zal het ten slotte das tot een gemengde bezetting komen, waartoe elk der mogend heden haar contingent troepen levert. By al de rampen, die Creta treffen, dreigt nu nog hongersnood. Op het eiland zelf wordt weinig graan verbouwd; dit wordt anders in groote hoeveelheden uit den Piraeus aange voerd, maar nu is de toevoer afgesneden. Bovendien is van den laatsten oogst slechts oen deel binnengekomen, want de onlusten begonnen juist in den oogsttyd, met het ge volg, dat in vele districten de oogst verbrand is of ongemaaid op het veld is blyven staan. Alleen in het oosteiyk gedeelte van het eiland is de oogst binnengehaald, en aan vruchten, v\jgtn, sinaasappalen en olijven is daar geen gebrek. Onder de vluchtelingen uit Candano, die te Canea in 200 huizen van Turken zijn ondergebracht, heerscht groot gebrek. De Sultan heeft wel 2500 zak meel gezonden, maar er zou oneindig veel meer noodig zijn. In het geheele eiland zijn 25,000 menschen, die aan alles gebrek hebben. De opstandelingen zijn bezig het fort Spina- longa, dat reeds geruimen tijd belegerd wordt, te bombarde&ren. Het garnizoen biedt nog tegenstand. In het dorp Archanos en de omgeving hebben ver schillende gevechten plaats gehad. Volgens een telegram uit Canea hebben de correspondenten der Giisksche bladen de stad verlaten. De Grieksche consul, die even eens bevel heeft ontvangen heen te gaan, bevindt zich nog te Canea. Er is sprake van het zenden van troepen door de zes mogendheden ter vervanging van de troepen, die door* de oorlogsschepen aan land zijn gezet en thans het eiland bezet houden. De „Polit. Korresp." zegt, dat een nader voorstel der admiralen van de internationale vloot ten doel heeft, om door elke mogend heid ongeveer 600 man te doen ontschtpsn. Het Grieksche leger is mobiel verklaard. Een telegram uit Canea meldt, dat de Grieksche stoomboot „Smyrna" bij aankomst te Canea gedwongen werd weer te vertrekken. De „Smyrna" weigerde eerst, maar men dreigde haar kabels door te snijden. Uit Canea wordt tevens gemeld, dat daar oeD ware anarchie heerscht, in weerwil van de tegenwoordigheid der vreemde troepen, die echter geen bevelen hebben. De te Ath.ne verschijnende „Asti" bevat een telegram uit Larissa, waarin bevestigd wordt, dat men by Salonika een brug door middel van dynamiet in de lucht heeft laten vliegen, op het oogenblik, dat een trein met Turksche troepen passeerde. Een aantal Turksche soldaten moet verdronken zyn. Het „Fremdenblatt" en andere bladen te Weenen melden, dat het kabinet te St.-Peters- burg aan den commandant van het Russische eskader in de wateren van Creta bevel heeft gegeven, om, in overleg met de bevelhebbers der andere eskaders, over te gaan tot de blokkade van de Cretenzer en de Grieksche havens. Duitschland en Oostenryk hebben reeds dezelfde instructies aan hunne eskaders gegeven. Engeland en Italië zijn bereid aan de blokkade mede te doen en ook het deel nemen van Frankryk wordt als zeker be schouwd. Canea is dag en nacht aan plundering bloot gesteld. De huizen der christenen staan open, zoo het heet om vluchtelingen te kunnen opnemen. Diefstallen zyn aan de orde van den dag. Wanneer een dergelijke toestand biyft voortbestaan, zal Linuenkort het drie vi-rde deel der stad leeggeplunderd zyn. Volgens een bericht uit Larissa bevinden zich 18,000 Turksche soldaten to Elassona. De Turken bewaken de toegangen, waaruit ppstandelingen Macedonië zouden kunnen binnendringen. Onder de militairen te Larissa wordt de oorlogsverklaring met ongeduld verwacht. Vierhonderd Grieksche opstandelingen uit Bulgarye zijn naar Bourgas vertrokken, van waar zy door een Italiaansch schip naar den Piraeus zullen worden getransporteerd. Een geestdriftige menigte was by het ver trek tegenwoordig. Zeventien Turksche bataljons van Salonika zyn te Uskub aangekomen en zullen van daar naar de Servisch-Bulgaarsche grens ver trekken. Te Konstantinopel wordt ontkend, dat de spoorwegbrug naby Salonika (zie hierboven) 'door dynamiet in de lucht is gevlogon. De brug is door den stroom weggeslagen, op het oogenblik, toen een trein met Turksche sol daten passeerde. St. Peters burg, 14 MaartHet (officieuze) „Journal de St.-Péters'oourg" zegt, dat de Grieksche nota van antwoord zeker niet be vredigend is. De mogendheden hadden geen reden om de meening der Grieksche regeering in te winnen; zy hebben eenvoudig op een ondubbelzinnigo wyze, zooals door de omstan digheden geboden was, haren wil te Athene kenbaar gemaakt. Door geen gevolg te geven aan deze wilsuiting, toonde Griekenland, dat het onder humane voorwendsels streefde naar de annexatie van Creta door een handgreep. Intusschen zyn de mogendheden te eenstem mig, om den vrede in het Oosten te hand haven, dan dat zy zulke bedoelingen zouden goedkeuren. Met het oog op het weigerend antwoord, zagen de mogendheden zich genood zaakt, tot maatregelen van geweld te grypen zy zouden gelyktydig in de rykolyke hulp bronnen, waarover zy beschikken, een zeker middel tot pacificoering van Creta vinden zonder de hulp der G;iekscho troepen. BUITENLAND. Frankryk. In den Paryschen gemeenteraad heeft een der socialistische leden voorgesteld, een adres van aanmoediging aan het Grieksche volk te zenden. De prefect der Seine verklaarde zich tegen het voorstel, omdat het, met het oog op de hangende diplomatieke besprekingen en den tegenwoordigen staat van zaken, niet wenschoiyk was, dat een lichaam als een gemeenteraad zich party stelde. Een lid der rechterzyde verklaarde het voorstel te steuDen in naam d9r menschelijkheid en verlangde een stemming. Met een meerderheid van 48 stemmen werd het voorstel aangenomen. Ook de gemeenteraad van Rysel heeft be sloten een acres van sympathie aan het Grieksche volk te zenden. In het adres wordt gezegd, dat Frankryk zyn verledeif oneer zou aandosn als het zich door den Duitschen keizer op sleeptouw liet nomen tegen G.jekenland, en dat het door een dergolyke houding het bewys zou leveren, dat hot zich by de ontweldiging van Elzas en Lotharingen aan het vaderland als een voldongen feit neerlegt. Naar aanleiding der ontmoeting van president Faiire met koningin Victoria wyzen de Fransche bladen er op, dat het de eerste maal is geweest, dat een president der repu bliek officieel de koningin van Engeland begroette. Slechts maarschalk Mac Mahon heeft haar eenmaal ontmoet, maar deze samen komst had geen officieel karakter. De koningin reisde toen incognito onder den naam gravin van Kent en de maarschalk giüg haar een voudig begroeten, toen zy een korten tijd te Paiys vertoefde. Ncch Grévy noch Carnot hebben haar ooit ontmoet. Koningin Victoria is Vrydag te Nizza aan gekomen. Zy werd aan het station opgewacht door prins Louis van Batten berg, hertog George van Leuchtenburg en den hertog van Saksen-Coburg-Gotha, benevens verschillence autoriteiten. Dul tvohland* De begrootingscommissie van den Ryksdag verwierp met 16 tegen 11 stemmen den eer sten der aangevraagde nieuwe kruisers en met 17 tegen 10 stemmen den bouw van den tweeden kruiser, waarmede nog niet een aanvang is gemaakt, van een aviso en van negen torpedobooten, ten bedrage van onge veer negen miilioen mark. Ni it om de bedra gen, maar om het beginsel zyn deze besluiten, in verband met de politiek, opmerkeiyk. De commissie had den vorigen dag reeds vier miilioen mark voor bouwkosten ten be hoeve van onderhanden zynde oorlogsschepen geschrapt. Behalve den graaf van Vlaanderen zullen nog de kroonprinses van Rumenië, de kroon prins van Zweden en Noorwegen en de hertog van Connaught naar Berlyn komen om het Kaiser-Wilhelm-feest by te wonen. flo&njob Uit Cuba wordt gemeld, dat de hoofden der opstandelingen Arce en Pio Silva met 22 volgelingen zich onderworpen hebben. Men verwacht, dat nog meer insurgenten zich zullen onderwerpen. Uit Havanna wordt tevens bericht, dat de Cubaansche opstandelingen zyn verslagen in de provinciën Villas, Matanzas en Havanna, met een verlies van 60 cooden en etn aantal gewonden. Uit Madrid wordt aan de „Frft. Ztg." gemeld, dat de koningin geweigerd heeft het besluit, waarby generaal Polavieja worn teruggeroepen, te onderteekenen. Er loopen geruchten van een ministeriëele crisis. Argentinië. De regeering heeft den spoorweg San-Chris- to'oal-TucumaD, aan een Fransche Maat- schappy behoorende, aangekocht voor 53 mil. lioen franken. Telegrammen. CHRISTIANIA, 13 Maart. Het Storthing in Noorwegen koo3 den heer Ullmann (radi caal) tot president. PARIJS, 14 Maart. De Grieksche legatie te Parys heeft aan de „Agence Havas" een docu ment medegedeeld, bevatten je brieven van de hoofiun der Cretenzer opstandrlingen aan commodore Reineck, welke moeten dienen als bewys dat de heer Reineck de Cretenzers wel degeiyk in konnis heeft gesteld met het be sluit der mogendheden omtrent het verleenen van autonomie aan Creta. Naar vroeger resds gemeld is, hebben de bladen beweerd, dat de Grieksche admiraal zulks niet had gedaan [zoodat hy dus verraad zou hebben gepleegd]. ATHENE, 14 Maart. In een onderhoud, dat zy Zaterdag met de admiralen haddeD, verklaarden de hoofden van den opstand een stemmig dat zy annexatie wilden. Er is geen enkele instructie ontvangen be treffende de autonomie; doch de admiraals en de consuls zullen een proclamatie betreffende dit onderwerp uitvaardigen. KAAPSTAD, 14 Maart. Er wordt bericht, dat er esn stilstand is gekomen in de onder handelingen omtrent een nauwere aaneenslui ting tusschen de Zuid-Afrikaansche Republieken den Oranje-Vrystaat. De vertegenwoordigers van den laatsten staat moeten van oordeel zyn, dat de eischen van de Zuid-Afrikaansche Republiek te boog zyn. KEULEN, 16 Maart. Door de „Köln. Ztg." wordt bevestigd, dat de minister van marine, admiraal Von Hollmann, ontslag heeft ge vraagd. LONDEN, 15 Maart. De „Daily Chronicle" zegt, tot de medeJeeling gemachtigd te zyn, dat het toepassen van dwangmaatregelen tegen Griekenland, door het blokkeeren van de kust van Creta en van enkele nog niet genoemde Grieksche havens, Woensdag zal beginnen. Thans is Griekenland een formeel ultimatum gesteld. LONDEN, 15 Maart. Uit Kaapstad werd Zaterdag aan de „Daily Mail" gemeld, dat Duitschland herhaaldelijk groote scheepsladin gen oorlogsammunitie naar Transvaal zendt, die aan de Walvischbaai worden ontscheept en van daar landinwaarts worden vervoerd. Dit wekt wantrouwen op in do officiëele kringen v, n Kaapstad. De Transvaal wapent zich voortdurend. Uit Frankryk alleen worden maandelyks ongeveer driehonderd ton kanon nen en krygsvoorraad naar Transvaal ver zonden. De „Cape Times" meldt, dat geweren, die van het stempel van het Duitsche leger voor zien zyn, in de oostelyko districten zyn binnen gesmokkeld, in Hamburgsche couranten ge wikkeld. INGEZONDEN. Geachte Redactie I Vergun my, ter verduideiykiog, eene enkele opnurking naar aanleiding van Uw artikel in het derde blad van Zaterdagavond. Evenals wy vorige week aan „Het Vader land" per brief doden, deelde ik mondeling aan Uwe Redactie mede, dat bet artikel over doctorstit Is, door U in een Persoverzicht weer gegeven, zeer onvolledig wa6, en niet geschikt om anderen op de hoogte der quaestie te brengen. En evenals aan de courant in de hofstad, gaf ik U de nummers van het „Tydscbrift voor Geneeskunde" op, waar U zoudt kunnen vinden wat er vóór en tegen geschreven was. Toen men my mededeelde, dat het „Tyd- schrift voor Geneeskunde" niet op het bureel aanwezig was, heb ik gezegd, dat, indien de Redactie er prys op stelde den waren stand van zaken te leeren kennen, ik myn exemplaar gaarne voor een paar dagen wilde afstaan. Op het door my aangegeven uur heeft men dan ock die nummers by my gehaald. Ik heb or my van onthouden de vraag te bespreken of, en zoo ja, op welke wyze, ge bruik zou worden gemaakt van de artikelen, door ons aangewezen; evenmin is door Uwe Redactie daarover iets gevraagd of toegezegd. Onze houding tegenover „Vaderland*" en „Leidscb Dagblad" was derhalve deze: Het artik 1, door U geschreven of overgenomen, is onjuist, daarom geven wy U op, waar Ge U beter licht kunt verschaffen. Alleen heb ik er bygevoegd en dit was allerminst een verzoek aan Uwe Redactie dat, indien nog andere bladen de verko-rio voorstelling van „Het Va .'erlana" overname. wy or ten slotte toe genoopt zouden women, in die couranten oene uiteenzetting van de zaak ta geven. Niet dan ongaarne zullen wy daartoe over gaan, en wy hebben daarom ook nog geen gebruik gemaakt van de gelegenheid, die „Het Vaderland" ons aanbood, om in hare kolommen onze zienswyze toe te lichton. De bespreking van den doctorstitel is waar- iyk niet met onzen wensch oor dat blad op publiek terrein overgebracht; jammer, dat die eerste mededeeling buiten de medische t laden, nauweiyks eene juiste of zelfs onpartydige mag hoeten. 15 Maart 1897. Dr. Den Hotjter. Mijnheer de Redacteur Zoudt U zoo vriendelyk willen zyn het onderstaande in Uw blad op te nemen? U by vooroaat dankzeggend, Hoogachten i, Uw dw. C. Verster. Geachte Meer Van der Meer! Even wil ik U antwoorden op Uw inge zonden stukje (Maandag 15 Maart, 2de blad L. D.), dat ik aardig geschreven vind en ten zeerste waardeer. Maar.... heuschl 't Was waariyk niet te doen om „die boom of tien, die daar als op één hoop gesmeten stonden." Deze toch waren om den drommel door Moeder Natuur niet zoo maar „neergegooid". Het was een schilderachtige groep, één van do weinigen, waaruit nog eens een rcare boom, zoo.ils de Natuur hem laat worden, te onderkennen viel, één, waaraan het prozaïsche mensche- lyk snoeimes nog vreemd bl-.ef. Nu plant U daar, waarde Heer, langs een kruising van wandelpaden, een aantal jonge boompjes op regelmatige afstanden, zooals do bollen op een bloamenland worden gezet, die, geloof me, al worden zy zoo oud als Methusalera zelf, nimmer kunnen vergoeden het schilderachtige schoon, dat door U word weggemaakt. Nog dit: Ik heb in 't minst niet Uwe ondernjroiDf, die als „Neubau" zoozeer in dezen tyd behoort, tot schade willen zyn, er. ik zal my mèt U verheugen als het „Villa park" te Oegstgeest zal zyn tot stand gebracht, maar dit kan ik U wel zeggen, dat, hoe schoon het oek zal worden, gy my persoon- ïyk nimmer het heeriyk gezicht in den zomer van die weelderig grazende koeien onder die pittoresk gegroopeerde zonnige boenen zult kunnen teruggeven. Daaraan blyft alleen de herinnering. Ten slotte kan ik U geruststellen en U de verzekering geven, dat dit scbryven, evenmin als het vorige, onder te zwaarmoedig gepeins is geschreven, wèl met weemoed aan de herdenking van zooveel verloren „schoon". C. Vbrsteb. Mijnheer de Redacteur Mag ik U eens vragen of het asphyxiatie- tos8tel, dat hier zal komen (waarvoor ik wer- keiyk hulde breng aan Burgemeester en Wet houders), ook door particulieren voor hunne dieren mag gebruikt worden tegen vergoeding? Zou daaromtrent niet een en ander kunnen worden bepaald? X. Geachte Redacteur! In het „Leidsch Dagblad" las ik voor eenige dagen als curiositeit van een kippenei met drie dooiers, zeker zeldzaam; daarna van een van een gewicht van ik meen 192 gram, dat zeker ook wel meer dan één dooier bevat zal hebben. Als tegenhanger van dit laatste zend ik u hierby een kippenei tor zwaarte van één gram, dat alleen eiwit schynt te bevatten. Het is niet grooter dan een kleine knikker. Nu treft men wel meer zeer kleine kippen- eitjes aan, gewooniyk de laatste van den eierstok, welke eitjes dan vooral in Indië by het bygeloovige volk bestempeld worden met den na«m van haneneieren! Hot vreemde van dit exemplaar is echter, dat het by het door slaan van een gewoon kippenei daaruit te voorschyn kwam en in het eiwit zat. Ik heb daarvan nog nooit geboord en het zal zeker ook wel tot de zeldzaamheden behooren. Men zou het kunn3n noemen een foetus in foetu. Achtend, Leiden, Uw Dw. Dr. 15 Maart 1897. N. [Htt bewuste kippeneitje ontvingen we heel zorgvuldig gepakt in watten in een klein doosje. Het is in onze vestibule ter bezichti ging gesteld. Red.] Mijnheer de Redacteur! Gelieve voor 't volgende my een plaatsje in Uw veelgelezen Blad toe te staan, waar voor ik U beleefd by voorbaat dank zeg. Kat wij kers! Wy, die geloovpn aan een God, die recht en gerechtigheid eischt van al Zyn kinderen, zoo eisch ik ook gerechtigheid van hat Hoofd dezer Gemeente, en zie my verplicht de log^n tegen te spreken, die uitgesproken is door?? maar, in de Raadsvergade iDg van 10 Maart 1S97, als zoude ik gcon Gemeente-ambtena resse zyn. Dat ben ik al van 1871 af, want 23 Juni 1871 heb ik myne aanstelling als zoodayiig ontvangen, welk stuk my ink-nnis stelde met liet besluit van den Raad, dat ik reeds op 1 Mei 1871 was benoomd tot Gemeente-vroedvrouw alhier op eene jaar wedde van f 125. Dat ligt ter inzage voor belangstellenden in recht en gerechtigheiden in dien geest vermeen ik recht op pensioen te hebben, na oen diensttyd van 30, neeD, van 60 janr, want ik heb dag en nacht voor de Gemeente gearbeid, en ben reeds op ver zoek van den Wethoudor J. Scbaddé van Doom, Li^r gebleven 4 jaar teg.n vergoeding van myn huur, zynde f 40 per j lar. M. d. R. 1 U nogmaals dank betuigende voor de plaatsing dezer, heb ik de eer te zyn, Uw Abonnée Katwijk aan Zee, A. C. Bekking, 15 Maart 1897. Verloskundige. ACADEniËNlEUWI, Amsterdam: Door de Geneeskundige Staatscommissie zyn bevorderd tot arts de heeren W. J. Bakker Jz., geb. te Amsterdam W. A. Vogqlaar, geb. te Dioteloord; en Hk. Th. Herman, geb. te Amsterdam; en is toe gelaten voor het 1ste gedeelte de heer A. C. A. Hoffman. Beursbericht. Amsterdam, 15 Maart. De markt was heden vast en stil. Oostenr. Mei 84s/ei 843/v Turken D 18'/2, Turken C 187/a, Loten 23'/*- Potroleumbronncn Ned.- lndië 806. Dordt3che 130. Arkansas 443. Ter minal 123'/2. Beltshares 685/s. Portugal 23l/4. Dali 735, beter. Marktberichten. Rotterdam, 15 Maart. Voe. Aanvoer Paard Veulens, magere en 392 vette RundereD, 118 vette- en graekalveren, nuchter Kalf, 129 Schapen of lammeren, 563 Varkens, 13iggen, Bokken of Geit. Ezels. Men noteeit: Oeson en vette Bunderen late qua]. 62 a 2de qaal. 68 a 3de qual. 56 a cents. Kalveren lste qual. 95, 2de qaal. 80 a 85 ct., Stieren lste qual. 2de qual. 8de qual. ote. alles per KG. Schapenmarkt. Noteering: lste qaal. 65, 2de qaal. 50 a Zuiglammeren cents por KG. Varkens. Notoering. lste qual. 44 a 2de qual. 43 a 3de qual. 41 a conté, Licht soort 36 a 37 cents per KG. Goede aanvoer, trago handel. Aardappelen: Spuischo jammen, ƒ2.10 a ƒ2.30. Overmaassche, 2.80 a 2.60. Geldersche blauwe ƒ1.70 a 1.80. Gold. Kralen a Flak- keesche jammen ƒ2.10 a ƒ2.20. Poters ƒ0.90 a 1.10. Champions ƒ1.25 a ƒ1.50. Weinig aanvoer, geen vraag. Alfen, 15 Maart. Aangevoerd 3 wagens kaas, partijea, te zameu 127 stuks. Prijs: Goudsche kaas lste qual. 17.a ƒ21.zwaardere a 2de qual. a fEdainmor f- a .Schiedam, 13 Maart. Netoering van de Mai.o- iaars. Moatwfin ƒ7.Jenever ƒ11.—, Idem Auist proef ƒ12.50 per Ned. vat 2:1 zonder fust, zonder de belaaoag. Spoeliag-commie^ie ƒ1.80 per ketel. Noteeriag van don Braudorebond. MooUriju ƒ6l/ï a &/g por heet. ct„ zon lor fa<rt ca zonder belasting. LEI BEN, 16 Kaart. By de heden alhier gehouden verkooping van cokes by partyen van 10 en 5 heet., war«n de prijzen f 4.60 en f 2.30. Namens het bestuur wordt ons gemeld, dat jongstleden Zaterdag te Katwyk aan Zee een niauwe Chr. Jongelingsvereeniging onder de zinspreuk „Romeinen 8 vers 31ö is op gericht, zich met'"*een voerloopig bestuur, (Jh. Haasnoot, president, en P. Carton, secretarie, alsmede een penningmeester en een biblioth* caris) by het Ned. Jongelingsverbond heef aangesloten, en zich ook zal aansluiten by der verbondering Leiden. De eerste vergadering werd ten gevolge der welwillendheid van den heer C. Haasnoot gehouden in het lokaal van genoemden heer. Wyien jbr. mr. Beelaerts van Blokland was lid der Staats-Commissie voor de Grontk wets herziening van 1887; lid van het bestuui der Vereeniging „De Militaire Willemeorde", en nu laatstelyk lid der onlangs benoemde Staats-commi88ie voor het Internationaal Privaatrecht. In Nederland was hy niet gaccrediteerd ala gezant, &1 behartigde hy ook daar de belangen van de Zuid-Afrikaansche Republiek. Op uitdrukkelyk verlangen van de familie van den overledene wordt verzocht aan hen, die daartoe het voornemen mochten hebben, geen kransen aan te bieden. De begrafenis is bepaald op Woensdag ochtend a. s. te elf uren van het sterfhuis aan de Koninginnegracht naar „Oud-Eik-en- Duinen." Gisteravond werd in de zaal in den Haagschen Dierentuin, waarin het gouden feest van „Pulcbri" Zaterdagavond is gevierd, door velen gebruik gemaakt van de gelegen heid om de decoraties in oogenschouw te nemen. Daar tr tevens muziek werd gemaakt, was dit voor velen een genot. Natuuriyk miste de zaal de bekoring van den vorigen avond. De eerewacht, die to' n in het wachthuis dienst deed en bestond uit dragers van verschillende grenadiers uniformen uit het begin dezer eeuw, oude snorre- baarden mot de berenmutsen, die een eere- saluut aan de Koninginnen by haar komst en vertrek brachten, ontbrak; de nieuwe machine, die, na eenige omwentelingen, schil deryen produceerde van elk genre, werkt® niet; Galathój bleef dood, en Trilby verroerde zich niet, maar de wafel- en poffertjeskramen waren open, de kykkast eveneens en het molentje draaide. De decoraties vielen nu meer in 't oog en de poort met het bruggetje over den wal was zoo typisch, dat vele onnoozelen het gro3nvuile water voor echt aanz igen. Ook het salon, door de firma Jongbloet zoo fraai ver sierd, trok do aandacht, niet minder dan de dècoratio met klimop en de kleuren van „Pulchri" in de feestzaal. Op den feestavond zeiven van „Pulchri" gaven de heeren Mesdag en Bisschop by voortduring aan de Vorstinnen inlichtingen en ophelderingen, terwyl verscheidene kunste naars, 0. a. de ontwerpers van de tableaux- vivants, aan Hare Mc-jesteiten werden voor gesteld. Het stoomschip „Oengaran," van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 15 Maart te Marseille; de „Prinses Marie," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 14 Maart te Padang de „Prins Willem I" vertiok 13 Maart van Nieuw-York naar West-Indié; de „Soambing", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 14 Maart te Southampton. Een veehouder in het Friosche dorp Oosterend heeft 18 kalveren aan mond en klauwzeer verloren. By den landbouwer M. Terpstra, te Ried (Fr.), is een kalf met halve pooton geboren, Nadat reeds geruchten hadden geloopen, dat by het te water geraken en verdrinken van orie personen by de Dordsche brug te Nieuw Dordrecht geen ongeluk, maar moetwil in het spel was, vermeldt de „Emmer Ct." thans, dat de persooo, die van de vier by de Dordschebrug te water geraakte lieden alleen is gered, in hechtenis is genomen, en door de marechaussees gevankeiyk naar Assen is gebracht. Burgerlijke Stand van Leiden. Eerste huwelijksafkondiging van 14 Maart. K. Van den Berg jm. 22 i. en E. Van Grieken jd. 22 j.F. P- De Graaf im.32 j. en L. M. Van Booren jd. 24 j. J. W. Zirkzee w. 22 j. en W. C. Del meer jd. 27 j. J. Verhoeven jm. 22 j. en J. M. Van Leeuwen jd. 22 YV. F. Meijer® jm. 22 j. en J. M. Snik jd. 20 j. J. Arnold us jm. 21 j. en en J. Van Riet p, 26 j. J. Kleyn jra. 22 j. en P. Van der Zwtvt jd. 22 j. W. Bazuin jm. 29 en M. Bazuin jd. 27 j. VOORSCHOTEN. Geboren: Gysje, D. van W. Nederhelman en C. Van Vredendaal-• - Marga retha Johanna, D. van J. Koot en G. Van Penten. - Nicolaas, v. N. Timmers on N. v. d. Brink. Leendert, Z. van C. v Eyk de Lange cn A. C. v. Hooidonk. Gcertroida Jacoba en Maria He lena, D. van A. J. Roodakker en E. Bentvelzen, m» aa

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3