advertentie x. Wielrijderspetten, N. Rijn 6, Griekenland» De herdenking van den Onafhankelijkheids dag, 6 April, is in Griekenland met betrekke lijk groote kalmte voorbijgegaan. Athene was geheel en al met vlaggen ver sierd; vreemde vlaggen zag men, in tegenstel ling met andere jaren, alleen wapperen voor de gebouwen der buitenlandsche legaties. De dag werd ingeleid naet het gewoon salvo der kanonnen by het aanbreken van den dageraad; in de straten heerschte reeds zeer vroeg een grcote drukte, doch de menigte hield zich voortdurend uiterst kalm. Te tien aren werd een Te-Deum gezongen in do Kathedraal, waarbij de koning, de leden der koninklijke familie en de hooge staatsambte naren tegenwoordig waren. De weg van het paleis naar de Kathedraal was door de troe pen afgezet. Het ongeluk met het rijtuig van de kroon prinses Sophie (de paarden warenden ge volge van het gewoel op hol gegaan en het rijtuig was omgeslagen) veroorzaakte veel ontroering; van alle kanten snelde het volk naar het rijtuig toe. De prinses was echter ongedeerd gebleven en zette den rit naar de Kathedraal in het rijtuig des koninga voort. De dankdienst werd bijgewoond door alle leden van het diplomatieke corps, die even wel ditmaal niet vergezeld waren van hun vrouwen en dochters. De vreemde vertegen woordiger8 werden nergens met vijandelijke betooging ontvangen. Toen evenwel de vor stelijke personen voorbijreden, hoorde men vau verschillende zijden; „Leve de oorlog! Leve Creta! Leve de koning 1" Na het Te-Deum werd een volksdemonstra tie gehouden voor het gebouw der universi teit. Grieksche vlaggen werden ontplooid en kransen werden neergelegd aan den voet der standbeelden der Grieksche vrijheidshelden; verschillende sprekers hielden vaderlandlie vende redevoeringen. Des namiddags werd een groote bijeen komst gehouden om te protesteeren tegen de houdiog der mogendheden. Er werd een deputatie) benoemd, welke een motie moest overhandigen aan den koning. Duizenden verg-zelden deze deputatie, de lucht daverde telkens van het geroep naar oorlog en met moeite werd de massa door de troepen in de vestibule van het paleis tegengehouden. Opgemerkt werd, dat de Turksche, Duitsche •n Oostenryksche legaties de Grieksche vlag niet hadden uitgestoken; de Fransche en Russische legaties daarentegen wel. Ook te Larissa, het hoofJkwartier van ien Griekschen kroonprins aan de grens, is de nationale feestdag met den betamelyken luister gevierd met muziekuitvoeringen, vuurwerk en illuminatie. De orde werd niet verstoord. Om misverstand te voorkomen, was bepaald, dat kanonschoten alleen op grooten afstand van de grens mochten gelost worden. Te tien uren reden de kroonprins en prins Nicolaas met gevolg door de straten, welke door de soldaten waren afgezet, naar de hoofdkerk, waar een plechtige godsdienst oefening werd gehouden. Het zware geschut ■tond op het plein; het lichte had positie ftnomen op het hooger gelegen terrein, in do onmiddeliyke nabijheid der kathedraal. Na de godsdienstoefening bracht de kroon prins een bezoek aan den burgemeester, om vervolgens naar zijn hoofdkwartier terug te koeren, waar hy den ganschen dag verder vorbleef. Volgens een bericht aan de „Times" uit Athone nemen daar de volkshartstochten toe. In de verschillende wijken der stad hoort men kreten, die de werkeloosheid van den Koning en van de regeering afkeuren en «schen, dat de oorlog terstond zal worden verklaard. Het gerucht doet de ronde, dat, wanneer de regeeriDg nog langer de ten uitvoerlegging van het nationale mandaat mocht uitstellen, de opgewondenheid der patriotten tot eene uitbarsting zou komen, en wel niet aan de grens, maar te Athene. DenomarKcn. Nansen is te Kopenhagen door den koning entvangen en heeft van dozen de gouden madallle van verdienste met de koninklijke kroon gekregen, een onderscheiding, die tot dusver nog aan niemand is verleend. By de audiente waren de koningin, de keizerin weduwe van Rusland, de prinses van Wales en andere leden der koninklyke familie tegen woordig. De vorsteiyke personen woonden ook Nansens voordracht in de Aardrykskun- digo Voreeniging by, wier voorzitter, de kroon prins, de verdiensten van den Noordpoolreizi ger in een warme toaspraak huldigde. Woensdagmorgen is Nansen naar Christi Ania vertrokken. Veroenlgde Stoten. Te Washington begint 5 Mei het vyfde congres der werel ipostunie. Da directeur van het internationaal bureau te Bern, de heer Höhn, zal in het midden van deze maand naar Washington vertrekken. Tot do hoofdpunten, die op het congres behandeld worden, bebodrt ook de toetreding van China tot de postunie. Behalve China, is de Oranje Vrystaat nog bet eenige beschaafde land, dat niet by de postunie is aangesloten. Ook zal de quaestie der verhooging van het enkelvoudig brlefgewicht boven 15 gram weder ter sprake komen, maar men gelooft niet, dat deze nieuwe poging meer succes zal heb ben dan de vorige. De invoering van een wereldpostzegel zal waarschynlyk ook door bet congres te Washington verworpen worden - Het Cungres der Yereenigde Statenjhoeft 200,000 dollars beschikbaar gesteld voor de bevolking van het Missisippi-aal, door over- ■troomingen geteisterd. Crcta. Rondom Sitia zyn omstreeks 2000 opstan delingen samengetrokken. De commandant van den Franschen kruiser „Generaal Chanzy" heeft, om tegen een aanval gewapend te zyn, vyf kanonnen ontscheept. De opstandelingen van het district KI ss amo hebben de admiraals schrifttlyk kennis gpgeven van hun voornemen om het fort aan te vallen. De Turksche bezetting van het fort heelt ver zocht te worJen ontzet. Een incident, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben, heeft zich, z?gt de „Daily News", Dinsdag te Larissa voorgedaan. Een Engelsch correspondent schoot dicht by de voorposten van het Grieksche kamp zyn revolver af. In het kamp werd onmiddellyk alarm geblazen en de troepen werden onaer de wapenen geroepen. De correspondent werd in hechtenis ge nomen, doch weer vrygelaten na zyn ver klaring, dat hü zich maar een weinig bad willen oefenen. De admiraals der eskaders in de Cretenzer wateren hebben gisteren met de consuls een bijeenkomst gehouden aan boord van het Italiaansche admiraalschip, om te beraad slagen over het opstellen eener nieuwe pro clamatie aan de Cretenzers. Rusland. De Russische regeering Bchynt toch nog dringender bezigheden te kennen dan de oplossin-,' van de Oostersche quaestie. Ofschoon zy den toestand in het buitenland geen oogen- blik uit het oog verliest, wendt zy den blik niet af van binnenlandscbe aangelegenheden. Thans is zy bezig de quaestie der verzekering tegtn ongelukken te regelen. De verschillende departementen zyn yverig bezig om de noo- dige ontwerpen uit te werken, welke aan het oordeel van den Staatsraad zullen worden onderworpen. Oorspronkeiyk moet de heer Witte voor nemens zyn geweest, deze verzekering geheel te brengen ton laste van de werkgevers, doch by ondtrzoek is gebleken, dat in het alge meen de werkgevers financiöel te zwak waren, om de daaruit voortvloeiende kosten te kun nen dragen. Nu is een schema opgemaakt voor bet stichten van een fonds, waaraan zal worden bygedragen door de werkgevers, door de werklieden en door den Staat. Elke werk gever zal jaariyk8 drie roebels mo.ten betalen voor iaöeren werkman, dien hy in dienst heeft; ieder werkman betaalt twee roebels per jaar en de rest wordt bygepast door den Staat. De statistieken zyn in Rusland weinig betrouwbaar, doch met de gegevens, welke men bezit, mag als z.ker worden aange nomen, dat het aantal werklieden, die voor verzekering in aanmerking komen, ongevoer twee en een half millioen bedraagt- Dit cyfer geeft in de verste verte nftt het gansche aantal werklieden aan, en men ver moedt derhalve, dat slechts een betrekkelyk gering procent zal worden verzekerd. De groote massa der landbouw arbeiders byv. zal van de verzekering verstoken blyven. Bulgarjje. Tusschen den diplomatieken agent van Bul- garye te Konstantinopel en den Nederland- schen gezant aldaar is overeenstemming ver kregen omtrent een handelsverdrag, dat zal gesloten worden op den grondslag der meest begunstigde natie, zooals ook het met Oosten- ryk-Hongarye geslotene. Zuid-Afriko. In het Kaapsche Parlement heeft de heer Du Toit, president van den Afrikaanderbon i, tegea Dinsdag een motie voorgesteld, luidende: „dat de belangen der blanke kolonisten in Zuid-Afrika het meest gebaat zouden worden door het handhaven van den vrede tusschen de Europeesche koloniën en staten." Rose Innes, de leider der oppositie, heeft daarop het volgende amendement voorgesteld: „Het Huis, doordrongen van den ernst van den tegenwoordigen staat van zaken in Zuid- Afrika en ernstig wenschende den vrede te verzekeren en wederkeerig vertrouwen tot stand te brengen tusschen de verschillende staten en koloDiën, is van meening, dat dit doel het best bereikt wordt door het strikt in-acht-nemen van de Londensche conventie door beide partyen, door het in overweging nemen en herstellen van de wettige grieven der Zuid-Afrikaansche Republiek, en door het volgen van een gematigde politiek van de zyde der Britsche regeering". Een der leden zeide, dat het de plicht der regeering was, de Britsche regeering te waar schuwen, dat een oorlog met Transvaal het sein zou wezen voor het uitbreken van een burgeroorlog in Zuid-Afrika. De Vrystaatsche „Express" steekt den draak met Chamberlain's politiek tegenover Trans vaal, en zegt, dat Chamberlain, ondanks al zyn dreigementen, toch niet tot feitelykheden durft overgaan. Uit Kaapstad verneemt de „Times": Yyftienbonderd ton artillerie en oorlogs materiaal zyn ontscheept in de Delagoa-baaL Te Kaapstad wordt een comité gevormd om Rhodes een feestelyke ontvangst te be reiden. Uit Louremjo-Marquez is bericht ont vangen, dat geheel Gazaland in opstand is; 25,000 inboorlingen bevinden zich op een afstand van 40 mylen van de Transvaalsche grens. Een Portugee8ch officier en verscheidene soldaten zyn gedood. De Portugeezen mobili- seeren met den meesten spoed hun gansche macht. De toestand wordt als zeer ernstig beschouwd. De correspondent van de „Times" te Kaapstad seint dat de heer Van der Postals voorzitter van den Vrystaatschen Volksraad is opgevolgd door den heer Weesels, een man van gematigde beginselen, terwyi v. d. Post, zegt de correspondent, een „ultra-Trans- vaaler" ia. Cuba. Over de gevangenneming van Ruis Rivera, den opvolger van Maceo als leider van de opstandelingen in het Westen van Cuba, wordt aan do „Köln. Ztg." uit Madrid ge schreven, dat hy nog kort geleden iedere poging tot bemiddeling ver van, zich afge wezen had. Generaal Hernandez, die in het centrum van Pinar del Rio het bevel voert, haa waarschynlyk van een overlooper de verblyfplaats van den vyandelyken aanvoerder vernomen en was met twee bataljons naar Cabezadas de Rio Hondo opgebroken. Rivera schynt den aanval niet te hebben kunnen ontwyken; het kwam den 28sten Maart tot een gevecht, in den loop waarvan een granaat raidden in de groep sprong, die den veldheer van de opstandelingen omringde. Velen wer den gewond en er ontstond eene groote ver warring, die door de infanterie benut werd tot een storm op het vyandelyke kamp. By die gelegenheid kreeg Rivera een schot door het been en in dien toestand moest by zich aan de regeeringstroepen overgeven. Gewich tige papieren en eene aanzienlyke som gelds in Amerikaan8ch goud werden by hem ge vonden. Zyne gevangenneming wordt als eene ge beurtenis van gewicht boschouwd, want hy kan slechts door lieden van ondergeschikte betee- kenis vervangen worden. Rivora daarentegen de zoon van een iQ Portorico ge vestigden Spanjaard, die te Barcelona voor iDgenieur had gestudeerd had reeds in den vorigen opstand eene belangryke rol gespeeld. Hy, Maceo en Lacret waren toen de eenigeo ge weest, die ni.t tot het aannemen van het ver drag van ZaDjon te bewegen waren, en ook thaus weigerde hy beslist zich met de belofte van hervormingen te laten paaien; kortom,hy behoorde niet alleen tot de onverzoenlyken, maar was naast Gomez zelfs hun aanvoerder op Cuba. Daarby kwam, dat Maceo hem persoonlek met hst commando in het Westen had be laft, toen hy Pinar verliet, en dat het revolu tionair comité doze keuze na Maceo's dood eenstemmig gosdgekeurd had. Zyn militair plan had overigens, in overleg met Gomez, enkel ten doel, met vermydiDg van avon turen 6Q gevareD, den oorlog tot het volgende regentydperk te rekken en dan den opstand in het Westen opnieuw t9 organiseeren. Om al deze redenen gelooft men te Havanna en te Madrid, dat het onschadeiyk maken van Rivera velen, die door zyn invloed In de ge lederen van den opstand werden gehouden, zal bewegfn de wapenen neder te leggen. Generaal Hernandez doet door eene krachtige vervolging het zyne om bet komen tot dit inzicht te bevorderen. De opperbevelhebber, generaal Weyler, is door deze gebeurtenis aan het andere einde van het eiland verrast. Daar heeft dezer dagen een gevecht plaats gehad met de lieden van Maximo Gomez, waarby dezen 30 man hebben verloren Ook in de provincie Havanna hebben verscheidene gevechten plaats gehad, in een van deze werd een compagnie Spanjaarden door een vyandelyke overmacht vernietigd, in een ander vielen 27 opstandelingen. De ministerraad heeft besloten, dat Rivera niet aan een summier proces onderworpen zal worden. Hy zal veeleer voor een gewonen krijgsraad terechtstaan en een eventueel dood vonnis zal in vryheidsstraf veranderd worden, om een grondslag voor verdere onderhande lingen te verkrygen. Zanzibar. Zooals reeds is geseind, is door den sultan van Zanzibar een decreet uitgevaardigd, waar by de slaverny in Zanzibar wordt afgeschaft. Vooraf waren de Arabieren met het besluit in kennis gesteld door generaal Sir L. Matbews. De regeering van Zanzibar zal een schade- vergosöing geven aan hen, die volgens de wet slaven mog n houden en dezen thans in vryheid moeten stellenhet bedrag der schade vergoeding moet evenwel door generaal Mat hews worden goedgekeurd. Het besluit zal door drie „Liwalis" worden uitgevoerd in Zanzibar, door twee „Liwalis" te Pemba; by den sultan en by sirL. Mathews kan tegen de beslissing der „Liwalis" hooger beroep worden aangoteekend. Aanvankeiyk vreesde men, dat men by de Arabieren by dit besluit op heftigen tegen stand zoude stuiten. Dit blykt niet het geval te zullen zyn. De Arabieren hebben reeds by het laatste bombardement diepen eerbied gekregen voor de Engelscbe kanonnenboven dien worden zy met den genomen maatregel eenigszin8 verzoend door de beloofde schade loosstelling en door de bepaling, dat geen inbreuk op andere rechten zal worden gedaan. Telegrammen» LONDEN, 8 April. De vice-minister Curzon zeide in het Lagerhuis: Verscheiden mogend heden zyn van meening, dat de ontruiming van Creta door de Grieken moet voorafgaan aan die door de Turken. Aan Griekenland staat het dus om het initiatief te nemen. MADRID, 8 April. De geruchten omtrent een opstand op Portorico worden door de regeering ten stelligste tegengesproken. NIEUW-YORK, 8 April. Da „Herald" ver neemt uit Washington, dat Duitschland, Italië en Ne Ierland een protest hebben ingediend tegen het Amerikaansche tariefootwerp van Dinghy. MONTEVIDEO, 8 April. De revolutionnaire party in Uruguay is thans feitelykin het bezit van het oosteiyk deel van Uruguay en int daar de rechten op goederen, uit Brazilië komende. Een steeds in aantal toenemende macht der Blancos is reeds tot op korten afstand van Montevideo genaderd. De minister van oorlog, generaal Diaz, heeft ontslag genomen. De douane rechten over de afgeloopen ze6 maanden hebben meer dan een millioen Pesos minder opgebracht dan over hetzelfde tydvak van het vorige jaar. BUENOS AYRES, 8 April. Tön gevolge van de ontploffing van vuurwerk, dat op een kar was geladen, werden eenige woningen in de nabijheid in brand gezet, waarna de vlammen zich op onrustbarende wfize uit breidden. Op het oogenblik van het verzenden van dit telegram zyn het gebouw voor den goederenhandel, de Nationale Bank en de Britsche Bank door het vuur aangetast. Men tracht zooveel raogelyk den omvang van den brand te beperken. (Tweede Tel.). De brand is gebluscht; de beurs en de gebouwen der Nationale Bank en der Britsche Bank zyn gespaard gebleven. Tien slachtoffers zyn by de ramp omgekomen. ROME, 8 Apnl. In de Kamer heelt de heer Imbriani een interpellatie gehouden over de politiek in het Oosten; hy viel de regeering heftig aan. Desgelyks deden de heeren Bar- zilai en Bovlo. De discussie zal morgen voortgezet worden. WEENEN, 8 April. De heer Lueger, anti semiet, ia tot eersten burgemeester van Wee- nen gekozen. LONDEN, 9 April. Aan de „Times" werd gisteren uit Johannesburg (Transvaal) geseind, dat de „Burgermacht", een groote vereeniging van burgers, by een meeting te Heidelberg een motie heeft aangenomen ten gunste der nationalisatie vau de spoorwegen en de af schaffing van het dynamiet-monopolie, zoo dit mogelyk is. De politie heeft opnieuw een onderzoek ingesteld in de myn „Simmer and Jack" naar verborgen wapens, doch zonder resultaat. TWEEDE RA.tl EU. Zitting van heden Per Telegraaf.) Na eenige discussie heeft de Kamer heden aangenomen de wyziging van het Wetb. van Koophandel betreffenJe de laad- en lo3dagen van binnenschepen en regeling van het tarief van licgelden, in overeenstemming met de Commissie gewyzigd voor het geval den schipper geene nadere aanwyzing is gedaan betreffende de lading. Te llJ/4 uur werd de vergadering geschorst tot 1 uur. Toen heeft de Kamer het wetsontwerp tot regeling der gemeente-financiên en tot uit breiding van het plaatselyk belastinggebied aangenomen met 83 tegen 6 stemmen, nadat de heer Borgesius namens zijn vrienden had verklaard, dat zy er voor zullen stemmen, omdat zy de wet slechts beschouwen als een noodwet van tydeiyken aard en de heer Pijttersent dat hy tegen zou stemmen wegens het vervallen der buitengewone opcenten. Tegen stemden de heerenVan Gyn, Micbiels, Veegens, Rink, De Bo9r en Pyttersen. De Kamer is tot nadere byeenroeping ge scheiden. ACADEniEXIEUWS. Leiden Geslaagd zyn voor het theoretisch geneeskundig examen de heeren J. C. Diehl, J. M. Van den Hoek, H. Van Iwaarden, H. J. W. Droogleever Fortuyn en W. G. F. De Waal; voor het candidaats examen in de rechten de heereD H. J. Silvergleter Hoogstad en P. S. Gerlings. Bevorderd is tot arts de heer A. Winkler Prins, terwyl zyn geslaagd voor het arts examen eerste gedeelte de heeren A. H. C. Van Engelen en W. A. Kueüen. Groningen: Het eerste gedeelte van het artsexamen ia met gunstig gevolg afge legd door den heer J. C. Helder, docts., ge boren te Rin6umagee8t. Eerkelfike BeriohUa» Zoeterwoude: Ned.-Herv. gemeente. Zondag a. s., des voormiddags te tien uren, ds. D. J. Karres, van Den Haag. Bevestiging van nieuwe lidmaten. Noordwykerhout: Zondag-voorm. te tien uren ds. Van D. J. Aalst. Bevestiging van nieuwe lidmaten en voorbereiding tot het H. Avondmaal. '6 Nam. te twee uren Zondagsschool. Vryaag 16 April. Voorm. te tien uren ds. Van Aalst. Bediening van het H. Avondmaal. Valkenburg: Aanstaanden Zondag hoopt ds. D. J. Van Aalst, predikant te Noordwyker hout, de vacature-beurt te vervullen des avonds te halfzeven. Woubrugge: Ter voormiddag-godsdienst oefening van 11 dezer, die alhier in de Ned.- Herv. kerk zal geleid worden door den con sulent ds. T. Doevendans, predikant van Hoog made en Rypwetering, heeft de bevestiging plaats van acht nieuwe lidmaten. Aanvang te h&lftieD. Geref. Kerk: Zondagavond te halfzeven: ds. Rignalda, pred. te Oudshoorn. Voorbereiding. LE1D£), 9 April. Men seint ons hedenmiddag uit Amster dam Het hoofdbestuur van den Ned. DJamant-bewerkersbond heeft een manufest gericht aan de gecontracteerde werkgevers, waarin kennis wordt gegeven, dat morgen zal worden meegedeeld, dat gelden voor ée uitkeerlng niet meer beschikbaar zyn. De staking by den juwelier Wisser blfiffc gehandhaafd. In eene vergadering van de Coöpera tieve BrooJbakkery en Verbruiksvereeniginj „De Volharding" zyn te 's Gravenhage gekozen tot bestuurslid de heer A. Van Gilst en tot commissarissen de heeren Erkelens en M. Menz. Besloten is Dinsdag a.s. een buitengewone vergadering te houden tor behandeling van het door eenige ledtn gedane voorste], om uit de vereenigingskas een zekere som te geven aan de uitgesloten Amsterdamsche diamant bewerkers. De heer F. W. Visser, hoofd der school aan de Adriaanstraat te Utrecht, herdacht Dinsdag den dag, waarop hy voor 25 jaar als onderwyzer in dienst trad. Van de zyde der onderw'yzers ontving d6 jubilaris vele biyken van belangstelling. Het stoomschip „Koningin-Regentes", van Amsterdam naar Batavia, arriveer 9 April te Padang; de „König", van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afu'ki, airiveeri 8 April te Lissabon; de „Oodam", van Rott-«r- dam naar Nieuw-York, vertrok 9 Apr 1 van Boulogne-sur-Merde „Palinurus", van Bata via naar Amsterdam, arriveerde 8 Ap.il te Suez; de „Soenda", van Batavia n^ut Am sterdam, vertrok 8 April van Paaangde „Zaandam", arriveerde 8 April van Amster dam te Nieuw-York. OlUoiêele Keunisgeringen. Bnrgr-mccster en Wethoudera van Leiden brengen ter Bennie van belanghebbenden, ter voldoening Aan art. 228, 2do alinea, der wet van 29 Jam 1851 (Staatsblad lïo. 85), dat alle pToteneiön over liet Jaar 1896, ten laste der gemeente, vóór of op den laai aten Juni dezes jaare moeten worden, ingeleverd en dat de vorderingen, welke niet binnen den ge noemden tijd zyn ingedien-1, voor verjaard en ver nietigd zullen worden gehouden. Burgemeeeter en Wethouders voornoemd, Lelden, F. WAS, Burgemeeeter. 9 April 1897. E. KIST, Secretaris, Beursbericht. Amsterdam, 9 April. On danks de Nederlandscbe Bank heden een rentevoifc voor alle rubrieken met ééu half procent heeft verlaagd, was de markt flauw, vooral Portugal, 217/8. Tabakken en Petroleum warm beter gestemd: Herrings 117, Deli 949, Palembang 110*/^ a 112 y2, Exploratie 430 a 470, Dordtöche 126 a 128, Torminal 1271/8. Prolongatie 3. Getrouwd: L. J. LANS, Med. Doet8., Arts, en 2948 11 H. A. C. VAN DE VELDE. De Heer en Mevrouw LANS Van de Velde betuigen by deze hunnsn d~nk voor de vele bewyzen van belangstelling, by hun huweiyk ondervonden. Leiden, 9 April 1897. De Heer en Mevrouw VAN DE VELDE Van Slooten betuigen hun hartelyken dank voor'de vele bewyzen van belangst-lling, by het huweiyk hunner Dochter ondervonden. Leiden, 9 April 1897. 2950 5 De familie D. C. LANS betuigt haar harte lyken dank voor de vele bewyzen van belang stelling, by het huweiyk van haren Broe or ondervonden. 2949 5 Leiden, 9 April 1897. Heden overleed, na een kortstondige onge steldheid, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd en Groot vader de Heer CORNELIS COLPA, in den ouderdom van byna 71 jaren. Uit allor naam, Wed. C. COLPA Midderhoe. Leiden, 9 April 1897. (Mare 27) 2944 9 Ondergeteekende betuigt hare hartelyken dank voor de belangstelling b;j de ziekte en het ovorlyöen van haren innigg^ liefden Echt genoot ondervonden van Vrienden en Bekenden, en in 't lyzonder aan M-vrouw de Weduwe A. H. SCHMIER en den üe.r A. H. SCHMIEP. (Leerlooiery), en aan denWelEJ Zeergeleerden Heer Dr. STIGTER, voor de lieldeiyke hulp en steun, haren Echtgenoot bewezen. NameDs de Familie, Wed. J. DE BRUIN, 2960 12 v. Leeuwen. Heeren Zyden Hoeden. Heeren Vilten Hoeden. Meisjes- en Jongens-Mutsen. School- en Wandelpettern. KXZ., 2959 18 in ruime keuze, tegen de laagste prijzen, voorhanden in de Chapellerie Aiiglaise. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 4' C. 39 2° f ahrenheit; hedenmorgen 8 uren 8' 0. 37.4° P.; 's middags om 12 uren 10'' 0. 50° P.; 'anamid;ags 4 uren 13.5° C. 56.3° P. b/d. Vischbrug.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3