A. DE TOT, Ghapelierie anglaise, Heeren- en Jongeheerenpetten, in verschillende stoffen en prijzen. Rhodes' ontvangst een geheel onjuiste op vatting toont. Meer dan drie vierde deel van de handelswereld was by deze ontvangst tegenwoordig-, de ontvangst was tevens spon taan en zeer geestdriftig; wees zoo goed de namen openbaar te maken." Ook uit andere plaatsen komen berichten omtrent vergaderingen van personen, die te gen de verklaringen van den heer Schreiner protesteeren. Zoo bijvoorbeeld uit Johannes burg en Kimberley. Maar men moet niet uit het oog verliezen, dat deze bijeenkomsten hoofdzakelijk door Engelschen z\jn gehouden on door mannen, die onder den invloed staan van de Chartered Company, dus van den heer Cecil Rhodes. En dat de heer Rhodes niet op al te goeden voet staat nu althans niet - met den heer Schreiner, behoeft niemand te ▼trwonderen. De Eollandsche bevolking schijnt het in elk geval niet met de houding van deze y veraars voor de Engelsche belangen eens to zijnen vooral het optreden der Chartered Company wordt door haar sterk afgekeurd. Verschillende Engelsche bladen verdedigen echter den heer Schreiner. „Ons Land", het Nederlandsche orgaan, dat de meening vertegenwoordigt van sir H. De Villiers, Hofmeyr en den Afrikaanderbond protesteert op besliste wijze tegen de tactiek van de Chartered Company, welke ten doel heeft oorlog te verwekken tusschen de blanke bewoners van Zuid-Afrika. Het blad meent, dat het Kaapsche parle ment, dat Vrijdag bijeenkomt, een vertrouwens votum zal geven ten gunste van den hoer 8cb reiner. Uit Kaapstad wordt gemeld dat Lord Ros- meads gezondheidstoestand hem niet vergunt, zelf het Kaapsche parlement morgen te openen. Dit zal gedaan worden door een commissie van drie leden; de oponingsrede zal waar schijnlijk door generaal Goodenough voorgelezen worden. De regeering van Transvaal heeft be sloten vijf nieuwe leden toe te voegen aan de commissie van onderzoek naar den toestand der goudindustrie aan den Rand. Deze leden sullen allen adviseerende stem hebben. Drie van hen zijn de heer en Brochon, oud-vice- eonsul van Frankrijk te Johannesburg; Pearce, directeur der „Natalsche Bank'', en Brashow. Telegrammen. LORENZO MARQÖEZ, 81 Maart. Het op perhoofd van Gaza-land (Portugeesch Oost- Afrika), een oom van Gugunhama, is in op stand gekomen. [Gazaland grenst ten zuiden san Transvaal, en is het zuidelijke gedeellce vso de Portugee8cbe kolonie Mozambique, tusschen de Sambesi en de Limpopo. Het heeft ongeveer een half millioen inwoners en omvat de landschappen Gorongosa, Kiteve, Sofala en Inhambane.] MADRID, 31 Maart. Uit Manilla (Philippy- nen) wordt gemeld, dat het Spaansche eskader Rosario heeft gebombardeerd. De stad is ver woest en een groot aantal personen zyn ge dood. CANEA, 31 Maart, (8.40 des avondB). De Fransche admiraal ie hedenmorgen naar Bpinalonga vertrokken. De opstandelingen zetten den aanval op het fort Izzeddin voort. De Russische, Engelsche •n Oostenryksche schepen begonnen een leven dig bombardement, maar de opstandelingen hielden hunne stellingen bezet, met bewonde renswaardige dapperheid vechtende. De „Cam perdown" schoot daarop van Suda uit met buitengewoon zware kanonnen en dwong daar door de opstandelingen zich terug te trekken met meeneming van de Grieksche vlag. Van het middaguur tot drie uren werd er wan hopig gevochten. Mnrktberlehten. Delft, 1 April. Granen werden heden tot onver anderde prijzen verdocht; de handel wae echter etil. Witte Tarwe ft.a f 6.70. Roode 6.— a ƒ6.60. Bogge j 5.70 a ƒ4.10. Zomergertst ƒ3.80 a ƒ4.20. Chevalier- ƒ4.60 a 6.30. Haver 2.75 a ƒ3.50. Groene Brwten ƒ6.10 a ft.Blauwe Erwten a Brnineboonen ƒ6.50 a ƒ8.Paar.lenboonen ƒ4.80 a 6.25. DuivenbooDen ƒ5.60 a ƒ5.80. Koolzaad a f Zomer-Koolzaad a Kau&rie- sa&d ƒ5.76 a ƒ7.—. Hennopzaad ƒ6.75 a ƒ6.60, alles i or HL. >CbiG(iaiu, 31 Maart. Not coring van de Make laars. Moutwgn 7.25, Jenever 11.25, idem Amet. proef 12.75 per Ned. vat en zonder fast, zonder de belasting. Spoeling-commissie ƒ1.20 per ketel. '.Noteering van don Branderebond. Montwqn ƒ7 a per heet. ct., zondor iaat en zondor belasting. Gemeenteraad van Rynsbarg. Aanwezig alle leden, Voorzitter de Burge meester. Na opening worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedge keurd. De Voorzitter brengt de rekening ter tafel over het beheer van den grindweg van Katwyk- Oegstgeeat tot de drie witte palen, g Daaruit blykt dat het totaal der ontvangsten is 1996.33, het totaal der uitgaven ƒ1015.35, en er dus een batig saldo is van 980 98. i Daarvan komt ten goede aan Rynsburg het gedeelte van 't resteerend 2/s <Vj komt tan den baron Van Wassenaar Catwjjck), be dragende ƒ366.81. Dit geld zal in 1897 weer aan den weg besteed worden, terwijl tevens de gemeente wordt verzocht weer een voor- ■cbot te vtrleenen van f 225. Verder deelt de Voorzitter mede, dat door R. en Ws. een lessenaar is aangeschaft, ten behoeve der verkiezingen, naar het by de "Wet voorgeschreven model. Het verslag van den toestand der gemeente .ever 1896 wordt ter Secretarie ter visie ge- hg<L Hieruit blykt o. a. dat de gemeente-bevol king met 70 zielen is verminderd; dat de gezondheidstoestand tameiyk gunstig was. Er zyn 64 vaccin atiên verricht. De toestand van den landbouw is ongunstig; die van den veestapel tameiyk goed. De brandspuiten zyn in goeden staat enz. Daarna wordt overgegaan tot het benoemen van stemopnomers en hunne plaatsvervangers by de a. s. verkiezingen. Voor de gemeenteraadsverkiezingen worden als stemopnomers benoemd de heeren A- Uittenbogaard en A. Van den Eykel, als plaats vervangers de heeren J. Van Bourgondiën en G. Brussó. Voor de andere verkiezingen, de heeren H. v. Egmond en H. Hogewoning Cz. met de zelfde plaatsvervangers. Nog wordt behandeld het kohier van de hondenbelasting. Er zyn in de gemeente 154 honden die alzoo f 308 zullen opbrengen. Hierna wordt de vergadering met gesloten deuren voortgezet, ter behandeling van den hoofdeiyktm omslag. Gemeenteraad van Leiden* Zitting van hedennamiddag te twee uren. Voorzitter de heer Was, Burgemeester. Tegenwoordig zyn de ledenDe Starier, Dekhuyzen, Zillesen, Druckor, Fockema An- dreae, Zaayer, Verhey v. Wyk, v. Lidtb de Jeude, v. Hamel, Korevaar, Eerstens, v. Rbyn, Verster v. Wul verhorst, Kroon, Cock, v. Hoeken, v. Dissel, Siegenbeek v. Heukelom, Kais-r, Hasselbach en Driessen. De notultn worden gelezen en goedgekeurd. Met kennisgeving afwezig de heeren Juta, v. Kempen, Pera en Staohouder. Onmiddellijk wordt hierna behandeld eene missive van het genootschap „Mathesis Scien- tiarum Genitrix", om de Gehoorzaal te mogen gebruiken van 3 tot 9 Mei op dezelfde voor waarden als vorige jaren. Dit wordt zonder stemming of discussie toegestaan. Aan de orde kwamen de volgende punten: 1°. Voorstel omtrent aankoop van jaloezieën voor de woning van den controleur der Stadsbank van Leening. (67). 2°. Verzoek vau J. D. Van Wijk om vrijstelling van schoolgeld, Hoogere Burgerschool voor Jongens. (68). 3°. Vooistel tot vaststelling van eene gewijzigde Verordening, regelende het getal der leeraren aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens en het bedrag hunner jaarwedden. (5 4n. Concept-Verordening op de et raatpol itie. (51). 5°. Voorstel omtrent de oprichting van eene school 3de klasse aan de lieerenstraat. (51 en 66). lo. De heer Hasselbich doet opmerken, dat nu ook hot jaarlykscn one er houd ten laste der gemeente zal komen. Daar moesten de bewoners voor zorgen. De Voorzitter weet niet wat de commis sarissen daaromtrent bepalen willen; nu geldt het slechts de aankoop. Zonder boofdeiyke stemming aangenomen. 2o, Zonder discussie of hoofdelyke stemming aangenomen. 3o. Het le lid van het amendement-Fockema Andrea wordt door B. en Ws. overgenomen. Lid 2 is een afzonderiyk besluit. Da beer Kaiser vindt, dat hiermede aan het bezwaar van den beer v. d. Waals niet te gemoet wordt gekomen. Er is een fout begaan door de Commissie v. Toezicht op het Mild. Ondorwys. Welke is die fout? Het ware wenscheiyk daarom d6ze zaak aan te honden. De heor v. Hamel wil nu het amendement- Andreae amendeeren, door te lezen 1 Sept. 11. in plaats van 1 Jan. 11. De motie Kaiser kan wegens gebrek aan ondersteuning niet in behandeling komen. De heer De Vries komt ter vergadering. Eerst wordt nu de verordening zonder hoof delijke stemming aangenomen. Thans verklaart de heer v. Rhtjn zich legen het amendement-Van Hamel. Het is een ge vaarlijk terrein, dat men betreedt; ook genees kundigen byv. zouden dan wel meer trakte ment wenschen. De heer Kroon constateert, dat deze verge- ïyking niet opgaat. BovendieD is aan den heer v. d. Waals iets toegezegd. Dit laatste, verklaart de Voorz-iter, kan nooit door de bevoegde autoriteit 'geschied zqn. Verder biyft de Voorzitter by zyn een maal geuit gevoelen. De beer Drucker vraagt of nu inderdaad die zaak v. d. Waals van 16 Sept. 11., tot nu in onderzoek is geweest? De Voorzitter verklaart dat dit het geval is geweest, door eigenaardige bezwaren. De heer De Vries verklaart officiéél dat de commissie don heer v. d. Waals geen enkele stellige belofte heeft gedaan. Thans wordt het amendement-Van Hamel (te lezen 1 September l.l aangenomen met 13 (vóór stemden de heeren: Kroon, Verster, Zaayer, Drucker, Van Hamel, Zillesen, Siegen beek, De Vries, Van Dissel, Kaiser, Do Goeje, Verhey van Wyk en Korevaar) tegen 10 stemmen. Ook het voorstelJ zelf wordt nu zonder hoofdelyke stemming aangenomen. 4o. Voorafgaat een kleine wyziging in art. 45c, nl. om te lezen na plantsoen ook het Gangetje en de Karnemelksbrug. Het wordt toegestaan. Thans worden de algemeene be raadslagingen geopend. De heer Kaiser wenschte een apart onder deel, een hoofdstuk over de rywielen. De Voorzitter vindt dat ongewenscht. De heer Kaiser heeft bezwaar dat onder voertuigen ook rywielen zal worden verstaan, dat zal verwarrlog geven en leidt in enkele artt. tot onmooglykheden. Spreker heeft zelf enkele artt. opgesteld, die in een afzonderlyke afdeeling zouden moeten geplaatst worden. De heer Andreas kan met die gedachte niet meegaan. Geen aparte bepalingen zyn wen- 8cbelyk, dat heeft de straf-commissie niet gewenscht. Het eigen orgaan der wielrijders zal deze zaak in algemeenen kring bekend genoeg maken. Bovendien hooit het geiyk- soortige byeen, geen aparte bepalingen voor koeien, wielrijders, schapen, enz. Trouwens de meeste bepalingen staan reeds in afzon derlyko bepalingen. Verder zyD de artt. niet moeilyk te begrijpen, een wielryder is een ontwikkeld menscb. De heer Kaiser houdt aan zyn idee van aparte bepalingen vast. Da Voorzitter is er tegen de wielryders tot eene kaste te stempelen. Hy heeft ze immer voor gewone menschen gehouden, zelfs wanneer ingezonden stukken gewagen van „weldenkende" wielryders. Is dat soms eene onderafdeeling; zyn er dan ook nog andere De beer Kaiser houdt nog enkele rede voeringen en daarna wordt het voorstel-Kaiser met algemeene stemmen op twee na, die van de hoeren Kaiser en v. Rhijnt verworpen. Thans komen de artt. in behandeling. Art. 64 aangenomen met de stem des heeren Kaiser tegen. Art. 66. De Voorzitter verklaard, de voor gestelde wyzioging, en behandelt hierby het adres van den A. N. W. B. Hy wyst op de onjuistheden daarna, met de Politie-verorde ning van Amsterdam in de hand. D&ar te- staat de bepaling omtrent den „matigen draf" wel degeiyk. De heer Van Rhijn heeft de president van den A. N. W. B. om inlichtingen gevraagd, en leest den ontvangen brief voor. „Matige snelheid" is by een wielryder te controle eren aan houding, inspanning enz., de vergohyking met een paard kan znoeiiyk worden vol gehouden. Het ware dus beter telezen: „het is verboden met onmatige snelheid te ryden." Ook zou wel goed zyn een bep.oling te maken dat men niet te dicht langs de huizen mag ryden. De Voorzitter verklaart, dat in het laatste bezwaar reeds is voorzien. De commissie heeft verder eene qoalificatie moeten vinden, die ieder verstaat en dat is met „matige draf' (dus van een gewoon rydende vigilante) het geval. Er moet een algemeen, vast begrip zyn. De heer Kaiser wenscht „matig" te schrappen. „Draf is voldoende. De Voorzitter verklaart het begrip „matig" tegenover „gestrekten draf" en „sukkeldraf" noodzakelyk. Zelfs de „Kampioen" spreekt over de wereldberoemde uitdrukking: „in mati gen draf' en juist om die algemeene bekend heid is de uitdrukking gekozen. Het gehate Nummer en Verbeurd verklaren wordt hier niet eens toegepast, dus de Leidscbe verorde ning is nog zachtzinnig. De beer Andreas beveelt nogmaals het voor stel van de commissie aan. De heer Cock constateert dat de uitdruk king „in matigen draf", sinds 1879 in de verordening te vinden, nooit tot moeiiykheid heeft aanleiding gegeven. Hiorna wordt art. 66 met algemeene stem men oangenomen. De heer Kaiser alleen vol hardt in zyne uitzondering. Art. 67. Zonder stemming aangenomen. Art. 69. De heer o. Dissel vinat dat de Water8teeg wel bereden zou kunnen worden. De heer Drucker zou wel een enkel bord met bekendmaking wenschen op Singels of wandelplaatsen ter wille van vreemden. De Voorzitter is geneigd daaraan gevolg te geven, maar 6e politie zal niet zoo streng optreden, daarvoor behoeft men geen vrees te koesteren. Tegen vreemdelingen zal maar niet dadelijk proces-verbaal worden opgemaakt. Tegen de Watersteeg heeft spreker wel be zwaar, het verkeer is zéér druk daar. De heer Van Rijn ondersteunt het denk beeld van den heer Van Dissel. De heer Andrae vindt de Watersteeg een der drukste en gevaarlykste uit de stad, daar er van weerskanten met rytuigen door gereden mag worden. De heer Dekhuyzen vraagt genade voor de Ketelboetersteeg. De Voorzitter acht dit verderfeiyk. De heer Kerstens wenscht ook de Bakker- steeg verboden te zien. Thans komt in stem ming het amendement- Van Dissel. Het wordt verworpen met 15 tegen 8 stemmen. De Watersteeg blyft dus gesloten. Het amendement- Kerstens wordt nq verwor pen met 15 stemmen tegen 8. De Bakker- steeg dus open voor wielryders. Ten slotte het amendement- Dekhuyzen. verworpen met 19 stemmen tegen 4. De Ke telboetersteeg blyft dus het art. gehandhaafd, De heer de Goeje vraagt waarom b. v. niet is opgenomen de Rynsburgsche singel? De Voorzitter geeft hiervan uitleg. De heer Siegenbeek v. Heukelom stelt een vereenvoudiging in den vorm voor, die aan vaardt wordt, om te lezen na Hoogewoerd en verder op den Witten SingelHierna wordt art. 69 aangenomen met algemeene stommen, afgezien van het insolement van den heer Kaiser. De artt. 71, 72, 73, 78, 79, 84 en 85, werden verder zonder discussie of stemming aangenomen. Evenzoo wordt de geheole ver ordening thans aangenomen met 21 stemmen tegen 2. Tegen de heeren Pera, Kaiser. 5o. Op verzoek van den Wethouder van Financiën wordt deze zaak aangehouden. De heer Juta wenscht de behandeling der zaak persooniyk by te wonen. Na nog een vraag van den heer Andreae omtrent ongeoorloofd snoeien van boomen. De Voorzitter belooft daarvan werk te zullen maken en den betrokken ambtenaar over die zaak te onderhouden. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten en veranderd in eene met gesloten deuren. LEIDEN, 1 April. Door het Hoofdcomité voor de Inhul digingsfeesten te '8 Gravenhage is, hoewel uit den aard der zaak slechts in hoofdlynen, een plan ontworpen voor de kroningsfeesten in 1898. Behoudens ééne enkele uitzondering, zullen alle feesten openbaaT zyn opdat de geheele bevolking er aan kunne deelnemen. Drie achtereenvolgende dagen zullen er waarschyniyk voor noodig zijn en Scheve- ningen (dorp en badplaats) zullen binnen het feestterrein getrokken worden. In het feestplan komen voor: een blyde dag voor de algemeene armen van 's Graven- hage; een stichtelijke herdenking van het gewichtige feit der Troonsbestyring in een der hoofdkerken van de stad; een feestelijke intocht met bloomenbegroeting van H. M., zoo mogeiyk verbonden met een historischen optocht van vereenigingen en deelnemers met groepen vertegenwoordigende de vakken, den arbeid, kunst, wetenschap, nyverh id en tak ken van locaal bestaan; een aubade van de schooljeugd met nationale kindercantate; een middagfeest voor de weeskinderen en onver- mogfnde schoolkinderen van de openbare en bijzondere scholen met aanbieding van een gelegenheids aandenken; een huldefeest van de kunst aan H. M. v« nwege de burgery vertegen woordigd uit alle rangen en standen der be volking, werklieden-verecnigingen, de^weezen enz.; volksfeesten en volksspelen; een mili taire fakkeloptocht door de stad; het bloe mencorso van den Alg. Ned. Witlrydersbond, volksvermaken met medewerking van gymnas tiek-en sportclubs; volksvoorstellingen inde schouwburgen en theaters gratis toegankeiyk Als clou vaD bet driedaagsch nationale feest is gedacht een groote militaire revue met een geheele divisie en '6 avonds een buitengewoon schitterend vuurwerk te Scbeveningen of in Den Haag met een voorafgaande verlichting uit Zee. Nationale lichtbeelden vertoont op straat; lichtfonteinen op eenige der fraaiste plekken van do stad; electrische lichtbundels van hooge gebouwen zouden dieoen tot opluis tering van een zomeravondfeest of met grooto illuminatie gedeelteiyk electrisch licht. Hieruit blykt dat de voorgenomen ontvangst van de Yoretelyke mede-bewoonster der resi dentie niet zal bestaan in ovatiën en hulde betoon binnensbuis, doch dat allee buiten in het openbaar zal geschieden voor en ten aan- schouwe van het publiek, derhalve voor de burgery van wie men de ontvangst zal laten uitgaan, waartoe thans haar geldelyke steun is ingeroepen. Wegens de breed opgevatte organisatie voor de uitvoering der plannen noodig, laat het zich begTöpen waarom het comité nu reeds zal moeten weten in hoever op de bydragen de ingezetenen te rekenen valt, ook niet het oog op de voorbereidende maatregelen der medewerkende vereenigingen en corpo ratién. Een 22 jarig timmerman uit Katwyk stond heden voor de rechtbank te 'B-Gravenbage terecht wegens het toebrengen van een slag met een zaag aan den bestuur der van een hondenkar. Laatstbedoelde kwam op 13 Febr. met een hondenkar te Woubrugge voorby den timmer manswinkel, waar beklaagde werkte. Een kind van beklaagde liep tegen den wagen, doch bekwam geen ernstig letsel. Beklaagde meende evenwel dat het kind ern stig gekwetst was door de schuld van den bestuurder der hondenkar en bracht in drift een slag toe, waarvoor beklaagde later nog zyn verontschuldiging maakte. Het O. M. eischte 10 boete. Een 42 jarig arbeider te Woubrugge waa beklaagd op 18 Febr. een vrouw mishandeld te hebben by een twist over een party zout. Mishandelde deed een uitvoerig verbaal van het gebeurde en van de ondervonden mis handeling. Beklaagde ontkende evenwel de vrouw mis handeld te hebben en beweerde dat hy zelf gebeten was en zyn kleeren gescheurd waren. Volgens getuigen waren de vrouw en be klaagde woedend aan het vechten geweest en had de vrouw zeer luid scheldwoorden gebezigd. Eisch f 15.— boete of 15 dagen. Uitspraak over 14 dagen. ACADE91IENIECW8. Leiden: Geslaagd i6 voor het doctoraal examen in de rechtswetenschap de heer W. A. Yan Traa. 1P VERTENTIËN. Ondertrouwd: J. WUYSTER, Wedr. van N. Molenbroek, en A. E. PRIVÉ, Wed. van J. H. Zitman. Letden, 1 April 1897. 2664 7 Getrouwd A. P. TOLK en "W. G. DEN HERTOG, die, ook namens wederzyische familiën, hunnen hartelyken dank betuigen voor de talryke bewyzen van belangstelling, by hnn huwelijk ondervonden. Aarlandebveen, 1 April 1897. 2684 9 Heden overleed na een korïe ongesteldheid, na voorzien te zyn van de HH. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Broeder en Oom, GODEFRIEDUS BERG EN HENEGOUWEN, hl den ouderdom van ruim 57 jaren. Uit aller naam: de Wed. L. MENKEN. Rietveld o. d. Hazerswoude, 80 Maart '97. Wegens omstandigheden eerst heden ge plaatst. 2669 10 Heden overleed, te Enkhuizen, onze innig geliefde Moeder en Bebuwdmoeder M. P. YAN DER WEERD Van Simmeren, Iq den ouder- oom van 65 jaren. M VAN DER WEERD. M. C. G. YAN DER WEERD, Japiebb. Leiden, 31 Maart 1897. 2662 9 Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed, na een langdurig en ge duldig ïyden, tol onze diepe droefheid, onze innig geliefde Zoon, Broeder en van haar, out wie hy eenmaal in den Echt wenschte ver bonden te worden, ISAAC BETGEN, in den ouderdom van 24 jaren. Uit aller naam, Wed. I. BETGEN—A. M.Kaefijn. Leiden, 31 Maart 1897. (Bethlehem sb of 12). 2679 10 Heden overleed, na eene kortstondige onge steilheid, te L-iden, ten huize van Mevrouw de Wed. J. P. JELTES, onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd Groot on Overgroot moeder, Mevrouw C. H.EGBERTS-RUTERING, in den ouderdom van ruim 76 jaren. 2680 8 Hattem, Namens de Familie: 31 Maart 1897. E. J. EGBERTS. Heden overleed onze onvergetelijke lieveling JOHANNA CHRISTINA, op den leeftyi van 21/, jaar. 2665 6 FRED. A. WEMPE. L WEMPE - Roudembüb#. Leiden, 1 April 1897. In aansluiting mei boven- j»|pgg|9 staande, koop ik door nette en vlugge bediening my het vertronwen waardig t6 maken, dat myn voor ganger zoovele jaren heeft mogen genieten. Aanbevelend, 91. TËTTEKOO. Leiden, 1 April 1897. (Haarlemmerstraat 167.) 2672 2 Maatschappij tot Exploitatie van Zuivelinrichtingen „IV eerlan<lia>'% Afdeeling Lcldsche melkinrichting, Rynsburgeraingel 23. Prijscourant van 1 April. 2666 18 Zoetemelk ƒ0.ON per Lt. Geroemde 91elk 0 0.04 Karnemelk „0.04 m Roomboter 1.40 KG. DE DIRECTIE. nieuwe rijn 6, b/4. Vischbrug. RUIME SORTEERING IN billijk cd boljbe. 2675 16 J. J. GffltöUN, Stoffeerder, beveelt zich beleefd aan voor het bekleedem van Stoelen, Fawtc alls en Canapé'», enz Reparatie billyk en net. 13. Apotlieliersdijli. 13. Inrichting voor Levering van alle soorten Bestoflcerde Meubelen. 2659 8 g^LolroianYragensmoede. 2de Druk uitverkocht. De Uitgever berichtte ictl daareven, dat de 3de Druk. ran bovenstaand werk hoogstwaarschijnlijk a.week verschijnt. 2681 10 Bestellingen worden ingewacht door der Boekhandelaar R. FUIK, 81 Nieuwe Rijn. Yoor do vele bewyzen van deelneming, ondervonden by de ziekte en na het overiyden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, WILLEM LE MAIR, betnigaa' wy onzen hartelyken dank en in het bysondar aan den Heer Directeur en verder pereoneel der Stedeiyke Gasfabriek. Uit aller naam, Wed. W. LE M AIR - Stikkelobum. Leiden, 2 April 1897. 2668 10 Ondergeteekende bericht door dezen aan zyne ge achte Klanten, dat by van af heden zyn handel in Groentea, Frafti en Aardappelen heeft overgedaan aan M. TETTEROO. Dankzeggende voor het genoten vertron wen, beveelt hy zyn opvolger beleefd aan. 2671 9 P. NEGAAR.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3