtocht zijn naar Elassona. „Waarschijnlijk zijn deze triomfen der Grieken opgebouwd uit kleine schermutse lingen, want," zooals de „Kölniscbe Zeitung" opmerkt, „onder datum van 22 dezer kwam, niet alleen van Turksche zyde, het bericht, dat Tyrnavo door de Turken was genomen. De depeche uit Larissa van 23 April geeft dan weer toe, dat de Turken, die door den pas van Meluna heeten teruggetrokken te z|Jn, bij Tyrnavo en in het niet veraf ge legen Mati met do Grieken in een hevig gevecht gewikkeld waren. Argwaan tegen Grieksche overwinningen wordt opgewekt door de mededeeling, in dat zelfde telegram voorkomende, dat de Grieken Nerezo „verlaten" hebben; want vrijwillig zal zoo iets moeilijk gebeuren." In den pas van Meluna. Niettegenstaande de Grieken dus beweren, dat de Turken terugtrekken, geeft de speci ale correspondent van het bureau Reuter nog steeds bijzonderheden over het voorttrekken van het Turksche leger. Onafgebroken rukken de troepen door den Meluna-pas. Maandag werd van 2 uren af een hevig artillerievuur onderhouden; de troepen ston den op een afstand van twee mijlen van elkaar. Een der Grieksche divisies scheen positie te hebben genomen op een kleinen heuvel in de vlakte van Thessalië, en de Grieksche troepen concentreerden zich daar. „Ik zie verscheiden regimenten Grieksche cavalerie en terwijl ik dit schrijf, komen er Grieksche versterkingen uit de richting van Tyrnavo, over de brug van de rivier Xeraghis, welke stroomt tusschen de posities der Tur ken en de stad Larissa. Tyrnavo is nog niet genomen, maar de Albaneezen hebben met succes eenigo ver schillende posities der Qritkon bestormd, welke Tyrnavo bestrijken. Eihem-pacha, de opperbevelhebber, geeft overal bewijzen van groots tactische bekwaam heid. Zijn plannen werden tot nog toe alle met groote stiptheid uitgevoerd; zij geven blijk van buitengewone voorzichtigheid. Geen voorzorg wordt over het hoofd gezien en de groote slag zal niet eerder worden geslagen, vóór alles in gereedheid gebracht is. Het oprukken der troepen is inderdaad schilderachtig. De lange rij troepen schijnt, terwijl zij de vlakte aan onze voeten Intrekt, een reusachtige slang te vormen. De man schappen komen zingende uit de bergpassen te voorschijn; van tijd tot tijd hoort men een zegevierond gejuich. De grootste geestdrift heerschfce onder hen en ik vermoed, dat zij overal zullen heentrekken en alles zullen doen op bevel van hun commandant. Laat mij een voorbeeld geven van don krijgshaftigen geest, welke in alle raDgen bestaat. Bereden ordonnancen brengen voort durend bevelen over van htt hoofdkwartier naar de gevechtslinie. Wanneer deze ordon nancen hun bericht bij de officieren hebben ingediend en op antwoord wachten, trekken zij zich niet van de vuurlinie terug, maar grijpen hun geweer en vuren op den vijand, voor zij weer naar het hoofdkwartier terug- keeren. De Grieksche telegraaflijnen zyn door de Turksche cavalerie vernietigd. Den 20sten versterkten de Grieken met allen spoed hun positie op den berg Kr it tri. Zoodra de dageraad aanbrak, werd het ge vocht hervat; de posities der beide partyen waren door een ravijn van elkaar gescheiden. Na een verscbrikkeiyk geweervuur trachtten de Grieken de positie der Turken te bestor men, doch werden met groote verliezen terug geslagen. De Turksche reservetroepen zyn nog niet ter hulp geroepen, maar aanzienlijke ver sterkingen worden in gereedheid gehouden. De Turksche cavalerie heeft Woensdag morgen verscheiden verkenningen gedaan; doch van ons standpunt uit kunnen wy alle bewegingen van het Grieksche leger in de vlakte van Thessalië, welke zoo duidelijk als een kaart voor ons ligt, waarnemen. Wolken van rook en stof gaan telkens op uit de verst verwyderde troepengedeelten." Een belangryke tijding komt uit Konstan- tinopel. Edhom -Pacha, de jonge veld maarschalk die tot dusver de bewegingen van het Turk sche leger met zooveel talent en voorzichtig heid heeft geleid, is teruggeroepen en ver vangen door Ghazi Osman Pacha, den ouden „leeuw van Plevna". De reden van het besluit wordt nie.t gemeld maar is wel te gisseD. Waarschyniyk heeft de steeds intrigeerende paleiskliek hem zyn lauweren niet gegund. Gisteren nog maakte een Duitsch blad de opmerking, dat het den zegevierenden veldheer, die in korten tyd zulk een schitterende carr.ère heeft gemaakt, moeite zou kosten zich tegen de intriges in do omge ving des Sultans staande te houden. Deze voorspelling is spoedig bewaarheid. Het plan de campagtie van Edhem-pacha was anders door den ministerraad en den Sultan goedgekeurd. Volgens den correspon dent van de Standardte Konstantinopel luidde dit plaD, waaraan reeds een bsgin van uitvoering is gegeven, als volgt. Edhem-Pacha moest zyn drie divisiën op Larissa concen- treeren; dan zou het leger in twee corpsen worden gesplitst, waarvan het eene via Volo zuidelijk zou marcheeren, het andere in wes- teiyko richting, om zich te Athene te ver eenigen. Daar zou het leger biy ven totdat een zware oorlogsschatting was betaald. Zóó zeker was men van het welslagen van dit plan, dat reeds over het bedrag der oorlogsschat ting werd gediscussieerd. De tegenstand der Grieken is echter veel heviger geweest dan de Turken zich hadden voorgesteld. Het is dan ook mogeiyk, dat de verovering van Larissa den Sultan ni9t vlug genoeg is gegaan, en hy daarom den beproef den Osman-pacba met de taak heeft belast. Deze oude ijzervreter, die in 1877 de keur corpsen van de Russische armee versloeg, is thans 60 jaar. Hy is een der beroemdste veldheeren, die Turkye ooit gehad heeft. Voor zyn roemryke verdediging van Plevna schonk de Sultan hem den titel Ghazi, „de zegeryke." Ofschoon hy zich ten slotte moest overgeven, toen byzelf gewond was en zijn leger wegens gebrek aan levensmiddelen Plevna had moeten ontruimen, werd hy by zyn terugkomst in Konstantinopel gevierd als de „leeuw van Plevna" en verkreeg hy grooten invloed op den Sultan. Hy werd tot minister van oorlog benoemd en wist zich als zoodanig een tiental jaren te handhaven. Laatsteiyk was hy paleis maarschalk. Verder zyn nog ontvangen de volgende telegrammen. Uit het oostelijk grensgebied. Konstantinopel, 22 April. Het bericht der geheele inneming van Larissa was voor barig. Gisteren heeft het Turksche leger Coskem en Kusakhem genomen, twee zeer sterk ver dedigde punten by Larissa. Ook hebben de Turken drie forten tusschen Larissa en Tyr navo genomen. Parys, 23 April. De Grieksche legatie ontving een depeche uit Larissa van heden morgen 4 uren, waarin gemeld wordt, dat de Grieken op Turksch gebied zyn doorgedrongen en naar Damasi oprukkon. Alle aanvallen der Turken werden afgeslagen. De Grieken moesten van Nezeros terugtrekken naar Dereli. Zy hebben het fort Imaret, Philippiades on Calabra (in het westeiyk grensgebied) genomen. Drie kanonnen, een hoeveelheid geweron, levens middelen en ammunitie violen hun daarby in hanien. Parys, 23 April. (A. H.) De Turksche ambassade deelt een depeche mede uit Kon stantinopel van Donderdag, meldende dat 8 batajons stelling hebben genomen tegenover de Grieken by de passen van Meluna en Stoumba; 12 bataljons met cavalerie en artil lerie namen stelling in de vlakte van Meraly om den terugtocht der Grieken af tesnyien. De bergtoppen Karatcha, Firane, Gordam en Gardika zyn in handen der Turken. P a r y 8, 28 April. Da t Temps" zegt dat de verwachte groote slag niet vóór twee of drie dagen zal plaats hebben, als de concen tratie van het Turksche leger voltooid is. Griekenland schynt de innemiDg van Tyrnavo door de Turken te voorzien, en volgens be trouwbare inlichtingen zullen de Grieken, als Tyrnavo eenmaal gevallen is, niet trachten Larissa te verdedigen, maar hun verdedigings linie terugschuiven op de Othrys-bergen. Londen: 23 April. Reuters correspondent by het Turksche leger seint van Woensdag avond uit Meluna: By Kritiri wordt voortdurend geschermut seld. De Grieksche poeitie ia door sterke aardwerken verdedigd; het is de laatste Griek sche stelling op de hoogten, maar geen zeer belangryke, daar bet grootste deel van het Grieksche leger geconcentreerd is op een aanzienlyken afstand in de vlakte. Om de positie te begrypen moet men de berglinie vergeiyken met de letter A; de Grieken houden alleen het bovenste punt bezet, terwyi de Turken op de beide zyden gelegerd zyn en de Grieksche stelling bedreigen, d:e dan ook onhoudbaar wordt zoodra de Turken opruk ken. Neshat-pacha wilde om die reden geen bevel geven de Grieksche stelling stormender hand te nemen, ofschoon zyn manschappen daartoe verlof vroegen. Overal bospeur ik dezelfde geestdrift by de troepen. Gisteren hebben twee Albaneesche regimenten, nadat zy de Grieken uit hunne stolling hadden verdreven, hen achtervolgd tot een kleinen bergtop, tegen de bevelen van hun officieren in, maar het was onmogelyk hen tegen te houden toen zy eenmaal op weg waren. Nu willen zy niet van den bergtop af, zeggende dat het voor een Turksch soldaat onmogelyk is terug te trekken. Neshat's divisie heeft nu vijf dagen ach tereen gevochten, ma3r hoe meer zy vechten, hoe grooter de strydlust wordt. Neshat Pacha is een aanvoerder van groot talent, hy kent het land volkomen, want in 1886 heeft hy dienst gedaan op de grens. Destyds omsin gelde hy een Grieksch bataljon on maakte het geheele bataljon krygsgevangen. Redenen van militairen aard beletten my, do groote beweging der Turken naar de vlakte te besóbryven. Als de aanval is ontwikkeld, zal het mogelyk zyn alles uitvoerig te be- schryven, maar nu reeds is het duideiyk dat de Grieken zeer in het nadeel zullen zyn. Edhem-Pacha en zyn staf kunnen op de hoogten de minste beweging der Grieken in de vlakte zien, maar de Grieksche géneraal beneden zal de Turken eerst zien wanneer zy tot den aanval overgaan. De Turken zyn goed voorzien van cavalerie, artillerie en ver spieders, en hebben overvloed van fourage. Op zee. Athene, 23 April. Het Grieksche West eskader bombardeerde Agbios en Taranta op de kust van Epirus. Waarschyniyk is het eskader heden ook begonnen met het bombardeeren van Kara- bourou (Golf van Salonika). Konstantinopel, 23 April. (ETbl.) Een keizerlijk iradé gelast dat de vuurtorons van Karabourou, Devli en Aryanoun in de Golf van Salonika de3 nachts niet moeten ontsto ken worden. De haven van Salonika zal alleen overdag geopend zyn. Een ander iradc beveelt dat de Grieksche stoombooten en zeilschepen binnen 15 dagen de Turksche wateren en havens moeten ver laten. Dezelfde maatregel zal door Grieken land genomen worden voor de Turksche vaar tuigen. De garnizoenen in de steden van den ar chipel worden versterkt en de artillerie aldaar wordt vermeerderd met Krupp-kanonnen. Corfu, 23 April. Het beschieten van San- tiquaranta door de Grieksche vloot heeft groote schade aangericht. Al de gouvernements- en byzondere gebouwen, met uitzondering van het hotel van het Oostenryksche agentschap, zyn vernield; al de goederenpakhuizen op de kaden zyn verbrand. Ongeveer 50 vluchtelingen gingen aan boord van vaartuigen, waarmode zy naar Corfu werden overgebracht. Konstantinopel, 23 April. Safieddin Pacha ls benoemd tot bevelhebber van het leger te Janina ter vervanging van Hifzi Pacha. De nieuw benoemde Turksche bevelheb bers Ghasi Osman Pacha en Safieddin vertrek ken hedennacht met oen extra trein naar de grenzen. Uit Salonika komt hier het bericht, dat de Grieksche armee, die by Arta is samenge trokken, naby Louros in Epirus voordeelen behaald zou hebben op oen Turksch leger corps. Salonika, 22 April. Het Grieksche leger heeft Dinsdag na een verwoed gevecht Karya (tusschen Plantanona en Elassona) bezet. Athene, 23 April. Do koning heeft be sloten een manifest tot het volk te lichten. Er is besloten eenige lichtingen van den landstorm onder de wapecen te roepen. W o e n e n, 23 April. Een telegram uit St.-Petsrsburg aan de „Pohtische Korresp." meldt De circulaire van graaf Murawjef han delt slechts over de gevolgen van den oorlog en op de wyze, waarop voortaan in zake Creta moet gehandeld worden. Creta moet onier bescherming der Mogendheden biyven. De voorwaarden, in do circulaire vervat, zyn door alle mogendheden aangenomen. Het gerucht loopt, dat er een burgeroorlog is uitgebroken onder de Turken te Prevesa. Te Larissa zyn Vrydag 500 man, behoo* rende tot het vreemdelingen-legioen, aange komen. Kursiovali is, zegt een telegram uit Larissa, door de Grieken hernomen. Een Grieksch detachement, gesteund door een battery berggeschut, heeft de hoogten ten Oosten van het klooster van St.-Jan bezet en de Turken in de flank aangegrepen. De Turken, die Maandag de Grieken uit Mati en Ligaria hadden verdreven, hebben •380 man Circassische cavalerie uit Elassona laten komen; onder een doodend vuur van de batteryen der colonne Martrapas en van de Grieksche artillerie, trachtten de Circas- siërs den vyand aan te vallen, doch waron genoodzaakt op Ligaria terug te trekken. Vyfhonderd gekwetsten zyn Donderdag van Volo te Athene aangekomen. Het geheele aantal gewonden aan Griek sche zyde wordt op 600 a 700 geschat. De Grieksche majoor Anzolinos, die be schouwd wordt de oorzaak te zyn van een der nederlagen der Grieken en daarom van zijn bevel werd ontheven, heeft zich te Tyr navo van het leven beroofd. Dit is de tweede Grieksche officier, die sedert het begin der campagne zelfmoord heeft gepleegd. De Fransche ambassade to Konstantinopel heeft officiéél ter kenois gebracht aan do Porte, dat zy de Grieksche Katholieken onder haar bescherming neemt. Da prefect van Arta heeft zich naar Phil-' lippiades begeven, waar de bevolking hem met geestdrift heeft ontvangen. Kolonel Manos heeft zyn kwartier geves« tigd te Strifina. Volgens den „Berliner Lokal- Anzeiger" had Edhem pacha het volgende telegram gezonden aan de regoeringEen uur van Lariasa vochten wy zoo heftig mogelyk; 35000 Turken staan byna man tegen man tegenover de Grieksche hoofdmacht, sterk 40000 man. Onze soldaten doen wonderen van dapperhei i. Onze stel lingen zyn uiterst voerdeolig. In het Turksche leger worden geen Chris tenen en Joden opgenomen. Salonika telt onder zyn bevolking ongeveer 70,000 Spaansche Joden, trouwe onderdanen, die der Turksche regeering nog nooit zorg hebben berokkend. Nu hebben talrijke jonge mannen den Staat hun diensten aangeboden en verlof gevraagd, een IsraëlietisCh vrycorps te vormon. Een be slissing is dienaangaande nog niet genomen. Latere Telegrammen, A t h e n e23 April. A.H.) Gisteren was het Goede Vrydag voor de Grieken. De gewone processies hadden plaats te midden van een buitengewonen toevloed van menschen. Dui zenden personen, die brandende kaarsen droe gen, verdrongen zich in de straten. De koniDg, de koningin on de geheele officiëele wereld woonden de mis by in de kathedraal. De metropolitaan smeekte van God succes der Grieksche troepen. Het Grieksche eskader heeft zich naar do baai van Agbion begeven, waar groote depots van levensmiddelen en ammunitie zyn opge slagen. De depots werden in brand geschoten. Het Turksche garnizoen, 600 man sterk, trok zich terug in het fort Aghion Saranta. Tydons het bombardement werd door vyftig Christenen, die in een huis gevlucht waren,' do witte vlag geheschen. Het eskader zorgdo er voor dit huis niet te raken. Na het bombar dement werden ae Christenen naar Corfu over^ gebracht. Athene, 24 April. E3n terugtrek kendo beweging dér Turktn wordt gemeld in do richting van Nez^io en Rapsani. De Grieken trokkon over de brug by Eiouro en Epirus. Het kolenstaton te Piraeus weigerde kolen te verschaffen aan oen Fransch pantserschip. Belangryke benden trokken Macedonië bin nen, verbraken ce Turksche verbindingslynea en brengen de bevolking in opstand. A t h e n o, 24 Ap il. Na het lombardement van Aghion door da Grieksche vloot en do vernieling van de gro >te depots van levens middelen en ammunitie werden Gri-kscho detachementen aan w 1 gezet. Alle hoogten werden bez t, en do stid omsingeld. Het Turksche garnizoen, dat 600 man sterk was, werd genoodzaakt zich t rug te trekken op de meer verwyderde hoogten, doch bleef voortgaan met vuren. Het geschut van hot eskader noodzaakte hen echter ten Biotte tot den aftocht. Gremengd Nieuws. Aan de veelading derHoll. IJ z ren Spoorweg Maatschappij werd hedenmor gen om halftien door het 2de Bat. 4de Re® Inf. eene oefening gehouden in het m- en uitladen van tot den troep bohoorendo voer tuigen en paarden. Voor de laatsten werd gebruik gemaakt van paarden der artil'orio alhier. Deze oefening, die vlug van stap;-l liep, was in korten tyd afgeloopen, waarna allen weder kazemewaarts keerden. Op de bloembollenvolden vah den kweeker P. Wassenaar, te Katwyk Ryn, prykt een Murillo met Diet minder dan twaalf goed ontwikkelde bloemen op één plant. Waar wordt dit record geslagen? Onder de oesterkweekers to Ierseke circuleert een adre'j aan den minister van financiën, waarin verzocht wordt da vrykomende gonden der Bergsche oesterbank by de aanstaande verpachting in kleine per ceelon aan te bieden, ten einde de mededin ging voor kleine kweekers mogelyk of gema kelyfcer te maken.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 8