ADVERTENTIE». teur dog gezi°n, wandelende op den Rotter- damschen straatweg. Twee getuigen Verklaarden, de beklaagien den volgenden ochtend op den weg van Delft naar Den Haag te hebben gezien in het bezit van een mand met konijnen en van eon ge- volden zak, waarop bloedvlekken zichtbaar wareD. Beklaagden ontkenden echter op bedoeld tijdstip daar geweest te zijn. Wel erkende de tweede bekl. een mand met konijnen in zijn bezit te hebben gehad, bewerende, die konijnen te Delft gekocht en voor een kleine winst weder verkocht te hebben. Beiden erkenden voorts in den ochtend van 28 Januari in een herborg te Delft vertoefd te hebben met een gevulden z^k, doch ze wisten zelf niet wat de zak inhield; een onbekende zou den zak aan den lsten bekl. hebben ter hand gesteld, om dien te 's-Gravenhage te bezorpen tegen belooning van 1.50. Door een bode van Delft op Den Haig hadden zy toen den zak voor f 0.20 doen vervoeren naar een veerhuis aan het Zieken, alwaar de lsto bekl., toen hij zijn vrachtje daar kwam afhalen, werd gearresteerd. Op hem werd bevonden een bebloed mes. Volgens zyn beweren had bij dit van zyn medebeklaagde gekregen, wat deze bevestigde, onder mededeeling, dat hg er kort geleden een konijn mede geslacht had. Een getuige verklaarde nog, dat h\j den lsten bekl. op diens verzoek op 27 Jan. een zak verschaft had en dat de 2de beklaagde hem den volgenden ochtend 17 kippen te koop aanbood. Niettegenstaande dit alles, bleven de be klaagden alle schuld aan het hun ton laste jelegde ontkennen. Het Openbaar Ministerie achtte evenwel bun schuld voldoende bewezen en vorderde voor den eersten beklaagde zes en voor den fnderen twee j iren gevangenisstraf. Het Openb. Min. deed nog opmerken, dat z. ihoewel do feiten te Overschie, en alzoo buiten het arrondissement 's-Gravenhage, waren gepleegd, de zaak toch terecht, voor dez9 rechtbank werd behandeld, omdat de beklaagden te 's Gravenhage woonden en het onderzoek der zaak voor bet grootste gedeelte van uit Den Haag door de politie dier gemeente heeft plaats gehad. De verdediger, irr. Van Gilse, concludeerde met vertrouwen tot vrijspraak. Onder het kantongerecht-publiek te 's-Gravenhage ging gisterochtend een alge- meon „hè?" van verbazing op, toen de deur waarder, in de strafzitting, van de rol aflas een naam, welke sedert ruim vier jaren niet meer in de audiëntie-zaal weerklonken had, een naam, waaraan onafscheidelijk verbonden is een gedachte aan de „Ommerschans" en aan op zijn minst een driehonderdtal veroor deelingen wegens openbare dronkenschap. Het was die van een vrouwspersoon, be kend onder den volksnaam van „Mie de honden- scheerster". Waratje, vier jaren lang had zy zich goed gehouden, waarvoor de kantonrechter haar gisteren een eervolle vermelding niet onthield. Maar het drankduiveltje schijnt zich weer te bobben vertoond by Mie, oio thans ruim drie kwart eeuw oud is, maar nog niets verloren heeft van bare spraakzaamheid van weleer. Wel schynt haar geheugen een weinig to hebben geleden, want toen zij gisterochtend met verontwaardiging van de hand wees de aantyging, dat zy zich op 6 Februari jl. 's namiddags te 3 uren in „kennelyken staat" had bevonden, beweerde zy eerst, dat zy, wegens haren hoogen ouderdom zwak ter been zijnde, door een hevigen wind op den bewus- ten dag van de been was geraakt en daar door dronkenvrouw8-allure6 had vertoond, maar een oogenblikje later, eigenlijk in één adem, trachtte zy haar aanraking met de straatsteenen daaraan toe te schryven, dat „leelyke kwajongens" haar door een sneeuw ballen-bombardement haar evenwicht hadden doen verliezen. Zy dronk geen droppel drank meer, verzekerde zy met hoogen ernstsedert vier jaren niet meer, bevestigde zy met na druk; maar alsof zy zich nog niet volkomen overtuigd hield, dat de kantonrechter haar gelooven zou, voegde zy er met veel ernst als haar overtuiging aan toe, dat „haar zalige „zoon gewis uit zyn graf heelemaal (zou) „opstaan, als zij kon vermoeden, dat zyn oude .moeder weer aan den drank was geraakt." Maar het Openbaar Ministerie kwam met oen dooddoener, welke Mie zichtbaar over blufte. De ambtenaar maakte namelyk open baar, dat reeds vóór deze vervolging by hem een proces-verbaal wegeos dronkenschap tegen de vrouw was ingekomen, maar dat Z.E.A. aan dat eerste verbaal na vier jaren geen gevolg had gegeven, omdat ook by werkeiyk in de meening verkeerde, dat Mie na zóóveel jaren van onthouding weer eens een ongelukje had gehad. Maar het kort daarop ingekomen tweede proces verbaal had den ambtenaar van zyn dwaling overtuigd en daarom zou hy maar weer beginnen met een geringe geldboete, f 3, te vorderen, op hoop van beterschap. Na nog een vaderiyke vermaning te hebben ontvangen van den kantonrechter, wien het vooruitzicht op een nieuwe campagne tegen het 76-jarige gryze oudje zichtbaar tegenstond, ging Mie heen, met groote schreden, belo vende nooit meer voor de heeren te zullen ▼erschynen I De rechtbank te Rotterdam had gisteren een eigenaardige zaak te behandelen, minder wat de feiten zelf, dan wat de bykomende omstandigheden betreft. Terecht stond nl. de Maleier Ali, bediende op het stoomschip „Bromo," die den 12 Febr. jl. zyn confrater Soliman met een s.herp voor- Werp zoodanig in dt.n rug had gestoken, dat een levensgevaariyke wond ontstond. Als tolk diende de heer A. A. Hoos, oud- resilent van B^li en Lombok. Na verboor van den beklaagde, die het ten laste gelegde ontkende, moest ook de verwonde Soliman verklaring afleggen, waarvoor het noodig was hem den eed af te nemen. Te dien einde hield do he.r Hoos den get. den geschreven Koran boven het hoofd en zeide hem de Mohamme- daan8che eedsformule voor, die daarop door getuige werd nagezegd. Over deze wyze van eedsaflegging ontstond reeds dadeiyk verschil tusschen het Openbaar Ministerie en den verde diger, mr. Fruin. Eerstgenosmde achtte haar alleszins voldoende en herinnerde er o. a. aan, dat men ten tyde der tentoonstelling te Amster dam met dergelijke moeilykheden bad te kampen gehad, en zelfs Cbineezen waren gehoord als getuigen, zonder gebruikmaking vsn de daartoe in China voorgeschreven ont hoofde kip. Mr. Fruin daarentegen was van andere meening. Zich beroepende op hot oor deel van prof. Van den Berg uit Delft, merkte hy op dat het Mohammedaansche recht den eed by strafzaken niet kent, wel in civiele zaken. Op Java echter wordt in afwijking vdn het orthodox Islamisme de eed ook in straf zaken afgenomen, maar dan alleen door een priester of hadji. Hier is dit geschied door ten ongeloovige en heeft dus geen bindende kracht. Tot de feiten zelf overgaande, kregen we nog een zeer eigenaardige vertooning. Pleiter haalde nl. een groote kris te voorschyn en deelde mede, dat hy met zyn vriend mr. Knot tenbelt had beproefd, of er mogelykheid be stond, dat Soliman zichzelf in den rug had gewond by bet zwaaien met zyn kris. Deze proefneming werd voor de rechtbank herhaald. De heer Knottenbelt in het karakter van Soli man nam een gebukt aanvallende houding aan en zwaaide een groot vouwbeen met de recht-rhand boven het hoofd. Mr. Fruin ofte wel Ali greep daarop zun tegenparty zooianig by den rechterarm, dat bet vouwbeen met vry wat kracht tusschen de schouderbladen van zyn vriend Knottenbelt te recht kwam. Aldus verklaarde hy de verwonding, onder verwy zing naar de lenigheid van den Maleier. Het meest eigenaardige echter was, dat de heer Hoos, na re- en dupliek als getuige ge hoord wordende, na beëeöigd te zyn, verklaar, e de opvatting van prof. Van den Berg omtrent de eedsquaestie volkomen te deelen. Het O. M. vorderde één jaar gevangenis straf. De verdediger vroeg een lichtere straf. Gisteren is te Rotterdam bet schavot, dat op een der zolders van den Stadstimmertuin aldaar is gevonden, opgesteld ten einde er eenige photographieön van te nemen. Een rood geverfde breedo trap geeft tot het platform toegang, waarop verschillende beulsattributen aanwezig zijn, als in de eerste plaats de galg met toebehooren, schandpalen, folterpalen, een paal waaraan degenen beves tigd werden, die tot het brandmerk veroor deeld waren en een vuurpot waarin nog een aantal verroeste yzers met vermolmdo houten handvatten aanwezig zyn, die dienstig waren om te brandmerken odz. De bovenbouw van bet schavot zal in het stedelyk museum een plaats vinden. Een ernstig ongeval deed zich, zooals uit Brussel gemeld wordt, in de myn „Coucbant du Frómi" voor. Toen de berg werkers na afloop van hun arbeiders naar boven stegen, brak de ketting van den bak waarin zy gezeten waren, waardoor zy allen in de diepte stortten. Tot dusver zyn drie ïyken ge vonden. BUITENLAND. Frankryk. Om 6 uren gisternamiddag had te Noisy- le-Sec de ontmoeting plaats van koningin Victoria (die weer eenigen tyd in Frankryk komt doorbrengen) en president Faure. De koningin bleef in den waggon, omdat zy slecht ter been is. Het gesprek was zeer hartelyk en liep vooral over de reis der koningin. Nadat het onderhoud een kwartier had ge duurd, vertrokken de beide treinen weer. Naar het heet, zal Koningin Victoria misschien ook eenige dagen te Darmstadt gaan doorbrengen, na afloop van haar verbiyf in Frankryk. H. M. zou dan omstreeks 20 April uit Nice vertrekken, en over Vlissingen met het koninkiyke jacht naar Engeland terugkeeren, zoodat zy den 30sten op Windsor Castle terug zou zyn. Italië. Uit Napels is een Italiaansch stoomschip naar Massowah vertrokken met het eerste deel van de acht millioen lire aan boord die Italië aan den Negus zal betalen voor het onderhoud der gevangenen. Aan* het ministerie van oorlog houdt men zich bezig met de teekening van een nieuwe kaart van Erythrea naar de nieuwe grenslyn. De opstand op Creta. Over het ontzet van Candano, op Creta, worden de volgende nadere byzonderheden gemeld De Engelsche consul, 6ir A. Biliotti was er eerst alleen heengegaan. Hy vond de plaats geheel omsingeld door 6- a 7000 Cretenzers, die een gestadig vuur onderhielden, waarop de Turken slechts flauwtjes antwoordden. Tot des avonds bleef hy in de stad, maar begrijpende, dat een Europeesche strydmacht noodig was om de bezetting te verlossen, keerde hy naar Selino terug. Nog dezelfden nacht begaf hy zich op nieuw naar Candano met een strydmacht, bestaande uit 250 Engelsche soldaten, 100 Franschen, 100 Oostenrykers, 150 Russen en 55 Italianen, onder bevel van den commandant van een Engelsch oorlogsschip. De belegerde plaats werd vroeg in den morgen bereikt. Terwyi de strydmacht in de buurt bleef, ging de consul de stad binnen, om den uittocht te regelen. Met de insurgenten was afgesproken dat de Turksche soldaten de wapens mochten behouden, maar toen de bezetting buitenkwam, ontstond de grootste verwarring. Voor zoover zy daarin niet door het escorte verhinderd werden, ontrukten de Cretenzers aan de Ba- 8chi-Bazoeks hun wapens; men had de grootste moeite om te beletten dat de Muzel mannen gingen vuren, in welk geval een alge meen gevecht en een gruweiyk bloedbad onder de vrouwen en kinderen onvormydeiyk zou zyn geweest. De Cretenzers volgden de uitge wekenen totdat men aan een nauwen pas kwam; deze werd door het escorte afgezet, zoodat de insurgenten niet verder konden. In het geheel w<rden 543 mannen, 1047 vrouwen en kinderen en 340 soldaten in vei ligheid gebracht. De bezetting had, toen zy verlost werd, nog slechts 7 kisten patronen; de ammunitie voor de kanonnen was uitge put. Ook aan brood was gebrek, maar anders had men bet nog wel een jaar knnnen uit houden, meende de gouverneur. By het bombardeoren van de opstandelin gen te Hierapetra door een Italiaansch pant serschip is aanvoerder Kominaki gedood door een kanonskogel. Men zegt dat nog 10 anderen gedood zyn. De Grieksche minister van buitenlandsche zaken SkouzÖ3 heeft aan den Griekscben gevolmachtigde te Washington een telegram gezonden, waarin hy de levendige erkente lijkheid van Griekenland voor de sympathie van den Amerikaanschen Senaat uitspreekt. De aartsbisschop van Cyprus zond een telegram aan koning George. Deze verzocht in zyn antwoord den aartsbisschop, by het volk van. Cyprus de tolk zyner erkentelijk beid te zyn. Kapitein Karaka, de aanvoerder der insur genten om Heraclion, heeft tot den comman dant van het Italiaanscbe pantserschip (dat op de insurgenten geschoten heeft) een protest gericht tegen het partydig optreden der vloot ten gunste der Muzelmannen. Tegeiykertyd kondigt by zyn onherroepelijk voornemen aan om het fort Hierapetra aan te vallen. De Atheensche bladen varen heftig uit tegen bet bombardeeren door het Italiaansche pantserschip. De balién in de meeste Europeesche landen hebben de balie van Athene gelukgewenscht met de houding van Griekenland. De Grieksche bladen geven aan de buiten landsche vrijwilligers den raad, hun komst in Griekenland uit te stellen totdat er een vreem denlegioen gevormd is. Te Candia ontbreken levensmiddelen. Op het geheele eiland hebben 25,000 a 30,000 personen behoefte aan onderstand. Verder bevatten de bladen over Creta niets merkwaardigs. De „Daily News," overigens een specialiteit in Oosttrsch nieuws, bevat in baar laatste nummer slechts anderhalve kolom berichten over de „Mogendhedén en Creta," de „bevryding van Candano" enz., waarin evenwel niets byzonders wordt gezegd. Dat de mogendheden daarom minder aan dacht wyden aan de quaestie dan een week geleden, mag niet verondersteld worden. Zoozeer schynt de aandacht der diplomaten op de Oosterscbe quaestie gevestigd, dat de diplomatieke actie op alle andere punten tot stilstand gedoemd is. Marktberichten. Leiden, 12 Maart. Ter markt werden beden aan gevoerd Stieren 12 etuku ƒ72 a 215. Kalf- en Melfe- koeion 141 Rtuks ƒ100 a ƒ241. Varekoeion 75 stuks 85 a ƒ206. Vette Oesen en Koeion 127 etuke ƒ115 a ƒ260. Graekalveren 6 stake 26.a 41. Kalveren (vette) 34 stake 86 a ƒ78. Kalveren (magere) 149 etuke ƒ3.a ƒ12Hamels (vette) etuka a Hamole (magere) etnka a Schapen (vette) 46 st-uke 16. a 29.Schapen (weide) 241otuk8^3.a 20. Lammeren (magere) atuks a Varkens (magere) 233 stuks ƒ14.a ƒ38,—. Varkens (vette) stuks a por EG. Varkono (biggen) 139 stuks ƒ5.50 a 13.—Paarden stuks fa Veulens stuks a Ter markt aangevoerd: 361 runderen, 183 kalveren, 287 sokapen, lammeren, 283 varkons, 139 biggen, paarden, veulens. Ter wekehjkeche Kaasmarkt aangevoerd 17 partijeD. Besteed werd voor Goudsohe Kaas vau 16.tot ƒ22.Dorby-kaaa van tot Loidache Kaas de 150 KG. ftot f Edammer Kaas (2de qual.) tot Aan do Stadswaag gewogen 11 partgon, 533 stake kaas, wegende 2783 KG. Hoofddorp, (Haarlemmermeer), 11 Maart. Roode Wintertarwe f a Jarige Tarwe a Witte Tarwe ƒ6.80 a 6.40, Zomer ristarwe a Rogge ƒ3.60 a 3.75, Haver ƒ6.26 a 6.75, Cbevaliergeret ƒ4.50 a ƒ6 Wintergerst a Zomorgerst a Duiven- boonon 5,40 a 5.75, Rcode Duivenboonen a Paardenbooneo ƒ4.60 a 4.75. Bruibeboonen f a f Groene erwten 5.— a .Grauwe erwten a Capucjjnera a .Kanarie zaad a Karweizaad a per 50 kilo. Delft* 11 Maart. Aan do 8tadswaag gewogen: 228 achtsten en 87 zestienden vateD Boter, wogende te zamen 5330 kilogrammen. Prije 48 a 62 het vierde, ƒ1.20 a ƒ1.65 het KQ. ACliiedani, 11 Maart Noteering van de Make laars. Moutwijn ƒ7.Jenever ƒ11.iaom Amst. proef ƒ12.50 per Ned. vat en zonder fuat, zonder de belasting. Spoeling-commissie ƒ1.30 per ketol. Noteoring van den Brandcrsbond. Moutwijn 6I/4 a 1/9 par heet ct. zonder fun cd zonder belaatiDg. Utrecht, 12 Maart. Aan de kaasmarkt waren heden aangevoerd 3 wagens kaas, wegende 450 kilo, die verkocht werden voor f 36 a de 100 kilo. ACADE311ENKEU Wl, Leiden: Heden is alhier bevorderd tot arts de heer J. Baart de la Faille. Groningen: Bevorderd is totarlsdeheer H. Posthumus, geboren te Zuidhorn, terwyi voor het 1ste gedeelte werd toegelaten de beer L. H. Kyistra. INGEZONDEN. Kenze-Tentoonstelltn g. Volkomen instemmend met hetgeen de inzender van de critiek op de Keuze tentoon stelling schryft, geloof ook ik, dat deze expositie voor onze leerlingen op de Ambachts school en M. S. O. zeer leerryk kan worden. In verband hiermede deel ik by dezen den leerlingen mede, dat voor hen Zondag a. s. het Museum van 10 12 uren geopend zal zyn. Een der inrichters zal mede aanwezig zyn voor het verstrekken van gevraagde inlich tingen. C. W. H. Verster, Conservator Sted. Museum. Kerkeiyke BeriohUa. Zoeterwoude: Ned.-Herv. gem. Zon dag a. s., des morgens te tien uren, ds. S. H. J. De "Wolff, predikant te Leiden. Rynsb urg: Zondag-voorm. te tien uren, ds. M. Hoog, van Voorschoten. V oorschoten: Zondag-voorm. geen oienst. Des avonds te 6 uren, ds. M. Hoog. Valkenburg: Zondag voorm. te 10 uren, ds. C. F. Gronemeyer, pred. te Amsterdam. Woubrugge: Ned.-Herv. gem. Zondag- voorm. te halftien, ds. v. Herwaarden, pred. te Leiden. Des namiddags te twee uren: ds. Klercq, pred. te Koudekerk. Gereformeerden: Zondag-voorm. te tien uren, ds. Schuurman, pred. te Alfen. CORRESPONDENTIE. De secretaris der Vereeniging tot Tractaatverspreiding „Zaait aan alle wateren", alhier, P. v. Dyk J.Gz., verzoekt ons namens het Bestuur dier Ver eeniging, dringendmede te deelen, dat het ingezonden verslag der jaarfeestviering op Woensdag 10 Maart (men zie hiertoe het nummer van gisteravond) geplaatst is gewor den geheel od al huiten medeweten van het bestuur, daar reeds van te voren bepaald was geworden (en dit wel om byzondere redenen), dat zulks niet zou geschieden. H. S. V. P. 1 Uw klacht is aan de be voegde autoriteit overgebracht, door wie daar aan wel een einde zal worden gemaakt. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Vervolg van blz. 2.) Het ontwerp tot regeling der gemeente- financiën werd aan de orde gesteld, na ver werping met 59 tegen -16 stemmen van een voorstel van den heer Van Dedem om de behandeling van dit ontwerp eerst Dinsdag over acht dagen aan te vangen, wat de Voorzitter sterk bestreed, omdat dan de zaak vóór Paschen ni6t kan afloopen. Bij het voortgezet debat over art. 2 omtrent de gebouwde eigendommen trok de heer Schepel zyn sub-amendement in. Het amend.-Van Daiuse (berekening van de stiebtingskosten) werd verworpen met 71 tegen 5 stemmen. Het amend, der Commissie van Rapp. (geen onderscheid tusschen woningen en andere gebouwen, die by boeven ais woningen dienen voor eigen gebruik) werd aangenomen met 59 tegen 18 stemmen. Het amend.-Tydeman vervalt daardoor. Artikel 2 werd goedgekeurd. Telegrammen. LONDEN, 11 Maart. Minister Curzon zeide in het Lagerhuis, dat do Grieksche zaakge lastigde gisteravond in het departement van buitenlandsche zaken mondeling een mede deeling ter aanvulling van Griekealands ant woord had gedaan. De tekst daarvan zal morgen gepubliceerd worden, zoodra de zaak gelastigde dien goedgekeurd heeft. PARIJS, 11 Maart. In de beden gehouden Kamerzitting verklaarde de minister Hanotaux, dat tusschen de mogendheden een levendige ■wisseling van gedachten plaats heeft. Do regeering kan niet vóór Maandag do discussie aanvaarden over de interpellatie betreffende de OoBtèrsche quaestie. De interpellatie werd ten slotte op dien dag bepaald. BERN, 11 Maart. De Zwitsersche Bondsraad heeft besloten, het vraagstuk van de naasting der Zwitsersche spoorwegen in overweging te nemen. MADRID, 11 Maart. De minister president Canovas heeft in een {onderhoud medegedeeld, dat 6000 recruten, 1 bataljon gendarmerie en 1 bataljon carabinier6 ter versterking van de Spaansche troepen naar de Pbilippynen worden gezonden. YOKOHAMA, 11 Maart. In het Huis van Vertegenwoordigers is het ontwerp tot in voering van den gouden standaard in Japan aangenomen. ZURICH, 11 Maart. Vyfduizend ambtenaren van den Noord Oo3terspoorweg hebben heden te middernacht den arbeid gestaakt. BERLIJN, 12 Maart. De „Voss. Ztg." ont vangt uit Buda Pesth het bericht, dat heden in het Hongaarsche Huis van Afgevaardigden op de interpellatie van den heer Horansky een gewichtige verklaring van Banffy ver wacht wordt. Aan do „Lokal-Anzeiger" wordt uit Athene gemeld, dat Griekenland gisteren de vervallen coupon in goud betaalde. Naar de grenzen rukken 3000 man, waarondeg het regiment van den kroonprins. Uit Londen meldt J men aan den „Lokal- Anzeiger", dat lord Salisbary aan Metaxas verklaard heeft, dat het Grieksche memoran dum, ter aanvulling der nota van antwoord, niet kan worden aangenomen. Het „Berl. Tageblatt" ontving uit Rome het volgende telegram „Naar verluid wordt, is tusschen de mogend- beden een overeenkomst waarschyniyk om Griekenland een laatsten tormyn van 36 uren toe te staan. (H.) KONSTANTINOPEL, 12 Maart, De berich ten omtrent vervolging der Armeniërs in Villajet, Adana en vooral te Pay.af aan de Golf van Alexandrette z(Jn zóó ernstig dat de Engelsche gezant Currue krachtig de aan dacht der Porte daarop vestigde, en onmiddel- lyk maatregelen tot voorkoming dezer moorden verlangde. ATHENE, 12 Maart. In goed in gelichte kringen gelooft men, dateene schikking zal plaats hebben tusschen Griekenland en Turkije omtrent Creta. Beursbericht. Amsterdam12 Maart. De markt was heden vast en stil. Alleen eenige affaires voor Oostenrijk Mei 84«/8» Juli 84 s/e, Turken D IB5/,, C 19Loten 215/8, Inte gralen 88'/,, Peru 107/„, Portugal 23'/8, Beltshares 563/4, Terminal 121'/2, Central Shares 10!/a, aart'deelen MaUtscbappy Petro- leumbronnen Ned.-Indiö 812, Prolongatie 2'/v LEIOEü, 13 Maart. Wy ontvingen uit Rotterdam photogra- phieën van: Het oude schavot van Rotterdam, tjydelyk opgeslagen op de Admiraliteitskade aldaar, welke afbeeldingen in onze vestibule te bezichtigen zyn. De plechtige uitvaart voor de zielerüst van den HoogEerw. heer Prof. J. A. DeRyk zal morgen, Zaterdag, op „Hageveld" te Voor hout plaats hebben. Daarna zal het stoffeiyk overschot naar Venraai worden overgebracht. Door prof. Döderlein, te Leipzig, werd als voorwaarde voor zyn benoeming als hoog leeraar aan de Universiteit te Groningen ge steld: het vergrooten van het aantal bedden in het acad. ziekenhuis voor zyn kliniek. Hierin i3 toegestemd, zoodat voor deze afdee- ling aanmerkeiyk meer ruimte zal wordon afgestaan. Aanstaanden Dinsdag 16 Maart zal ten Hove eene kleine soirée dansante plaats hebben. Tusschen Isle de Vierge en Isle de Batz zou in den nacht van 4 Maart eon schipbreuk, aanvaring of ander ernstig onge luk hebben plaats gehad; althans de kust by Brest is als bezaaid met de overblyfsebn van dekhutten. Dit wrakgoed schijnt afkomstig te zyn van een greote Neierlandscbe stoomboot. Men denkt dit, omdat, naar reeds gemeld werd, verschil lende stukken van kisten gemerkt zyn „Rot terdam—Maassluis". Daar het niet scbynt, dat dit wrakgoed van binnen uit een schip komt, kan het zyn, dat do hooge zee een en ander van het dek van een groot stoomschip heeft geslagen. Getrouwd: B. M. DUYSER Jr. en 1979 6 M. H. LAU, die tevens hartelyk dank zeggen voor de vele blyken van belangstelling, ondervonden. Geboren: 1971 6 COHVELII MARIUfl. Jb. HAGE. A. M. HAGE Boer. Aarlandesvebn, j maart 1897 Alfen, Tot onze diepe droefheid ontaliop heden, in den ouderdom van 64 jaren, zacht en kalm, in zQn Heer en Heiland, on?e innig geliefde Echtgenoot en Vader de Heer HEIMEN KOOPS, Predikant der Herv. Gemeente te Valkenburg. Mevr. G. KOOPS Sypkbns. G. J. KOOPS. H. KOOPS HZN. 1965 10 Valkenburg (Z.-H.), 10 Maart 1897. Heden behaagde het den Heere tot de ruste van Gods volk te doen ingaan onzen geachten eere voorzitter der Chr. Jongl.-Ver. „De Heere is onze Banier", Ds H. KOOPS. Diep getroffen staren wy hem na. Het Bestuur der Chr. Jongl.-Ver. Valkenburg, 10 Maart 1897. 1977 7 Voor de vele blyken van deelneming, ondervon den na bet overlydon van onzen geliefden Echt genoot en Vader PIETER VAN DER REIJDEN, in leven Brievenbesteller alhier, betuigen wy onzen hartelyken dank, in het byzonder aan Collega's van den overledene. Wed. P. VAN DER REIJDEN - Ribbeek. P. VAN DER REIJDEN Jr. S. E. VAN DER REIJDEN-v. d. Berg. J. M. VAN DER REIJDEN. Leiden, 12 Maart 1897. (Bosrhavestraat 29). 1985 12 Voor de vele bewyzen van belangstelling en deelneming, gedurende de ziekte en b|J het overlyden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder ondervonden, be tuigen wy onzen hartelyken dank. 1964 7 Leiden, Uit aller naam, 12 Maart 1897. P. P. NIEBOE.R

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3