ATJEH. ran To-zicht heeft hun daaromtrent medege deeld dat het denkbeeld om het schoolgeld ▼oor de Hoogere Burgerschool voor Meisjes met 50% te verhoogon en dus voor alle leerlingen zonder onderscheid op 90 te be palen, door alle leden dar Commissie wordt afgekeurd. Ook B. en Ws. zfin van oordeel, dat het niet gewenacht is thans in de heffing van Bchoolgield voor de Hoogere Burgerschool roor Meisjes wijziging te brengen, zoodac door hen geen daartoe strekkend voorstel wordt in gediend. Voor het akte-examen in de nuttige handwerken zfin geslaagd de dames M. S. W. Vlasveld en C. C. Van Duuren, beiden te Leiden. De kapt.-kwartiermeester J. Van Raven, ▼an het 4de reg. inf. te Leiden, zal binnen kort den dienst metpensoen verlatende bij het 4deTeg. infanterie benoemde kapitein E. K. Blokzijl is bestemd voor het 5de bataljon te Gouda; de hij het 1ste regiment vestingartil lerie benoemde kapitein L. J. Kuyck wordt belast met bet bevel over een der compagnieën, te Utrecht in garnizoen. Dr. G. Van Gorkom, vroeger predikant bfi de lied. Herv. gem. te Leidem, thans predikant bh de Remonstrantsch Gereformeerde gemeento te Amsterdam, gedenkt heden, 22 Maart, den dag zjjner 40 jarige evangeliebediening en herdacht zulks gisteren in zijn gemeente met eene rede naar aanleiding van Titus 2 vers 14. Men meldt aan de „Tel.", dat er kans bestaat, dat te Aalsmeer eeu Rfiketuinbouw- achool gevestigd wordt. Te Roelof Arendsveen komt aan de pastorie een geval voor van „febria typhoïdea." Het betreft den weleerw. heer Engelhard, Japelaan der parochie, aan wien reeds de HJL Sacramenten der Stervenden cijn toe gediend. Op de vastgestelde kiezerslijsten te Warmond komen voor: 244 kiezers, namelijk voor de Tweede Kamer 244, de Provinciale Staten 243 en den Gemeenteraad 201. De „Staatscourant" van 21/22 dezer bevat o. a. de statuten der vereeniging, bi) koninklijk besluit erkend als rechtspersoon: de „Vereeniging voor Christelijke belangen der Hervormde Gemeente", te Hazerswoude. -Mgr. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot regent van de nieuwopgerichte R.-K. kweekschool te Hoorn, den zeereerw. heer G. A. A. Loots, tot dusverre leeraar aan het Seminarie Hageveld. De Koninginnen waren Zaterdagavond bij haar bezo.k in de Fransche Opera te 's Graven- hage vergezeld door prinses Elisabeth van Waldeck, die naast Hare Majesteiten in de koninklijke loge gezeten was. Het vorstelijk gezelschap woonde alleen de uitvoering van „La Fille du Régiment" bi), waarmede de voorstelling van dezen avond begon. De Duitsche kolonie en deDuitsch Evan- geische gemeente te 's-Gravenhage hebben gisteren aan den vooravond der herdenking van den lOOaten getoortedag van wijlen keizer Wilhelm I een hoogst plechtige gedachtenis viering gewijd aan den allerwegen in het Duitsche Rijk en daarbuiten in herinneriog gehouden dag. De herdenking had plaats in het kerkgebouw der Duitsche gemeente. De koek was geheel gevuld met genoodigden, leden der Duitsche kolonie, en een overgroote schare van lidmaten en belangstellenden. Hare Majesteiten werden vertegenwoordigd door oen opperkamerhear, baron Van Harden broek van Bergambacht. De Nederlandsche Regeering wa« officiéél vertegenwoordigd door den mi nistervan btutenlandsche zaken en den minister van marine. De predikant der Duitsche gemeente, ds. Quandt, hiel J een gedachtenispreek, tot tekst geuomen hebbende Psalm 91 vs. 14 16. Te Delft bad Zaterdag de plechtige be grafenis plaats van dr. Ch. M. Schols, hoog leeraar aan de Pol. School in het landmettii, waterpassen en de geodesie. Nadat te balfiien een plechtige dienst in de R.-K. kerk had plaats gehad, waar de Mis van Cherubini werd uitgevoerd, verzamelden zich te twaalf uren in de groote zaal van het gebouw der geodesie de hoogleeraren, de Senaat van het Studenten corps en tal van studenten; bfi de Ifikbaar, aldaar overgebracht, sprak prof. Henket namens hoogleeraren, de heer Heuvelink namens de ingenieurs der driehoeksmeting, en de heer F. A. Brandt, president van den Senaat, namens het Studentencorps. Prof. H. G. Van de Sande Bakhuyzen, van Leiden, president der commissie voor 'sRfiks graadmeting, herdacht den helderen blik en het scherpe waarnemingsvermogen van Schols, eveneens zfin fiver en buitengewone geest kracht; zelfs zeer kort voor zfin dood wilde hfi nog zfin onderbroken werk afmaken. Zfin taak, zeide spr., heefc hfi niet kunnen volbrengen, doch als straks het groote werk der graadmeting van Nederland is volbracht, zal het toch steeds „de graadmeting van Schols" zfin. Na afloop dezer plechtigheid werd de stoet gevormd. De lfikwagen, waarop een viertal kransen lag, werd gevolgd door allen, die aan de plechtigheid hadden deelgenomen. Ala slippandragers traden op de heeren: prof. N. H. Henket, prof. E. Gagel, prof. J. M. Telders, prof. G. J. Morre, prof. dr. L Aronstein, prof. B. H. Pekelharing, prof. A. Huot en E. Lacuinblé, allen docenten aan de Polytechnische Schoil. De ter-aarde bestelling op het R.-K. kerkhof had in alle stilte pla;t^ De nieuwbenoenue Italiaansche gezant bfi ons Hof vrordt eerstdaags te 's-Graven hage verwacht. Hfi is reeds uit Rome der waarts afgereisd. Naar men verneemt, zal het eerste weik der hoofdcommissie voor de Parfische tentoon stelling zfin de vertaling van den catalogus van de algemeen© indeeling der groepen en klassen der tentoonstelling. Wfi vernemen dat de Fransche gezant te 's-Gravenbage, de heer Bihourd, Zaterdag naar Brussel is vertrokken. Op den dag der herdenking van het 100ste geboortejaar van wfilen keizer Wil helm I van Duitsohland was heden op het gebouw der Kvizerlfike legatie aan den Langen Vfi verberg te 's-Gravenhage de vlag van het Rfik geheschen. Vele personen uit fle "kringen der Hofhou ding, van de RegeeriDg der vreemde gezant schappen, zoomede kerkelfike corporation deden van hunne belangstelling blfiken door hunne namen te teekenen in een boek, dat in het gezantschapshotel gereed lag. De minister van binnenlandsche zaken heeft, met wfiziging zfiner beschikking van 20 Februari jl., goedgevonden: voor de ver kiezing van leden van de Tweede Kamer de gemeente Woubrugge te verdoelen In twee stemlistricten- 1. wfik A en van wfik B de nummers 1 160 en 1119—347; 2. de nummers 161 313 van wfik B. Hr. Ms. fregat „Van Speyk" heeft 20 dezer de reede van Oleh-leh verlaten, met bestemming, via Colombo en Aden, naar Port- Said. (Ste.-Cfc.D De kapitein der mariniers J. A. Gauw, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, wordt met 1 Mei a. s. ter beschikking gesteld van den commandant van het corps en vervangen door den kapitein C. N. Cazaux van Staphorst. '{Sts.-Ot.) Door het vakblad „Onze Gids" werd het vorige jaar een prfisvraag uitgeschreven voor behangers-décorateurs, ten onderwerp hebbende een versierden gevel bfi het a. s. kroningsfeest. De 17 daarop ingekomen ont werpen bleken geen van alle vooreen bekroning in aanmerking te kunnen komen. Daarop volgde een nieuwe inschrijving, waaraan door 36 inzenders werd gevolg gegeven. Het door een jury, gevormd nit de Amster- damsche B hangerspatroonsvereeniging, uit gebracht rapport is in het jongste nummer van „Onze Gids" opgenomen. De eerste en tweede prfizen werden toe gekend aan den heer F. W. Bolzius, te Gro- ningep; de derde viel ten deel aan de heeren A. J. Schrikker en J. W. Buchner, te Am sterdam. Dezer dagen heeft de gezant der Fransche Republiek bfi ons Hof, de heer Bibourd, een diner gegeven, waaraan o. a. genoodigd waren en deelnamen de heer Cremer, commissaris- generaal, en mr. Zillesen, secretaris van de Nederlandsche commissie voor de Parfische Wereldtentoonstelling. Ook in de gemeente Gouda zal vermoe- delfik een inklaringskantoor worden gevestigd. Da minister van financiën heeft zich op een daartoe betrekkelijk verzoek van het gemeente bestuur bertiJ verklaard de aanwfizing van Gouda als losplaats voor te stellen, aanvanke lijk echter alleen voor den invoer van goederen langs spoorwegen, indien buiten bezwaar van bet bestuur der belastingen de noodige lokalen voor den opslag van de ingevoerde goederen en de vervulling der formaliteiten beschikbaar worden gesteld. De waarnemende burgemeester van Haar lem heeft verklaard de uitvoering der publi catie van den burgemeester omtrent de Zon dagswet aan dezen te willen overlaten. Gisteren, Zondagmorgen, waren te Haar lem verreweg de meeste winkels en koffie huizen geopend, in weerwil van de publicatie van den burgemeester betreffende de Zondags wet. De politie toekende aan wie gesloten hadden en wie niet, maar maakte, voor zoover men weet, geon proces-verbaal op. Naar men verneemt, heeft de heer A. De Bruyne, inspecteur van h6t loodswez?n te Rotterdam, als zoodanig tegen 1 Juli ont slag gevraagd. Het besluit van den heer De Bruyno moet verband houden met den hard- nekkigen strfid, die flaar reeds sinds lang worat gestreden tuaschen de voor- en tegen standers van den stoomloodsdienst. De voorzitter der nationale tentoon stelling van Nfiverheid en Kunst te Dordrecht, mr. A. C. Crena de Jongh, die wegens drukke weikzaamhedöD als nieuwgekozen lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zfine functie wenschte neder te leggen, is opgevolgd door den on der-voorzitter, den generaal F. A. Van Braam Honckgeest. Met ingang van 13 Mei a. 8. wordt de kapitein J. M. Roeloffs Valk, van den staf der genie te Haarlem, overgeplaatst bfi het corps genietroepen to Utrecht. To St.-Maartensdfik en te Tholen hebben zich commissies gevormd voor het buldeblfik, aan H. M. de Koningin-Regentes bfi de troons bestijging van Koningin Wilhelmina aan te biedeD. In de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem is ten toon ge stald de muurbescbildering met vier plafond- stukken en verschillende fragmenten van het beeldbouwwerk, afkomstig uit een huis, ge legen aan het Spaame, te Haarlem. Het schil derwerk werd vervaardigd door den schilder G. Zegelaar, die omstreeks 1720 te Loenen geboron werd, gedurende een groot aantal jaren te Amsterdam werkzaam was en in 1790 te Zwolle overleden is. De vier smalle paneelen stellen de jaarge tijden voor, terwfil op de breede paneelen de vier elementen vertegenwoordigd zfin. Op het oogenblik is het tan-toon-geBtelde eigendom van een gesticht, dat, daar de zaal, waarin dit werk zich oorspronkelijk bevond. als 8choolljkaal werd ingwioht, zeker wel van plan is zich van deze kunstschatten te ontdoen. Het stoomschip „Agamemnon," van Amsterdam naar Java, is 20 Maart Port-Said gepasseerd; de „Jason," van Amsterdam en Liverpool naar Java, is 20 Maart Port Said gepasseerd; de „Kaiser" is 20 Maart van Delagoa-Baai naar Vlissingen en Hamburg vertrokken; de „Zaandam," van Amster dam naar Nieuw-York, passeerde 21 Maart Beachyhead; de „Zulu," van Amsterdam en Londen naar Kaapstad, arriveerde 19 Maart te Las Palmas. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 25 dezer niet plaats hebben. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot substituut- officier van justitie bij de aiTondissements-recht- bank te Maastricht, mr. D. Engelberts, thans substituut-officier van justitie bij de arrondisse- ments-rechtbank te Roermond. Aan E. Polak, te Amsterdam, eervol ontvangen dirigeerend apotheker der eerste klasse van net Ned-Indische leger, do bevoegdheid van apotheker verleend. Gevoilde peroeelen. Gehouden verknoping in het Notarishuis aan Den Burg, alhier, op Zaterdag 20 Maart 1897, ten overstaan van: lo. Mr. J. A. F. Coebergh, notaris te Leiden: Het huis, Noordeinde 12, in bod 4000, kooper de "heer H. Van Teylingen qq.; het winkel- huis, Haarlemmerstraat 167, in bod 3450, kooper de heer J. A. A. Saroni qq., voor 3500,; het hui3, Prinsenlaan 46, is niet gegund. 2o. W. F. Kaiser, notaris te Leiden: Het heerenhuis, Nieuwe "Mare 25, in "bod 4500, kooper de heer F. Del Sasso qq. 3o. Mr. C. H. P. Klaverwfiden, notaris te Leiden Het huis, Heerengracht 90, in bod 2100, kooper de heer C. C. Van Ingen qq., voor 2200; het huis, Oostdwarsgracht 23, in bod f'2950, kooper de heer J. F. Bik qq., voor f3150; het huis, Lmgegracht 109, in bod f1330, kooper de heer J. Van Zfip; bet huis, Langegracht 111, ia bod f 1275, kooper de heer J. A. Reuther; twee huizen, Voorste Zandstraat 21 en 21a, in bod 2000, en Langegraoht 122, in bod f1150, kooper de heer H. Van Zoelen qq., voor ƒ3300; twee huizen, 2de Groenesteeg 31 en 38, in bod f 2625, kooper de heer J. Botermans qq voor f 2626; het huis, Uiterstegracht 148, in bod f 825, kooper de heer W. v. d. Berg qq., voor f828; het huis, Uïtorstegracht 156, in bod f 585, kooper de heer S. J. Van Weerlee, voor f 593; hert: huis, St.-Michielstraat 10, in> bod f 500, kooper de heer G. S. Popp, voor f608; het huis, Ruime Conscientiestraat 11, in bod 520, kooper de heer S. J Abspoel; het huis, Plaltepoort 4, in bol f350, kooper de heer G. S Popp, voor 855; acht huizen, v.-d.-Werfstraat 52, in bod f475; Schagen- 8teeg 22, 24 en 26, in bod elk op f 450; Zuid-Rundersteeg 15, in bod f 450; Korte Langestraat 22, 24 en 26, in bod f 600, f 495 en f 450, kooper de heer G. S. Popp,'., voor f3830. INGEZONDEN. De voorgestelde bepalingen op het Wielrijdeu. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U onderstaande in Uw blad te willen opnemen: De lezers van hst „Leidsch Dagblad" zfin Zaterdag-avond in kennis gesteld met eenige nieuwe politievoorschriften, welke binnenkort in onzen Gemeenteraad zullen behandeld wor den en waaraan ieder ingezeteoe, wanneer hfi niet met de politie wil kennis maken, zich zal hebben te onderwerpen. Warneer men Zaterdag-avond eens een kfikje had kunnen nemen in de huiskamers, waar het blad gelezen werd, dan zou men gezien hebben hoe verschillend die nieuwe verordeningen werden beoordeeld. Er zullen mensohen geweest zfin, die met vreugde stralende oogon de nieuwe artikels lazendie in de handen klapten van blfidschap, omdat nu eindelijk aan dat „lamme fietsen", zooals zo dat believen te noemen, eens paal en perk wordt gesteld. Die zóó dachten, zullen sy geweest zfin, die zelf het groote genot van het wielrfiden niet kennen of die op zekeren dag zfin aangeredeD, zóó erg, dat hun jas er zelfs vuil van geworden was. Maar er zullen ook anderen geweest zfin, natuurlijk allereerst de wielrfiders en-rfidsters zei ven en, zoo ik hoop, het grootste .gedeelte van de lezers met hen, die het betreuren, dat de toch al zoo groote Ifist van politie verordeningen nog met een aanzienlijk aantal zal worden vermeerderd. Wanneer die nieuwe bepalingen ik bedoel die op het wielrfiden ergens goed voor waren, dan zou zeker ieder ze met instemming ontvangen, maar het zal in de practfik blfiken, dat ze veel moeite voor de politie en veel hinder voor de rfiders zul len veroorzaken, tëTwfil het nut, dat ze zullen stichten, niet in evenredigheid daarvan zal zfin. Ik meen te mogen veronderstellen, dat dit gedeelte van de nieuwe verordening niet gemaakt is door iemand, die zelf wielrfider is, anders was hfi zeker begonnen met „den matigen draf van het paard" er uit te laten. Het woord „matig" is erg rekbaar en de eene politieagent zal matig vinden, wat een ander een on matigen „draf" oordeelt. Maar dat nog apart gelaten. Het zal tegenwoordig weinig meer voorkomen dat men wielrfiders te hard ziet rfideih E-n wielrfider voelt zelf hoe hard hfi kan gaan zonder ongelukken te veroor zaken en -mocht het soms voorkomen dat hfi door een onverwachte beweging van een voot- ganger in botsing komt, dan zal in de meeste gevallen de wielrijder de grootste schade heb ben, -omdat hfi, behalve een minstens even groote wond, door zfin val van het rfirriel, daarenboven een kostbare machine zal bobben, die dikwfils door zóó'n val voor altfid bedor ven is. Daarom zal hfi wel oppassen niet te hard te rfiden. In stegen rfidt hfi vanzelf langzamer, omdat het daar gewoonlfik drukker is, maar waarom zou men, zooals in de verordening, hot wiel rfiden In de stegen geheel verbieden? Er zfin stegen bfi, o. a. de Scbapenstoeg, de Bran- dewfinsteeg, de Mandenmakorssteeg, enz., die toch werkelfik geen brandpunten van het ver keer kunnen genoemd worden. Wat zou het een enorme last veroorzaken, als men genood zaakt was telkens af te stappen 1 Ik spreek nog niet van de beerep, maar wat zullen de dames, voor wie het op- en afstfigen zoo moaitfik ib, tegen deze bepaling opzien 1 En dan het aantal bekeuringen 1 Wfi, Leidenaars, kunnen op de stuurstang van ons rfiwiel oog een uitknipsel plakken met <de verboden 'en met-verboden stegen, maar rfiders «uit andere plaatsen en landen kunnen toch al deze verbodsbepalingen niet weten. Het gevolg sal zfin een groot aantal bekeuringen en wanneer men eenmaal weet dat er in Leiden zulke strenge politiebepalin- gen bestaan, zal men onze stad zooveel mege- lfik mfiden, tot schade van hotels, café's en winkeliers. Werkelfik, de nieuwe verordening zal meer kwaad -dan goed doen; en dat men er niet te veel van moet verwachten, blfikt uit de ervaring welke men in enkele andere steden van ons land kan opdoen, waar>ook dergelfike verordeningen waren en men ze langzamer hand heeft afgeschaft. Het grappigste in de verordening iB zeker wel de bepaling: „Voorts zfin zfi verplicht 'bfi het overste ken van een straat hun snelheid te beperken tot die van een matig stappend voet ganger." Als die bepaling „er -door" gaat dan voorzie ik een maBsa ongelukken of anders zullen de meeste wielrfiders er wel de voorkeur aan geven om de straat over te wandelen, omdat het hoogstwaarschijnlijk is, dat ze, vóór zfi over zfin, op de straatkeien liggen 1 Ik heb met een -enkel woord gemeend tegen deze verordening te moeten opkomen omdat ze een belemmering in het verkeer is van zeer grooten omvang. Ik twfifel dan ook niet of verscheidene onzer Raadsleden, waaronder er zijn .die zelf wielrfiders zfin, zullen hunne ernstige bezwaren tegen de nieuwe verordening laten hooren. Laten wfi hopen dat die bezwaren voor het meerendeel van de -Raadsleden zóó over wegend mogen zfin dat de nieuwe politie verordening op het wielrfiden, zooals zfi nu is. niet wordt aangenomen. U, Mfinbeer de Redacteur, dankzeggende voor de mfi verleende plaatsruimte, Hoogachtend, UEd. dienstw. Dr. A. Goekoop- Bil het Departement van Kolo niën is van den Gouverneur-Gene raal van Nederlandsch-Indiö ontvan gen het volgende, van 22 dezer gedagteekende, telegram betreffende de krijgsverrichtingen in Atjeh: „Eergisternacht werd het bende- hoofd Toekoe Tjoet Lam Tengah in het hoofdgebergte ten zuiden van Mamphré overrompeld en met 7 zijner volgelingen gedood. Onzer- zijden werden geen verliezen ge leden." [Volgens een telegram aan het „N. v. d. D." uit Batavia word bovengenoemd bekend hoofd bfi een tocht naar Diloeng aldaar aangetroffen, waar hfi met eenige volgelingen sneuvelde]. Gemengd Nieuws. Ook bfi den heer J. P. Riedel zfin de alcohol-vrfie wfinen verkrijgbaar, waarvan verleden week in ons blad werd melding gemaakt. Men meldt uit Sassenheim: 't Is heusch niet zoo slecht gesteld met onze bloem- bollenkweekers, als men, de heeren bloemisten gehoord, wel denken zou. Van uit dez9 gemeente komt alweder een verblijdend bericht. Onze bloemenliefhebbers herinneren zich ongetwfifeld de nieuwe Narcis, door den heer Vos onlangs ter bezichtiging gesteld te Lisse. Natuurlijk bleef zfi ook den Engelschen niet onbekend. De heer Vos heeft nu met onze overburen een overeenkomst gesloten, krachtens welke hfi verplicht is van de nieuwe narcis te leverenin 1897 10000 Btuks voor f 8500. in 1898 10000 stuks -voor f7500.-, in 1899 10000 stuks voor f 6500. D e rechtbank t e *s-G ra v e n h a g e ^veroordeelde hedenden koopman aldaar, die goederen, door hem in commissie ontvangen, ten eigen bate beleende, tot 1 jaar en 6 maanden; den koopman te dier stede, die een gestolen hond kocht, wetende dat het dier van diefstal afkomstig was, tot 1 maand. Vrfiges.prokon werd de brievenbesteller uit »3cheveningen, die terechtstond, beklaagd zich geld te hebben toegeëigend, dat hfi oj een postquitantie zou hebben ontvangen. In den nacht van 3 op i Maart werd in een open waranda van de villa „Erica", aan den ouden Scheveningschen weg, door de politie, op baar ronde, een man slapende, althans ia slapen ie houding gevonden. Naast hem op tafel stond een zak met 3 eenden en een pak kleeren. Zoowel die eenden ials die kleeren behoorden aan de bewoners, of aan het dienstpersoneel van de vilia. Beklaagd die eendvogels en die kleeren gestolen te hebben, had zich heden voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden een schippersknecht zonder vaste woonplaats. De man beweerde nóch van de eenden, nóch van de kleeren iets te weten. In be« schonken toestand was hfi, zonder het to weten, het openstaande hek van de villa binnengeloopen en was in de waranda gaan slapen. Uit verschillende aanwijzingen, o. a. uit voetsporen en een op hem gevonden courantje, bleek evenwel dat beklaagde een bezoek aan de binnenkamer der villa had gebracht. Aldaar werden de goederen bewaard, die later in de waranda werden teruggevonden, Subst.-off. van justitie, mr. Pleyte, meende dat düidelfik is gébltken dat beklaagde een bezoek aan de linnenkamer had gebracht en de jas, waarin het -courantje had gezeten, dat later in zfin zak werd gevonden, in zfin bezit heeft gehad. Niettegenstaande de ontfcentenis vorderde ZEd. Adhtb.de veroordeeling van den beklaagde tot 2 jaar en 6 maanden. Mr. "Wupperman, den beklaagde als ver dediger toegevoegd, betwistte dat er eenig bewfi6 voor den diefstal is geleverd en vroeg vrfispraak. Voor de Rotterdams che recht bank hebben vier kantoorbedienden terecht gestaan wegens valschheid in geschrifte, doch onder eenigszins bfizondere omstandigheden. Werden vroeger de schepen aan de grens onderzocht, tegenwoordig heeft men ten dienste van den handel toegestaan een aangifte in de plaats van inlading. Ook al betreft het goederen, welke niet aan accfins onderhevig zfin, toch moet bfi het kantoor der accfinzen aangifte gedaan worden ten behoeve van de statistiek. Wanneer er haast bfi was, werd dit echter nogal eens verzuimd en dan vulde men gemakshalve zelf het -bewfis van aan gifte maar in en teekende dit met een of anderen naam. Het O. M. wees er op, dat hier wel dege lfik nadeel ontstaat, nl. voor de statistiek, waaraan tegenwoordig zooveel gedaan wordt. Of het nu een moreel of een financiëel belang geldt, achtte spr. hetzelfde. Het maatschappe lijk belang en de maatschappelijke or do zfin geschaad en dat is voldoende. Hfi eischte voor ieder 2 dagen gevangenisstraf. De verdediger, mr. A. Frain, achtte het een zonderlinge omstandigheid dat men hier 4 a 5 personen gaat vervolgen, terwfil jaren lang honderden hetzelfde bedreven. Pleiter wees er op dat het niet doen van aangifte te Rotterdam nog niet strafbaar is, daar men het nog te Lobit kan do9n en te Lobit wordt dit gedaan, de handteefcening van den ambte naar te Rotterdam is daarvoor niet eens noodig. Er is nadeel gedaan maar aan de weten schap en dat is volgens pleiterB opvatting niet strafbaar. Hfi acht het in ieder geval treurig dat de wet hier niet het opleggen van oen geldboete toelaat, want tegenover het gepleegde wfist hfi er op hoeveel schade de handel er door lfidt, wanneer men in den expeditiehandei lang moet wachten. De bl oe m b oil enk w e e k er bv or- eeniging „Het wapen van Monster" te Monster heeft hare groene veiling vastgesteld op 12 Mei. Zfi omvat ongeveer 1000 roe. Tot notaris is gekozen de heer A. F. A Leesberg te 's-Gravenhage en tot directeuren de heeren H. Homan te Noordwfik en A. De Mooy te Rfinsburg. Het is gisteren op de tentoon stelling van rfiwielen in de Militiezaal te Amsterdam ontzettend druk geweest. Des middags werd de tentoonstelling door ongeveer 1000 betalende bezoekers bezocht. De eereprfis, door den heer TL H. Dobbelman, voorzitter der Kynologen- vereeniging, op de hondententoonstelling te Rotterdam, uitgeloofd, nl. een gemonteerde massief zilveren eerebeker, bestemd voor den tentoonstelier (lid zfinde van eene kynologische vereeniging in Nederland) die het grootst aantal punten met zfin inzendingen behaalt, werd toegekend aan den heer S. J. Stephens, te Londen. Deze beker moet, om het eigen dom van den winner te worden, driemaal door denzelfden eigenaar worden gewonnen op een international tentoonstelling der K. Y. N. Winners ontvangen telkenmale da zilveren Eldee-Kennei-medaille met toepasse lijke inscriptie, terwfil op den beker de beeltenis van het winnende ras in üiellé-gravure zal worden aangebracht. De internationale hondententoonstelling was Zaterdag-avond voor den handwerk6stand tegen een zeer geringen entree-prfis toegankelijk, waarvan zeer velen gebruik maakten. De tentoonstelling werd gisteren door ruin: 2000 personen bezocht. Met het oog op hetend er het rundvee in de provincie Friesland heerschende mond- en klauwzeer hebben Gedeputeerde Staten dier provincie besloten veeartsenfi,' kundig toezicht te doen houden op het vei? dat, bestemd voor de markt te Leeuwarden, reeds Donderdags in de maiktstallen word* aangevoerd.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2