De Raaü üübloot, ondi-r dankzegging en met applaus van het publiek, dat de raadzaal volde, deze schenking te aanvaarden. By do te Roermond gehouden herstem ming voor een lid der Provinciale Staten van Limburg is gekozen de he r Ernest Janssens, van Liane. De gemeenteraad te Schiedam heeft met algemeene stemmen besloten, overeenkomstig het voorstel van B. en Ws.t tot uitvoering van eenige werken aan de oostzijde der voor haven, waarvan de kosten geraamd worden op 115,000. Die werken maken een onder deel uit van een by hen bestaand algemeen plan tot het aan die syda der gemeente maken van werken voor havenaanleg en spoorweg v. rbinding. Vanwego de genie is te Haarlem aan besteed: het maken van bomvrije gebouwen ia het fort te Vfif buizen; laagste inschrijver C. Van Boven to Amsterdam, voor 13,240, idem te Velzen laagste inschrijver J. Tor wordt West te Par.nerden, voor ƒ16,155; idem te St.-Aagtendyk, dezelfde voor 28,160; idem te Velihuis, dezrifde voor ƒ21,990. De heer H. J. Kars vierde Dinsdag zyn zilveren feest als pedel aan de universiteit to Groningen. Het ontbrak hem niet aan bewijzen van belangstelling en waardeering. Van den acado i ischen senaat ontving hij ze b\j monde v..q den rector-magnificus prof. Van Hamel, die hem daarbij oen blijvende herinnering aan dezen dag overreikte; van „Vin kat", by monde van den roctor, den hier Trip, en, wat den Jj7erigen man in 't bijzonder a. ngenaam moet geweest zyn, van de curatoren eu van de Regeering. De burgeme ster, al6 waarnemend president curator, kon hem meiodeelen, dat de Koningin- Ragentes hem de gouden eere medaille der orde van Oranje-Nassau had geschonken. B\j de gisteren gehouden herstemming voor oen lid d-, r Prov. Staten in Limburg in het kiesdistrict Roermond werden uitgebracht 1322 geldige stemmen en verkregen de heeren E. Jaassöns teLinne en L. Welters, burgomeester van Echt, respectievelijk 681 en 641 stemmen, zoodat eerstgenoemde gekozen is. In de Dinsdagavond gehouden zittiDg van den Raad der gemoente Bussum is het voorstel van den heer Platte, om het trakte ment van den burgemeester en den secretaris te verhoogen tot ƒ4000, met algemeene stem men aangenomen. Hit „Dagbl. van Z.-H. en 's Gr." meldt, dat Z. M. de keizer van Oostenrijk-Hongarije het Grootkruis der Frans Joztfsorde heeft geschonken aan den directeur-generaal der posterijen en telegraphie, den heer J. P. H avelaar. Gisternamiddag heeft zich de Oostcnryksch- Hongaarsche minister b\j ons Hof, de heer A. Okolicsanyi d'Okolicsna, tot den heer Havelaar begeven, om hem persoonlijk de versierselen der orde te overhandigen. Het stoomschip „Merapi" arriveerde 10 Maart van Rotterdam te Batavia; de „Spaarn dam" arriveerde 10 Maart van Nieuw-York te Rotterdam; de „Veendam" vertrok 10 Maart van Rotterdam naar Nieuw-York; de .Kaiser" arriveerde 9 Maart van Hamburg en Vlissingen te Durban; de „Laertes", van Amsterdam en Liverpool Daar Java, arriveerde 10 Maart te Singapore. TWEEDE H111ER. Gisternamiddag werd de behandeling der Saccessiewet hervat. Aan het slot van het ontwerp stelde de heer Mees eene overgangsbepaling voor, om voor niet ingezetenen het tarief in rechte lyn te bepalen op 4% percent voor alle zakeD, verkregen door den overledene vóór het in werking komen der wet. Dit amendement werd met 'toog op de billijk heid krachtig ondersteund door den Minister maar sterk bestreden door de heeren Pijnappel, Kolkman en Bowmanals onnoodig en onge- wenscht en als een terugkomen op eene den vo.igen dag genomen beslissing. Het amendement werd verworpen met 58 tegen 19 stemmen. De eindstemming over de Successiewet is bep iald op Woensdag der volgende week, na do pauze. Aangenomen werd de onteigening van grond voor den watermolen in den polder Oosterenban van Schouwen, alsmede de ont eigeningswet voor den havenaanleg te Rotter dam. Het eerste ontwerp met 51 tegen 15, het andere niettegenstaande de oppositie van den heer Heemskerk met 66 tegen 6 stemmen. Goedgekeurd werd voorts zonder stemming het wetsontwerp betreffende de regel ng van het aandeel voor Nederlandsch-Indië in do opbrengst der Nederlandsche bedrijfsbelasting. Heden z\jn de andere ontwerpen aan de orde. Bes erve personeel. De str kking van het wetsontwerp, hou dende regeling van den rechtstoestand van h t leservc-personeel by de landmacht, niet behoorendo tot het personeel van den genees kundigen dienst, de bevordering en het ont slag der officieren, alsmede het op pensioen 6tellen der officieren, on der-officieren en min deren, behoorende tot genoemd personeel, en het verleenen van pensioen of onderstand aan hunne weduwen en kinderen, werd, blijkens bet afdeelingsonderzoek in d9 Tweede Kamer, door vele leden met instemming begroet. Sommige leden zagen in de poging, om reserve officieren te verkrijgen, iets kunst matigs en meenden, dat zij tot teleurstelling zoude leiden. Veel beter vond men het om de schutterijen te reorganiseeren. Gevraagd werd of het niet aanbeveling zou verdienen eene regeling te ontwerpen in gelijken geest als voor hst reserve kader voor reserve manschappen. Gewezen wer I op de hooge kosten en ge vraagd of men voor hetzelfde geld niet vast kader zou kunnen verkrijgen. Nadere inlich tingen werden op dit punt gevraagd. De vraag kwam ter sprake, of de reservist vrijwilliger is in den zin der wet op de natio nale militie. Dit punt achtte men van belang, omdat verschillende colleges van Gedep. Staten te dien aanzien niet dezelfde interpretatie huldigen en sommigen hebben uitgemaakt, dat de reservist vrijgesteld is van den dienst bij de militie. In overweging werd gegeven eene bepaling, dat de minister van oorlog in bijzondere omstandigheden, bijv. bij dreigend oorlogs gevaar, het zich zonder vergunning buitens lands begeven geheel kan verbieden. Sommige leden opperden bezwaar tegen de voorgestelde bevordering by keuze. De bepaling, dat indian een reserve officier, soms ten gevolge van eene vergissing, zonder koninklijke toestemming te hebben gevraagd bijvoorbeeld een ordeteeken aanneemt, zijn rang voor hem verloren gaat, ronden vele leden te streng. Eenige leden achtten het in strijd met gezonde rechtsbegrippen, dat by hertrouwen van aene weduwe het pensioen zal ophouden. Kantongerechten. Terwyl sommige leden de wetsvoordracht tot verhooging van de jaarwedden van de ambtenaren van het O. M. by de kanton gerechten bestreden, hobben zeer veel andere leden zich voorstanders verklaard van e6ne hoogere bezoldiging van het hier bedoelde ambt. Vergelijking met andero ambten gaat niet op; met lette op het verschil in duur en kosten van opleiding; op de hoogere wetenschappelijke eischen; op het gewicht van het ambt en den omvang der werkzaam heden. De meeste leden konden zich ook vereenigen met het bedrag der verhooging. Sommigen opperden het denkbeeld de verhooging tot 1600 na verloop van 3 dienstjaren te doen intreden. Kamers van Arbeid. Van Regeeringswege en door de Comm. van Rapporteurs zyn nog eenige nadere wij zigingen voorgesteld merstal van formeelen aard in het wetsontwerp, houdende instel ling van Kamers van Aroeid, dat morgen, Vrijdag, in eind-stemming komt. Regeling der gemeente-financiën. By het uitbrengen van haar eindverslag heeft de commissie van rapporteurs den wensch te kennen gegeven, dat de Rc-geering alsnog een onderzoek zal instellen naar de gevolgen, die het voorgesteld verbod van progressie zou hebben op de regeling van den hoofde- lyken omslag in verschillende gemeenten, ge legen in onderscheidene deelen des lands. Voorts zyn van regeeringswege nog over gelegd staten van schulden, enz. in verschil lende gemeenten. Zitting van heden Per Telegraaf.) Heden kwam aan de orde de voordracht tot herziening der belastbare opbrengst van do gebouwde eigendommen, gevolg van de herziening der grondbelasting in 1870. Bij de algemeene beschouwingen ontwik kelde de heer Pijnappel tweeërlei bezwaar tegen periodieke herziening der grondbelasting. Nu in de vermogensbelasting is opgenomen de belasting van den grond, wordt geen periodieke herziening der belastbare waarde van den grond geëischt. Voorts acht hfi het onzeker of door deze herziening de toestand wel verbeterd wordt. Zij is verkeerd en schadelijk, daargelaten nog, dat landelijke hoeven niet op de juiste waarde te schatten zijn en de maatregel bovendien zeer kost baar is. De heer De Beaufort (Wfik) herinnerde echter, dat de wetgover terecht gebroken beeft met het stelsel, dat grondbelasting op het ge bouwde beschouwt als grondrente. Spreker en de heer Rutgers stemden in met het be ginsel, naar hetwelk het ontwerp de land- bouwgebouwen zal schatten, wijzende laatst genoemde op de vroeger begano fout om de landbouwschuren te hoog te belasten. De Minister van Financiën betoogde, dat de wetgever eene herziening voor het gebouwde gewild heeft, welke strekken moet om vroeger minder juiste schattingen der eigendommen to herstellen. Onoverkomelijk zyn de bezwa ren niet. De Min. meent een beter stelsel te hebben ontworpen, dat ook beter is toe te passen. De nieuwe taxatiën zullen te hooge aanslagen doen verdwijnen. De hooge kosten mogen niet terughouden van grieven-herstel, door den wetgever beloofd. Na oenig debat werd art. 1 aangenomen. UITLOTINGEN. 27,-pC.-Antwerpscho Loten van 1887 a fr. 100. trekklDg van 10 Maart 1897, betaalbaar 1 Juli 1897, getrokken serleën: 2683 11330 20163 81967 42751 48286 62861 3037 12070 24 55 32457 44533 53431 63023 0910 12710 25122 33356 40416 55264 69804 0967 13866 20148 36569 46467 66111 71364 8913 18220 28607 41007 40935 57600 72348 9505 19842 28G38 41894 47683 68478 72335 11182 30-01 30239 4208G Prcmlön Sorle 12740 NO. 2 Fr. 10000 Serie 36560 No. 24 Fr. 150 72348 20163 20103 26148 610 69C7 12740 13S6C 13806 19842 20122 26122 ovorlgo 1000 600 250 250 160 160 160 160 160 160 160 160 42086 19 150 42751 17 150 44633 4 150 47585 19 150 482S6 18 150 63481 11 150 68478 9 160 C2861 2 150 69604 20 160 71364 11 150 72348 2 250 bovenstaande sorloën vervat zijn aflosbaar met 110 fr. Professor J. A. De Ryk. Te Voorhout, by Leiden, is overleden prof J. A. De Ryk, kanunnik van het kathedraal kapittel van Haarlem en oud-professor in de wijsbegeerte aan het seminarie Hageveld. De „Tijd" deelt het volgende omtrent den ge storvene mede: De hoogeerw. heer De Rijk, die zich aanvan kelfik de kunstenaarsloopbaan had gekozen en reeds vroegtijdig blijken gaf van buitengewoon schilderstalent en een op buitenlandsche reizen fijo gevormden artistieken smaak, ontving na schitterend volbrachte 6tuaiën in 1862 de priesterwijding, zag zich aanstonds door zijn kerkelijke overheid benoemd tot leeraar te Hageveld en werd weldra na het overlijden van prof. Muró aangewezen om aan dit seminarie den leerstoel te bekleeden der philosophic en der Hebreeuwsche taal. Een paar jaar geleden herdacht prof. De Rfikzijn 25-jarig priesterfeest en professoraat onder de meest ondubbelzinnige blijken van vereering en sympathie der geestelijkheid van het go- heele bisdom. Die prof. De Ryk hebben gekend en bij hoeveel honderden mocht hfi niet zijn leer lingen en vrienden tellen! weten, dat met hem is heecgegaan een even vooroeeldig en innig godvruchtig priester als een bescheiden geleerdo van veelzyaige en diepe wetenschap, wiens liefste verpoozing tusschen den dienst des Heeren en den dagelykschen wetenschap- peiijken arbeid bestond in het ondernemen van historische nasporingen en archeologische onderzoekingen, waartoe hij herhaalde malen buitenhui .sefce reizen ondernam. Als letterkundige had zyu naam een goeden klank en men behoeft zyn talrijke verhande lingen in Alberdingk Thijin's „Jaarboekje voor Katholieken," zyn bijdragen in de „Katholieke Illustratie," zijn veelvuldige sonnettenen weten schappelijke opstellen in het Maandschrict „De Katholi-k" en do van zijn hand verschenen en afzonderlijk uitgegeven grootere en kleinere geschriften slechts te lezen, om te erkennen, dat ook een literarisch talent van meer dan gewone beteekeni3, den schryver er van niet kon worden ontzegd. Ook als redenaar beschikte hjj over buiten gewone gaven. Wy denken bi°r aan zyn wel sprekende rede, gehouden op de Parkmeeting te Amsterdam in 1871, aan die by de plaatsing van den gedenksteen in het sterfhuis van Alb. Thym, aan zyn lezing over Maria Stuart, enz., enz. De nog levende leden der eertijds te Leiden bestaande Vereeniging van R.-K. Studenten en vGoral tal van geestelijke zusters, die zich hier te lande of in verre streken wijden aan het onderwijs, zullen zeker met hooge vereering en dankbaarheid den overledene gedenken als ijvervol priester en voortreffelijk gids op het pad der wetenschap. Nog pas kort geleden door den bisschop benoemd tot kanunnik van Haarlems kathe draal, noodzaakte hem zijn wankelende ge zondheid het leeraarsambt neer te leggen en zijn dagen verder door te brengen in stille ruste te midden zyner studieboeken. De kwaal, die hem ten slotte voortdurend aan het ziekbed hield gekluisterd, deed voor hem op 66 jarigen leeftijd gisteren het uur des doods aanbreken. Uit do „Staatscourant". Bij koninklijk besluit is aan den opzichter bij het Kroondomein W. P. Temminck, te Leerdam, toegekend de zilveren medaille der orde van Oranje- Nassau. Benoemd tot voorzitter van den Raad van beroep voor de personeele belasting, bedoeld in art. 58 der wet van 16 April 1896 (Stsbl. Mo. 72) te Utrecht Jhr. mr. R. De Beaufort, te Doorn. Benoemd tot notar s binnen het arrondissement Assen, ter standplaats de gemeente Vries,E. Post- hama, candidaat-notaris te Bergum. Met ingang van 1 Mei a. s. benoemd tot direc teur der Rijkskweekschool voor onderwijzers to Nijmegen, Joh. A. Leopold, te Middelburg, aan wien, met ingang van denzelfden dag, eervol ontslag is vorloond uit zijne betrokking van diroc- teur dor Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg. De kapitein G. A. Buhlman, van den staf der infanterie, werkzaam bij de Normaal-schietschool, in zijn rang overgeplaatst bij hot regimentgrena- diers en jagers. Benoemd tot kamerbewaarder en concierge bij de directie van de grootboeken der Nationale Schuld en het agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam, C. L. Evers, thans bode bij het voornoemd agentschap. De Staatscourant van 11 dezer bevat een rap port van den commandant van Hr. Ms. schoener „Dolfijn," belast met de uitoefening van het politietoezicht op de visscherij in do Noordzee, van 19 tot 23 Febr. jl. Vreemde visschers werden op dezen kruistocht niet gezien en van de Neder landsche visschers, die van nabij werden gepas seerd, zijn geen klachten vernomen. Burgerlijke Stand van Leiden, van 3 Maart tot en met 10 Maart. BEVALLEN: M. J. De Gunst geb. De Winter D. P. W. S. Ruysch geb. Barones van Boetze- laer Z. M. J. Van der Leeden geb Van der ïleyden Z. M. W. Bonte geb. Maas D. A. J. Tegel aar geb. Hol D. L. Me9 geb. Lou wrier Z. C. Kooreman geb. Van Oosten Z. P. Veltbuyzen fob. Bonning D. -J. Van Rijn geb. Hanau D. I. Segaar geb. Ravonsbergen_ D. A. M. Van Giezen geb. Böbmer D- M. Van den Berg geb. Proost Z. M. C. Verboog geb. Brands D. M. C. Feld geb. Bertels Z. W. Gomes geb. Doekos D. A. E. Blansjaargeb. Bink D.M. P. J. Van Kempen geb. Van der Linden Z.M. C. A. Van der Eer den geb. Vollebregt Z.M. Jesse geb. Kruit 'L. A. M. Pijnaker gob. Van der Haas D. en Z.— H. Labordus geb. Gieze Z. C. J. Van Hoven geb. Ribot Z. C. P. II. Pierlot geb. Van Straalen Z. C. J. Buitendijk geb. Goebertus D. J. A. Van Zvvioten geb. Poptie D. C. S. Van der Koeion geb. Bonnet D. C. Vlasveld geb. Gor dijn Z. G. Heimans geb. Schutte D.A. C. M. Do Kok geb. Van Buuren Z. J. F. Koning geb. Rating D. R. Middelkoop geb. Blom D. C. H. Eichler geb. Van Zuylen Z. H. Vnn Weizen geb. Kwik D. C. E. Van den Brander geb. Van Oosten Z. GEHUWD. C. J. Voortman jm. en W. Caron id. W. F. Langerak jm. en O. M. Kriek jd. J. Penseel w. en J. Van der Kleyn w. J. Boom jm. on S. Robbers jd. B. M. Duyser jm. en M. JL Lau jd. OVERLEDEN. J. Van der Walle Z. 14 m. J. De Haas M. 67 j. J. C. Do Bolster Z. 2 j. J. Van der Vossen M. 48 j. A. G. L. Van Wijk Z. 9 j. E. Tracht D. 54 j. J. J. Pommer Z. 13 j. F. Wakka Z. 51 j. A. C. Koning Z. 45 j. J. J. Van der Bljj Z. 74 j. C. Schouten geb. Martijn V. 43 j. G. Den Hoed geb. Van Tol V. 72 i. S. Van.der Keur geb. De Tombe 2 D. levenl. M. J. Van Leeuwen geb. Kouwon- berg D. levenl. C. IJzerman Z. 1 m. G. Van der Royden D. 5 m. P. B. Van Oerle M. 59 j. M. Hofstede 2. 41 j. G. Hooghwinkel M. 59 j. WARMOND. Geboren: Petrus Nicolaas,z.v. F. Hoogervorst en M. L. Van Djjk. Johannes Bernardus Josephus. z. v. J. Kroon en J.-A. De Vroomen. Cornelia, d. v. J. Vermeij en A. Leijten. Overl eden: Christina Jacoba Van der Voort, 11 maanden. Catharina Van Hemert, 68 jaren, echtg. van C. Van der Wilden. Antoinetto Maria De Vroomen, 23 jaren, ochtg. van A. Versluijs. Cxemenyd. Nieuw Het gisteravond als verloren geadverteerde dames-horloge werd ons heden vertoond door don eerlijken vinder Leendert Verkuil, Haagweg, die het aan den recht- matigen eigenaar terugbracht. Opgave van het vervoer en de opbrengst van den Rynlandschen Stoomtram weg gedurende de maand Dec 1S96: reizigers aantal 26,168; opbrengst 3459.43sgoederen on diversen ƒ612.25. Totaal ƒ4071.685. Van 1 Jan. tot ultimo Dec. 1896reizigers aantal 366,624; opbrengst ƒ52,175.325; goede ren en diversen ƒ5932.436. Totaal ƒ58,107.76. Per dagkilometer bedraagt dit 17.64. Men meldt ons uit Hillegom: De wandelaar, die thans zich begeeft in de lichting Bennebroek of Lisse, of wel den weg inslaat naar hot station Hillegommerbeek, ontwaart overal op de veldep, kleine groene sprietjes. Op het eerste gezicht zou.men denken aan gras, jong gras. Echter, by een nadere beschouwing ontdekt men boven de groene massa een wit tintje! Men heeft het reeds geraden, het is de krokus, welke binnenkort weder de velden zal sifren. Ook nadert de tyd, dat de tulp, de Darcis en de hyacint op nieuw hare kleuren en geuren zullen dom genieten. In de gemeente Leimuiden is voor eenige dagen ook een geval geconsta teerd van de besmettelijke veeziekte mond- er, klauwzeer. Een Haagsche bouwondernemer heeft by de politie aldaar aangifte gedaan dat hfj Dinsdag-avond op een weiland achter den Z W.-Buitensingol, in den omtrek waarvan bouwwerken worden verricht, door een ont slagen opperman, die hem reeds te voren overlast had berokkend, in den rug is ge stoken. De wond was van niet ernstigen aard. De dader werd in licht beschonken toestand aangehouden, terwijl het mes, waarmede de steek is toegebracht, in be3lag is genomen. Het kistje, inhoudende ongeveer f 300 aan bankpapier, hetwelk in November jl. door middel van inbraak werd ontvreemd uit de sigarenfabriek „Libau", aan de Beeklaan te 's-Gravenhage, is thans ledig teruggevonden in een sloot in de nabijheid dier fabriek. Aan hot Kenaupark te Haarlem is by het rangeeren een kolentrein eerst ge reden door een stootbalk van 60 c. M. dikte en daarop door een daarstaand wachthuisje dat werd vernield. Ook de telegrafische gemeen schap met Rotterdam werd verstoord. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Door de R o 11 e r d a m s c h e p o litie zjjn twee mannen, P. De K.! en W. De V., als verdacht van een diefstal van een paard ten nadeele van den landbouwer P. Van den Berg Jz., te Overschie, aangehouden en naar het huis vau bewaring overgebracht. De V. was bovendien door den officier van justitie opgeroepen tot het ondergaan van een maand gevangenisstraf. In de laatste dagen kwamen den heer L. J. C. Yuyk, inspecteur van politie te Rotterdam, chef van den dienst te Feyenoord, vage geruchten ter ooren als zoude er te Feyenoord een opslagplaats bestaan, waar de veelvuldig van de kaden gestolen goederen geborgen werden. Heel in het geheim werden naar aanleiding van die geruchten verschillende onderzoeken bewerkstelligd, en langzamerhand verkreeg men de zekerheid, dat die opslag plaats werkelijk bestond. Doch waar? Ook dit kon voor de Feyenoordsche politie geen geheim blijven en gisternacht tegen het middernachtelijk uur toog de heer Vuyk, bijgestaan door een onder-inspecteur titulair en oen paar politieagenten, er op uit en deden z\j op hot onverwachts een inval in een koffiehuis in de Do-Ruyter-straat, het welk gehouden wordt door zekeren K. Koet, dien zy geheel onvoorbereid op het lfif vielen wiens houding hen versterkte in hunne vermoedens. De woning werd doorzocht en weldra kwamen nu tal van goederen te voor schijn. Zy werden gevonden onder en in be slapen bedsteden, weggestopt onder de bedden, lakens en dekens; bovendien in een paar kasten. Deze goederen, bestaande uit stukken bever teen merinos, luster, 1ste qualiteit serge foule, lste qualiteit granité, 1ste qualiteit cachemir, Oxford-molton, Jfigorstoffen, katoenen stoffen, kisten sigaren, een kist thee, enz., in het ruwe geschat op een waarde van ongeveer 800, werden op een sleeperswagen geladen en naar het politiebureau gebracht, waar zjj voorloopig werden opgoslageö. Do in beslag genomen goederen zijn afkomstig van verschillende diefstallen, gepleegd aan boord van de stoom boot „Reserve II", varende van Rotterdam op Gouda, van den wal aan de Oosterkade, aan het Station Maas, van de Prins-Hendrik-kade by de Reederybooten en van meerdere plaatsen. Na het volbrengen van deze welgeslaagde huiszoeking werd de koffiehuishoudor Koet -uurlfik ingerekend en gebracht naar het zelfde bureau, en daar, na een kort verhoor, in bewaring gesteld. Gisterochtend zjjn daarop twee jongemannen van 20 a 22 jaar, beiden eveneens op Feyen oord woonachtig, door de politie aangehouden, als verdacht van medeplichtigheid, doch zjj ontkennen alle schuld. Huiszoekingen in eenige particuliere wonin gen, gisterochtend op Feyenoord bewerkstel ligd, hadden geen resultaat, doch niettemin worit vermoed, dat van de gestolen goederen reeds menig stuk in andere hsnlen is over gegaan. Vermeld zy nog dat in het bedoelde koffie- hui3 in do De-Ruyter straat dure hemden en bor&trokken werden in beslag genomen, zeer onbekrompen gemaakt uit de gestolen Jüger- stuffen. (tf b. C.) Do rechtbank te Utrecht ver oordeelde den machinist op den Centraalspoor- weg, beklaagd oorzaak te zyn geweest van het spoorwegongeval by El au w kapel tot 100 boete, subs. 1 maand gevaDg^nisstraf. Dinsdagavond had te Vlissingen een 27-jarig schilder, D. R. genaamd, onge huwd, tydelyk werkzaam aan de werf der Kon. Mij. „Do Schelde", doch wonende te Terneuzo^, het ongeluk van den in aanbouw zynden kruiser „Zeeland" te vallen. Hfj werd opgenomen en naar het ziekenliu.sje, staande op de werf, gebracht, waar hy kort daarna overleed. Men meldt uit Zwam m er dam dat b\j den heer G. Van Dobben en mej. Roest, onder Alfen, gisternacht een 15 tal schapen in de weide door hond-n zyn vermoord cl dóór de verjaging te water geraakt en ver dronken. De 1 7de Paasch ten toonstelling te Alkmaar zal ditmaal worden gehouden deD 9den April a s., op het DoeLnveld aldaar. De inz-ndingen moeten geschieden vóór of op Zatercag 3 April aau den secretaris der afd., den heer H. Siebert Coster, te Alkmaar. Bloc, Block en Blok. Uit Amster dam meldt men aan de „N. R. Ct." In 0ïq onzer meest bekende hotels logeer den dezer dagen twee handelsreizigers, do Franschman Bloc en de Duitscher Block. Daar kwam de mededeeliug, dat een aangeteeken- de brief ten postkanto e gereed lag voor den heor Block, een brief met eene aangegeven waarde van 200 gld. De heer Bloc wist zich, wat hem gemakkelyk viel door het gering verschil in naam, van die aankondiging en van den brief zei ven meester te maken, waarna hy in een ander hotel zyn intrek nam. Bi-.nen twee dagen was de gewonnen schat reeds geronnen; en binnen dat gering tijdsverloop had ook de politie het misdadig namenspel ontdekt, met het gevolg, dat de Franscbf reiziger Bloc, dia den Duitschen reiziger Block bestolen had, gearresteerd werd door deri Amsterdamschen rechtrcheur Blok! In het gehucht Kommerzyl, in do nabyheid van Oïdenhove, werd by eone weduwe, die den vorigen dag in ondertrouw opgenomen was, eene voorloopige bruilofts party gehouden, omdat haar zoon vóór de voltrekking van het huwelijk in dienst moest, 's Avonds om elf uren ging de zoon met een vriend even een boodschap doen; door de duisternis is by toen in 't water gevallen en verdronken. Door de politie te Zeist is proces verbaal opgemaakt tegen eene dienstbode, die zich schuldig heeft gemaakt aan diefstal van twee zilveren broches in dienstbetrekkiug; de ontvreemde voorwerpen zyn opgespoord en in beslag genomen. Te Valtermond zy twee personen ten gevolge der duisternis te water geraakt en jammerlijk verdronken. Do een, RoHf Eoerhard, had zfin broer even naar de tram gebracht. De andere verdronkene heette G. Zweep. Een nooit te voren plaats gehad hebbende gebeurtenis, wat by den hoogen ouderdom van de grijze Koningin Victoria een treffend oogenblik tewe gbraebt, deed zich onlangs by de aankomst der Engelsc'ae koningin te Londen voor. Toen de ko inkiyka trein het Paddington,station binnenliep tn. de tot haar ontvangst verzamelde perconen voor traden, om de monarchin te begroeten, ge schiedde het, dat alles in don salonwagen stil bleef en de Koningin niet ia de deur verscheen. Zoo verging eenigen tyd met wachten; verbazing en onru&t teekenden zich op aller gelaatstrekken, maar niemand waagde het den wagen der Koningin t9 betreden. Eindelijk wel vijf minuten waren met Vergeefsch wachten verloopen trad een der hofdames uit den salonwagen der Koningin en gaf door bewegingen en zacht gefluister te verstaan, dat Koningin Victoria.... ingeslapen was en niemand het over zich kon verkrijgen do vermoeide vorstin te wekken. Dat duurde wel een kwartier, terwyl een plechtige stilte op het steeds zoo drukke station heerschte. Ten laatste verscheen de Koningin en verloste, een glimlach op bet vriendelijk gelaat want de ernst der zaak was haar niet ontgaan haar gevolg van de pijnlijke drukking. Betrekkelijk kort na den moord op den advocaat Levy heeft te Berlijn weer een misdaad van dergelyken aard plaats ge had: in het noorden der stad, in de Pank- strasse, is de 64 jarige pandjeshuishouder Wilhelm Zeidler vermoord gevonden. De misdaad moet reeds Zaterdag-avond tusschen zes uren en halfzeven hebben plaats gehad: de moordenaar, die, naar 't scbynt, zijn slacht offer met een bfil de hersenpan ingeslagen en daarna den ouden man nog met een koord geworgd heeft, wist zich van omstreeks 10Q mark meester te maken. Het huis, waar A

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2