De oude en de nieuwe president. Washington had Woensdag een ongekend vrooiyk aanzien; de stad wemelde van vreemdelingen, die met de treinen uit alle oorden des lands by honderden werden aan gevoerd. En tusschen die opgepakte menigte van tijd tot tijd de uniformen van afdee- ÜDgen militairen, die aan b6t geheel een vroolyker aanzien gaven. Muziekcorpsen kwamen aanrukken, de lucht vervullende met vroolyke tonen en een vroolijke stemming brengende, daar waar zy nog niet mocht bestaan. Lustig wapperden de tallooze vlaggen en banieren in de Pennsylvania avenue; op verschillende hoeken der dwarsstraten waren nog de werklieden bezig om de laatste hand te leggen aan de versieringen of aan het gereedmaken der groote tribunes, van waar eenige gelukkige stervelingen getuige zouden kannen zyn van den intocht van den nieuwen president, den heer Mc. Kin ley. Nooit heefc Washington zulk een verba xende mensehen massa gezien; de hotels waren propvol en de toegangen van het Ebbitt House, waar de beer Mc. Kinley tijdelijk verblijf zou houden vóór by „zou slapen in een officiéél bed in het Witte Huis", waren letterlijk niet te bereiken, niettegenstaande de pogingen van politie en militairen om den toegang vry te houden. Kik oog bespiedde van t|jd tot tijd het uit spansel, of daar ook teekenen waren te vinden, waaruit men het weer van den volgenden dag zou kunnen voorspellen. De dag begon met een vrooiyk zonnetje; te tien uren begon bet zacht te regenen; doch in het vercere vorloop van den dag vertoonde de horizon h ldere blauwe vlekken, zoo Jat het Weer kundig Bureel per bulletin durfde voorspellen: „Morgen mooi weer, eenigszms frisch!" De „Inauguration Day" beloofde dus een der schoonste dagen te worden. Om tlf uren Woensdag morgen bracht de heer Mc. Kinley, die kortelings van een ziekte hersteld is, een ceremonieel bezoek aan het Witte Huis, waar hy een samenkomst had met zijn voorganger, presiJent Cleveland. Hij legde den kleinen afstand af in een rijtuig, slechts vergezeld van zijn particulieren secre taris, den heer Addison Porter, en den voor ntter van het „Inauguration Committée", den heer Bell. President Cleveland en zijn secretaris, de keer Thurber, ontviugen hem in de Blauwe Kamer; het bezoek duurde slechts eenige minuten, want de etiquette eischt, dat de aftredende president binnen een uur een tegenbezoek aan den nieuwen president moet brengen in diens hotel. De heer Cleveland zag er zeer slecht uit; den ganschen nacht had hy gewerkt, terwijl hij bovendien door een aanval van jicht werd geplaagd; en ofschoon hy bulp weigerde, kon hij zich slechts met groote moeite naar zijn rijtuig begeven; zijn bleek gelaat toonde duidelijk, hoeveel pijn bi) op dat oogenbhk uitstond. Het bezoek aan het hotel van den heer Mc. Kinley duurde nog korter dan het eerste en binnen enkele minuten was de heer Cleveland op het Witte Huis teruggekeerd. Daar begon hij weer onmiddellijk met het in orde brengen der aangelegenheden, welke het optreden van den nieuwen president vooraf moeten gaan, opdat de administratie tot in de kleinste bijzonderheden in orde zy. President Cleveland beeft Donderdag het Witte Huis te Washington ontruimd voor zijn opvolger en is weer een gewoon burger ge worden. Over z\Jn verdere plannen heeft hi) rich Dog niet uil gelaten; voorloopig gaat bi) zich vestigen op zijne bezitting in de kleine universiteitsstad Princetown in Nieuw Jersey, om uit te rusten van de politieke beslom meringen en zijne gezondheid, die den laat- sten tijd veel te wenscben liet, te verzorgen. In zijn afzondering volgen hem de haat van talrijke demagogen, wier verderfelijke plannen hij dwarsboomde, en de verwen- schingen van de zilvermannen, die het krediet der Yereenigde Staten te grabbel wilden gooien; maar ook de achting van allen, die, niet door partijgeest verblind, de overtuiging verkregen dat president Cleveland den eere- post, hem door het volk toevertrouwd, eerlijk en trouw heeft vervuld, en het schip van Staat met nauwgezetheid en krachtige hand beeft gestuurd. Zijn laatste daad was het verwerpen van ie onzinnige immigratiewet, en hij is daartoe overgegaan omdat hij de gevaren, waarin deze wet moest voorzien, denkbeeldig acht. En hij had den moed te zeggen dat het gevaar voor de republikeinscbe instellingen niet dreigt van den armen onwetenden immigrant, die een goed burger kan worden al kan hy niet lezen of schrijven, maar van den ontwikkel den agitator, die uit Europa de leer van socialisme en anarchie invoert. Cleveland kan met rechtmatige zelfvoldoe ning op zijn merkwaardige loopbaan terugzien. In de inaugureele boodschap van zijn op volger Mc. Kinley aan het volk der Veree nigde Staten wordt gezegd, dat de geldomloop op een duurzamen grondslag behoort geves tigd te worden. De president zou gaarne medewerken, indien het Congres een commis aio benoemde om een herziening van de wetten op munt- en bankwezen te bestudee- ren. Aan de quaestie van internationaal bime- tall is me zal spoedig ernstige aandacht worden gewijd en een poging zal gedaan worden om het te verkrijgen dcor samen wei king van andere groote handelsmogendheden. Het kre diet der regeering, de integriteit van het muntwezen en de onschendbaarheid der ver plichtingen moeten behouden en bevestigd worden. Do politiek der regeering is, 's lands inkomsten te vermeerderen door het belasten van buitenlandsche producten, met vermijding van directe belastingen behalve in oorlogstijd, en door het tarief te herzieD. Buzondere aan dacht zal geschonken worden aan het weder in werking stellen en de uitbreiding der reciprociteitswet van 1890. De president be veelt aan het verleenen van verdere discretion- naire macht om handelstractaten aan te gaan. De buitenlandsche politiek van de Yeree nigde Staten is, in vrede en vriendschap te leven met alle natiön en buitenlandsche ver wikkelingen te vermijden. De president zal een vaste, rechtvaardige en waardige buiten landscbe politiek voeren, want de Vereenigde Staten moeten elke verzoeking om hun gebied aan te vallen, vermijden. De president noemt de arbitrage als het beste middel om interna tionale geschillen te beslechten; hy keurt het arbitrage-verdrag met Groot-Britanoie goed en hoopt op een spoedige beslissing van den Senaat in deze za^k. Hy hecht zyne goed keuring aan de wyziging van de immigratie- en naturalisatie Wetten, ten einde ongewenschte immigranten te kunnen weren. Ten slotte kon ligt by een buitengewone zitting van het Congres tegen 15 Maart aan om de tarief herziening in behandeling te nemen. In de boodschap wordt geen melding ge maakt van de Cubaansche quaestie. De ministers in het kabinet-Me. Kinley zyn John Sherman, staatssecretaris (buitenlandsche zaken); Lyman J. Gage, secretaris der schat JFinanciëele Kroniek. De „toestand op Creta", waarover de dag bladen '8 morgens en 's avonds tot vervelens toe kolommen vol hebben te vertellen, is oorzaak, dat de fondsenhandel over geheel Europa in de war is en de effectenbeurzen van streek raken. De onzekerheid op politiek gebied heeft een grooten drang tot verkoopen opgewekt en het ruime aanbod allerwegen moet natuurlijk wel tot koersverlaging leiden. Welk einde de verwikkelingen op Creta zullen nemen, vermag niemand te voorziende be schouwingen daarover in de bladen loopen hemelsbreed uit elkaar. Het is een open vraag wat de mogendheden zullen doen, indien Griekenland geen of slechts gedeeltelyk gehoor geeft aan het verlangen, in de ingediende nota vermeld, om Creta te ontruimen. Zy hebben gedreigd om met krachtige middelen tot bereiking van dit doel te zullen optreden, doch het is zeer aan twyfel onderhevig, ofsy werkelyk tot eene oorlogshandeling zullen overgaan, omdat tusschen hen onderling vol strekt geen eenstemmigheid heersebt en zy elkaar over en weer niet vertrouwen. Hoe langer deze leideiyke toestand duurt, hoe grooter de kans, dat het op de grenzen tus schen Griekenland on Turkye tot ernstige botsingen zal komen, waarby dan wel eene inmenging der overige Balkanstilten te voor zien is. Oproerige bewegingen zyn hier en daar reeds voorgevallen, en als het vuur aan die zyde mocht uitbreken, dan zullen de kistRuss> 11 A. Alger, oorlogCornelius N. Bliss, binnenlandsche zaken; John D. Long, marineJames Wilson, landbouw Joseph Me Kenna, justi;ie; James A. Gary, posteryen. Toen de nieuwe president plechtig zyn in tocht deed in het Witte Huis, was hy daarby vergezela door *yne echtgenoote, en wellicht kan het onzen lezeressen belang inboezemen te weten, hoe mevrouw Mc Kinley by de plechtigheid gekleed was. Daarom aan de „Woman" de volgende be- 8chryving der inauguratie japon ontleend: De japon is van kostbaar brocaat, met zilver borduursel. De stof is te Parys geweven, is mat ivoorwit van kleur en het borduursel is prachtig van teekening. Het kleed is smaak vol opgemaakt met strikken van jjoint d'Alen ion en met passementwerk van zilverdraad, versierd met kleine parelen. De voorzyde der japon Is gewerkt op een zwart zy'den fond; zy bestaat uit vyf banen van het kostbare brocaat, die van elkander gescheiden zyn door drie banen van kant. Deze rok is ongeveer vyf inches onder het middel bevestigd aan een ceintuur van Fransch elastiek. De sloop, die van deze ceintuur naar be neden valt, is vierkant uitgesneden en wordt gevormd door bet brocaat, dat in breede, smaakvolle plooien van ongeveer twee en een hal ven meter lengte afhangt. Het kapsel van mevrouw Mac Kinley was zonder versiersel opgemaakt, doch op haar borst dro?g zy een groote antieke broche, die een erfstuk in hare familie is. Een Cyclodroom. Reeds van b&t vorig jaar dag- teekent de uitvinding van een inrichting, die de wielryders in staat stelt om zich op hun machine te trainen, zonder dat zy daar voor een wielerbaan of een velo droom behoeven op te zoeken. Op de laatste Parijsche rywieltentoon- stelling vormde een „cyclouroom" al een d^r hoofdattracties. In een cyclodroom onderscheidt men in hoofdzaak twee deelen: de eigen lijke ryuodems eo een miniatuur- renbaan. De „rybodem" is een ongeveer 60 centimeter hoog houten plat form, waaronder orie horizontale rollen Jiggen, die voor een klein gedeelte boven het podium uit steken. Wordt de tweowieler zoo geplaatst, dat het achterwiel mot twee rollen, het voorr.id met de dtrue rol in aanraking komt, dan kan de ryder er lustig op los trap pen, zonder dat zyn machine voor uitgaat. "Vier zulke platforms worden naast elkander opgesteld en door een zeer eenvoudig mechanisme in verbinding gebracht met de mi. niatuur renbaan. Dit te een tafel, waarop een ongeveer drie meter lange, ovale wielerbaan aangebracht is. Op de baan bewegen zich in de rondte vier blikken wielryders van verschillende kleur; deze blik ken figuurtjes worden door de rollen der platforms in beweging gebracht, zoodat bun snelheid zich regelt naar de werkelyke snelheid der wielryders. Opmerking verdient het, dat de ty-ien in het cyclodroom vry beter zyn dan die in het velodroom. Dit ligt eensdeels aan 't gemis van weerstand op den bodem en in de lucht, andersdeels ook daaraan, dat de ryders juist den aangegeven af stand zonder krommingen, welke op de wielerbaan den afstand aan zuniyk vergrootcn, afleggen. Zoo is het niet te verwonderen, dat 50 kilometer per uur de gemid delde snelheid van ryders van min deren rang is en dat betere ryders een snelheid van 70 kilometer en meer haltn. mogendheden nog meer de handen vol hebben om den gevaariyken brand te blusschen. Intus schen spreekt het vanzelf, dat de fondsen- markt, met zooveel onzekers en gevaarlyks om zich heen, zich zoo mogelyk geretireerd houdt. Hier en daar is het de speculatie, welke iets van zich doet merken, maar het is dan slechts eene neiging tot baisse speculatién, iets wat alleen geschikt is om de markt nog meer van streek te brengen. Londen verkeert voortdurend in flauwe stemming, hoofdzakeiyk ten gevolge van de totaal verslapte markt der goudmyn-aandeelen. Het parool is hiervan in het laatste jaar niet anders geweest dandalen, dalen, en nu staat men voor geweldige verliezen, die niet te boven te komen zyn. Daarom vertoont de markt een hulpeloos gezicht en wacht geduldig en ongevoelig eene verdere slachting. Yan deze plaats is dus niet de geringste steun te ver 'wachten, zy heeft meer dan genoeg moeit? te doen om eene crisis af te weren, vooral nu de verwikkelingen in de Transvaal en de houding van Cecil Rhodes daarvoor nog meer gaan doen vreezen. De Parysche Beurs heeft in den laatstbn tyd ook hevige schokken te verduren gehad. Van de crisis m de goudmyn waarden had zy ook rykelyk haar deel, en van den ver8chrikkeiyken val der Turksihe waarden heeft zy zich nog in geenen deele kunnen herstellen. Zy heeft daartoe ook weinig ge legenheid gehad, want behalve den val der mynwaarden en de reusachtige verliezen, in de Tuiksche fondsen geleden, heeft ook het belangryk bezit van Spaansch j fondsen tot de algemeens verslapping bygedragen. Doch in hoofdzaak heeft zich de Parysche Beurs door de goudmyn-6peculatio eeo knagende wond bezorgd, die moeilyk scbynt te kuonen genezen, niettegenstaande de pogingen, om deze markt we3r omhoog te heffen. Zoowel Londen als Parys hebben van het „goud" meer dan genoeg en het publiek is voor het oogenblik ten opzichte dezer waarden wyzer ge worden, zoodat het zich geheel en al van dit gevaariyk fonds teruggetrokken heeft. Do speculatie zit intusschen tot over de ooren met dit goud papier opgescheept en weet met, hoe er af te komen, maar het ligt voor de hand, dat in zulke omstandigheden van eene krachtige markt geen sprake kan zyn. Daarby komt nog, dat de Turksch Grieksche quaestie ook heeft bygedragen, om Parys in een moeilyke positie te brongen, want de waarschynlykheid, dat Turkye met mede werking der mogendheden aan nieuw kapitaal zou worden geholpen (waarvan vóór de om wenteling op Creta sprake was), had aan de speculatie aanleiding gegeven om een belang ryke hau38ebeweging in Turksche fondsen te ondernemen. Niet alleen, dat nu echter can nieuwe leeningsplannen geen sprake kan zyn, wekte ook de tegenwoordige financieels to3- stand van Turkye meer bezorgdheid dan ooit, en het gevolg daarvan is, dat voor de Turksche waarden op de Parysche markt opnieuw een belang ryke instorting heeft plaats gehad, Missen dus de hoofdmarkten reeds alle veerkracht, zoodat de buitenlandsche koers- lysten er weinig opwekkend uitzien, evenmin bestaat er voor enkele staatsfondsen, door hun on2ekeren inneriyfcen toestand zeiven, aan leiding tot een bevredigend verloop. Dit is iQ de eerste plaats het geval met Portugal, welk land opnieuw groote financiöele moeilijk heden te overwinnen heeft. De groote reduc tie, eenige jaren geleden in de rentebetaling uitgevaardigd, heeft weinig geholpen en juist had men verwacht, dat de obligatiehouders, tegenover de aanzienlyke inkorting hunner renten^ ten minste de voldoening zouden hebben gehad om te zien, dat daardoor de financiéele toestand van het land op beteren weg was gebracht, doch niets is minder het geval In de laatste jaren is de staatsschuld van Portugal niet minder dan 75 millioen (in 's lands munt) toegenomen. Volgens berichten, die echter ook weer sproken worden, zou de regeering er in ge slaagd zyn eon voorschot te verkrygen van de tabak maatschappij, waardoor in de drin gendste behoeften, vooral ter voorziening van de in het buitenland te betalen sommen voor rentebetaling, gedurtnde dit jaar zou zjjn voorzien. Doch hierdoor is het kwaad niet uit den weg geruimd en blykfc het, dat de nieuwe mini-.tér van financiën met radicale hand het financie wezen in orde wil brengen, waartoe by een conversie der staats schuld in het vooruitzicht heeft gesteld. Spanjaarden zyn in deze week niet on- belangryk teruggeloopen, gedeeltelyk ten ge volge van de flauwe Parysche markt, gedeel telyk echter ook in verband met den ongun- stigen toestand op Cuba, waar de insurgenten reeds meermalen het Spaansche kordon hebben verbroken en zich op verschillende punten van het eiland vertoonen. Er zou zelfs sprake van zyn, dat ook generaal Weiier naar Spanje zou terugkeeron en door een ander worden ver vangen, hetgeen zeker niet als een bewys zou gelden, dat onder zyn bevel de positie der Spanjaarden verbeterd is. Turksche fondsen zyn verder teruggeloopen, hetgeen niet meer dan natuurlyk is. Aangenomen zelfs, dat de verwikkelingen niet tot oorlog zullen leiden, wordt het een nypender vraag voor het land om aan meerder geld te komen, hetgeen er bepaald wezen moet, om het leger op voet van oorlog te kunnen houden. Do houders der gocon verteerde seriën Turken zullen wellicht het sensatiebericht hebben vernomen, volgens hetwelk de Turksche regeering de bevoegdheid zou hebben, om in oorlogsom standigheden de gelden, ten behoeve der ge converteerde leeningen indertijd aangewezen, te mogen aanspreken en dus aan de houders der schuld te onttrekken. Hoewel deze be wering allen grond mist en de obligatiehoudrrs, by eenige in gebrtkb-biyving van Turkye, weer in hun volle rechten van vroeger treden, vóór de reductie der schuld in 1882, zal er toch bitter weinig aan te doen zyn, wanneer Turkye werkelyk eens moest besluiten om de gelden, voor de geconverteerde leeningen bestemd, voor oorlogskosten te besteden. Wel treden dan de houders opnieuw in hun oude rechten; zy zouden opnleuv aanspraken op de volle rentebetaling kunnen doen gelden, maar dat zou toch een byzonder schrale troost zyn, waarby in werkeiykheid huD positie van kwaad tot erger was geworden. Onder de Zuid-Amerikaansche waarden heerschte er voor Uruguay een ongunstige stemming. In den laatsten tyd werd het uitbreken van een nieuwen opstand gevreesd o i werkelyk zyn nu in verschillende deelen van het land onlusten uitgebroken- Daaren boven zyn de financién niet zoo bevredigend, de kosten tot demping der vroegere revolutie böbben veel meer bedragen dan de eerste raming was. en bovendien zyn de douane ontvangsten door verschillende oorzaken terug gegaan. Columbianen liepen ook gevoelig terug, doch konden zich later iets herstellen. De Hollandscbe afdeellng bleef zeer kalm; zoowel voor industrieel© als cultuur onder nemingen valt weinig belangryks te vermelden. In hot algemeen was echter voor de Indische waarden een terugloopende strooming waar te nemen. Petroleumbronnen eveneens in zwakker houding, behalve de Hann o versche, welke een flinken sprong vooruit maakten. De meening omtrent deze onderneming is thans gunstiger dan aanvankelyk het geval was; men wil weten, dat waarschyniyk een matig dividend zal kunnen worden verwacht. Do Zuid-Afrikaansche waarden verkeerden alle in flauwe stemming. Aandeelen Trans- valia, Nat. Bank der Zuid-Afrik. Republiek en N. Z u I d-A fr ik. Spoor on-ervonden alle meer of minder gevoeligen teruggang. Zoowel do onaangename en drei gende uitlatingen van Rboaes, als de oneeoig- held in de Transvaalsche regoerlngsaange- legenheden, oefenden een zeer ongunstigon invload uit. Do Verschillende B ox t e 1-Wezel-waar den ondervonden een belangryko ko-rsver- heffing, waarby groote speculatievo vraag vie! op te merken. Voor het oogenblik schijnt men echter geen andero dan speculatievo beweegredenen voor do ryzing te kunnen aangeven, in welke meening men door van zekere zyde gepubliceerde advertentién zou worden versterkt. De Amerikaansche Spoorwegmarkt bad aanvankelyk geen ongunstig verloop. Dj Amerikanen zolven zouden niet ongaarne zien, dat er een oorlog in Europa uitbrak, daar dit slechts aan den Amerikaanschen bande! en ny verheid ten goede zou komen, doch zy bemoeion zich minder met de Europeesche verwikkelingen dan met de aangelegenheden in hun eigoa land, waaronder de Presidents- verwisseling een der voornaamste gebeurte nissen is. De Beurs was reeds by voorbaat gunstig gestemd, doch de openingsrede van den President vermocht niet de opgewekte stemming te handhaven. De handel in Atcbisons bleef de geheele week zeer uitgebreid en de stukken werden voornameiyk aan het buitenland afgegeven. Wel zyn de netto ontvangsten over Januari f 326,000 minder, doch dit wordt verklaard door de buitengewone verbeteringen en vernieuwingen, die nu worden voorgenomen en uit de exploitatiekosten worden besteden. Een donker punt op de markt was de vrees voor het uitbreken van een scherpen tarieven wedstrijd, ter. gevolge van de vrachtverlaging, door do Norfolk Western ingesteld. Deze maatregel word spoedig met een gelijke han deling door de Pennsylvania beantwoord, wat haar vervoer naar het Westen betrof, doch zy herstelde spoedig de oude tarieven, op bet bericht, dat ook de Norfolk haar ver laging zal doen ophouden. De achterstallige Januan-coupon der 6-pcts.-obligatiön Union Pacific Hoofdlijn worden thans betaald, mot extra-vergoeding van 30 dollarrents voor opgeloopen rente op rente. R\jnlandsche Bank. Dr. Bred lus. Het „Vad." scüryit: „Zooals mon week is het verzosk van den beer Bredius om ont slag als directeur van bet Mauritshuis „buiten beschikking gelaten". Of een dergelyke be schikking op een verzoek om ontslag meer malen is voorgekomen, is ons onbekend; zy sqbynt ons toe niet zeer regelmatig te zyn. Stelt de Regeering prys op het behoud van een ambtenaar, die ontslag vraagt, dan willigt zy het verzoek niet in of zy noodigt hem uit zyn aanvrage terug te nemen. Op een verzoek niet te beschikken, is een zonderlinge vorm om te toonen, dat men iemands verzoek liever niet inwilligt. Intusschen scbynt het rechts geval hetzelfde: het verzoek wordt beschouwd als „non avenu", en zoo de betrokkene een toestemmende beschikking wenscht op zyn ontslagaanvrage, zal hy die hebben te herhalen. Dit beeft de beer Bredius niet gedaan, en in dien zin is juist het bericht van het „H.blad", dat hy by zyn aanvraag om ontslag niet volhard heeft en dus directeur van het Maurits huis biyffc." Hoogstaangeslagenen. In het „Yad." wordt er op gewezen dat de Regeering vermoeddyk spoeaig met een wet telijke voorziening zal moeten komen, anders zullen Gedeputeerde Staten der verschillende provinoiën niet in staat zyn de lysten vooi de hoogstaangeslagenen, verkiesbaar tot leden van de Eerste Kamer, op te m3ken. Art. 100 van de Kieswet zegt tochIn elke provincie wordt door Gedeputeerde Staten een lyst opgemaakt, hun aanwyzende, die in de op het oogenblik van het vaststellen der lyst lot den loopenden dienst behoorende kohieren, in de Ryks directe belastingen, zoc in opcenten ais in hoofdsom, het hoogst zyn aangeslagen. In een der volgende artikelen wordt be paald, dat de ontvangers der belastingen vóór 15 Maart aan Gedep. Staten extracten uit die kohieren - natuurlyk voor den loopenden dienst - moeten inzenden, en Ged, Stater: moeten vóór 15 Maart de inwoners oproepen om desverkiezende op te geven of en zoo ja voor hoeveel zy in andere provinciën, dan waarin zy wonen, zyn aangeslagen. De kohieren voor den loopenden dienst der personeele belasting 1 Jan '97 tot 1 Jan. '98 zyn nog ver te zoeken, en zeker niet vóór 15 Maart a. s. in orde. Hoe moeten Gedep. Staten nu de lysten opmaken? Ons bedunkens is wettelyke voorziening hier noodig, of de lysten voldoen niet aan do eischen van art. 100 der Kieswet, voegt do redactie van het „Yad." hierüy. Qp plaatsen in den omtrek van Leiden, waar nog geen Agentschap van het LKIDSCH DAGBLAD gevestigd is, wor den Agenten gevraagd, mits voorzien vaa goede aanbevelingen. Afleiding bi§ het werk ts steeds verderfelijk l

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 10