Een 18 jarige boerenknecht gaf aan deze sommatie geen gevolg en had zich deswege heden voor de Haag3cbe rechtbank te ver antwoorden, waar hy ontkende de sommatie geboord te hebben. Volgens verklaring van de veldwachters had beklaagde slechts op 4 a 5 passen van den burgemeester gestaan toen de sommatie duidelijk gedaan word. Ook aan den inspec teur van politie K. had de jongoman verklaard de sommatie wel gehoord te hebben. Hij was maar gebleven omdat do andere menschen W6l duizend ook bleven. Subst.-off. van justitie mr. PleiJte wees op de buitengerechtelijke bekentenis van den beklaagde en de verklaring van de veldwachters, achtte daardoor wettig en overtuigend bewe zen hetgeen hem ten laste was gelegd en vorderde 7 dagen gevangenisstraf. VoDr een timmermansknecht uit Katwijk, die zich me ie niet had verwijderd op bevel van den burgemeester in den bewusten nacht, werd ook 7 dagen gevorderd. Uitspraak over 8 dagen. Niet door onzen gewonen corres pondent wordt ons uit Wassenaar geschreven: De dubbele en gevulde narcissen, gepoot vol gens methode Jeannet-Camenbert (L'Agricul- ture framjaise, No. 7, 1895), op de landerijen van den heer Over de Yost te Wassenaar, hebben voor de tweede maal bloem gedragen. Hieruit kan men dus opmaken, dat genoemde Franscho methode niet (zooals oenige bloemis ten indertijd meenden) schadelijk op de bollen werkt, maar integendeel de grooïkracht zeer bevordert. De huzaar A. R., van het 3de re g. huzaren, werd door den krijgsraad te's-Graven- hage ter zake van diefstal in de chambree ten nadeele van een kameraad veroordeeld tot drie weken militaire gevangenisstraf. Voor de arrond.-reebtbank te 's-Gra- venhage werd gisteren behandeld de zaak van D. C. B., aldaar, contra F. V. C., to Zoetermeer. Do zaak betrof een appel van het Haag- scha Kantongerecht en had betrekking op de betaling van verkochte en geleverde haver. Den verkooper was door den kantonrechter zijn vordering tot betaling toegewezen, en thans werd door den eischer in appel beweerd, dat er geen termen waren geweest voor den kantonrechter, om een 6upplttoiren eed aan den oorspronkelijken eischer op te leggen. Mr. Van Eraden bewe:-rde namens den ge'ia- timeerdo, dat terecht een 6uppletoire eed was opgelegd, en bestreed ook het boweren van den appellant, dat door hem zou zijn ge handeld in maatschap en by dus alleen voor zyn deel, en wel de helft, aansprakelijk zou zyn. Volgens pleiter gold het hier een hande ling voor gemeene rekeningen bleef appellant dus voor het gehaele bedrag aansprakeiyk. Mr. Jellinghaus, voor den appelant het woord voerende, hield vol, dat geanc-rJei bewijs van de vordering was griev.rJ tn dus ten onrechte een suppletoire eed was opgelegd, en betoogde, dat wel degelyk door den appell nt in maat schap was gehandeld, waarvoor hy dan ook zyn schuldplichtigheid voor de helft by een onsplitsbaar aveu had erkend. Dezor dagen had een werkman in de Gastliuislaan te Delft een erfenisje ont vangen van f 75. Er werd besloten hiervoor een feestje te houden, waaraan zijn 50 jarige huishoudster, do wod. K., goed mededeed.Er werd zooveel gedronken, dat do man weldra in handen der poiitie was en op het bureel zyn roes nroest u kt-1 apen. De huishoudster kwam er minder good af. Door de buran gewaarschuwd, trad een agont van politis hare woning bin nen en vond haar dood op den grond liggen. Voor eenige dagen kon worden medegedeeld, dat werd nagegaan of de Rót- terdamsche firma Palte, v. d. Wens Co., in koffie, dia haar betalingen heeft mo.ten staken, al dan niet op de been te houden was, terwyi tevens werd aangegeven in welke richting zich do pogingen tot reconstructie bewogen. Het „Hbl." verneemt thans, dat by nader onderzoek zich zooveel moeiiykheden en onver wachte complicaties hebben voorgedaan, dat het bieden van hulp boven de krachten van belanghebbenden gaat. Ware dit laatste ni.t het goval, dan zou, naar door goed ingelich- ten uit den „koffiehoek" beweerd wordt, toch de in den laat.st=n tyd gevolgde wyze van zaken doen huiverig maken om zich alsnog financiGel te betrekken in z ken, die door de firma zouden worden gedreven. Zooveel is intusschen zeker, dat door die besluiten Rotterdam als Santoskoffiemarkt een grooten knak heeft gekregen. De beid e Ja vaan sch e pantertjea van de diergaarde te Rotterdam, wolker ge boorte onlangs gemeld werd, zyn overleden. Het eene is h9el spoedig gestorven, doch het andere hoeft men nog eenige dagen in 't leven weten te houden. E9rst werd het gevoed door middel van eono zuigflesch, later werd het toevertrouwd aan de zorgen van eene zoogende kat, die het liefderijk tot zich nam. Zooals uit oene oproeping in de nieuwsbladen is gebleken, is Zaterdagavond jl. eene dienstbode op het torrein achter bet Ryke-Museum te Amsterdam mishandeld. Opgc-rospen zyn, om in deze zaak te ge tuigen, drie beeren en oen dame; aan die op roeping heeft nog geen gevolg gegeven één der beeren en wel by, die, uit de Hobbema- straat komende, met de mishandelde heeft gesproken, deze met anderen heeft gebracht tot aan den sigarenwinkel en van daar met een der getuigen liep tot aan den hoek van de Ruysdaelkade en Goveit-Flinck-straat, waar zy van elkander gingen. Dien persoon wor.it andermaal driDgend verzocht zich te vervoegen aan het commis sariaat van pplitie 3do sectie Leidscheplein. Volgens te Amsterdam ontvan gen telegram van kapitein Brouwer, viel de driemast-schoener „Zwyger" gisteren te Fal mouth binnen van Rio Hacba (Columbia), na eene reis van 57 dagen. In de geweldige stormeD, waarmede het schip te worstelen had, was de matroos Cor- rado over boord geslagen en verdronken. Wogens de veelvuldigo gevallen van roodvonk en bcsmetteiyke kealziekte onder de kinderen, zyn op last van den geneeskun digen inspecteur de scholen te Steenbergen gesloten. Het bestuur van den „Alg. Ned. Diamantbewerkersbond" te Amsterdam heeft by het volgend schryven aan de juweliers mededeeling gedaan van het besluit, in de vergadering van Dinsdagavond genomen: „Aan de gecombineerde werkgevers in de diamant industrie, alhier. „Myne beeren I Namens de besturen der "yf vereenigingen van diamantbewerkers alhier, heb ik de eer u mede to deelen, dat ingovolga het besluit der algemeene vergadering de werkstaking voor den juwelier M. Visser op- goheven is. Verdere inlichtingen daaromtrent geeft bygaand manifest, dat heden op groote schaal verspreid wordt. Namens de besturen voornoemd, (w. g.) Hükri Polak, Voorzitter." Het bedoelde manifest is van den volgenden inhoud „Het hoofdbestuur van den „A. N. D.-B.", het bestuur van „Bitsalel", het bestuur der „Diamantslypers-Vereeniging", het bestuur „Patrimonium" en het bestuur van „St.- Eduardus" berichten, dat de werkstaking voor den juwelier M. Visser van af heden is op geheven." (Volgen de onderteekeningen der vyf be sturen en de uitslag der stemming.) Deze is, gelijk men weet, dat uitgebracht werden 2470 stemmen. Daarvan verklaarden 2055 zich vóór de opheffing dor staking by den juwelier Visser, 388 waren er tegen, terwyl 27 stemmen van onwaarde moesten wordon beschouwd. Noch in het schryven aan de juweliers, noch in het manifest wordt eenig voorbehoud gemaakt in verband met de „aannemelyke voorstallen", waarvan door den Bondsvoor zitter gesproken werd. Men mag dus hieruit opmaken, dat deze concessies niet van de ge combineerde werkgevers uitgegaan zyn, en is men goed ingelicht, dan heeft ook de heer Visser zelf rechtstreeks noch door derden voorstellen tot tegemoetkoming gedaan. Omtrent dit punt, waarover ook door het Bond8bestuur het zwygen bewaard wordt, verkeert men du3 nog in het duister. Intusschen hebben naar aanleiiing van bovenstaande missive de gecontracteerde werkgevers de uitsluiting van de leden van de diamantbowerkersvereenlgingen opgeheven. Do stryd is dus weder ten eiade cn het work algemeen hervat, wyl met de opheffing van het boycott de reden is vervallen, waarom de juweliers geen werk u.tgeven. De goede gevolgen van de opheffing- der staking voor den juwelier Visser waren gis teren al merkbaar. Op zoo goad als alle sljj- peryen waren aanzieniyk meer molens in werking dan de laatste weken het geval waa Op oen der grootste fabriekan o.a. ee 40 tal. Daar vele diamantsnyders gisteren ook weer aan den arboid war.n getogen, was het te verwachten, dat heden op de fabrieken de arbeid nog grooter omvang zou nemen. O er 't geheel genomen, heerscht er echter slapie in de industrie; vole juweliers kunnen hun geslepen waar niet naar genoegen verkoopen, deels een gevolg van de min gunstige pdithke omstandigheden, zoodat vafa levendigheil in de nijverheid vooralsnog geen sprake kan zyn en er de eerste weken althans veel werk loosheid zal biyven heerschen. Zondag beginnen de wedstryden op de Amsterdamsche "Wielerbaan. Volgons „De Fiets" is de Haagsche wieler baan door den heer Renders weer geheel op gezet en nog beter dan verleden jaar geworden. Gisteravond tezes u r e n h a d te Utrecht in de Verlengde Goedestraat eene hevige gasontploffing plaats. Gelukkig kwa men geene persoonlijke ongevallan voor, doordat men bezig was het hui3 te betrek ken. De goheele bozolderiog, alsmede alle glasruiten, zijn verbryzeld. Een Bcbilderskuecht, die werkzaam was aan een der aangrenzende huizen, viel van schrik van de ladder en moest naar het ste delfik ziekenhuis overgebracht worden. Do koopman R. Van den Dolder, te Steenwyk, is Dinsdag-middag aan een groot gevaar ontsnapt. Op zyn terugweg naar Steenwyk moest hy den spoorweg passeeren. Het hek, dat geopend en gesloten mo9t worden door hen, die den spoorweg moeten passeoren, stond open. Hy reed dus door, juist toen de sneltrein passeerde. In een oogenblik was hy van het voertuig af, trok het paard van de spoorlyn, doch het achter- gedeelt3 van de kar werd door de locomotbf gegrepen en verbryzeld, terwyl het paard zwaar verwond werd. Een kalf, dat op het voertuig lag, werd een eind weg geslingerd en v. d. D. kwam er met een zwaren schrik af. Een dicht boscb, aan den kant van den spoorweg gelegen, verhinderde 't uitzicht op den spoorweg. De metaal warenfabriek „Neder- land", te Dordrecht, eindigt sedert eenigen tyd, op verzoek der werklieden, de werkzaam heden te 7 in plaats van te 8 uren's avonds, met afschaffing van bet half uur rust vau 6 tot 6'/i- Van deze proef getuigt de directie, dat ze als volkomen geslaagd kan worden beschouwd, daar de ervaring hooft geleerd, dat er minstens evonveel werk door de werk lieden wordt geloverd als voorheen. Dinsdagavond werden de boer- deryen van A. Kant en C. Vink, te Oudendyk, by "Woudrichem, een prooi der vlammen. Er is niets gerod; alles was verzekerd. De schutterplichtigo Van der Veer, te Middelburg, is woder in hechtenis genomen tot het ondergaan van provoost-arrest. Uit de erfenis in een onbeheerden l oedel te Wissenkerke (N.-Beveland) hebben bnige behosftige ingezetenen aldaar f 14,000 ♦nt vangen. Zondagavond omstreeks elf uren werd te Schoonhoven brand ontdekt in de kerk der Hervormden, welke waarschynlyk was ontstaan by het opruimen der kerkstovenna afloop van de godsdienstoefening. Een 40 tal stoven verbrandden het vuur werd met eenige emmers water gebluscht. Het echtpaar "Wolters, te Pols- broek de man is 71, de vrouw byna 71 jaren begaf zich jl. Maandag naar Benschop, om hun daar wonende moeder, die nog kras en gezond onder vele blyken van belangstelling haar 96sten verjaardag vierde, „nog velo jaren na deze" toe te wenschen. De rochtbankte 's-Hertogenbosch heeft de douairière Van den Bogaerde van Terbrugge, geboren Prinses do Looz Corswa- rem, wonende te Niel, ia Belgiii, nitt ontvan kelijk verklaard in hare vordering tegen den hoer mr. E. Van Zinnicq Bergmann, rijksadvo caat te 's-Hertogenbosch, in z|)ne hoedanig heid van executeur-testamentair van den uitersten wil en van bewindvoerder over de nalatenschap van wyien jbr. Alberic Van den Bogaerde-Moergestel, welke vordering strektö tot veroordaeling van genoemden bewindvoer der om te verkoopen de verzamelingen van oudbeden, wolke zich bevinden op de kasteelen Hoeawyk en Nemelaer. Nieuwste spelling. Voor de aanstaande kermis te Groningen ontving een caféhouder aldaar de volgende aanbieding: Daar ze My u Adros heben Op Ge- geefen zoo Neem ik de vryheit u Ean paar Ieteren to schryfen En Deeze zyn Dienende Om Aan te iuformeeren Of u van Dit Jaar Met De Kermis Gost Meziek zouw wilen heben wy speelen Ofer Al Nttjes en vat- zoeniyk myne vrouw speelt vyn viool en ik akordieon meziek met voor Dragtan Kortom ik >Durf te zegen Dat u Nog Noo.t zulk meziek in u Huis hep Gebat Als wy Een Afont by u Gespeelt heben is Er Geen Een Kastelyn in grooningen Die het zoo Druk zal heben Als u in Dien u Er zin An hep ver wagt ik zietoo Antwoort trug. Met het stichten van vier zeer doelmatige arbeiderswoningen op de ontgonnen gronden van den* heer P. W. Janssen, gelegen ooder het dorp Jubbega, is reeds een aanvang gemaakt. De commissie van uitvoering bestaat uit de heeren T. Dyk, lid van den Raad der gemeente Schoterland, J. v. d. Brug, gemeente veldwachter, en S. Gutteling, evangelist, allen ingezetenen van Jubbega. Aan 't hoofd dier commissie staat de heer R. Van Zinderen Bakker als vertegenwoordiger van den heer Janssen. De woningen mosten met 12 Mei a. s. klaar zyn. Advertentie. „Laatste nouveautés in antiquiteiten." Het vierjarig kind van den arbeider A., te Oud Zevenaar, viel voor een paar dagen, waardoor een 6tokje, dat het in de hand had, door den neus in do hersenen drong. Gisteren is het gestorven. Het zoontje van Adriaan Van Ves8em, te Vlaardingen, d2t sedert 27 Maart niet in de ouderlyke woning wederkeerde en waarvan vermoed werd, dat het zou zyn verdronken, is gisteren in het Spuiwater drij vende gevonden eu opgevischt. Meu had sedert de vermissing in de haven, vaart en slooten tevergeefs daarnaar gedregd. Nu het seizoen voor de pleizier- bootjes, met feestgangers en muziekcorpsen aan boord, nadert, vestigt, blykens eeno ad vertentie in bet „N. v. d. Dag", de burge meester van Vreeland er bytyds de aandacht op, dat het op boete van f 25 verboden is binnen 250 Meter afatands van de kom zyner gemeente des Zondags muziek te maken. Slecht thuis in de mythologie. De godenwereld hoeft redin tot rechtmatigen toorn. Immers, de veehouder De K., te Maurik, heeft zich niet ontzien, den naam Venus te geven aan.... een donkerbruinen hengst.(Tel.) De r y k s w e g w e r k e r J. A. v. d. L., te Malden, die Woensdag zich. te St.-Anna by Nymcgen op den Mookschenweg bevond, wilde met eene kar een eindweegs mederyden, greep daartoe een zyblaö dier kar vast, dat evenwel brak, waardoor hy achterover vul en met het rechterbeen onder een der wielen geraakte. Dr. De Blócourt constateerde been breuk op twee plaatsen en gelastte opneming in het Ziekenhuis, waarheen v. d. L. per rytuig werd vervoerd. Eenaangename bestelling kreeg onlangs waar gebeurd een kapper in eene groote stad van Nederland, in den vol genden brief, dien we onbescheideniyk hebben afgeschreven: „De twee fricetten ontving ik, en zend ik u beleefd terug onder de volgende bemer kingen. „De lichtste is goad van tint, doch moet fijner van vezel zyn. De harde rand aan de tule er af; tule niet zwart, doch van de baartint. Het voorgedeelte op en aan de tule niet dikker dan het achtereind, waarom de tule zéér dun en onmerkbaar moet zyn. De tub slechts de helft in lengte. Vooraan en op het voorhoofd veal dunner en veel korter vlokjes, alben om de hechting op het hoofd natuurlijker te doen zyn. (Zooals het model is hot geplakt en niet geschikt voor een stil kapsel). „Verder is myn wensch deze, dat de fricette geen kort gekroesd haar boven op de kruin heeft, doch dat één lengte van voor naar achter doorloopt, althans juist in het midden; op z(1 kan het vloeiend of korter worden, doch boven op het hoofd mag geen springend haar zyn. Golven lang naar achter, zoodat het een glanzend air heeft, en geen dof kroes. Dat is niet stil genoeg. De golf moet er sterk in zyn gebracht, nl. alleen vóór de kruin. Zoo dun als de achterhelft van deze fricette most het geheel zyn, en geen zware massa. Do korte vlokjes op het voorhoofd uit de tulo naar voren, natuurlyk geplaatst, en dun ver spreid, slechts even gegolfd. „De fricette niet breeder op de kruin dan eind der oogen, zacht glooiend naar op zy uit. Het model staat op zy te breed en to wild. Goed gepast moet de lengte der langste midden haren slechts even meer zyn dan h9t model; ongskroesd, om to leggen onder eigen „Is het, dat zoo dun, ongekroesd baar niet gegolfd kan worden, meld u my dan per omgaande. „Kan ik de golf later zelve inbrengen? „Ea most het voorgodeelte dikker zyn, dan in elk geval ni.t dik tegen het voorhoofd aan. Kroes is te ordinair." Men zou kunnen meenen, dat deze inlich tingen bewyz n, dat men ook te duidelyk kan zyn. Maar dit is nog niet alleswant de brief eindigle aldus: „Zou ik op deze wyze een proef van u kunnen ontvangenwant de prijs is my vrfl hoog om do kans te loopen, dat ik een most aannamen, dia my niet goed ïykt. Kunt u dat niet doen, dan zie ik er van af. Meer dan f 15 mag het my niet kosten. Mankeert er iets aan, dan zend ik het per omgaande even terug. Wilt u my er voorloopig een leenen, tot u de gowensehte in orde hebt, dan is my dat goed." Zulke klanten zal men in zaken zeker gaarne zien komen. HC.) In Luik is eergisteren de groote sigarenfabriek van de firma Humblef totaal afgebrand. Op de lyn Vohwinkel-Gruiten, by Elberfeld, werd Donderdagmiddag een jonge man van ongeveer 20 jaren gevonden, dio uit verscheidene wonden bloedde en geheel bewusteloos was. Men bracht hem naar het ziekenhuis. Daar is hy gestorveD, zonder bot bowustzyn herkrogen te hebben. Volgens de verwondingen biykt, dat deze met een mts zyn toegebracht; men gelooft, dat de man mis handeld en door de daders op de rails is ge sleept, om hem daar te laten overryden en zoo do sporen van hun misdaad uit te wisscht»n. Wie - de vermoorde is, kon niet vastgesteld worden. Ook van de daders is geen enkel spoor. Dozer dagen hebben twee Fran- scho jury's weer vonnissen gewezen, die er op berekend schijnen te zyn, het onhoudbare van het jurystelsel te bewyzen. Te Parys had een man, die dronken was, zyn vrouw een mossteek in den buik gegeven omdat zij bouillon op de tafel had gemorst. „Heeft Reynaud zyn vrouw gewond en hebben die wonden den dood veroorzaakt zonder dat Reynaud de bedoeling had te dooien?" werd aan de jury gevraagd. Op de eerste vraag zeide de jury „neen", op de tweede „ja", zoodat dus de beklaagde den dood zyner vrouw niet opzetteiyk veroorzaakt had, maar zon Ier haar te wonden! De rechter merkte op dat de jury waar schynlyk het omgekoerde bedoeld had. De jury ging weer beraadslagen, en antwoordde toen, dat de beklaagde zyn vrouw wèl gewond bad, maar niet den dood veroorzaakt! De man kreeg tien maanden gevangenisstraf. Niet te veel Da jury te Quimpar in Bretagne maakte het nog een beetje erger. Daar heeft een boerenknecht, die aan tafel dronken werd, den oudstéh zoon van zyn baas half dood geslagen met zijn klomp, den jongste zoo met een mes in den buik gestoken, dat hy er aan is ge storven, den baas, die zyn stervtnien zoon vasthield, in den kuit gestoken en de 76 jarige moeier aan het hoofd gewond. De jury heeft dezen woesteling wegens eenvoudige verwon ding vier maanden gevangenis-:traf gegeven. Volgen-s telegram uit St-Peters- burg is op do Newa ysgang. Over de resultaten van dr. Yer- sin's serum tegen de pest ontvangt do „N.-Y. Herald" e^n telegram uit Bombay. Da waar nemingen loopen over 50 gevallen. Sinds het uitbreken der ziekte i3 de sterfte 84 pet. geweest, maar onder do met s:rum behandelden was de sterfte slechts 34 pet. Van hen, dio dadelyk op den eersten dag van de ziekte in behandeling kwamen, herstelden er 88 pet., een verhouding zoo gunstig als slechts by goedaardige besmetteiyke ziekten het geval is. By het gebruik van groote doses serum daalde het sterftecyfer zelfs tot 7 pet. Ook heeft dr. Yersin preventieve inspui tingen verricht by twaaf personen, en hy wacht nu op een nieuwen voorraad serum om zyo proefnemingen voort te zetteD. Te Bombay neemt de pest af, maar er zyn nieuwe besmettingshaarden ontdekt in de provinciën. Te Currachee en Poonah woedt de ziekte nog hevig. Er is in Zt? itserland tegen een misdadiger de doodstraf geêischt. Het betreft een landbouwer uit Egolzwil, cie twee zyner kinderen, een tweeling, vermoord heeft, toen zij oen paar weken oud waren. Deze misdaad s een jaar of vyf geleden gepleegd. Zy kwam echter dit jaar eerst aan het licht, doordat de moeder, die ruzie had met den man, hem den dubbelen moord verweet Jn het byzyn van derden. Tegen deze vrouw is wegens medeplichtigheid zes jaar tuchthuisstraf go- eischt. Te Marseille heeft de twintig- jarige vrouw van een tram wegbeambte, José- pbino Capdoville, een dame van tachtig jaar, Martin genaamd, vermoord, die haar altyd vriendelyk ontving en dikwyis met geld gehol pen bad, maar haar ditmaal weigerde 150 fr. te leenen. Zy had toen, verklaarde zy by haar verhoor, in woede de oude dame by de keel gegrepen, zoodat zy bewusteloos ter aarde viel, waarop zy haar met verscheidene messteken had afgemaakt. Daarop zich met al wat zy aan kostbaarheden vinden kon, willende verwy- deren, ontmoette z|j de huishoudster, die op 't gezicht van het bebloedo l|jk de buren byeen- gilde, zoodat de moordenares terstond govat werd. Er schynt twyfel te bestaan, of deza wel goed by 't hoofd is. By het wegbreken van een ouden muur van het kasteel te Bissy-sur Fley, by Macon, beeft men een schat gevonden on geveer 100,000 fr. in goudstukken van 1630. Te Chateau Gaillard, by Thiers, wordt ge zocht naar een nog veel grooteron schat. Men heeft daar nameiyk, vyf meter onder den grond, een flesch gevonden met een trief uit 1793, waarin een koningsgezind edelman verklaarde, dat hy op die plek z|jn vermogen 2 millioen franken in geld en 1,500,000 fr. aan kombaar- heden had begraven, om het uit de handen van de mannen der guillotine te honden. Men is y verig aan het graven op die plek, maar tot dusver is er niets gevonden, en het wordt niet onmogely'k geacht, dat dege- heele geschiedenis een grap is. De coroners-jury van Lambeth (LondeD), welke eindelijk uitspraak gedaan heeft omtrent de wyzo, waarop het in een trein vermoorde buffetmeisje Elizabeth Kemp of Camp aan haar einde is gekomen, sprak tevens den wensch uit, dat de regeering tus- schenbeide zou komen om van de Spoorweg- maatschappyen maatregelen in het belang van de veiligheid der reizigers te verkrygon. Op alle lijnen Iaat, volgens hen, het toezicht te wenschen over en is de inrichti ig der nood remmen eenvoudig belachelyk. De „coroner" of hoofd-iykschouwer betuigde zfino volkomen instemming daarmee, maar waarschuwde de heeren, dat gezegde wensch volkomen yd el" zou blyken. Sedert 1805 had hy reeds zes maal een onïerzoek naar dergelyke misdaden geleid, zeide hy; telkens had de jury zulk een wensch uitgesproken; hy had dien aan het departement van BInnoDlandsche Zaken overgebracht, een zeer bele:fd bericht van ontvangst gekregen on vorder had geeu lorondo ziel er zich om bekommerd. HU wekt© daar om op om door petitiën, byoenkorasten, enz. eindeiyk de Regesring te dwingen om zich de zaak aan te trekken. Zoo gezegd, zoo gedaan. Binnen de 48 uren is eene Vereeniging tot stand gekomen om het beoogde doel te bereiken. Den moordenaar is men intusschen nog altyd niet op het spoor. De overstroomingen van den Mis sissippi houden aan en de toestand van Nieuw- York wordt zoer hachelijk geacht. Het wat- r staat er gelyk met de kao'en en men vreest voor dykbreuken. "Wel zestig plaatsen binnen een kriog van 300 meter om Memphis staan onder. Eergisteren voer een roeibootje langs de Seine-kaden te Parys, waarin twee studenten en een meisje. Het is gevaarlyk varen tusschen de vole stoombooten door en in den snellen stroom. Door een sterke dei ning sloeg bet tootje om. De twee jongelui grepen het meisje en zwommen naar den kant, toen er een bateau-oranibus aankwam, die nist tydig genoeg kon stoppen. Een van de studenten greep den houten rand van de stoomboot, maar do andera student en het meisje raakten er onder. Het water werd roo 1 gekleurd en na oenige mtnut9n werden tweo lykon, afgryseiyk verminkt door de schroef, opgehaald. De aldus om het leven gekomen jonge man was esn student in de medicijnen, die juist zyn eindexamen achter den rug had en Parys en het meisje, dat hsm gedurende zyn studiejaren gezslschap gobouden had, zou verlatön. Men was overeengekomen nog eens samen een watertochtje te makc-n; den Uatsten tocht! Nu moest de vriend het ongeluk gaan mededeelen aan de moeder, die haar zoon uit de hoofdstad kwam afhalen. ATJEH. Men SBinfe aan de „N. R Ct." uit Batavia: De colonne Wichers, die gisteren aanhou dend beschoten werd, ontmoette de colonne Soeters in Lebong. Gedood één mindere, gewond drie. BUITENLAND. Daiuohland* Het overiyden van den groothertog van Mecklenburg-Schwerin heeft weder de aandacht gevestigd op het bestaan van een middel- eeuwschen staat in het Duitsche Ryk. De beide hertogdommen Mecklenburg, eigenlijk' Meklenburg, worden nog geregeerd volgens een regeling van het jiar 1755, een erfverdrag tusschen de vorsten der beide deelen (Schwerin en Strelitz) en de standen des lands. Ssderfc 1523 hebben beide landen een gezamenlyka vertegenwoordiging der standen, nameiyk de ridderschap en de „landschap." Tot de ridder schap behooren alle (700) bezitters van ridder- goederen, die tevens de landlieden vertegen-

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2