3 Voor zoover de berichten, die daarovor uit Athene komen, vertrouwbaar zijn, had de êtryd het volgende verloop. Da eerste Turksche aanval op Reven! geschiedde Zondag, maar slechts met twoe regimenten, en werd gemak kelijk afgeslagen. Maandag echter werd een aanz enlijke strijdmacht, geraamd op 10,000 tot 14,000 man, op dit punt geconcentreerd; de operatiön geschieden onder leiding van Edhompacha persoonlijk. Er werden zeven aanvallen gedaan op de Qrieksche stellingen, maar zonder succes. De Grieksche tro?pen onder kolonel Smolenski, versterkt met een divisie onder aanvoering van den brigade generaal Manromicbalis, traden toen aanval- lenderwijs op en rukten voort op Turksch gebied in de richting van Damasi. Esn telegram van don kroonprins meldt, dat kolonel Smolenski ten slotte den aanval der Turken volkomen afsloeg. De opmarsch der Grieksche troepen van Eeveni werd onder steund door een divisi°, welke de grens hij Bonghazi was overgetrokken, en beide colonnes worden verondersteld zich bij Damasi te concentreeren. Als do Grieken er in slagen zich daar te nestelen, gelooft men te Athene, dat de weg naar Elassona voor hen open ligt. De Atheensche bladen weten nog meer overwinningen te vertellen, o. a. dat Gritzovali, hetwelk Maandag door de Turken bezet was, den vo'genden dag weer door de Grieken werd veroverd, maar dit is aan twijfel onderhevig. De officiëole berichten van Dhsdag melden, dat het succes der Grieken aan dien kant steeds duidelijker wordt. Damasi i3 door de Grieken bezet en verbrand; generaal Mauro- michalis trok er hoen door den Reveni-pas, waar hst fort met grof geschut werd be schoten. Bendon gewapende boeren zijn in Lariisa gevormd en naar de grens gezonden. Overigens bestaat het voornaamste nieaws uit nadere bijzonderheden over het Gevecht in den Meluna-pas. Zondag hebben de Grieken hier hardnekkig gevochten, maar Maandag boden zij minder tegenstand. Do Turken dreven den vijand ge heel terug in de Thessalische vlakte, nadat het gevecht 36 uur geduurd had. De terug trekkende Grieken werden met granaatvuur bestookt, dat een groote slachting in hun geloderen aanrichtte. Een Reuter-correspondent bezocht Maandag morgen de linie. De Turksche officier, June- Effendi, die het eerste blokhuis bezet hield, vertelde hom dat hij 36 uur aan één stuk had gevochten zonder eten of drinken. De troepen onder zün bevol hadden zich uitstekend gehouden. Toen hy den vorigen avond zijn beide bataljons tot den laatsten aanval bad geleid, stormden zij onder luid gejuich op het blokhuis los. Zelfs de muilezeldrijvers, die de ammunitie aanbrachten, werden door de algemeone geestdrift modegesleopt en liepen mede storm. In alle richtingen waren de sporen te zien van de verschrikkelijke uitwerking der Turksche artillerie. Do granaten sprongen nauwkeurig op het vereisebte oogenblik; dit klinkt anders dan de bewering van den miuister-presi Jeot Delyannis in de Griekscha Kamer, dat de granaten der Turken niet wilden springen. Da correspondent zag een groot aantal doode Grieken, maar do moeste lijken waren van het slagveld weggedragen. In sommige gevallen hadden de Grieken hun dooden do uniform uitgetrokken, maar de Turken legden hun verslagen vijanden eerbiedig op bescha duwde plekken en bedekten hen met kleedeD. Maandag-avond seinde de correspondent uit Elissona: Ik ben bier juist teruggekeerd, na 16 uren in den zadel te zijn geweest met de eerste Turk3che linie. Toen do morgen aanbrak, was de aftocht der Grieken reeds begonnen.'^Godurende den cacht hadden de Turken de stellingen, die ZU gisteren hadden genomen, Versterkt, maar vanmorgen zag men, dat het gebeele Grieksche Jeger afgetrokken was, met uitzondering van de achterhoede, die nog een heuvel bezette. Den geheelen ochtend werd er geschermut Beid, maar tegen 1 uur zond Hairi Pacha vier bataljons, om de Grieken van den heuvel te verjagen. In twintig minuten was alles ge beurd. Da Grieken boden slechts weinig t'gen- stand, en velen hunner, meest jonge, stevige kerels, gaven zich over. Nadat aldus de laatste Grieksche stolling genomen was, rukten do Turken onder het zingen van zegeliederen vooruit om al de verlaten hoogten te bezetten. Op den top van esn hoogte gekomen, zag ik de stad Tyrnavo beneden my liggen. De Gri ken, op een hoogte geposteerd, onder hielden een zwak geweervuur. Ten slotte kwamen er twee Turksche batterijen aangere den en begonnen de stad te beschieten. Om G uren namen vier Turksche bataljons het Grieksche blokhuis in de nabijheid stormen derhand in; dit werd in minder dan osn half uur volbracht. De toestand is nu als volgt, besluit decor respondent: Do Turken zijn in het bezit van alle hoogten, ci9 den weg naar Larissa belieer- I 8chen, en alleen Tyrnavo moet nog genomen worden. (Volgens de laatste berichten is dit Dinsdag reeds gebeurd, nadat de Grieken de stad hadden ontruimd.) De Turksche troe pen kampeeren vanavond in do vlakte van Thessalië bij den Meluna-pas, in de tenten, welke de Grieken in den steek hebben ge laten. In de gevechten van heden hadden de Turken 6 dooden en 10 gewonden. Een later beriep uit Elassona aan de „Times" meldt: Nu Tyrnavo in banden is van de Turken, is het gevecht verplaatst naar Kutra, ten zuiden van Damasi, waar de Turksche batterijen in oen gevecht gewikkeld zyn mefc de Grlek8cho artillerie, en naar Zarkas. Als deze twee punten bezet zyn, zal de marech naar Larissa gemakkelijk vallen. Voor do curiositeit wordt nog melding ge maakt van een bericht, dat de „Indep. Beige" uit Weenen ontvangt: "Wanneer de Turksche troepen er in sbgen Larissa te bezetten, zal Turkije verklaren, dat het deze plaats be houdt, totdat kolonel Vassos met zijn troepen Creta heeft ontruimd. Dit zou misschien het einde van den oorlog zijn, want de Grieken zouden in die omstandigheden Creta waar schijnlijk opgeven. De Grieken hebben bij het gevecht zware verliezen geleden; de Turken evenwel niet minder. Het meest wordt van Turksche zijde de dood betreurd van Ilafiz Pacha. Daze officier, hoewol reeds 80 jaar oud, nam nog oen ijverig deel aan den strijd. Toen h\j aan het hoofd van zijn manschap pen oprukte, verzocht een der officieren hem af te stijgen. Hafiz Pacha antwoordde: „In den oorlog met Rusland ben ik nooit afgestegen en waarom zou ik het nu doen?" Kort daarna ontving hy een schot in den linkerarm. Maar r.og weigerde hy, zich uit de vuurlinie terug te trekken, ofschoon de grijs aard voor de tweado maal gewond werd door een schot in zijn rechterhand. Eindelijk drong hem een kogel in den mond, welke zjjn onmiddfclljjken dood ten gevolge had. Onder de Grieken te Salonica heerscht groote opgewondenheid, omdat zy bevel heb ben gekregen de stad te verlaten. Een Turksch legercorps heeft Dinsdag ge tracht de Arta over te trekken, doch werd door de Grirksche artillerie teruggedreven. De rivier is met lyken gevuld. De Grieken zyn de Arta by Bani overge trokken. De Grieken in Egypte hebben aan de Griek sche regeeiing honderdduizend Egyptische ponden aangeboden, ter bestrijding van de oorlogskosten. Griekenland, dat zonder geld is, zal ver- moedel yk dit aanbod gaarne aanvaarden. Konstantinopel, 20 April. Een tweede eskader, bestaande uit drie oorlogsschepen, vyf torpedobooten en vier stoomschepen, die tot kruisers zijn ingericht, is naar de Darda- nellen vertrokken. Athene, 20 April. Aan het eskader is een belangryke zending opgedragen. Weenen, 21 April. Hot „Fremdenblitt" zegt, dat, dank zij der gemeenschappelijke acti9 van de mogendheden, de overtuiging zich bevestigd heeft, dat zy zich vry getoond heb ben van eiken lust tot en van elk denkbeeld aan een oorlog en dat de vrede onder hen verzekerd kan geacht worden, zelfs al wordt gestreden op het Balkan-schiereiland. Athene, 21 April (1.30 nam.) Het gerucht loopt hier, dat het Oosteiyk eskader Plata- mona, aan den ingang der golf van Salonica, bombardeert. Londen, 21 April. Een circulaire vsn den Russischsn graaf minister graaf Moerawjef aan de mogendheden, dringt aan op de nood zakelijkheid de eenheid te bewaren op do punten, die reeds z\jn vastgesteld en vooral ni=t toe te staaD, dat de aanvaller voordeel heeft van zijn optreden. De circulaire verzoekt, dat geen interventie zal plaats hebben, tenzy deze gevraagd worde door een dor oorlogvoerenden, en verwerpt elke afzonderlijke interventie. Voorts wordt er op aangedrongen, dat alle stappen in die richting collectief en met behoorlijke overeen stemming plaats hebban. Alle mogendheden bobben met deze voor- stellan instemming betuigd, behalve Engeland, dat enkele bezwaren heeft geopp rd. Verder zyn nog ontvangen de volgende telegrammen Athene, 21 April. Een telegram uit Arta meldt, dat kolonel Manos esn battery te Imaret heeft vernield en opgerukt is tot Phi- lippiades, dat door de Turken verlaten en in brand gestoken was. Konstantinopel, 21 April. Men ver zekert, dat de diplomatieke agent van Bul- garye by de Porto heeft aangedrongen op het verleenen van „berats" (vrijbrief voor den patriarch of bisschop tot uitoefening zyner bediening), anders zou do regeering te Sofia niet kunnen volharden by haar tegenwoordige werkeloosheid. Hierover heerscht groote ongerustheid in Yildiz Kiosk. Men gelooft dat a. e. Vrijdag drie „berats" zullen verleend worden. Weenen, 21 April. (A. Hs De „Neue Freie Presse" zegt dat de beide samenkorastsn der keizers nieuwe waarborg zyn voor de rust op het Balkan-schiereiland en de vrede van Europa. Het blad voegt er by, dat de mogendheden zich tegen een eventueel bombardement van Salonica zullen verzetten. Weenen, 21 April. De „Neue Freie Presse" verneemt uit zekere bron, dat de Turken er gisteren in goslaagd zijn zich meester te maken van Tyrnavo, waardoor zy een belang- ryk steunpunt hebben in hun operatiën togen Larissa. Konstantinopel, 21 April. (Officieel.) Kriechora is door de Turken bezet. De divisie- Mechat nam de punten, waardoor de vlakte van Larissa bestreken wordt. De Grieken werden verslagen to Meluna en vluchtten vervolgens naar het Westen en Larissa. Athene, 21 April, (8.30 'savonds). Het Oost-eskader heeft Platamona en Lepthokary-a gebombardeerd. Het kruithuis to Platamona is in de lucht gevlogen. Prevesa heeft zeer geleden door het vuur der Grieksche batteryen. Athene, 21 April, (7 u. 'e avonds). De kroonprins heeft Larissa verlaten en zich naar het slagveld begeven. Het blykt, dat de Turken heden beproefd hebben, het fort Propheet Elias, gelegen aan den weg naar Tyrnavo, te nemen, maar de aanval werd afgeslagen. Larissa, 21 April. De stryd duurt voort by Damasi. De Turken hebben de niet zeer belangryke posten Ligario en Karatzo ten noorden van Tyrnavo bezet. Larissa, 21 April. (A.1I.) Het gevecht werd heden voortgezet aan do zyde van Damasi. De Grieksche brigade Dmouponlo, die vooruitrukt naar de zyde van Bougazi en Tyrnavo, beschiet Damasi met haar artillerie. De Turken bezetten de posten Legaria en Xaratzo, die van ondergeschikt strategisch belang geacht worden. Athene, 21 April. Hier volgen enkele byzonderheden over het bombardement van Provesa. Da „Spettai" is heien vertrokken, ten einde het eskader te gemoet te stoomen. Da pantserschepen „Vassilef," „Georgio3" en „Miaculis" begonnen het vuur aan do zeezyde. In de muren van liet fort Tantkratoros zyn zware bressen geschoten. Een deel der kazerne is vtrnielJ. Het fort Hamidió is erg beschadigd. Londen, 22 April. (HblAan do „Times" wordt uit Meluna van eergisteren geseind, dat do laatste hoogte, dis Tyrnavo beheerscht, door de Turksche infanterie genomen is. Het Turksche legep rukt op, door de cavalerie gedekt; do militaire telegraaf is tot Meluna aangelegd. Uit Ath9ne werd gisteren aan de „Times" geseind, dat telegrammen, uit Larissa ontvan gen, aandringen op het zonden van verster kingen, daar de troepen uitgeput zyn door de voortdurende aanvallen der Turken. Versterkingen worden dus ten spoedigste uit Athene gezonden. Heden vertrokken 2000 man, die bet garnizoen vormden, naar Volo; da paleiswacht en 250 man gondarmerie zullen waarschynlyk morgen volgen. üit Konstantinopel werd 21 April aan de „Standard" gemeld, dat, naar men wil, E Ihem- pacha 4C00 man versterking heeft gevraagd. Naar Salonica werden bevelen gezonden om do reserves ten spoedigste naar de grens te doen oprukken. E n indé werd uitgevaardigd, waarin be volen wordt dat de vloot een zeeslag moet vermy len en onder de bescherming der forten moet biyven. Twee Grieksche koopvaardyschepen zyn in da Dardanelbn buitgemaakt. Te Konstantinopel verwacht men ernstige ongeregeldheden. Aan de „Daily Chronicle" wordt uit Athene gemeld, dat de regeering gisteren een telegram uit Larissa ontving, met do modedeeling, dat het bericht van de inneming van Damasi on juist is. De juiste stand van zaken is onbekend. De kroonprins seinde, dat elke weg, waar langs de Turksche troapen in de Thessalische vlakte zouden kunnen afdajen, door het samen trekken van zyn troep3n afgesloten is. Hy kan niet uitvoerig seinen, daar hyzelf, e venal 3 zün broeder Nicol.tas, aan het gevecht deelneemt. Londen, 22 April. Aan de „Morning Post" wordt uit Meluna ges-rind, dat het geheele Turksche leger gistermorgen is opgerukt, na een artiilerie-goveebt, en dat Tyrnavo tegen den middag genomen is. Athene, 22 April. Naar gemeld wordt, werlen aan de Turksche zyde by het bom bardement van Prevesa 900 man buiten ge vecht gesteld. Na het bombardement van Platamona is het Oostelijk eskader naar Katerini voortge- stoomd, dat het thans rr.oet tombardeeren. ■""Enkele Kamerleden seinden uit Larissa aan den minister president. Delyannis: „Naar de meening van do beste officieren is er nog niets verloren; de posities door de Turken genomen, zyn van ondergeschikt be lang, en do moreele toestand der Grieksche troepen is uitstekend." Londen. Bon telegram uit Meluna van 20 dezer meldt: Om 5 uren rukten de Turken snel door den pas, naar de vlakte voor Tyrnavos. Yan hedennamiddag te 2 uren af heeft oen artillerie-gevecht plaats tusschen Turken en Grieken, die op een afstsnd van ruim 2 myien van elkaar staan. In afwachting van versterkingen gaan de Grieken de brug aan gene zyde van Tyrnavos over en komen aan deze zyde der rivier. Verscheidene Griekscha positien zün door Turken genomen, allen hoogten, die Tyrnavos bestryken. Stad en heuvel aan deze zyde der stad zyn altyd nog in handen der Griaken. Telegrammen. WASHINGTON, 21 April. De republikein sche leden der financieele commissie (uit den Senaat) will:n de clausule betreffendo de terugwerkende kracht van het Amerikaansche tarief-verworpen. LONDEN, 21 April. De Vice-Minister Curzon heeft den Portugeeschen gezant gerustgosteld over Engelands plannen ten opzichte van de Delagoabaai. ALGIERS, 21 April. Een telegram uit Maghnu Algiers meldt, dat een troep rebellen slag heeft geleverd tegen de Zakras. De re bellen moesten aftrekken met achterlating van 300 dooden of gewonden; de Zakras had den 53 dooden en 30 gewonden. WEE EN, 21 April. Keizer Wilhelm arriveerde hier om 11 uren 's morgens en werd door den keizer en alle aartshertogen ont vangen. Tot tweemaal toe omhelsden beide keizers elkaar. Onder uitbundige toejuichingen der menigte begaf zich de keizerlijke stoet naar den Hofburg, LEIOE.Y, 22 April. Voor een talryk opgekomen schare had gisteravond in de Pieterskerk alhier de plech tige bevestiging plaats van den weldra van hier naar de Talaut-eilanden vertrekkenden stadgenoot, den heer J. P. D. Den Houter. Behalve zyne echtgenoote, waren ook beider ouJers en verdere familiebetrekkingen en vrienden in het midden van het kerkgslouw tegenwoordig. Het simenzyn werd geopend door ds. M. A. Adrlani, lerwyi daarnt prof. ar. J. H. Gunning het woord voerde. De inzegening z If geschiedde door ds. A. H. Roose. Nadat de nu bevestigda zendeling op de tot hem gerichte vragen met een plechtig „j.i" had geantwoord, werd hem staande door de gemeente toegezongen: „Dat 'sHeeren zegen op u daal", enz. Toen ook deze kerkeiyke plocbtigheid was afgeloopon, betrad do heer Den Houter zelf het spreekgestoelte en sprak op kernachtige wyze een afscheidswoord tot zyn ouders, troaders en verdere familie; ook zün leer meester en de beide andere sprekers werden door bem in zyn rede herdacht; verder dankte hij allen, die hadden medeg3werkt, om het voor hem zoo schoone doel, het evangelie te prediken onder de heidenen, te helpen be vorderen. Ds. S. H. J. De Wolff betrad vervolgens den kansel, om deze plechtigheid met dankge bed te eindigen terwyi nog door de gemeente staande gezongen werd Psalm 72 vers 11. Behalve vele predikanten, was ook een deputatie van het Zondings-genootschap tegon- woordig. Verplaatst wordt met 1 Mei do commies- telegrapbist 2de kl. H. Moll van Leiden naar Gouda. Op de algemcene vergadering van het Nut te Amsterdam werden heden door een hoofdbestuur ingetrokken de voorstellen be- trekktlük do voorbereiding van het onderwijs na aanneming door de vergadering van het amendement-Scheveningen, waardoor de voor stellen werden verminkt. Do Vergadering besloot op voorstel van Rotterdam 1000 als bijdragen te vèrleenen voor de nationale tentoonstelling van vrouwen arbeid. Op de te Amsterdam gehouden vergade ring van de roei- en zeil vereen iging „Hol- landia" te Oudshoorn, werd o. a. nog mede gadeel J dat ter gelegenheid van 't 15-jririg bestaan meerdere feestelykheJen zullen plaats hebben, b. v. op Zaterdag-avond een gondel- tocht met verlichte vaartuigen, waarvoor pry- zen uitgeloofd zullen worden, bal champotre on kermesse d'été. De rekening over 1896 bedroeg ƒ1164.32 in ontvang en 1044.63 in uitgaaf. Na eene opwekking tot deelneming aan do feesten en een verzoek tot opgave van nieuwe leden aan den secretaris-penning meester den heer H. Le Coultre te Bodegraven werd de vergadering gesloten. De heer Bouman, lid der Twoeóe Kamer, sprak gisteravond te Saxbierum. Aan het debat werd deelgenomen door den heer Thiame, predikant. Deze vroag, hos het mogtlijk i3, een wetsregeling te maken, waar door aan onwaardige ouders tegeo hun wil hunne kinderen ontnomen kunnen worden. Spreker juichte zulks toe en staafde de nool zakelijkheid met een voorbeeld uit zün vorige standplaats. De heer De Koe, notaris, zou in 't belang van bet platteland bevordering van den aan leg van lokaalspoor- en tramwegen aanbevelen de heer Hibma, landbouwer, vroeg, waarom wij vrybandel en s ndere landen invoerrechten hebbende heer Statema, landbouwer, achtte graanrechten wonschelyk, als de huurcontrac ten op tien of veertien jaar bepaald werden. De heer Koning, molenaar, wenschto invo3r recht voor die artikelen, welke buitenslands oen uitvoerpremis ontvangen, hy wees o. a. op Fransch meel. Spr. wilde représaille-maat- regtlsn tegenover het buitenland. Indien er echter to ki.zen viel tusschen invo rrechton en ver'couwing&premio aan landbouwers, zou hy cit laatste prefereeren. De hoer Korsezee, predikant, zei, een poli tiek tegenstander ontmost te hebben, die de liberale reg3ering verweat, slecbts maatregelen in het belang van den groothandel te hebben ingevoerd, met verwaarloozing van de b&langen van den kleinhandel. Land en watertollen bestaan nog. Da beer Bouman, de sprekers beantwoor dende, constateerde, dat de liberale beginselen onbestreden bleven. De wetgever is zeker bevoegd, ontz9tting uit do ouderiyko macht voor te schryveo. De Heldring-gestichten en andere instellingen dia verwaarloosde kinderen opnemen, dringen daarop aanzy moeten ander3 kinderen, wier opvoeding half voltooid is, aan ontaarde ouders teruggoven. Lokaalspoor- en tramwegen zyn niet uit sluitend een liberaal platteland6belang; in den laatsten tyd was de wetgever zeer mild daarmede. Spr. is overtuigd van de nuttigheid. Voorschriften in huurcontracten omtrent den huurtyd zyn wetteiyk onmogeiyk; men moet de contractsvryheid eerbiedigen, en alle huurcontracten vervallen niet op het zelfde tydstip. Men zou eerst bedoelend maatregel wettoiyk moeten maken en ver-j volgens graanrechten invoeren. Da huurtoer profiteert dan, zoolang de buurtyd loopt. Spr. wees op clausulen in huurcontracten tot verhooging van den huur- prüs by invoering van protectie. Het denk beeld van invoerrechten op artikelen, bui tenslands geprimeerd, ernstig overwogen by de behandeling der suikerwetteD, is niet ingevoerd, wegens de moeiiykheid om do herkomst van het artikel te constat teeren. Voor représaille-maatregelen is Neder land niet invloedryk genoeg. Superioriteit van de uitvoerartikelen en eeriykheid in den handel zy Neerlands wapenen. E9n verbouwingspremie zou onbiliyk zyn tegenover ieder ander. De liberale regeeriDgen hebben de belangen van den kleinhandel niet verwaarloosd; do kleinhandel heeft ook belang by den Rotter- damschen waterweg en het Noordzeekanaal,' Afschaffing van land- en watertollen acht spr. noodig; dit is reeds dikwyis beloofd. Dr. Leyds, staats-secretaris van Trans vaal, heeft het voornemen tot Augustus tt 's Gravenhage te verbiyven en zich gedurende dien tjjd naar eenige Europeesche steden ta, begeven. Naar aan de „N. R. Ct." wordt medege» deelJ, is het bericht, dezer dagen opgenomen in het „D. v. Z-H." als zou aan het departement van oorlog het ernstig voornemen bestaan, bij de landmacht de epauletten weder in te voeren,; geheel onjuist. Van een wederinvoering van dit ia andere legers langzaam verdwynend versiersel is geen sprake. Het stoomschip „Agamemnon" arri* veerde 16 April v„n Amsterdam te Batavia; de „Amsterdam" arriveerde 22 April van Nieuw-York te Rotterdam; de „Jason" arri veerde 20 April van Amsterdam en Liverpool te Batavia. Den 29sten Maart was een schoen maker uit Leiden, die heden in Den Haag terechtstond, uit Veenhuizen, waar h|J reeds 8-maal heengezonden was, teruggekeerd met een uitgaanskas van 46, en den 3l6ten Maart d. a. v. stal hy uit een woning aan de Voldersgracht een jas en 2 vesten, om, weer aan jenevergeld te komen. In een paar dagen was alles verdronken.' Do off. van justitie eisebte daarom een ge» voelige straf, namelijk 6 maanden. Gisteravond is te Scheveningeijy een negenjarige knaap, die op een drietal op-j gestap9lde tonnen op htt erf van dereederes, G. Den Duik geklommen was, met het hoofdf op de steenen gevallen en na eenige oogen-i blikken overleden. De justitie te Haarlem heeft eene instructie geopend in zake het oploopen van "brandwonden door een verpleegde t* Meerenberg. By het spelen van „blindeman netje" is te Rotterdam een 11-jang knaapje in hot water gevallen en verdronken. Gistermiddag zyn te Nisse (Zeo^ land) twee broeders, 18 en 20 jaar oud, dooty eigen onvoorzichtigheid verdronken. Thermometerstand: gisteravond om 8 urenj 17 5° C. 45 5° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 7^ C. 44 6' F.; 's miidaga om 12 uren HT C. 50° F.; 'snamidoags 4 uren 11° C. 51.8° F. ACADKMIENIECW». Utrecht: Dr. J. De Vries, benoemd hoog-- leeraar in de faculteit van wis- en natuurkunde aan de rijks universiteit, zal Dinsdag 27 April, des namiddags te één uur, in het Groot- Auditorium zyn ambt aanvaarden met bet, houden van eene redevoering in de Nedert. landsche taal. Bcnrsberlche. Amsterdam22 April, j De markt was heden vast, met iets meer( kooplust, doch de handel beperkt. Hollandsche fondsen 87J/8, 97*/4, 97'/4ij Portugal 21. Turken D. 177$> C 177/«- Geprivijl ligeerdo 76'/»- Douanen 77. Amerikaansche sporen prys houdend, dochi centralen zwakker 75/4. Beltshares 57. Ter-j minal 126. Gulf 95. Russisch Oost 63. War-J schau "Weenen 137'/a- Prolongati9 Harktberlohten. Delft, 22 April. Granen, voornamelijk Tarwe en Rogge, werdon Heden algemeen hooier gehond-n. Witte Tar*o ƒ6.— a ƒ7.—Roodo fd.— a 6.70.- Rogge ƒ3.80 a 4.20. Zomergcrat ƒ8.80 a ƒ1.25. Chevalier- ƒ4.50 a ƒ5.10. Haver '2.75 a ƒ3.60. Groen®. Erwten ƒ6.a 6.—. Blauwe Erwten a Brnineboonen ƒ5.75 a ƒ8.Paardouboonen ƒ4.701 a 6.20. Duivenboooen ƒ5.80 a ƒ6.—. Kooizaadl f a Zorner-Koolzaad a Kaaari®-( zaad ƒ5.75 a ƒ7.—. Hennepzaad ƒ5.75 a ƒ6.60, allee por HL. MJliiC'Jaiu, 21 April. Notoorin? van de ake» laar?. Moutwijn ƒ7.25 Jone7e; 11.25, idom A met. proel ƒ12.75 per Sei. vat en zonder fast, zonder uo belasting. Spoeliag-cotnaiiene 0.5') per ketel. 1 Koteering van deu Branderebond. Moutwijn 6®/g a por heet. ct., zon lor fast en zooder bolaetlng' ADVERTENTIË N. ViJfilj jarige Kcluvcrcealgins gp|' PIETER VAN DER WORM gT' es 3327 10 JANSJE BROEKBUIZEN. Hunne dankbare Kinderen, Behuwden Kleinkinderen. Leides, 23 April 6 M?i 1897. -8 -f* —0

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3