De Voorzitter dóet opmerken, dat dit niet aan den Baad govraagd wordt. De beer De Vries vindt dit vooruitloopan op plannen van uitbreiding. De Voorzitter gelooft niet, dat dit plan ooit in den weg zal staan. Het geldt bier geen gemeentegrond. Na nog eene vra3g van den heer Drucker wordt het zonder hoofdelijk© stemming aan genomen. Do heer v. Hamel wenecht geacht te worden als buiten stemming te blijven. 15o. Er is een verzoek om uitstel inge komen van de Schoolcommissie. Toch is het wenscbelijk zoo spoedig mogelijk deze zaak te behandelen. O ver de plaats waar k in reeds nu beslist worden en nu moet de Raad in dezen maar kiezen. Da heer v. Hoeken geeft nog eene andere plaats in overweging, nl. het open terrein aan de Ververstraat. De Voorzitter zegt daar niet over te denken. De beer Fockona Andreae wenscht nu ook: Als do zaak toch wordt uitgesteld, dat dan B. en Ws. toch vooral nagaan waar tijdelijk de kinderen van de school Heerenstraat zullen worden geborg n. Hierna wordt besloten de zaak aan te houden. 16o.-19o. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 20o. De heer Verster juicht het voorstel toe. Doch, vraagt bij, behoort niet een debkundige dat toestel te behandelen? Kap iedereen dat maar doen? Da Voorzitter gelooft, dat het gerust kan worden overgelaten aan de bestaande beambten. Hierna wordt het aangenomen. 21o. Voor? tol tot aankoep van weiland by Endegeest." Do beer Pera vindt den prijs te hoog en dus de gelegenheid niet zeer gunstig. Ook voor de ruimte zal het weinig help n. Ook het idee van die koeien lacht hem niet sterk aan. Wat geven nu twee koeien? Die kosten maar weer booi, enz enz. Ook voor de patiën ten kan het geen arbeidsterrein opleveren. Ben afwachtende houding is dus gewenscht. De Voorzitter verklaart, dat het nu ge kocht moet worden, omdat het in publiake veiling gecombineerd zal worden met een ander perceel. Het is niet goedkoop, maar toch ook niet te duur. Do heer v. Hoeken is bet, in dit geval, met B. en Ws. eens. Maar het is te duur. De heer Zaayer acht den aankoop van het hoogste belang. Al is de prijs wat hoog, toch moet de gelegenheid gebruikt worden. Het koeien-argument doet minder ter zake, doch een paar varkens zouden lang niet verwerpelijk zijn. Hierop wordt het voorstel aangenomen met algemeeno stemmen op één na, die van den heer Pera. Niemand meer het woord verlangende en jiiets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Ingekomen wsren nog de volgende stukken Verzoek van mej. W. Hagemans, om den kosteloozen eigendom van een gedeelte ge meentegrond, gelegen achter hare perceelen aan de Brandewijnsgracht. Verzoek van J. M. Broers, om bericht op zijn bezwaarschrift tegen den aanslag in de plaatselijke directe belasting, clienst 1896. Verzoek van H. F. C. Gerliügs, als ge machtigde van J. Van der Kamp, om den eigendom van een strook gemeentegrond van den Hoogen Morschweg, ter grootte van 1.20 are. Verzoek van dr. J. Van Leeuwen Jz., om vrijstelling of restitutie van schoo'geld, mid delbaar onderwijs, over de laatste twee kwar talen van den cursus 1896/97. Verzoek van J. De Lange en andere bewo ners van den Witten Singel, om over te gaan tot de bestrating en rioleering van het in hun vorig verzoek omschreven gedeelte grond, ge legen aan den Witten Singel. Nog werd medegedeeld, dat aan den eervol ontslagen stadswerkman Joh. Van der Mark een pansioen is toegekend van f 266.60 's jaars, berekend naar eén diensttijd van 30 jaren en 10 maanden, een leeftijd van 65 jaren en eene bezoldiging van f 520 's jaars. Het battiken, zooals dit door Joban Thorn Prikker geschiedt. [Naar aanloiding van de Eeozo-tentooo- etelling in de Lal enbal.] Niet uitsluitend door nieuwsgierigheid gedre ven, maar ook omdat door velen mij dezer dagen gevraagd werd, hoe eigenlijk bet battikerf in zijn werk gaat, heb ik de stoute schoenen aangetrokken en mij naar het atelier van den artist Johan Thorn Prikker begeven. Ik had echter een idee, dat deze erg geheimzinnig er mede zou zijn, maar dit bleek bij lange na niet het geval. En van daar dan ook, dat ik meen te mogen publiceeren, wat hij mij heeft medegedeeld. Hij was juist ijverig bezig, de fijngevoelige teekenaar van den „Moine épique" en den „Moino sauvage", de waardeerder van Gust Vermeylen en Emile Verkaoren. Even een bartelvjken groet van welkom, on toen volgden 's kunstenaars zwarte kraaloogjes weer de lijnen, die bij met vaste hand orer het katoen trok. Ziehier dan hoe voornamelijk deze arbeid geschiedt. Prikker ontwerpt on verzorgt eerst zijn teekening op papier en vult dan met water verf of inkt het patroon in. Daarna doorprikt hy dat patroon met een naald. Hy legt vervolgens het papier op het doek en stuift dan met zwartsel de teekening door. Reeksen van opeenvolgende stippen ontstaan hierdoor op het katoen en met potlood tee kent hy nu verder, door zorgvuldige verbin ding dier punten, h.t patroon in zyn geheel. Alles wat nu wit moet blijven, dimt met eon was-laag (natuurlijk aan beide züden) te worden bedekt. En hier nu komt, na 't ontwerpen van de artistieke teekening, de groote moeilijkheid van de technische uitvooring. Hy bedient zich vcor het te bereiken doel van een napvormig koperen bakje, aan welks vooreinde onderaan zich een kltine opening bevindt, groot genoeg echter, om by korte tusschenpoozen een drup peltje van de gesmolten boete vloeistof' door te Lten. In ren vuurvast-apothekerspotje wordt de was boven een spiritus lichtje ver warmd. Do kunstenaar vult nu daaruit het napje voor een klein gedeelte met de warme was, en, al tippelend met het bakjj over de plaatson die rog met het penseel moeten worden gevold, bereikt hy het punt, waar hy de teekening vervolgen moet. Merkwaardig is het te zien hoeveel bedrevenheid ïd korten tyd deze artist reeds verkreeg, want het be hoeft geen betoog, dat 't uiterst moeilyk is, om, by die alterneerende patronon, bytyds, d. w. z. vóórdat de was gesmolt n is, de be oogde plaatsen te bereiken en de lynen met het druppelend napje strak te zetten. Hoo warmer de was is, des te meer dringt deze in het katoen door, en zooveel te ge makkelijker valt het 't patroon aan do keerzy de te onderscheiden. Zjjn de omtr. kken nu aan den eenen kant gereed, dan worden de vakken, die wit moeten blijven mot het penseel, vol was, gevuld. Daarna wordt het doek omgekeerd, en op dezelfde wijze worden do vakken wederom bedekt met was. De eigenaardige verbindende geaderde lijntjes worden verkregen door de waslaag op verschillende plaatsen te brekeD. Thans is Int dook voor het verven gereed. Verscheidene chemische mengsels worden daarvoor gebezigd, samengesteld uit kleurige houtsoorteü, indigo, enz. (dochül te veel mag ik niet klappen uit de school, waaruit my zoo welwillend vele inlichtingen werden verstrekt). In dat gereedgemaakte verfstof-bad wordt nu het doek gedompeld, en, na het drogen, de was verwijderd, door uitkoking. Zulk een korte beschrijving is zoo eenvoudig, nietwaar? *t Lijkt zoo, om te zeggen „battiken" ga ik morgen ook! Voorzichtig! dames, (want het schijnt my ook een by uitstek vrouwelyken arbeid toe), brandt uw teóre vingers niet; nóch" aan 't ontwerp, nóch aan de warme was; nóch aan het onhandelbare verraderlik drup pende bakje! Toch acht ik, na al wat ik er van heb gezien, het een aardig werk voor u, mits met stuuie en beleid beoefend. Ik hoop, dat Thorn Prikker een paar doeken, o. a. een versiering met gestileerde paarden koppen, en een paar ornamentieke gordijnen, w.iaraan hy nog bezig is, bytyds kan gereed kryg-n voor deze Leiischo expositie, die, zooals de bladen alom waardeerend getuigen, zoozeer de welverdiende aandacht, trekt. Met het bovenstaande te publiceeren meen ik te hebben voldaan aan den wensch van velen, die ray dezer dagen hebben gevraagd: „Hoe geschiedt in hoofdzaak deze bewerking Nog dit valt m. i. te constateeren. Groote moeiiykbeden zyn er aan verbonden, indien 't uit liofhebbery geschiedt, doch, wat ik met het oog op den „pur-sang" artist Johan Thorn Prikker wil beweren is 't volgende: Iemand, die een fabriek op dit gebied bezit, zou ik willen aanraden te trachten Thom Prikker als teekonaar aan zyn inrichting te verbinden. Want, als de patronon mooi zyn (en dit is hoofdzaak), dan ligt er zn. i. stellig een goede toekomst in deze fraaie en doel matige versieriugskunst, die o. a. ook door een Dysselhof zoo kranig werd beoefend en toegepast. C. Vkbster. Uit de „Staatscourant". B\j koninklijk beslait is de lieer J. Ghezzi, met ingang van 1 April 1897, eervol ontslagen uit zijne betrekking van consul der Nederlanden te Algiers eu als zoodanig benoemd de beerJ. J. Van Vollen- hoven, die in genoemde hoedanigheid door de FraDScbe Regeermg erkend is. Aan den heer G. J. of G Lavino, eervol ont slagen consul-generaal der NederJandon te Singa pore, een pensioen toegekend ten bedrage van 3000 's jaars. Aan mr. J. W. VaD Oosterzee, op zijn verzoek, met ingang van 15 April a. s. eervol ontslag ver leend als rechter in de arrondissements rechtbank te 's-Gravenhage. Met ingang van 1 April a.s benoemd tot plaats vervanger van den districts-veearts, wien Haarlem als standplaats is aangewezen, de veearts J. W. H. Geerlings te Pumerend. De kapitein-luitenant ter zee L. A. H. Lamie met 16 Maart a s. bevorderd tot kapitein ter zee. Do luitenant-kolonel G. J. A. Verstegen, van het 2de rogiment infanterie, met ingaDg van 16 Maart a.s., op zijne aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van hot pensioen bepaald op ƒ1800 '9 jaars. Aan den tweeden luitenant W. H. Sablerolio, van hot lsto regiment infanterie, op zijn verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend. De minister van marine heoft. lo den luitenant ter zee der 1ste klasse J. C Van Itorson, met 27 Maart a.s geplaatst in de rol van Ur Ms. wacht schip te Willemsoord en gedetacheerd aan boord van Hr Ms. kanonneerboot .Fret"; eerstgenoemde belast met het bevel; 2o. den officior van admini stratie der 2de klasse J. Van den Hurk, gedeta cheerd te Leiden, met 21 dezer op non-activiteit gosteld. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat id de maan den Juni en Juli e k. aan 's Rijks Veeartsenij school te Utrecht golegenheid zal worden gege ven tot het afleggen van het natuurkundig examen voor aanstaande veeartsen, bedoeld in art. 12 der wet van 8 Juli 1874 (Stsbl. 99). De dag van aanvang zal nader worden bekend gemaakt. Zij, die tot dat examen weuschen te worden toegelaton, belmoren zich schriftelijk, mits portvrij, vóór 1 Mei e.k. aan te melden bij den directeur van gemelde school. TWEEDE KinER. Na de pauze had gisternamiddag de tweede lozing plaats van het ontwerp tot instelling van Kamers van Arbeid. Een amendement van de Commissie van Rapporteurs op art. 2, om het beginsel van scheidsrechteriyke uit spraak dier kamers te doen vervallen, werd, na bestryding door de Regeering en verschil lende spreksrs, verworpen met 51 tegen 23 stemmen. De wyziging, door de Regeering voorgesteld op art. 3, waardoor ae meesterknechts met patroons misschien zouden kunnen worden geiyk gesteld, werd verworpen met 70 tegen 13 stemmen. Het wetsontwerp tot instelling der Kamars van Arbeid werd daarna zonder stemming aangenomen. Art 2 van het ontwerp tot herziening der gebouwde eigendommen bepaalt, dat do waarde van de gebouwde eigendommen, tot hoeven behoorendo, maar niet tot woning ingericht, op l'/j pCt. wordt gesteld. De Coynmissit van Rapporteurs heeft voor gesteld ook op woningen by hoeven de percen tage van l'/j pCt. toe te passen Heden voortzetting. Gebouwde eigendommen. Door de heeren Tyderaan en Ferf is nog een amendement voorgesteld op art. 2, om het cyfer van l'/2 pet. der waarde te brengen op 1 pet. Bebossching. Door den minister van financiën is by sup pletoire begrooting voor 1897 voorgesteld, woesten grond van de maalschap Kootwyc onder Apeldoorn en Barneveld voor d^n Staat aan te koopen en tot bosch te ontginnen. De maalschap i3 bereid te verkoopen 2064.6650 hectaren stuifzand voor f 7 de hectare en 622.2770 hectaren heide voor f25 de hectare, samen 30,"009.58. Het grootste deel, bet stuifzand, is de ergste woestyn, die in ons land is te vinden, maar is, naar het oordeel van het bestuur der Nederlandsche Heidemaatschappy, geschikt voor bebossching, waartoe de voorbereiding niet meer zal kosten dan die van de beide. Verder zullen eenige bosrderyen worden aan gekocht voor boschbaas en vaste arbeiders. In 1897 zal voor een en ander zyn uit te geven f 7000. Aan de Nederlandsche Heidemaatschappy zal de leiding worden opgedragen van de voor gestelde ontginning te Kootwyk en zy zal tevens adviseur worden voor het technisch beheer der overige Staatsbosschen, tegen toe kenning van eenige vergoeding. Verbooging der begrooting met f 39,000 wordt voorgesteld. Kustlicht pp figrkum. Betonningenz. der Beneden-Eems. By het afdeeliDgsonderzoek in de Tweede Kamer van de overeenkomst met Duitschrand over bovenstaande aangelegenheden werden verschillende bezwaren geopperd tegen het vervallen der vaste bydrage en de bepaling, dat iedere mogendheid de helft van de onder houdskosten zal betalen. Vele leden konden zich niet vereenigen met uitkeering van f 131,716.33 wegens meerdere uitgaven, door Pruisen geduronde 1885 1894 gedaan dan waarop by vorige overeenkomst was gerekend. Voor deze vrijgevigheid bestoni geen reden met het oog op de houding, door Pruisen in den laatsten tyd Legenover ons aangenomen, en de gevoerde handelspolitiek. Vele leden meenden, dat althans een contra prestatie van de zyde van Pruisen had be- hooren bedongen te worden ten opzichte van de zaken, waarin wy op eene meer wel willende behandeling aanspraak mogen maken. Andere leden bestreden deze bezwaren en betoogden, dat Pruisen anders een verhooging der jaariyksche bydrage zou hebben bedongen. Verschillende inlichtingen werden nog ge vraagd. Ook bestreden velen het gemis eener arbitrage-clausule Zitting van heden Per Telegraaf.) Aan den beer De Boer is toegestaan de Regeering te interpelleeren over de wyze, waarop zy bet mond- en klauwzeer zal be- stryden. Op de herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen waren nieuwe amendementen voorgesteld. De heer Tydeman meende, dat, als de Regeering den landbouw niet te veel wil be zwaren, de belastbare opbrengst van de land- bouwgebouwen van de voorgestelde 1'/, pet. op 1 percent der waarde behoort gesteld. De heer Van Deinse behield in zyn voor stel de 1-percentswaarde, maar wilde een stelsel van schatting, dat meer rekening hield met den werkelyken toestand der landbouw- hoeven en niet met geraamde stichtingskosten van niet bestaande gebouwen. De heer De Beaufort (Amsterdam) bestreed het denkbeeld van de Commissie, om de huur waarde te berekenen over de oprichtings kosten van alle hoeven, daar dit zal leiden tot ongelykmatigo en onbillyke taxatiën. Hy ondersteunde de amendementen tot verlaging der taxatie voor landbouwgebouwen, met name het amend. Tydeman-Ferf. De Min. van Fin. waarschuwde tegen alge meens verlaging ter voorkoming van boogere belasting van anderen en achtte de bezwaren tegen zyn stelsel van splitsing der gebouwen niet zoo groot als tegen niet-splitsing tus- schen woningen en bedryfsgebouwen. By aan neming van dit stelsel zou de uitvoering der wet hoogst bezwaariyk zyn. Met kracht be streed hy het amend.-Van Deinse, dat te ver gaat door aanneming van 1 percent van een gedeelte der stichtingswaarde. De heer n Truyen en Fan Alphen waren, met bestryding van den dubbelen maatstaf van schatting der Regeeriug, voor schatting van een geheel complex van gebouwen tegen l'/i percent, welk percentage de heer Schepel v.orotelde op 1 te brengen met behoud van de schattingsmethode der Commissie. De heeren Lastert en Pijnappel zagen geen noodzakeiyfeheid voor de gelykstelling van boerenwoningen mot boeven alleen bestemd voor het bedryf, dewyi er vtle boerenwoningen zyn, die als zomerverblijven verhuurd worden. Alleen de landbouw behoeft lastenverlich ting. Daarom stelde de heer Pynappel voor, die bestemming voor uitoefening van bedryf in de wet te doen uitkomen. Gemengd Nieuws. Omstreeks acht uren reed gister avond een der bekende, met twee paarden bespmnen Amerikaansche pstroleumwagens van do firma Creyghton op de Breestraat. Toen er een wagen van de paardentram pas seerde, sche?n een der beide genoemde paarden daarvan te schrikken, zoodat het een zysprong nam, mot het gevolg dat de koetsier (J. Van der Voort, die reeds van 2yn jeugd met paarden had omgegaan) door den schok van den bok viel en tegen een paal terecht kwam. De woning van den heer Van der Stok, fabrikant van rijwielen, binnengedragen, waar spoedig geneeskundige hulp aanwez g was, bleek dat hy inwendig was gekneusd (of a zouden er enkele ribben gebroken zyn), waarom, hy per brancard naar het academisch zieken huis werd gebracht, waar zyn toestand heden morgen, naar omstandigheden, vry wel was, zoodat er geen oogenblikkelyk gevaar bestond. De jongen, Arbouw geheeten, die naast hem op den bok zat, was er afgesprongen en zegt ook een paar ribben te hebben gebroken. By was echter heden nog wandelende. Toen by zag dat de paarden onbeheerd waren, had hy zich spoedig weor op den bok begeven om de leidsels te vatten, waarna hy paarden en wagen naar den stal op het Galgewater voerde. Een hedenmorgen in een perceel Noordeinde hoek Sliksteeg ontstaan schoor steenbrandje werd spoedig met een paar kar doezen gebluscht. Het aantal verrichte vaccinatiön in het jaar 1896 bedroeg te Zoeterwoude 58. Hhrvan werden gevaccineerd 23 van 1 tot 3 jaar, 31 van 3 tot 6 jaar en 4 van 6 tot 12 jaar. In den morgen van den lOden Maart is de ooievaar gezien by den land bouwer Jobs. Bakker, gemeente Haarlem mermeer, te Abbenos. Door de naamlooze vennootschap „Maatschappy van Schroefstoombootdienst," gevestigd te Haarlem, directeur W Bus, zal een geregelde dienst geopend worden langs Aalsmeer naar Rotterdam v v. Er is besloten twee stoombooten te doen aanbouwen, terwyi de aanvang van den dienst nader zal worden aangekondigd. Men scbryft ons uit Leiderdorp: Aanstaanden Maandag zullen vanwege de „Maatschappy tot vervoer van passagiers en gojderen te 's-Gravenhage" twee booten in dienst worden gesteld, om schepen te sleepen van Leiden naar Leidschendam. Deze schepen komen gewooDlyk "van Am sterdam, van waar zy door booten der Maat schappy „De Zwaluw" worden gesleept naar de Spanjaardsbrug, onder de gemeente Lei derdorp. Daar worden zy opgewacht door schuitenjagers, om door dezen, zoodra zy de gemeente Leiden hebben doorgevaren, naar Leidschendam te worden getrokken. Het doel der Maatschappy is nu, dien schepen de gelegenheid te geven, dadeiyk te worden verder gesleept en dus niet meer te behoeven gebruik te maken van jagerspaarden. Door haar is daarvoor aan de Spanjaardsbrug een kantcor gevestigd, alwaar dan sleepbooten verkrygbaar zyn. Het is zeer natuuriyk, dat dit niet zoerin den geest valt van de schuitenjagers. Dezen zyn dan ook zoozeer verbolgen hun brood aldus bedreigd te zien, dat het aan bedreigingen van hun kant niet ontbreekt. Door de Maatschappy is eenigszins te gemoet gekomen aan de schade, door hen eventueel te lyden, door vier hunner in haar dienst te nemen, maar natuuriyk zyn daardoor de ongeveer 44 overigen niet gebaat. Zy vreest dan ook van dezen last to zullen ondervinden en heeft, naar men wil, besloten, om, al9 voorzorgsmaatregel, gedurende de eerste veertien dagen bare booten te doen vergezellen van rykspolitie. Aan de Spanjaardsbrug de plaats, waar de schuitenjagors zicb verzamelen om door aankomende schepen te worden aangenomen worden door de Maatschappy onregelmatig heden verwacht. Immers daar, de plaats, waar de jagers de vrachten zullen zien ver trekken met sleepbooten, en hierdoor hunne broodwinning zien verloren gaan, zullen zy dus licht geneigd zyn aan hunne woede uiting te geven, wat by minder ontwikkelden zoo vaak aanleiding geeft tot handtasteiyk- heden. Der gemeente-politie van Leiderdorp wacht daar dus eene moeilyke taak. Het is echter te hopen, dat een krachtdadig optreden van hare zyde niet noodig zal blyken te zyn, en de jagers door rechteriyke veroordeeling niet in de onmogeiykheid zullen komen het brood voor hen en de hunnen op eene andere wyze to kunnen verdienen. Men scbryft ons uit Lelderdorp: Geruimen tyd geleden werd deze gemeente bozocht door zekeren A Meyer, hooMagent der vereeniging „Tot het nut van het Algemeen," gevestigd te Haarlem in de Tulpenstraat No. 22 zwart, en onder de directie der firma "W. H Hübl Co. Genoemde Moy»r wist verschillende ingezetenen als lid te doen toe treden, en als bewys van lidmaatschap gaf hy hun ean reglement. Hieruit bleek, dat elk lid tegen betaling van eene wekclyksche by Irage van vyf of tien cent6 recht had op een huishoudeiyk voorwerp, indien de be taling der contributie werd voortgezet tot een bedrag van f 5.20. Alsdan, zouden by en na loting het voorworp worden afgegeven. Verscheid?ne personen, betaalden geregeld hunne verschuldigde bydrage, toen plotseling ►het i/raen .daarvan werd gestaakt. In geen weken was de hoofdagent A. Meyer te zien. Een der leden had hem echter by zyn laatste bezoek geheel afbetaald, en wachtte dus met spanning welk voorwerp hom toch wel ten deel zoude zijn gevallen, want een niet kon hy niet trekken; cie waren niet in de lotery Ten slotte echter raakte z\jn geduld uitgeput, en by schreef de firma Hühl, dat zy dadéiyk een voorwerp had te zenden, daar anders de justitie er medo gemoeid zou worden. Dit had eene goe.e uitwerking. Mtt be kwamen spoed versche n onze vriend Meyer, bracht het lid bet voorwerp thuis, tevens van de gelegenheid gebruik makende om by de overige de contribute van al de weken, dia by niet goweest was, te innen. Hy b9gon natuuriyk mot te vertellen dat hy zoo juist een mooi voorwerp by een der leden had thuis bezorgd en toen deze mededeeling waar heid ble'ek te bevatten, vertrouwde men da zaak wederom en betaalde al de achterstallige bydrngen. Sinds dien tyd was noch ran de Vereeniging noch van baar agent iets te bespeuren. Er werd veel over gepraat, totdat ten langen leste een der leden de stoute schoenen aan trok en by het hoofd der plaatselyke politie dezer gemeente een klacht indiende. Deza man had het geheele bedrag afbetaald, maar ontving nu het voorwerp nier, zoodat hy be weerde te zyn opgelicht. Natuurlijk werd van die klacht proces-verbaal opgemaakt en dit in handen gesteld van den officier van justitie te Haarlem. Deze scbynt nu termen gevonden te hebben om de zaak te vervolgen althans de aankla ger ontving heden eene dagvaarding om voor ZE.Grstr. te verschynen. Naar men wil, deelen verscheidene personen het lot van den aanklager. Of hier sprake is van oplichting, dan wel dat de Vereeniging slecht* in stryd met haar reglement zoude bestuurd worden, wie zal het zeggen? Gelukkig is het daarom dat thans de justitie te Haarlem zich deze zaak aantrekt en dus zal blyken wat het zal wezen. Het verdient echter in alle gevallen aanbeveling idat zy, die zich ook bedrogen achten, hiervan doen blyken aan den officier van justitie te Haarlem, of anders een klacht tegen de firma Hühl indienen by het hoofd der politia dezer gemeente. Mocht het werkelyk blyken dat ook hier slachtoffers zullen zyn van sluwe lieden, dan zullen velen immers het zijn meestal klein heden een harde les ontvangen, en zich voortaan wel tweemaal bedenken om dadeiyk toe te happen op zulke schoone aanbiedingen Gelooft toch niet gy, ongelukkigen, dat zulkf handelslieden tot uw nut en voordeel n komen opzoeken. Waariyk, zooveel liefde ge voelen zy niet voor bun naasten. Het is slechts om uw geld, vaak zuinig opgespaarde duifjes, te doen. Spaart liever op en koopt dan ineens in een goeden winkel een degeiyk voorwerp. Voor de overigen kan dan in dez<» weer geldenWie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht. Door de Haagache politie is aangehouden een zinkwerker, die niet af ta brengen scheen van zyn voornemen, om aaix de Koningin-Regentes, ten paleize, een beschikt derden tegel persoonlyk aan te bieden. Zelfs op het bureel van politie vorderde h?t nog geruimen tyd alvorens men den man aan he verstand had gebracht dat op dergeiyke wyze geen geschenken aan de Regentes konden worden aangeboden. Eerst, nadat by volslagen tot kalmte was gekomen uit den opgewonden toestand waarin by verkeerde, werd de map vrygelaten. Het gerechtshof te 's-Gravenhage bevestigde het vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarby een winkelier uit Huls' is vrygesproken van bet door zyn schuld veroorzaken van eens anders dood door hefc onvoorzichtig afschieten van oen geladen jachtgeweer. Wegens d e n b e k e n d e n d i e f s t af van kippen onder Overschie hadden zich giste ren voor de rechtbank te 's Gravenhage ta verantwoorden een 43 jarige machinist en een 18-jarigo koetsier te dier stede, van wie de eerste reeds herhaaldeiyk wegens diefstal werd veroordeeld. Er waren id den nacht van 27 op 28 Jan, 11. uit de kippenhokken op twee gesloteg erven onder genoemde gemeente te zamen 16 kippen en 1 haan ontvreemd. Vóór beide hokken werd bloed gevonden en vóór één lag een doode kip. Voorts waren in de sneeuw by de hokken voetsporen ontdekt, vermoede- lyk van twee verschillende personen. In den zelfden nacht waren in Overschie ook konijnen ontvreemd. In den avond van 27 Januari waren b6id® beklaagden op de stoomtram, rydende naaf Delft, gezien door een politiebeambte. De tram verlaten hebbende, waren zy door den conduc;

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2