De Chr. Zangrereeniging „De Lofstem", te Rynsburg, zal a. 8. "Woensdag-avond te h9lfacbt eene uitvoering geven in het kerk gebouw der Gereform, Gemeente. Deze uit voering wordt gegeven ten voordeele van de Chr. School (Smidssteeg). De resultaten van vroegere uitvoeringen doen eene groote opkomst verwachten. Yoor de opneming der huurwaarde van perceelen ten behoeve van beffing der perso neel® belastiDg in de gemeente Katwyk, over het belastingjaar 1897, is door het College van Zetters dier gemeente aangewezen de heer IL Haasnoot Nz. te Katwijk aan den Rijn. By het departement van marine zyn bevorderd tot hootdcommies: de heer A. W. Carrière Jr., thans commies; tot commies de heer W. J. "Van der Werff, thans adjunct commies; tot adjunct commies de heer T. D. C. Meijneke, thf-.ns 1ste klerk, en tot lsten klerk de heer J. M, Goedbloed, thans 2de klerk. Tot predikant bh de Ned.-Herv. ge meente te Scheveningen (in de plaats van ds. Yan Heyningen, die emeritaat heeft be komen) is beroepen ds. Van Mansveld, uit Amersfoort. De vereeniging „Die Haghe" heeft het voornemen Zondag 14 Maart a. s. in de Nieuwe Kerk te Delft een hulde te brengen aan prins Fre.erik Henarik, op den 250sten gedenkdag van zijn dood (14 Maart 1647 1897). Dia hulde zal bestaan in een kort woord van den voorzitter, eene kransbechting, waarna het Praalgraf der Oranjes en het monument van Canova, uit Padua overgebracht, zullen bezichtigd worden. Bij deze gelegenheid wordt een orgelspel ten gehoore gebracht, aange boden ooor den beer J. Kethel, organist. Uit goede bron kan de „Limb. Koerier" mededeeleD, dat er in 't geheel nog geen nprake is van de naastiog der spoorwegen Luik Maastricht, De Belgische bladen, die het eerst het bericht brachten, schijnen de Ifln Luik Limi urg met aie van LuikMaastricht te heb oen verward. Wel is de overneming der spoorwegen „Grand Central Btlge" door de Belgische en Nederlandsche Staatsspoorwegen thans defini tief vastgesteld op 1 Juni a. s. De gep. kolonel van het Indische leger de heer F. P. Cavaljé, te Breda, heeft tele- grapbisch bericht ontvangen van het overlijden op Atjeh van zijn 24-jarigen zoon, lsten luit. der infanterie. De 1ste luitenants-kwartiermeesters J. J. Van Hille, van het 3de regiment infanterie te Ylissingen, en J. G. De Jossehn de Jong, van bet regiment grenadiers en jagers te 's-Gravenhage, worden bevorderd tot kapitein kwartiermeester, en alsdan als secretaris eener boofdadministratie by een der corpsen werkzaam gesteld. (D.) Het aantal manschappen, in 1897 uitte zenden naar West Indië, is vastgesteld op 120 man, waarvan 80 voor Suriname en 40 voor Curasao bestemd z(jn. HH. MM. de Koninginnen hebben heden- namiddag te 5'/» uur ontvangen Z. K. H. Prins Albrecht van Pruisen, Regent van Brucswyk. Ter vervanging van den heer G. J. Sarlemijn, die naar Apeldoorn is overgeplaatst, is tot adjunct inspecteur der Holl. IJz.-Sp. maat schappij benoemd de heer J. A. Kalff, thans adspirant adjunct-inspecteur. Uit Antwerpen schrift men van zeer bevoegde zijde, dat de Hollandsche inzenoing op de Tentoonstelling van Aquarellen, enz. vanwege de „Société des Beaux Arts" aldaar gehouaeD, een bijzonder groot succes heeft, en de Belgische bladen aan deze inzending den jncest mogelyken lof toebrengen. Ter benoeming van een hoofd aan de o. L e. 2de kl. Lr. S te Amsterdam worden voorgedragenM. J. Broekhuysen, eerste on derwijzer aan de o. 1. s. late kl. No. 86; A. Vellinga, idem aan de Jan-Van-der He(jden- school; J. Hoog*kkcr, idem aan No. 26; P. Otto, idem No. 89; T. J. Vonk, eerste onder wijzer te Schevonmgen. Zooals reeds werd gemeld, sou het Ryk by de nieuwe indeeling der post- en tele- graaflnspectiën worden verdeeld in tien inspec tiën. Tnan8 wordt nader bericht, dat zy zullen zyn gevestigd te Amsterdam, Arnhem, Den Haag, Groningen, Den Bosch, Leeuwarden, Middelburg, Utrecht, Venloo en Zwollo. Met 1 April a. s. zouden alle bezet zyn. Nog een middag besteedde de Raad van Rottordam gist ren aan de voor6tellen-Van Vessem betreffende den stratenaanleg, om het oorste daarvan ten slotte met overweldi gende meerderheid te verwerpen, terwijl de voorsteller de andere vier introk, in de ge rechtvaardigde veronderstelling, dat deze wel het lot van het eerste zouden deelen. De alphabetlache voordracht voor hoofd van school B te Haarlem, luidt: P. G. Appelboom, hoofd eener school te Akersloot; A. Betrnink, onderwijzer 1ste kl aan de kostelooze school lett. D te Haarlem; P. C. Bouwmeester, idem aan de kostel. sch. lett. B. te Haarlem; C. Brands, hoofd eener school te Haarlemmermeer; K. Mauritz, idem te LiondenC. Montauban, onderwijzer 1ste kl. aan de tweede Tusschenscbool te Haar lem; O. J. Ten Tbye, idem aan de eerste Burgerschool te Haarlem; W. Westendorp, hoofd eener school te Helder. Naar het „Hbl." verneemt, is voor het aan bod van den gemeenteraad van Gouda, om den Koninginnen by haar bezo k aan die gemeente een déjeuner aan te bieden, namens de vorstin nen bedankt. Het bezoek blijft bepaald tus- schon het déjeuner en het diner van Hare Majesteiten te 's-Gravenhage. De heer H. W. Mesdag heeft op de tentoonstelling te Florence de gouden medaille behaald. Vad.) Volgens het „Haagsche Dagbl." zyn deze week van het Departement van Water staat, Handel en Nyverheid de uitnoodigingen verzonden tot een aantal personen, van wie de Regeeriog onderstelt, dat zy zich een be noeming zouden willen laten welgevallen als lid der verschillende sub-commissiön voor de Wereldtentoonstelling te Parys in 1900. Met de voorloopige werkzaamheden, noo- dig voor de oprichting van een groot water schap in de provincie Utrecht, ter regeling van den waterafvoer voor den polder Béthune, is door den provincialen waterstaat een begin gemaakt. Het stoomschip „Laertes", van Amster dam en Liverpool naar Java, vertrok 3 Maart van Algiers; de „Kauzler", van Hamburg en Amsterdam naar Oost Afrika, arriveerde 4 Maart te Napels; de „Herzog", arriveerde 4 Maart van Hamburg en Amsterdam te Durban de „Obdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, is 5 Maart Scilly gepasseerd; de „Schiedam", van Amsterdam naar Nieuw-York, is 5 Maart Dover gepasseerd; de „General" vertrok 5 Maart van Zanzibar naar Rotterdam en Ham burg; de „König" van Oost-Afrika naarVlis- singen en Hamburg, arriveerde 5 Maart te Marseille; de „Koningin Regentes" vertrok 6 Maart van Amsterdam naar Batavia. TWEEDE KADER. De Tweede Kamer zette in de zitting van gisternamiddag de behandeling voort van het wetsontwerp, houdende nadere regeling van het recht van successie en overgang by over- jyden. De heer Rink had met belangstelling 's Minis ters rede gevolgd, waarmede hjj op sommige punten instemde, doch waartegen hy ook enkele bezwaren had. Er ontbrak iets in 's Ministers redeneering. In het Regeerings- voorstel werd geëisebt, dat in de aangiften moest verklaard worden, dat de aangever geen reden heeft om te meenen, dat de daarin ver melde bewyzen werden opgemaakt of afge geven om iemand te bevoordeelen of om be taling van successierechten te ontgaan. De noodzakeiykheld daarvan had de Minister niet aangetoond. Er zyn tal van gevalleD, waarin spreker niet gaarne zou verklaren, dat een stuk, een schuld bekentenis, niet is afgegeven om een erfge naam te bevoordeelen. Er zyn tal van geval len. Zoo byv. helpt men een handelaar tyde lyk met een som gelds, waarvan men het accept toch op tyd zou hebben moeten betalen. De verklaring, dat de aangever geen reden heeft om te meenen, dat een schuldbewys is afgegeven om successierecht te ontduiken, wilde spreker desnoods behouden, maar de eerste verklaring niet. De rioodzakelykheid van twee bepalingen moet de Minister eerst nader aantoonen, wil spreker er zicb mede kunnen vereenigen. De heer Pijnappelrepliceerende, bleef by de door hem geopperde bezwaren, die door '8 Ministers antwoord niet het minste zyn verzwakt, 't Speet spreker het te moeten zeggen, maar nu en dan was 's Ministers rede een spelen met woorden, geen streng omiynde verdediging van zyn voorstel. De heer Barret zou gaarne wenschen, dat hy het talent van den Minister had, om zyn amen dement te verdedigen, het talent om met zooveel zeggingskracht argumenten te doen hooren en misschien ingang te doen vinden, die toch geen argumenten zyn. Spreker kwam op tegen 's Ministers voor stelling van de Broederschap van Notarissen. Het kan natuuriyk nooit hunne bedoeling zyn geweest, dat er nog meer ontdoken moet worden, voor een scherper wet noodig was. Ook kwam spr. er togen op, dat hy hier zou hebben staan pleiten voor het gemak der nota rissen. Met klem protesteerde hy er tegen, dot de Minister zoo twyfelt aan de publieke- moraliteit van de belastingschuldigen en dat hy de heiligheid van den eed gebruikt om zyne belasting binnen te krygon, een maatregel, die slechts kan werken by consciëntieuze be lastingschuldigen. Ook hield spreker vol, dat het meermalen gebeurd was, dat iemand, met schuld bezwaard, daarvan op zyD sterfbed oog oen bewys afgaf. De heer Pynappel wflzigde zyn amend, nader, zoodat ook afschriften van schuldbe- wyzen den ontvanger kunnen worden over gelegd. De heer Willingt daarentegen stelde voor, om de gebeele daartoe betrekkeiyke bepaling weg te laten. De heer Van Dedem (lid der Commissie van Rapporteurs) meende, dat de levensverze keringen wel degelyk een plaats is dit ont werp hadden kunnen vinden; overigens vroeg de Commissie voor een advies over de amendementen uitstel tot Dinsdag. Het debat is daarop verdaagd tot Dinsdag namiddag te halftwee. INGEZONDEN. De Scheepvaart door Lelden. Nu met den aanvang van bet zachte weder de scheepvaart in vollen gang ia, kan men weder het geduld van do inwoners op de proef zien gesteld. Ieder zal het met my eens zyn, dat de weg, die nu midden door Leiden voert, voor de burgers een ware ramp is. Mocht er niets aan veranderd worden, dan stel ik in de eerste plaats voor, dat er tegen den winter aan de bruggen een soort van wachthuisje geplaatst wordt, waar men ten minste voor regeD, kou en wind een weinig is beschut. Maar er is, naar my dunkt, zeer goed wat aan te veranaeren. Van de schippers, die langs de Ryn- en Schiekade binnen komen, heeft men toch hoegenaamd geen voordeel. Waarom den burgers hoe langer hoe meer last aange daan? Geef de vaart door de vroegere iluis by Vreewyk vry, dan zou dat eeuwig bruggen- gedraai veel verminderen, want de brug aan het Noordeind8plein is byv. zoo laag gebouwd, dat er voor de kleinste schuit gedraaid moet worden en het publiek maar steeds kan kou lyden en wachten. Men moet daar dat wach ten, bollen, om er toch nog over te komen, het schreeuwen, om de stoomtram te bereiken, den geheelen dag zien en hooren. Dan eerst kan men beseffen welk een verschrikkelyke plaag den Inwoners hiermede Is aangedaan. In ieder geval zou men den brugwachter aan den Witten Singel kunnen verzoeken er geen schepen méér door ie laten dan is voorgeschreven. Welke invloedryke inwoners kunnen pogin gen aanwenden, om de vaart langs Vreewyk vry te krijgen, ten einde daarmede dien vreese lyken last te trachten te verminderen N. N Cecil Rhodes voor de Commissie te Londen. De ondervraging van Rhodes werd gisteren door den heer Wyudham voortgezet. Deze deed eenige vragen met het doel van Rhodes meer inlichtingen te verkrygen omtrent den Nederlandschen Zuid-Afrikaanschen Spoorweg en de betrekkingen van de Kaapkolonie met Transvaal. Rhodes deed het verschil uitkomen tusschen de gemakkeiyke verkryging van naturalisatie in den Oranje-Vrystaat en de moeiiykheden, die daaraan in de Transvaal verbonden zyn. De houding der Zuid-Afrikaansche Spoor weg maatschappij tegenover de Kaapkolonie noemde by beslist onvriendscbappelyk Deze betaalde 85 pet. van baar winsten aan de Transvaalsche regeering. Het was alleen aan het ingrypen van president Kruger toe te schryven, dat de directie in staat was de tarieven op te voeren boven het bedrag door de conventie bepaald. Gevraagd over het bezoek van president Krugor te Berlijn en zyn ontvangst door den Duitschen keizer, zeide Rhodes, dat naar zyn meening het doel van den heer Kruger waB, een tractaat te sluiten met Duitscbland. De spoorweg, waarop gedoeld werd in de rede van baron Marschall, was de Ned. Z.-A. Spoor weg. Rhodes merkte op, dat de heer Mar schall bezwaar maakte tegen een Zuil-Aft", commercieele unie, aangezien deze waarschyn- lyk niet strookte met de Duitsche handels belangen. De Nederlandsche bevolking van de Kaapkolonie zag echter geen bezwaar in een handelsunie. By de overeenkomst tusscben Transvaal en de Kaapkolonie gesloten in 1887, waarbfj de Kaap de rechten op Transvaalsche tabak liet vervallen en Transvaal zekere Kaap- sche producten vry van rechten toeliet, bad de Kaapkolonie hare verplichtingen nagekomen, doch de Z.-A. Republiek schoot daarin te kort. Rhodes ontkende dat by of Jameson ooit tot doel hunner politiek hadden aangegeven een politieke opslikking van Transvaal by de Kaapkolonie. In antwoord op verdere vragen van den heer Wyndbam en sir W. Hart Dyke zeide Rhodes, dat de reformers van Johannesburg er aan wanhoopten, herstel van grieven te verkrygen langs constitutioneelen weg. Rhodes had hun niet gevraagd, ae regeering te ver anderen, maar alleen dat, indien de beweging slaagde, de vryhandel zou geproclameerd worden tusschen Transvaal en de rest van Zuid Afrika. De BoerenregeeriDg toonde voort durend neiging om den Britschen handel te dwarsboomen en tegeQ te worken. Chamberlain stelde vervolgens een reeks van vragen om van Rhodes inlichtingen te krygen over den toestand in Transvaal vóór den inval. De beweging te Johannesburg, zeide Rhodes, was algemeen en niet enkel beperkt tot de klassen der kooplieden en kapi talisten; even spontaan wis hun optreden reeds jaren vóór den opstand. De houding van Transvaal was zeer vyandig tegenover de Kaapkolonie; daarom was verandering van regeering in Transvaal wenschetyjk. De bewe ging van 1890 en de troebelen van 1894 waren bewyzen van ernstige onrust. Zoo waren er in vyf jaar tyds drie gevallen van ernstige troebelen in Transvaal, waarin de Kaapkolonie betrok ken had kunnen worden. De tegenwoordige regeeringsvorm in Transvaal is een ernstig gevaar voor den vrede in Zuid-Afrika Op een vraag van Labouchere antwoordde Rhodes dat hy zelf 50,000 pd. st. betaalde van de boeten die aan de reform leaders van Johan nesburg waren opgelegd. Hiermede was het verhoor van Rhodes af- geloopen. Hy dankte de commissie voor de hoffeiyke wyze waarop het verhoor was ge schied, en verwyderde zich toen. De commissie verdaagde de zitting tot Dinsdag. De opstand op Creta. De Cretenzer opstandelingen hebben ge tracht, de telegraaflynen, die van Creta naar het zuiden loopen, af te snyden; van de Turksche forten werd op hen gevuurd, waarna zy de vlucht namen. In de nabyheid van alle havensteden heb ben min of meer ernstige gevechten plaats gehad. Het Griekscb© oorlogsschip „Hydra" heeft toestemming gevraagd om zich naarPlatania te begeven. De admiraals hebben op dit ver zoek geen antwoord gegeven, waarna de Grieksche commodore aan de „Alcos" bevel heeft gegeven naar genoemde plaats te ver trekken. De „Daily Telegraph" heeft in de couloirs van het Engelsch Lagerhuis een telegram ter onderteekening neergelegd, dat aan den koning van Griekenland zal worden gezonden ter dankbetuiging voor hetgeen hy en zyn volk hebben gedaan voor de beschaving op Creta. Dit telegram droeg Vrydagmiddag de onder teekening van ongeveer vyftig liberale afge vaardigden, onder wie de heeren Ch. Dilke, Dillon en Herbert Gladstone. Crispi heeft aan een verslaggever zyn mee ning gezegd over de onlusten in het Oosten, die hierop neerkomt: De aanwezigheid der Turken in Europa is een voordurende schen ding van het volkerenrecht. Europa heeft telkenmale gezondigd, wanneer het poegde het voortbestaan van Turkye te verzekeren Een oplossing ziet Crispi in het oude denk beeld van een bona van Balkanstaten, met Konstantinopel als hoofdstad. De Muzelmannen zouden in dezen staat een plaats kunnen vinden, waaneer zy er als broeders, en niet als heerscher8, wilden leven. De czaar moet binneu zyn tegenwoordige grenzen blyven, de sultan moet terug naar Azië. Griekenland moet niet aan Byzantium denken, dat slechts hot verval, niet het leven van een ryk be- teekent. De Balkanstatenbond zou onzijdig verklaard moeten worden. Een fraai staaltje van Turksch beheer: De militaire gouverneur van Creta, ïsmael- bey. deelde dezer dagen den Europeeschen consuls mede dat het hem onmogeiyk was de óoldy der gendarmen uit te betaien, wyi aan bet vereischte bedrag van 120,000 pias ters een som van 67,000 ontbrak, en ver zocht verlof om bet benooaigde bedrag te ontleenen aan het consulaire fonds, dat na de gebeurtenissen van Mei 1896 was gevormd uit de opbrengst van een invoerrecht van drie percent. De consuls waren reeds voor nemens hunne toestemming te geven, toeu bun ter oore kwam dat in de Turksche kas 120,000 piasters waren eu bovendien 160,000 piastere die uit Caoaia waren ontvangen. De gouverneur moest dit feit erkennen, waarop de consuls hem den raad gaven on- middellyk de soldy uit te betalen, en de gen darmen ontvingen drie maan Jen gage. De Berlynsche dagbladen bevatten een offi cieus artikel, waann Griekenland bedreigd wordt dat, wanneer zyne havens door de mogendheden geblokkeerd worden, het moge- lyk zou zyn dat het Turksche geschut het Parthenon en den Akropolls bereiken. Zoo iets dus als eenige groote kerels, die een kleinen jongen vasthouden, om hem door een anderen te laten afrossen. "Wanneer de mogendheden zoo diep gezonken zyn, mogen zy voortaan wel over de Armenische moorden zwijgen, daar konden de aangevallenen zich ten minste nog verdedigen. Het bestuur dor belastingen te Athene heeft opdracht ontvangen, den invoer van ontplof bare stoffen ten strengste tegen te gaan. De politie te Konstantinopel beweert, dat de daar wonende Grieken ongeregeldheden trachten uit te lokken. De sultan heeft aan de Druzen in den Hauran, die by den jongsten opstani be trokkea zyn, algemeene amnestie verleend, maar zonder hen vry te stellen van het be talen der belasting, welke tot dien opstand leidde. Het antwoord van de Porte op de gemeen schappelijke nota der mogendheden is gisteren ten paleize gereedgemaakt en zou gisteravond aan de vertegenwoordigers der mogendheden overhandigd worden. Er worden geen bezwaren in opgeworpen. Wegens het Beiram-feöst zyn alle openbare gebouwen tot Maandag gesloten. Naar de correspondent van de „Times" te Athene mededeelt, is daar het beriebt van het overhandigen der geiykluidende nota's nog vry onverwacht gekomen. De bladen hadden het publiek er op voorbereid, dat op het laatste oogenblik nog een kink in den kabel zou komen, en ze meldden uitvoerig alle mogeiyke pbil- hell6en8che betoogingen in het buitenland, zoodat de meesten dachten dat bet ultimatum niet komen zou. Vele duizenden waren Donderdag, uit Athene zelf en uit Piraeus, op het Constitutioplem sa imgestroomd, om een betooging te houden tegen het optreden der mogendheden. Maar de betooging ging niet door, wegens de be grafenis van mgr. Timotheos, aartsbisschop van Candia, die Dinsdag te Piraeus was aan gekomen. aan een hartkwaal lydend, en on- miidellyk daarna overledoo was. De begrafenis zelf was echter een demonstratie. De koning, de kroonprins, Delyannis en alle leden van het kabinet woonden deü dienst in de hoofd kerk by, en vele ministers volgden den stoet naar de begraafplaats. De stad was des avonds volkomen rustig. De Grieksche koning beeft Donderdag met het oog op het nadeel dat aan de zaak der Grieken berokkend zou worden door een eventueelen moord op de moslems te Kan- dano, aan Vassos en Baraklis (den vice-consul te Canea) opgedragen, alles in het werk te stellen om zulke moordtooneeleia te voorko men. Baraklis is nu door een Russisch oorlogs schip naar Selino gebracht. Sedert Zondag is er na in en om Canea niet gevochten. De Turken blyven een afwachtende houding aannemen; alleen de ongeregelde troepen wisselen enkele schoten met de voorposten dei opstandelingen. De bey's hebben naar Kon stantinopel geseind om meer troepen. Uit Sitia ia een bericht ontvangen, meldend dat een groot aantal moslems in de dorpen daar in den omtrek gedood zynmen verzoekt, onpartydige personen te zenden ten einde eek onderzoek in te stellen. De nieuwe Grieksche commandant heeff vergunning gevraagd om naar Platanias te gaan. Het antwoord van de admiraals is nog niet bekend. Volgens een andere lezing heeft Baraklis geweigerd naar Selino te gaan, tenzy met het Grieksche oorlogsschip „Hydra," dat do admiraals weigeren te laten vertrekken. De Fransche, Russische en Engelsche consuls zouden zich, elk op een scbip van hun natie, naar Selino begeven, maar de Engelsche consul moet zonder zyn ambtger-ooten te waarschuwen, 's nachts alleen daarheen ver trokken zyn aan boord van de „Rodney." Verder zyn nog ontvangen de volgende telegrammen: Athene, 5 MaartDe twee laatste lich tingen der reserve zyn opgeroepen. Londen, 5 MaartDe admiraliteit ontving een telegram van den schout-by-nacht Harris, gedateerd Suda 4 Maart. De admiraals, na kennis genomen te hebben van den brief van den Griekschen commodore en het nieuws uit Europa, bouden het er voor, dat iemand ge tracht heeft de publieke opinie in Europa en speciaal te Athene te misleiden door het te doen voorkomen, dat zy de Turken tegen de Grieken beschermen. De admiraals verklaren, dat het altyd hun doel is geweest, bloedver gieten te voorkomen, zonder de Turken me^r te begunstigen dan de insurgenten. Al hun besluiten zyn eenparig geno nen, en zy hopen, dat hun volmaakte eenstemmigheid hun regee- ringen in staat zal stellen haar eigen opinie te vormen. Mioister Balfour zeide in het Lagerhuis, dat hy geen ernstige gevolgen vreesde van het telegram, dat gisteren, na de oiscussie over de buitenlandscbe politiek, aan oen koning der Hellenen was gezonden, en dat door minder dan een zesde van de Parlementsleden wa6 onderteekend. Dit hierboven bedoelde telegram, thans onderteekend door 100 liberale en Ierache afgevaardigden, luidde woordelijk aldus: „Wy, ondergeteekenden, leden van het Huis der Gemeenten, wenschen aan Uwe Majesteit onze waardeering te betuigen voor den dienst welken Uwer Majesteits regee.ing en volk hebben bewezen aan de beschaving op het eiland Creta, en onze vurige hoop uit te spre ken voor de toekomstige veiligheid en welzyn van uw koninkryk."] Minister Baltour zeide verder, dat een sup plementaire gemeenschappelijke nota over het terugtrekken der Turksche troepen vau Creta gisteren aan de Porte is overhandigd. Hy kon den tekst daarvan niet mededeelen, maar Turkye zal in geen geval de ong controleerde heerschappy over het eiland hebcen. Athene, 5 MaartEen koortsachtige be- dryvigheid boerscht in geheel Griekenland. Onophoudeiyk wordt oorlogsmatenéel naar Thessalië gezonden; troepen worden in alleryl aan- de grens geconcentreerd. Het publiek verkeert in groote opgewonden heid. Ingeval de mogendheaen dwangmaat regelen toepassen, verwacht men de ernstigste gebeurtenissen aan de grens. De Helleensche vloot is verdeeld in 4 es kaders, die by de Sporaden, in de Golf van Arta, by Creta en Milo kruisen. De consuls van Oostenryk, Rusland en Servië te Uskub (Macedonië) hebben aan de gezanten te Konstantinopel gesend, dat het noodig is maatregelen te nemen voor de open bare veiligheid, daar de Turksche troepen een dreigende houding aannemen. Herkeiyke BerlobMa. Valkenburg: Zondagvoormiddag te 10 uren de heer Plantioga, candidaat te Leiden. Des avonds geen dienst. Alfen: Zondagvoormiddag te halftien en 's avonds te halfzoren ds. K. "W. Yethake (by gunstig weder.) Woubrugge: Zondag 7 Maart. Ned.- Herv Kerk. 's Namiddags te 2 uren, ds. R. B. Bolt, pred. te Zwamraerdam. Geref Kerk. 's Voorm. te 10 uren en 's avond» te halfzeven, de heer J. Koopsen, van Har- derwyk. Donderdag 11 Maart, 's avonds te 7 uren, ds. J. Van Henten, van Baambruggo. Gemengd Nieuws. De sluier, welke over de geheim- zinnige verdwijning van de ruim 14-jarige Anna De Vries ligt, is nog niet opgeheven. Men kan zich voorstellen, welk een v-rschrikke- lyfce toftstand het is, waarin de ouders nu reeds gedurende ruim twee week, wegens die akelige, totale onzekerheid, v-rkeer-jn. Nadat bedoeld meisje op Donderdag den 18-ien Februari 's morgens van 9 12 en 's namiddags van halfdrie tot 4 uren als ge- woonlyk naar school was geweest, kleedde zy zich, op de klok in de buiskamer ziende, tegen halfzes weer aan, ten einde, naar ver ondersteld werd, zicb naar de naaischool van mejuffrouw A. Van den Brink, modiste, aan den Ouden Ryn No. 136, te begeven. Zy verliet dan ook tusschen halfzes en zes uren de ouderlyke woning aan de Haarlemmerstraat No. 178, om er echter tot nu toe niet weder te keeren. Bovendien bleek, dat, toen zy dien avond na zeven uren nog niet thuis kwam en er aan de school omtrent haar wegblyven geïnfor meerd werd, zy er toen in het geheel niet geweest was. Er bestaat niet het minste vermoeden o& de geringste aanwijzing om te wet sn in. welk» richting een onderzoek aangaande deze duw* tere zaak kan worden ingesteld. De vades-

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2