Woensdag-avond LEGER DES HEILS. Bijzondere Meetings. Voor de Bevestiging. digheden geen aanleiding tot vérstrekkende maatregelen. HU ontkende, dat de tegen woordige maatrogelen handel en verkeer be lemmeren. Onraadzaam ware 't het mond en klauwzeer niet meer als beemettelyke ziekte te beschouwen. De heer De Boer was tevreden ln zoover de Rpgeering rekening wil houden met het vrye verkeer. De heer Lieflinck was van oordeel, dat de groote [kosten, voor den binnenlandachen veestapel besteed, weggeworpen geld zyn, maar dat de gelden, die aan de uitroeiing der vee- zi kten ten koste gelegd worden, zyn in het belang van den uitvoer naar het buitenland. HU constateerde de weinige vriendschap van Belgiö op economisch gebied tegenover ons land en welke houding bi) toescbrüft aan protectionisme. Aan den Minister van Buiten- land8che Zaken verzocht hy te zorgen, dat Duitschland wederkeerig aan ons opgaven verstrekke van de gevallen van mond- en klauwzeer d. t. 1. tegenover de wekeiyksche staten, die wU aan Duitschland verstrekken. De heer Hennequin sprak over een krachtig optreden tegen het mond- en klauwzeer en keurde de Regeeringsmaatregelen af. Do heer Tijdens wenschte verbod van invoer van mest uit België, omdat daardoor besmet ting wordt overgebracht. De heer Van Dedem bevat tegenover de belemmerende maatregelen van het buitenland tariefsverhooging onzerzyds aan. De heer Veegens bestreed dit denkbeeld en ywam ook op tegen een differentiöel stelsel van invoerrechten tegenover niet protectionis tische landen. De Minister Van Houten wil de regeling tegen de veeziekte eeriyk uitvoeren en geen kracht zoeken in represailles. Alles moet gericht zyn op bevordering van den uitvoeren. Protectiemaatregelen overweegt de Regee ring niet, maar er kunnen omstandigheden zyn dat wy in onze tariefwetgeving eenige maatregelen zouden moeten zoeken ter ver- kryging van een verandering van houding in het buitenland. De Minister achtte tariefverlaging als onder handelmgsobject tegenover het buitenland mogeiyk, ofschoon hy zelf als vishandelaar •r niet erg voor is. By het verder debat drong de heer Van Dedem nog aan op verbod van invoer van varkens uit Frankryk wegens een 4. t, 1. geconstateerd ziektegeval en be- twyfelde de Minister of Nederland tegenover het protectionische buitenland wel eenige ver andering kon bedingen. De Regeering ontving geen officieel bericht van een geval van var- Lnsaiekte in Frankryk en ziet daarin geen reuen voor verbod van invoer. Besloten is tot totlichting van het nieuw benoemde Kamerlid van Breukelen jhr. mr. Buydecoper. Het ontwerp op het zegelrecht op effecten is aan de orde gesteld. By de behandeling van het wetsvoorstel tot verbooging van de bezoldiging der ambtenaren by het O. M. by de kantongerecgten van 1200 tot f 1600, werd een amendement-Mackay om te behouden het minimum op ƒ1200, maar twee 3 jaariyksche verhoogingen toe te staan van f 400 ieder, aangenomen met 36 tegen 30 stemmen, waarna het ontwerp ^oedgpkeurd. Het feest van dr. A. Knyper. '1 In het Paleis voor Volksviyt te Amsterdam had gisteravond het feest plaats ter viering van dr. A. Kuyper's 25-jarige ambtsvervulling als redacteur van de „Standaard". Met zyn gade, en gevolgd door professoren der Yrye Universiteit, trad by de zaal binnen, waar by gegroet werd met Psalcn 68 vrs. 14, gezongen door de menigte en begeleid door Zwaagman's kapel. Van het programma voor het feest werd den jubilaris een prachtexemplaar aangeboden. Daarop sprak de voorzitter dor feestcom missie mr. Tb. Heemskerk een gebed uit, gevolgd door een openingswoord, waarin de beteekenis van het feest in korte trekken werd aangegeven. Da schare zong hierna: ."Een vaste burcht is onze God." Daarop hield prof. dr. H. Bavink de eigen- lyko feestrede, waarin vooral in het licht gesteld werd, wat de „Stand." voor de anti- revolutionnaire party en dr. Kuyper voor de .Stand." geweest is en nog belooft. De vol geestdrift uitgesproken rede werd luid en lang toegejuicht en gevolgd door het zingen van Da Costa's: Zy zullen het niet hebben, Ons oude Nederland. De heer Heemskerk trad nu weder op om als tolk zyuer vereerders den gevierde een geschenk aan te bieden als bewys hunner hulde en erkenteiykheid. Dit geschenk, ver vaardigd in de fabriek van de firma J. M. Van Kempen en Zoon te Voorschoten en be sloten in een palissander-houten kist, is een 'fraai gedenkstuk, ter hoogte van 80 cM. I Boven op een zwart marmeren zuil prykt een zilveren blad, waarop de Nederlandsche •Maagd. Zy houdt in de eene hand een vaandel Waarop gegraveerd is: .Onze hulpe is in den name des Heeren, Die hemel en aarde gemaakt heeft." Ps. 124:8. In de andere hand heeft zy een bundel van elf pyien, terwyi de Nederlandsch leeuw 1 aan haren voet rust. k Aan beide zyden van de zuil vindt men geschiedenis en den godsdienst in beeld gebracht. De Geschiedenis houdt eene rol in de hand, waarop de woorden „Ons Program" xijn gegrift en de Godsdienst een boek met bet woord „Biblia." Smaakvol bewerkte schilden zyn Ömgeven van ornamenten, aan beido zyden aangebracht. Op het eene schild leest men: De anti-revolutionnaire party aan Dr. A. Kuyper.* Op bet andere: „Laat niet varen de werken Uwer handen." Ps. 138 8. Hieronder pryken de wapens van Nederland en de Inciën in émail. Het geheele stuk rust op loeuwenpooten aan de onderzyde van den sokkel aangebracht. By dit geschenk behoort een album, be- bevattende de namen der deelnemers, vooraf gegaan door die der commissie, provincies- gewyze gerangschikt. Uit 10 provinciön en ongeveer 315 plaatsen hebben 6885 vereerders hunne gaven inge zonden. Behalve uit Nederland, kwamen er uit Belgiö, Duitschland, Engeland, Portugal Ame rika en Transvaal. In do laatste dagen was de toevloed zoo groot, dat er nog een duizend tal namen in het album moeten ingeschreven worden. In het album is iedere provincie vooraf gegaan door een eigen titelblad, terwyi aan het geheel een titelblad tevens opdracht voorafgaat, waarop de firma Antonie Greven- stuk de ontwikkeling van de anti-revolution- naire party en het aandeel dat de „Standaard" uaaraan had, zinnebeeldig beeft uitgedrukt. Behalve dit geschenk had de heer Kuyper des ochtends reeds een fraaie zilveren medaille ontvangen van het personeel der drukkerij en zettery. Door zooveel liefde en vooral door het in drukwekkend gejuich, waarmee de aanbieding van het geschenk in „Volksviyt" gepaard ging, was de feestvierende diep getroffen, en by dankte daarvoor in een van warmte en gevoel getuigende rede, waarin hy er inzon derheid op wees, dat het feest een feest van de pers was, wat hem aanleiding gaf een woordte zeggen over de Dagbladpers, die onze vaderen niet kenden, waarom zy zich met blauwboekjes moesten beh-lpen. Hut dagblad is geen uitvinding van den booze, maar een gave Gods. Spr. wydde zich aan de pers, niet om zich een positie te ver schaffen, maar als een middel om zyn denk beelden te verbreiden, waarin hy zeer gelukkig is geweest, hoewel het hem leed deed, dat tal van medestryders in den lande andere wegen gaan. Hy hoopte op en bad voor hereeniging onder ééne banier. Tot het einde toe zal Spr. zyne krachten wyden aan de zaak, die hy voorstaat. Met een enkel woord sprak hy over een opvolger, maar, zich beroepend op Groen van Prin- sterer, meende hy met de aanwyzing daarvan nog tyd te hebben. „18 Mei 1869 waB Groen van Prinsterer acht jaar ouder dan ik nu ben en vond hy in my zyn opvolger; ik heb dus nog acht jaar den tyd voor ik aan een op volger te denken heb." Spr. hoopte dat degerfe, die thans zooveel liefde toonen voor „De Standaard" in hun kinderen daarin iets zullen overgieten tot zegen der anti revolutionaire party. Psalmgezang, een slotwoord van mr. Heems kerk en een dankgebed besloten om halfelf het feest. Na afloop der reusachtige vergadering in „Volksviyt", had een meer gezellige byeen- komst plaats in den huize Couturier, waartoe de heer en mevrouw Heemskerk uitnoodigin- gen hadden rondgezonden. Het bestuur van den „Ned. Journalisten kring" was gistemamiidag aan dr. Kuyper (lid van dat bestuur) zyne opwachting gaan maken. De voorzitter, de heer Ch. Boissevain, droeg een met warmte gestolden gelukwensch voor, getuigende, dat het bestuur, als vertegenwoor diger van de Nederlandsche pers, het zich tot een eer rekende, op dez9n dag een eer biedig degensaluut te komen brengen aan den man, dien allen, zy 't by vaak groot verschil van mesningen, waardeeren als een sieraad der journalistiek. Dr. Kuyper, die de deputatie in zyn familie kring ontving, antwoordde met eene geestige improvisatie, waarin hy zich en zyn blad vergeleek met de kleine torpedo-boot tegen over pantserschepen, de groote bladen, en waarin hy getuigde, bovenal hooge waardeering te gevoelen voor den geest van persoonlyke welwillendheid tusschen de Nederlandsche journalisten van de verschillendo richtingen. Zyn streven was het geweest en zou het, hoopte hy, nog eenige jaren biyven, naar zyn krachten mede te werken om de eere en de_ waardigheid der Nederlandsche dag bladpers hoog te houden. Reeds vroeg in den ochtend kreeg dr. A. Kuyper, de stichter en leider van „De Standaard", van alom bewyzen van hartelyke belangstelling. Bloemen werden hem toegezonden en het regende telegrammen en brieven, terwyi velen ook te zynen huize kwamen, om hem geluk te wenschen en belangstelling te toonen. Kerkeiyke Beriohtea. Noordwykerhout: Zondag-voorm. te 10 uren ds. Van Baerle, van Warmond. Te 2 uren nam. Zondagsschool. Ryn8burg: Zondag-voorm. te 10 uren, ds. Van Aalst, van Noordwykerhout. Valkenburg: Aanst. Zondag zal de godsdienstoefening der Ned.-Herv. gemeente aanvangen des voormiddags te tien uren en geleid worden door ds. Van Veen, predikant te Hillegom. Voorschoten: Zondag-voorm. te 10 uren, prof. dr. J. H. Gunning, van Leiden. Woubrugge: Zondag-voorm. to half- tien ds. Boonacker, pred. te Oudshoorn. Nam. te twee urön: ds. Broer9, pred. te Benthuizen. Gereformeerden: Zondag-voorm. te tien uren en '8 avonds te halfzeven de heer v. Es, theol. cand. te Amsterdam. Zoeterwoude: Ned.-Herv. gem. Zon dag a. s., des voormiddags te tien uren, ds. R. Bennink Bolt, predikant te Zwamraerdam. INGEZONDEN. Mijnheer de RedacteurI Vergun me hier even onder de aandacht der Commissie voor de Volksbyeenkomsten te brengen, dat hoe lofwaardig haar pogen ook zy voor de mee6te bezoekers dier byeenkomsten de prys van veertig cents, plus een dubbeltje voor een tekstboekje en nog iets voor een by zoo'n gelegenheid onmis baar „potje bier", voor de voorstelling van „De klokken van Comeville" in de Stadszaal, te hoog is. Dit zal der Commissie biyken uit een ge ringe gebruikmaking der gelegenheid, zoo de entréeprys niet wordt verminderd, en dit laatste, zoo hoor ik van U, geachte Redacteur, zal niet gaan, omdat de directie Prot en Co. veel geld moet gevraagd hebben voor de voorstelling. By zoo'n toegangsprys gaat het voordeel, het buitenkansje om een tooneelvoorstelling van een goed gezelschap by te wonen voor den werkman verloren. Voor dat geld kan hy naar den Schouwburg gaan, naar een stuk, waaraan hy zelf de voorkeur geeft, al moet daar dan ook hoog zitten. Ik voor my had graag de voorstelling byge- woond voor een kwartje, met Inbegrip van tekstboekjesprys. Dankend voor de opneming, Leiden, Uw Dr. 2 April 1897. Een Werkman. Marktberlobten. Leiden, 2 April. Ter markt worden beden aan geroerd Stieren 8 etnke 65 a 210. Kalf- en Melk koeieD 176 etuka ƒ110 a ƒ221. Varokoeien 126 stuks 92 a ƒ195. Vette Ossen en Koeien 162 stuks ƒ114 a ƒ258. Graskalveren 14 stuks 22.—a 47. Kalveren (vette) 52 etu s f 32 a 85. Kalveren (magere) 157 stuks ƒ3.a 10.Hamels (vette) atuks a Hamels (magore) stuks a Sohapen (vette) 36 etaka ƒ16. a ƒ28.Sohapen (weide) 480 stuks ƒ12 a f 21. Lammeren (magere) stuks a Varkens (magere) 275 stuks 16.a ƒ39. Varkens (vette) stuks a per KG. Varkens (biggen) 139 stuks J 2.25 a ƒ14..Paarden stoks a Venlens stuks a Ter markt aangevoerd: 486 runderen, 209 kalveren, 516 schapen, lammeren, 275 varkens, 139 uiggen, paarden, veulens. Ter wekelijksohe Kaasmarkt aangevoerd 16 partijen. Besteed word voor Goudsohe Kaas vaa 16.tot ƒ21.Derby-kaas van tot Leidsohe Kaas de 150 KL f tot Edammer Kaas (2do qual.) ftot Aan de Stadswaag gewogen 15 partijen, 641stuke kaas, wegende 3106 KG. SchiOdam, 1 April. Noteoring ran do M l.e- laara. Montwrjn 7.25, Jenever J 1.25, idem Amet. proef 12.75 por Ned. vat in zou-ler fust, zonder de beJasuug. Spoeling-commissie ƒ1.— per ketel. Noteering van den Brandersbond. Moutwijn 67/8 a Per heet. ct., zon'lor fu«t en zonder belaetiDL. Helft, 1 April. Aan de Stadswaag gewogen: 318 aohtsten en 65 zestienden vaten Boter, wegende te zamen 6910 kilogrammen. Prga 38 a 68 het vierde, ƒ0.95 a fl 46 bet KG Hoofddorp, (Haarlommermeer), 1 April. Roodf Wintertarwe a Jarige Tarwe a Witte Tarwe ƒ6.— a 6.60, Zomer ristarwe R.gge ƒ3.50 a 3.70, Haver ƒ6.26 a ƒ6.75, Ohevaliergerst a WiDtergerst 4 75 a ƒ4.—, Zomergeret a Duiven- boonen ƒ6.60 a 6. -, Boode Doivenboonc-n a Paardenboonen 4.75 a 5.Brnineboonen a Groene erwten a Grauwe erwten a f.—, Oapuojjnere a .Kanarie zaad a Karweizaad a per 50 kilo. Londen, 1 April. T?er veemarkt zqn aangevoerd: runderen 100, schapen en lammeren 2000, kalveren 45, varkens 40. Prijzen: beste runderen 2/6 a 4/4, schapen en lammeren 4/4 a 6/2, Kalveren 3/9 a 6/8, Varkens 2/9 a 4/4. O.-I. MAILDIENSTEN. Dagen van verzending uit Leiden. Via Amsterdam (Ned. Zeepost) 2,16,30 April; laatste lichting aan het postk. 's nachts 12.20 Via Genua (Ned. Mail) 13 en 27 April; laatste lichting aan het postk. 's nachts 12.20. Via Rotterdam (Ned. Zeepost) 9 en 23 April; laatste lichting aan het postk. 's av. 10.50. Via Marseille (Ned. Mail) 6 en 20 April; laatste lichting aan het postk. 's av. 6.50. Via Marseille (Fransche Mail) 10 en 24 April;, laat-ste lichting aan het postk. 's morg. 8.5. Via Brindisi (Engelsche Mail) 2,16 en 30 April; laatst lichting aan het postk. 'snam. 1.10. Vi% Brindisi (EDg, paketbooten) 9 en 23 April; laatste lichting aan het postk. 's nam. 1.10. Via Napels (Duitsche paketbooten) 5 April; laatste lichting aan het postk. 's nam. 1.10. Ned. West-Indische Mali. Dagen van verzending uit Leiden. Naar Suriname (via Amsterdam): 14 April. Laatste lichting aan 't postk. 's nachts 12.20. alleen op verlangen der afzenders. Naar Suriname (Ned. Guyana): 6 en 20 April, via Southampton. Laatste lichting aan tiet postk.'s morg. 8.5. Naar Suriname (Ned. Guyana): 8 April, via St.-Nazaire. Laatste lichting aan het postk.'s morg. 8.5. Naar Curasao (Ned. Guyana): 14 April, van Amsterdam. Laatste lichting aan 't postk. 's nachts 12.20. Naar Curasao eiken Dinsdag en Vrydag. Laatste buslichting te 6.50 's avonds via Nieuw York. De uren van lichting zyn gerekend naar den plaatselyken tyd. handelingen, welke in de laatste dagen heb ben plaats gehad betreffende de uitgifte van door den Staat gegarangeerde spoorwego li gatiön ten einde gebracht. De contracten zyn door het spoorwegbestuur en de vertegen woordigers vaD het syndicaat ondtrteekend. MEXICO, 1 April: President Diaz heeft by het openen der zitting in het congres ver klaard, dat de betrekkingen met de vroemde mogendheden vriendschappeiyk zyn en de financiön der republiek voortdurend vooruit gaan. De inkomsten gedurende het eerste halfjaar van de loopende dienst bedroegen ruim 25 millioen dollars. WEENEN, 1 April. De „Politische Corres- pondenz" verneemt nit Petersburg dat de keizer van Oostenryk daarheen vertrekken - zal op 25 April om een bezoek te brengen aan den Czaar. BRESLAU, 2 April. De „General Anzeiger" meldt: By een gisternamiddag ten gevolge van een ontploffing van myngas ontstanen brand in de myn „Borsigschen Hedwig Wunsch" by Zaboze zyn zes personen omgekomen, waaronder de myneigenaar en de chefschei- kundige. De brand in de myn woedt nog voort. LONDEN, 1 April. In het Lagerhuis zeide de minister Balfour, dat, naar hy hoopte, de Paaschvacantia zou duren van 13 tot 26 April; de begrooting zal na de vacantia inge diend worden. LEIDEN, 2 April. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 4° C. 39.2° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 4D C. 39.2' F.; 's middags om 12 uren 8° C. =46 4° F.; 'snamiiiagt 4 uren 6° C. 42° F. Heden herdenkt A. Jansen den dag dat by by den heer P. J. Mulder 25 jaren als steendrukker is werkzaam geweest, hetgeen patroon en gezellen niet onopgemerkt lieten voorbygegaan. De nieuwbenoemde Italiaansche gezant by ons Hof, Graaf Zannini, is gisteravond op zyn nieuwen post te 's-Gravenhage aan gekomen en aan het „Hotel de Bellevue" afgestapt. Gisteren vierde de „Scbiedamsche Courant" haar vyitigjarig bestaan. Tot lid van den gemeenteraad van Brielle is gekozen de heer G. Rooseboom (lib.) Het stoomschip „Gen-ral," van Oost- Afrika naar Rotterdam en Hamburg, passeer de 1 April Gibraltar; de „Maasdam" van Rot terdam naar Ni^uw York. passeerde 1 April Lizard; de „Merapi" vertrok 2 April van Padang Daar Rotterdam; de „Spaarndam" vertrok 1 April van Nieuw-York naar Rotterdam; de „Telamon" van Java naar Amsterdam, ver trok 31 Maart van Singepore. Hot gymnasiaal onderwlls te 's-Graven hage heeft een gevoellig verlies geleden door het overiyden, in den afgeloopen nacht, van den rector aan het gymnasium aldaar, dr. J. Rutgers. De bekwame en door allen, die met hem in aanraking kwamen hooggeachte docent, ontsliep op den leeftyd van byna 62 jaren, na een langdurige ongesteldheid. Twee honden, waarvan de eigenaar onbekend is, hebben te Dubbeldam elf schapen verscheurd. Op de Leidsche3tra at by de Keizersgracht te Amsterdam is een man, die voor een fiets wilde uitwy'ken, door een tram wagen overreden. Deeriyk gewond werd by onder het voertuig vandaan gehaald en per raderbaar naar het gasthuis gebracht. Te Klaaswaal is een 9-jarig meisje gedood door een boom, die by het rooien op haar terecht kwam. In den omtrek van Zeist laat de nachtegaal zich reeds hooren. Telegrammen, ST.-PETERSBURG, 1 April. Naar men met zekerheid verneemt, zyn de onderhander ACADEMIENIEUWS. Leiden: Geslaagd is voor het doctoraal examen in do rechtswetenschap de heer C. G. Scbattenkerk. Groningeo: Bevorderd is tot arts de heer J. Stenger, geboren te Farmsum. Geslaagd voor het eerste gedeelte van het arts-examen de heer H. Gyselman, geboren te Batavia. Olllciëele Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden Gelet op art. 28, 8de aliDea, der Kieswet; Brengen tor algomeone kennis dat de Kiezerslijst voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staton-Generaal, do Provinciale Staten en den Gemeenteraad is vastgesteld, dat die van 23 Maart tot on met den 21sten April a. e. op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ie nedorge- legd en tegen betaling der koeten, in afdruk, ver- krggbaar gesteld. Burgemeester eD WetbondoTB voornoemd, LeideD, F. WA8, Burgemeester. 22 Maart 1897. E. EIST, Secretaris. Burgomeestor en Wethouders der gemeente Loiden breDgen b\j deze ter algemeene kennis, dat do ver kiezing van ééa lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken binnen deze gemeente, ter vervulling van de vacature, ontstaan ton gevolge van bet door den beer J. RINKES BORGER genomen ontslag, za plaats bebbt-n op Dinsdag d;n 27eton April a. s., des namiddags van twee tot vier uren, op bet Raadhuis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 24 Maart 1897. E. KIRT, Secretaris. wordt thans het Leidsch Dagblad even als het numiribr, dat op Zaterdag-avond ver- scbynt door de loopers binnen de stad en door de Agenten in de verschillende gemeenten thuis bezorgd aan iedereen, die daartoe zijn verlangen te kennen geeft, tegen betaling van 2 Cents per* nummer. DE UITGEVER. Weekblad voor de Jeugd. Dit weekblad, uitsluitend verkrygbaar voor de abonnés op het Leidsch Dagblad, kost slechts 3 Cents per nummer en wordt iederen Woensdagavond bezorgd. Het bevat gekleurde platen, verhaaltjes, versjes, enz., en is voor kinderen een goed koop en zéér aantrekkelyk boekje. In de vestibule van het Leidsch Dagblad wordt elke week een nummer opgehangen, terwyl men zich tevens voor een abonnement aldaar kan opgeven. Couponnouerlng volgent opgave van de Coupon-Makelaar. Oostenrijk, Papier f 2L10 dito Zilver 21.12)1 Fr&Dscbe f 47.50 Diverse Rtyksmarlc /5&80 Russen Gcud Roebels fl 90 dito in Zilveren Roebels /L25J£ Amerlkssnecbe Goud Dollars 2.46. Beleenlns pCL AD VERTEKTIÉS. Den 16den April a. s. hopen CORNs. VAN HAASTRECHT en 2706 8 MARIA NrEUWENBROEK, hunn9 vijf en-twintig-farlge Echtver- eenlglng te herdenken. Leidsch en dam, 2 April 1897. Namens eenige Vrienden* Bevallen van een Meisje 2709 4 E. M. MEIJERS-LAMBOO. Leiden, 2 April 1897. Eenige kennisgeving. Heden overleed, na eene kortstondige onge steldheid, te Leiden, ten buize van Mevrouw de Wed. J. P. JELTES, onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd Groot- en O vergroot moeder, Mevrouw C. H. EGBERT3-RUTERING, in den ouderdom van ruim 76 jaren. 2680 8 Hattem, Namens de Famili 31 Maart 1897. E. J. EGBERTS. Heden overleed, na een kortstondige ziektë, ons geliefd jongst Kindje. JACOBA ALBERTA, in den jeugdigen leeftyd van r.yna 10 maanden, I. J. KNOTTER. C. KNOTTER-v. Leeuwen. Leiden, 2 April 1897. (Oude Singol 40). 2711 7 Zondag 4L April den gehcelcn dagt 3 uren Marschmeetlng. Donderdag 8 April: Bij enkomst geleid door Stafkapiteine TJADEN. 2713 10 DE OFFICIEREN. Dese Oprech'.e Vaderlantsche Schrijf- Inckt verbleeckt niet, se werd voorheen bereyt door Abraham Casteleyn, Bocck-Drucker in dc Blije Dnick tot Haerlem Anno Christi 1665. Men vintse te koop bij Joh. Enschedé en Zonen, de enige opvolgers van gesc^dc Casteleyn, aen hel Klockhuys- Pleyn achter dc Kerck aldacr. De Prijs is Twintig Stuyvers voor eene heclc en Tien Stuyvers voor eene halve wijuflescli. Te Leyden bij: 2714 16 J. J. SLEIJSER, Hoogewoerd 17. RUIME SORTEERING Beursbericht. Amsterdam, 2 April. De Markt was heden vast, met iets meer koop lust. Oostenryk Mei 8Af/s, Juli 84*/8. Portugal 225/8- Tabakken willig, Deli 902 a 895, Medan 260. Dordtsche Petrohum-My. 13*/a- Belt8hare3 583/v Amerik. Sporen vast. Inte gralen mede beter, 887/a. ZIJDENHOEDEN van af/" 3.50, ƒ4.- tot f 6.50 en hooger. VILTEN HOED EN van af ƒ2. 2^,26 tot 4 en booger. Voorhanden in het nieuwe Magazijn: CHAPELLEK1E ANULAIBE. 2719 17 A. DE WILDT, Nieuwe Ryn 6, b/d. Vischbrog. PIANINO. Ter overneming aangeboden: een goed onderhouden Pianino, zeer goed van toon, voor 80 CId., met garantb. 2716 5 Te bezichtigen: Rapenburg 75. Pianino's. VOORHANDENeene Collectie nieuwo Pianino's in Zwart, Noten- en Eiken* hout uit bekende solide Fabrieken. To koop met betaling per maand of per dri$ maanden. Pryzen zoo laag mogeiyk gesteld. Assurantie voor terugneming na 6 |aar« Oude Pianino's worden ingeruild tegen ds juiste waarde. 271® Pianino- en Orgel-Magaz|n. 77. Brecfctraat, LEIDEN. II. J. BIK.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3