Door Gedep. Staten der provincie Zuid Holland zyn benoemd tot leden en plaats vervangende leden van de Raden van Beroep voor de uitspraak op bezwaarschriften be treffende de Personeele belasting, de volgende heeren Voor den Raad, standplaats hebbende te Rotterdam, lid mr. A. J. Bik te Rotterdam, plaatsvervangend lid G. W. Lans te Kapelle aan den IJsel; te 's Qravenhage, lid mr. C. Stemberg te Delft, plaatsv. mr. D. N. Brouwer te Gondate Leidenlid N. D. Kemink te Alfen, plaatsv. D. Van Oordt te Leiden; Dordrechtlid J. Leis te Alblasserdam, plaatsv. H. Bos te Sliedrecht. Door het bestuur van het Seminarium Hageveld te Voorhout is aan Leiden verzocht de recognitiën, door dat bestuur verschuldigd voor het hebben van een plating in de Haarlemmertrekvaart en voor een duiker door den trekweg, waarvoor jaariyks respectievelijk f 1.65 en f 3 wordt betaald, te mogen af- koopen. Tegen afkoop van deze recognitiën b staan noch bt) B. en Ws., noch ty de Commissie van Fabricage, bedeakingen, zoodat B. en Ws. den gemeenteraad voorstellen tot dien afkoop te boeluiten, onder voorwaarde, dat als afkoop som worde betaald f 100 en het vermeld bestuur of successeuren den weg, by het doen van herstellingen en vernieuwingen van den duiker, ten genoegen van B. en Wi in orde maken Het portret vao prof. Tiele cal voor de Remonstrantsche Broederschap geschilderd worden door P. Do Josselin de Jong. Het in ons vorig nommer aan de „N. R. C." ontleHDd bericht, dat bet nieuwe harmonie-corps „Crescenoo". ie Noordwijk, onder leiding zou staan van den directeur van het stafmuziekcorpn to Leiden, Ls onjuist Directeur er van is do heer J. Ooslelaar, onder-kapelmeester oQ het vierde regiment alhier. In eene dezer dagen bt) d«n heer Marinkelle gehouden vergadering van de afd. Roelof-Arendsveen der Vereeruging voor Bloem bollencultuur ia het besluit genomen tot het houden eener openbare bloem bollen veiling op Dinsdag 27 April e. k., op den voet van vorige jaren. De veiling zal, ten overstaan van deo notaris Yan Greuningen, geleid wor den door de directeuren Homan en Alkemade, te Noordwijk. Ten gerieve van do koopers van elders, heeft het bestunr der aloeellng Eich verstaan met de stoomboot onderneming Carsjene, om op den dag der veiling den dienst Leiden -- Oude-Wetering vao baltacbt 's morgens een half uur te verlaten, terwyi des avonds na afloop der vurkooping eene boot in de haven te Roelof-A rends veen zal gereed liggen, om de vreemdeliugen naar Leiden terug te voeren. Voorts werden als candidaten voor de twee vacatures ln het hoofdbestuur gekozen de heereu C. Blokhuis en A. Van der Vlugt, beiden te Lisse. Te Hazerswoude hield Zondag dB. N. Y. Van Goor van Dirkshorn overgekomen iQn iatree-redo in de Geref. kerk aldaar, na des morgens bevestigd te zyn door zijn vader, da. J. Yan Goor, van Harlingen. De bevestiger had tot tekst gekozen Hand. 20 24, 't laatste geieelte, en wel deze woor den: „Om te betuigen het Evangelie der genade Gods"; de jeugdige predikant verbond zich aan zijn gemeente door het uitspreken •ener rede naar aanleiding van Gal. 1 10 en 11. Hare Majesteiten de Koninginnen en prinses Elisabeth van Waldeck-Pyrmont woon den gisteravond te 's-Gravenbage een groot gedeelte by van de voorstelling der koninklijke vereenigiog Het Nederlandseh Tooneel, in den Schouwburg. Te 's-Gravenbage is gisteren plotseling overladen de heer W. Irish Stephenson, gep. luitenant-kolonel der artillerie, in don ouderdom van 67 jaar. De kiesverecniging „De Middenstand", te 'a-Gravenhagé, stelde gisteravond definitief candidaat voor het lidmaatschap der Prov. Staten, tor voorziening in de vacature-Yan der Kemp, den heer M. Hijmans van Wade noyen. Wederom is aan de Tweede Kamer een medelid door den dood ontvallen. Mr. A. P. De Lango is aan de gevolgen van zijne ziekte en van de ondergane operatie gisteravond bezweken. Hy had zitting voor het hoofd kiesdistrict Alkmaar, waar hij gekozen werd na het optreden van mr. Yan der Kaay als minister van justitie. In zijne omgeving en daarbuiten gaf hi) blfik van groote vrijzinnig beid en hy muntte uit door zijn kenDis van landbouwzaken. In het Parlement had hu oog weinig gelegenheid gevonden rich te onder scheiden. Niet door onzen gewonen correspondent wordt ons uit Lisse geschreven Onze aideelings- vergadering van de algemeen* vereenigiog voor bloembollencultuur kenmerkte zicb gis teravond door een buitengewone gebeurtenis. Yoor den heer P. Job. Weyenbergh, die door verandering van zaken zich t» Leiden gaat vestigen en sinds tal van jaren in bet oestuui •en werkzaam deel heeft gehad, was bet gm teren voor het laatst, dat hi) als voorzitter fungeerde. Op initiatief van eenigo bloemisten was in een vorige vergadering besloten hem bij Zijn vertrek een souvenir aan te bieden, van welke taak zich gisteravond de commissie, in wier handen de uitvoering gesteld was, Op feeatelfike wijze kweet. Het souvenir bestond in een pendule met twee caode- labere van Braziliaansch marmer en werd >hem door den beer C. Blaauw staande de vergadering met een hartelijke toespraak aan geboden, waarop de heer Weyenbergh zyn harteiyken dank betuigde, met de beste wen- schen voor den bloei der afdeeling en der gemeente Lisse. Voorts nam deze vergadering nog een be langrijk besluit voor den werkman hier: namelijk het oprichten van een ondersteu ningsfonds bij ziekte. Ook van den toren van het stadhuis te 's Gravenbage en van het raadhuis zelf is de vlag halfstok ontplooid, wegens het over lijden van H. K. H. de Groothertogin van Saksen Weimar Eisenach. De kiezerslilst voor de gemeente Alke made, die 22 dezer werd vastgesteld en ter gemeentesecretarie ter inzage ligt, bevat (zooals wü reeds vermeldden) de namen van 604 kiezers voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Geoeraal. Volgens de bepalingen van art. 1 der Kieswet ls deze categorie van kiezers te rangschikken, groepsgewijze, als volgt: a. belastingkiezer8 472, bl. hunrkiezers 43, b2. loonkiezers 79, b1. spaarbankkiezers 7 en b*. examen kiezers 3. Van deze 604 zijn er 598 tevens kiezers voor leden van de Prov. Staten, en slechts 480 voor leden van den Gemeenteraad; dat de laatste categorie van kiezers niet zoo bijzonder sterk toeneemt, vindt zijn grond hierin, dat slechts weinigen uer onder b ver- melde kiezers tevens voldoende in den hoofde- lijken omslag voor 1896 waren aangeslagen, en dien aanslag vóór 1 Maart 1897 voldaan baddeD (Aanslag van minstens f I). Onder de vorige wet, in 1896, bedroeg het aantal kiezers te Alkeinade respectievelijk 382, 382 en 381. De vermeerdering bedraagt dus 222, 216 en 99 kiezers. Het aantal ki-zers voor de Tweede Kamer bedraagt m de gemeente Noord wjjker- bout 278; hiervan 1 niet voor de Prov. Staten en 61 niet voor den Gemeenteraad. Door Burg. en Wetbs. aldaar werd tot assistent-brandmeester benoemd de heer N. C. v. d Zalm en tot commandant-terrein- afsluiter de heer W. J. Guldemond. De ingelijfde milicien J. Langeveld, door den provincialen adjudant onderworpen aan een nader onderzoek, is krachtens de militie- wet, by besluit van Gedeputeerde Staten, ge schikt bevonden voor den dienst. Gisteren werd vanwege het stalpersoneel van de Koningin de weg gereden, dien HH. MM. by Haar bezoek aan Gouda zullen volgen. Tot groote vreugde der bevolking, zullen de Vorstinnen met alleen de hoofdstraten, maar ook de arbeidersbuurten bezoeken, waar men zyn beat doet, in algemeene versiering voor de hoofdstraten niet onder te doen. In bykans iedere straat of gracht is dan ook een com missie gevormd om de stad in feestdos te bulden. In sommige straten zyn belangrijke bedragen bijeengebracht voor de versiering. Hare Majesteiten hadden Maandag aan tafel genoodigd mr. JE. baron Mackay, oud minister van binnenland8cbe zaken, minister van Staat; mr. Yan Naamen van Eemnes, voorzitter van de Eerste Kamer der Staten Generaal; mr. Ruyssenaers, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister, chef van het Kabinet van den minister van buiten- landsche zakengeneraal-majoor baron Schim melpenninck van der Oye, Kamerheer in bnitengewonen dienst van wijlen Z. M., en don laten luitenant Loudon, ordonnance-officier der Koningin. De Rijkscommissie voor de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen zal, aan vangende 13 April, te halftien, zitting houden in het Raadhpis te Amsterdam. De aanmelding moet geschieden vóór 6 April, by den voorzitter der examen-commissie, den heer J. H. P. E Kniphorst, te 's-Graven- hage. Men zie verder de „Staatscourant" No. 69. Het programma is verschenen van den avond van den Isten April a. s., waarop m het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam eene feestelijke samenkomst zal gehouden worden bij de herdenking van het 25-jarig bestaan van „Do Standaard" en 't jubileum van den hoofdredacteur dr. A. Kuyper. Onder het zingen van Ps. 68 14 en 17 wordt de jubilaris binnengeleid, waarna mr. Th. Heems kerk een inleidend woord spreekt. De eigenlijk# feestrede houdt dr. H. Bavinck, terwijl daarna ook dr. Kuyper spreken zal. Nog zal gezongen worden: hetLutherlied; Da Costa's „Zij zullen het niet hebben"; „Mijn Schildt en mjjn betrouwen"; Ps. 1214 en eindelijk Ps. 27 7. De zang zal worden begeleid door een muziekcorps onder directie van den heer Zaagman. Bi) 't zingen van een psalm wordt allen de toon aangegeven terwijl van halfzeven tot halfacht orgelspel zal plaats hebben. Bij sommigen bestaat de meening, dat zij, die verzuimd hebben aangifte te doen om op de kiezerslijst te worden gebracht, dit nog gedaan kunnen krijgen door reclame tusschen 23 Maart en 15 April. Id verband biermede heeft het gemeente bestuur van Yelzon zich daaromtrent gewend tot den minister van binnenl. zaken, den ontwerper der wet. Het heeft tot antwoord ontvangen, dat, wanneer vóór 15 Febr. geen aangifte is gedaan, alsdan niet door middel »au br»t uitoefenen van het reclame-recht alsnog plaatsing op de kiezerslijst, kan worden verkregen. De vorschillende bepalingen in de Kieswet opgenomen, ten einde eene richtinge samen stelling der kiezerslijst te waarborgen, zouden niet kunnen worden nageleefd, meent de minister, indien verzoeken om plaatsing op de kiezerslijst volgens art. 29 der kieswet werden ingewilligd, zonder dat de bfi art. 13 voorgeschreven tijdige aangifte ware vooraf gegaan. Dq reeds meermalen te Amsterdam te kennen gegeven wensch, dat de Nieuwe Kerk aldaar nog eens ontdaan zou worden van haar aanhangsels, is misschien een schrede nader tot vervulling gekomen. In de Maandagavond gehouden vergadering van „Amsterdam Yooruit" kwam ook de vraag ter sprake, of de Yereeniging niet zou kunnen meewerken tot een restauratie van de Nieuwe K rk, in dezen zin, dat de winkels en huisjes, welke bet gebouw beknellen en aan het oog onttrekken, zouden verdwijnen. In beginsel verklaarde de vergadering zich bereid tot een poging om een fonds voor dit doel bijeen te brengen. Daaromtrent zullen in een volgende vergadering nadere voorstellen worden In gediend. Op 75 jarigen leeftijd is te Amsterdam overleden dr. C. A. J. Hesterman, een der oudste en meest bekende geneeskundigen van Amsterdam. Do overledene promoveerde in 1845 en ondervond twee jaar geleden, toen bi) zijn 50 jarige promotie herdacht, tal van bewijzen van belangsteliiug. Uit een particulier schrijven wordt aan het „Volksdagbl." medegedeeld, dat een 20-tal ambtenaren in dienst der Zuid Afrikaansche Spoorweg-maatschappij wegens hun socialis tische beginselen zijn ontslagen. Door den gemeenteraad van Leeuwarden is besloten, aan den heer J. H. Bonnema, leeraar in de natuurkundige vakken aan het gymnasium aldaar, die kort geieden v^ir een benoeming in de natuurlijke historie aan bet gymn.sium en de hoogere bu gerschool te Kampen heeft bedankt, een personeele toelage van f 500 jaarlijks te verleenon. Door den leeraar in de natuurlijke historie aan het gymnasium en de hoogere burger scholen te Zutfen, dr. H. M. D. Yan Riemsdijk, is aan den gemeenteraad ontslag uit gcnoemle betrekkingen gevraagd. In verband met de terugreis van het oorlogsschip „Piet Hein" naar Nederland is de rechtstreeksche verzending van brieven en andere stukken aan dat oorlogsschip ge staakt. {Sts.-Ct.) Naar de „N. R. C." verneemt, heeft Richard Hol een „Lcvensbymne" gecompo neerd en deze aan de kon. liedertafel „Zang en Vriendschap" to Haarlem opgedragen. Door de Rijkspostspaarbank zal, waar schijnlijk met 1 M=i, een nieuw model spaar bankboekjes uitgegeven worden. Het stoomschip „Koningin Regentes," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 23 Maart te Port-Said; de „Prins Alexander," van Am sterdam naar Batavia, vertrok 23 Maart van Southampton; de „Reichstag," van Hamburg en Vlissingen naar Oost Afrika, arriveerde 21 Maart te Lissabon; de „Sumatra" vertrok 23 Maart van Batavia naar Amsterdam via Kaapstad en Paramaribo. Prinses Sophie der Nederlanden. Het was een gelukkig huwelijk, dat van wijlen Prinses Sophie met den groothertog van Saksen-Weimar-Eiserrach. De onafgebroken voorspoed van het gezegend en gelukkig huwelijksleven van het vorstelijk ecbtpiar werd na de gouden bruiloft, 8 Octo ber 1892, slechts eenmaal gestoord: de erf- groothertog moest den 20sten November 1894, in den ouderdom van 60 jaren, zijne ouders in het graf voorgaan. Yergoed werd dit gemis hun echter in ruime mate door de beide kleinzoons, den tegenwoordigen erfgroothertog Wilhelm Ernest, luitenant in het lste garderegiment te voet, te Potsdam, en prins Bernard Heinricb, luite nant k la suite van het 5de Tbüringsche regi ment infanterie, beiden veelbelovende prinsen van in elk opzicht voortreffelijk en aanleg. Toonde de ontslapen vorstin een warm hart voor haar geboorteland In het algemeen, in het bijzonder bleef zü gehecht aan hare vader stad 's-Gravenbage. In het bijzonder heeft deze tot eeuwigen dank aan hare nagedach tenis verplicht, door bepalingen te treffen waarbfi het haar ten deel gevallen landgoed „Zorgvliet," althans wat het parkgedeelte daar van betreft, voor hamer, moker en houweel der bouwspeculanton bewaard bleef, en naar wQ hopen bewaard zal blijven. Geleid evenwel zoo door haren kunstzinni- gen echtgenoot, als door aangeboren nelgin gen, toonde z\j zich niet mioder ook eene Duitsche vorstin, door hare belangstelling voor Duitscbe wetenschap en kunst. Door het tot stand komen van het Goethe archief te Wei- mar en van de offlciëele en volledige uitgave van Goethe's werken, staat haar naam voor altijd met gulden letteren gegrift ook in Duitsch- lands annalen. Eene vrouw van zeldzame gaven van geest en hart is heengegaan, die zoowel in de vlakke landen aan de monden van Rijn en Maas als in de bergen van het Thtiringsche woud ge durende langen, langen tyd betreurd zal worden. De Tournée Ferd. Strakosch. Wegens het overlijden van Prinses Sopbie is de soirée, die hedenavond ten Hove te 's-Hage zou plaats hebben, afgezegd. Het Hof zal voor den tyd van 3 maanden den rouw aannemen, t. w. 1 maand zwaren, 1 maand halven en 1 maand lichten rouw. Hare Majeateiteiten ontvingen gisteravond het droevige overlijdensbericht kort nadat Z(j uit den Schouwburg ten Paleize waren teruggekeerd. Wij vernemen dat de Groothertogin zich in den laatsten tijd minder wel bevond. Het eerste optreden van de artisten, die met den heer Strakosch als impresario reizen, is ongetwijfeld zeer eigenaardig geweest. Nóch de artisten, nóch het publiek, hebben dit concert erg „au sérieux" genomen. Het hield het midden tusschen een concert en een café chantant; zelfs deed het een enkel oogen- blik aan een matige kroegjool denken. Yeel publiek was er niet, doch het weinige, dat er was, heeft zich goed vermaakt, wat nu juist niet de bedoeling van een ernstig con cert kan of mag wezen. Dat er meer gelachen dan muzikaal ge noten is, daarvan lag de schuld slechts voor een klein deel by het publiek. Als de mede werkende artisten zeiven óók lachen, of liever er mede beginnoD, zelfs ddór, waar ze het niet moesten doen, daar is het van de zijde dea publieks slechts beleefd om in dien toon over te gaan en moe te doen. Als de welge dane tenor midden in het slot-trio uit „Faust" zachtkens luimige opmerkingen maakt tegen Adelaide Ztlda, zóó, dat deze haar uiterste beat moet doen om zich goed te houden, dan is het waarlijk het publiek niet kwaljjk te nemen, wanneer htt ook uit de plooi geraakt. En dat achter het tochtscherm, waar de niet optredende ai Listen verpoosden, voort durend een zóó levendig discours gevoerd werd, dat het vooraan in de zaal hinderlijk werd en van uit het publiek een verzoek om stilte moest komeD, dat, zou men zoo zeggen, pleit wèl voor de vriendschappelijke verhouding, die er tusschen de verschillende dames en heeren bestaat, maar niet voor den ernst, waarmede zij hun taak opvatten. Nu zou van dat alles zeker veel achterwege zijn gebleven, als wij maar bij het eerste optreden dadelijk stil waren, geworden onder den indruk van hier werkelijk groote zangers en zangeressen te hooren, doch ook dat was zeker niet het geval. Niet, dat de krachten zoo bepaald slecht waren, och neen, maar of ze goed genoeg zijn om de onderneming van eene tournéj voldoende te motiveeren, wagen wy te be twijfelen. My dunkt, er zou niets aan verloren zijn geworden, als de meeste artisten maar in hun zonnig zuiden en miss Flora Mac-Donald in haar mistig Schotland gebleven waren. Het geheel is veel te middelmatig om met succes een avond te kunnen vullen. Slechts rte bariton, Francesco Mazy, heeft een werkelijk fraai geluid. Do romance „A rnon remorde" van Meyerbeer zong by aangenaam en sym patbiek. De tenor, Giuseppe Oxilia, naar de grootte der letters op het programma te oordeelen, de held van den avond, heeft zeker een zeer omvangrijk orgaan en verricht in dit opzicht zoo af en toe zelfs ware heldenstukken, maar mooi klinkt zfin stem dan niet. Het uitzetten ontaardt in schreeuwen, terwijl het sterke vibreeren den indruk waarlijk niet gunstiger maakt. In de middenregbters en in piano passages komt zijn zang het beste uit, dan klinkt een enkel oogenblik zijn stem week en lieflijk, doch die oogenbhkken zijn, helaas, van korten duur. De sorpraan, Adelaide Zelda, beschikt over vrij veel stemmiddelen, doch haar zang is weinig genuanceerd, baar orgaan is niet buig zaam genoegook bi) haar hinderde het vibreeren. Flora Mac-Donald werd op de groote biljet ten aangekondigd als „Schotlands Gesangs- Königinl" Jawel! Als dat nu geen café-chantant reclame is, dan bestaat er geen reclame meer. Zij heeft wel een goed afgerond, mollig orgaan, doch past daarmee beter in een besloten kring dan op het podium van een concert-zaal. Z\J zong aardige, typische Schotsche liederen, zeker van den een of anderen Mac, over „The bonnie banks o Loch Lomon" en „Angus Macdonald" (waarschijnlijk een voorvader!) lie deren, die in hun gemoedelijke, naïeve eentonig heid aan de vertolkster geen moeilijke eischen stollen. Als zij nu inderdaad de zang koningin uit Schotland is, dan heb ik een zwaar hoofd in de zangkunst der onderdanen. Dat zij werke lijk uit Schotland komt, werd aangeduid door een soort bandelier van Schotsche zijde, een fraai sieraad op zichzelf, maar min of meer overbodig. Luigi Narici is een piano-virtuoos van groote technische bekwaamheden. Wy kregen echter uitsluitend bravoure en brio van hom te hooren, en dtórin heeft hy het zeker ver gebracht. Yoor zachtere nuances is hij daarentegen weinig toegankelijk, zijn krachtige aanslag doet hem over het algemeen forscher spelen dan gewenscht is. Zijne begeleiding was zeer verdienstelijk en by bespeelde een mooi vleugeltje. In de keuze der aria's wat meer afwisseling te brengen, zou zeker niet ongewenscht zijn, al laat het zich hooren, dat de Italianen gaarne Yerdi vertolken. Het is zeer waarschijnlijk, dat de meesten dezer artisten beter zouden uitkomen in een groote schouwburgzaalthans, in den betrekkelijk kleinen Foyer, kwamen de verscbillendé stemmen niet voldoende in hnn waar karakter uit. Bovendien was de tenor niet geheel vrij van heeschheid. Aan het slot boden een paar vriendelijke ■tudenten den zangeressen elk een bouquet aan, die, onder warm applaus, dankend aan vaard werden. Als toegift werd daarop het trio uit „Faust" herhaald. Het succes, in Leiden behaald, is zeker groot geweest, maar van de beste soort was het niet. B. TWEEDE HAMER. Bij de gistermiddag voortgezette behandeling van de regeling der gemeente-flnanciöD werden, nadat bet amendement der Comm. van Rapp. (nieuw artikel 3 bis) was aangenomen, de vol gende artikelen goedgekeurd, na overneming op art. 6 door de Regeering van het amende ment der Commissie van Rapporteurs om de uitkeering niet te doen stijgen boven het fixura van 1885 in de gemeenten, waar geen directe belastingen worden geheven. Art. 9 (extra-uitkeering van ten hoogste f 600 der jaarwedden (van burgemeester en secretaris) lokte veel debat uit. De Minister van financiën verklaarde dat het niet behoefde ingetrokken te worden en dat het hoogst nuttig kon werken. Art. 9 aangenomen met 72 tegen 12 stemmen. Art. 10 werd eveneens goedgekeurd. Heden is art. 11 (wijziging der artikelen in de Gemeentewet) aan de orde. In de plaats van den beer Beelaerts werd by derde stemming tot lid van do huishou- delyke co nmissie benoemd de heer Mack-iy met 37 stemmen tegen 25 op den heer Seret. Zitting van lieden Per Telegraaf.) By de opening der vergadering maakte de Voorzitter zich tot tolk van de ontroering, die de droeve mare van den dood van Prinses Sophie der Nederlanden heeft veroorzaakt. Hy herdacht het verlies, dat het Koninklyk Huis en het Neaerlanasche volk daardoor iydt. Immers, zy genoot de liefde van cat volk. Waar het gold nood te lenigen, nuttige zaken tot stand te brengen, national j kunst en ny verheid hoog te bouden, stond zy vooraan. De Vorstin deelde het wel en wee van ons land. De minzame Vorstin, de edele vrouwe zal in dankbare herinnering voortleven. De Minister van Buitenlandschc Zaken sloot zich namens de Regeering by die gevoelens van rouw en hulde aan, die ook ongetwyfeld onze Koninginnen vervullen^ daar de edele vrouw een geheel eenige plaats in den familie kring innam. Vooral bracht hy de overledene hulde omdat zy nimmer haar geboortegrond heelt vergeten en met hart en ziel daaraan verbonden is gebleven. Verder herdacht de Min. Haar steun van nuttige werken op haar geboortegrond en den steun door H. K. H. aan bijzondere personen zonder onderscheid van rang, richting of geloof verleend. De her innering aan deze edele Koningsdochter zal in Nederland in dankbaar aandenken blyven. Beide redevoeringen maakten diepon indruk en de Voorzitter rees tijdens het uitspreken van zyn zetel, gelyfc alle leden van hunne zitplaatsen. logekomen is bericht van het overlijden van het Kamerlid voor Alkmaar, mr. De Lange. De Kamer zal in een rouwbrief hare deel noming aan de familie vertolken Vrijdag 11 uren afdeelingsonderzoek van uemge wetsontwerpen Daarna werd de behandeling van de regeling der gemeente-financiën hervat. Als eerste spreker herdacht de hoer Hintzen de nagedachtenis van mr. De Lange, aan wiens karakter en kunde hy hulde bracht en die den dood van dit scherpzinnige medelid, wiens tegenwoor ngheid en voorlichting zeeropprys gesteld werd, een groot verlies noemde. Ook de Regeering sloot zich by monde van den minister van binnenlandsche zaken by die waardeerende woorden aan. De heer Hmtzen stelde een amendement voor om aan de goedkeuring van Ged. Staten te onderwerpen de vaststelling van tarieven voor het gebruik of genot van inrichtingen ▼oor verlichting, waterverzorging, vervoer en soortgelyke doeleinden boven en behalve de tarieven waarop thans reeds die goedkeuring vereischt wordt. De Minister Van Houten bestreed het amend, als niet in het belang der gemeenten en als in stryd met de Grondwet, welk laatste punt de heer Van Delden bestreed. Hy en de heer Mees meenden dat de thans bestaande toestand in de praktyk geen bezwaar ople verde en waren dus tegen het Regeerings- voorstel dat een andere berekening van de opbrengst der inrichtingen aanneemt. Burgerlijke Stand. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: J. Groot en V. Blanksma. M. De Groot wedr. en M. Van Gronigen wed. Gehuwd: L. Degenaars en H. Kraaikamp. Bevallen: J. Klomp gob. Bood D. C. S. Wamstceker geb. De Jonge D. L. Van Rijn geb. Kluyt D. J. Riebeek geb. Reedijk Z. A. Wijn hout geb. Oosthoek Z. C. Wesselias geb. Blaazer 2. A. Muusse geb. Coorn Z. L. Pecht geb. Uiterwaal D. M. Bredeveld geb Bakker Z. A. M. Koolhaas geb. Stiva Z. J. J. C. VanVugt geb. Zomers D. A. De Jongh geb. Van Kleef i.—S. P. Knibbe geb. Rupke D. C. W. Hoger- worf geb. Huizinga Z. A. Oosterhout geb. Van Herwijnen Z. H. Noorman geb. Buchner Z. J. VaUentgoed geb. Willemse Z. Overleden: A. Van Maaren geb. Van dor Mant 73 j. G. Van Aken 20 j, J. De Eoster 74 j. A. C. Duivenvoorden 1 j. C. Biesheuvel 7 m. A. Mulders 83 j. M. Boer 6 j. M. Boterblom 3 j- H. Wassenberg 88 j. G. Van Giessen 82 j. ZEGWAARD. Ondertrouwd: D. H. Seger im. 24 j., to Bleiswijk, en A. Tuitel jd. 23 to Zegwaard. Geboren: Johanna Maria, D. Yan W. Dorat en A. Westhoek. T Overleden: Isaac Johannes 5 m., Z. van 1. Van dor Tas en M. De Bruin, ZOETERMEER. Geboren: Adnanua, L. van J. Windmeijer en J. Hoogduin. Gemengd Nieuws. Hedenmorgen werd op de Hoog straat de 79-jarige naaister weduwe D. door eene flauwte getroffen. Daar zy niet in staat was haren weg te vervolgen, werd z\j tydeiyk by den heer Dykhuis, drogist aldaar, binnen- genomen, waarna zy op advies van een inmiddels ontboden geneesheer per rytuig naar hare woning moest worden vervoerd.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2