ambtenaren van het Openb. Ministerie by de kantongerechten, die in 1877 is ingevoerd, aan de verwachtingen heeft beantwoord, aüesrins een onderzoek verdient, en vreesde, dat een wenscheiyke verandering zou kunnen worden geprejudiciëerd door een aanmerke- vjjke verhooging der traktementen dier ambte naren. Aanbevolen werd de geheele instelling te wijzigen en de ambtenaren bflv. als substituut-officieren 2de klasse aan de par ketten der rechtbanken te verbinden en hen in de gelegenheid te stellen onder leiding van de officieren van justitie zich met de ver schillende werkzaamheden van het Openb. Ministerie bekend te maken, waardoor de geregelde en gelijke behandeling der straf zaken bfi de verschillende kantongerechten tevens bevorderd zou worden. In bet byzonder werd nog gewezen op de onbillijkheid, welke door de wijziging in het Rego ring>voo;stel gebracht, door het amendement-Mackay, 'en opzichte van de jaarwedden van de substituut-griffiers by de rechtbanken in het leven is geroepen. TWEEDE KAMER. In de zitting van gisternamiddag kwam ten slotte aan de orde bet wetsontwerp tot wyziging der artikelen 748 en 755 van het Wetboek van Koophandel (laad- en losplaatsen 7an schepen). De heer Plate betreurt het, dat ook nu weer oene partiësle herziening wordt aangeboden. Waarom niet eene algemeene? Overigens kan hy zich met de strekking van het ontwerp wel vereenigen, nl. dat in het algemeen een ligtyd van drie dagen voldoende is. Hö acht het ook eene verbetering, da' bin nenschepen niet langer by gebreke van con- tractueele bepalingen gebonden zullen zijn aan deD termyn van 15 achtereenvolgende werkdagen, bedoeld in artikel 4 57 "Wetboek van Koophandel. En voorts ziet hy er eene verbetering in, dat de tyd van laden en lossen en het bedrag van overliggeld niet langer afhankelyk zullen zyn van de plaatselijke gebruiken. De Minister van Justitie zal niet ontkennen, dat algemeene regeling wenschelyk is. Maar dit ontwerp voldoet aan een reeds lang ge koesterd en wensch, om nl. te verkrygen ver mindering van de laad- en lostyden voor de binnenschepen. Herhaaldelijk is door uu Kamer daarop aangedrongen. De heer Smeenge ziet in deze kleine wijziging, welke het ontwerp aanbiedt, een groot voordeel voor zeer vele binnenschepen, wat door spr. In bijzonderheden wordt aangetoond. Thans toch zullen de binnenschepen, die een enkele maal naar het buitenland, doch later weder in het binnenland varen, niet meer gedwongen kunnen worden tot 14 lig dagen, maar zullen cie ligdagen nooit meer fcunnen zyn dan voor andere binnenschepen. Na repliek van den heer Plate en dupliek van den Minister werden dc algemeene beraad slagingen gesloten. Heden om 11 uren voortzetting der beraad slaging; te 2 uren zou plaats hebben de tweede lezing van het wetsontwerp op de gemeente financiën. CeisiccnJeraad vara OudshoorA. Voorzitter -de Burgemeester. Afwezig: de heeren L. Piek, C. Van Wierin- gen en P. A. Wernink. Na voorlezing der notulen wordt medegedeeld en voor kennisgeving aangenomen een minis- teriêele beschikking, waarby het als voorschot over 1897 aan deze gemeente uit te keeren bedrag voor Ryksbydrago in de kosten van het lager onderwys wordt bepaald op 900. Wordt aangeboden het gemeente-verslag over 1896 met mededeeling, dat dit verslag voor do leden en het publiek ter secretarie ter visie zal worden nedergelegd. De Voorzitter biedt namens B. en Ws. aan een concept verordening als bedoeld by art. 65 der Kieswet tot aanwyzing van een stem lokaal in wyk 3 No. 19. Zonder discussie wordt deze verordening aangenomen en vast gesteld. Aangeboden de rekening van het Burgerlyk Armbestuur over den dienst 1896, aanwijzende aan ontvangsten een bedrag van 399S.945 en aan uitgaven f 3303.965, en alzoo een batig saldo van 694.98. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt deze reke ning gesteld in handen der fiuonciêele com missie, bestaande uit de heeren Den Hertog, Van Vliet en Wernink tot oDderzoek en rapport. Komt aan de orde de behandeling van het kohier van den hoofdelyken omslag, welk kohier in comité-generaal zal worden opge maakt. Alvorens hiertoe wordt overgegaan, doet de Voorzitter eerst de gebruikelijke hoofdelijke omvraag, waarby de heer Van Vliet zegt, dat nu de lantaarnpaal tegenover Van der Vring is afgereden, hy het wen schelyk oordeelt, dat deze paal een eindje verder werd geplaatst en wel vóór de woning van Voorby, waardoor tevens de lantaarn de daar tegenover liggende steeg zou kunnen ver lichten. Waar de lantaarnpaal heeft gestaan is de berydbare weg zeer nauw, vooral door het vooruitstekende trottoir van Van der Vring en ook voor de goede verdeeling van de afstanden der verschillende lantaarnpalen zou hy verplaatsing geraden oordeelen. De Voorzitter antwoordt hierop, dat hy Maandag jl. met den heer Clant ter plaatse is geweest en beiden waren juist ook van dezelfde gedachte als de heer Van Vliet. Ook ï\j zöa van meening, dat verplaatsing der j lantaarn thans wenschelyk is. I Niemand meer het woord vragende, wordt de vergadering gesloten. LEIDEN, 9 April. Koningin Wilhelmina-is heden met de prinsessen van Bentheim eenige keeren langs het Malieveld in Den Haag gereden, alwaar de Kon. Mil. Kapel bezig was, onder leiding van den kapelmeester Bouman, marschen uit te voeren. De muziek staakte ter eere van Hare Majesteit en speelde onmiddeliyk het Volkslied. Op den löden Maart is voor het front der stedeiyke schuttery te Curasao de gouden medaille voor 50-jarigen dienst uitgereikt aan den kapt.-adj. Van Eps. De gouverneur was er by tegenwoordig. De jubilaris is nog flink en sterk en neemt zyn functiën en andere ambteiyke bezigheden nog met nauwgezet heid waar. Wy deelden reeds mede, dat aan prof. De Groot te Amsterdam de onderschei ding is te beurt gevallen van een benoeming tot lid der Romeinsche Academie van den H. Thomas van Aquina. Dat deze onderschei ding, zegt nu het „Hbl.", een zeer eervolle is, blykt wel hieruit, dat het cyfer der buiten Italië benoembare academieleden, krachtens pauselyke verordening, tot niet hooger dan 10 stygen mag, die met de te Rome resi- deerende en de verder in het overige Italië vertoevende een door een kardinaal voorge zeten college vormen van 30 geleer.en, aan welke door den Paus o. a. de bevoeddheid is verleend van het toekennen der doctorale waardigheid. Op dit oogenblik fungeert kar dinaal Mazzdla als president, mgr. Talamo als secretaris der Academie. Gemengd Nieuws. Onlangs kwam inonsbladeen bericht uit Sassenheim voor omtrent een aanzienlyken verkoop van narcissen door een firma aldaar aan Engeland. Volgens onzen gewonen Sassenbeimscben correspondent gaan over dat narcissen-bericht verschillende lezingen en beweren enkelen zelfs, dat er niets van aan is. Hy zegt, dat in elk geval de vorige getallen geheel onjuist waren en het heele bericht met groot voorbehoud dieDt te worden gelezen. Het programma voor de op Zondag 25 dezer op het Sportterrein in Den Haag te houden wielerwedstryden, luidt als volgt: Amateurs. No. 1. Nieuwelingswedstryd, open voor hen, die nooit een prys in een open baanwedstryd gewonnen hebben. Pryzenver guld-zilveren, zilveren en bronzen medaille; No. 2. '/j Engelsche myi van meet. Pryzen: gouden, zilveren en bronzen medailles; No. 3. 2 KM. handicap. Pryzen ter waarde van 50, 30 en f 15. Professionals. No. 4. '/2 Eng. myl handicap. Prijzen van ƒ30, ƒ25 en ƒ15, No. 5. 3 Eng. mylen course de primes; 1ste Eng. myl eerst- aankomende 15; 2de Eng. myl ƒ15; 3de Eng. myl: eerste ƒ30, tweede 25, derde 16. No. 6. 2 KM. handicap voor machines met meervoudige zitplaatsen. Pryzen ^45, 30 en ƒ15. De inschryvingen sluiten 20 April. Door den heer Bierman n, te Scheveningen, in combinatie met twee andere heeren, is aangekocht voor 134,000 de villa „Rusthoek" aan den ouden Scheveningschen weg met twee perceelen tuin- en bouwgrond, zich uitstrekkende langs den Kanaalweg. De beide perceelen zullen nu als bouwgrond in exploitatie komen, waardoor de Kanaal- weg een belangryke verfraaiing te gemoet gaat. Woensdag, by de begrafenis met militaire eeroewijzen op Eik-en Duinen, van een stafmuzikant, kwam het op genoemde begraafplaats tot een botsing tusschen de militairen en het overtalryke publiek. De veldwachters van Loosduinc-n moesten daarby met geweld ruim baan maken. By den terug- marsch van den troep naar de stad drong het volk zoodanig op, dat de lste luit. der grenadiers De Ridder, die behst was met de leiding van het militaire gedeelte der begra fenis, om politiehulp naar 's-Gravenhage moest telephoneeren. Een hoofdagent en twee agenten gingen den troep te gemoet, maar inmiddels kon deze onbemoeilykt den terugmarsch voort zetten. Wegens het adres, door het be stuur van den R.-K. Volksbond te Haarlem aan den burgemeester gezonden in zake de Zondag3wettoepassii.g, hebben vele donateurs als zoodanig bedankt. Het bloedig drama in de V a n- Eeghen straat te Arasterdam en de daarop gevolgde reeks moordaanslagen, die in het begin dezes jaars daar ter stede allerwegen ontsteltenis verspreidden en gloeiende veront waardiging wekten, beginnen zoo langzamer hand in het vergeetboek te raken. Behendig wist de moordenaar zich buiten bet bereik der justitie te houden, en wat reeds aanstonds werd gevreesd, schynt belaas bewaarheid te zullen worden: de lyst der ongestrafte moorden waarover ten eeuwigen dage een bloedige sluier blyft hangen, is wederom met een vermeerderd. Dat intusschen politie en justitie nog altyd op hun qui vive zyn, waar het geldt eenig licht te verkrygen in deze duistere misdaad, bowees de dag van gisteren. In October van het vorig jaar werden een tweetal jonge meisjes gemolesteerd en bedreigd door zeker individu ter hoogte van den circus „Arena". Zy verloren hem echter uit het oog, maar zochten na de misdaad in de Van-Eeghen- straat verband tusschen haar aanrander en den moordenaar. Terwyi nu gisteren de beide meisjes bezig met huislijken arbeid in de voorkamer zaten der ouderlyke woning op een der grachten, zagen zy over een brug in de onmiddellyke nabybeid den man passeeren, die haar in October in de nabyheid van „Arena" aange rand en by het licht der lantaarn een mes vertoond had. Aanstonds volgde nu de vader het voetspoor van den man, die, na in een nabygelegen straat eonige oogenblikken te hebben gewacht, met een vrouw in een andere richting zyn weg vervolgde. De vader der meisjes bleef trouw het twee tal volgen totdat hy een politie-agent ontmoette, wien hy, na mededeeling der bekende bijzon derheid, verzocht den man mede te nemen naar het bureel van politie. Alzoo geschiedde en weldra stond de verdachte tegenover den com missaris van het Leiasche plein, een heer Dusser de Barenne. Deze liet hem later con- fronteeren met de beiae meisjes, die hare ver klaringen herhaalden. Het schynt, dat de jus titie geen termen heeft gevonden den man in arrest te nemen, want hy is, naar wy heden vernamen, in den loop van den avond weder op vrye voeten gesteld. (Tijd). Gisteravond omstreeks halfzes was er groote drukte op de Nieuwe Heeren- gracht te Amsterdam. Toon de juwelier Visser zich van het gebouw „Golconaa", waar een diamanthandelaars-club is gevestigd, zich huis waarts wilde begeven, werd hy door een tal ryken troep diamant-bewerkers begeleid, wat een grooten toeloop van publiek ten gevolge had. Eenige politie agenten bemoeiden zich ten slotte met het geval, maanden de menigte tot doorloopen aan en vuorkwamen een opeen- hooping van nieuwsgierigen voor de woning van den heer Visser, Heerengracht 157 en aangrenzende huizen. Door het hoofdbestuur van den „Alg. Ned. Diamantbewerkersbond" is te Amsterdam op verschillende plaatsen in de stad een groot plakkaat aangeplakt, waarop voorkomen alle „namen en adressen van de werkgevers in de diamantindustrie, die, niettegenstaande zy het goed recht der werklieden ten volle erkenden, circa 4000 arbeiders op straat zetten en daardoor minstens 25,000 ingezetenen, mannen, vrouwen en kinderen, brooJeloos maken." Het hoofdbestuur acht zich tot deze publi catie verplicht, „om aan de Amsterdamsche burgery de personen aan te wyzen, dia oor zaak zyn van de ontziglyke schade welke de hoofdstad in breede kringen door de toegepaste uitsluiting van de gecontracteerde juweliers ïydt." Het bestuur van de Joodsche vereeniging van handwerkslieden en handelsbedienden „BetsaleT' doet in de tegenwoordige benarde omstandigheden een beroep op ae liefdadigheid der Amsterdammers, ten behoeve der werk- looze diamantbewerkers. Ook hebben zich in eenige wyken der stad commissies van neringdoenden en winkeliers gevormd, die lijsten onder hunne collega's en anderen laten circuleeren en welke tevens op verschillende plaatsen in winkels en koffie huizen ter teekening liggen. Voorts wordt in verschillende vereenigingen voor de diamant bewerkers gecollecteerd. (Tel.) Te Rotterdam is een 35-jarige ongehuwde man op een bovenwoning in de jenever gestikt gevonden. Als eene bfizonderheid wordt medegedeeld, dat de gemeenteraad van Raalte besloten heeft den hoofdelyken omslag met 20 pet. te verlagen. By den vischhandelaar De Voest te Utrecht was heden de eerste elft aanwezig. De vangst is dit jaar slecht, daardoor de prys hoog. Het dorpje Borne is thans in het bezit van eene electrische straatverlichting; de vorige week is zy geheel gereed gekomen. Een weduwe te Dordrecht is het slachtoffer geworden van een Z9er droevig ODgeval. Toen haar vader gisterochtend aan de woning zyner dochter kwam, voor wie hy eene boodschap had verricht, hoorde hy de henedenwoners eenige ongewone drukte maken. Weldra bleek, dat zy van boven een kreet en eenige verdachte geluiden hadden gehoord. Met den benedenbewoner ging de vader naar boven. In de voorkamer, welker deur zy intrapten, bespeurden zy niets verdachts, mair de achterkamer vonden zy vol met zulk e9n verstikkenaen rook, dat de beide mannen geen hand voor do oogen kon.'en zien. Op den tast vonden zy de bewoonster op den grond liggen, geh el in vlammen gehuld. De vader greep toen onmiddeliyk een wollen deken van bet bed en bluschto daarmede het vuur; echter te laat: de arme vrouw bleok reeds overleden te zyn. Afgryselyk waren de brand wonden, die zij aan het hoofd en het bovenlyf bekomen had. De juiste toedracht van het ongeval is niet met zek-rheid vast te stellen. Men vermoedt, dat de weduwe b>zig was met strijken, dat toen het p trolsumstel in brand geraakt is en dat zy, cit brandende kooktoestel in veiligheid willende brengen, daarmede gestruikeld is. Brand wen#niet veroorzaakt. De weduwe laat drie kinderen na. Gisteren is te Rozendaal aan gehouden en naar de gevangenis te Breda overgebracht een jongmensch, dat zich in de suikerfabriek der firma Jager Co. van eene belangryke hoeveelheid koperen buizen en pypen ten nddeele dier firma des nachts had meester gemaakt. Dat de reepryzen in Friesland door de sluiting der Belgische grenzen en door het mond- en klauwzeer tegenwoordig zeldzaam laag zyn, biykt uit bet feit,,dat een veehouder, die in October 1896 eene koe kocht voor 180, daarvoor nu Diet meer dan 105 kon bedingen. Te Giekerk wordt eene coöpera tieve zuivelfabriek opgericht. Tot directuer der coöperatieve roomboter fabriek te Hardenberg is benoemd de heer A. Van der Sanden, te Bergenheim. Te Weesporkarspel is een twee jarig zoontje van den werkman W. aan de Geinbrug te water geraakt en verdronken. Een laag mensch heeft gisteren op den weg van Halsteren naar Lepelstraat het- paard van den heer W. T., te Steenbergen, terwyi het even onbewaakt stond, met een mes een diepe snede in de borst toegebracht. De eigenaar heeft de politie hiervan in kennis gesteld en 25 uitgeloofd voor het aanbrengen van den dader. Toen gisteravond de trein van 8.2 uit Nymegen het station Renen binnenliep, wilde de conducteur G. Hense van de Ooster stoomtram nog den overweg oversteken, met het noodlottig gevolg, dat hy door de locomo tief werd gegrepen en een eindweegs meege sleurd. De ongelukkige bleef op de plaats dood. Hy laat een vrouw en 6 kinderen na. Inden afgeloopen winter had een poeliersknecht in Bazel met een hak- machine vier zyner vingers afgehakt. De man eisebte van zyn patroon 5000 fr. schadever goeding en toen deze weigerde dit te betalen, daagde de bediende hem voor het gerecht. Uit het onderzoek bleek echter, dat hy zich zelf deze verminking had toegebracht, om zoo in het bezit van een flinke schadevergoeding te komen. De rechter ontzeide hem dus zijn eisch. Kort vóór de uitspraak verliet de knecht het rechtsgebouw en vlak daarvoor schoot hy zich dood. Gisterochtend geraakte te Gronin gen de 63-jarige schipper O, Schokker in het Loopende Diep. Zyne beide dochters sprongen haar vader na en mochten het geluk smaken hem te redden. Ook in de gemeente Renkum heeft het dagelyksch bestuur, naar aanleiding der tallooze collecten, gehouden ten bate van elders gevestigde liefdadige instellingen, by publicatie den ingezetenen aangeraden slechts by te dragen voor zoodanige, die door het gemeentebestuur worden aanbevolen. Als een weinig bekend gebruik, overgebleven uit vroegere tyden, deelen wy mede, dat te Loosdrecht nog wordt gebakken „op den stok." Hieronder verstaat men, dat de bakker zyn brood ruilt tegen koren en alleen de ko3ten van het bakken in rekening brengt. De bakker maakt voor elk afgeleverd brood eene inkerving op een stok, tot dat doel door den verbruiker medegebracht. Is het latje vol, dan wordt het koren geacht ver bruikt te zyn. (N. R. G.) In Klein-Bazel zyn twee jongens van 13 en 14 jaar gearresteerd. Zy waren met een volledig stel in'rekerswerktuigen: valsche sleutels, paneelzigen, breekyzers, enz., in de villa van een ryke weduwe gedrongen, en hadden al wat los was meegenomen. Het meerendeel der kostbaarheden werd nog in hun bezit gevonden. Geschiedkundig onderzoek. De heer M. K. Jesup, voorzitter van het Amerikaansch museum voor natuuriyke his torie, heeft volgens „Nature" 60.000 dollars bestemd voor een expeditie, die over de ge- he9le aarde onderzoekingen zal instellen over de oudste gescbiedt-nis van den mensch. Prof. Putnam staat aan het hoofd dezer expeditie, die ongeveer 7 jaren zal duren en eerst de kusten van Alaska en de Bebringstraat en daarna Siberië, China en Indië zal bezoeken om van daar zich naar Egypte te begeven. De koning van Siam heeft Woens dag de reis naar Europa aanvaard. Te Arlon is een valschemunters- werkplaats ontdekt in een heerenhuis in de benedenstad. Een maand geleden was deze woning betrokken door een heer en dame, die zich uitgaven voor juweliers uit Metz. De politie vertrouwde het echter niet best en hield een oog in het zeil. Haar moeite werd wel beloond. Gisteren werd de dame gesnapt by het uitgeven van een valsch muntstuk, en by het doorzoeken der woning vond men een geregelde werkplaats met uitstekende gereed schappen, benevens een hoeveelheid keurig nagemaakte Franscbe en Belgische mui.tstuk- ken met de jaartallen 1868, 1886 en 1887. De beide verdachte personen zyn in verzekerde bewaring gebracht. In Bettlach, een dorp by Gren- chen, in Zwitserland, zyn Dinsdagnacht een modder met haar vier kinderen door kolen damp gestikt. De vader was nog Diet dood, doch men vreest ook voor zyn leven. Het bleek, dat de ouders Je zamen een grooten bak met gloeiende kolen in het slaapvertrek hadden gezet, om zichzelf en hun kinderen om het leven te brengen. De inschryvingen voor den weg- wedstiyd Parjjs— Roubaix sluiten den lOdem April. Marius Thé wordt als winner beschouwd. Den tweeden dag van den zei 1- wodstryd te Nizza heeft de „Britannia" van den prins van Wales tegen de „Ailsa" den Grand Prix de la Coupe de la Méditerranée gewonnen. Deze race was waarscbynlyk de laatste tusschen de beide groote jachten in Frankryk. In het geheel heeft de „Britannia" 7 eerste en 6 tweede pryzen, en de „Ailsa" 6 eerste en 7 tweede pryzen gewonnen. In sommige streken van Klein- Azié moet hongersnood beerschen. Mgr. Ter- zian, Armeensch bisschop van Adana, verklaart, dat hy bestormd wordt door ongelukkigen, die niet te eten hebben; eiken dag sterven er eenige menschen van honger. Men zegt, dat Dinsdag avond een moslem te Canea geschoten hseft op admi raal Harris, die op den weg naar Soeda wandelde. Uit Toulon zün gisterochtend twee com pagnieën mariniers naar Creta scbeep gegaan. Dat ook in Frankryk althans het wetenschappelijke belang van Ko h's nieuwste mededeelingen over zyn tuborculine erkend wordt, bewyat de „Semain9 Méücale" van 7 dezer, die het artikel van Koch in de „D;utsch6 Medicinische Wochenschrift" in zyn geheel opneemt. De redactie voegt er echter in oen noot aan toe: „Het artikel van prof. Koch is gedagtoekend van Beriyn, 14 November 1896: de openbaarmaking is dus vyf maanden uitgesteld, d, w. z. tot de fabriek gereed was om de nieuwe producten af te leveren, Wy hebben ei reeds in ons vorig nummer op gewezen 'dat zulk een handelwyze incorrect is." Daarentegen bevatte de „Tel." to Amsterdam onlangs reeds de volgende advertentie: Tuber- cullne-Koch. Door de Farbwerke-Höchst beroid, tegen Tuberculose en Lupus verkrygbaar gesteld by .1 M. Polak, apotheker. Marktberiohten. Leiden, 9 April. Ter markt werden heden aan- gevoerd Stieren 10 stuks 70 a 230. Kalf-en Melk koeien 373 stuks ƒ106 a f 241. Yarekoeien 170 atuka ƒ92 a ƒ210. Vette Ossen en Koeien 225 stuks 112 a ƒ336. Gr&skalveren 20 stuks 20.a 48. KalvereD (vette'; 78 sta a 25 ƒ78. Kalveren (magere) 193 stuks 2.75 a ƒ10.Hamels (votte) otuks a Ilamele (magere) stuke a Sohapen (vette) 210 stuks 18. a 36.Schapen (weidoj 628 stuks 11.a ƒ22 Lammeren (magere) 11 stuks 3.a ƒ8.-. Varkens (magere) 193 stuks ƒ14.a 37.—. Varkens (vette) Btuks a per KQ. Varken® (biggen) 124 stuks _/6.50 a 13.—Paarden stuk® a Veulens stuks a f Tor markt aangevoerd. 803 runderen, 271 kalveren, 738 eohapen, Jammeren, 193 varkens, 124 biggen, paarden veulens. Ter weltelgkscbs Kaasmarkt aangevoerd 22 parttien. Besteed werd voor Goudache Kaas van tot Derby-kaas van tot Leidsche Kaas de 150 KG. tot Edammer Ka&a (2de qual.) f tot Aan dc Stadswaag gewogen 22 partijen, 860 stuk® baas. wegendo 4692 KG. Hoofddorp, (Haarlemmermeer), 8 April. Roode Wintertarwe a Jarige Tarwe a f Witte Tarwe ƒ6.— a ƒ6.60, Zomer nstarwe a Rogge 3.70 a Haver 6.25 a '6,76 Chovaliergeret a ƒ3 75, Wiotergerst f a ƒ4. Zomergerst a Duiven- booneD 5.75 a ƒ6. Rcode Duivenboonen a - Paardenboonen ƒ4.75 a 5.Bmineboonen f a Groene erwten a .Grauwe erwten a Capucrjnera a ,Kan;rie- zaad a Karweiziad a per 50 kilo. Delft^ 8 April. Aan de Stadswaag gewogen: 424 achtsten en 122 zestienden vaten Boter, wegende t* zamen 9700 kilogrammen. Prys36 a 54 het vierde, ƒ0.90 a ƒ1.36 het KG. Londen, 8 April. Ter veemarkt zijn aangevoerd: runderen 100, sohapen en lammeren 1000, kalveren 7ö, varkens 50. Pryzen: beste rundeden 2/8 a 4/8, schapen en lammeren 4/4 a 6/2, Kalveren 8/9 a 5/8, Varkens 3 a 4/8. euic lam, 8 April. Noteoring van de ui Ve laars. A'outw.ja 7.25 Jonove- 11.25, idem Amst. proef 12.75 per Nel. vat en zonder fust, zonder do belaatmg. Spoeliag-oommis-iie 0.60 per ketel. Noteering van don Braudevsboud. jiontwon a,ji o- koot. ot„ zon lor fn-t /on ler h-ltsting. Utrecht, 9 April. Aan do kaasmarkt waren heden aangevoerd 2 wagens kaas, wegende 40u kilo, die verkocht werden lste qual. voor a 2de qual. voor 30.a 34.de 100 kilo. UITLOTINGEN. 3 pCts. Turksche loteo van 1870 a f 400, ireklting van 1 April 1897. Premiën; No. 1202990 fr. 600,000, No. 881777 fr. 60 00q No. 459030 en 1928608 ieder fr. 20,000, Nos. 231 2ü3 343616 409462 1513153 1856137 en 1959320 ieder fr. 6000, No*. 97499 265681 276137 469321 547449 818^37 899472 1035301 1079169 1113057 1477G34 en 1506616 ieder fr. 3000, Nos. 91565 138762 209924 253661 '2555 2 30-326 301329 357602 370961 S70968 409161 439571 459026 604938 617003 900820 927667 1028885 1106542 1127444 1193144 1376577 1382964 1399173 1504732 1504785 1595774 1741830 ieder fr. 1000. 650 Obligatiën, aflosbaar met 400 fr. larnüie-Berichten uit verschillende bladen. GEHUWDW. G. F. De Bruyn en A. C. Hof man, Den Haag mr. C. W. Mans en J. L. Fransen van de Putte, Arnhemprof. dr. Ed. Verschaffeit en J. Hijmans van den Bergh, Antwerpen. BEVALLEN: C. Konert geb. MerschkotterD. Rotterdam; J. F. Van Appeltere geb. Vermeulen D., Hooge Zwaluwe; W. C. Van Ameyden van Du> ra geb. Heizer Z., DresdenM. C. Wiepkea geb. Westerburger D., Velsen; D. Firnhaber geb. Giesen Z., Leipzig; F. Staats geb. Hooft Z Middel burg (Transvaal); L. N. Kruyff geb. Van DamZ^ Wijk-bij-Duurstede. OVERLEDEN: L. H. J. J. Mazel 72 j., Den Haag; J. F. M. Temminck m. 76 j., Gouda; C. A. Wijnmalen, Steenbergen wed. P Jansen geb. Van Breen 75 j., Rotterdam M. Van Item geb. Van den Brink 37 j., id.; E. H. Snitman m. 70 j, id.; wed. J. A. Palthe geb Tunck 04 j., Oldenzaal; mevr. A. Gips 63 j., Schiedam; A. Dijk geb. Van Mesdag 46 j., Groningen; H. Hondius Jz. m, 72j., ZaandamA. Hulswit geb. Budde 66 j., Prinsenbage BUITENLAND. Frankrijk. De radicale Fransche afgevaardigde Lockroy, oud-minister van marine, heeft ook een marine- ontwerp ingediend by de commissie uit de Kamer. Hy wil de gevraagde 200 millioen franken bestelen voor den aankoop van mate riaal, de verbetering der bestaande gevechts eenheden en der arsenalen, verder tot oprich ting van proviandmagazynen en kolenstations in de koloniën. - Het onderzoek naar het Panamaschan daal gaat vry snel voort en zal weldra ge ëindigd zyn. Do rechter Le Poittevin heeft Woensdag de afgevaardigden Maret en Clovis Hugues gehoord. De justitie zoekt den beruchten voormalig-n secretaris van Arton, Bastelica, die in pers on voor zyn patroon geld gebracht moet hebben aan verschillende afgevaar igden. Groot-Brltnuuië. De wet, waarby vergund worJt, datincri- mineele strafzaken oen gevangene kan ge hoord worden als getuige en het hooren van cie vrouw of den echtgenoot van den of de gevangene verplichtend wordt gesteld, is gisteren in het Lagerhuis aangenomen met 210 tegen 41 stemmen. Het Eoogerhui8 is uiteengegaan tot 3 Mei.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2